PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تاخير و عدم كيفيت هنگام انتقال فيلم از دوربين به هارد

samaram
09-02-2008, 08:15
سلام.
من دو تا مشكل با كارت Tv دارم. (تو بحث سخت افزار مبتدي هستم. پس لطفا كمي بيشتر برام توضيح بدين)
اول اينكه موقع ضبط فيلمم از دوربين تاخير داره. يعني بينن ضبط توقف و پرش داره. بعد هم كه از رو هارد قطعه ي ضبط شده رو اجرا مي كنم اونم همونجوريه.
مشكل دومم هم اينه كه موقع ضبط ، صدا رو ضبط نمي كنه!!! مي دونم كه مال فيش هاي روي كارت Tv هستش . منتها نمي دونم كدوم فيش رو اشتباه وصل كردم يا اصلا وصل نكردم!
دوربينم هم هندي كم JVC هستش

Javad_Ed
09-02-2008, 13:14
سلام.
من دو تا مشكل با كارت Tv دارم. (تو بحث سخت افزار مبتدي هستم. پس لطفا كمي بيشتر برام توضيح بدين)
اول اينكه موقع ضبط فيلمم از دوربين تاخير داره. يعني بينن ضبط توقف و پرش داره. بعد هم كه از رو هارد قطعه ي ضبط شده رو اجرا مي كنم اونم همونجوريه.
مشكل دومم هم اينه كه موقع ضبط ، صدا رو ضبط نمي كنه!!! مي دونم كه مال فيش هاي روي كارت Tv هستش . منتها نمي دونم كدوم فيش رو اشتباه وصل كردم يا اصلا وصل نكردم!
من کارت tv ندارم و اولی رو نمیدونم
ولی در مورد فیش از خروجی Audio روی دوربین به in Audio روی کارت صدا باید وصل بشه
البته قاعدتا
موفق باشید

google_mz
09-02-2008, 13:50
سلام.
سلام دوست عزیز
امیدوارم منظور شما رو درست متوجه شده باشم ، اگر فیلم کپچر شده پرش و وقفه داره ، میتونه به چند دلیل باشه. اول اینکه شما فرمت نامناسبی برای ضبط انتخاب میکنید. ( با کارت TV حداکثر فرمتی که میشه انتخاب کرد VCD هست ) و دوم اینکه سیستم شما از لحاظ سخت افزاری ضعیفه. ( همون طور که میدونید برای تبدیل ویدیوی آنالوگ به دیجیتال ، سیستم باید محاسبات و پردازش های زیادی رو در زمان تبدیل و به صورت همزمان با پخش ویدیو ، انجام بده و چون شما از یک کارت Tv به جای کارت کپچر استفاده میکنید ، تمام این پردازش ها به عهده سیستم - CPU - شما است و ممکنه سیستم کم بیاره و فایل کپچر شده پرش دار و بی کیفیت بشه. )

اصولا کارت TV برای تبدیل فیلم وسیله مناسبی نیست ، البته نه اینکه نشه استفاده کرد ولی کیفیت خوبی هم ارایه نمیکنه. دلیلش هم اینه که چیپستی که توی اون استفاده شده برای پیش نمایش هست نه تبدیل.

البته اگر اطلاعات بیشتری بدید ممکنه دوستان دیگه بهتر راهنمایی کنن. ( مثل : مدل کارت TV نرم افزاری که برای کپچر استفاده میکنید و ... )

درمورد صدا هم همون طوره که دوست خوبم Javad_Ed عزیز گفتن. شما از روی دفترچه راهنمای کارت TV میتونید طریقه اتصال رو متوجه بشید.

samaram
11-02-2008, 20:31
ممنون از كمكتون اما اولا كه اصلا روي دوربين ننوشته كه كدوم يكي مال صداست. روي خود كارت TV هم همينطور. مدلشXcore هستش و tx2002
كيفيت انتخاب شده هم همون VCD هستش

Javad_Ed
12-02-2008, 00:38
ممنون از كمكتون اما اولا كه اصلا روي دوربين ننوشته كه كدوم يكي مال صداست. روي خود كارت TV هم همينطور. مدلشXcore هستش و tx2002
كيفيت انتخاب شده هم همون VCD هستش
دوست عزیز کلا 2 تا فیش روی دوربین هست دیگه
اون ها رو بزن و بعد دو بار با کارت tv تست کن اگه اولی نشد جاشو عوض کن حتما دومی هست
راستیهمونطور که google_mz گفت توی دفترچه راهنمای کارتت نوشته

Hossein_nasa62
12-02-2008, 01:34
سلام.

سلام

مشكل اول احتمالا بخاطر كند بودن سيستم هنگام پردازش ممكنه باشه چون اين كارتها معمولا از cpu سيستم استفاده مي كنند در ضمن شما خروجي كه مشخص ميكنيد حتما از نوع vcd باشه تا در هنگام پرداش سيستم بتواند بدون پرش ضبط كند
در مورد سوال دوم در جعبه كارت تي وي يك فيش دوسر كوچك وجود داره كه يك سر اون در داخل كارت tv كه فكركنم آبي بايد باشد وسر ديگر هم بايد در lin in كامپيوتر قرار بگيره تا صدا از طريق لاين اين وارد كارت صداي سيستم بشه
تا در كامپيوتر ضبط بشه

mh2002ir
14-02-2008, 23:19
سلام دوست عزيز
شما براي كپچر از كارتهاي تي وي :
اولا بايد يك پارتيشن به نسبت خالي را براي اين كار در نظر بگيريد
دوما اون پارتيشن رو هميشه ديفرگمنت كنيد
سوما بهتره كه پارتيشن شما ntfs باشه
چهارما شما در هنگم كپچر بايد صدا رو از سيستم بشنويد و در غيز اينصورت لاين يا به عبارتي input صداي شما مي بايست تعريف شود
پنجما بعضي از كارتهاي صدا از ورودي كارت صدا براي ورود صدا استفاده مي كنند و خودشان ورودي صدا ندارند و فقط ورودي تصوير دارند.
و خيلي چيزهاي ديگر

samaram
16-02-2008, 09:54
سلام دوست عزيز
چهارما شما در هنگم كپچر بايد صدا رو از سيستم بشنويد و در غيز اينصورت لاين يا به عبارتي input صداي شما مي بايست تعريف شود
پنجما بعضي از كارتهاي صدا از ورودي كارت صدا براي ورود صدا استفاده مي كنند و خودشان ورودي صدا ندارند و فقط ورودي تصوير دارند.
و خيلي چيزهاي ديگر

از راهنماييتون ممنون. چجوري مي تونم input رو خودم تعريف كنم؟ در ضمن نكته ي پنجمتون درسته . چون از ورودي كارت صدا استفاده مي كنه. چون يه كابل كوچيك داره كه ورودي كارت صدا رو به يكي از ورودي هاي روي كارت تي وي وصل مي كنه. قبلا يه نفر برام كارت تي وي و كپچر كردن فيلمم رو راه انداخته. الان كه مجدد خودم مي خوام كابل ها رو وصل كنم يادم نيست چجوري اونا رو به هم وصل كرده.

samaram
16-02-2008, 10:52
براي اينكه سريع تر به نتيجه برسيم يه تصوير از كارت تي وي سيستمم اينجا ميذارم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم اسماشون از راست به چپ:
آبي: AUDIO IN
CATV
زرد: VIDEO IN
مشكي: SVIDEO
سبز: LINE OUT
صورتي: REMOTE

روي دوربين هم كه دو تا پورت زرد كه كنارش نوشته V و يه پورت سفيد كه كنارش نوشته A هستش.

Hossein_nasa62
16-02-2008, 16:13
از راهنماييتون ممنون. چجوري مي تونم input رو خودم تعريف كنم؟ در ضمن نكته ي پنجمتون درسته . چون از ورودي كارت صدا استفاده مي كنه. چون يه كابل كوچيك داره كه ورودي كارت صدا رو به يكي از ورودي هاي روي كارت تي وي وصل مي كنه. قبلا يه نفر برام كارت تي وي و كپچر كردن فيلمم رو راه انداخته. الان كه مجدد خودم مي خوام كابل ها رو وصل كنم يادم نيست چجوري اونا رو به هم وصل كرده.

اونجوري كه توضيح دادم عمل كردين؟
شما خروجي صدا دوربين (سفيد يا قرمز) رو درون كارت صدا كامپيوتر ودرقسمت llin in (معمولا آبي رنگه) قرار بدين ببينيد جواب ميده

موفق باشيد

samaram
18-02-2008, 09:20
اونجوري كه توضيح دادم عمل كردين؟
شما خروجي صدا دوربين (سفيد يا قرمز) رو درون كارت صدا كامپيوتر ودرقسمت llin in (معمولا آبي رنگه) قرار بدين ببينيد جواب ميده

موفق باشيد
ممنون. درست شد. همین کارو کردم. برای وصل کابل های دیگه هم از نظر بقیه ی دوستان استفاده کردم.
ممنون بازم.

google_mz
19-02-2008, 23:08
ممنون. درست شد. همین کارو کردم. برای وصل کابل های دیگه هم از نظر بقیه ی دوستان استفاده کردم.
ممنون بازم.
سلام
مشکل ضبط کردن هم حل شد؟

Hossein_nasa62
19-02-2008, 23:33
ممنون بازم.

خدارو شكر :20:

3tareh
29-02-2008, 18:45
دوستان سلام
سوالي داشتم در رابطه با كپچر فيلم از هندي كم (يا ويديو):
اولا مي شه توضيح بديد كه كلا چه امكاناتي (سخت افزار و نرم افزار) براي شروع به كار، نياز هست؟ (خيلي حرفه ايش نكنيد. اول ساده توضيح بديد و بعدا بريد سراغ IEEE و ...)
2- در مورد ويديوهاي قديمي كه دو تا فيش خروجي و ورودي (تصوير و صدا) داره، چطوري مي بايست اتصالات رو برقرار كرد؟ در مورد ويديوهاي جديد چطور؟
3- با توجه به سوالات بالا، من قصد دارم كه توسط دوربين هندي كم سوني Digital 8، فيلمي رو روي كامپيوتر منتقل كنم.
كارت كپچر من MSI هستش كه با كارت گرافيك و كارت TV يكيه (يعني 3 تا در يكي!). پورت ورودي S-Video را هم با شماره 3 در پشت كيس مشخص كردم. وقتي هم كه كابل S-Video را وصل مي كنم، فقط تصوير منتقل مي شود!. لذا مجبور شدم كه يك فيش معمولي تهيه كنم و از قسمت AUDIO/VIDEO ي هندي كم، به Line-in پشت كيس (شماره 2) وصل كنم...! (شماره 1 هم كه خروجي صدا هستش)
خلاصه سرتونو درد نيارم يه مقدار اذيت شدم تا از طريق برنامه Windows Movie Maker تونستم كه تصوير و صدا رو ذخيره كنم. ولي مشكل اينه كه اگه اندازه خروجي تصوير رو 240*320 بذارم، وضوح خوبي نداره و اگه روي 480*640 بذارم حجم فيلم خيلي بالا ميره...!
بنابراين از دوستان تقاضا دارم كه منو راهنمايي كنن كه از چه برنامه اي استفاده كنم كه بتونم هم كيفيت تصوير خوبي داشته باشم و هم صدا خيلي عالي باشه و بتونم تنظيماتي رو انجام بدم (مثلا BitRate صدا رو در حد 128kb بذارم كه حجم بالا نره و...)
با تشكر

Hossein_nasa62
01-03-2008, 01:25
دوستان سلام
سوالي داشتم در رابطه با كپچر فيلم از هندي كم (يا ويديو):
اولا مي شه توضيح بديد كه كلا چه امكاناتي (سخت افزار و نرم افزار) براي شروع به كار، نياز هست؟ (خيلي حرفه ايش نكنيد. اول ساده توضيح بديد و بعدا بريد سراغ IEEE و ...)
2- در مورد ويديوهاي قديمي كه دو تا فيش خروجي و ورودي (تصوير و صدا) داره، چطوري مي بايست اتصالات رو برقرار كرد؟ در مورد ويديوهاي جديد چطور؟
3- با توجه به سوالات بالا، من قصد دارم كه توسط دوربين هندي كم سوني Digital 8، فيلمي رو روي كامپيوتر منتقل كنم.

كارت كپچر من MSI هستش كه با كارت گرافيك و كارت TV يكيه (يعني 3 تا در يكي!). پورت ورودي S-Video را هم با شماره 3 در پشت كيس مشخص كردم. وقتي هم كه كابل S-Video را وصل مي كنم، فقط تصوير منتقل مي شود!. لذا مجبور شدم كه يك فيش معمولي تهيه كنم و از قسمت AUDIO/VIDEO ي هندي كم، به Line-in پشت كيس (شماره 2) وصل كنم...! (شماره 1 هم كه خروجي صدا هستش)

خلاصه سرتونو درد نيارم يه مقدار اذيت شدم تا از طريق برنامه Windows Movie Maker تونستم كه تصوير و صدا رو ذخيره كنم. ولي مشكل اينه كه اگه اندازه خروجي تصوير رو 240*320 بذارم، وضوح خوبي نداره و اگه روي 480*640 بذارم حجم فيلم خيلي بالا ميره...!
بنابراين از دوستان تقاضا دارم كه منو راهنمايي كنن كه از چه برنامه اي استفاده كنم كه بتونم هم كيفيت تصوير خوبي داشته باشم و هم صدا خيلي عالي باشه و بتونم تنظيماتي رو انجام بدم (مثلا BitRate صدا رو در حد 128kb بذارم كه حجم بالا نره و...)
با تشكر

سلام
درمورد كارت كپچر شما بايد بگم آ يا يك كارت tv مي با شد كه هم كپچر ميكنه؟
اگر به اين صورت است
اين نوع كارتها معمولا بعلت نداشتن پردازنده كيفيت خوبي در كپچر ندارند
براي ميكس ومونتاژ خانگي احتياجي به يك سيستم معمولي امروزي است ونياز به كارت كپچر گران قيمت نيست

درمورد كيفيت تصوير با اندازه 240*320
اين نوع كيفيت در حد vcd است وفقط در تلوزيون شما اون رو باكيفيت تماشا ميكنيد
درمورد 480*640 اين كيفيت در حد dvd است شما ميتوانيد بعد از گرفتن خروجي با اين فرمت اون رو با نرم افزار هي كانورتور به divx تبديل كنيد تا حجم زيادي اشغال نكند

arash_irani
01-03-2008, 14:30
سلام
اول از همه اینکه یه کارت کپچر ارزون (مثلا 100 تومنی) بگیرید و خودتونو از این کارت Tv بی مصرف :31: راحت کنید :46:
دوم : 640×480 مال سیستم Ntsc هستش اگر تو ایران هستین برای کیفیت کهdvd بهتره از 720×576 استفاده کنید و برای Vcd هم که 352×288 دیگه
کلا شاید خیلی ها از کارت تی وی استفاده میکنن ولی اگر یک بار با کارت کپچر کار کنید دیگه اسم کارت تی وی هم نمیارید
ممنون و موفق باشید
یا حق

3tareh
07-03-2008, 17:13
ممنون از دوستان كه پاسخ دادند...
ولي يك سوال:
arash_irani جان، وقتي كه من سايز خروجي رو روي 352×288 مي ذارم، تصوير از عرض كشيده ميشه (مثلا سر يك نفر رو به صورت بيضي مي بيني)! به همين خاطر من گفتم كه از 320*240 استفاده كردم...
لطفا توضيح بديد.
با تشكر