PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل به هنگام بالا اومدن سیستم

sama_65
21-02-2008, 17:39
سلام
چند وقتیه بعد از اینکه صفحه welcome نمایش داده میشه، فقط بک گراندم بالا دیده می شه و هیچ آیکن و ... روی صفحه م نیست.
سیستم رو 1-2 بار یا حتی 3بار که ریست می کنم، آیکنها میان.
کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

behnam_tr
21-02-2008, 18:06
يه كاربر ديگه باز كن...

mahdi7610
21-02-2008, 19:11
سلام
چند وقتیه بعد از اینکه صفحه welcome نمایش داده میشه، فقط بک گراندم بالا دیده می شه و هیچ آیکن و ... روی صفحه م نیست.
سیستم رو 1-2 بار یا حتی 3بار که ریست می کنم، آیکنها میان.
کسی هست که بتونه کمکم کنه؟
سلام
هر موقع اینطور شد روی دسکتاپ راست کلیک کن و بعد برو به قسمت arrange icons by بعد ببین تیک گزینه show desktop icons زده شده یا نه . اگه زده نشده بود تیک اونا بزن .

K A R I M I
21-02-2008, 19:55
دوست عزیز اول این راهی رو که مهدی عزیز گفتند انجام بده :

هر موقع اینطور شد روی دسکتاپ راست کلیک کن و بعد برو به قسمت arrange icons by بعد ببین تیک گزینه show desktop icons زده شده یا نه . اگه زده نشده بود تیک اونا بزن
این مشکل شما یه دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه ، اگر راه بالا رو رفتید و به نتیجه نرسیدید این کارها رو انجام بدید :
ابتدا سعی کنید که تسک منیجر رو باز کنید ، شما به سه طرق می تونید این کار رو انجام بدید 1)کنترل + آلت + دیلیت 2) کنترل + شیفت + اسکیپ 3 ) کلیک راست روی تسکبار و انتخاب گزینه تسک منیجر ...
خوب اگر تونستید تسک منیجر رو باز کنید که دیگه مشکلتون تقریبا حل شده شما بعد از باز کردن اون از منوی shutdown گزینه log off رو انتخاب کنید و دوباره لاگ آن کنید ، به احتمال 99% مشکلتون حل مییشه ...

sama_65
21-02-2008, 20:00
فقط و فقط عکس بک گراندم میاد
نه آیکنی میاد نه تولباری

بیشتر وقتها ctrl+alt+del هم کار نمی کنه

روی سیستمم هیج کاربری باز نشده. فقط خودمم

mahdi7610
21-02-2008, 20:10
فقط و فقط عکس بک گراندم میاد
نه آیکنی میاد نه تولباری

بیشتر وقتها ctrl+alt+del هم کار نمی کنه

روی سیستمم هیج کاربری باز نشده. فقط خودمم
خوب احتمال داره این مشکل از یه برنامه ای باشه که به محض بالا اومدن سسیتم اجرا می شه و باعث هنگ کردن سیستم می شه . یا اینکه سیستم مشکلی داره که به محض وارد شدن به ویندوز هنگ میکنه .
این هنگ کردن باعث می شه ایکونها نتونند بالا بیان . و هیچ برنامه ای اجرا نشه .
بهتره توی run بنویسید msconfig بعد به تب start up برید و تیک همه برنامه هایی که در هنگام بوت ویندوز اجرا می شن را بردارید و سیستم را ریستارت کنید .
از وجود ویروس هم نباید غافل بشید .

K A R I M I
21-02-2008, 20:21
دوست عزیز این راه هم امتحان کن :
ابتدا کلید ویندوز( بین آلت و کنترل) رو بزن بعد سریع l (ال) رو بزن و دوباره بعدش l (ال ) رو بزن بدین ترتیب سیستم لاگ آف میشه و شما باید لاگ آن کنید اگر بعد از لاگ ان مشکلتون حل نشد دیگه خودت می دونی و مهدی عزیز ، چون فکری به سرم نمیرسه !! :دی

sama_65
21-02-2008, 21:31
مرسی
امتحان می کنم راه های پیشنهادی رو
خبرشو میدم ....

sama_65
22-02-2008, 21:49
خوب احتمال داره این مشکل از یه برنامه ای باشه که به محض بالا اومدن سسیتم اجرا می شه و باعث هنگ کردن سیستم می شه . یا اینکه سیستم مشکلی داره که به محض وارد شدن به ویندوز هنگ میکنه .
این هنگ کردن باعث می شه ایکونها نتونند بالا بیان . و هیچ برنامه ای اجرا نشه .
بهتره توی run بنویسید msconfig بعد به تب start up برید و تیک همه برنامه هایی که در هنگام بوت ویندوز اجرا می شن را بردارید و سیستم را ریستارت کنید .
از وجود ویروس هم نباید غافل بشید .

با راه حل شما مشکلم حل شد

ممنون

mahdi7610
22-02-2008, 22:03
با راه حل شما مشکلم حل شد

ممنون
سلام
خدا را شکر . سعی کنید برای بوت شدن سریع سیستم هم هر روز موقع خاموش کردن سیستم start up را خالی کنید .

sama_65
23-02-2008, 06:34
باشه
ممنون

winxp
23-02-2008, 09:54
سلام عزیزان

این مشکل همون طور که اقا مهدی گفتن بیشتر مربوط به start up میشه ولی راه حل هاش متفاوت هست

من پیشنهاد میکنم با safe mode بیاین بالا و کل اون تیکهایی رو که گفتن بردارین و سپس توی ران بنویسین

chkdsk c: /f

درایو c رو هم یک بار defrag کنین

چند تا دستور دیگه هم داشتم که به همینا اکتفا میکنه

موفق باشی عزیزم