PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خریدن بهترین نوع Dvd خام

صفحه ها : [1] 2

Setareh 2006
10-02-2008, 04:45
دوستان می خواستم بپرسم برای رایت فایل های ویدئو و دیتا بهترین نوع دی وی دی چه مارکی هست ؟ این فروشنده ها هر کدوم یک پیشنهادی میدن . یکی میگه پاناسونیک یکی میگه TDK یکی میگه سونی یکی میگه کداک یکی میگه Verbatim و غیره . خلاصه آدم رو حسابی گیج میکنن . دوستان اگه ممکنه شما بگین بهترین مارک دی وی دی برای آرشیو کردن فایل های ویدئو و دیتا چی هست ؟ قیمت خیلی مهم نیست مهم بهترین کیفیت هست

chaos theory
10-02-2008, 09:06
همون Tdk خوبه . مارکه Emtec فرانسوی اگه گیر بیاری ( منظورم اصلیش هست نه اینایی که تو بازار ریخته) عالیه.

surena_iran2564
10-02-2008, 10:27
فوجي فيلم هم خوبه

Setareh 2006
10-02-2008, 13:16
همون Tdk خوبه . مارکه Emtec فرانسوی اگه گیر بیاری ( منظورم اصلیش هست نه اینایی که تو بازار ریخته) عالیه.

از راهنمایی دوستان ممنونم

یکی از فروشنده ها هم همین Emtec رو به من پیشنهاد کرد . بسته ی 25 تایی داشت می داد دونه ای 380 تومن . می گفت مال فرانسه است ولی این طور که شما میگین ممکنه اصل نباشه . میشه بگین از کجا می تونم بفهمم که اصل فرانسه است ؟

Benygh
10-02-2008, 13:56
اینجا هم شد عین بازار هر کی میاد نظر خودشو میگه ولی Tdk میشه گفت انتخاب مناسبیه ...

Gabana
10-02-2008, 14:38
اینجا هم شد عین بازار هر کی میاد نظر خودشو میگه ولی Tdk میشه گفت انتخاب مناسبیه ...

خودت هم که نظر شخصیتو دادی مرد بزرگ !!

MOHAMMAD2010
10-02-2008, 15:42
Tdk بهترینه

Setareh 2006
10-02-2008, 16:30
Tdk بهترینه

دوست عزیز آیا TDK هم اصل و تقلبی داره یا نه ؟ اگر پاسخ مثبته لطفا مشخص کنید که چه طوری اصل رو از تقلبی میشه تشخیص داد ؟ یکی از همین فروشنده ها می گفت اونهایی که رنگ نقره ای هستند نگیرم و فقط طلایی بگیرم

S a f a 6 4
10-02-2008, 16:44
تشخیص دادن اصل یا غیر اصل بودن یه دی وی دی خام کاملا تجربیه

از رنگ پشت دیسک میشه تشخیص داد

هرچی رنگ بشتش بیشتر تو مایه فلز باشه بهتره (البته این روش خیلی حدودیه )

Gabana
10-02-2008, 16:49
تشخیص دادن اصل یا غیر اصل بودن یه دی وی دی خام کاملا تجربیه

از رنگ پشت دیسک میشه تشخیص داد

هرچی رنگ بشتش بیشتر تو مایه فلز باشه بهتره (البته این روش خیلی حدودیه )

سلام ..
نه دوست عزیز .. اینطوری که میگید نیست و روش شما کاملا اشتباهه . بلکه یه راه کاملا عملی داره و باید ...!

MOHAMMAD2010
10-02-2008, 18:03
یکی از همین فروشنده ها می گفت اونهایی که رنگ نقره ای هستند نگیرم و فقط طلایی بگیرم

نه این ملاک درستی برای فهمیدن اصل بودن نیست

Setareh 2006
11-02-2008, 04:22
سلام ..
نه دوست عزیز .. اینطوری که میگید نیست و روش شما کاملا اشتباهه . بلکه یه راه کاملا عملی داره و باید ...!

میشه لطفا این راه عملی رو نوضیح بدی ؟

Setareh 2006
11-02-2008, 04:45
نه این ملاک درستی برای فهمیدن اصل بودن نیست

خواهش می کنم معیار صحیح تشخیص اصل از تقلبی رو توضیح بدین . ممنونم

chaos theory
11-02-2008, 09:15
این تاپیک ها صرفا جهت راهنمایی دوستان هست . مثل بازار نیست, سودی به جیب کسی نمیره که بخاطرش دروغ بگه. در ضمن شما هم که نظر دادی:5:

chaos theory
11-02-2008, 09:17
خواهش می کنم معیار صحیح تشخیص اصل از تقلبی رو توضیح بدین . ممنونم
دوست عزیز مگه چه تعدادی میخوای خرید کنی که اینقدر واست اهمییت داره؟ الان هرچی تو بازار هست همین مارک ها هستند.
راستی اون emtec رو یه مقدار داره گرون بهت میده میتونی 350 کلی خرید کنی.

S a f a 6 4
11-02-2008, 13:05
سلام ..

شما اون نرم افزارهای تست سی دی رو میگید ؟

من فقط یه روش سریع دیدی برای خرید و گفتم نه تخصصی

bahareh_bus
11-02-2008, 14:16
دوستان می خواستم بپرسم برای رایت فایل های ویدئو و دیتا بهترین نوع دی وی دی چه مارکی هست ؟ این فروشنده ها هر کدوم یک پیشنهادی میدن . یکی میگه پاناسونیک یکی میگه TDK یکی میگه سونی یکی میگه کداک یکی میگه Verbatim و غیره . خلاصه آدم رو حسابی گیج میکنن . دوستان اگه ممکنه شما بگین بهترین مارک دی وی دی برای آرشیو کردن فایل های ویدئو و دیتا چی هست ؟ قیمت خیلی مهم نیست مهم بهترین کیفیت هست

سوال شما تا به حال هزاران بار در فروم های اینترنتی بیان شده و صدها صفحه در موردش بحث شده ولی متاسفانه در اکثر موارد افراد به نتیجه درستی نرسیدند و دلایل بسیار جالب و تعجب اوری رو برای ادعای خودشون مبنی بر برتری یک مارک بیان کردند:

یادمه تو یکی از فروم ها فردی ادعا میکرد که هر چی درخشش سطح دیسک در نور افتاب بیشتر باشه ملاک برتری و کیفیت اون دیسک هست!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته از جماعتی که پشت قرمز یا پشت سبز بودن برد قطعات الکترونیکی رو دلیل کیفیت اون قطعه و یا اصل بودن میدونن این اظهار نظر ها دور از ذهن نیست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطالبی که در زیر بیان میکنم حاصل یکماه تحقیق و بررسی من در صدها سایت اینترنتی داخلی و خارجی است و فکر کنم بتونم تا حدودی جواب شما رو بدم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1-اصولآ نام دیسک معرف شرکت تولید کننده دیسک نیست و چه بسا شرکتی با ده ها و شایدم صدها مارک مختلف اقدام به ساخت و تولید دیسک های نوری می کند!!!

2- نود درصد(90%) بازار تولید دیسک های نوری جهان در دست چند کشور خاص است و تقریبآ تمام دیسک ها بی کیفیت موجود در بازار توسط این شرکت ها تولید و عرضه میشود.

3-شرکت های مزبور اکثرآ در چین(مادر تمام متقلبین!!) ، سنگاپور ، اندونزی ،مالزی ،تایوان ، هند ، مکزیک و چند کشور اروپای شرقی و ... قرار دارند و بنا به سفارش مشتری دیسک های متفاوت با مارک های و اسامی گوناگون رو تولید می کنند.

4-البته دیسک های با کیفیت موجود در بازار نیز به همین شیوه تولید میشن ولی سفارش دهنده اونها با مورد قبلی متفاوت است!
به عنوان مثال شرکت معظم samsung رو در نظر بگیرید.
به هیچ وجه در شان برند سامسونگ نیست که شخصآ اقدام به ساخت و تولید دیسک ها نوری کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](درست مثله این میمونه که شما در رستوران شیک و باکلاستون ساندویچ فلافل بفروشید!) بلکه این دیسک ها در شرکتی دیگر ولی با کیفیتی در شان سامسونگ تولید میشه و به عنوان تبلیغات با نام سامسونگ در بازار های جهانی عرضه میشه.

در اکثر موارد وضع به همین منوال است یعنی دیسک هایی با مارک های philips ، tdk , sony , ...لزومآ توسط شرکت های نامبرده تولید نمیشن!

پس این شرکت ها و افراد سفارش دهنده هستند که کیفیت دیسک رو تعیین می کنند (بنا به قیمت توافق شده با شرکت مربوطه)

البته از منبع غیر موثق! شنیدم که یکی از همین شرکت های تولید کننده در کشور خودمون قرار داره (حوالی قزوین) و بسیاری از مارک هایی که به اسم تایوانی و مالزی فروخته میشن توسط این شرکت تولید میشه!

5-در ملاک کیفیت یک دیسک فاکتور های بسیاری نقش دارند که توضیح تک تک اونها از حوصله بحث ما خارج است ولی تنها به ذکر همین نکته بسنده میکنم که تقریبآ 90 درصد دیسک های موجود در بازار از کیفیت مشابهی برخودارند![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](در یک کلام همشون مزخرف اند!)به عنوان مثال مارک های معروفی مثل Princo و Dr.DATA [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزو چرت ترین دیسک های بازار هستند.(حالا چرا اینقدر معروف اند من موندم!!!)

6-هر دیسک نوری دارای Media-ID خاص خودش هست که در مرحله تولید در ناحیه خاصی از دیسک ذخیره میشه و البته توسط برخی از نرم افزار ها میشه این کد شناسایی رو استخراج کرد.البته ناگفته نماند که اکثر دیسک های تقلبی رایج در بازار فاقد این کد هستند و صدالبته جعل این کد نیز امکان پذیر است پس نمیشه زیاد روش اطمینان کرد.

حالا این media id چی هست؟!

توسط این کد منحصر به فرد میشه اطلاعاتی راجع به دیسک مورد نظر رو بدست اورد مثلآ نام شرکت و کشور تولید کننده!

DVD Identifire نمونه ای از این نرم افزار هاست و میتونه Media ID صدها مارک مختلف رو شناسایی و استخراج کنه و البته امکانات اضافی زیادی رو هم در اختیارتون میزاره.مثلآ این برنامه میتونه با اسکن کردن سطح دیسک بهترین سرعت مناسب رایت روی دیسک رو بهتون پیشنهاد کنه.

در زیر عکسی از نتیجه اسکن یک DVD+RW با مارک Verbatim (اصل) رو که توسط همین برنامه گرفته شده براتون میزارم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه در عکس دقت کنید نام شرکت سازنده دیسک(manufacturer name) رو کمپانی Mitsubishi kagaku معرفی کرده و دقیقآ هم همین شرکت سازنده انواع دیسک های نوری مارک Verbatim هست.

جدیدترین نسخه این برنامه رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حجم: 1 مگابایت

من لیستی از media id های مختلف رو تهیه کردم و اونا رو در 5 دسته برتون میزارم.

دسته اول شامل media id های دیسک های اصل و با کیفیت بازار هستند و میشه از اصل بودن دیسک هایی که شامل این media id ها هستند اطمینان حاصل کرد.

دسته دوم در مرتبه پایینتری از دسته اول قرار میگیره و شامل دیسک هایی با کیفیت خوب و در حد متوسط میشه .

دسته سوم و چهارم از کیفیت پایینی برخوردارند و بهتره که برای ارشیو ازشون استفاده نشه .

دسته پنجم هم مزخرف ترین و اشغال ترین دیسک های موجود در بازار هستند و بهتون توصیه میکنم که به هیچ وجه به سمت این دیسک ها نرید چون تقلبی (Fake) هستند.(اغلب دیسک های موجود در بازار ایران از این دسته هستند!)

7-نکته بسیار مهم در رایت سی دی و به خصوص دی وی دی انتخاب سرعت مناسب برای رایت هست.
اگر نگیم مهم ترین بلکه یکی از مهم ترین فاکتورهایی که کیفیت یک دیسک رو بعد از رایت رقم میزنه سرعت مناسب رایت است.
تقریبآ سرعت واقعی رایت تمام دیسک های موجود در بازار (حتی دیسک های اصلی!) کمتر از سرعت نوشته شده بر روی دیسک هست.
به عنوان مثال بر روی یک دی وی دی عبارت 16x چاپ شده در حالی که سرعت مناسب رایت برای این دیسک عملآ بیش از 4x نیست و در صورت انتخاب سرعت های بالاتر با یک رایت افتضاح مواجه خواهیم شد!
بهترین دیسک های بازار هم نهایتآ در سرعت 12x-8x به خوبی جواب میدن و به شخصه تا به حال با دیسکی مواجه نشدم که بتونه در سرعت 16x کیفیت مناسبی رو ارایه بده.پس بهتره حتی الامکان با سرعت 2x-4x دی وی دی های خودتون رو رایت کنید.

توصیه و تجربه شخصی من اینه که هر چی سرعت رایت پایینتر انتخاب بشه در کیفیت دیسک تاثیر بیشتری داری و در طی زمان به اطلاعات دیسک اسیب کمتری وارد میشه و عملآ دیسک شما عمر بیشتری میکنه.
عمر یک دی وی دی 100 سال تخمین زده میشه ولی عملآ این مقدار کمتر از 25 سال هست و در صورت رعایت نکردن موارد لازم گاهی به کمتر از چند ماه کاهش پیدا میکنه.
بارها شده که یک دی وی دی پس از چند ماه استفاده به مرور کیفیت خودش رو از دست بده و هنگام خواندن با ارور های زیادی مواجه بشیم تا اینکه بالاخره یک روز که دیسک رو داخل درایو میزارید دیگه هیچ دیتایی خونده نمیشه!

8-یکی دیگر از نکات بسیار مهم در بحث دیسک ها میزان سازگاری دیسک مورد نظر با اپتیکال درایو شماست.
به عنوان مثال ممکنه که دیسک خاصی بیشترین سازگاری رو با رایتر x داشته باشه ولی با رایتر y ناسازگار باشه و کیفیت مناسبی رو پس از رایت نداشت باشه و یا اکثرآ در هنگام رایت بسوزند!
معمولآ شرکت های سازنده اپتیکال درایو لیستی از سازگارترین دیسک ها مختلف با رایتر مورد نظر رو منتشر می کنند که برای دریافت اونها میتونید به سایت مربوطه مراجعه کنید.

پس هر دیسکی که از نظر شما دارای کیفیت خوبی هست نمیتونه در همه رایتر ها به خوبی عمل کنه و کیفیت مورد نظر شما رو داشته باشه!

9-اصلآ چطور میشه کیفیت رایت رو تشخیص داد؟

به نظر اکثر افراد همین که عملیات رایت با موفقیت به پایان رسید همه چیز تمومه و این نشون میده که دیسک مورد نظر دارای کیفیت خیلی خوبی بوده!

تعیین دقیق کیفیت یک دیسک نوری چه قبل یا بعد از رایت تنها توسط ابزار های ویژه این کار انجام میشه و بدون استفاده از این گونه دستگاه های پیشرفته نمیشه به طور دقیق در مورد یک دیسک اظهار نظر کرد.

در زیر نمونه ای از این گونه ابزار ها رو مشاهده می کنید:

البته نرم افزارهایی هم وجود دارند که میتونند اطلاعات خلاصه ای از کیفیت یک دیسک رو پس از رایت گزارش کنند هرچند نمیشه به طور قطع به امارهایی که ارایه میدن اطمینان کرد ولی خوب لنگه کفش در بیابان غنیمت است!

یک نمونه از این نرم افزار ها برنامه Nero CD-DVD Speed هست که میتونید در بسته کامل Nero اون رو پیدا کنید البته جدیدترین نسخه این برنامه رو میتونید به طور جداگانه از سایت زیر دریافت کنید:

پس از اجرا کردن برنامه با استفاده از تب Disk Quality میشه اطلاعات نسبتآ خوبی از کیفیت دیسک مورد نظر بدست اورد:

در زیر عکسی از تست این برنامه رو میبینید:

توضیح برنامه:

مهم ترین قسمت برنامه بخش Quality Score می باشد که بنا به فاکتورهایی به دیسک مورد نظر امتیاز میده(این امتیاز از 100 محاسبه میشه مثلآ 97 از 100)

توضیح اصطلاحاتی همچون Pi Error , Pi Failures, Jitter از حوصله این مقاله خارجه ولی همین مقدار کافیست که مقادیر Pi Error در صورت بالا نبودن مشکلی ایجاد نمیکنه ولی بالا بودن مقادیر Pi Failures باعث ایجاد خطا در هنگام خواندن دیسک میشه و به مرور با خش افتادن بر روی دیسک عملآ دیسک بلا استفاده میشه.

10-توصیه اکثر متخصصین اینه که دیسک های دی وی دی رو تا نهایت ظرفیت پر نکنید!مثلآ بر روی یک دیسک 4/7 گیگابایتی کمتر از 4 گیگ اطلاعات پر کنید چرا که اکثر تولید کنندگان دیسک های نوری به خاطر ضعف فنی قادر به حفظ کیفیت لایه های پایانی دیسک نیستند.

11-و در نهایت با دیسک های خودتون مهربان باشید و اونها در معرض نور ، اب ، گرد و غبار و عوامل مضر دیگه قرار ندید به خصوص دیسک های دی وی دی که از اسیب پذیری بالایی برخوردارند و به خاطر فشردگی بالایی که دارند به شدت نسبت به خم شدگی و فشار حساس هستند و ممکنه در اثر یک ضربه بخشی از دیتای دیسک غیرقابل بازیابی بشه!

در اخر هم میتونید مقایسه ای جامع از دیسک های موجود در بازار ایران به همراه توضیحات فنی رو به صورت pdf از لینک زیر دریافت کنید:

با خوندن مقاله بالا متوجه خواهید شد که واقعآ بهترین دیسک بازار چه مارکی هست!(به همراه دلایل)
البته من اسم اون مارک رو بهتون نمیگم تا با خوندن مقاله خودتون پی ببرید!

راستی این نکته رو بگم که همیشه گرانترین مارک بهترین نیست!بعضی از مارک های ارزان قیمت بازار به مراتب کیفیتی بالاتر از مارک های معروف گران قیمت دارند که با خوندن مقاله بالا با جزییات اونها اشنا خواهید شد.

خوب مقاله بالا همه اون چیزی نیست که من در تحقیقاتم بدست اوردم ولی سعی کردم که خلاصه اون چیزی رو که به خاطر داشتم براتون بنویسم شاید به دلیل نداشتن حضور ذهن بعضی از نکات از قلم افتاده باشند که البته بعدآ بیشتر در موردشون بحث خواهیم کرد.

این مقاله فاقد هرگونه مجوز و کپی رایت حق مولف می باشد و همه افراد میتوانند ازادانه ان را به اسم خود در سایت ها و وبلاگ ها ثبت کنند و نویسنده ان از هیچ قانون حق مولف ای پیروی نمی کند!متخلفین طبق قانون تشویق خواهند شد!!!

Gabana
11-02-2008, 14:52
ممنون Bahareh_Bus
دقیقا من هم قصدم اشاره به موارد فوق بود و البته شما بطور کامل مطلب را بیان کردید .

LeBron
11-02-2008, 15:36
سلام این DVD خام بی نام و نشونا رو از کجا میشه پیدا کرد؟
(روش بشه چاپ کرد عکسو!)
----
!!! bahareh_bus ایول !!!

S a f a 6 4
11-02-2008, 16:18
ایول مطلب جالبی بود

من که کلی بهره بردم

bahareh_bus
11-02-2008, 18:35
از اظهار لطف دوستان بسیار ممنونم.قابل شما رو نداشت فقط این نکته رو ذکر کنم که pdf ای که در پایان مطلب گذاشتم یه مقاله جداست و دوستان تصور نکنند که نسخه pdf همین مطلب بالا است.

در این pdf اکثر دی وی دی ها معروف بازار با یکدیگر مقایسه شدند و در نهایت بهترین دیسک از لحاظ قیمت و کیفیت انتخاب شده که من به شما اطمینان خاطر میدم دی وی دی برگزیده بهترین انتخاب ممکن برای کاربران هست.

خوب شاید برای بعضی از کاربران خوندن این همه مطلب مقدور نباشه به همین خاطر من اسم اون مارک رو میگم فقط دوستان نگن که داری تبلیغات می کنی! (نویسنده هیچگونه نسبتی با تولید کننده و وارد کننده این مارک ندارد!)

T-GATE نام این دی وی دی مرغوب و با کیفیت است و چون مدت زمان زیادی از وارد شدن ان به بازار کشور نمیگذره هنوز نوع تقلبی اون مشاهده نشده!

البته بهتره که این دی وی دی رو از نمایندگی های اصلی خریداری کنید تا از اصل بودنش اطمینان داشته باشید.
نه اینکه تو ایران هر چیزی که اسم درمیکنه سریعآ تقلبیش تو بازار پخش میشه!

قیمتش هم فوق العاده است و چیزی بین 220 تا 260 تومان برای هر حلقه می باشد(بسته به تعداد خرید)

در لیست زیر هم اطلاعات کاملی از این دی وی دی در رابطه با سازگاری اون با درایو های مختلف و همچنین سرعت مناسب پیشنهاد شده بر حسب نوع درایو بیان شده:

Setareh 2006
12-02-2008, 07:50
در این pdf اکثر دی وی دی ها معروف بازار با یکدیگر مقایسه شدند و در نهایت بهترین دیسک از لحاظ قیمت و کیفیت انتخاب شده که من به شما اطمینان خاطر میدم دی وی دی برگزیده بهترین انتخاب ممکن برای کاربران هست.

دوست عزیز خیلی ممنونم که اطلاعات مفید خودت رو در اختیار ما میگذاری :11:
من چند تا سوال ابتدایی دارم .
1- یکی این که منظور از دی وی دی سوخته چیه و چه طوری این اتفاق میفته ؟
2- سوال دیگه این که اطلاعاتی که در این فایل پی دی اف هست بعد از خرید دی وی دی کاربرد داره ، آیا راهی هست که در موقع خرید متوجه اصل بودن یک دی وی دی بشیم ؟ چون وقتی دی وی دی رو بخریم و بعد تست کنیم فروشنده که دیگه اون رو پس نمی گیره
3- سوال بعدی من اینه که من با توجه به اطلاعات شما در این فایل پی دی اف متوجه شدم که دی وی دی دیتا لایف اصلا خوب نیست و من متاسفانه قبلا یک بسته ده تایی دی وی دی دیتا لایف گرفتم و یک سری از فایل هایی که برام خیلی مهم بود و می خواستم برای مدت طولانی نگه دارمش روی این ده تا دی وی دی ریختم . حالا اگه از روی اون ها کپی بگیرم و روی یک مارک خوب بریزمشون روی کیفیت فایل های من تاثیری نمی گذاره ؟
4- یک سوال دیگه هم این که الان برنامه نرو رو که دارم نگاه کردم و دیدم این برنامه Nero CD-DVD Speed رو که شما میگی رو هم داره . می خواستم بپرسم که دی وی دی خام رو باید با این برنامه تست کنم یا این که دی وی دی که روش فایل ریخته شده ؟ در ضمن معمولا من با سرعت 4 رایت می کنم . آیا این برنامه سرعت 4 رو هم تست می کنه یا فقط 8 و 16 رو ؟

bahareh_bus
12-02-2008, 09:31
1- یکی این که منظور از دی وی دی سوخته چیه و چه طوری این اتفاق میفته ؟

شاید جالب باشه بدونید که دیسک های نوری در تیراژ بالا (چند هزار تا) دیگه به روش Burning تولید نمیشن البته منظورم تولید به روش صنعتی هست نه این دستگاه هایی که از به هم وصل کردن 10 تا رایتر ساخته میشن!

در تولید صنعتی به جای اشعه لیزر برای ایجاد برامدگی های میکروسکوپی بر روی سطح دیسک از فشار مکانیکی استفاده میشه!

به همین دلیل هست که همیشه میگن هرگز کپی برابر اصل نیست

دیسک هایی که به روش صنعتی اطلاعات بر روشون ذخیره میشه از کیفیت بسیار بالاتری از روشهای Burning (سوزاندن با لیزر) برخوردارند.

البته سوختن دیسک به اون معنا نیست که شما فکر کنید که دیسک بر اثر حرارت زیاد سوخته و سیاه شده!

در هنگام رایت دیسک های نوری بایستی اطلاعات به صورت کاملآ یکنواخت و با سرعت مناسب در اختیار درایو قرار بگیره و هرگونه اختلال یا تاخیر در ارسال اطلاعات چه از جانب سیستم و چه از جانب خود درایو باعث لغو عملیات رایت و اصطلاحآ سوختن دیسک شما میشه!

همچنین در صورت وارد شدن ضربه به درایو در حین رایت باعث جابجایی هر چند جزیی لنز خواهد شد و این ممکنه که باعث لغو عملیات رایت بشه چرا که اطلاعات بر روی دیسک های نوری بایستی با نظم بسیار خاصی ذخیره بشن در غیر اینصورت قابل بازیایی نخواهند بود.

2- سوال دیگه این که اطلاعاتی که در این فایل پی دی اف هست بعد از خرید دی وی دی کاربرد داره ، آیا راهی هست که در موقع خرید متوجه اصل بودن یک دی وی دی بشیم ؟ چون وقتی دی وی دی رو بخریم و بعد تست کنیم فروشنده که دیگه اون رو پس نمی گیره

از من به شما نصیحت!
نه تنها در این مورد بلکه در هیچ مورد دیگه ای به این گونه حرفا اعتماد نکن!

فرضآ اگه رنگ فلان قسمت دیسک اینجوری باشه یا نباشه یا فلان نوشته با حروف کوچیک باشه یا بزرگ و ... به هیچ وجه نمیتونه ملاک مناسبی در تشخیص اصل از تقلبی باشه!

تنها راه شناخت هر گونه قطعه اصلی خرید از فروشگاه های معتبر به خصوص نمایندگی های مربوطه است(گرچه در خرید از نمایندگی هم باید هوشیار باشی!!!)

شما میتونی اول یکی دو حلقه از دیسک مورد نظر رو بخری بعد تستش کنی و اگه ازش راضی بودی در حجم بالا خریداری کنی.

3- سوال بعدی من اینه که من با توجه به اطلاعات شما در این فایل پی دی اف متوجه شدم که دی وی دی دیتا لایف اصلا خوب نیست و من متاسفانه قبلا یک بسته ده تایی دی وی دی دیتا لایف گرفتم و یک سری از فایل هایی که برام خیلی مهم بود و می خواستم برای مدت طولانی نگه دارمش روی این ده تا دی وی دی ریختم . حالا اگه از روی اون ها کپی بگیرم و روی یک مارک خوب بریزمشون روی کیفیت فایل های من تاثیری نمی گذاره ؟

بله دیتا لایف یکی از اشغال ترین دی وی دی هاست!
اگه فایل ها رو با سرعت 4x رایت کردی و قرار نیست که هر روز اونها رو بزاری تو درایو یا به این و اون قرض بدی و البته در جا و شرایط مناسب نگهداریش می کنی لازم نیست که دوباره ازشون کپی بگیری

ولی اگه با 16x زدی !!! و هر روز قراره که 6 ساعت تو درایو بچرخه و مثل خربزه دست این و اون باشه و موقع شام خوردن به عنوان زیر قابلمه ای ازش استفاده کنی و صدالبته اطلاعات توش خیلی مهمه حتما یه کپی دیگه با اون شرایطی که بهت گفتم ازشون بگیر.

اگه شرایط بالا رو رعایت کنید کپی صدباره فایل ها هم هیچ تاثیری در کیفیت فایل بعدی نداره!(نکنه فکر کردی اینم نوار کاسته)

4- یک سوال دیگه هم این که الان برنامه نرو رو که دارم نگاه کردم و دیدم این برنامه Nero CD-DVD Speed رو که شما میگی رو هم داره . می خواستم بپرسم که دی وی دی خام رو باید با این برنامه تست کنم یا این که دی وی دی که روش فایل ریخته شده ؟ در ضمن معمولا من با سرعت 4 رایت می کنم . آیا این برنامه سرعت 4 رو هم تست می کنه یا فقط 8 و 16 رو ؟

دی وی دی که روش فایل ریخته شده(رایت شده)
این برنامه همه سرعت ها رو پشتیبانی میکنه ولی بهترین گزینه همون 8 است.انتخاب گزینه های بالاتر باعث امتیاز کمتر دیسک میشه.

گزینه های پایینتر باعث دقت در تست میشه ولی زمان تست طولانی تر میشه ولی نه مطلقآ پس بهتره رو همون 8 باشه.

Setareh 2006
23-02-2008, 09:00
bahareh_bus از توضیحات و راهنماییت خیلی ممنونم . یک DVD+R مارک TDK رو كه قبلا روش با سرعت 4x فایل ریخته بودم با همین سرعت 4x تستش کردم . نتیجه تست این هست Quality Score 63 . حالا اگه با سرعت 8x تست می کردم که نتیجه خیلی کمتر می شد
جالبه که در فایل پی دی اف نتیجه تست شما با سرعت 8x نمره کیفیت 94 شده . فروشنده این دی وی دی من که خیلی تبلیغ این رو می کرد پس گویا مثل این که دی وی دیش اصل نبوده

bahareh_bus
16-03-2008, 15:08
bahareh_bus از توضیحات و راهنماییت خیلی ممنونم . یک DVD+R مارک TDK رو كه قبلا روش با سرعت 4x فایل ریخته بودم با همین سرعت 4x تستش کردم . نتیجه تست این هست Quality Score 63 . حالا اگه با سرعت 8x تست می کردم که نتیجه خیلی کمتر می شد
جالبه که در فایل پی دی اف نتیجه تست شما با سرعت 8x نمره کیفیت 94 شده . فروشنده این دی وی دی من که خیلی تبلیغ این رو می کرد پس گویا مثل این که دی وی دیش اصل نبوده
گفتم که این امتیاز بستگی به سازگاری دیسک مورد نظر با رایتر شما و همچنین نرم افزار استفاده شده برای رایت داره.
رایتری که چند سال از عمر مفیدش می گذره نمی تونه کیفیت خوبی رو در رایت ارایه کنه.
کثیفی سینی حرکت دهنده لنز در هنگام رایت میتونه باعث لرزشهای ریزی بشه که در نهایت به کیفیت پایین رایت منجر میشه.

aluminum
26-03-2008, 22:38
من که حوصله ام سر رفت
ولی واقعاً دستتون در نکنه خیلی اطلاعات خوبی به من دادید من که حدوداً 2-3 ساله با دی وی دی کار می کنم و اغلب مارک های غیر معروف و تقریباً متوسط از نظر قیمت گرفتم از همشون راضی هستم
من اوایل با سامسونگ و الجی کار کردم بعد با دیتا لایف که ساخت پاکستان هست والان هم با ملودی و X-pro و تا الان ار همشون راضی هستم
به نظر من مهم مارک دی وی دی رایتر . و جنس دی وی دی همانطوری که دوستمون اشاره کرد مهم نیست .(همه یه جورند)
اهان راستی اگه اطلاعات مهمی داره که واقعاً حیاتی هستن می تونید یک بسته دی وی دی مکسل بخرید که تقریباً گرون هستند .فکر کنم 500 تومان بود.و احتمال تقلبی بودنشون با توجه به نوع بسته بندی و قیمت کم است.

Hossein-GMail
27-03-2008, 02:09
با عرض سلام.:41:
'bahareh_bus' جان خیلی خیلی عالی بود.واقعا مفید بود و استفاده کردم.

من که حوصله ام سر رفت
ولی واقعاً دستتون در نکنه خیلی اطلاعات خوبی به من دادید من که حدوداً 2-3 ساله با دی وی دی کار می کنم و اغلب مارک های غیر معروف و تقریباً متوسط از نظر قیمت گرفتم از همشون راضی هستم
من اوایل با سامسونگ و الجی کار کردم بعد با دیتا لایف که ساخت پاکستان هست والان هم با ملودی و X-pro و تا الان ار همشون راضی هستم
به نظر من مهم مارک دی وی دی رایتر . و جنس دی وی دی همانطوری که دوستمون اشاره کرد مهم نیست .(همه یه جورند)
اهان راستی اگه اطلاعات مهمی داره که واقعاً حیاتی هستن می تونید یک بسته دی وی دی مکسل بخرید که تقریباً گرون هستند .فکر کنم 500 تومان بود.و احتمال تقلبی بودنشون با توجه به نوع بسته بندی و قیمت کم است.

به نظر من شما کاملا در اشتباهی.برای خود من بارها پیش اومده که تعدادی سی دی یا دی وی دی رو در شرایط کاملا یکسانی(سرعت,حجم,نوع رایتر و ...) به طور هم زمان رایت کنم.اما بعد از یک مدت یکیشون سالمه سالم,اما اون یکی با مشکل مواجه شده.
در ضمن به نظر من فقط نباید که به پولش فکر کرد.اصلا چرا باید بخاطر مقدار ناچیزی تفاوت قیمت از یک تولید کننده که اصلا برای کیفیت و در نهایت مشتری خودش ارزشی قائل نیست خرید کرد؟
همین مسائل باعث شده که در کشور ما همه برای خرید یک کالای با کیفیت با مشکل مواجه بشن.:19:

aluminum
27-03-2008, 03:13
با عرض سلام.:41:
'bahareh_bus' جان خیلی خیلی عالی بود.واقعا مفید بود و استفاده کردم.

به نظر من شما کاملا در اشتباهی.برای خود من بارها پیش اومده که تعدادی سی دی یا دی وی دی رو در شرایط کاملا یکسانی(سرعت,حجم,نوع رایتر و ...) به طور هم زمان رایت کنم.اما بعد از یک مدت یکیشون سالمه سالم,اما اون یکی با مشکل مواجه شده.
در ضمن به نظر من فقط نباید که به پولش فکر کرد.اصلا چرا باید بخاطر مقدار ناچیزی تفاوت قیمت از یک تولید کننده که اصلا برای کیفیت و در نهایت مشتری خودش ارزشی قائل نیست خرید کرد؟
همین مسائل باعث شده که در کشور ما همه برای خرید یک کالای با کیفیت با مشکل مواجه بشن.:19:

میشه لطفاً بگید این این سی دی و دی وی دی های شما چقدر عمر کردن و مشکل که پیش اومده چیه و شما با چه سرعتی رایت کردید و شرایط نگهداری سی دی ها تون یکی بوده یا نه؟
و این تفاوت قیمتی که شما ذکر می کنید شاید در 10 -50 عدد زیاد به چشم نیاد ولی برای تعداد زیاد اصلاً به صرفه نیست و بهتر است از یک هارد استفاده شود که هم سرعت بیشتری داره و هم اطلاعات دم دسته
ولی اینجور که معلومه با این وضع نگهداری از سی دی هاتون شما احتمالاً با هارد دیسک هم مشکل خواهید داشت.

aluminum
27-03-2008, 03:20
ببخشید این نکته را فراموش کردم که بنویسم
اگه شما به نوشته های من دقت می کردید من هر مارکی را توصیه نکردم و این مارکهایی که من ازشون استفاده کردم جنس های متوسطی بودن و اگر باز هم دقت می کردید در انتهای نوشته هام به کسانی که دیتا مهم داشتن مارک مکسل را پیشنهاد دادم .هم قیمت بالا ی داره و هم بسته بندی شیک و تر وتمیزی .
همه اینها بستگی به نوع کاربرد آنها داره
و نکته آخر
من اولین باری که دی وی دی گرفتم برای امتحان یک دی وی دی ارزان(الان نمی دونم که توی بازار باشه یا نه واز قیمتش خبر ندارم) با مارک fastec خریدم و هنوز که هنوزه مشکلی ایجاد نشده

Hossein-GMail
27-03-2008, 03:37
میشه لطفاً بگید این این سی دی و دی وی دی های شما چقدر عمر کردن و مشکل که پیش اومده چیه و شما با چه سرعتی رایت کردید و شرایط نگهداری سی دی ها تون یکی بوده یا نه؟
و این تفاوت قیمتی که شما ذکر می کنید شاید در 10 -50 عدد زیاد به چشم نیاد ولی برای تعداد زیاد اصلاً به صرفه نیست و بهتر است از یک هارد استفاده شود که هم سرعت بیشتری داره و هم اطلاعات دم دسته
ولی اینجور که معلومه با این وضع نگهداری از سی دی هاتون شما احتمالاً با هارد دیسک هم مشکل خواهید داشت.

دوست من اگه دقت کنید عرض کردم شرایط کاملا یکسان!!!
من همیشه دی وی دی رو با سرعت4 و سی دی رو 24رایت میکنم.یک باربر روی دوتا دی وی دی (یکیMaxell و یکی DataLife) اطلاعات مشابهی با سرعت 4xرایت کردم.بعد از حدودا سه ماه بعضی از اطلاعات DataLife خونده نمیشد.در صورتی که دی وی دی کاملا سالم و بدون هیچ خط یا خشی بود.
صحبت شما هم در مورد هارد دیسک کاملا متین.اما بحث در مورد کیفیت سی دی و دی وی دی هست نه برتری هارد یا سی دی و دی وی دی با هم!در ضمن مثل اینکه اصلا شما با مشکلات غیر قابل پیش بینی و آسیبهای جبران ناپذیر هارد آشنایی نداری:41:

Hossein-GMail
27-03-2008, 03:42
'bahareh_bus'جان این و ببین حال کن::5:

bahareh_bus
27-03-2008, 10:07
همین مسائل باعث شده که در کشور ما همه برای خرید یک کالای با کیفیت با مشکل مواجه بشن.

دقیقآ همه گفته های شما رو تایید می کنم.
متاسفانه اکثر افراد حاضر نیستند بابت این مسایل هزینه کنند و در نهایت به خاطر همین سهل انگاری ها خسارات جبران ناپذیری رو متحمل میشن.
انگار بین همه جا افتاده که دیسک های نوری اجناس بی اهمیتی هستند و نباید براشون هزینه کرد حتی 20 تومن گرونتر!! و در هنگام خرید همیشه ارزانترین دیسک رو انتخاب می کنند!

البته قبول دارم که برای مصارف تجاری خرید دیسک های با کیفیت به صرفه نیست ولی حداقل برای ارشیو های مهم خودتون هزینه کنید تا بعدآ دچار پشیمانی نشید.

'bahareh_bus'جان این و ببین حال کن:
کف می کنیم!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
99% رو دیده بودم ولی 100% !!!!
چنین چیزی امکان نداره مطمعنی که fake نیست؟!شاید با فتوشاپ دستکاری کردند.

خیلی عجیبه...!

aluminum
27-03-2008, 17:24
'bahareh_bus'جان این و ببین حال کن::5:

دوست عزیز شما درایو مجازی تون روی فکر کنم چک کردید
این کارها درست نیست

aluminum
27-03-2008, 17:53
دوست من اگه دقت کنید عرض کردم شرایط کاملا یکسان!!!
من همیشه دی وی دی رو با سرعت4 و سی دی رو 24رایت میکنم.یک باربر روی دوتا دی وی دی (یکیMaxell و یکی DataLife) اطلاعات مشابهی با سرعت 4xرایت کردم.بعد از حدودا سه ماه بعضی از اطلاعات DataLife خونده نمیشد.در صورتی که دی وی دی کاملا سالم و بدون هیچ خط یا خشی بود.
صحبت شما هم در مورد هارد دیسک کاملا متین.اما بحث در مورد کیفیت سی دی و دی وی دی هست نه برتری هارد یا سی دی و دی وی دی با هم!در ضمن مثل اینکه اصلا شما با مشکلات غیر قابل پیش بینی و آسیبهای جبران ناپذیر هارد آشنایی نداری:41:

دقیقآ همه گفته های شما رو تایید می کنم.
متاسفانه اکثر افراد حاضر نیستند بابت این مسایل هزینه کنند و در نهایت به خاطر همین سهل انگاری ها خسارات جبران ناپذیری رو متحمل میشن.
انگار بین همه جا افتاده که دیسک های نوری اجناس بی اهمیتی هستند و نباید براشون هزینه کرد حتی 20 تومن گرونتر!! و در هنگام خرید همیشه ارزانترین دیسک رو انتخاب می کنند!

البته قبول دارم که برای مصارف تجاری خرید دیسک های با کیفیت به صرفه نیست ولی حداقل برای ارشیو های مهم خودتون هزینه کنید تا بعدآ دچار پشیمانی نشید.

کف می کنیم!!!!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
99% رو دیده بودم ولی 100% !!!!
چنین چیزی امکان نداره مطمعنی که fake نیست؟!شاید با فتوشاپ دستکاری کردند.

خیلی عجیبه...!

از زحمات شما بسیار متشکرم ولی چند سوال و تناقص پیش آمده که اگه وقت کنم همه آنها را می نویسم
تا دوستانی که وقت می گذارند و مطالب بسیار زیاد شما را می خوانند دچار مشکل نشوند
تمامی موارد ذکر شده در زیر به استناد حرف های شما است
1-در مورد دیوی دی ال جی با توجه به گفته های شما مشکلی نیست
2-در مورد سامسونگ با توجه به برنامه dvd_identifier_501 این دی وی دی جز بهترین دی وی دی های است که در بازار موجود می باشد ولی در مطلب ذکر شده شما......

3- در مورد fastecو دیتا لایف نیز همین مطلب بالا صادق است نمی دانم شما چرا سعی در خراب کردن این مارک ها دارید

4- همانطوری که شما گفتید به مرور زمان این امتیاز ها کاهش می یابد ولی شما از دی وی دی هایی در بازه زمانی 2002 تا 2007 استفاده کرده ایدو چند سوال همینجا پیش می آید که
a) شما سال 2002 دی وی دی رایتر داشته اید یا این دی وی دی یک دی وی دی اورجینال است
b)دی وی دی مورد علاقه شما چند ماهه پیش رایت شده است و لی 90 در صد از بقیه دی وی دی ها عمر طولانی و شرنوشتی نامعلوم داشته اند
در یک مورد که شما دی وی دی hp را با دوسرعت مقایسه کرده اید اختلاف زمانی آنها 5 سال می باشد که زیاد به نظر می آید

5-دیتا های رایتی نیز در عمر یک دی وی دی و مشکلات بعدی بسیار اهمیت دارد مثلاً در یک دی وی دی mp3 (دی وی دی مورد علاقه شما که در مقاله آن را ذکر کردید ) حداکثر 2000 فایل جا می گیرد که در مقایسه با یک دیتا هی دیگر رقمی کم می باشد

حال شما و دوست عزیز دیگر که با چک کردن یک درایو مجازی به امتیاز 100 رسیده (طنز زیبایی است ) یا در نوشتن و چک کردن وتست گرفتن نا خواسته اشتباه کرده اید یا هدف خاصی داشته اید

با آرزوی موفقیت برای شما

aluminum
27-03-2008, 18:02
در اینکه دی وی دی t-gate دی وی دی خوبی هست شکی نیست ولی
همین الان من یک دی وی دی t-gate را چک کردم امتیاز 70 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
راستی این دی وی دی از تاریخ رایتش 1.5 ماه می گذرد و البته دی وی دی بازی می باشد

Hossein-GMail
29-03-2008, 23:59
از زحمات شما بسیار متشکرم ولی چند سوال و تناقص پیش آمده که اگه وقت کنم همه آنها را می نویسم
تا دوستانی که وقت می گذارند و مطالب بسیار زیاد شما را می خوانند دچار مشکل نشوند
تمامی موارد ذکر شده در زیر به استناد حرف های شما است
1-در مورد دیوی دی ال جی با توجه به گفته های شما مشکلی نیست
2-در مورد سامسونگ با توجه به برنامه dvd_identifier_501 این دی وی دی جز بهترین دی وی دی های است که در بازار موجود می باشد ولی در مطلب ذکر شده شما......

3- در مورد fastecو دیتا لایف نیز همین مطلب بالا صادق است نمی دانم شما چرا سعی در خراب کردن این مارک ها دارید

4- همانطوری که شما گفتید به مرور زمان این امتیاز ها کاهش می یابد ولی شما از دی وی دی هایی در بازه زمانی 2002 تا 2007 استفاده کرده ایدو چند سوال همینجا پیش می آید که
a) شما سال 2002 دی وی دی رایتر داشته اید یا این دی وی دی یک دی وی دی اورجینال است
b)دی وی دی مورد علاقه شما چند ماهه پیش رایت شده است و لی 90 در صد از بقیه دی وی دی ها عمر طولانی و شرنوشتی نامعلوم داشته اند
در یک مورد که شما دی وی دی hp را با دوسرعت مقایسه کرده اید اختلاف زمانی آنها 5 سال می باشد که زیاد به نظر می آید

5-دیتا های رایتی نیز در عمر یک دی وی دی و مشکلات بعدی بسیار اهمیت دارد مثلاً در یک دی وی دی mp3 (دی وی دی مورد علاقه شما که در مقاله آن را ذکر کردید ) حداکثر 2000 فایل جا می گیرد که در مقایسه با یک دیتا هی دیگر رقمی کم می باشد

حال شما و دوست عزیز دیگر که با چک کردن یک درایو مجازی به امتیاز 100 رسیده (طنز زیبایی است ) یا در نوشتن و چک کردن وتست گرفتن نا خواسته اشتباه کرده اید یا هدف خاصی داشته اید

با آرزوی موفقیت برای شما
ببخشید که اینو میگم ولی چرا دائما سعی در تخریب دیگران دارید؟
اگه شما کمی اطلاعات داشتید متوجه میشدید که این عکس یک درایو مجازی نیست و یک دی وی دی رایتر سامسونگ است.
واقا برای شما متاسفم که به این سادگی به دیگران تهمت میزنید.
چون شما از تناقض صحبت کردید بد نیست بدانید که پستهای خود شما پر از تناقض گوییست.مثلا اول میگویید کیفیت دی وی دی مهم نیست و کیفیت رایتر مهمه,و بعد خود شما بدون توجه به گفته خود , دی وی دی Maxell را که جزو گرانهای بازار ایران به حساب می آید را پیشنهاد میدهید(طنز زیبایی است!!!)
اگه هنوز قانع نشده اید فایلی که در پست بعدی میگذارم را دانلود کنید.

Hossein-GMail
30-03-2008, 01:56

Pas:P30WORLD.COM

bahareh_bus
30-03-2008, 11:49
شما ملاک اصلی تون همون مطلب داخل پی دی اف باشه.در متن مقاله نام سامسونگ رو به عنوان مثال ذکر کردم.

نه اشتباه نکنید!!
هدف من از تهیه این مقاله تاکید بر روی مارک مشخصی نبود بلکه تنها قصد داشتم تا اطلاعات هر چند جزعی و ناقص رو تا حد توان در این باره بیان کنم تا کاربران محترم با دید باز تری نسبت به کیفیت دیسک ها خرید کنند.
ولی چون اکثر افراد خواستار معرفی دیسک های خوب و با کیفیت و همچنین معرفی دیسک های بی کیفیت بازار هستند بنا به تجربه شخصی و صدها نفره بسیاری از دوستان و همچنین به استناد دلایل محکم دیگه از برخی دیسک های بی کیفیت بازار اسمی برده شد حالا اگه شما تاکید به کیفیت این دیسک ها دارید میتونید همچنان از این
دیسک های مزخرف استفاده کنید اگر هم دلیلی برای کیفیتشون دارید بیان کنید تا بقیه دوستان هم بهره ای برده باشند وگرنه ...!

همانطوری که شما گفتید به مرور زمان این امتیاز ها کاهش می یابد

بله در صورتی که دیسک مورد نظر به خاطر استفاده های مکرر خش های زیادی برداشته باشه یا اسیب فیزیکی بهش وارد شده باشه.

نه من سال 2002 دی وی دی رایتر نداشتم.این تاریخ ها هم چیز مهمی نیست شما زیاد درگیر این مسایل نشو فکر کنم به اینها میگن ایراد بنی اسراییلی!!!

در ضمن دیسکی که سال 2002 رایت شده و هیچ استفاده ای ازش نشده با دیسکی که همین امروز رایت شده فرق چندانی ندارند.

دیتا های رایتی نیز در عمر یک دی وی دی و مشکلات بعدی بسیار اهمیت دارد مثلاً در یک دی وی دی mp3 (دی وی دی مورد علاقه شما که در مقاله آن را ذکر کردید ) حداکثر 2000 فایل جا می گیرد که در مقایسه با یک دیتا هی دیگر رقمی کم می باشد

من که کلی در این باره تحقیق کردم مطلبی در این رابطه ندیدم یعنی اولین باره که میشنوم دیتا در کیفیت دیسک عامل تعیین کننده باشه!

درایو مجازی به هیچ وجه چنین نتیجه اسکنی رو نمیده!میتونید تست کنید.
در ضمن این عکس نتیجه اسکن یک سی دی هست نه دی وی دی همچنین از داخل دی وی دی رایتر سامسونگ مدل SH-S203N اجرا شده نه یک درایو مجازی!
البته من توضیحی در این رابطه ندارم.

در اینکه دی وی دی t-gate دی وی دی خوبی هست شکی نیست ولی
همین الان من یک دی وی دی t-gate را چک کردم امتیاز 70 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
راستی این دی وی دی از تاریخ رایتش 1.5 ماه می گذرد و البته دی وی دی بازی می باشد

قرار نیست هر دی وی دی رو که تست کردید نتیجه بالای 90 بده به غیر از دیسک عوامل دیگه ای هم دخیل هستند.
اگر همه مسایلی رو که در متن مقاله ذکر کردم رعایت کنید اکثر دیسک های شما امتیاز بالای 90 رو میگیرند.

syamak790
30-03-2008, 17:41
سلام
من امروز کلی گشتم اما dvd T-Gate گیر نیوردم
دیگه maxell گرفتم بسته 10 تایی 5 تومان, گفتم حداقل مطمئنه نسبت به باقی
علاوه بر پک توی یه کارتون خوشگلم بود

اما الان با برنامه DVD Identifier چک که کردم اینو برام آورد RICOHJPNR03
که کارخونشو ( Ricoh, Ritek ) زده
چجوری ؟
یعنی بدجوری سرم شیره مالیده شد ؟

ممنون

bahareh_bus
30-03-2008, 23:12
سلام

چجوری ؟

ممنون

نه دوست عزیز دیسک شما اصلی هست و ساخت تایوان!
اطلاعات نسبتآ کاملی از media id این دیسک رو براتون میزارم تا مطمعن بشید:

در لینک زیر هم اطلاعات بسیار کاملی در مورد این دیسک وجود داره ، همچنین میزان سازگاری اون با رایتر های مختلف و ...:

Gabana
30-03-2008, 23:23
مهم شد .
( به بخش رم , هارد دیسک و تجهیزات ذخیره سازی منتقل خواهد شد . )

ممنون

Hossein-GMail
31-03-2008, 00:36
سلام

چجوری ؟

ممنون

با اجازهbahareh_bus جان.
سلام دوست عزیز...
خیالت راحت راحت باشه.خود منم از این نوع دی وی دی استفاده میکنم و واقا ازش راضیم.من پکشو5400 گرفتم.:20:
ویرایش شد

aluminum
31-03-2008, 03:21
شما ملاک اصلی تون همون مطلب داخل پی دی اف باشه.در متن مقاله نام سامسونگ رو به عنوان مثال ذکر کردم.

نه اشتباه نکنید!!
هدف من از تهیه این مقاله تاکید بر روی مارک مشخصی نبود بلکه تنها قصد داشتم تا اطلاعات هر چند جزعی و ناقص رو تا حد توان در این باره بیان کنم تا کاربران محترم با دید باز تری نسبت به کیفیت دیسک ها خرید کنند.
ولی چون اکثر افراد خواستار معرفی دیسک های خوب و با کیفیت و همچنین معرفی دیسک های بی کیفیت بازار هستند بنا به تجربه شخصی و صدها نفره بسیاری از دوستان و همچنین به استناد دلایل محکم دیگه از برخی دیسک های بی کیفیت بازار اسمی برده شد حالا اگه شما تاکید به کیفیت این دیسک ها دارید میتونید همچنان از این
دیسک های مزخرف استفاده کنید اگر هم دلیلی برای کیفیتشون دارید بیان کنید تا بقیه دوستان هم بهره ای برده باشند وگرنه ...!

بله در صورتی که دیسک مورد نظر به خاطر استفاده های مکرر خش های زیادی برداشته باشه یا اسیب فیزیکی بهش وارد شده باشه.

نه من سال 2002 دی وی دی رایتر نداشتم.این تاریخ ها هم چیز مهمی نیست شما زیاد درگیر این مسایل نشو فکر کنم به اینها میگن ایراد بنی اسراییلی!!!

در ضمن دیسکی که سال 2002 رایت شده و هیچ استفاده ای ازش نشده با دیسکی که همین امروز رایت شده فرق چندانی ندارند.

من که کلی در این باره تحقیق کردم مطلبی در این رابطه ندیدم یعنی اولین باره که میشنوم دیتا در کیفیت دیسک عامل تعیین کننده باشه!

در ضمن این عکس نتیجه اسکن یک سی دی هست نه دی وی دی همچنین از داخل دی وی دی رایتر سامسونگ مدل SH-S203N اجرا شده نه یک درایو مجازی!

قرار نیست هر دی وی دی رو که تست کردید نتیجه بالای 90 بده به غیر از دیسک عوامل دیگه ای هم دخیل هستند.
اگر همه مسایلی رو که در متن مقاله ذکر کردم رعایت کنید اکثر دیسک های شما امتیاز بالای 90 رو میگیرند.

دوست عزیز من سوالهایی را که برایم با مطالعه مطالب شما برایم پیش آمده بود را پرسیدم
اگر در نوشته هایم از کلمات درستی استفاده نکرده ام معذرت خواهی می کنم .چون من قصد توهین نداشته ام(یکی از دوستان از دست من ناراحت بود)

با خواندن مطالب بالا ،سر فرصت سوالها و مشکلات پیش آمده را از شما می پرسم

و سو تفاهم پیش آمده را حل می نمایم

با تشکر

bahareh_bus
31-03-2008, 10:34
مهم شد .
( به بخش رم , هارد دیسک و تجهیزات ذخیره سازی منتقل خواهد شد . )

ممنون

دوست عزیز از لطف شما متشکرم

دوست عزیز من سوالهایی را که برایم با مطالعه مطالب شما برایم پیش آمده بود را پرسیدم
اگر در نوشته هایم از کلمات درستی استفاده نکرده ام معذرت خواهی می کنم .چون من قصد توهین نداشته ام(یکی از دوستان از دست من ناراحت بود)

با خواندن مطالب بالا ،سر فرصت سوالها و مشکلات پیش آمده را از شما می پرسم

و سو تفاهم پیش آمده را حل می نمایم

با تشکر

خواهش می کنم.
مطمعنآ هدف ما از اینگونه بحث ها اشتراک معلومات و تجربیات مون هست نه درگیری لفظی یا بحث ها غیر منطقی.
بسیار خوشحال میشم که در یک جمع دوستانه بحث و گفتگوی علمی داشته باشم و در نهایت به یک نتیجه منطقی برسیم.
ممنون میشم که شما هم در این بحث شرکت داشته باشید.

موفق باشید

Hossein-GMail
01-04-2008, 00:40
دوست عزیز از لطف شما متشکرم

خواهش می کنم.
مطمعنآ هدف ما از اینگونه بحث ها اشتراک معلومات و تجربیات مون هست نه درگیری لفظی یا بحث ها غیر منطقی.
بسیار خوشحال میشم که در یک جمع دوستانه بحث و گفتگوی علمی داشته باشم و در نهایت به یک نتیجه منطقی برسیم.
ممنون میشم که شما هم در این بحث شرکت داشته باشید.

موفق باشید

کاملا موافقم.:10:

syamak790
02-04-2008, 19:06
نه دوست عزیز دیسک شما اصلی هست و ساخت تایوان!
اطلاعات نسبتآ کاملی از media id این دیسک رو براتون میزارم تا مطمعن بشید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر لینک زیر هم اطلاعات بسیار کاملی در مورد این دیسک وجود داره ، همچنین میزان سازگاری اون با رایتر های مختلف و ...:

سلام
ممنون از پاسخ کاملتون
ببخشید دیر تشکر کردم
خیالم پس راحت باشه

با اجازهbahareh_bus جان.
سلام دوست عزیز...
خیالت راحت راحت باشه.خود منم از این نوع دی وی دی استفاده میکنم و واقا ازش راضیم.البته فکر کنم که در کل یه کم بهت گرون داده.من پکشو5400 گرفتم.:20:

سلام

از شما هم ممنون
فقط یه چیزی من پک 10 تایی رو 5000 تومان گرفتم و شما 5400
یعنی شما گرون گرفتی نه من
درسته ؟ یا من چیزیو متوجه نشدم؟

Captain_Nemo
06-04-2008, 08:46
DVD هاي Dr.Data چطوره؟

Hossein-GMail
09-04-2008, 00:28
سلام
سلام

از شما هم ممنون
فقط یه چیزی من پک 10 تایی رو 5000 تومان گرفتم و شما 5400
یعنی شما گرون گرفتی نه من
درسته ؟ یا من چیزیو متوجه نشدم؟

سلام.خواهش میکنم.
ببخشید بنده اشتباه کردم.حق با شماست من گرونتر گرفتم.معذرت:11:

Hossein-GMail
09-04-2008, 00:37
DVD هاي Dr.Data چطوره؟

من که تا حالا از از دی وی دی هاش استفاده نکردم ولی سی دی هاش که کیفیت خوبی نداره.اگه ازش داری تست بزن و عکسشو بزار.پیشاپیش ممنون.

ganje nahofte
09-04-2008, 17:35
من با قاطعیت میگم اول fujifilm المانی بعد emtec فرانسوی و بعدش emtec تایوانی.
اگر یاماهای ژاپن تونستی گیر بیاری که دیگه حرف نداره.
علت قاطعیتم اینه که سروکارم با اینجور چیزاست و موهام تو اینکار سفید شده:31: برای رایت هم بهترین گزینه استفاده از dvd رایتر pioneer مدل fx (به قیمت 45 تومان که قیمت همکاره) هست. البته اگر مشکل مالی نداری plextor بهتره.

Hossein-GMail
11-04-2008, 23:38
من با قاطعیت میگم اول fujifilm المانی بعد emtec فرانسوی و بعدش emtec تایوانی.
اگر یاماهای ژاپن تونستی گیر بیاری که دیگه حرف نداره.
علت قاطعیتم اینه که سروکارم با اینجور چیزاست و موهام تو اینکار سفید شده:31: برای رایت هم بهترین گزینه استفاده از dvd رایتر pioneer مدل fx (به قیمت 45 تومان که قیمت همکاره) هست. البته اگر مشکل مالی نداری plextor بهتره.

سلام دوست گرامی.
لطف کن برای دلیل از مارکهایی که پیشنهاد کردی تست بگیر و بزار.
ممنون:10:

ganje nahofte
14-04-2008, 02:55
سلام دوست گرامی.
لطف کن برای دلیل از مارکهایی که پیشنهاد کردی تست بگیر و بزار.
ممنون:10:

چشم، در اولین فرصت که وقت کردم این کارو میکنم.

ویرایش:
من نمیدونم چجوری از نتیجه عکس بگیرم. لطفا راهنماییم کنید

Hossein-GMail
15-04-2008, 00:19
چشم، در اولین فرصت که وقت کردم این کارو میکنم.

ویرایش:
من نمیدونم چجوری از نتیجه عکس بگیرم. لطفا راهنماییم کنید

سلام عزیز.ممنون که توجه کردید.
اگه در XP هستید دکمه(Prt Scr(Print Screen رو بزن و در داخل Paint خود ویندوز Paste کن.
اگه درVista هستید در منوی Start گزینهSnipping Tools رو Search کنید و اجراش کنید.بعد از فعال شدن برنامه میتونید قسمت مورد نظر رو انتخاب و Save کنید.
:10:

computec
15-04-2008, 11:55
مارک های فوجی مکسل اگه اصلش گیر بیاد کیفیتشم خوبه ولی یه اشکالی که داره خیلی گرونه ولی به نظر منم T-gate باتوجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب حرف نداره در ضمن میخام نظرتون رو راجب به دیسک هایی که روش لایه طلا داره و 300سال اطلاعات رو حفظ میکنه بدونم

ganje nahofte
15-04-2008, 15:28
مارک های فوجی مکسل اگه اصلش گیر بیاد کیفیتشم خوبه ولی یه اشکالی که داره خیلی گرونه ولی به نظر منم T-gate باتوجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب حرف نداره در ضمن میخام نظرتون رو راجب به دیسک هایی که روش لایه طلا داره و 300سال اطلاعات رو حفظ میکنه بدونم

درسته. فوجی خیلی گران است. تک عدد 1000 تومان 10 عدد 9000 تومان و قیمت کلی دونه ای 700 تومان ولی مکسل اصلی خیلی گران نیست 700 تومان تکعدد- 600 تومان 10 عدد و 470 تومان همکار. مکسل تقلبی هم داره به قیمت 500 تومان تکعدد - 450 تومان 10 عدد و همکار 350 تومان. cd فوجی هم تقلبی داره اما dvd هاش تقلبی نداره.
اگر کسی میخواد cd فوجی اصل بخره و به فروشنده اعتماد نداره بسته 25 تایی بخره چون 25 تایی هاش تقلبی نداره و تمام تقلبی ها 50 تایی هستند.
قیمت cd فوجی اصل 10 عدد 350 تومان و تقلبیش هم 250 تومان.

aluminum
16-04-2008, 21:20
ببخشید که اینو میگم ولی چرا دائما سعی در تخریب دیگران دارید؟
اگه شما کمی اطلاعات داشتید متوجه میشدید که این عکس یک درایو مجازی نیست و یک دی وی دی رایتر سامسونگ است.
واقا برای شما متاسفم که به این سادگی به دیگران تهمت میزنید.
چون شما از تناقض صحبت کردید بد نیست بدانید که پستهای خود شما پر از تناقض گوییست.مثلا اول میگویید کیفیت دی وی دی مهم نیست و کیفیت رایتر مهمه,و بعد خود شما بدون توجه به گفته خود , دی وی دی Maxell را که جزو گرانهای بازار ایران به حساب می آید را پیشنهاد میدهید(طنز زیبایی است!!!)
اگه هنوز قانع نشده اید فایلی که در پست بعدی میگذارم را دانلود کنید.

با سلام
چون چند وقت است که سرم شلوغ بود نتونستم جواب بدم
شما که میگید این تست یک درایو مجازی نیست این عکس را هم ببینید که حاصل تست یک درایو مجازی است
به نظرتون چقدر با عکسی که دوستمون گذاشتن و ادعا صحت گفته هاشون رو دارن فرق داره؟؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aluminum
16-04-2008, 21:24

aluminum
16-04-2008, 21:24
با صرف فقط 1 دقیقه وقت و با نرم افزار paint و البته با بی حوصلگی این عکس بدست آمده است

اگه وقت میخواستم صرف کنم و با فتو شاپ کار می کردم صد در صد کیفیت عکس از این عکس حاضر بهتر میشد

Hossein-GMail
16-04-2008, 23:39
مدیران عزیز لطف کنید این پست رو پاک کنید.

Hossein-GMail
17-04-2008, 01:01

راستی یک خبر واسه اینطور مسائل و سوالات دارم.
چند وقت پیش توی اخبار گفت که دانشمندان به این نتیجه رسیدن که عمر مفید دیسکهای نوری استاندارد بین سه الی پنج سال است.البته شرایط نگهداری باید خوب باشه.
راستی ganje nahofte جان شما که تجربت بیشتره و توی بازاری لطف کن اگه اطلاعاتی در مورد قاب و وسایل نگهداری دیسکهای نوری داری در اختیار ما هم بزار.ممنون.:11:

aluminum
17-04-2008, 01:52
اول اینکه من عکس نذاشتم و فیلم گذاشتم.شما بجای جوابهای بی معنی اول برو فیلمی که گذاشتم و دانود کن بعدم مثل فیلمی که من گذاشتم و از همین درایو مجاری بزار.:13:

در ثانی شما چقدر پست بیهوده میزنی!سه تا پست زدی که یک عکسو بزاری؟
ثالثا,پس نمودار عکست کو!؟
یک نصیحت دوستانه هم دارم.اگه خودت توانایی انجام کاری رو نداری به دیگران تهمت نزن.من که مارک اون سی دی رو نگفتم که شما فکر کردی ماله بابامه و دارم تبلیغشو میکنم!

1-که من معنی پاراگراف اول شما را نمی فهمم بهتر است ویرایش کنید

2-منظور شما از "فیلم گذاشتم" چی ؟
ما که چیزی برای دانلود کرن پیدا نکردیم

3-اگر درست نگاه می کردی یک عکس نمی دیدی (دو تا عکس است)
اینجوری گذاشتم تا متوجه فرق عکس ها بشید

4 - شما میتوانید بگید چرا سی دی تون id نداره
(چون با مقایسه با عکسی که من گذاشتم و حاصل چک کردن یک درایو مجازی است،کاملا مشابه به نظر میرسه زیرا من هر سی دی و دی وی دی را که چک کردم یک id بخصوص داشت و فقط در مورد درایو مجازی ما به id نرسیدیم)
و موارد دیگه تشابه بین عکس شما و من نیز شاهدی بر این ادعا است مثل :
c1 وc2 errors ها و موارد دیگه

5-من نگفتم شما دارید تبلیغ میکنید . شما یک شیطنتی کردید و حاضر به قبول کردن واقعیت نیستید

امیدوارم شما قانع شده باشید:10:

Hossein-GMail
17-04-2008, 02:09
این چند روزه که نبودم حسابی تاپیک رو منحرف کردید!

1-برای تست کیفیت DVD ها توسط nero cd/dvd speed حتمآ از دی وی دی رایتر باید استفاده بشه و همچنین برای تست CD ها هم از سی دی رایتر(یا دی وی دی رایتر) در غیر اینصورت با نتایج غیرواقعی مواجه خواهید شد.
به راهنمای برنامه مراجعه کنید.

2-به طور منطقی هیچ سی دی یا دی وی دی وجود نداره که کیفیت 100 رو داشته باشه(پس بیخود رو این موضوع بحث نکنید)

چشم.تمامی پستهای بی مورد رو پاک میکنم.

aluminum
17-04-2008, 14:26
اگه بخوای پیدا میشه!:31:

دلیل اینکه این سی دی آی دی نداره هم چون این سی دی سفارشی و معمولی نیست.باور کن نمیتونم بگم واسه چی,اگر نه حتما میگفتم.
در ضمن من چون تا حالا احتیاجی به درایو مجازی نداشتم تا حالا روی سیستمم درایو مجاری نصب نکردم .(بلدم نیستم!)
راستی نگفتی چرا عکست نمودار نداره!

ايني كه گذاشتي كه من قبلا دانلود كرده بودم و برنامه Nero CD-DVD Speed است كه من خودم دارم . حالا شايد ورژنشون فرق كنه كه زياد مهم نيست

قبول مي كنم نمي توني درباره سي دي هات توضيح بدي . ولي سي دي هاي من كه سفارشي نيست چند تا تست كردم برات عكسشون رو مي زارم .
توي اين عكس ها شباهت ها زيادي وجود داره همون طوري كه در عكس هاي قبلي وجود داشت.
نمودار هم كه خواستي توي اين عكس ها وجو داره . حالا چرا براي بعضي نمودار مي ده و براي بقيه نميده ،شايد مربوط به نوع ايمج گرفتن يا نوع برنامه داشته باشه(اميدوارم راضي شده باشي(نمودار را ميگم))
:21::27:

aluminum
17-04-2008, 14:30
اينم يك عكس ديگه
قبول كردي يا بازم عكس بايد بزارم

bahareh_bus
17-04-2008, 16:03
این چند روزه که نبودم حسابی تاپیک رو منحرف کردید!

1-برای تست کیفیت DVD ها توسط nero cd/dvd speed حتمآ از دی وی دی رایتر باید استفاده بشه و همچنین برای تست CD ها هم از سی دی رایتر(یا دی وی دی رایتر) در غیر اینصورت با نتایج غیرواقعی مواجه خواهید شد.
به راهنمای برنامه مراجعه کنید.

2-به طور منطقی هیچ سی دی یا دی وی دی وجود نداره که کیفیت 100 رو داشته باشه(پس بیخود رو این موضوع بحث نکنید)

Hossein-GMail
17-04-2008, 23:39
ای خدا...!:19:بابا جان اون برنامه Nero Speed نیست!3 تا فایل تصویریه!!!فرمت دوتاشم gif,swf است.
در ضمن به دلیل فرمایشات منطقیbahareh_bus جان دیگه در این تاپیک این بحث رو ادامه نمیدم.:31:

ganje nahofte
18-04-2008, 00:28
راستی یک خبر واسه اینطور مسائل و سوالات دارم.
چند وقت پیش توی اخبار گفت که دانشمندان به این نتیجه رسیدن که عمر مفید دیسکهای نوری استاندارد بین سه الی پنج سال است.البته شرایط نگهداری باید خوب باشه.
راستی ganje nahofte جان شما که تجربت بیشتره و توی بازاری لطف کن اگه اطلاعاتی در مورد قاب و وسایل نگهداری دیسکهای نوری داری در اختیار ما هم بزار.ممنون.:11:

کاملا درسته.
مثلا روی بعضی dvd ها(مثلا فوجی) نوشته 100 سال عمر میکنند در حالی که بعد از 3-8 سال دیگه قابل استفاده نیستند اما اگر از اونها هیچ استفاده ای نکنی و بزاری روی تاقچه واقعا تا 100 سال دیگه هم هیچیشون نمیشه.
البته عمر دیسکهای نوری و هر وسیله دیگه به طرز استفاده افراد هم بستگی داره. مثلا من چندتا سی دی دارم که بعد از 8 سال هنوز هم قابل استفاده هستند.
ام در هر صورت عمر متوسط دیسکهای نوری (با توجه به کیفیتشون) بین 3 تا 5 سال می باشد.

برای نگهداری هم بهتره دیسکها رو در قابهای مخصوص یا جلدهای ضد خش قرار دهید. همچنین میتوانید کیفهایی بخرید که از وررقه های ضد خش ساخته شدند.

mahi58
18-04-2008, 00:55
بد نگذره!
تاپیک و فایل PDF من رو برداشتی اینجا گذاشتی تاپیک رو هم که مهم کردند یه لینک هم به اصلش ندادی؟! بابا ایول! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آدرس تاپیک اصلی:

من توی اون تاپیک ننوشتم که مطلب کپی رایت داره و جای دیگه ای نباید نقل بشه، الآن هم مشکلی با این که اینجا گذاشتیش ندارم، ولی حداقل انقدر از ضمیر اول شخص مفرد استفاده نمی کردی!
"این مقاله رو براتون گذاشتم"
"توی این مقاله اون جوری توضیح دادم"
...
چاکریم.
فعلا.

bahareh_bus
18-04-2008, 09:49
بد نگذره!
تاپیک و فایل PDF من رو برداشتی اینجا گذاشتی تاپیک رو هم که مهم کردند یه لینک هم به اصلش ندادی؟! بابا ایول! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آدرس تاپیک اصلی:

من توی اون تاپیک ننوشتم که مطلب کپی رایت داره و جای دیگه ای نباید نقل بشه، الآن هم مشکلی با این که اینجا گذاشتیش ندارم، ولی حداقل انقدر از ضمیر اول شخص مفرد استفاده نمی کردی!
"این مقاله رو براتون گذاشتم"
"توی این مقاله اون جوری توضیح دادم"
...
چاکریم.
فعلا.

نه دوست عزیز اصلآ بد نمیگذره!

تاپیکی که بنده زدم تنها در موضوع و اون فایل پی دی اف(که من نمیدونستم متعلق به شماست و البته به اسم خودم هم نزدم :یه بار دیگه مقاله رو از اول بخونید!) با تاپیک شما اشتراک داره و اینجانب هیچگونه کپی پیستی انجام ندادم.دوستان گرامی میتونند خودشون هر دو مقاله رو با هم مقایسه کنند.
اینجانب با کمک گرفتن از مقاله شما و مطالب سایت های دیگه و ... این مقاله رو تکمیل کردم.(در متن مقاله هم ذکر شده که حاصل جستجوی مطالب فارسی و انگلیسی در این زمینه هست).

خیلی از مسایلی رو که من در این مقاله توضیح دادم در مطلب شما وجود نداره یا به طور جزیی بهش پرداخته شده و حتی یه نظم درست و حسابی هم نداشته.

شما لطف کن به جای طلب کار بودن یه بار دیگه مقاله رو از اول بخون (اصلآ 5 درصد هم با مقاله شما اشتراک نداره!)

قرار نیست هر کس که اومد در رابطه با دی وی دی مطلب نوشت از مقاله شما استفاده کرده باشه!!

خوش باشید!

aluminum
18-04-2008, 13:11

حرف منم همینه ولی کو گوش شنوا

mahi58
18-04-2008, 20:44
نه دوست عزیز اصلآ بد نمیگذره!

تاپیکی که بنده زدم تنها در موضوع و اون فایل پی دی اف(که من نمیدونستم متعلق به شماست و البته به اسم خودم هم نزدم :یه بار دیگه مقاله رو از اول بخونید!) با تاپیک شما اشتراک داره و اینجانب هیچگونه کپی پیستی انجام ندادم.
اینجانب با کمک گرفتن از مقاله شما و مطالب سایت های دیگه و ... این مقاله رو تکمیل کردم.(در متن مقاله هم ذکر شده که حاصل جستجوی مطالب فارسی و انگلیسی در این زمینه هست).

خیلی از مسایلی رو که من در این مقاله توضیح دادم در مطلب شما وجود نداره یا به طور جزیی بهش پرداخته شده و حتی یه نظم درست و حسابی هم نداشته.

شما لطف کن به جای طلب کار بودن یه بار دیگه مقاله رو از اول بخون (اصلآ 5 درصد هم با مقاله شما اشتراک نداره!)

قرار نیست هر کس که اومد در رابطه با دی وی دی مطلب نوشت از مقاله شما استفاده کرده باشه!!

خوش باشید!
دوست من!
90% مطالبی که شما توی این تاپیک آوردید مطالب تاپیک پرشین تولز است که یا از پست های من گرفته شده یا از پست بلند و بالای دوست عزیزم در پی تی آقای Hamineh در اون تاپیک.
حتی عکس هایی که شما این جا گذاشتید دقیقا عکس هایی است که ایشون توی اون تاپیک استفاده کردند و آدرس فایل PDF همون آدرسی است که من آپلود کردم و گذاشتم.
چطور شما می گید که 5% هم اشتراک نداره من موندم!

من هدفم از تاپیکم افزایش اطلاعات عمومی بوده و الآن هم از شما خیلی ممنون هستم که بچه های P30 رو هم از این مطالب مطلع کردید، ولی ادب اقتضا می کنه وقتی مقدار زیادی از مطالبتون برگرفته از مطالب جای دیگه ای است حداقل اونجا رو به عنوان منبع ذکر کنید.

و اما در این مورد:

دوستان گرامی میتونند خودشون هر دو مقاله رو با هم مقایسه کنند.

بنده کاملا موافقم. دوستان مطالب پست 17 این تاپیک (مقاله آموزشی بهاره) رو با مطالب موجود در این آدرس مقایسه کنند:

computec
19-04-2008, 10:16
سلام دوستان من دی وی دی دابل لایر تی گیت البته تو بسته 10 عددی گرفتم 1800 تومان از مرکز کامپیوتر ولیعصر فروشگاه شهر سی دی تست هم گرفتم 98%داد عالیه

ganje nahofte
20-04-2008, 00:56
سلام دوستان من دی وی دی دابل لایر تی گیت البته تو بسته 10 عددی گرفتم 1800 تومان از مرکز کامپیوتر ولیعصر فروشگاه شهر سی دی تست هم گرفتم 98%داد عالیه

اگر میشه نتیجه تستهاتو بزار ما هم ببینیم:31:

pedramch
15-06-2008, 13:53
فقط tdk بخریییییییییییییییییییییی ییییییییییییید.

Bracket
15-06-2008, 14:25
اسکرین شایت بزار ببنیم .

nobody2000
22-06-2008, 23:14
امروز یک بسته dvd مارک T-Gate گرفتم روش زده بود 16x ولی بیشتر از 8x رایت نشد.
رایتر من plextor px-716A هست با جدیدترین ورژن Firmware

atrocious
24-06-2008, 15:13
به به !!
با اين يه مورد خيلي حال كردم!!
پس 100% مشكل از DVD هست:دي
--------------------------
من خودم از DVD هاي سوني استفاده كردم 10 تاش 3000 تومن ، عالي بود!
ولي فيليپس و پايونيير و فورتكس و ... رو تو شركت استفاده كرده بودم ، خودايي عالي بود!!

REGISTERED USER
24-06-2008, 23:31
بهترین CD و DVD خام فقط و فقط : SmartBuy

البته گرانتر از همه هم هست ولی کیفیت فوق العاده

آخر سخت افزار
24-06-2008, 23:56

اسکرین شایت بزار ببنیم .

امروز یک بسته dvd مارک T-Gate گرفتم روش زده بود 16x ولی بیشتر از 8x رایت نشد.

T Gate یکی از بدترین دی وی دی های موجود است و حتی برای کارای معمولی هم بدرد نمی خوره!. اگه حرف این دوستمون درست بود که 98 درصد در اورده خوب عکسشو میزاشت دیگه. قیمت تی گیت هم خیلی پایینه دونه ای 150 تومان.

آخر سخت افزار
24-06-2008, 23:59
فقط tdk بخریییییییییییییییییییییی ییییییییییییید.
tdk هم بد نیست اما به فوجی و امتک و . . . نمیرسه! تقریبا با مکسل تو یه رده هستند. قیمت tdk و maxell هم حدود 500 تا 600 تومان است. مکسل تقلبی هم 350 تا 400 تومان است.

آخر سخت افزار
25-06-2008, 00:04
بهترین CD و DVD خام فقط و فقط : SmartBug

البته گرانتر از همه هم هست ولی کیفیت فوق العاده
من تا حالا این مارک رو ندیدم!:18:
میشه یکم توضیح بدی؟ مثلا ساخت کدوم کشوره و چه استانداردهایی داره و چه جایزه هایی برنده شده و قیمتشون چنده؟

aluminum
26-06-2008, 01:26
منم تا حالا نشنیده بودم!!!!!!!!!!!!!!!!

syamak790
26-06-2008, 11:02
سلام
راهی هست بشه فهمید بین maxell اصل و قلابی کدوماش اصل یا نه ؟
پک 10تایی رو میگیرم 5500
ممنون

REGISTERED USER
27-06-2008, 00:29
من تا حالا این مارک رو ندیدم!
میشه یکم توضیح بدی؟ مثلا ساخت کدوم کشوره و چه استانداردهایی داره و چه جایزه هایی برنده شده و قیمتشون چنده؟

جدی ؟ عجیبه !!! گرونترین و قویترین برندی هست که دیدم ... البته خیلی کم ازش هست توی اهواز فقط 2 تا فروشگاه دارند

ساخت تایوانه (اصلی ) و قلابی هم نداره ... Smartbuy

این هم سایتش ... صفا کنید:

nobody2000
27-06-2008, 10:43
از دوستان سوالی دارم .
من هر شب چون از دانلود آفلاین استفاده میکنم حجم زیادی اطلاعات میگیرم .
قبلا رو dvd TDK رایت میکردم ولی گرون شده و به صرفه نیست .
دنبال یه مارک dvd خوب ولی ارزون میگردم .البته میدونم خوب و ارزون با هم چور نمیان ولی باز بین ارزونا کدوم خوبه ؟

من dvd ها رو خیلی تو دست نمیارم و فقط Archive میکنم .
برام صحت اطلاعات و سالم بودن dvd در زمان مهم هست . (پوست پوست نشن )

syamak790
27-06-2008, 15:10
جدی ؟ عجیبه !!! گرونترین و قویترین برندی هست که دیدم ... البته خیلی کم ازش هست توی اهواز فقط 2 تا فروشگاه دارند

سلام
توی مشخصاتش زده 100 سال ماندگاری اطلاعات روی dvd !!!
من اشتباه فهمیدم یعنی ؟
قیمتش چنده ؟

ganje nahofte
27-06-2008, 23:07
سلام
توی مشخصاتش زده 100 سال ماندگاری اطلاعات روی dvd !!!
من اشتباه فهمیدم یعنی ؟
قیمتش چنده ؟

یعنی اگر بزاریش روی تاقچه و هیچ استفاده ای ازش نکنی تا 100 سال عمر مفید داره ولی اگه زیاد از dvd کار بکشی حداکثر 3-4 سال برات کار میکنه و ...
در کل ماندگاری دیسک نوری به طرز استفاده شما بستگی داره .

ganje nahofte
27-06-2008, 23:10

نگفتی قیمتش چنده؟
البته عجیب نیست که تو اهواز هست چون محل وارداتش همون نزدیکی هاست. با کشتی از تایوان میارن.
اگه ممکنه قیمت تکفروشی یوزر و همچنین قیمت کلی همکار رو لطف کن.

ganje nahofte
27-06-2008, 23:12
از دوستان سوالی دارم .
من هر شب چون از دانلود آفلاین استفاده میکنم حجم زیادی اطلاعات میگیرم .
قبلا رو dvd TDK رایت میکردم ولی گرون شده و به صرفه نیست .
دنبال یه مارک dvd خوب ولی ارزون میگردم .البته میدونم خوب و ارزون با هم چور نمیان ولی باز بین ارزونا کدوم خوبه ؟

من dvd ها رو خیلی تو دست نمیارم و فقط Archive میکنم .
برام صحت اطلاعات و سالم بودن dvd در زمان مهم هست . (پوست پوست نشن )

emtec بگیر.
هم فرانسوی و هم تایوانیش خوبن.

REGISTERED USER
27-06-2008, 23:44
نگفتی قیمتش چنده؟
البته عجیب نیست که تو اهواز هست چون محل وارداتش همون نزدیکی هاست. با کشتی از تایوان میارن.
اگه ممکنه قیمت تکفروشی یوزر و همچنین قیمت کلی همکار رو لطف کن.

قیمت فروش Dvd+r 16x 4.7gb آبی رنک : پک 50 تایی : 14.000 تومان
تک فروشی : دانه ای 340 تومان

هم Dvd هاش عالیه هم Cd ... کلا حرف نداره .... کیفیت فوق العاده ...

REGISTERED USER
27-06-2008, 23:46
محل فروش : همون سی دی فروشی های معرف زیر پله بازار بزرگ

البته فکر کنم توی تهران و اصفهان و اینا هم گیر بیاد

من که 2 ساله فقط Smartbuy میخرم

ganje nahofte
01-07-2008, 00:45

اين قيمتهايي كه شما ميگي براي دي وي دي هاي رده ميان قيمت محسوب ميشه. الان در اهواز قيمت دي وي دي Fujifilm 16x 4.7GB ساخت تايوان و يا آلمان چنده؟
قيمت كلي فروشي در مشهد 700 تومان، كلي به همكار كلي فروش 600 تومان،باكس 50 تايي 50x800=40000 تومان و قيمت تك فروشي بين 900 تا 1000 تومان است.

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:45
Dvd ؟ چقدر گرون !!!

ganje nahofte
05-07-2008, 11:33
Dvd ؟ چقدر گرون !!!
بله. قیمت همینه. تازه گرون ترش هم هست ولی خیلی کمیابه. مثلا دی وی دی ضد خش اورژینال یاماهای ساخت ژاین.

REGISTERED USER
05-07-2008, 23:34
بگو من بندر آشنا دارم همینطور کارتون کارتون دارن میفرستن برای دوستان ، بفرستیم براتون

اینجا الان پک T-Gate دارن میفروشن : 100 تایی 18.000 تومان DVD-R 16X GradeA

hossein67
06-07-2008, 14:17
کسی از دوستان تا حالا dvd با قابلیت لیبل فلش خریده ؟ کسی میدونه اینارو کجا دارن قیمتش چنده ؟

REGISTERED USER
06-07-2008, 23:16
لایت اسکریپت منظورته ؟

سی دی اش دونه 500 و دی وی دی اش دانه ای 100 مارک Hp 16x +r

hossein67
07-07-2008, 07:12
نه اما کارکردش شبیه لایت اسکریپته ولی یه خورده پیشرفته تر وفعلا فقط رایتر های nec از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند

REGISTERED USER
12-07-2008, 00:24
از دوستانم پرسیدن اهواز که نیست

mahddi
13-07-2008, 19:17
من چند تا سیدی 800 مگابایتی smart buy دارم وقتی با نرو میخوام رایت کنم ظرفیت رو 700 مگا بایت نشون میده.حالا چه جوری 800 مگا بایت روش رایت کنم؟

computec
20-07-2008, 12:37
smartbuy هم مارک کارخونه پرودیسک تایوان ولی از نظر کیفیت به تی گیت نمیرسه در ضمن قیمتش هم بالاس

ganje nahofte
20-07-2008, 14:05
smartbuy هم مارک کارخونه پرودیسک تایوان ولی از نظر کیفیت به تی گیت نمیرسه در ضمن قیمتش هم بالاس
تی گیت خودش جزو بدترین مارکهاست حالا شما میگید . . .
من هر وقت یکی می خواست پولشو دور بریزه میگفتم تی گیت بگیره!:5:

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:06

کلا اولین بارمه حتی از یک کاربر مبتدی این حرف رو میشنوم

فعال های بازار بهترین مارک رو Smartbuy میدونند ... T-Gate مفت و ارزان و عمر خیلی کوتاهی داره

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:10
من چند تا سیدی 800 مگابایتی smart buy دارم وقتی با نرو میخوام رایت کنم ظرفیت رو 700 مگا بایت نشون میده.حالا چه جوری 800 مگا بایت روش رایت کنم؟

خوب درسته Nero برای استاندارد 700 مگابایتی تعریف شده ... شما میتونی تا 850 مگاباست هم overburn کنی .... باید یک دیسک no multisession بسازی و تا 850 مگابایت add کنی و بعد از تست یا simulation رایت کنی

بهتره توی نت بگردی ( فکر کنم توی مقالات کامپیوتری بود ) و روش overburn رو بکار ببری

sjv1365
20-07-2008, 23:38
سلام به نظر من الکی بحث می کنید تا وقتی اکثر جنسها قلابی اند نمی شه گفت کدوما خوبند

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:57
فکر میکنید جنسی که روی جعبه اش هولوگروم تایوانی خود کارخانه باشه تقلبیه ؟!

البته تقلبی هاش دست شمال کشوری ها میرسه ... اینجا چند فروشگاه هست کارشونه و فقط جنس اصلی میارن : اهواز

آخر سخت افزار
24-07-2008, 23:55
فکر میکنید جنسی که روی جعبه اش هولوگروم تایوانی خود کارخانه باشه تقلبیه ؟!

البته تقلبی هاش دست شمال کشوری ها میرسه ... اینجا چند فروشگاه هست کارشونه و فقط جنس اصلی میارن : اهواز

منم حرف شما رو تایید می کنم. جنس های اصل هم به وفور یافت میشن. این ماییم که باید سعی کنیم تا متقلبین کلاه سرمون نذارن. اکثر cd و dvd ها هم با کشتی از تایوان میارن جنوب کشور مثل اهواز و بندر عباس بارشون رو خالی می کنن.
درضمن دیگه cd چینی وارد نمیشه(خیلی کم) چون دیگه برای فروشنده ها صرف نداره. الان 99 درصد cd های وارداتی تایوانی هستند. که البته cd های ایرانی هم به اندازه یک سوم وارداتی ها در مغازه ها پیدا میشن. مثل فاینال و اپرو( شرکت فاینال اومد یک سری سی دی با نام اپرو برای صادرات تولید کرد که به علت کیفیت پایین جنسهاشون در خود ایران عرضه شد)، پروبیت و فراسو (که جفتشون واقعا عالی هستند) و ... .

Gangster_Benington
08-08-2008, 23:20
دوستان سلام
من یه مشکل با Burn یه دی وی دی دو لایه (DVD 9 یا DVD+R DL) دارم
درایو من Sony DRU-840A هست،و با برنامه نرو رایت می کنم.دی وی دی که ایندفعه استفاده کرده بودم HP بود و 5000 تومان پولشو دادم و فکر می کردم بهترین باشه..با سرعت 2.4 رایت کردم.اولین باری بود که با درایوم 9 رایت می کردم،که همین بار اول وسط کار ارور داد و سی دی من سوخت.اگه میشه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم.

new_boys333
12-08-2008, 10:54
REGISTERED USER شما که چند سال هست از این مارک دیویدی استفاده میکنی میشه بگی کیفیت دوام و موندگاری این دیویدی smart buy چقدر هست؟

ganje nahofte
13-08-2008, 01:28
REGISTERED USER شما که چند سال هست از این مارک دیویدی استفاده میکنی میشه بگی کیفیت دوام و موندگاری این دیویدی smart buy چقدر هست؟
روش نوشته 100 سال (واقعا هم راست میگه، البته اگر بزاری روی تاقچه و فقط نگاش کنی) اما عمر متوسطش (بسته به طرز استفادتون) چار پنج سالی میشه.

REGISTERED USER
13-08-2008, 07:04

من کلا از قدیم فقط سی دی و DVD مارک smartbuy می خریدم ... اگر بد بودند مطمئن باش عوض می کردمش :10:

new_boys333
13-08-2008, 16:59
تقلبی این smart buy هم اومده ؟ اگه اومده طرز شناساییش چیه؟ ممنون میشم توضیح بدید

computec
13-08-2008, 18:07
دوست عزیز من کاربر تازه وارد سایتم ولی اطلاعاتم در مورد مدیا خام و کارخانه های سازنده خیلی بالاس
اسمارت بای دیسک خوبیه ولی ساخت پرو دیسک کارخونه پرودیسک تو رنک هفتم کارخونه های تاپ ولی تی گیت ساخت رایتک که دیسکای معروف دنیارو تولید میکنه

REGISTERED USER
13-08-2008, 23:37
تقلبی این smart buy هم اومده ؟ اگه اومده طرز شناساییش چیه؟ ممنون میشم توضیح بدید

من خودم ندیدم اما پک های اصلی برچسب و هولوگروم دارند که مشخصه مارک اصلیه ... کلا تقلبی اش نیست

دوست عزیز من کاربر تازه وارد سایتم ولی اطلاعاتم در مورد مدیا خام و کارخانه های سازنده خیلی بالاس
اسمارت بای دیسک خوبیه ولی ساخت پرو دیسک کارخونه پرودیسک تو رنک هفتم کارخونه های تاپ ولی تی گیت ساخت رایتک که دیسکای معروف دنیارو تولید میکنه

T-Gate کیفیتش خوبه همراه قیمتش اما ماندگاری اش صفر ... من یک پک 16X DVD-R داشتم سال گذشته موزیک ریختم توش ... الان از کار افتاده و unreadable شده !

مطمئن باش مارک های معتبر هم قیمتشون بالاتر از اونی هست که ارزش خرید پکی رو داشته باشه

Gangster_Benington
13-08-2008, 23:44
کسی که جواب ما رو نداد، ولی من خودم به یه نتایجی رسیدم که شاید دوستان استفاده کنند:
1- رایتر سونی مدل DRU-840A که اگه اشتباه نکنم آخرین مدل سونیه قابلیت رایت DVD-ROM نداره و فقط قابلیت رایت DVD DL +R.چون در حالت DVD Video برای Nero حالت پیش فرض برای رایت Automatic هست،برای اینکه کیفیت خفن باشه حالت DVD Rom رو انتخاب می کنه.
2- تو سایت cdfreaks.com تست این رایتر نشون میده که با Firmware SS01 فقط حدود 87 درصد رایتهای دولایه موفقیت آمیز بوده که به نظر من درصد چندان خوبی نیست.
3- بعد از رایت این سه تا دیسک من به این نتیجه رسیدم که از خیر دیسک دو لایه گذشتن بهتر از این خرج زیاده،قیمت دیسکهای دو لایه از 3000 تومان (Philips) تا 8000 تومان (Sony) متغیری که با این قیمت میشه از 10 تا 25 تا دیسک معمولی گرفت،پیشنهاد من اینه که تا وقتی مجبور نشدید برای کارای آرشیو یا ویدئو ازش استفاده نکنید.چون :
4- نتایج آزمایش Nero Disc Speed رو میذارم ببینید:

همونطور که میبینید PIE و PIF در حد بالایی هستند،درست در لحظه تغییر لایه خطاها به شدت بالا میره.امتیازا هم که بیسار پایینه.
آزمایش اول مربوط به HP و دومی مربوط به TDK هست،که جفتشون 5000 تومنه.
امیدوارم استفاده کرده باشید.

new_boys333
17-08-2008, 11:09
میشه نتیجه اسکن samrt buy رو اینجا قرار بدید ؟
من تو cdfreak نتونستم چیزی راجع به smart buy پیدا کنم . میشه اگه چیزی از مقایسه دیویدی ها تو اون سایت پیدا کرده لینکی ازش بده. ممنون میشم

ferin
17-08-2008, 15:50
و بهترین Dvd از لحاظ ماندگاری؟

قیمتش هم مهم نیست.

computec
20-08-2008, 14:24
T-gateیه مدل دی ویدی گلد آرشیو داره که روش زده 24k Goldکه رویش از طلای بیستو چهار عیاره و 300 سال گارانتیه حفظ اطلاعات داره ولی یکم گرونه حدوده 4000تومانه دونه ای تو ولیعصر هم میتونی گیر بیاری

starpars
24-08-2008, 22:02
تو dvd هاي RW موقع پاك كردن فايل هاي dvd حالت full بهتره بزاري يا حالت quick اصولا چه فرقي با هم دارن ؟

pcjon
07-09-2008, 06:35
سلام لنز دی وی دی یا سی دی دی ازکجا میشه گیر اورد

saeed258s
29-09-2008, 14:51
با دروود
لطفا یه دی وی دی با ماندگاری دست کم 2 سال،با قیمت مناسب تر از T-gate معرفی کنید..
TDK چطوره؟

ganje nahofte
09-10-2008, 00:25
با دروود
لطفا یه دی وی دی با ماندگاری دست کم 2 سال،با قیمت مناسب تر از T-gate معرفی کنید..
TDK چطوره؟
اولا که T-gate آشغال ترین دی وی دیه!
ثانیا با قیمت TDK میشه دیویدیه بهتری گرفت مثل Emtec
ثالثا توصیه من به شما اینه که FUJIFILM بگیرید!

computec
11-10-2008, 16:23
دوستان بیخودی پولتون دور نریزید Tdkوبقیه فقط پول اسمشون از شما میگیرن من مثل این دوستمون بدون سند و مدرک یکی رو نمیکوبم ولی شما خودتو میتونید تی گیت رو تو گوگل سرچ کنید و می بینید ملیونها نفر از این دیسک استفاده کردن وراضی بودن

REGISTERED USER
12-10-2008, 00:14
من T Gate دارم استفاده میکنم برای رایت فیلم هام نه دیتا ... خیلی خوبه ... مشکلی نداره و قیمتش هم ارزونه :

اهواز : پک 50 تایی 10.000 تومان

Benygh
12-10-2008, 22:31
سلام
من DATA WRITE استفاده میکنم هم برای DATA هم برای فیلم کیفیتش خیلی خوبه بین اونایی که استفاده کردم البته به Princo نمیرسه ولی باز هم ...
قیمتش 9000 قیمت همکار و Princo هم 10000 تومان قیمت همکار

saeed258s
13-10-2008, 11:14
دوستان بیخودی پولتون دور نریزید Tdkوبقیه فقط پول اسمشون از شما میگیرن من مثل این دوستمون بدون سند و مدرک یکی رو نمیکوبم ولی شما خودتو میتونید تی گیت رو تو گوگل سرچ کنید و می بینید ملیونها نفر از این دیسک استفاده کردن وراضی بودن
دروود
شما ازکجا میدانید این T-Gate همان است ؟؟شاید ریمارک شده باشد...

daryani
15-10-2008, 12:22
T-Gate بدترين DVD اي بود كه استفاده كردم
بهترين DVD : ُ
SMARTBUY
فوق العادست :20:

saeed258s
15-10-2008, 16:47
قیمتش چنده؟؟

shiraz13
16-10-2008, 07:42
من خودم ارشیو دی وی دی دارم بیشترشون هم روی تی گیت رایت کردم
بهترین دی وی دی که می تونی بگیری برای رایت کردن تی گیت هست شک نکن:10::40:

Saeed-Totti
16-10-2008, 14:49
به نظر نمیرسه T-Gate دی وی دی بدی باشه البته اگه تقلبی نباشه.

panther99
16-10-2008, 15:34
يه Dvd تي گيت بگيريد مشخصات اون رو با برنامه Dvd Identifier ببينيد . جلوي Manufaturer Id ميزنه Tdk !!!!!!!!!!!
در ضمن من فكر ميكنم الان بهترين در بازار ورباتيم هست . تايواني اصل . 10 تاييش هم 4500 تومن .

REGISTERED USER
16-10-2008, 20:16
قلابی T-Gate ؟ ندیدم ... شما وقتی می خرید دقت کنید حتما عین دی وی دی اصلی اش باشه و همچنین روی پکش یک برچسب لیزری داشته باشه

Benygh
16-10-2008, 20:44
يه Dvd تي گيت بگيريد مشخصات اون رو با برنامه Dvd Identifier ببينيد . جلوي Manufaturer Id ميزنه Tdk !!!!!!!!!!!
این برنامه باید چیزه جالبی باشه ! اگه ممکنه کمی توضیح بدید راجع به کارش ! و لینک هم بذارید ممنون میشم !

panther99
17-10-2008, 00:42
لينك بالا براي دانلود DVD IDENTIFIER هست . آخرين ورژن با حجم خيلي كم . امتحان كنيد . برنامه خيلي جالبيه .

Hectorist
17-10-2008, 11:53

آقا چه مفته پس دی وی دی تو اهواز ! ما اینجا تو مشهد از منبع فروش این وسایلات و این حرفا ( مشهد، خیابون سعدی ) ، دی وی دی مزخرف آریتای Arita رنگی رو میخریم بسته ی پنجاه تاییش رو یازده هزار تومن !!!

REGISTERED USER
17-10-2008, 12:46
اهواز مستقیم از بندر میازن برای همین ارزونه ... تازه اگر از توزیع کننده بخری میدن 9500 بسته اوریجینال T-Gate رو ..و

akbar_syberia
17-10-2008, 23:44
بچه ها یه مغازه هست نفهمه !!! هر چی میاره 10 تومن میده . از تی گیت گرفته تا فینال و .... D:

pershianix
18-10-2008, 07:32
من 25 تا T-Gate سفید خریدم که آشغال دراومد. کیفیت رایت صفر درصد. بعد از حدود یک ماه هم کلی از چیزایی که روش زده بودم پرید. یه نمونش این که از ویندوزم ایمیج گرفته بودم و ریخته بودم روی یکی از همین تی گیتا اما دیروز که خواستم برم دوباره ایمیجو نصب کنم ایمیجه بالا نیومد که نیومد. رفتم باقی تی گیتها رو چجک کردم دیدم همشون خراب شده.
توصیه: به هیچ عنوان T-Gate سفید نخرید. تقلبیه.

daryani
19-10-2008, 10:55
من 25 تا T-Gate سفید خریدم که آشغال دراومد. کیفیت رایت صفر درصد. بعد از حدود یک ماه هم کلی از چیزایی که روش زده بودم پرید. یه نمونش این که از ویندوزم ایمیج گرفته بودم و ریخته بودم روی یکی از همین تی گیتا اما دیروز که خواستم برم دوباره ایمیجو نصب کنم ایمیجه بالا نیومد که نیومد. رفتم باقی تی گیتها رو چجک کردم دیدم همشون خراب شده.
توصیه: به هیچ عنوان T-Gate سفید نخرید. تقلبیه.

من هم از همين نوع داشتم كه مشكل دار شد
فقط SmartBuy

lovelykid
19-10-2008, 11:03
كلاً نميشه بيش از يكسال روي دي وي دي حساب باز كرد خيلي زود خراب ميشه همه نوعش رو تست كردم

ganje nahofte
21-10-2008, 22:30
در ضمن من فكر ميكنم الان بهترين در بازار ورباتيم هست . تايواني اصل . 10 تاييش هم 4500 تومن .

مگه دی وی دیه غیر تایوانی (به جز ایرانیهاش) هم داریم.
مگه طرف دیوونه باشه بره از چین بیاره. الان دیگه سی دیه چینی صرف نداره. همه تایوانی میارن.

آقا چه مفته پس دی وی دی تو اهواز ! ما اینجا تو مشهد از منبع فروش این وسایلات و این حرفا ( مشهد، خیابون سعدی ) ، دی وی دی مزخرف آریتای Arita رنگی رو میخریم بسته ی پنجاه تاییش رو یازده هزار تومن !!!
داداش Arita بهتر از T-gate هست. الان تو مشهد قیمت T-gate حتی از آریتا هم کمتره!

اهواز مستقیم از بندر میازن برای همین ارزونه ... تازه اگر از توزیع کننده بخری میدن 9500 بسته اوریجینال T-Gate رو ..و

تو مشهد هم دقیقا همین قیمته!

computec
26-10-2008, 12:48
دوستان من با خیلی دی وی دی ها کار کردم وقتی یک دی وی دی خوب رو رایت میکنید امتیاز پایین میگیرید مطمن باشید اشکال اینه که کد دی وی دی با رایتر سما گامپتیبل نیست اشکال نه از دی و ی دی خام نه از رایتر در حال حاضر هم هیچ دی و ی دی نداریم که با تمام رایترها کامپتیبل باشه از نظر کیفیت من TDK FUJI T-GATE Imation رو توصیه میکنم و بیکیفیتها پرینکو فینال دیتارایت اپرو و بقیه دی وی دی های ساخت قزوین ایران

V i r u s e r
26-10-2008, 18:55
تو dvd هاي RW موقع پاك كردن فايل هاي dvd حالت full بهتره بزاري يا حالت quick اصولا چه فرقي با هم دارن ؟

سلام
من خیلی هم اطلاعاتم در این باره کامل نیست
ولی وقتی رو فول میزارید دیسک از نظر فیزیکی هم خالی میشه(اگه به پشت DVD نگاه کنید میفهمید)
ولی کویک فقط اطلاعات رو پاک می کنه و زمینه ای فراهم می کنه که دو باره روش اطلاعات رو بریزی!

من از PRINCO استفاده میکنم
راضی هم هستم
به زودی براتون یه تست هم میزارم

V i r u s e r
26-10-2008, 20:18
سلام دوستان
نظرم راجع به PRINCO عوض شد
از فلاپی هم بدتره!
بگذریم نتیجه این شد
اولش عالی بد ولی یهو اخرش Quality رو داد 0 !!!!!!

bahareh_bus
28-10-2008, 13:08
خیلی وقت بود که مقاله قبلی رو اپدیت نکردم و متاسفانه هنوز هم اظهار نظر های تعصبی و بدون استدلال های منطقی در تاپیکهای این فروم در رابطه با کیفیت DVD ها ردوبدل میشه به همین دلیل تصمیم گرفتم به مرور اطلاعات جزیی تر و کاملتری رو در رابطه با دیسک ها نوری به خصوص دی وی دی ها بر روی سایت قرار بدم. امیدورام که این اطلاعات باعث بشه تا در نهایت به یک نتیجه منطقی برسیم و کاملآ تخصصی در این رابطه بحث کنیم نه اینکه چون فلان DVD رو از تایوان میارن پس جنس خوبی داره!!

MediaId چیست:

Media Id ناحیه ای از دیسک است که در ان اطلاعات جزیی مثله شرکت سازنده دیسک ، سرعت مناسب رایت و ... قرار گرفته.همونطور که قبلآ اشاره کردم اکثر دیسک ها در چند کشور خاص مثل تایوان ، سنگاپور ، ژاپن ، مکزیک ، هنگ کنگ ، هند ، ایرلند و ... تولید میشن.

به گفته اغلب سایت های سخت افزاری DVD های ساخت شرکت های ژاپنی و سنگاپوری بهترین کیفیت رو دارند و در مقابل DVD های ساخت شرکت های هنگ کنگی و تایوانی!!! بی کیفیت ترین دی وی دی ها هستند.(بر خلاف تصور عموم که دیسک های تایوانی رو بهترین میدونند!).

به عنوان مثال شرکت معظم APPLE دی وی دی های مورد نیازش رو از سه شرکت MXL , MCC و PVC تهیه می کنه که هر سه شرکت ژاپنی هستند.

MXL = Hitachi/Maxell
MCC = Mitsubishi Chemicals
PVC = Pioneer

در مقابل شرکت هایی نظیر memorex , fuji, imation نیز از طریق واسطه ها اقدام به تولید و عرضه دیسک هایی با برند خودشون می کنند.

Faked Media ID!

خوشبختانه این مورد زیاد پیش نمیاد! البته اکثر این MediaId ها توسط شرکت های هنگ کنگی جعل میشن اون هم کاملآ ازاد و قانونی!

برخی از Media Id های جعلی رو میتونید در لیست زیر مشاهده کنید:

TYG02___در سال 2004 توسط شرکت های هنگ کنگی (OEM) جعل شد. جالبه که بدونید اکثر دیسک های جعلی بازار با این مدیا ایدی عرضه شده اند.
گرچه سرعت مناسب رایت برای این دیسک ها 8x معرفی شده اما در عمل سرعت واقعی رایت اونها بسیار کمتر از این مقدار است (1x-2x).

MXLRG01___این مدیا ایدی نیز در سال 2002 توسط شرکت های هنگ کنگی جعل شد.

SONY___ شرکت تولید کننده این مدیا مشخص نیست و اولین بار در سال 2003 مشاهده شد.این نکته رو هم اضافه کنم که تا به حال هیچ مدیا اصلی و معتبری با این کد عرضه نشده است و هیچ ارتباطی با شرکت سونی نیز ندارد.

TDKG02___ این مدیا در سال 2001 توسط شرکت Princo جعل شد و متاسفانه به وفور در بازار مشاهده میشود!

RITEKG03,RITEKG04 ___در سال 2004 جعل شد.

توصیه من این هست که به هیچ وجه به سراغ دیسک هایی با مدیا Princo و CMC نرید! چرا که اکثرآ تقلبی هستند.

در زیر لیست نسبتآ کاملی از تولید کنندگان معتبر DVD و مدیا ایدی های خاص اون شرکت اومده که میتونه به عنوان یک مرجع مناسب باشه:

Accu = LEADDATA
Americal = RITEKG01, PRINCO, LEADDATA
Apple = MXL, MCC(-R)
Arita = RITEKG03, RICOHJPN
BenQ = DAXON, FUJIFILM
Bulkpaq = PRINCO, PRODISC, ISO001(+R)
CompUSA = PRINCO(-R), AML, OPTODISC, LD
Datawrite = PRINCO, PRODISC, AN31, RITEKG03
DupEZ = PIODATA, LEADDATA
ESA = CMC
Esbuy = RITEK, LEADDATA, other budget IDs
Fuji = TY(-R), MKM(-RW), MCC, RICOHJPN(+R), PRODISC(-R), FUJIFILM, RITEK
GQ = PIODATA, PRINCO, RITEKG03, RITEKG02, LEADDATA, LD
HP = CMC, RICOHJPN, MCC
Imation = MCC02, RITEKG03, CMC
Intenso = MCC01
KHypermedia = CMC, TTG01
Kodak = Various budget IDs
LiquidVideo = OPTODISC
Matrix = MATRIX, LONGTEN, YIJHAN, MUST
Maxell = MXL, RITEK(-R/Taiwan), RICOHJPN, TYG01
Memorex = MCC003, RITEKG05, RITEKR03, CMCMAG, RICOHJPN
Memorex (more) = PRODISCS0x, INFODISC, MBI, MCC01
Meritline = Various budget IDs
Mirror = AN31, ONIDTECH, PRINCO
Optodisc = OPTODISC
Philips = CMC
Pioneer = PVC
Princo = PRINCO, Fake TDK
Prodisc = PRODISCS0x, PRODISCF0x, MCC01, MCC02
Ridata, Ritek = RITEKG0x, RITEKM0x, RITEKR0x, RITEKW, RICOHJPN
Samsung = TYG01, BEALL, RITEK
Sonic, Shop4tech = LONGTEN, MATRIX, MUST, YIJHAN, various budget IDs
Sony = SONYD0x, YUDEN, RICOHJPN, MCC
Supermedia, Linkyo = Various budget IDs
TDK = TY, YUDEN, TTG0x, TTH0x, RITEK, RICOH, MXL, CMC(+R), MCC, TDK
Teon = MCC003(+R), CMC(-R)
Verbatim = MCC02, MCC, MKM(DL), CMC, YUDEN, RICOHJPN, RITEKG03

اگر زمانی با مدیا ناشناخته ای روبرو شدید یا اگه میخواهید راجع به مدیا ایدی ها اطلاعات کاملتری رو بدست بیارید و نظر دیگران رو در رابطه با دیسک های مختلف جویا بشید توصیه میکنم حتمآ یه سر به لینک زیر بزنید:

از دیگر اطلاعاتی که از مدیا ایدی میتوان بدست اورد حداکثر سرعت رایت دیسک است. اغلب شرکت ها حداکثر سرعت رایتی که میتوان در ان به طور نسبی از رایت صحیح اطلاعات مطمعن بود رو بر روی دیسک هک می کنند در حالی که سرعت واقعی و مطعن کمتر از این میزان است.

دقت کنید که سرعت رایت در مدیا ایدی نیز قابل Fake شدن است و نمیشه زیاد روش حساب کرد.
شاید دقت کردید که چطور دی وی دی رایتر ها حداکثر سرعت رایت رو برای دیسک های مختلف به طور یکسان نشان نمیدهند!
مثلآ ممکنه بر روی دیسکی سرعت 16x چاپ شده باشه ولی درایو شما اجازه انتخاب سرعت های بیشتر از 12x را نمیدهد! این به این دلیل هستن که همه درایوها قبل از رایت ، اطلاعات Media Id رو چک می کنند و با استفاده از این اطلاعات عملیات رایت رو کنترل می کنند.

البته گاهی اوقات firmware درایو ها به طور عمد ، هک میشوند تا Media Id رو نادیده بگیرند و از تمام سرعت ها پشتیبانی کنند!

در داخل مدیا ایدی دو نوع سرعت رایت وجود دارد:

media id code speed و srategy speed که اولی حداکثر سرعت رایت و دومی سرعت رایت مطمعنه است.
یکی از بهترین نرم افزار ها برای استخراج Media Id و اطلاعات داخلی دیسک DVDinfo میباشد که عکسی از اون رو در زیر مشاهده می کنید:

این عکس اطلاعات مدیا ایدی یک دیسک apple 4x(maxell) رو نشون میده.
این نرم افزار رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید(5 مگ)

saeed258s
28-10-2008, 16:59
دروود
آیااین گفته درست است که"هرچه ضخامت(کلفتی)دیسکی بیشتر باشد،جنسش نیز بهتر است؟"

bahareh_bus
28-10-2008, 19:37
دروود
آیااین گفته درست است که"هرچه ضخامت(کلفتی)دیسکی بیشتر باشد،جنسش نیز بهتر است؟

ضخامت دیسک یک مقدار استاندارد است و این گفته پایه علمی ندارد.
اون چیزی که کیفیت دیسک رو مشخص میکنه نوع پلیمر به کار رفته در ساخت اونه نه ضخامتش.این پلیمرها بایستی در مقابل تغییرات دمایی و رطوبتی محیط مقاومت مناسبی داشته باشند در غیر اینصورت ، انبساط و انقباض این لایه ها منجر به اسیب رساندن به لایه حاوی دیتا خواهد شد.

آخر سخت افزار
07-11-2008, 01:48
اطلاعات خیلی خوبی بود.
اما من زیاد از قسمت لیستی که نوشتی سر در نیاوردم! میشه یکم بیشتر توضیح بدی!؟

milad_badboy
07-11-2008, 20:04
العان چه دي وي دي از همه بهتره از لحاظ كيفيت و طول عمر؟

REGISTERED USER
08-11-2008, 00:04
LG کیفیت خیلی خوبی داره ولی گرونه : 50 تایی 18500.000

Smartbuy هم عالیه : 17000

bahareh_bus
08-11-2008, 18:22
اطلاعات خیلی خوبی بود.
اما من زیاد از قسمت لیستی که نوشتی سر در نیاوردم! میشه یکم بیشتر توضیح بدی!؟

این که خیلی واضحه!

مثلآ:

فرض کن شما یه دی وی دی با مارک maxell خریدی اگه مدیا ایدیشو با اون نرم افزارهایی که معرفی کردم چک کنید باید یکی از کدهای زیر باشه وگرنه به احتمال خیلی زیاد اون دیسک جعلی است.(نگفتم 100% چون که شاید یه مدیا کد جدید اون شرکت باشه)
MXL
RITEK(-r/Taiwan)
RICOHJPN
TYG02

البته با داشتن مدیا کدهای بالا هم نمیشه اطمینان قطعی نسبت به اصل بودن دیسک داشت.

bleu2u4u
09-11-2008, 16:31
خیلی وقت بود که مقاله قبلی رو اپدیت نکردم و متاسفانه هنوز هم اظهار نظر های تعصبی و بدون استدلال های منطقی در تاپیکهای این فروم در رابطه با کیفیت DVD ها ردوبدل میشه به همین دلیل تصمیم گرفتم به مرور اطلاعات جزیی تر و کاملتری رو در رابطه با دیسک ها نوری به خصوص دی وی دی ها بر روی سایت قرار بدم. امیدورام که این اطلاعات باعث بشه تا در نهایت به یک نتیجه منطقی برسیم و کاملآ تخصصی در این رابطه بحث کنیم نه اینکه چون فلان DVD رو از تایوان میارن پس جنس خوبی داره!!

MediaId چیست:

Media Id ناحیه ای از دیسک است که در ان اطلاعات جزیی مثله شرکت سازنده دیسک ، سرعت مناسب رایت و ... قرار گرفته.همونطور که قبلآ اشاره کردم اکثر دیسک ها در چند کشور خاص مثل تایوان ، سنگاپور ، ژاپن ، مکزیک ، هنگ کنگ ، هند ، ایرلند و ... تولید میشن.

به گفته اغلب سایت های سخت افزاری DVD های ساخت شرکت های ژاپنی و سنگاپوری بهترین کیفیت رو دارند و در مقابل DVD های ساخت شرکت های هنگ کنگی و تایوانی!!! بی کیفیت ترین دی وی دی ها هستند.(بر خلاف تصور عموم که دیسک های تایوانی رو بهترین میدونند!).

به عنوان مثال شرکت معظم APPLE دی وی دی های مورد نیازش رو از سه شرکت MXL , MCC و PVC تهیه می کنه که هر سه شرکت ژاپنی هستند.

MXL = Hitachi/Maxell
MCC = Mitsubishi Chemicals
PVC = Pioneer

در مقابل شرکت هایی نظیر memorex , fuji, imation نیز از طریق واسطه ها اقدام به تولید و عرضه دیسک هایی با برند خودشون می کنند.

Faked Media ID!

خوشبختانه این مورد زیاد پیش نمیاد! البته اکثر این MediaId ها توسط شرکت های هنگ کنگی جعل میشن اون هم کاملآ ازاد و قانونی!

برخی از Media Id های جعلی رو میتونید در لیست زیر مشاهده کنید:

TYG02___در سال 2004 توسط شرکت های هنگ کنگی (OEM) جعل شد. جالبه که بدونید اکثر دیسک های جعلی بازار با این مدیا ایدی عرضه شده اند.
گرچه سرعت مناسب رایت برای این دیسک ها 8x معرفی شده اما در عمل سرعت واقعی رایت اونها بسیار کمتر از این مقدار است (1x-2x).

MXLRG01___این مدیا ایدی نیز در سال 2002 توسط شرکت های هنگ کنگی جعل شد.

SONY___ شرکت تولید کننده این مدیا مشخص نیست و اولین بار در سال 2003 مشاهده شد.این نکته رو هم اضافه کنم که تا به حال هیچ مدیا اصلی و معتبری با این کد عرضه نشده است و هیچ ارتباطی با شرکت سونی نیز ندارد.

TDKG02___ این مدیا در سال 2001 توسط شرکت Princo جعل شد و متاسفانه به وفور در بازار مشاهده میشود!

RITEKG03,RITEKG04 ___در سال 2004 جعل شد.

توصیه من این هست که به هیچ وجه به سراغ دیسک هایی با مدیا Princo و CMC نرید! چرا که اکثرآ تقلبی هستند.

در زیر لیست نسبتآ کاملی از تولید کنندگان معتبر DVD و مدیا ایدی های خاص اون شرکت اومده که میتونه به عنوان یک مرجع مناسب باشه:

Accu = LEADDATA
Americal = RITEKG01, PRINCO, LEADDATA
Apple = MXL, MCC(-R)
Arita = RITEKG03, RICOHJPN
BenQ = DAXON, FUJIFILM
Bulkpaq = PRINCO, PRODISC, ISO001(+R)
CompUSA = PRINCO(-R), AML, OPTODISC, LD
Datawrite = PRINCO, PRODISC, AN31, RITEKG03
DupEZ = PIODATA, LEADDATA
ESA = CMC
Esbuy = RITEK, LEADDATA, other budget IDs
Fuji = TY(-R), MKM(-RW), MCC, RICOHJPN(+R), PRODISC(-R), FUJIFILM, RITEK
GQ = PIODATA, PRINCO, RITEKG03, RITEKG02, LEADDATA, LD
HP = CMC, RICOHJPN, MCC
Imation = MCC02, RITEKG03, CMC
Intenso = MCC01
KHypermedia = CMC, TTG01
Kodak = Various budget IDs
LiquidVideo = OPTODISC
Matrix = MATRIX, LONGTEN, YIJHAN, MUST
Memorex = MCC003, RITEKG05, RITEKR03, CMCMAG, RICOHJPN
Memorex (more) = PRODISCS0x, INFODISC, MBI, MCC01
Meritline = Various budget IDs
Mirror = AN31, ONIDTECH, PRINCO
Optodisc = OPTODISC
Philips = CMC
Pioneer = PVC
Princo = PRINCO, Fake TDK
Prodisc = PRODISCS0x, PRODISCF0x, MCC01, MCC02
Ridata, Ritek = RITEKG0x, RITEKM0x, RITEKR0x, RITEKW, RICOHJPN
Samsung = TYG01, BEALL, RITEK
Sonic, Shop4tech = LONGTEN, MATRIX, MUST, YIJHAN, various budget IDs
Sony = SONYD0x, YUDEN, RICOHJPN, MCC
Supermedia, Linkyo = Various budget IDs
TDK = TY, YUDEN, TTG0x, TTH0x, RITEK, RICOH, MXL, CMC(+R), MCC, TDK
Teon = MCC003(+R), CMC(-R)
Verbatim = MCC02, MCC, MKM(DL), CMC, YUDEN, RICOHJPN, RITEKG03

اگر زمانی با مدیا ناشناخته ای روبرو شدید یا اگه میخواهید راجع به مدیا ایدی ها اطلاعات کاملتری رو بدست بیارید و نظر دیگران رو در رابطه با دیسک های مختلف جویا بشید توصیه میکنم حتمآ یه سر به لینک زیر بزنید:

از دیگر اطلاعاتی که از مدیا ایدی میتوان بدست اورد حداکثر سرعت رایت دیسک است. اغلب شرکت ها حداکثر سرعت رایتی که میتوان در ان به طور نسبی از رایت صحیح اطلاعات مطمعن بود رو بر روی دیسک هک می کنند در حالی که سرعت واقعی و مطعن کمتر از این میزان است.

دقت کنید که سرعت رایت در مدیا ایدی نیز قابل Fake شدن است و نمیشه زیاد روش حساب کرد.
شاید دقت کردید که چطور دی وی دی رایتر ها حداکثر سرعت رایت رو برای دیسک های مختلف به طور یکسان نشان نمیدهند!
مثلآ ممکنه بر روی دیسکی سرعت 16x چاپ شده باشه ولی درایو شما اجازه انتخاب سرعت های بیشتر از 12x را نمیدهد! این به این دلیل هستن که همه درایوها قبل از رایت ، اطلاعات Media Id رو چک می کنند و با استفاده از این اطلاعات عملیات رایت رو کنترل می کنند.

البته گاهی اوقات firmware درایو ها به طور عمد ، هک میشوند تا Media Id رو نادیده بگیرند و از تمام سرعت ها پشتیبانی کنند!

در داخل مدیا ایدی دو نوع سرعت رایت وجود دارد:

media id code speed و srategy speed که اولی حداکثر سرعت رایت و دومی سرعت رایت مطمعنه است.
یکی از بهترین نرم افزار ها برای استخراج Media Id و اطلاعات داخلی دیسک DVDinfo میباشد که عکسی از اون رو در زیر مشاهده می کنید:

این عکس اطلاعات مدیا ایدی یک دیسک apple 4x(maxell) رو نشون میده.
این نرم افزار رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید(5 مگ)

اين كه خيلي كلي بود

واقعا اينجا جالبترين تاپيكيه كه من ديدم يكي ميگه بهترين princo و بدترين tgate تو پست بعد يكي ديگه مياد دقيقا
برعكسه اينو ميگه يعني هيچ معياره درست و حسابي براي تشخيص كيفيت dvd نيست

vahid_civil
09-11-2008, 18:08
من همیشه پرینکو میخرم. مشکی با قرمزش فرق داره ؟ کدومش اصل تره ؟

من مشکیشو پک 50 تایی میخرم 9500 یا 10 تومن.

bahareh_bus
09-11-2008, 22:44
اين كه خيلي كلي بود

دوست عزیز این همه زحمت برای تهیه و تایپ این مقالات به این دلیله که شما از اون بهره ای ببری و اندکی به دانش خود بیفزایید و الا من که احتیاجی به تایپ این مقالات و به زحمت انداختن خودم ندارم.

شما به جای طلبکاری از نویسنده حداقل میتونستی یه بار اون دکمه تشکر رو کلیک کنید.

واقعا اينجا جالبترين تاپيكيه كه من ديدم يكي ميگه بهترين princo و بدترين tgate تو پست بعد يكي ديگه مياد دقيقا
برعكسه اينو ميگه يعني هيچ معياره درست و حسابي براي تشخيص كيفيت dvd نيست

ادمیزاد عقل داره و هر چیزی رو بدون مدرک نباید قبول کنه شما میتونی کلاهتو قاضی کنی ببینی کدوم حرف با منطق سازگارتره و بر چه اساسی فردی ادعایی رو مطرح میکنه و اینکه برای ادعای خودش دلیل و مدرک هم داره یا داره رو هوا صحبت میکنه!

Any Princo brands in iran is Faked

please don't purchase!!!

vahid_civil
09-11-2008, 22:56
Any Princo brands in iran is Faked

please don't purchase!!!

خب حالا مشکی یا قرمز ؟
دی وی دی 200 تومنی چی خوبه ؟

bleu2u4u
10-11-2008, 01:54
ادمیزاد عقل داره و هر چیزی رو بدون مدرک نباید قبول کنه شما میتونی کلاهتو قاضی کنی ببینی کدوم حرف با منطق سازگارتره و بر چه اساسی فردی ادعایی رو مطرح میکنه و اینکه برای ادعای خودش دلیل و مدرک هم داره یا داره رو هوا صحبت میکنه!

1-چرا تو اينقدر عصباني هستي

2-من كه نگفتم مقاله بدي بود اتفاقا خودم رفتم 2 ساعت نشستم همه dvd هام رو باهاش چك كردم

3- متاسفانه هيچكس تو اينجا با دليل از يه dvd تعريف نكرده

computec
16-11-2008, 17:38
سلام دوستان این T-gate واقعا کارش درسته سریه جدیدش هم که اومده به بازار و من خریدم تو پک های 50 تایش 1دونه دی وی دی ضد خش مجانی گذاشته که کیفیتش حرف نداره

Mahiar0
18-11-2008, 14:19

مشكيش اصله16x
اينجا كه 9000تا 9500تومان است

Mahiar0
18-11-2008, 14:23
الان توي اين تاپيك معلوم نشد كدوم بهتره؟

به نظر شخصي من البته قبلا يك سال پيش
پرينكو استفاده ميكردم خوب بود
يا قبل ترش ديتالايف استفاده ميكردم اون كه عالي بود

الان كه توپرينكو (ايراني فكنم) استفاده ميكنم زياد بد نبود
تيگيت هم فقط اسمش رو شنيدم كه تعريف ميكنند خودم استفاده نكردم

amini_bio
19-11-2008, 13:37
Lg چطوره دوستان؟

REGISTERED USER
24-11-2008, 01:12
LG محشره ... من که خودم طرفدار LG و Smartbuy هستم و بقیه رو دی وی دی چیپ میدونم

Dreamland
27-11-2008, 14:30
بابا یه مارک خوب بگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aliakbar_ataei
27-11-2008, 18:40
من خودم که سر و کارم با دی وی دی رایت کردن هست و آرشیو داشتن به این نتیجه رسیدم که توی سری ارزان قیمت T-gate بهترینه و همچنین Idisk و E-tek که همگی ساخت یک شرکت هستند و واقعا کیفیت خوبی دارن توی سری ارزان قیمت

4039
03-01-2009, 18:32
من چند تا dvd با کیفیت بالا نیاز دارم(قیمتش اصلا مهم نیست).
چی پیشنهاد میکنید؟
حداکثر عمر مفید این دیسکها چند ساله؟
مناسبترین سرعت برای رایت با کیفیت خوب چه سرعتیه؟

separate
03-01-2009, 20:08
بالا بری پایین بیای هیچ کدوم Princo نمیشه!

shahramcat
03-01-2009, 22:18
دی وی دی های Verbatim هم کیفیت خوبی دارن .

ferdfe
03-01-2009, 22:24
فقط T-gate

ferdfe
03-01-2009, 22:25
بالا بری پایین بیای هیچ کدوم princo نمیشه!

بدترین نوع
ببخشید اشغال ترینش هیمنه مخوصا تقلبی توش زیاده :13:

vahid_civil
03-01-2009, 22:27
ملاک خوبی و بدی چیه ؟
یعنی زود خراب میشه یا میسوزه یا ... ؟

amini_bio
03-01-2009, 23:12
sony فکر کنم مارک خوبی باشه فقط یکم گرونتره.
من برای آرشیوهام سونی میگیرم.
سعی کن با سرعت پایین رایت یزنی.
مثلا 12 یا 8

4039
04-01-2009, 00:46
Princo -Verbatim -T-gate-sony
میتونین علت معرفی این چند نمونه رو بگین؟ با تجربه ای که ازشون داشتین میگین یا ...؟
معمولا عمر مفید یک dvd خوب چند ساله؟

sony فکر کنم مارک خوبی باشه فقط یکم گرونتره.
من برای آرشیوهام سونی میگیرم.
سعی کن با سرعت پایین رایت یزنی.
مثلا 12 یا 8
یعنی هر چی سرعت رایت پایین تر باشه دیتا بهتر ذخیره میشه؟
در ضمن از کجامیشه dvd اصلو از تقلبی تشخیص داد؟

amini_bio
04-01-2009, 08:02
ميگند هرچي سرعت رايت پايين تر باشه هم رايت بهتر انجام ميشه و هم بعدا اگه مشكلي براي dvd به وجود اومد، امكان بازيابي اطلاعات راحت تر ميشه.
هيچ وقت با حداكثر سرعت مجاز ، رايت نزن. يكي 2 level پايين تر را انتخاب كن.

4039
04-01-2009, 10:24
ممنون از شما دوست عزیز
در مورد عمر مفید dvd هم اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.میخام بعضی از اطلاعاتمو آرشیو کنم .

paradise2008
05-01-2009, 03:46
دوستان نظرتان راجع به dvd های مارک TDK که روی پکش ساخت تایوان خورده و در بازار 600 تومان هست چی هست؟ممنون میشم پاسخ دهید.با تشکر
کسی نیست ما را راهنمایی کند؟

H M R 0 0 7
18-01-2009, 14:46
Sd یا sun data چطوره؟

REGISTERED USER
23-01-2009, 00:36
SD فکر کنم Secure Data هست اسمش ... دی وی دی معمولی و ارزون بازاره ... مثل T-gate

سی دی هاش خوبن

vahid_civil
24-01-2009, 09:35
من میخام امروز فردا 2 3 تا پک دی وی دی برم بخرم.
t gate خوبه ؟قبلا پرینکو میخریدم گفتم این دفعه تنوع بدم !

masoudtr
24-01-2009, 12:25
من بدلیل کارم این زیاد dvd میخرم
این دو مدل را پیشنهاد میکنم
t-gate حدود 220 تومان است
tdk حدود 340 تومان

amini_bio
24-01-2009, 12:50
b&b چطوره؟

mohsentanha
13-02-2009, 21:18
سلام
بجز t-gate چه مارکی بهتره تو این رنج قیمت
یکی از رفیقام کارش فروش فیلم هست می گه فقط t-gate بگیر می خواستم نظر شما رو هم بپرسم

Linux Learner
14-02-2009, 11:51
8-یکی دیگر از نکات بسیار مهم در بحث دیسک ها میزان سازگاری دیسک مورد نظر با اپتیکال درایو شماست.
به عنوان مثال ممکنه که دیسک خاصی بیشترین سازگاری رو با رایتر x داشته باشه ولی با رایتر y ناسازگار باشه و کیفیت مناسبی رو پس از رایت نداشت باشه و یا اکثرآ در هنگام رایت بسوزند!

از x و y به عنوان مجهول استفاده کردید، یا نوع خاصی از رایتر هستند؟

رایتر های LG کیفیت خوبی دارند؟ من یه دونه داشتم، دو هفته ای سوخت! میترسم بازم بخرم، باز بسوزه! اگه از نمایندگی بخرم چی؟

رایتری هست که با همه نوع سی دی سازگار باشه؟

ضمنا" من DVD خام Final رو تست کردم، جزو سری اول بود، Manufactor: mitsubishi chemicals !!!!
یعنی واقعا" خوبه؟

behrooz3229
22-02-2009, 23:34
با سلاممن امروز 50 تا Dvd تي گيت گرفتم. برنامه dvd identifier اطلاعات زير را داد:.manufacturer name : mitsubishi chemical corpmanufacturer id : mcc 03 rg20از دوستان كسي ميدونه كه اين دي وي دي با اطلاعات بالا تقلبي است يا اصل؟البته با برنامه nero disk speed كيفيت 93% ميدهد.با سپاس

dooste.man83
08-03-2009, 22:28
سلام به همه دوستان

من فقط و فقط DVD مارک maxell GOLD رو پیشنهاد میدم همه نوع dvd رو امتحان کردم اما maxell واقعا چیز دیگه ایه خیلی خیلی بهتره...2 ساله رایت میکنم dvd سوخته تا حالا نداده و بسیار عمری هم هست 1000 تا خطم بیوفته باز کار میکنه...قیمت 350 دونه ای...فروشنده هام تو پاساژ ایران همه اینو توصیه میکن

توصیه TDK نخرین که تو بازار پر تقلبیشه...اصلا هم نمی ارزه

کلا بنظرم..
1-maxell
2-verbatim
3-sony
4-t-gate

rewritable

1- بسیار عالی و عمری sony
2-verbatim
3-TDK

sherlock_Holmes
15-03-2009, 13:12
با سلاممن امروز 50 تا Dvd تي گيت گرفتم. برنامه dvd identifier اطلاعات زير را داد:.manufacturer name : mitsubishi chemical corpmanufacturer id : mcc 03 rg20از دوستان كسي ميدونه كه اين دي وي دي با اطلاعات بالا تقلبي است يا اصل؟البته با برنامه nero disk speed كيفيت 93% ميدهد.با سپاس

منم گرفتم!!یک dvd ضد خش هم جایزه روش بود اما 20 تاشو رایت زدم دو تا سوخته داده تا حالا!!

h-blade
04-04-2009, 00:14
سوني خوبه البته اگه اصل باشه.

am_pixels
19-04-2009, 03:54
سلام رفقا
یه مارک بسیار خوب می خوام برای آرشیو .... با ماندگاری بسیار بالا. فقط رایت می کنم کی ذارم تو کیف یا پک. خیلی حیلی کم ممکنه پیش بیاد رجوع کنم بشون چون رو هارد هم بکاپ نگه می دارم.

حالا لطفا راهنمایی کنید... با این روش چند سال رو دی وی دی که معرفی می کنید اطلاعات دووم می یاره ؟ لطفا مستند و علمی جواب بدید. تشکر

am_pixels
19-04-2009, 03:55
سلام رفقا
یه مارک بسیار خوب می خوام برای آرشیو اطلاعات و موسیفی.... با ماندگاری بسیار بالا. فقط رایت می کنم می ذارم تو کیف یا پک. خیلی حیلی کم ممکنه پیش بیاد رجوع کنم بشون چون رو هارد هم بکاپ نگه می دارم. شاید سالی 2 بار دیسکا رو استفاده کنم!

حالا لطفا راهنمایی کنید... با این روش چند سال رو دی وی دی که معرفی می کنید اطلاعات دووم می یاره ؟ لطفا مستند و علمی جواب بدید. تشکر

shat
26-04-2009, 08:54
سلام
نظرتون درباره SmartBuy چيه ؟
من 2تا dvd رايت زدم هر دوتا شون سوخت .
همون اطلاعات رو روي verbatim dvd+rw رايت زدم مشكلي نداشت !
حالا نميدونم به نظر شما SmartBuy چه طوريه ؟

syamak790
26-04-2009, 11:25
سلام
نظرتون درباره smartbuy چيه ؟
من 2تا dvd رايت زدم هر دوتا شون سوخت .
همون اطلاعات رو روي verbatim dvd+rw رايت زدم مشكلي نداشت !
حالا نميدونم به نظر شما smartbuy چه طوريه ؟

من یه سال و نیمه از اسمارت استفاده میکنم
10 تا 3500 تومان
تا حالا هم نسوخته یدونه دی وی دی
به نظرم خیلی خوبه

|محمدی|
10-05-2009, 06:20
سلام دوستان
بهترین دی وی دی خام تو محدوده قیمت تا 200 تومن چیه ؟

edris.noei
10-06-2009, 13:33
خوب باید چی?چه جوری باید تشخیص بدیم?

sma3ali
04-08-2009, 12:40
t -gate و piooneer البته اورجینالشون رو میگم برای فیلم و مولتی مدیا عالی هستند و بهتر از اینها هم هستند ولی چون قیمتشان زاد است ارزش خریدن ندارند

N O V A L I S
09-09-2009, 21:29
دوستان در مورد دی وی دی 8 گیگ من رو راهنمائی کنید لطفا.. چه مارکی خوبه.. قیمتش چنده؟ (یه سری فایل دارم که تو دی وی دی معمولی جا نمیشن)
با سپاس..

jaber1361
07-10-2009, 10:34
Fujifilm چطوره؟
الآن قیمتشون چنده؟

Vespoher
29-12-2009, 15:20
مارك ferrari همون فراري خودمون چطوره . فروشنده ميگفت ضمانت هم داره. كسي استفاده كرده ؟/؟
ِDVD+R بهتره يا DVD_R . البته من يه مقاله خوندم كه ميگه DVD+R ‌از هر جهت بهتره و سازگارتره؟؟؟

bahareh_bus
31-12-2009, 21:18
DVD+R بهتره يا DVD_R . البته من يه مقاله خوندم كه ميگه DVD+R ‌از هر جهت بهتره و سازگارتره؟؟؟

فرقی ندارند. فقط ممکنه که پخش کننده های قدیمی نتونند دی وی دی شما رو بخونند که البته اگر هنوز بعد از چند سال کسی از این پخش کننده ها استفاده کنه !

به نظر من دوران استفاده از دی وی دی به عنوان ارشیو دیگه گذشته ! دوستانی که علاقه زیادی به ارشیو کردن دارند بهتره اطلاعاتشون رو رو هارد ذخیره کنند ، با توجه به اینکه قیمت هارد دیسک به نسبت گذشته بسیار افت کرده توصیه می کنم یک هارد 1 ترا بخرید سپس میتونید تا چندین سال ارشیوهاتون رو روش ذخیره کنید.البته نوع اکسترنالش بیشتر توصیه میشه.

mehraboun1985
16-01-2010, 19:07
کسی میدونه کیفیت دی وی دی idisk چطوره (یه نفر قراره واسم 100 تا دی وی دی رایت کنه میخواد روی اینا بزنه)
قیمتش حدودا چقدره؟
اگه کیفیتش خوب نیست یه چیزی در همین حدود قیمت معرفی کنید.
دی وی دی e-tec چطور؟چون این دی وی دی رو دسنگاهم تست شده میدونم مشکلی باهاش ندارم.میشه به جای idisk بگم etec?

Tourang
19-01-2010, 12:53
CD-R : LG-mitsubishi-VERBATIN-HP
CD-RW : LG-MITSUBISHI-VERBATIN
DVD-R : MITSUBISHI-MAXELL
DVD-RW : VICTOR-JVC-MITSUBISHI-TDK
DVD+R : MITSUBISHI-MAXELL
DVD+RW : TDK-MITSUBISHI-RICOH
DVD-R DL : MITSUBISHI-VERBATIN
DVD+R DL : MITSUBISHI-VERBATIN
DVD-RAM : MAXELL-MITSUBISHI

trane2sfc
20-01-2010, 18:26
اولا که هیچ اهمیتی نداره و بی خودی دارید بحث می کنید!:31: دوما nero یه قسمت داره که اسمشو یادم نمیاد و به سی دی و دی وی دی و... امتیاز می ده و من سونی را گذاشتم و امتیاز کامل گرفت!:5:
بی زحمت این دکمه ی تشکر رو هم بزن،خدا خیرت بده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B.i.r.i.y.a
02-02-2010, 12:20
اون اوايل تاپيك به nero disk speed اشاره شده...
چرا وقتي تب disk quality رو انتخاب ميكنم start غير فعال ميشه؟
بهتر بگم ، start فقط روي تب benchmark فعاله...

astarasat
06-02-2010, 12:28
با سلام و درود بر همه...
برای خريد dvd به فروشگاه اينترنتی انگليسی زير مراجعه كرده و انواع محصولات معروف را با تصوير مشاهده كرده و قيمتها را مقايسه كنيد

Amin_0913
07-02-2010, 18:55
اقا نظرتون در مورد DVD خام فینال چیه؟؟

mehraboun1985
10-02-2010, 11:26
کدوم یکی از ایم 2 تا مارک بهتره؟
a-one
open
تو این رده قیمتی چه مارکی خوبه

baraniha
18-02-2010, 20:51
تشخیص اصل و تقلبی بودن سی دی و دی وی دی با خود برنامه nero یا fuerio به راحتی امکانپذیر است. مثلا در Nero startsmart v.6 در قسمت tools که بروید و روی test drive کلیک کنید و بعد هم disk info را انتخاب کنید: نرو اسم کارخانه سازنده سی دی را برایتان نمایش میدهد!
تجربه من : cd/dvd های ساخت شرکت ritek که با نام تجازی Ridata عرضه می شوند کیفیت خوبی دارند.

bluedream1985
04-03-2010, 19:37
به نظرمن T-Gate خوبه،
Maxell،
Sony(اصل) و ..
البته تست با برنامه نرو هم موثره...
یه تاپیک خیلی مفصل راجع به این موضوع بحث شده قبلا ،لینکش یادم نیست...!

reza1ta2
17-03-2010, 10:27
dr data با قيمت 150 تومان

symbian-freak
14-04-2010, 17:27
اقا نظرتون در مورد DVD خام فینال چیه؟؟
من یکساله استفاده می کنم. راضیم.

symbian-freak
26-04-2010, 13:13
ایران رهجو پک 100 تایی dvd sony رو در پاساژ ایران 26 تومن میفروشه. سی دی هم 50 تا 9 تومن . دونه ای 180

AshkanFb
25-05-2010, 10:10
دوستان برای dvd9 چه مارکی را پیشنهاد می کنید؟

mohsenfhm
25-05-2010, 10:15
من از سونی و اچ پی یه هیچ وجه راضی نیستم . ولی از princo خیلی راضیم

SASAN_6822
27-05-2010, 14:20
به نظر من ملودی از همه بهتره

:10:

JEskandari
27-05-2010, 18:14
من که DVD فقط Verbatim و Philips میخرم

alil1369
30-07-2010, 17:43
اگه برای ارشیو میخوای از نمایندگی های کامپیوتری سونی ( ایران رهجو ) DVD سونی قاب دار بگیر که هم یه لایه اضافی برای محافظت بیشتر داره هم اصل هست و کیفیتش ثابت شده و دارای قاب مخصوص برای ارشیو کردن که به هیچ عنوان به DVD اسیب نمیرسونه و خودم هم از همین DVD استفاده میکنم
مارک Emtec و Verbatim هم تقلبی ش تو بازار فوق العاده فراوان هست و به سختی میشه تشخیص داد
philips هم برند خیلی خوبی هست و راحت میشه اصلش رو پیدا کرد
ولی سونی پیشنهاد میشه هم خیلی با کیفیت هست و هم من ارشیو هایی که از سال 82 دارم و رو سونی زدم بدون مشکل هست

monipa
12-08-2010, 08:47
دیسکت بلوری کجا گیر میاد
قیمتاش چنده

panther99
23-08-2010, 15:38
آقا کسی قیمت پک 50 تایی دی وی دی پرینکو و Verbatim رو در بازار تهران داره ؟؟؟؟

SAEEDSAMSUNG
30-08-2010, 22:04
پرینکو قرمز یه پکش در میاد 7500

jomong666
12-09-2010, 00:30
پرینکو مارک خوبیه ؟

پک 100 تایی چن می شه اون وقت .

H.Operator
25-09-2010, 13:37
به شخصه بیش از چند سال هست که مداوم از DVD-R های پرینکو استفاده می کنم و تا الان هم یکدونه معیوب نداشتن و راضی بودم.چه قرمزش و چه مشکیش:

پک 50 تایی هر دوش رو هم شهرستان بین 7500 تا 8000 خریدم.

mohammad20010
04-10-2010, 22:49
فقط princo البته اصلش

baloteli
05-10-2010, 23:23
پرینکو قرمز یه پکش در میاد 7500
کجا تو تهران میفروشن 7500 دیگه 7500 رو تو خواب ببینید شده 9تومن
dvd 16x هم که فقط قربونشون برم روش مینویسند

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

اصلا فکر کنم 16x واقعی در ایران وجود نداشته باشه چه برسه به 24

alireza1411
06-10-2010, 00:58
دیسکت بلوری کجا گیر میاد
قیمتاش چنده

یه سایتی بود لینکش روندارم الان ولی بلوری 25 گیگ رو میداد 5500 تومن. 50 گیگ هم 15 تومن بود فکر کنم.

uniqueali0820
06-10-2010, 15:13
bahareh_bus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بابته اصلا عاتت ممنون.تاپیک مفیدی بود

baloteli
08-10-2010, 15:01
با رایتر معمولی هم میشه DVD دولایه رایت کرد؟

baloteli
12-10-2010, 20:59
كسي جواب نميده

sirchicco
13-10-2010, 08:35

خیر باید حتما این قابلیت رو داشته باشه

Arash4484
22-10-2010, 02:47

اگه منظورتون DVD9هستش - بله میشه

Ehsanpark
23-10-2010, 01:33
عزیزان DVD9 قیمتش چنده؟
من رایتر معمولی ایسوز دارم و یه فایل 6 گیگیو می تونم رو DVD9 بزنم؟

maziarb
23-10-2010, 13:04
عزیزان DVD9 قیمتش چنده؟

1000 تومن، بله میتونی 8.5 گیگ روش رایت کنی

hosseinskandari
02-11-2010, 23:10
عزیزان DVD9 قیمتش چنده؟

ملودی 800 تومن اگه اشتباه نکرده باشم...شمهد خیابون سعدی....:31:

ashkan24
14-11-2010, 12:27
سلام
دی وی دی و سی دی پرینکو با قیمت مناسب تو تهران از کجا بخریم !!

ممنون

elendil
04-12-2010, 19:31
این پرینکو قرمز ها + ورباتیم :دی

amirpers
18-01-2011, 08:48
من كه از T-Gate استفاده مي كنم و خيلي هم راضي هستم.

Golbarg01
21-01-2011, 17:15
dvd بخرم یا dvd-r?
کدوم بهتره؟
چه مارکی؟

Damboul
21-01-2011, 17:21
dvd بخرم یا dvd-r?
کدوم بهتره؟
چه مارکی؟
آر به درد نمیخوره
فینال بگیر

mohamad skystar
04-02-2011, 00:47
من PRINCO میخرم تا الان که مشکلی نداشته

Tenhi
11-02-2011, 17:37
princo 50x‏ ---- ؟ قيمت دونه اي
شرمهده موبايلم هنوز اون ٤ حرف غير عربيرو نداره

Y.a.s.h.a.r
12-02-2011, 21:46
اسمارت بوی چطوره؟
میگن از پرینکو بهتره !

T I G E R
21-02-2011, 23:28
بحث رایت یک چیزه بحث ماندگاری اطلاعات و خراب نشدن دیسک بعد از مدتی چیز دیگه

من از انواع مختلف دیسک ها استفاده کردم و تقریبا بدون مشکل با همه شون راحت بودم

اما مشکل اصلی بر سر میزان ماندگاری سالم اطلاعات بر روی DVD ها پس از گذر زمان هستش که در اینجا مارکهای گوناگون ، عملکرد مختلفی دارند

بدترین مارکی که من باهاش کار کردم و بعد از مدتی دیسک خود به خود خراب میشد ، Datalife بود در ضمن دیسک بسیار شکننده ای هستش

Princo هرچند از لحاظ استحکام و رایت کامل بسیار خوب هستش اما برای آرشیو کردن چندان به درد نمیخوره

DVDهای خوبی که کیفیت رایت بالایی داشتند و ازشون راضی بودم اینها هستند:

Verbatim (دیسک های قدیمی اش)
Emtec
iDisk
T-Gate
SmartBuy
RiData (سبز رنگ 8x )

چون هم برای رایت گسترده خوب هستند و هم میزان ماندگاری اطلاعات خوبی دارند

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:24 PM ----------

اسمارت بوی چطوره؟
میگن از پرینکو بهتره !
SmartBuy و T-Gate دی وی دی های خوبی هستند که هر دو نوع از Princo بهتر هستند

schumi_268
28-02-2011, 00:05
من دی وی دی خام به تعداد محدود از دبی وارد کردم.حدود 40 کارتن موجوده.قیمت هم ندارم شما یه قیمت پیشنهاد بدین با هم کنار میایم
T-Gate هم دارم که قیمت اونو هم ندارم

ehsangolshaeian
08-04-2011, 20:20
سلام خدمت دوستان

می خواستم بپرسم فینال 16x چطوره؟

schumi_268
12-04-2011, 22:11
سلام خدمت دوستان

می خواستم بپرسم فینال 16x چطوره؟

سلام
فینال هیچ مدلش بدرد نمیخوره البته من شنیدم DVD+R فینال بدک نیست

ali_ir_bsd
08-05-2011, 05:22
سلام به دوستان عزیز .

دوستان بین تیگیت و مکسل بسته 50 تایی - نه 10 تایی - کدوم بهتره به نظر شما ...

یه وقتی تیگیت خیلی خوب بود حالا هم به خوبی خودش باقی مونده ...

به هر حال ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

موفق باشید .

File not found
15-05-2011, 00:12
سلام به دوستان عزیز .
موفق باشید .

مکسل از t-gate قطعاً بهتره

sasan816
17-05-2011, 09:42
مکسل از t-gate قطعاً بهتره
بهتره ولی قیمت نسبتا بالایی داره

Erfan.B
17-05-2011, 10:15
سلام به دوستان عزیز .

موفق باشید .

مكسل بهتره:46:

ali_ir_bsd
18-05-2011, 02:37
ممنون از لطفتون دوستان عزیز .

مکسل خریداری شد و واقعا بهتره .

موفق باشید .

sfim
23-05-2011, 17:20
مگه مکسل بسته 10 تایی با 50 تایی فرقی داره ؟ مکسل اصلا تقلبی داره؟ رنگش طلایی هست؟

تو قیمت 450 یا 500 چی پیشنهاد میکنید؟ واسه آرشیو دایویکس

tariran0
02-07-2011, 05:47
سلام
من اکثر مطالب رو تو این فروم خوندم
اما تعجب کردم جایی از DVD های سونی اسم نبرده شده بود!!
من تاحالا 2 بسته 10 تایی از اینا گرفتم.هرکدوم 3 تومن
خود فروشنده میگفت بهترین نوع dvd هستش.
نظر شما چیه؟

ilililililiili
09-07-2011, 15:35
یکی از بهترین ها تو کیفیت Sony هست. ولی خوب قیمتی صرف نمیکنه.
به نظر من الان چیزی که هم قیمتی خوبه هم کیفیت Princoه. چون رو هر دستگاهه جواب میده. Princo مشکی بهتر از قرمزشه.

DANIAL_2000
12-07-2011, 09:50
دوستان برای رایت بازی ps2 چه نوع DVD مناسبه؟ اگه اشتباه نکنم باید dvd-R باشه..

راستی اگه از dvd خام مدت زیادی استفاده نشه (روش اطلاعات نریزیم)..روی کیفیت dvd تاثیر میذاره؟!

سلام
من اکثر مطالب رو تو این فروم خوندم
اما تعجب کردم جایی از DVD های سونی اسم نبرده شده بود!!
من تاحالا 2 بسته 10 تایی از اینا گرفتم.هرکدوم 3 تومن
خود فروشنده میگفت بهترین نوع dvd هستش.
نظر شما چیه؟

البته شنیده ها حاکیست(!) dvd سونی در ایران تقلبی زیاد داره!!