PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درصد بالای استفاده از Cpu

[ali]
09-02-2008, 21:15
میزان استفاده ی Cpu من خیلی بالست اکثرا روی 90 در حالی که برنامه های زیادی توی تسک منیجر نیستن.مشکل از ویروس و تروجن هم نیست:13:

Kasra 91
09-02-2008, 21:49
یا فن خرابه یا تو تسک اونی که درصد بالا داره End Task کن بعد اسم فایل رو تو کامپییوتر سرچ کن بعد پاکش کن فکر کنم درست شه چون ماله منم همینجوری درست شد

linkin_park
09-02-2008, 22:45
منم همین مشکلو دارم ... اما فک کنم شما این ویروسو دارید : Jeefo
این کارش همینه که سی پی یو رو مختل کنه .... من کشتمش ولی هنوز داره کارشو میکنه نمیدونم چی کار کنم !

[ali]
10-02-2008, 11:24
عزیز آخه یه چیزی می گه نمی شه که systemidle را اند نو کرد
فن هم سالمه و مشکلی نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
10-02-2008, 12:38
سلام دوست عزیز

تا جایی که میدونم اون پروسس مربوط به مدیریت حافظه ی سیستم عامل است
System Idle Process تاثیری بر کارایی سیستم شما نداره .
این پروسه توسط ویندوز ایجاد میشه و قابل بسته شدن نیست.
هر زمان برنامه ایی برای اجرا کردن وجود نداشته باشه، مصرف سی پی یو System Idle Process بالا میره. در واقع ویندوز با اجرای این پروسه اجازه نمیده CPU هیچ وقت بیکار باشه.
در واقع، System Idle Process به شما نشون میده CPU چه مقدار منابع آزاد برای اجرای برنامه ها داره.
در حقیقت system idle process همون طور که گفتم زمان بیکاری CPU رو نشون میده و هر چه میزان اون بیشتر باشه cpu کار کمتری رو انجام می ده و آماده اجرای دستورات است.
اگه وقتی task manager رو باز می کنید به ایکن اون کنار ساعت سیستم دقت کنید میبینید که هروقت یه برنامه رو اجرا می کنید مثل رقص نور ضبط اون آیکن تغییر می کنه و رنگش عوض می شه. این نشون می ده که چه قدر سی پی یو فعال شده و اگه هیچ برنامه ای در سیستم در حال اجرا نباشه اون ایکن هم بی کاره. ولی در زمان بیکاری سی پی یو دقیقا system idle process روی 97 یا 98 % می چرخه.
system idle process زمان بیکاری سیستم و سی پی یو رو نمایش میده ویکی از روشهای مطمئن شدن از درست کار کردن ویندوز همین آیتم است

linkin_park
10-02-2008, 13:15
من System خالی رو kill کردم درس شد .

[ali]
10-02-2008, 16:12
من System خالی رو kill کردم درس شد .
ّییشتر توضیح بده

jamy_khoshtip
25-11-2009, 16:11
سلام .

من این مشکل را داشتم و رفع شد .

مراحل زیر را پیگیری کنید .

1. آنتی ویروس nod را نصب کنید .
2. آپدیت را تاریخ 24 nov را بگیرید .
3. نام این ویروس mscdos همچین چیزی هست که در مسیر معین است . C:\Windows\System32 یا در C:\Windows
4. ویروس از بین میرود و با ریستارت ویندوز مشکل حل می گردد .

XaniaR_paliz
30-11-2009, 14:10
;2086495']عزیز آخه یه چیزی می گه نمی شه که systemidle را اند نو کرد
فن هم سالمه و مشکلی نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این که مشکلی نیست طبیعیه ... ولی اگه CPU Usage شما بال هست پروسس های سنگین رو ENd کنید