PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی می تونه بدون فرمت شدن درایو فرمت اون رو از fat32بهntfs تغیر داد؟؟؟؟؟ فوری*** فوری****

sanatoramir
08-02-2008, 12:27
کسی می تونه بدون فرمت شدن درایو فرمت اون رو از fat32بهntfs تغیر داد؟؟؟؟؟ فوری*** فوری****
:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19: :19:

mahdi7610
08-02-2008, 12:48
کسی می تونه بدون فرمت شدن درایو فرمت اون رو از fat32بهntfs تغیر داد؟؟؟؟؟ فوری*** فوری****
:19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19: :19:
سلام
براي اين کار در قسمت run از منوي شروع دستور (convert d:/FS:NTFS) را براي تبديل درايو d به NTFS اجرا کنيد.
دقت کنيد که با اين دستور نمي توانيد درايو را دوباره به فرمت FAT32 برگردانيد و بايد با نصب نرم افزار هاي ديگري نظير Partition Magic اين کار را انجام دهيد.

برای تبدیل درایو c یا باید از پارتیشن مجیک کمک بگیرید یا موقع نصب ویندوز درایو c را با فایل سیستم ntfs فرمت کنید .

موفق باشید .

sanatoramir
08-02-2008, 12:53
دستت درد نکنه
شما می تونی پسورد syskeyرو از ببن ببری تون ویندوز xpپسورد syskeyگذاشتم یادم رفت چی بود الان دیگه نمی تونم واردش بشم

mahdi7610
08-02-2008, 13:20
سلام
راستش درباره syskey من يه برنامه دارم از يه سايت خارجي گرفتم حجمش خيلي زياده نمي تونم اپلود کنم . در ضمن اسم سايت هم نمي دنم چي بود . اما هنوز امتحانش نکردم . چون نمي تونم روي سيستم خودم امتحان کنم اخه مي ترسم کار دستم بده . بايد روي يه سيستم ديگه امتحان کنم . ولي مطمئن هستم مي تونه پسوورد syskey را حذف کنه .
اين برنامه اي که بچه ها اينجا گذاشتن را هيچکي امتحان نکرده شما امتحان کنيد و نتيجه را بگيد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
08-02-2008, 13:22
اين هم توضيحات کامل درباره تبديل به ntfs
استفاده از فايل سيستمي ntfs به دليل وجود اطمينان و امنيت بيشتر مورد توجه کاربران است. چون ويندوز 98 از اين نوع فايل سيستم پشتيباني نمي کند بعضي از کاربران بدليل استفاده از ويندوز 98 از فايل سيستم fat32 يا fat16 استفاده مي کنند. براي کساني که در حال حاضر از فايل سيستم fat32 استفاده مي کنند و مي خواهند آن را به ntfs تغيير دهند و در اصطلاح convert کنند مي توانيد از نرم افزارهاي مختلف مانند partition magic يا system commander استفاده کنيد البته ويندوز xp امکاناتي را براي اين کار قرار داده است. براي اين کار در منوي run فرمان cmd را تايپ کنيد و enter را بزنيد تا اجرا شود. در پنجره باز شده فرمان زير را تايپ کنيد:
convert x:/fs:ntfs
X در حقيقت حرفيه که پارتيشن يا درايوهاي سيستم شما با اون نام گذاري شدند شما به جاي X مي تونيد حرف درايو مورد نظر تون مثل C يا D رو تايپ کنيد.
براي اطلاعات بيشتر به راهنماي ويندوز (برنامه Disk Management يا دستور convert.exe) مراجعه کنيد.
برنامه نصب ويندوز XP اين امکان را به شما مي دهد. درايوهايي که پيش از نصب از FAT32 استفاده مي کردند را به NTFS تبديل (convert) کنيد و احتياجي به فرمت کردن درايو خود بصورت NTFS نداريد و اطلاعاتتان بر روي ديسک باقي مي ماند.
تنها مدير سيستم (Administrator) از اجازه هاي لازم براي فرمت کردن و تبديل درايوها برخوردار است.
ويندوز XP بصورت خودکار همه ي درايوهاي NTFS سيستم را به آخرين نسخه NTFS ارتقا مي دهد.
اين نکته را به خاطر داشته باشيد که وقتي فرمت درايو خود را به NTFS تغيير داديد، به همان سادگي نمي توانيد بر عکس اين کار را انجام دهيد. يعني ويندوز اين امکان را در اختيار شما قرار نمي دهد که درايوهاي NTFS را به FAT32 تبديل کنيد. مگر ويندوز خود را مجددا اينستال کنيد . براي کسب اطلاعات بيشتر به راهنماي اين برنامه ها مراجعه کنيد.
از PARTITION MAGIG ميتوانيد استفاده کنيد :
وقتي نرم افزار پاريشن مجيک رو اجرا کرديد روي درايو مورد نظر تون راست کليک کنيد تو منوي ظاهر شده روي گزينه Convert… کليک کنيد و بعدش در قسمت File System عبارت NTFS رو بزنيد بعد دکمه OK رو فشار بديد در نهايت دکمه ي Apply رو فشار بديد و اگه پيغامي براي ريسارت کامپيوتر تون گرفتيد اون رو OK کنيد.
تذکر : هيچ کدوم از روشهاي ذکر شده به اطلاعات ذخيره شده شما آسيبي وارد نمي کنند.
در هر صورت، پيش از اعمال هرگونه تغييري در سيستم فايل خود، از اطلاعات مهم، بر روي ساير درايوها يا وسايل جانبي ذخيره اطلاعات پشتيبان گيري کنيد.

winxp
11-02-2008, 00:37
وقتي نرم افزار پاريشن مجيک رو اجرا کرديد روي درايو مورد نظر تون راست کليک کنيد تو منوي ظاهر شده روي گزينه Convert… کليک کنيد و بعدش در قسمت File System عبارت NTFS رو بزنيد بعد دکمه OK رو فشار بديد در نهايت دکمه ي Apply رو فشار بديد و اگه پيغامي براي ريسارت کامپيوتر تون گرفتيد اون رو OK کنيد.
================================================== ===============

فکر کنم با این کار اطلاعات پاک بشه ولی تست نکردم