PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : :: روشن کردن سیستم با استفاده از صفحه کلید

sinaset
08-02-2008, 10:29
برای انجام این ترفند ابتدا وارد Setup شوید . برای وارد شدن به Setup هنگام روشن شدن سیستم کلید Delete را بصورت پی در پی فشار دهید تا یک صفحه آبی رنگ ( شبیه به NC ) ظاهر شود . گزینه
Power Management Setup را انتخاب کنید و وارد آن شوید . در صفحه Power Management Setup گزینه Power On By Keyboard را انتخاب کرده و Enter را فشار دهید و سپس گزینه Password را انتخاب کنید . بعد از انجام این مراحل گزینه KB Power On Password را انتخاب کنید و پسورد خود را در پنجره Enter Password وارد کنید و Enter را فشار دهید . دوباره پسورد خود را تکرا کنید و Enter را فشار دهید . کلید Esc را بزنید تا از صفحه Power Management Setup خارج شوید . در پایان گزینه Save a Exit Setup را انتخاب کنید و کلید Y را فشار دهید تا تنظیمات Setup ذخیره شود . اکنون سیستم دوباره راه اندازی می شود . در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید با فشردن دکمه ای از صفحه کلید که به عنوان پسورد انتخاب کرده اید سیستم روشن می شود . نکته قابل توجه این است که سیستم باید از قبل در برق باشد تا این ترفند اجرا شود . می توان سیستم را به وسیله موس هم روشن کرد .
نکته : هنگام تعیین کردن پسورد اولین کلیدی که فشرده می شود به عنوان پسورد در نظر گرفته می شود
منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rezaete
08-02-2008, 10:50
قبلا این روش رو توی یه گیم نت دیدم . حالا یه سوال . اگر دکمه پاور رو بزنیم ، بعد باید اون پسورد رو هم بزنیم ؟؟؟

sinaset
08-02-2008, 12:15
قبلا این روش رو توی یه گیم نت دیدم . حالا یه سوال . اگر دکمه پاور رو بزنیم ، بعد باید اون پسورد رو هم بزنیم ؟؟؟
سلام دوست من اون روشي كه اون بالا گفتم مالا يك سايت بود ولي اين روشي كه الان مي خوام بگم مال خودم است همه چند دقيقه پيش امتحانش كردم مال مادربورد ASUS است از اين بابت مي كم مال ASUSاست چون صفحه باس ها باهم فر ق داره:10::11:

sinaset
08-02-2008, 12:27
روش كردن كامپيوتر با مادربور (ASUS)
اول از همه كاميپوتر رو ريستارت مي كنيد وقتي كه كامپيوتر رو ريستارت كردي موقعه بالا اومدن ويندوز پشت سر هم دكه Delete رو مي زنيد تا صفحه ابي رنگ بالا بايد وقتي كه صفحه بالا اومد رو منوي POWER مي رويد و روي APmConfigvrotion اينتر مي زنيد و بعد دراين قسمت
POWER BY keyborad=يعني اينكه كامپيوتر به وسيله كيبورد روش بشه
ويا
POWER BY mouse =يعني اين كه كامپيوتر به وسيله موس روشن بشه
چند گزينه ديگه هم است كه به وسيله تلفن يا خط لاين و كامپيوتر روشن بشه رو مي تونيد انتخاب كنيد
بعد از انجام دادن اين كار ها كليد F10 رو فشار بدهيد براي ذخير و خروج و كامپيوتر رو خاموش كنيد
حالا مي تونيد بازدن دكه كيبورد و يا موس و ... كامپيوتر رو روشن كنيد
منبع

سينا
:10::11:

ata.royalfalcon
31-10-2008, 18:57
با سلام خدمت اساتيد محترم
يك سوال ؛ من ميخوام كامپيوترم را از طريق دكمه كيبرد روشن كنم (براي كاهش استهلاك دكمه power ) اما در تنظيمات بايوس گزينه wakeup دارد نه گزينه power on يا turn on چرا و چه كاري بايد كرد
با تشكر