PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این کد به چه درد میخوره Licenses

MrJamshidy
17-02-2008, 19:24
آقا یکی به من بگه این کد به چه دردی میخوره

mehdibarghi
18-02-2008, 00:04
کدوم کد رو میگین ؟

MrJamshidy
18-02-2008, 01:34
توی Sub Title نوشتم به خدا
Licenses

majj
19-02-2008, 13:02
Qt Licensing Overview
Qt Commercial Licensing

The Qt Commercial License is the correct license to use for the development of proprietary, commercial software with Qt or Qt Jambi. The commercial license allows you to:

* Develop commercial software and software whose source code you wish to keep private.

* Freely choose licensing for the software you are writing (Proprietary, Open Source or both).
* Get commercial support from Trolltech
* Be able to gain access to Qt Solutions and commercial-only Qt components such as commercial database drivers and the Visual Studio Integration on Windows.

You must purchase a Qt Commercial License from Trolltech or from any of its authorized resellers before you start developing proprietary software. The Commercial license does not allow the incorporation of code developed with the Open Source Edition of Qt into a proprietary product.

For desktop applications, there are no royalties, runtime licenses, or other additional costs.

For fixed function systems, and other dedicated embedded systems running Qt-based applications, a runtime distribution license may apply.

The license is sold on a per-developer basis and assigned to an individual. It may be transferred, but only every six months and within the same organization. To transfer a license, or if you need a more flexible licensing agreement, please contact sales.

To order one or more Qt Commercial Licenses please contact Trolltech sales.

Qt Educational License

The Qt Educational License allows schools and universities to use Qt, free of charge, for classroom educational purposes.

* Find out more

If you want to use Qt Jambi for teaching, the Qt Jambi GPL version will give access to all needed functionality, including the Eclipse IDE integration.

Qt Academic Licensing

The Qt Academic program offers educational and academic research institutions a discount on Qt and Qt Jambi for educational, non-commercial research and/or administrative purposes.

* Find out more

Qt Open Source Edition Licensing

The Qt Open Source Edition is available to the Open Source community under Trolltech's Dual Licensing Model. The Open Source Edition of Qt and Qt Jambi is freely available for the development of Open Source software governed by the GNU General Public License (GPL). If you want to do proprietary, commercial development you need to purchase a Qt Commercial Edition.

MrJamshidy
20-02-2008, 19:30
Qt Licensing Overview
Qt Commercial Licensing

The Qt Commercial License is the correct license to use for the development of proprietary, commercial software with Qt or Qt Jambi. The commercial license allows you to:

* Develop commercial software and software whose source code you wish to keep private.

* Freely choose licensing for the software you are writing (Proprietary, Open Source or both).
* Get commercial support from Trolltech
* Be able to gain access to Qt Solutions and commercial-only Qt components such as commercial database drivers and the Visual Studio Integration on Windows.

You must purchase a Qt Commercial License from Trolltech or from any of its authorized resellers before you start developing proprietary software. The Commercial license does not allow the incorporation of code developed with the Open Source Edition of Qt into a proprietary product.

For desktop applications, there are no royalties, runtime licenses, or other additional costs.

For fixed function systems, and other dedicated embedded systems running Qt-based applications, a runtime distribution license may apply.

The license is sold on a per-developer basis and assigned to an individual. It may be transferred, but only every six months and within the same organization. To transfer a license, or if you need a more flexible licensing agreement, please contact sales.

To order one or more Qt Commercial Licenses please contact Trolltech sales.

Qt Educational License

The Qt Educational License allows schools and universities to use Qt, free of charge, for classroom educational purposes.

* Find out more

If you want to use Qt Jambi for teaching, the Qt Jambi GPL version will give access to all needed functionality, including the Eclipse IDE integration.

Qt Academic Licensing

The Qt Academic program offers educational and academic research institutions a discount on Qt and Qt Jambi for educational, non-commercial research and/or administrative purposes.

* Find out more

Qt Open Source Edition Licensing

The Qt Open Source Edition is available to the Open Source community under Trolltech's Dual Licensing Model. The Open Source Edition of Qt and Qt Jambi is freely available for the development of Open Source software governed by the GNU General Public License (GPL). If you want to do proprietary, commercial development you need to purchase a Qt Commercial Edition.

به خدا من انگلیسی زیاد بلد نیستم اگر میشه یک خورده فارسی را پاس بدارید

خیلی خیلی از توجهتون ممنون

mehdibarghi
21-02-2008, 13:27
سلام؛
شاید درست منظورتون رو نفهمیده باشم ولی تا اونجا که من میدونم برنامه هایی رو که شرکت ها تولید میکنن و مجانی نیستن رو برای دانلود میزارن بعد بعد از اینکه کاربر از برنامه خوشش اومد میره تو سایت برنامه هه و یک یوزر نیم میده که بعد از واریز پول به حساب شرکت اون شرکت هم رمز رو بهش میده که اگر کاربر تو برنامه خودش یوزرنیم و رمز رو وارد کنه برنامه فعال میشه ... البته شاید منظورتون این نبوده باشه که اگه نبود من رو ببخشید ... در ضمن کدشو بزارین تا دقیقتر بشه فهمید چیه
با تشکر ؛

MrJamshidy
21-02-2008, 23:52
سلام؛
شاید درست منظورتون رو نفهمیده باشم ولی تا اونجا که من میدونم برنامه هایی رو که شرکت ها تولید میکنن و مجانی نیستن رو برای دانلود میزارن بعد بعد از اینکه کاربر از برنامه خوشش اومد میره تو سایت برنامه هه و یک یوزر نیم میده که بعد از واریز پول به حساب شرکت اون شرکت هم رمز رو بهش میده که اگر کاربر تو برنامه خودش یوزرنیم و رمز رو وارد کنه برنامه فعال میشه ... البته شاید منظورتون این نبوده باشه که اگه نبود من رو ببخشید ... در ضمن کدشو بزارین تا دقیقتر بشه فهمید چیه
با تشکر ؛

اگر این بوده باشه که عالیه چون منم برای همین پرسیدم چون دیگه لازم نیست آدم دهن خودش رو صاف کنه با یک کد کوچیک همه چی درست میشه

mehdibarghi
22-02-2008, 17:06
سالم؛
تقریباً 90 % برنامه هایی که از اینترنت دانلود میشن اینجورین ... نوشتن کدشم خیلی ساده است (لا اقل برای شما) .
البته یه مشکل هست و اونم کرک کردن برنامه و یا مشکل کی جنراتور ها هست که اگه بتونی از یه الگوریتم خوب برای رمز کردن یوزر نیم و در آوردن پس ورد استفاده کنید و اینکه بتونید روتین آنتی دیباگ داخل برنامه تون بریزید ، برای مدتی حل میشه ... و البته یادتون نره که اگه یه نفر یه سریال رو بخره میتونه به همه بده و بقیه هم استفاده کنن که البته این هم راه حل هایی داره ...
بای

MrJamshidy
23-02-2008, 06:12
در مورد سخن شما باید بگم حق با شماست من میتونم درست کنم اما واسه آدم های تنبلی مثل من کد های آماده بهتره

در ضمن شما اینو بدون که هیچ چیز جلوی ما ایرانی ها رو نمیتونه بگیره اینایی که من دیدم از دیوار چین هم رد میشن

به هر حال ممنون

mehdibarghi
23-02-2008, 10:52
راست میگی در تایید حرفت باید بگم که تقریباً 1 سال پیش یه نرم افزار قرآنی نوشتم که برای اون 500 هزار تومن فقط قفل خریدم که متاسفانه یکی از بچه هایی که میشناسمش و کلاس اول دبیرستانه قفلشو شکست !!
البته کامل شکسته نشده ولی تا همین حد هم کافیه !!!
اسم قفلشم برای این نمیگم چون قفل و قفل سازش خیلی معروفه و به عنوان بهترین قفل نرم افزاری ایران معروفه ...
در ضمن اینکه شما هر برنامه ای که بنویسید میشه اونو هک کرد چون توی همه برنامه ها برای چک کردن قفل از یه If استفاده میشه و همین If رو تو کد اسمبلی برنامه به راحتی میشه عوض کرد ... مگر اینکه با یه روتین آنتی دیباگ برنامه رو موقتاً امن کنی و یا اینکه اصلاً برای چک کردن قفل از If استفاده نکنی!!!که نمیشه ...

MrJamshidy
23-02-2008, 16:41
راست میگی در تایید حرفت باید بگم که تقریباً 1 سال پیش یه نرم افزار قرآنی نوشتم که برای اون 500 هزار تومن فقط قفل خریدم که متاسفانه یکی از بچه هایی که میشناسمش و کلاس اول دبیرستانه قفلشو شکست !!
البته کامل شکسته نشده ولی تا همین حد هم کافیه !!!
اسم قفلشم برای این نمیگم چون قفل و قفل سازش خیلی معروفه و به عنوان بهترین قفل نرم افزاری ایران معروفه ...
در ضمن اینکه شما هر برنامه ای که بنویسید میشه اونو هک کرد چون توی همه برنامه ها برای چک کردن قفل از یه If استفاده میشه و همین If رو تو کد اسمبلی برنامه به راحتی میشه عوض کرد ... مگر اینکه با یه روتین آنتی دیباگ برنامه رو موقتاً امن کنی و یا اینکه اصلاً برای چک کردن قفل از If استفاده نکنی!!!که نمیشه ...

چرا دوست عزیز خیلی راحت میشه بدون If برای برنامه شرط گزاشت فقط یکم خلاقیت میخواد

اما این فقط یک نظر بود امیدوارم که ناراحت نشید

mehdibarghi
23-02-2008, 20:54
سلام؛
نه مهندس ناراحتی نداره اتفاقا جای تشکر داره:10: ... ببین می تونی توی این کمکم کنی (من که خیلی فکر کردم نشد).
ببین قفلی که من دارم یه فایل dll هستش که با فراخوانی یک تابع از توی اون یه خروجی به ما میده که اگر خروجی مثلاً 1- بود یعنی cd اصلیه و اگر غیر از 1- بود یعنی cd تقلبیه .
حالا من کدو اینجوری نوشتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
میتونی یه کد بنویسی که بدون داشتن if یا select case یا دستورات شبیه به اینا (چون همهشون به صورت if ترجمه میشن) این کارو بکنه؟
بازم ممنون ؛

shahab_blaster
23-02-2008, 21:33
سلام؛
نه مهندس ناراحتی نداره اتفاقا جای تشکر داره:10: ... ببین می تونی توی این کمکم کنی (من که خیلی فکر کردم نشد).
ببین قفلی که من دارم یه فایل dll هستش که با فراخوانی یک تابع از توی اون یه خروجی به ما میده که اگر خروجی مثلاً 1- بود یعنی cd اصلیه و اگر غیر از 1- بود یعنی cd تقلبیه .

میتونی یه کد بنویسی که بدون داشتن if یا select case یا دستورات شبیه به اینا (چون همهشون به صورت if ترجمه میشن) این کارو بکنه؟
بازم ممنون ؛
آقا من همچين قفلي مي خوام كسي هست بهم كمك كنه بنويسمش

MrJamshidy
24-02-2008, 01:30
سلام؛

بازم ممنون ؛

دوست عزیز شرمندم نمیتونم کمکت کنم اما یک نظر میدم
به نظر من توی یک برنامه که نشه تقیری در کدهاش ایجاد کرد یک DLL که توی اون یک شرط تعریف شده باشه بساز و در برنامه استفاده کن

البته یک کاره دیگه هم میشه کرد که خیلی ساده تره
زمانی یک برنامه اجرا میشه اولین کاری که میکنه فایل DLL رو باز میکنه و تمام کاراکتر ها رو میخونه و یک واحد از کد اسکی کم میکنه و ذخیره میکنه و زمانی که کارش تموم شد دوباره یک واحد به کد اسکی اضافه میکنه و دوباره ذخیره میکنه

این کار باعث میشه که DLL شما یک چیز چرتی بنظر برسه که فقط برای اسکل کردن فرد گزاشته شده و در واقع هیچ چیز از کد هایی که در DLL استفاده شده لو نمیره و عوض هم نمیشه و در صورت عوض شدن برنامه نمیتونه به کارش ادامه بده و خطا میگیره

اگر هم منظورم رو نفهمیدی میتونم برای یک نمونه بزارم

majj
29-02-2008, 12:56
در مورد سخن شما باید بگم حق با شماست من میتونم درست کنم اما واسه آدم های تنبلی مثل من کد های آماده بهتره

در ضمن شما اینو بدون که هیچ چیز جلوی ما ایرانی ها رو نمیتونه بگیره اینایی که من دیدم از دیوار چین هم رد میشن

به هر حال ممنون

راست میگین دیشب خودم به یک بانک اکسس که یک عالمه کارروش انجام شده بود رو زیر10 دقیقه نفوذ کردم

MrJamshidy
29-02-2008, 19:15
دوست عزیز majj جان خیلی دیر به دیر سر میزنی ها!

mehdibarghi
01-03-2008, 09:18
سلام ؛
ببینید ما حتی اگه از dll هم استفاده کنیم (که می کنیم) باز هم برای تست قفل از یه if توی برنامه هامون استفاده می کنیم ... ببینید یه راهایی هست برای جلوگیری از کرک کردن برنامه مثلاً ما فایل اجرایی برنامه اصلیمونو کد شده می کنیم و بعد در موقع اجرای برنامه با استفاده از یک برنامه مجازی دیگر که خودمون نوشتیم میاییم کد اسمبلی برنامه را دیکد کرده و در حافظه بارگزاری می کنیم (کاری که آنتی دیباگر ها می کنند ) ... البته همه قفلها از این روشها استفاده می کنند ولی چند تا بدی دارند :
1- روی بعضی از کامپیوترها اجرای برنامه مشکل دارد
2-برنامه سرعت اجرای پائینی دارد
3-از همه مهمتر اینکه برنامه رو بازم با این وجود میشه هکش کرد (با نرم افزار هایی که ضد آنتی دیباگر ها هستند میان ابتدا کدو دیکد میکنن و بعد به صورت اجرایی دوباره برای ما درست می کنن !!!)

تمام اینهایی که گفتم برای جلوگیری از هک کردن اون IF هستش که من راهی برای ننوشتن اون پیدا نکردم ولی میشه یه کاری کرد مثلاً برای سخت تر کردن هک برنامه ؛ از چند تا if تو در تو استفاده کنیم و مثلاً هر کاراکتر از کدی رو که کاربر وارد می کند جداگانه تست کنیم و یا ...

به هر حال از توجهتون ممنونم ؛ اگه چیزی به فکرتون رسید به ما هم بگید ممنون میشم .

majid_kntu
01-03-2008, 17:02
majj جان ممنون!اطلاعات فوق العاده خوبي دادي!اميدوارم بتونم جبران كنم!

mehdibarghi
01-03-2008, 23:11
آقا یه خورده رو این فکر کنید . برنامه نویسی همین چیزاشه که حال میده و الا نوشتن برنامه های تکراری که فایده نداره !!