PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت اينترنت رايگان در كره جنوبی ٥٠٠ برابر اينترنت پولی ايران است

darvish1900
08-02-2008, 17:06
سرعت اینترنت رایگان در كره جنوبی ٥٠٠ برابر سرعت اینترنت پولی در ایران است و اینترنت پرسرعت (ADSL) به معنای واقعی در ایران وجود ندارد.

كارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اذعان بر این موضوع می گویند: "طبق استانداردهای بین المللی حداقل سرعت اینترنت ADSL، ٥١٢ كیلو بیت در ثانیه است، درحالی كه در ایران این سرعت به كمتر از ١٠٠ كیلو بیت در ثانیه می رسد!"

براساس برنامه چهارم توسعه تا پایان سال ٨٨ (پایان این برنامه) تعداد پورت های فعال ADSL باید به ٥/١ میلیون پورت برسد؛ درحالی كه هم اكنون به جای ٩٠٠ هزار پورت فعال، كمتر از ١٠٠هزار پورت فعال ADSL وجود دارد. به عبارت دیگر نفوذ ADSL در ایران یك نهم میزان پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه است.

متخصصان این حوزه معتقدند؛ شركت مخابرات با فراهم نكردن تسهیلات لازم و محدود كردن سرعت اینترنت ADSL باعث ورشكستگی شركت های PAP شده و اكنون نیز برخلاف اصل ٤٤ قانون اساسی در مورد لزوم توجه به امر خصوصی سازی، خود برای راه اندازی پورت های ADSL وارد عمل شده است.

دكتر علی اكبر جلالی، استاد دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگرIT، می گوید: "اینترنت پرسرعت در جهان استانداردهای خاصی دارد. در بسیاری از كشورهای دنیا سرعت ٥/١ مگابیت بر ثانیه را سرعت معمول برای اینترنت پرسرعت می دانند، این در حالی است كه در برخی كشورها از جمله ایران ADSL (اینترنت پرسرعت) به عنوان یك وسیله ارتباط پرسرعت تلقی می شود كه حداكثر سرعت آن فقط ١٢٨ كیلو بیت بر ثانیه برای مردم است. بنابراین می توان نتیجه گرفت كه در حال حاضر در ایران اینترنت پرسرعت هنوز حتی برای كاربران به صورت ملموس و به معنای واقعی عرضه نشده است."

به گفته دكتر جلالی، قرار بود ١٣ شركت PAP از سال ٨٣ با سرمایه گذاری ٢٠٠ میلیارد تومانی، مسئولیت توسعه اینترنت پرسرعت را برعهده بگیرند اما عملا دچار مشكل شدند و نتیجه این كه در كمال تاسف ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در ایران فقط ٠١/٠ درصد است. یعنی از هر ١٠ هزار ایرانی فقط یك نفر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارد، همین تعداد كم پورت اینترنت پرسرعت نیز فقط در شهرهای بزرگ راه اندازی شده است.

در حالی كه كشورهای توسعه یافته ای مانند فرانسه اینترنت را با سرعت ٣٠ مگابیت بر ثانیه و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابیت بر ثانیه، در اختیار كلیه كاربران خانگی قرار داده اند.

همچنین طبق برنامه ای كه در سنگاپور تدوین شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگی یك گیگابیت در ثانیه پهنای باند اختصاص یابد. بدین شكل در واقع سرعت اینترنت برابر با یك گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

darvish1900
08-02-2008, 17:08
یعنی عقب مونده تر از ما گیر نمیارید

imanprjr
08-02-2008, 17:16
سرعت اینترنت رایگان در كره جنوبی ٥٠٠ برابر سرعت اینترنت پولی در ایران است و اینترنت پرسرعت (ADSL) به معنای واقعی در ایران وجود ندارد.

كارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اذعان بر این موضوع می گویند: "طبق استانداردهای بین المللی حداقل سرعت اینترنت ADSL، ٥١٢ كیلو بیت در ثانیه است، درحالی كه در ایران این سرعت به كمتر از ١٠٠ كیلو بیت در ثانیه می رسد!"

براساس برنامه چهارم توسعه تا پایان سال ٨٨ (پایان این برنامه) تعداد پورت های فعال ADSL باید به ٥/١ میلیون پورت برسد؛ درحالی كه هم اكنون به جای ٩٠٠ هزار پورت فعال، كمتر از ١٠٠هزار پورت فعال ADSL وجود دارد. به عبارت دیگر نفوذ ADSL در ایران یك نهم میزان پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه است.

متخصصان این حوزه معتقدند؛ شركت مخابرات با فراهم نكردن تسهیلات لازم و محدود كردن سرعت اینترنت ADSL باعث ورشكستگی شركت های PAP شده و اكنون نیز برخلاف اصل ٤٤ قانون اساسی در مورد لزوم توجه به امر خصوصی سازی، خود برای راه اندازی پورت های ADSL وارد عمل شده است.

دكتر علی اكبر جلالی، استاد دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگرIT، می گوید: "اینترنت پرسرعت در جهان استانداردهای خاصی دارد. در بسیاری از كشورهای دنیا سرعت ٥/١ مگابیت بر ثانیه را سرعت معمول برای اینترنت پرسرعت می دانند، این در حالی است كه در برخی كشورها از جمله ایران ADSL (اینترنت پرسرعت) به عنوان یك وسیله ارتباط پرسرعت تلقی می شود كه حداكثر سرعت آن فقط ١٢٨ كیلو بیت بر ثانیه برای مردم است. بنابراین می توان نتیجه گرفت كه در حال حاضر در ایران اینترنت پرسرعت هنوز حتی برای كاربران به صورت ملموس و به معنای واقعی عرضه نشده است."

به گفته دكتر جلالی، قرار بود ١٣ شركت PAP از سال ٨٣ با سرمایه گذاری ٢٠٠ میلیارد تومانی، مسئولیت توسعه اینترنت پرسرعت را برعهده بگیرند اما عملا دچار مشكل شدند و نتیجه این كه در كمال تاسف ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در ایران فقط ٠١/٠ درصد است. یعنی از هر ١٠ هزار ایرانی فقط یك نفر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارد، همین تعداد كم پورت اینترنت پرسرعت نیز فقط در شهرهای بزرگ راه اندازی شده است.

در حالی كه كشورهای توسعه یافته ای مانند فرانسه اینترنت را با سرعت ٣٠ مگابیت بر ثانیه و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابیت بر ثانیه، در اختیار كلیه كاربران خانگی قرار داده اند.

همچنین طبق برنامه ای كه در سنگاپور تدوین شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگی یك گیگابیت در ثانیه پهنای باند اختصاص یابد. بدین شكل در واقع سرعت اینترنت برابر با یك گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

سلام ممنون خیلی خوب بود ..........ممنون دست درد نکنه ...:40::11:

ولی خدایش عجب سرعتی دارند این خارجی ها ..... 100mb در ثانیه توی رویاهام نمی تونم....تصور این رو بکنم......فکر کن 100ماگابایت در ثانیه یک فیلم 1گیگ رو چند ثانیه می گیره....:27::31:....فکر کنم 10تا 11 بشه من 1مگ رو توی 7 ثانیه می گیرم wooooa بابا خیلی عقب مونده ایم.....:18::19::41:

jooya
08-02-2008, 19:57
البته توی اینکه مشکل اساسی اینترنت در ایران به خاطر حکومت و مدیرت احمقانه اشون هست شکی نیست .

ولی چندتا موضوع و سوال بیربط

1- منبع خبر

سرعت اینترنت پولی در ایران است
مگه رایگانش هم هست !؟

-----------------------------------------------

500 برابر کدوم سرعت ؟ اگه کمترین پهنای باند رو 64 بگیریم میشه 32Mbps که من فکر نمی کنم این سرعت رو رایگان بدهند . البته نسبت به درآمدشون شاید ، مثلا 1 به 1000

چون یکی از دوستان تعرفه پهنای باند توی سوئد رو واسه 100Mbps زده بود 324 کرون که نزدیک 44 هزار تومن ما می شد ولی با درامد ماهیانه خانواده (اون شخص) 65 هزار کرون که میشه 1 به 200

ولی توی چندتا کشور جنوب شرقی آسیایی میدونم تقریبآ تا 10Mbps رایگان هست .

جالبه توی دانشگاه خراب شده ما (سراسری زنجان فکر کنم آشغال ترین تو ایران از نظر اینترنت، بهترین حالت دانلود 10-15 کیلو بایت، اونم روزی 1.5 ساعت) کارت شبکه هاشون به غیر از دوتا که سرور هستند بقیه 10/100 هستند ، یعنی حتی کشکش همچین اینترنتی رو هم ندارند "ناراحتی"

قضیه اون یارو هست که موز میخوره معده اش تعجب می کنه

مشکل اینجاست که توی ایران این مخابرات مادر به خطا میخواد از آب کره بگیره (تقریبآ انحصاری در دست خودشه) وگرنه قیمت جهانی پهنای باند اینقدرها هم گرون نیست .

فکر کنم 10تا 11 بشه من 1مگ رو توی 7 ثانیه می گیرم wooooa بابا خیلی عقب مونده ای

عزیز شما پهنای باندت چقدره ؟ همچین اوضات بد هم نیست ، سرعت دانلودت چقدره ؟

چقدر ماهیانه بابت این پهنای باندت میدی ؟

راستی مگه پارس انلاین متقارن نمیده ، چرا توی عکسی که از SpeedTest.net گذاشتید نسبت دانلود و آپلودتون 5 به 1 هست ؟

imanprjr
08-02-2008, 20:49
عزیز شما پهنای باندت چقدره ؟ همچین اوضات بد هم نیست ، سرعت دانلودت چقدره ؟

چقدر ماهیانه بابت این پهنای باندت میدی ؟

راستی مگه پارس انلاین متقارن نمیده ، چرا توی عکسی که از SpeedTest.net گذاشتید نسبت دانلود و آپلودتون 5 به 1 هست ؟
خوب عزیز پهنای باند من 64 که اوضام بد نیست درسته..سرعت DLL من بین 70تا130 هسته عزیز.

که نمی دونم چرا اینجوریه....چندتا رفیق دارم اونها هم از پارس توی شهر خودمون دارند که اونها هم وضعشون مثل منه ....اما به هر کی می گیم نشون می دیم می گن اشتباه بهت دادن ما هم می گیم آره تو راست می گی......
ماهیانه...20تومن بابت این می دم .... که 8گیگ هسته سرعتی رو هم که به شما گفتم عین حقیقته که 100 مگ رو توی 25دقیقه می گیرم....نمی دونم خودم هم موندم چرا سرعت DLL و UP که 5به 1 هسته البته در شرایت خوبی تست نکردم....مقدار PING رو هم خودتون می بینین که بالاست....با این شرایط فکر کنم سرعتی در حدود 880KB/S دارم به طور متوسط..........

خوب این عکس dll خودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این هم از دوستم محمد2010

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jooya
08-02-2008, 21:34
imanprjr جان واقعآ کف بر شدم ، البته یه نکته این که گفتید 8 گیگ منظورتون محدودیت ماهیانه است ؟ یعنی ترنسفرتون ماهی 8 گیگه !

اگه آره طبیعیه ،

چون می خوان بابت حجم بیشتری که بهتون بدهند پول بگیرند ، صبانت هم همینطوری هست ، 64 که میده پهنای باندش 512 هست ولی محدودیت حجمی داره ، 2 گیگ در ماه .

ولی اگه نه خدایش یا اون نمایندگیشون تعطیلاته یا نمی دونم چی بگم .

آخه من زنجان همون 64 که شما دارید رو دارم ولی از پارس انلاین نگرفتم از نمایندگی عسر تلکام گرفتم ماهی 21700 تومن سرعتم هم 6 تا 7 هست . که واسه 100 مگابایت 4 ساعتی طول میکشه .

imanprjr
08-02-2008, 22:04
آره قابل شما رو نداره من اگه کم هم بیارم می خرم به مقدار لازم آخه ارزشش رو داره عزیز ....:دی
آره این کارو نکنن چیکار انجام بدن.........
انشاالله هم شما هم این سرعت رو تجربه می کنید منی که پشت dial up بودم الان با این سرعت دارم می چرخم ولی باورم نمی شه......;دی : دی .........

موفق باشید.\

ar.behnam
10-02-2008, 00:08
بابا چرا اینقدر نامردین
سرعت به این خوبی
من یه آاهنگ 4 مگی رو 20 دقیقه دانلود میکنم دیگه چتونه!

Enter
10-02-2008, 00:39
خداییش کف کردم

Nevissande
10-02-2008, 08:37
اينترنت، نجس است.

imanprjr
10-02-2008, 15:45
سلام بابا ما که نا شکری نکردیم که ....خدا به شما هم عنایت کنه همیچین سرعتی الله عامین.....