PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تغییر گرافیک داخلی گوشی با استفاده از پچ Sysgfx

D E V I L
20-02-2008, 20:08
سلام خدمت تمامی هکرهای عزیز.:46:
هانطور که اطلاع دارید در این مورد قبلا هم تاپیکی زده بودم.ولی در پی سوالات و پ.خ های زیادی که در این مورد دریافت کردم تصمیم گرفتم تا بطور کامل و بصورت قدم به قدم نحوه استفاده از این پچ رو آموزش بدم.تا مبتدی های عزیز موقع نصب این پچ سردرگم نشند.
خب میریم سر اصل مطلب:
بعضی از کاربران میپرسند که اصلا کار sysgfx چیه؟
در جواب باید بگم بوسیله این پچ میتونید هر آیکونی رو که در گوشی مشاهده میکنید تغییر بدید.از آیکون باطری گرفته تا شکل اسمایل های اس ام اس و غیره....
آموزش نصب پچ تو صفحه اول کلوپ پچ هست.توصیه من اینه که فقط از setoolLite v1.08 برای نصب پچ استفاده کنید.
اصلی ترین مشکلی که دوستان عزیز داشتند ایجاد مسیری بود که باید پک آیکونها رو تو اون مسیر قرار داد.
که انشاالله تو این تاپیک برای همیشه حل خواهد شد.
در زیر یک نمونه از پچ Sysgfx رو میبینیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تمام خطوطی که در ابتدای آنها کاراکتر ; آورده شده غیر فعال هستند و هیچ تاثیری روی گوشیه شما نخواهند گذاشت.حتی میتونید تمام این خطوط رو پاک کنید.
در پچ بالا با استفاده از همین موضوع سه مسیر برای انتقال گرافیک داخلی گوشی تعریف شده که میتونید با استفاده از کاراکتر ; هر کدوم از اونهارو انتخاب کنید.
در پچ بالا مسیری که انتخاب شده tpa/user/other/gfx هست.شاید برای کسانی که اولین بار همچین مسیری رو میبینند این سوال پیش بیاد که این مسیر کجای گوشی هست؟
در جواب این عده از دوستان باید بگم:
منظور از tpa/user/ همون حافظه داخلی گوشیه شما هست.پس نتیجه میگیریم که:
tpa/user/other/gfx=C:\other\gfx
ویا
tpa/user/other/gfx=Phone Memory\other\gfx
ضمنا تو بعضی از پچها بجای tpa/user ممکن هست usb/ رو مشاهده کنید که باز منظور همان حافظه داخلی گوشی هست.
با دیدن این مسیر(tpa/user/other/gfx) نتیجه میگیریم که باید یه فولدر به اسم gfx در داخل فولدر Other در حافظه داخلی گوشی ایجاد کنیم.و تمام آیکونهایی رو که دانلود کردیم رو باید تو این مسیر بریزیم.بطوری که وقتی وارد فولدر gfx میشیم فقط فایل داشته باشیم و هیچ فولدر اضافه دیگه ای نباید وجود داشته باشه.
اگه کمی بیشتر به پچ دقت کنید متوجه میشید که به غیر از مسیر بالا دو مسیر دیگه نیز داریم:
tpa/user/image/gfx
card/sysgfx

اگه به ابتدای خطوطی که این مسیرها توشون هست دقت کنید متوجه میشید که اولشون کاراکتر ; اومده و همونطور که قبلا گفتم این خطوط تاثیری در پچ ندارند.حالا اگه ما بخاهیم آیکونها بجای فولدر other\gfx به image\gfx منتقل بشن باید کاراکتر ; رو از اول این خط برداریم و اون رو جلوی خطی بزاریم که توش مسیر tpa/user/other/gfx نوشته شده.(خطوطی که با رنگ قرمز مشخص شدند)
مسیر سوم card/sysgfx هم به فولدری اشاره میکنه که اسمش sysgfx هست و در مموری کارت قرار داره.(e:\sysgfx) اگه خواستیم پچ آیکونهارو از این مسیر بخونه باید باید خطی که آخرش card/sysgfx نوشته شده رو فعال کنیم.به این صورت که کاراکتر ; رو از اولش برمیداریم ولی دو خط دیگه باید اولشون ; باشه.
تذکر:هر لحظه فقط میتونیم یکی از این سه خط رو فعال کنیم.(خطوط قرمز)
البته تمام پچهای sysgfx به اینصورت نیست که شما بتونید مسیری رو به دلخواه انتخاب کنید.برای مثال به پچ زیر توجه کنید:

همونطور که مشاهده میکنید تو این پچ فقط یه مسیر وجود داره و به هیچ وجه نمیشه دستکاریش کرد.(البته با استفاده از هگز ادیتورها میشه هر مسیری رو تعریف کرد ولی برای مبتدی ها اینکار توصیه نمیشه)
نوع دیگری هم از پچ sysgfx داریم که انعطاف بیشتری داره به این صورت که میشه مسیر پچ رو به دلخواه تغییر داد.برای مثال:

[RIGHT]همراه این نوع از پچ ها فایلی با نام tgfx.ini وجود دارد که داخل آن مسیر انتقال پچ نوشته شده است و میتوانیم به دلخواه آنرا تغییر دهیم.
این فایل را نیز باید در مسیر زیر کپی کنیم:
\other\ini\حافظه داخلی گوشی
محتوای این فایل بصورت زیر هست:

GfxFolder]: /tpa/user/other/gfx]

که فقط باید قسمت سبز رنگ را تغییر دهیم.بطور پیش فرض این مسیر به فولدر gfx در داخل فولدر other در حافظه داخلی گوشی اشاره میکند.

توجه کنید موقعی که پکی رو دانلود میکنید مطمئن بشید که حتما برای گوشیه شما هست در غیر اینصورت اگه حتی پچ رو هم نصب کنید و مسیر انتقال رو هم درست ایجاد کنید بازهم گوشی قادر به استفاده از پک شما نخواهد بود.
برای گوشیهای w700,w800,k750 میشه از یک استفاده کرد.ولی گوشیه w810 دارای آفست متفاوت هست و نمیشه از پک گوشیهای بالا برای این گوشی استفاده کرد.مگر اینکه اسامی آیکونها رو تغییر بدیم که در ادامه نحوه تبدیل پکهای مختلف رو هم توضیح میدم.

آموزش برنامه convert_offsets_v1.4 برای تغییر نام پک های گوشیهای مختلف:
این برنامه از چهار قسمت تشکیل شده:

Original Firmware Version:فریمور گوشی که میخواین پکشو تغییر نام بدید.مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت k750 رو انتخاب کنید.

New Firmware Version:تو این قسمت هم اسم گوشیرو انتخاب میکنید که میخاین پکی که تو قسمت قبلی انتخاب کردید بهش تبدیل بشه. مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت w810 رو انتخاب کنید.

Original Gfx Path: مسیر پک مبدا

New Gfx Path:مسیری رو مشخص میکنید که بعد از تغییر نام پک باید آیکونهای جدید تو این مسیر ایجاد بشن.

برای تبدیل هم بر روی گزینه start کلیک میکنید.والسلام

در زیر چند نمونه از پچهای gfx به همراه برنامه convert_offsets_v1.4 و یک پک آیکون که مخصوص گوشیهای w800,w700,k750 هست برای دانلود گذاشتم.W810 دارهای عزیز میتونن با استفاده از برنامه convert_offsets_v1.4 پک مورد نظر رو برای استفاده تو گوشیشون تغییر بدن.

برای گوشیهای سری db2020 مثل k800 نیز پچ sysgfx وجود دارد.البته به شکلی دیگر.به اینصورت که تمام آیکونها بجای کپی کردن در مسیر خاص به صورت باینری در داخل پچ تعریف شده اند و برای تغییر گرافیک این دسته از گوشیها کافیست که فقط پچ مورد نظر رو نصب کنیم.

در پایان به برخی مشکلاتی که ممکن است به هنگام نصب این پچ براتون پیش بیاد اشاره میکنم:

پچ رو در قسمت Misc Files قرار میدم و write script را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید c کابل را به گوشی وصل میکنم ولی هیچ اتفاقی نمیافتد؟

جواب:usbFlashDriver رو نصب نکرده اید.از آدرس زیر آنرا دانلود کرده و نصب کنید.

بعد از نصب این پچ دیگه گوشی روشن نمیشه؟

جواب:به احتمال زیاد فایل rest مربوط به گوشیه شما در فولدر rest برنامه setoolLite موجود نمیباشد.این اتفاق اکثرا برای w800-r1bd001 پیش می آید.پس اگه گوشیتون دارای این فریمور هست فایل زیر رو دانلود کرده و در فولدر rest برنامه ستول قرار دهید.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است این اتفاق رخ دهد اینست که فایل اجرایی برنامه ستول رو بجای اینکه توسط گزینه sendto desktop به دسکتاپ بفرستید اونرو کپی کردید تو دسکتاپ.اینطوری چون برنامه نمیتونه فولدر rest رو پیدا کنه قادر به روشن کردن گوشی نخواهد بود.

با اینکه پچ رو بطور صحیح نصب کردم و مسیر رو هم بطور صحیح ایجاد کردم ولی هیچ آیکونی تغییر نکرده؟

جواب:به احتمال زیاد از پکی استفاده کردید که مربوط به گوشیه شما نبوده.

تذکر:سعی کنید قبل از انجام اینکار از gdfs گوشیتون بکاپ بگیرید.
تذکر:مسئولیت اینکار بر عهده خودتون هست.
تذکر:سعی کنید داخل فولدر gfx رو زیاد شلوغ نکنید چون ممکن هست سرعت گوشی پایین بیاد.
امیدوارم مفید واقع شده باشه.
موفق باشید:11:
لینک دانلود پچ ها:

این هم لینک دانلود پک :

adrenalin
20-02-2008, 21:14
اقا توحید مثل همیشه کارت درسته
باتشکر از زحماتی که میکشید
مثل همیشه گل کاشتی (از این که مارو جزو هکر ها حساب کردی مممنون )

B L A S T E R
21-02-2008, 15:03
سلام توحید جون.طبق معمول تاپیکات خیلی پرباره.
این پچ sysgfx کا800 هم میزاری؟
ممنون

SAEED_BARCELONA
21-02-2008, 17:54
چرا برای k750 اینقد از این جور چیزا هست ولی برا k800 بدبخت فقط منو آکوستیکو فونت هست؟
توحید دمت گرم. اینارو از کجا یاد میگیری بلا؟

B L A S T E R
21-02-2008, 18:59
چون که k750 قدیمیتره .....
من میخوام یه پچ رو کا 800 نصب کنم دعا کنید!!!

D E V I L
21-02-2008, 19:39
چون که k750 قدیمیتره .....
من میخوام یه پچ رو کا 800 نصب کنم دعا کنید!!!

من جای تو بودم تبدیلش میکردم به k810 چون پکهای زیادی برای k810 هست.برو خدا پشت و پناهت فقط بکاپ از gdfs فراموش نشه.
موفق باشی

B L A S T E R
21-02-2008, 20:24
به احتمال زیاذ تبدیل میکنم.
اینم از عکس گوشیم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hadi King
23-02-2008, 16:01
ممنون توحيد جون بابت مقاله خوبتون كه آدم هاى مبتدى رو هم ميخواى حرفيش كنى!

iman_s
24-02-2008, 02:02
فکر میکنم برای تغییر آیکونهای گوشیهایی مثل K800 یک روش موجود باشه.ولی چون خودم امتحان نکردم زیاد مطمئن نیستم.

B L A S T E R
24-02-2008, 13:46
من امتحان کردم.پچ gfx وجود داره.ولی نه مثل w800 که عکسا رو کپی کنید تو قسمت تصاویر.با استفاده از برنامه image tool .شاید یه تاپیک زدم توضیح دادم

dariush75
07-03-2008, 02:13
با تشکر از استاد عزیز جناب توحید
خسته نباشی دوست من:10:
واقعاً که سالاری (یه پای پی سی ورد)

اگر امکانش هست پچی در این مورد (انتقال گرافیک) برای فریمور R1BD001,W800 که مسیرانتقالش به کارت باشد
ممنون میشم بگذارید و یا آدرسی برای دان کردن.پچهای که در این تاپیک هست این قابلیت را ندارد.
و یک سوال کوچیک
آیا فریمور R1BD001 برایW800 بهترین فریمور هست؟
چون پچهای زیادی در مورد این فریمور نیست در حالی که ورژن R1bc002 پچ های قابل توجهی داره و یک جا خونده بودم که درایو صدا این فریمور مشکل داره.؟
ممنون و آرزوی شادکامی برای شما:40:
:11:

R@R#M@N
07-03-2008, 17:05
ممنون داش توحید
عالی بود
خدا عمرت بده !!
کلی دنبالش بودم
واقعآ ممنون

iman_82
10-03-2008, 23:42
سلام
بابت آموزشهای مفیدتون متشکرم
من فریمور گوشیم R1BD002 هست (w800)
توی پوشه فریمور برنامه convert_offsets_v1.4 که گذاشتین W800 SW-R1BC002 هستش
من میتونیم اونو به W800 SW-R1BD002 تغییر نام بدم ؟
بهترین پچ Sysgfx برای w800 R1BD002 چی هست؟

ممنون میشم راهنمائی کنین

siamak5561
11-03-2008, 11:08
سلام شما که آموزشش رو گذاشتید ، پکهای مختلف رو براش معرفی نمی کنید؟؟؟؟؟

پرسپوليس
13-03-2008, 15:06
من يا اين پچ يه مشكل دارم
از وقتي اين پچ sysgfx رو ريختم رو گوشي فقط يكmenu رو قبول مي كنه و وقتي منو رو عوض مي كنم
configuration error ميده بايد چي كار كنم
چطور بايد menu رو عوض كنم

Hadi King
14-03-2008, 16:37
من يا اين پچ يه مشكل دارم
از وقتي اين پچ sysgfx رو ريختم رو گوشي فقط يكmenu رو قبول مي كنه و وقتي منو رو عوض مي كنم
configuration error ميده بايد چي كار كنم
چطور بايد menu رو عوض كنم

فريمور گوشيت چيه!!!!:11:

موفق باشيد!:40:

adrenalin
15-03-2008, 17:43
سلام دوستم گوشی w810 با این فرم ویر r4ea031 genric hn cid 50 میشه الف و sygfx رو براش نصب کنم

siamak5561
16-03-2008, 03:57
کسی پک هاش رو سزاغ نداره دانلود کنیم؟؟

amir101010
11-04-2008, 17:50
خواهش میکنم برای w810 r4ea031 هم آموزش بدید .

fswteam
14-04-2008, 19:22
توحید جان چی کار کنیم تو بری کا800 بگیری هر کاری می کنی ما هم بتونیم انجام بدی اینکارا که می کنی باعث می شی اخر من یک کا750 هم بگیرم

fswteam
18-04-2008, 06:26
از اقای توحید استاد ما خواهش می کنم برای ما 320 × 240 یی ها مثل گوشی های کا 800 و کا810 و ... هم کارای انجام بدن

D E V I L
18-04-2008, 10:10
از اقای توحید استاد ما خواهش می کنم برای ما 320 × 240 یی ها مثل گوشی های کا 800 و کا810 و ... هم کارای انجام بدن
و خداوند سرچ را آفرید:

fswteam
18-04-2008, 13:21
و خداوند سرچ را آفرید:

خوب اینو که دیده بودم داش توحید من الف می خوام برای کا800 و کا810 و اینا اون که پتچ هستش

D E V I L
18-04-2008, 21:39
خوب اینو که دیده بودم داش توحید من الف می خوام برای کا800 و کا810 و اینا اون که پتچ هستش

الف چه ربطی به این تاپیک داره؟
پست اول کلوپ elfpack رو بخون اونجا برای k800 هم پچهاشو گذاشتم.در مورد الفها هم باید خودت تستش کنی یا از بچه هایی که کا800 دارن مثل blaster کمک بخای.

fswteam
19-04-2008, 13:09
پست اول کلوپ elfpack رو بخون اونجا برای k800 هم پچهاشو گذاشتم.در مورد الفها هم باید خودت تستش کنی یا از بچه هایی که کا800 دارن مثل blaster کمک بخای.
اقا توحید توجه نکردی دیگه کامل به ارسال های من

و خداوند سرچ را آفرید:

یک بار قشنگ بخونید شما این کارا که با الف می کنید من خیلی دوست دارم برای 320 در 240 هم انجام بدم اما همه گره ها به دست شماست چون اون فایلی که برای کا810 گزاشتید توی پست اول الف دانلود نمی شه این 100 بار خواهش می کنم لینکشو تصحیح کنید بباا صفحه اش باز می شه اما دانلود نمی کنه نمی دونم چرا فکرم نکنید پپه هستم اما من می گم مثل بلستر جان لینک مستقیم بده همیشه

D E V I L
19-04-2008, 13:36
اقا توحید توجه نکردی دیگه کامل به ارسال های من

یک بار قشنگ بخونید شما این کارا که با الف می کنید من خیلی دوست دارم برای 320 در 240 هم انجام بدم اما همه گره ها به دست شماست چون اون فایلی که برای کا810 گزاشتید توی پست اول الف دانلود نمی شه این 100 بار خواهش می کنم لینکشو تصحیح کنید بباا صفحه اش باز می شه اما دانلود نمی کنه نمی دونم چرا فکرم نکنید پپه هستم اما من می گم مثل بلستر جان لینک مستقیم بده همیشه

اینم لینک مستقیم:

اگه پسورد خواست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد کن.

fswteam
19-04-2008, 14:39
اینم لینک مستقیم:

اگه پسورد خواست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد کن.
خیلی دوست دارم توحید جان حالا موقعی که دانلود کردم و الف پک ها رو امتحان کردم حتما هرجا که کار کردم می گم استاد ما اقا توحید بود

fswteam
29-04-2008, 14:52
دستم به دامنتون یه پتچ برای تغییر پلیر گوشیم ریختم الان هر بار می رم روش گوشیم خاموش و روشن می شه

اینو نصب کردم می شه راه حلی بگیدبه جز فلش کل گوشی!!

B L A S T E R
29-04-2008, 17:13
همین پچو پاک کن.

fswteam
29-04-2008, 18:19
دستم به دامنتون یه پتچ برای تغییر پلیر گوشیم ریختم الان هر بار می رم روش گوشیم خاموش و روشن می شه

اینو نصب کردم می شه راه حلی بگیدبه جز فلش کل گوشی!!
پاک کردم درست نشد ببینم به جز سوال اولی یک سوال دیگه هم می یاد برای پتچ ها اونم یس و نو داره برای اون چی موقع نصب مثل قبلی نو بزنیم یا فرق می که؟

B L A S T E R
29-04-2008, 19:47
اگه بخوای پاک کنی باید yes روبزنی اگه یه بار دیگه هم اومد دوباره yes

naser_feb8646
01-05-2008, 06:47
دوستان و اساتید گرامی آیا کسی می تونه کدهای(نام)معادل اسکین مدیا پلیر رو برای این پچ بگه؟؟
بزار واضح تر بگم من میخوام با پچ sysgfx اسکین مدیا پلیر رو عوض کنم اما کدها معادل رو بلد نیستم اگر میشه من رو راهنمایی کنید
برای گوشی W800
............
کوچیک همتون naser_feb8646 :3:

Hadi King
01-05-2008, 08:10
دوستان و اساتید گرامی آیا کسی می تونه کدهای(نام)معادل اسکین مدیا پلیر رو برای این پچ بگه؟؟
بزار واضح تر بگم من میخوام با پچ sysgfx اسکین مدیا پلیر رو عوض کنم اما کدها معادل رو بلد نیستم اگر میشه من رو راهنمایی کنید
برای گوشی W800
............
کوچیک همتون naser_feb8646 :3:

اگه اين پچ رو گوشيت نصبه فايل هاي اسكين مديا پلير رو تو اين مسير بريز

بعد پوشه tpa رو زيپ ميكني بعد تو قسمت MSIC files برنامه ستول ميزاري و فلش رو ميزني:19:
اون مسير رو بايد اينجوري درست كني يعني يه پوشه به نام tpa درست ميكني تو همين پوشه يه پوشه ديگه به نام user درست ميكني تاااااا آخر بعد اسكين مدياپلير رو بايد تو پوشه
gfx بريزي

A.MATEUR U S E R
01-05-2008, 11:16
عزیزان من با تمام لینکهای پرشین گیگ مشکل دارم، مال من فقط اینجوریه یا شما هم نمیتونید دان کنید؟
یکیشم همین لینک، میشه جای دیگه آپ کنید:

adrenalin
01-05-2008, 13:37
بفرماید اینم لینک

A.MATEUR U S E R
01-05-2008, 17:05
بفرماید اینم لینک

فقط میتونم بگم مر30 40 50 60 70 ... :10:
برم گوشیمو بترکونم، به احتمال زیاد، یه مرگیشم میشه، از من میشنوید به نوهاتون هم سفارش کنید (اصلا وصیت کنید) w700 نخرن.
بعدا مزاحم میشم...

naser_feb8646
01-05-2008, 20:04
سلام H.VIKE عزيز
من كاري كه شما گفتيد رو انجام دادم ولي اسكين هيچ تغييري نكرد.:41:
من چطور مي تونم كدهاي شكلهاي تشكيل دهنده اسكين رو بدست بيارم؟
..............
كوچيك همتون naser_feb8646

A.MATEUR U S E R
02-05-2008, 12:25
اگه اين پچ رو گوشيت نصبه فايل هاي اسكين مديا پلير رو تو اين مسير بريز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد پوشه tpa رو زيپ ميكني بعد تو قسمت MSIC files برنامه ستول ميزاري و فلش رو ميزني:19:
اون مسير رو بايد اينجوري درست كني يعني يه پوشه به نام tpa درست ميكني تو همين پوشه يه پوشه ديگه به نام user درست ميكني تاااااا آخر بعد اسكين مدياپلير رو بايد تو پوشه
gfx بريزي

میشه این قضیه زیپ کردن و فلش کردنو یه کی کاملتر توضیح بده، ممنون:10:

naser_feb8646
03-05-2008, 06:42
سلام H.VIKE عزيز
من كاري كه شما گفتيد رو انجام دادم ولي اسكين هيچ تغييري نكرد.:41:
من چطور مي تونم كدهاي شكلهاي تشكيل دهنده اسكين رو بدست بيارم؟
..............
كوچيك همتون naser_feb8646

دوستان خودم تونستم بعد از چهار روز گشتن بفهمم چطور میشه کدها رو بدست آورد.:31::31:
اگر کسی خواست بگه تا روش بدست آوردن رو بگم:11::11:

.................
کوچیک همتون naser_feb8646

milad ad
21-05-2008, 12:29
با سلام و خسته نباشید
من گوشیم k750 بود تبدیل کردم به w800 باموفقیت (البته 5 تومان رفت تو پاچم) قسمت والکمن نارنجی اسکین مدیاپلیر رو تغیر دادم ولی بازم اون اولش نارنجی میشه تغیرش داد اگه میشه ...............
باتشکر از کل بچهای p30world :10:

روزی که آمدی به این دنیا همه خندان بودند تو بودی گریان

ای دوست چنان باش که بعد از مرگت همه گریان باشند توباشی خندان

Alishmas
21-05-2008, 19:02
برای K800 هم بايد همينطوری گرافيکش رو عوض کنيم ؟

Hadi King
22-05-2008, 02:19
برای K800 هم بايد همينطوری گرافيکش رو عوض کنيم ؟
اينجا...

djhamed20
26-05-2008, 14:24
سلام»
من پچ sysgfx واسه w800_R1BC00 می خواستم لطفاً:::
تشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــکّر

Hadi King
26-05-2008, 14:53
سلام»
من پچ sysgfx واسه w800_R1BC00 می خواستم لطفاً:::
تشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــکّر

بيا واســـــه شما...:11:دو تا هستش ورژن 1.2 با نوت پد بازشون كن مسير ريختن فايل PNG فرق ميكنه برا دوتاشون

djhamed20
27-05-2008, 17:45
بيا واســـــه شما...:11:دو تا هستش ورژن 1.2 با نوت پد بازشون كن مسير ريختن فايل PNG فرق ميكنه برا دوتاشون

دمت گــــــــرم:11:

JAVAD_YAS14
01-06-2008, 16:35
سلام خدمت تمامی هکرهای عزیز.:46:

هانطور که اطلاع دارید در این مورد قبلا هم تاپیکی زده بودم.ولی در پی سوالات و پ.خ های زیادی که در این مورد دریافت کردم تصمیم گرفتم تا بطور کامل و بصورت قدم به قدم نحوه استفاده از این پچ رو آموزش بدم.تا مبتدی های عزیز موقع نصب این پچ سردرگم نشند.
خب میریم سر اصل مطلب:
بعضی از کاربران میپرسند که اصلا کار sysgfx چیه؟
در جواب باید بگم بوسیله این پچ میتونید هر آیکونی رو که در گوشی مشاهده میکنید تغییر بدید.از آیکون باطری گرفته تا شکل اسمایل های اس ام اس و غیره....
آموزش نصب پچ تو صفحه اول کلوپ پچ هست.توصیه من اینه که فقط از setoolLite v1.08 برای نصب پچ استفاده کنید.
اصلی ترین مشکلی که دوستان عزیز داشتند ایجاد مسیری بود که باید پک آیکونها رو تو اون مسیر قرار داد.
که انشاالله تو این تاپیک برای همیشه حل خواهد شد.
در زیر یک نمونه از پچ Sysgfx رو میبینیم:

تمام خطوطی که در ابتدای آنها کاراکتر ; آورده شده غیر فعال هستند و هیچ تاثیری روی گوشیه شما نخواهند گذاشت.حتی میتونید تمام این خطوط رو پاک کنید.
در پچ بالا با استفاده از همین موضوع سه مسیر برای انتقال گرافیک داخلی گوشی تعریف شده که میتونید با استفاده از کاراکتر ; هر کدوم از اونهارو انتخاب کنید.
در پچ بالا مسیری که انتخاب شده tpa/user/other/gfx هست.شاید برای کسانی که اولین بار همچین مسیری رو میبینند این سوال پیش بیاد که این مسیر کجای گوشی هست؟
در جواب این عده از دوستان باید بگم:
منظور از tpa/user/ همون حافظه داخلی گوشیه شما هست.پس نتیجه میگیریم که:
tpa/user/other/gfx=C:\other\gfx
ویا
tpa/user/other/gfx=Phone Memory\other\gfx
ضمنا تو بعضی از پچها بجای tpa/user ممکن هست usb/ رو مشاهده کنید که باز منظور همان حافظه داخلی گوشی هست.
با دیدن این مسیر(tpa/user/other/gfx) نتیجه میگیریم که باید یه فولدر به اسم gfx در داخل فولدر Other در حافظه داخلی گوشی ایجاد کنیم.و تمام آیکونهایی رو که دانلود کردیم رو باید تو این مسیر بریزیم.بطوری که وقتی وارد فولدر gfx میشیم فقط فایل داشته باشیم و هیچ فولدر اضافه دیگه ای نباید وجود داشته باشه.
اگه کمی بیشتر به پچ دقت کنید متوجه میشید که به غیر از مسیر بالا دو مسیر دیگه نیز داریم:
tpa/user/image/gfx
card/sysgfx

اگه به ابتدای خطوطی که این مسیرها توشون هست دقت کنید متوجه میشید که اولشون کاراکتر ; اومده و همونطور که قبلا گفتم این خطوط تاثیری در پچ ندارند.حالا اگه ما بخاهیم آیکونها بجای فولدر other\gfx به image\gfx منتقل بشن باید کاراکتر ; رو از اول این خط برداریم و اون رو جلوی خطی بزاریم که توش مسیر tpa/user/other/gfx نوشته شده.(خطوطی که با رنگ قرمز مشخص شدند)
مسیر سوم card/sysgfx هم به فولدری اشاره میکنه که اسمش sysgfx هست و در مموری کارت قرار داره.(e:\sysgfx) اگه خواستیم پچ آیکونهارو از این مسیر بخونه باید باید خطی که آخرش card/sysgfx نوشته شده رو فعال کنیم.به این صورت که کاراکتر ; رو از اولش برمیداریم ولی دو خط دیگه باید اولشون ; باشه.
تذکر:هر لحظه فقط میتونیم یکی از این سه خط رو فعال کنیم.(خطوط قرمز)
البته تمام پچهای sysgfx به اینصورت نیست که شما بتونید مسیری رو به دلخواه انتخاب کنید.برای مثال به پچ زیر توجه کنید:

همونطور که مشاهده میکنید تو این پچ فقط یه مسیر وجود داره و به هیچ وجه نمیشه دستکاریش کرد.(البته با استفاده از هگز ادیتورها میشه هر مسیری رو تعریف کرد ولی برای مبتدی ها اینکار توصیه نمیشه)
نوع دیگری هم از پچ sysgfx داریم که انعطاف بیشتری داره به این صورت که میشه مسیر پچ رو به دلخواه تغییر داد.برای مثال:

همراه این نوع از پچ ها فایلی با نام tgfx.ini وجود دارد که داخل آن مسیر انتقال پچ نوشته شده است و میتوانیم به دلخواه آنرا تغییر دهیم.
این فایل را نیز باید در مسیر زیر کپی کنیم:
\other\ini\حافظه داخلی گوشی
محتوای این فایل بصورت زیر هست:

GfxFolder]: /tpa/user/other/gfx]

که فقط باید قسمت سبز رنگ را تغییر دهیم.بطور پیش فرض این مسیر به فولدر gfx در داخل فولدر other در حافظه داخلی گوشی اشاره میکند.

توجه کنید موقعی که پکی رو دانلود میکنید مطمئن بشید که حتما برای گوشیه شما هست در غیر اینصورت اگه حتی پچ رو هم نصب کنید و مسیر انتقال رو هم درست ایجاد کنید بازهم گوشی قادر به استفاده از پک شما نخواهد بود.
برای گوشیهای w700,w800,k750 میشه از یک استفاده کرد.ولی گوشیه w810 دارای آفست متفاوت هست و نمیشه از پک گوشیهای بالا برای این گوشی استفاده کرد.مگر اینکه اسامی آیکونها رو تغییر بدیم که در ادامه نحوه تبدیل پکهای مختلف رو هم توضیح میدم.

آموزش برنامه convert_offsets_v1.4 برای تغییر نام پک های گوشیهای مختلف:
این برنامه از چهار قسمت تشکیل شده:

Original Firmware Version:فریمور گوشی که میخواین پکشو تغییر نام بدید.مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت k750 رو انتخاب کنید.

New Firmware Version:تو این قسمت هم اسم گوشیرو انتخاب میکنید که میخاین پکی که تو قسمت قبلی انتخاب کردید بهش تبدیل بشه. مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت w810 رو انتخاب کنید.

Original Gfx Path: مسیر پک مبدا

New Gfx Path:مسیری رو مشخص میکنید که بعد از تغییر نام پک باید آیکونهای جدید تو این مسیر ایجاد بشن.

برای تبدیل هم بر روی گزینه start کلیک میکنید.والسلام

در زیر چند نمونه از پچهای gfx به همراه برنامه convert_offsets_v1.4 و یک پک آیکون که مخصوص گوشیهای w800,w700,k750 هست برای دانلود گذاشتم.W810 دارهای عزیز میتونن با استفاده از برنامه convert_offsets_v1.4 پک مورد نظر رو برای استفاده تو گوشیشون تغییر بدن.

برای گوشیهای سری db2020 مثل k800 نیز پچ sysgfx وجود دارد.البته به شکلی دیگر.به اینصورت که تمام آیکونها بجای کپی کردن در مسیر خاص به صورت باینری در داخل پچ تعریف شده اند و برای تغییر گرافیک این دسته از گوشیها کافیست که فقط پچ مورد نظر رو نصب کنیم.

در پایان به برخی مشکلاتی که ممکن است به هنگام نصب این پچ براتون پیش بیاد اشاره میکنم:

پچ رو در قسمت Misc Files قرار میدم و write script را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید c کابل را به گوشی وصل میکنم ولی هیچ اتفاقی نمیافتد؟

جواب:usbFlashDriver رو نصب نکرده اید.از آدرس زیر آنرا دانلود کرده و نصب کنید.

بعد از نصب این پچ دیگه گوشی روشن نمیشه؟

جواب:به احتمال زیاد فایل rest مربوط به گوشیه شما در فولدر rest برنامه setoolLite موجود نمیباشد.این اتفاق اکثرا برای w800-r1bd001 پیش می آید.پس اگه گوشیتون دارای این فریمور هست فایل زیر رو دانلود کرده و در فولدر rest برنامه ستول قرار دهید.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است این اتفاق رخ دهد اینست که فایل اجرایی برنامه ستول رو بجای اینکه توسط گزینه sendto desktop به دسکتاپ بفرستید اونرو کپی کردید تو دسکتاپ.اینطوری چون برنامه نمیتونه فولدر rest رو پیدا کنه قادر به روشن کردن گوشی نخواهد بود.

با اینکه پچ رو بطور صحیح نصب کردم و مسیر رو هم بطور صحیح ایجاد کردم ولی هیچ آیکونی تغییر نکرده؟

جواب:به احتمال زیاد از پکی استفاده کردید که مربوط به گوشیه شما نبوده.

تذکر:سعی کنید قبل از انجام اینکار از gdfs گوشیتون بکاپ بگیرید.
تذکر:مسئولیت اینکار بر عهده خودتون هست.
تذکر:سعی کنید داخل فولدر gfx رو زیاد شلوغ نکنید چون ممکن هست سرعت گوشی پایین بیاد.
امیدوارم مفید واقع شده باشه.
موفق باشید:11:
لینک دانلود پچ ها:

این هم لینک دانلود پک :

آقا توحید من همه این کارهایی رو که شما میگید کردم ولی:21:
بازهم هیچی به هیچی:18:

naser_feb8646
01-06-2008, 20:24
آقا توحید من همه این کارهایی رو که شما میگید کردم ولی:21:
بازهم هیچی به هیچی:18:

دوست عزیز لطفاً دقیقاً بگو مشکلت کجاست؟؟؟

JAVAD_YAS14
02-06-2008, 16:30
دوست عزیز لطفاً دقیقاً بگو مشکلت کجاست؟؟؟

دوست عزیز مشکل اینجاست که همه این کار هارو میکنم
اما مثل اینکه هیچ کاری نکردم

naser_feb8646
02-06-2008, 22:15
دوست عزیز مشکل اینجاست که همه این کار هارو میکنم
اما مثل اینکه هیچ کاری نکردم

عزیز لطف کن نوع و فریمور گوشیتو بگو تا ببینیم چیکار می شه کرد؟؟؟:40:

JAVAD_YAS14
04-06-2008, 11:57
عزیز لطف کن نوع و فریمور گوشیتو بگو تا ببینیم چیکار می شه کرد؟؟؟:40:

بفرما
w800
R1BC002
:11:

naser_feb8646
04-06-2008, 13:23
دوست عزیز این پوشه ای که گذاشتم رو در مسیر زیر کپی کن و سپس پچی که گذاشتم رو بریز
Phone Memory\Other
بعد از ریختن پچ باید شکل باطری گوشی شما تغییر کند و اگر خواستی بقیه گرافیک گوشیت تغییر کنه کافی فقط شکل دلخواهت رو تو پوشه gfx که روی گوشیت گذاشتی بریزی:11:

JAVAD_YAS14
04-06-2008, 18:24
دوست عزیز این پوشه ای که گذاشتم رو در مسیر زیر کپی کن و سپس پچی که گذاشتم رو بریز
Phone Memory\Other
بعد از ریختن پچ باید شکل باطری گوشی شما تغییر کند و اگر خواستی بقیه گرافیک گوشیت تغییر کنه کافی فقط شکل دلخواهت رو تو پوشه gfx که روی گوشیت گذاشتی بریزی:11:

خیلی متشکرم:11:
واقعا دستت درد نکنه:46:
مشکلم حل شد:10:

JAVAD_YAS14
08-06-2008, 10:49
Phone Memory\Other

اگه میشه همین پچ رو برای w800 R1BD001 هم بزارید
نکته
پچ طوری باشه که آدرس gfx در other گوشی باشه نه در image
درست مثل پچ قبلی

naser_feb8646
08-06-2008, 14:31
نکته
درست مثل پچ قبلی

دوست عزیز من فعلاً همین پچ رو دارم:13:
اگر پیدا کردم به روی چشم برات می زارم:11:
دوستان دیگه اگر این پچ رو دارن لطف کنن بزارن:11:

naser_feb8646
08-06-2008, 14:38
ببخشید تکراری شد.........

Hadi King
08-06-2008, 23:52
نکته
درست مثل پچ قبلی
پچ gfx براي اين فريمور همش تو اين مسير هست tpa/user/image/gfx
تو اين tpa/user/other/gfx مسير برا اين فريمور نيست:20:
اينم پچ تو مسير image اگه خواستي گذاشتم:11:

Milad_Sky
17-06-2008, 20:17
لطفا اگه کسی Patch Gfx برای W810-r4ce012 داره بزاره.اگه مراحل اعمال این Patch به گوشیو قدم به قدم و زیر دیپلم!!! بنویسید ممنون میشم.(از اون توضیحاتی که دوستان دادندکاملا نفهمیدم که باید چیکار کنم!!)

JAVAD_YAS14
28-06-2008, 22:22
اگه میشه یکی هم برای w700 r1ca021 بذارید
اونی که توی صفحه اول بود
واسه من کار نکرد
یا حداقل من نتونستم کارش بندازم

Javad0111
04-07-2008, 09:12
سلام.

بنا به درخواست مكرر دوستان خوبم تصميم گرفتم پچي كه شما همه دنبال آن هستين را براتون بزارم. :18::18:

مسير فايل گرافيكي : /tpa/user/other/sysgfx

توجه : اگه يك نگاه به پچ بندازين طرز استفاده را متوجه مي شويد.:10:

خدايـــــــــي اگــــــه تشكـــــر نكنــــــي خيلـــــــي نامـــــــرديـــــــــه.:20 :
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

;W800 SW-R1BD001
;زîٍàëüيàے çàىهيà مًàôèêè v2.0
;رîçنàهى ïàïêَ "/tpa/user/other/ini/" (لهç êàâû÷هê)
;آ ٌîçنàييَ‏ ïàïêَ êëàن¸ى tgfx.ini
;â tgfx.ini َêàçûâàهى ïٍَü ê ïàïêه ٌ êàًٍèيêàىè
;يàïًèىهً:
;[GfxFolder]: /tpa/user/other/sysgfx/
;آ ‎ٍَ ïàïêَ ëîوèى èêîيêè XXXX.PNG(XXXX.GIF, XXXX.JPG),
;منه XXXX - يîىهً (hex) çàىهيےهىîé êàًٍèيêè.
;دهًهçàمًَوàهى ٍهëهôîي
;© Hussein
;(p) HierOS
+44020000
;هٌëè ٌٍîèٍ ‎ëüôïàê èٌïîëüçîâàٍü ‎ٍè ًٌٍîêè
AA8F48: A0B0044C D0B0044C
AA8FD0: A0B0044C D0B0044C
AA9060: A0B0044C D0B0044C
AA92C0: A0B0044C D0B0044C
;هٌëè يه ٌٍîèٍ ‎ٍè
;AA8F48: 90B0044C D0B0044C
;AA8FD0: 90B0044C D0B0044C
;AA9060: 90B0044C D0B0044C
;AA92C0: 90B0044C D0B0044C

d23234: 1388EB2000028342 004B184701002145
e66cbc: 00210020E5F1DAFD 004B18470F002145
11f0000: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 00F04AF8031C05498B42054B184700F0
11f0010: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 71F800210020034B1847C04600EB0000
11f0020: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 3D32D444C56CE84400B5002102B406A3
11f0030: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 0522012171F512FA01B000BD00B50022
11f0040: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 01A172F599FA00BD0000000030B583B0
11f0050: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 04000D000F4900200290684641800022
11f0060: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 29002000D5F6C0FF00280ED101AA6946
11f0070: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 02A8CEF64DFD002807D100AB9B1C2A00
11f0080: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 21006846008843F543FC6846408803B0
11f0090: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 30BDFFFFFFFF00001088392189028842
11f00a0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 0AD3EB210902884206D2504B50491B68
11f00b0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 40001818405A10801088704710B40100
11f00c0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 002004220B88891C1B061B0E1C00612C
11f00d0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 01D3DF232340D0331B061B0E0A2B02D3
11f00e0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF F9331B061B0E040118002043521EE9D1
11f00f0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 10BC7047F0B5FEB007204002FFF794FF
11f0100: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 3A49086039218902EB200002374C384A
11f0110: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 24684B00E3189952491C0904090C8142
11f0120: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF F4D32F4C65A82100243100F063F80500
11f0130: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 21000C3101A800F05DF8290000F05EF8
11f0140: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 28A100F05FF8060048D07D20C000FFF7
11f0150: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 6BFF254905003300012200F057F83000
11f0160: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 00F05CF8684600218180002221002800
11f0170: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 7EF638FA040006D0210001A800F03AF8
11f0180: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2000FFF75BFF2800FFF758FFED20C000
11f0190: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFF74AFF040001A8D3F682FD050010E0
11f01a0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 001D47683800FFF789FF060000983900
11f01b0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 4068FFF74BFF0D4B0D491B6872009A18
11f01c0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 505221002800D3F63DFE00900028E7D1
11f01d0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2800FFF733FF2000FFF730FF7EB0F0BD
11f01e0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2402214572000000E703000090B0044C
11f01f0: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 0038FEFF004B1847B11BBF44004B1847
11f0200: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 0508BF44004B1847E5C1CF4408B4024B
11f0210: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 9C4608BC6047C046A9BCCF44004B1847
11f0220: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 5DBACF445B476678466F6C6465725D00
11f0230: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2F7470612F757365722F6F746865722F
11f0240: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 696E692F00FFFFFF746766782E696E69
11f0250: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 00FFFFFF000000000000000000000000

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشكر Javad0111

Javad0111
04-07-2008, 09:54
اين هم يكي ديگه :

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++

;W800 SW-R1BD001
;رىهيà ïàïêè ٌèٌٍهىيîé مًàôèêè
;رîçنàهٍه âûلًàيَ‏ ïàïêَ (ٌى. â ïàٍ÷ه) è êëàنهٍه ٍَنà èêîيêè E$$$.png
;أنه E$$$ - يàçâàيèه èêîيêè (يàïً. E9A5.png èêîيêà مًîىêîٌٍè)
;رîلë‏نàéٍه ًهمèًٌٍ!
;Change system icons folder
;Create choosen folder and copy there your icons in following format: E$$$.png,
;where E$$$ is a HEX icon number, ex. E9A5.png for volume.
;Attention: this is case sensitive!
;(c) Adrian. Top Sony Team

;دهًهن ٌٍَàيîâêîé ïàٍ÷à ٌîçنàéٍه ïàïêَ "icons" â tpa/system/

;آûلèًèٍه ôîًىàٍ مًàôèêè: (choose the picture format)
;/tpa/user/other/modding/gfx:
451D4D90: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2F0000002F007400700061002F0075007300650072002F006F 0074006800650072002F006D006F006400640069006E006700 2F006700660078000000
;/tpa/user/image/gfx:
;451D4D90: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2f0000002F007400700061002F0075007300650072002F0069 006D006100670065002F006700660078000000
;/tpa/user/other/icons:
;451D4D90: FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 2f0000002f007400700061002f0075007300650072002f006f 0074006800650072002f00690063006f006e0073000000
44D440b4: 34962944 904D1D45
44D44198: 34962944 904D1D45
44D44264: 34962944 904D1D45
44D44350: 34962944 904D1D45
44D4463C: 34962944 904D1D45

;locale=Russian_Russia.1251

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++

تشكر فراموش نشه !!!

bashir935
25-08-2008, 00:48
سلام
خسته نباشی
ببین من کا 770 دارم سی ای دیش 52 و ورژنش r8ba024 منم میتونم از این پچ ها بریزم؟
(من با فار منیجر + جی دی فلشر کار میکنم)

amin-kery
29-09-2008, 01:43
اگه میشه یکی هم برای w700 r1ca021 بذارید
اونی که توی صفحه اول بود
واسه من کار نکرد
یا حداقل من نتونستم کارش بندازم

دستتون درد نکنه
اگه می شه واسه w700 هم یه کاری بکنید ثواب داره
اگه کسی رو ی w700 تست کرده روش کار رو هم به ما بگه تا ما هم بتونیم استفاده کنیم.
در ضمن من پچ الف رو هم روی گوشیم نصب کرده ام.

Gune Baxan
15-10-2008, 17:05
سلام،

یک سوال : آیا با پچ های Sysgfx میشه شکل یک کاراکتر موجود رو در گوشی های db2010 تغییر داد؟