PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چكونه پيدا كردن فونتهاي اصلي xp

mm_yaghoob
20-02-2008, 00:13
سلام

من از روی کجکاوی خیلی از فونتهای خود ویندوز را پاک کردم

که کتاسفانه خیلی از فونها ای فارسی و انگلیسی ویندوز به هم ریخته و همچنین در تایپ

چطوری می تونم فونهای خود ویندوزxp را دانلود و يا از خود سي دي ويندوز پيدا كنم كنم

mahdi7610
20-02-2008, 00:36
سلام

من از روی کجکاوی خیلی از فونتهای خود ویندوز را پاک کردم

که کتاسفانه خیلی از فونها ای فارسی و انگلیسی ویندوز به هم ریخته و همچنین در تایپ

چطوری می تونم فونهای خود ویندوزxp را دانلود و يا از خود سي دي ويندوز پيدا كنم كنم
سلام دوست عزیز
این روش کاملا ابتکاری هستش و روشش کار خودم هستش .

اولین کسی هستید که می بینم روی فونتها کنجکاوی کردید . ولی عب نداره یه راه بهت می گم که بتونی فونتها را پیدا کنی .
شما سی دی ویندوز را می زاری توی سی دی رام بعد می ری روی درایو سی دی رام راست کلیک می کنی و بعد هم open را می زنی تا وارد سی دی بشی .
حالا می ری و از قسمت بالای پنجره روی دکمه search کلیک می کنی تا پنل سرچ سمت چپ باز بشه . بعد روی گزینه All File and Folder کلیک می کنی و توی هر دو کادر خالی این عبارت را می نویسی FO_ ( نمی خواد بنوسی همین را کپی کن بعد توی اون قسمت paste کن )
حالا کلی چیز با این پسووند برات پیدا می کنه که همشون داخل سی دی هستند .
خوب حالا باید چی کار کنی ؟
من بهت میگم باید چی کار کنی .
شما می رید به فولدر اپشن و از تب view تیک گزینه Hide extensions for knowfile type را بر می داری . خوب اون چیز هایی که از تو سی دی سرچ کرده بودید دارای پسوند FO_ هستند .
حالا شما پسوند همه اونا را باید یکی یکی به rar تبدیل کنید و با این کار اون فایل تبدیل می شه به یک فایل فشرده با پسوند rar حالا راحت می تونید فونت را از داخل اون خارج کنید .
بعد به قسمت کنترل پنل برید و اونها را توی پوشه Font کپی کنید .

حتما باید برنامه winrar روی سیستم شما نصب شده باشه .

Ar@m
21-02-2008, 15:44
چه روش جالبی!
ولی مگه پسوند هم می تونه _ داشته باشه؟
ولی چرا نمی شه مستقیم فایل ها رو کپی کرد؟ چرا باید به rar تبدیل بشه؟

mahdi7610
21-02-2008, 16:12
چه روش جالبی!
ولی مگه پسوند هم می تونه _ داشته باشه؟
ولی چرا نمی شه مستقیم فایل ها رو کپی کرد؟ چرا باید به rar تبدیل بشه؟

سلام Ar@m جان
اره دوست عزیز تمامی فایلهای فشرده شده داخل سی دی با این پسوند هستند . چون اینها قبلا به صورت RAR فشرده شده بوند که با تبدیل به این پسوند این فایلهای به Application تبدیل شدن و برای برگردوندن انها باید پسوندش را به RAR تبدیل کنیم .
وقتی شما روی این فایل کلیک کنید نمی تونید واردش بشید و اونا ویرایش کنید به خاطر همین اگه شما این فایل ها را به RAR تبدیل کنید می تونید محتوای اونا ببینید .

در ضمن می تونی از این روش برای حفظ اطلاعات مهمت هم استفاده کنی . یعنی اونا را با rar فشرده کنی بعد پسوندش را تغییر بدی به این که تبدیل بشن به اپلیکیشن بعد رایت کن روی سی دی . حالا بده به دوستت کلی مسخرت می کنه که اینا چی هستن اصلا باز نمی شن . اونوقت تو پسووندش را به RAR تبدیل می کنی و فایل را از داخلش خارج میکنی .
جالب بود نه ؟

Angel Of Darkness
21-02-2008, 16:26
اون آدم هم باید چه قدر با هوش باشه که نفهمه از کجا خورده راستی طرز نوشتنتون من یاد یکی میندازه که هر چی فکر میکنم نمیدونم کیه ؟

Ar@m
21-02-2008, 17:03
مرسی من اصلا به این نکته دقت نکرده بودم تا حالا!
واقعا جالب بود!

mahdi7610
21-02-2008, 19:06
مرسی من اصلا به این نکته دقت نکرده بودم تا حالا!
واقعا جالب بود!
جدی جالب بود . فکر میکردم مورد توجه قرار بگیره .
موفق باشی .

MB_Danger
21-02-2008, 23:43
سلام Ar@m جان
اره دوست عزیز تمامی فایلهای فشرده شده داخل سی دی با این پسوند هستند . چون اینها قبلا به صورت RAR فشرده شده بوند
سلام مهدی جان :11:
امیدوارم حالت خوب و خوش باشه .
شما استاد بنده هستید اما نکاتی به ذهن قاصرم رسید که بیان می کنم .
این فایل ها پسوند اصلیشون CAB ( نوعی فایل فشرده ) هست .
اگر یکی از این فایل ها را با ویرایشگر Notepad باز کنید ، خواهید دید که ابتدای فایل با کلمه ی MSCF آغاز شده است که مخفف عبارت MicroSoft CAB File می باشد .
می توانید فایل های CAB را با نرم افزار Iexpress بسازید .
این برنامه در پوشه ی System32 قرار دارد و می توانید با نوشتن عبارت Iexpress در کادر محاوره ای Run آن را اجرا کنید .
اکثر برنامه های فشرده سازی ، این فرمت را پشتیبانی می کنند .

باید پسوندش را به RAR تبدیل کنیم .
با عنایت به بیانات فوق لزومی ندارد که پسوند آن را به RAR تبدیل کنید .
ویندوز به طور پیش فرض از فایل های CAB ( همانند فایل های ZIP ) پشتیبانی می کند .
نتیجه :
اگر پسوند یک فایل CAB را به RAR تغییر دادیم و نرم افزار WinRAR بدون هیچ مشکلی محتویات آن را نمایش داد ... دلیل نمی شود که بگوییم پسوندش RAR است !
چرا که WinRAR از فایل های CAB نیز پشتیبانی می کند .

2 . برای بازیابی فونت های ویندوز ، شاید آن همه زحمت لازم نباشد !

فقط کافی است در کادر محاوره ای Run به ترتیب دستورات زیر را تایپ کنید و از روی کیبرد کلید Enter را فشار دهید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دستور اول تمام فایل های FON و دستور دوم تمام فایل های TTF را در پوشه ی Fonts کپی می کند .
X نام Disk Drive ی است که سی دی ویندوز XP در آن قرار دارد .
التماس دعا

mahdi7610
22-02-2008, 00:09
سلام محمد باقر جان خیلی خوشحالم اومدی
بابا من کجا شما کجا .
من چیزی که به ذهنم رسید گفتم ولی مطمئنا چیزی که شما گفتید دقیق تر و کامل تر هستش . من بیشتر قصدم حل مشکل بود . وگرنه در حدی نبودم که بتونم کاملا به این سوال جواب بدم .
مثل همیشه عالی و کامل توضیح دادی .
خیلی خوشحالم اومدید چون با جوابهای شما واقعا به اطلاعاتم افزوده می شه .
من خودم عاشق سیستم عامل هستم . محمد باقر جان شما هم که دیگه خدای سیستم عامل هستید .

راستی محمد جان من از Iexpress برای برنامه هام ستاپ درست میکنم . و تا جایی که من می دونم این قسمت برنامه ها را با پسوند exe بیرون میده .
میشه یه خورده توضیح بدی که چه طور می شه که پسوند فایلها را از اینجا به همون CAB تبدیل کرد .

موفق باشی .

MB_Danger
22-02-2008, 01:53
سلام محمد باقر جان خیلی خوشحالم اومدی
بابا من کجا شما کجا .
من چیزی که به ذهنم رسید گفتم ولی مطمئنا چیزی که شما گفتید دقیق تر و کامل تر هستش . من بیشتر قصدم حل مشکل بود . وگرنه در حدی نبودم که بتونم کاملا به این سوال جواب بدم .
مثل همیشه عالی و کامل توضیح دادی .
خیلی خوشحالم اومدید چون با جوابهای شما واقعا به اطلاعاتم افزوده می شه .
من خودم عاشق سیستم عامل هستم . محمد باقر جان شما هم که دیگه خدای سیستم عامل هستید .

راستی محمد جان من از Iexpress برای برنامه هام ستاپ درست میکنم . و تا جایی که من می دونم این قسمت برنامه ها را با پسوند exe بیرون میده .
میشه یه خورده توضیح بدی که چه طور می شه که پسوند فایلها را از اینجا به همون CAB تبدیل کرد .

موفق باشی .
شکسته نفسی می فرمایید .
داشتیم درس پس دادیم :happy:
در مورد ساختن فایل CAB هم به تصویر زمینه توجه فرمایید .

مطالعه ی پست شماره ی 1 و 16 این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم خالی از لطف نخواهد بود .

همیشه سبز ...

mahdi7610
22-02-2008, 14:01
شکسته نفسی می فرمایید .
داشتیم درس پس دادیم :happy:
در مورد ساختن فایل CAB هم به تصویر زمینه توجه فرمایید .

مطالعه ی پست شماره ی 1 و 16 این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم خالی از لطف نخواهد بود .

همیشه سبز ...

سلام محمد جان
فوق العاده بود . به خدا توی کامپیوتر برا خودت نابغه ای هستیااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا
کارت حرف نداشت .

موفق باشی .