PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا مشکل دردسر ساز با سیستم!!

JUDYABBOT
13-02-2008, 05:28
با سلام
به سیستم دارم با این مشخصات
Mainboard : Gigabyte 965P-S3
Processor : Intel Pentium D 945 @ 3400 MHz (Dual core
Physical Memory : 2048 MB (4 x 512 DDR2-SDRAM )
Video Card : Gigabyte GeForce 7600 gs:
Hard Disk : MAXTOR (320 GB)
Monitor Type : LG Electronics T730PU - 16 inches
و اما مشکلات اون:
خیلی وقتا روشن نمیشه! یعنی پاور رو که میزنم مادربرد روشن میشه اما مونیتور روشن نمیشه و اون صدای بوق هم نمیاد فکر کردم از رم هاشه اونو چند بار تست کردم هر بار یکی از رم ها شو در آورم اما جالبه که بدون رم هم روشن میشه ( بردش، نه مونیتور ) و بعضی وقتا صدای بوق اولیه میاد و بعضی وقتا هیچ صدائی هم نمیاد گاهی هم علکی ریستارت میشه و بدون بوق هم روشن میشه!!
اگر بعد از 10 بییست بار ریستارت کردنش ویندوز بالا اومد پیغامی میاد با این مضمون
The system has Recovered from a serious error
و به محض OK کردنش هنگ میکنه و یا اینکه ضمن کارکردن بدون هیچ پیغامی ریستارت میشه
برای هر بار پرینت گرفتن باید پرینتر رو خاموش و روشن بکنم!
با اضافه کردن هر نوع usb از جمله فلاش مموری یا اسکنر و یا کابل موبایل به سیستم هنگ میکنه
با هربار رفرش کردن دسکتاپ یا تعویض پنجره‌ها صفحه مانیتور کمی بزرگ و کوچیک میشه
کارت گرافیکش رو هم عوض کردم باز همین ایرادات رو داره
مشکل تغذیه نداره که پاورش 530 وات گرین هست
رمهاش رو هم تست کردم مشکلی ندارن
چیزی که مسلمه اینه که قطعاتش با هم سازگاری ندارن حالا کدوم یکی با بقیه؟ میخوام اینو بدونم لطفا راهنمائی کنید که چیکار بکنم به نظر شما cpu رو باید عوض کنم یا مادربردش رو؟
و در صورت امکان یه مادر بردی معرفی کنید که با مشخصات قطعاتی که در بالا ذکر کردم هماهنگ باشه
ممنون

aref_kord
13-02-2008, 10:25
bios مادربورد رو update کن ببین چی میشه . فقط حواست باشه که برای این کار باید برق مطمئن داشته باشی.
ضمنا مشخص نیست مادربورد rev 3.3 یا 1 !؟

davsep
14-02-2008, 16:02
مادربورد باید تست بشه، با قطعات جدا

or-lahijan
18-02-2008, 22:29
اول از همه مادربرد رو clear cmos كن.بعد پاور سيستم رو عوض كن حتي الامكان real و بالاي 330 وات مشكلت حل ميشه .اگه نشد به فكر آپگريد بايوس باش

JUDYABBOT
18-02-2008, 23:26
اول از همه مادربرد رو clear cmos كن.بعد پاور سيستم رو عوض كن حتي الامكان real و بالاي 330 وات مشكلت حل ميشه .اگه نشد به فكر آپگريد بايوس باش

ِCLEAR CMOS ش کرده‌ام پاورم هم 350 REAL گرین هستش با این چیزا حل نمیشه
مشکلم مسخره تر از این حرفاست
دستتون دردنکنه
فکر میکنید که قطعاتی که توی ابتدای تاپیک نوشتم اصولا باهم هماهنگ هستن یا نه
من یه جا خوندم که رو این نوع مادر برد درست نیست که CPU DUAL CORE ببندی باید که Core 2 باشه
حالا نمیدونم این نکته چقدر علمیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

latinaherencia
19-02-2008, 15:05
با سلام
به سیستم دارم با این مشخصات
Mainboard : Gigabyte 965P-S3
Processor : Intel Pentium D 945 @ 3400 MHz (Dual core
Physical Memory : 2048 MB (4 x 512 DDR2-SDRAM )
Video Card : Gigabyte GeForce 7600 gs:
Hard Disk : MAXTOR (320 GB)
Monitor Type : LG Electronics T730PU - 16 inches
و اما مشکلات اون:
خیلی وقتا روشن نمیشه! یعنی پاور رو که میزنم مادربرد روشن میشه اما مونیتور روشن نمیشه و اون صدای بوق هم نمیاد فکر کردم از رم هاشه اونو چند بار تست کردم هر بار یکی از رم ها شو در آورم اما جالبه که بدون رم هم روشن میشه ( بردش، نه مونیتور ) و بعضی وقتا صدای بوق اولیه میاد و بعضی وقتا هیچ صدائی هم نمیاد گاهی هم علکی ریستارت میشه و بدون بوق هم روشن میشه!!
اگر بعد از 10 بییست بار ریستارت کردنش ویندوز بالا اومد پیغامی میاد با این مضمون
The system has Recovered from a serious error
و به محض OK کردنش هنگ میکنه و یا اینکه ضمن کارکردن بدون هیچ پیغامی ریستارت میشه
با اضافه کردن هر نوع usb از جمله فلاش مموری یا اسکنر و یا کابل موبایل به سیستم هنگ میکنه
با هربار رفرش کردن دسکتاپ یا تعویض پنجره‌ها صفحه مانیتور کمی بزرگ و کوچیک میشه
کارت گرافیکش رو هم عوض کردم باز همین ایرادات رو داره
مشکل تغذیه نداره که پاورش 530 وات گرین هست
رمهاش رو هم تست کردم مشکلی ندارن
چیزی که مسلمه اینه که قطعاتش با هم سازگاری ندارن حالا کدوم یکی با بقیه؟ میخوام اینو بدونم لطفا راهنمائی کنید که چیکار بکنم به نظر شما cpu رو باید عوض کنم یا مادربردش رو؟
و در صورت امکان یه مادر بردی معرفی کنید که با مشخصات قطعاتی که در بالا ذکر کردم هماهنگ باشه
ممنون

سلام
رم هاای شما remark هستند . منهم همین مشکل رو داشتم حل شد.

Mezzo
20-02-2008, 03:33
فکر میکنید که قطعاتی که توی ابتدای تاپیک نوشتم اصولا باهم هماهنگ هستن یا نه
من یه جا خوندم که رو این نوع مادر برد درست نیست که CPU DUAL CORE ببندی باید که Core 2 باشه
حالا نمیدونم این نکته چقدر علمیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه همچين چيزي نيست و قطعات به خودي خود باهم مشكلي ندارند. شما اطمينان داري مادربرد رو با آخرين ورژن بايوس آپديت كردي؟... دماي cpu رو هم در بايوس يه كنترل كن كه از حد بيشتر نباشه.
اشكالاتي كه گفتي بيشتر به مادربرد مربوط ميشه مخصوصا در مورد پورت هاي usb... اگر گارانتيش مونده حتما ببر نشون بده.

Mahdi_Moosavi
20-02-2008, 10:56
نه همچين چيزي نيست و قطعات به خودي خود باهم مشكلي ندارند. شما اطمينان داري مادربرد رو با آخرين ورژن بايوس آپديت كردي؟... دماي cpu رو هم در بايوس يه كنترل كن كه از حد بيشتر نباشه.
اشكالاتي كه گفتي بيشتر به مادربرد مربوط ميشه مخصوصا در مورد پورت هاي usb... اگر گارانتيش مونده حتما ببر نشون بده.

استاد یه کم بیشتر در این مورد توضیح میدی ؟؟ کنجکاو شدم :46:

Mezzo
21-02-2008, 01:48
استاد یه کم بیشتر در این مورد توضیح میدی ؟؟ کنجکاو شدم :46:

استاد خودتي:46:

شايدم نرم افزاري باشه و اشكال سيستم عامل و درايور ها باشه... به هر حال گارانتي بردنش ضرري نداره.

JUDYABBOT
24-02-2008, 22:23
:46:

شايدم نرم افزاري باشه و اشكال سيستم عامل و درايور ها باشه... به هر حال گارانتي بردنش ضرري نداره.

دوست عزیز اینو مطمئنم که اشکال هرچی هست نرم‌افزاری نیست چرا که با نسخه‌های متفاوتی از ویندوز اونو امتحان کرده‌ام مشکلاتی که مطرح کردم رو همچنان داره مربوط به درایور ها هم نیست چون کلیه درایورها رو به طور کامل نصب میکنم و جالب اینجاست که بعضی وقتا خیلی اذیتم میکنه و بعضی وقتا هم موردی پیش نمیاد و بدون دردسر کارشو انجام میده فکر نمیکنم ارتباطی به نصب برنامه خاصی هم داشته باشه که مثلا بگیم با اون کنتاکت پیدا میکنه فقط اینو مطئنم که یکی از قطعات همخونی نداره حالا اون قطعه کدومه خدا عالمه
ممنون از توجهاتتون

JUDYABBOT
24-02-2008, 22:33

اینی که گفتم در مورد usb ها فقط مشکل از اونا نیست گاهی که برا هر بار پرینت که مجبورم یه کنتاکت بدم در مورد CD ROM و DVD و هم بعضی وقتا ناشناس میمونن و باید سیستم رو ریستارت کنم تا دوباره اونا رو بشناسه
دمای cpu هم تحت کنترله و گاهی که کامپیوتر رو تازه روشنش کرده‌ام و مثلا هنوز داغ نشده هم همچنان مشکلاتش رو داره
اما در مورد آپدیت بایوس اگه ممکنه کمی توضیح بدید که چطوری باید اونو آپدیتش کنم
ممنون و متشکر

JUDYABBOT
24-02-2008, 23:26
سلام
رم هاای شما remark هستند . منهم همین مشکل رو داشتم حل شد.

رمهایی که من روی این سیستم بستم Kingstone اصل هستن با باس 800 با این حساب فکر میکنید مشکل چیه؟
ممنون

tina.aramesh
12-06-2012, 16:43
سلام من کارمند دفتری یک شرکت صنعتی هستم. چند وقته وقتی از فایلای وردم پیرینت میگیرم، بعضی از سطرها رو چاپ نمیکنه، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چون واقعا به کمک شما نیاز دارم. مرسی....