PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاریخ نصب ویندوز

iran2008
10-02-2008, 23:19
سلام.

من میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که بشه تاریخ نصب ویندوز رو بهمون نشون بده؟

چون من بعد از آخرین باری که ویندوز نصب کردم خیلی وقته ویندوزم رو هنوز عوض نکردم.

حال میخواستم بدونم از اون موقع تا حالا چقدر گذشته.
.
همین.

مرسی...... :40:

mahdi7610
10-02-2008, 23:32
سلام .
راستش دقیق نمی دونم از کجا می شه فهمید .
ولی اگه موقع نصب ویندوز یک restore point درست می کردی ( منظورم همون system restore هستش ) اون موقع می تونستی بفهمی که چه تاریخی ویندوز را نصب کردی .
الان هم فکر کنم بشه فهمید کافی اولین برنامه ای که روی سیستمت نصب کردی را از قسمت system restore نگاه کنی . نمی دونم شاید بشه از اینجا فهمید .

winxp
11-02-2008, 00:58
یه راه داره که اگه دوستان نتونستن من میگم

البته ابتکاری هستش و تا جایی که یادمه یه راه عملی و منطقی دیگه هم هستش که یادم نیست

ولی راه من ماله خودمه :d

موفق باشین

p30vahid
11-02-2008, 08:04
برای فهمیدن اینکه در چه تاریخی ویندوز نصب شده است کافی است در منو استارت بر روی Run کلیک کنید و تایپ کنید CMD و تایید کنید سپس در اعلان داس تایپ کنید systeminfo و کلید Enter را بزنید بعد از گذشت چند ثانیه سیستم گزارشی به شما می دهد که در یکی از سطرهای آن نوشته شده است orginal install date که در روبروی آن تاریخ و ساعت نصب شدن ویندوز به میلادی درج گردیده است .

winxp
11-02-2008, 09:50
فکر نکنم system information تاریخ رو بگه

تست کنین اگه بود بگین منم نگاه کنم

K A R I M I
11-02-2008, 10:07
برید کنار ممد کریمی اومد :21:

با نرم افزار TuneUp به راحتی میتونید تاریخ نصب ویندوز رو به دست بیارید ، بدین منظور در سربرگ اول صفحه اصلی سومین گزینه رو انتخاب کنید و به شکل زیر توجه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

winxp
11-02-2008, 10:37
دمت گرم بابا

کریمی جان میشه نرم افزارهایی رو که کار میکنی رو معرفی کنی

چون نرم افزارهایی کار میکنی که خیلی به درد بخورن

من همینو توجه نکرده بودم , خیلی هم ریز بین هستی

منتظر نرم افزارهای تخصصیه خودت هستم ها

iran2008
11-02-2008, 14:02
متشکرم از دوستان

از همه شما

من خودم هم خیلی وقته و چند ساله که دارم با برنامه TuneUp کار میکنم ولی تا حالا بهش توجه اینگونه نکردم.

مرسی از کریمی جان و کلیه دوستان عزیزم.

iran2008
11-02-2008, 14:34
اینم ماله من که خیلی از آخرین باری که ویندوز رو نصب کردم گذشته:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خودم که خیلی حال میکنم . چون این آخرین باری که نصب کردم و یندوزم دوام زیادی آوردی و هنوز اشکالی به اونصورت پیدا نکرده.

دلیلشم اینه که یه انتی اسپای وار خوب و یه انتی ویروس خوب دارم که در اولین فرصت آپدیتشون میکنم.

و همچنین استفاده از برنامه تون آپ.

من در کل این برنامه ها رو به دوستان پیشنهاد میکنم :

1- Anti Virus KasperSky V.7

2- NoAdware V.5

3- TuneUp Utilities 2008

K A R I M I
11-02-2008, 22:50
winxp جان ( آخر نفهمیدم اسمتون بهروز هست یا نه ؟ ) دارید شرمنده می کنید ، راستش من اولا هرچی برنامه گیر دستم میومد رو دانلود می کردم ( مختص ویندوز و دستکاری تو اون ) و تا ته و توش رو در نمیاوردم ولش نمی کردم که یکی از اونا همین تن آپ بود ولی الآن دیگه مشکلات زندگی حوصله این کارها رو از من ( و همه ) گرفته تو سن خودم ، حتی دیگه حوصله خوندن فروم رو هم ندارم ، این اطلاعات اندک هم از زمان های گذشته برام باقی مونده !!
آقای ایران 2008 هیچ آنتی ویروسی به پای ناد32 نمیرسه ...

p30vahid
12-02-2008, 11:20
من چندین مرتبه system information را تست کردم جواب میده.

djsystem
14-02-2008, 11:42
یه راه داره که اگه دوستان نتونستن من میگم

البته ابتکاری هستش و تا جایی که یادمه یه راه عملی و منطقی دیگه هم هستش که یادم نیست

ولی راه من ماله خودمه :d

موفق باشینحالا این راه چیه؟

JUDYABBOT
14-02-2008, 22:55
سلام.

من میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که بشه تاریخ نصب ویندوز رو بهمون نشون بده؟

چون من بعد از آخرین باری که ویندوز نصب کردم خیلی وقته ویندوزم رو هنوز عوض نکردم.

حال میخواستم بدونم از اون موقع تا حالا چقدر گذشته.
.
همین.

مرسی...... :40:

با سلام و عرض احترام به نظرات کلیه دوستان که محبت کردند
دوست عزیز اگه صرفاٌ تاریخ نصب ویندوز رو میخوای فکر کنم قضیه ساده تر از این حرفا باشه
میری توی درایوی که ویندوزت رو نصب کردی و روی پوشه ویندوز یه کلیک سمت راست میکنی و گزینه Properties رو انتخاب میکنی و توی Properties گزینه‌ای بنام Created وجود داره و تاریخی روبروی اون میبینی که نشون میده چه تاریخی اون پوشه توی سیستمت درست شده و اون تاریخ دقیقاٌ تاریخ نصب ویندوزت هست
موفق باشی
سر که نه در پای عزیزان بود بار گرانیست کشیدن بدوش

winxp
15-02-2008, 00:49
با سلام و عرض احترام به نظرات کلیه دوستان که محبت کردند
دوست عزیز اگه صرفاٌ تاریخ نصب ویندوز رو میخوای فکر کنم قضیه ساده تر از این حرفا باشه
میری توی درایوی که ویندوزت رو نصب کردی و روی پوشه ویندوز یه کلیک سمت راست میکنی و گزینه Properties رو انتخاب میکنی و توی Properties گزینه‌ای بنام Created وجود داره و تاریخی روبروی اون میبینی که نشون میده چه تاریخی اون پوشه توی سیستمت درست شده و اون تاریخ دقیقاٌ تاریخ نصب ویندوزت هست
موفق باشی

یا علی

بسیار عالی

زدی تو خال ولی بعضی اوقات جواب نمیده

یه خورده فکر کن ببینم میتونی راه کاملش رو بگی :41:

ازت خوشم اومد

موفق باشی :11:

JUDYABBOT
20-02-2008, 00:17
یا علی

بسیار عالی

زدی تو خال ولی بعضی اوقات جواب نمیده

یه خورده فکر کن ببینم میتونی راه کاملش رو بگی :41:

ازت خوشم اومد

موفق باشی :11:

سلام
دوست عزیز از ابراز لطفتون ممنونم
راجع به تاریخ ویندوزباید بگم که نه فقط ویندوز بلکه هر فایلی با هر فرمتی در هر شرایطی به هر نحوی وارد سیستم و در واقع هارد بشه ویندوز تاریخ اونو ثبت میکنه و هیچ جوری امکان نداره که بتونیم تاریخ اونو عوض بکنیم حالا این فایل میخواد یه Folder باشه که بصورت دستی درست کرده باشیم یا اینکه خود ویندوز اونو درست کرده باشه با یه فایل Setup یا یه عکس وهر چیزی
در مورد پوشه اینکه ممکنه قبلا درست شده باشه و حاوی اطلاعاتی باشه و ما اونو از روی CD یا فلاش مموری و... به کامپیوتر انتقال بدیم فرقی نمیکنه، دقیقا تاریخ Copy یا Save اونو توی Properties همون فایل ثبت میکنه اما در مورد فایلهای دیگه (غیر از پوشه یا Folder ) عموماٌ عکس یا فیلم و آهنگ و غیره اگه Properties اون فایل رو نگاه بکنی میبینی که 3 تاریخ متفاوت داریم
اولی Created که تاریخی ست که اون فایل به کامپیوتر انتقال داده شده و در اصل کپی شده
تاریخ دوم Modified دقیقاً تاریخی رونشون میده که اون فایل برای اولین بار با کامپیوتر ساخته شده و یا به قولی متولد شده
و تاریخ سوم Accessed هم همونطور که از معنیش پیداست تاریخی رونشون میده که اون لحظه داری اونو میبینی که البته این تاریخ در مورد اکثر فایلها کاملاً دقیق و درسته
اما
و اما
در جواب اینکه شما میگید( در بعضی موارد جواب نمیده ) باید بگم که تحت هیچ شرایطی ویندوز در ثبت تاریخ پوشه‌ و فایلهایی که خودش نصب میکنه اشتباه نمیکنه و حتی نمیشه اونو عوض یا دستکاری کرد و همونطور که گفتم سال ماه روز ساعت دقیقه و ثانیه اونو ثبت میکنه البته بر اساس تاریخی که توی Bios System تعریف شده حال ممکنه این تاریخ دقیق نباشه و به هر دلیل جلو یا عقب کشیده شده باشه در هر حال همون تاریخ رو ملاک ثبت قرار میده
بعضی وقتا تاریخ سیستممون دقیق نیست گاهی وقتا تقویم فارسی روی ویندوز نداریم و تاریخ میلادی رو هم دقیق تعریف نمیکنیم اینگونه مسائل پیش میاد
ببخشید که طولانی شد
امیدوارم حق مطلب رو ادا کرده باشم.:11:

winxp
20-02-2008, 09:49
ممنون جودی جان

حرفاتون همه قبول ولی من دیدم بعضی اوقات با system restore این اطلاعات قاطی شدن

حالا منم یه ترفنده خصوصیمو رو میکنم :d

ما قبلا قبلنا تر تر که بچه بودیم و شیطون

میرفتیم cn ای دیه دخترا رو بر میداشتیم

یعنی وا میستادیم دختره از پشت سیستم پا میشد بعد میرفتیم مینشستیم پشت همون سیستم و تو پروفایل یه راست کلیک و by modified رو میزدیم و میرفتیم اخرین id رو ور میداشتیم و طرف رو اذیت میکردیم

میگفتیم بچه کجایی میگفت تهران
میگفتم سبزوار چی کار میکنی
میگفت تو کیستی
و ...

گاهی وقت ها وقتی خودت به چیزی میرسی و کشفش میکنی دلت نمیخواد اونو public کنی

ما هم یه نوبه ی خودمون نوکر تک تک بچه های p30 هستیم

موفق باشین

lindows
20-02-2008, 10:15
من فكر كنم تاريخ هائي كه در فايل setuplog.txt كه توي شاخه ويندوز هست ساعت و تاريخ دقيق نصب را ميگه
يه چكي بكنيد فكر كنم اين دقيق تر باشه چون تاريخ و ساعت نصب فايل ها از i386 را ميگه