PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تو کامپیوتر من یه تکستی به نام botex.log هست چرا؟

tazkare
07-02-2008, 17:16
سلام
تو کامپیوتر من یه تکستی به نام botex.log هست چرا؟ ویروسه؟ درمانش چیه؟

meysam2145
07-02-2008, 17:37
اون طوری که فهمیدم توسط چک دیسک (chkdsk.exe) ساخته میشه این فایل(البته اگه منظورتون Bootex.log باشه)!!

mahdi7610
07-02-2008, 18:20
اون طوری که فهمیدم توسط چک دیسک (chkdsk.exe) ساخته میشه این فایل(البته اگه منظورتون Bootex.log باشه)!!
سلام دوست عزیز
نه دوست عزیز اگر فایل مورد نظر bootex.log باشه این درواقع یک فایلی هست که توسط یک تروجان در سیستم عامل های ویندوز ایجاد می شه .
فکر نکنم مربوط به chkdsk.exe باشه .
سیستم را در حالت safe mode راه اندازی کنید و با یک انتی ویروس قوی مثل nod32 سیستم را اسکن کنید و از اونجا اون فایل را پاک کنید .

meysam2145
08-02-2008, 22:04
سلام دوست عزیز
نه دوست عزیز اگر فایل مورد نظر bootex.log باشه این درواقع یک فایلی هست که توسط یک تروجان در سیستم عامل های ویندوز ایجاد می شه .
فکر نکنم مربوط به chkdsk.exe باشه .
سیستم را در حالت safe mode راه اندازی کنید و با یک انتی ویروس قوی مثل nod32 سیستم را اسکن کنید و از اونجا اون فایل را پاک کنید .
دوست عزیز
این قسمت توی سایت مایکروسافت(Microsoft TechNet) هستش :
Chkdsk ran on one of the volumes when the computer restarted. A log file, bootex.log, was created and stored in the root of the volume. This file states whether Chkdsk encountered any errors and, if so, whether they were fixed.

mahdi7610
08-02-2008, 23:37
سلام دوست عزیز حرف شما کاملا درسته . اما گاهی اوقات این فایل توسط یک تروجان هم ایجاد می شه . به همراه فایل svchost.exe و چند فایل دیگه . اما گفته شما بیشتر درست هستش .

tazkare
09-02-2008, 00:16
بالاخره پس ویروس نیست ؟ ایرادی نداره باشه.کارش نداشته باشم؟چرا همه جا هست؟

meysam2145
09-02-2008, 00:26
اصولا این فایل باید توی root باشه،اما همون طور که mahdi7610 گفتن میتونه کار ویروس یا تروجان هم باشه!!
بهترین کار هم اسکن کردن کامپیوتر هست!!!
(راستی این همه جایی که میگی کجا ها رو شامل میشه؟؟؟)

mahdi7610
09-02-2008, 00:34
اصولا این فایل باید توی root باشه،اما همون طور که mahdi7610 گفتن میتونه کار ویروس یا تروجان هم باشه!!
بهترین کار هم اسکن کردن کامپیوتر هست!!!
(راستی این همه جایی که میگی کجا ها رو شامل میشه؟؟؟)
سلام دوست عزیز
meysam2145 جان درست می گن
تا جایی که من میدونم فقط توی یک جا باید باشه اون هم root درایو c هستش . به دلیل تغییر فایل سیستم ایجاد می شه .

حتما یک بار هم این کار را بکنید روی درایو خودتون راست کلیک کنید و propertise را بزنید و سپس تب tools و گزینه check now و بعد دو تا گزینه اون را تیک بزنید و سپس گزینه start . برای درایو c باید ویندوز را ریستارت کنید بعد از تیک زدن دو گزینه .

winxp
11-02-2008, 00:41
فکر کنم موقع chkdsk درایو Fat32 ایجاد میشه

من روی رم همیشه این فایل رو دارم و همیشه باعث میشه رم من chkdsk بشه

با تروجان هم موافقم

tazkare
11-02-2008, 22:14
حتما یک بار هم این کار را بکنید روی درایو خودتون راست کلیک کنید و propertise را بزنید و سپس تب tools و گزینه check now و بعد دو تا گزینه اون را تیک بزنید و سپس گزینه start . برای درایو c باید ویندوز را ریستارت کنید بعد از تیک زدن دو گزینه.

این کارو کردم اما نرفت.
منظورم از همه جا همه درایوهای مای کامپیوتره.(BOOTEX.LOG )احتمالا از همون تروجانه چون کامپیوترم تروجان داره.به نظرتون برا تروجان چه آنتی ویروسی بهتره ؟ nod32 که دیوونه ام کرده همش همه جا رو میگه ویروس داره خدا می دونه واقعا ویروسه یا نه

mahdi7610
11-02-2008, 22:25
سلام .بهترین برنامه انتی ویروس nod32 و کسپراسکای و بیدیفندر هستن که واقعا حرف ندارند . این انتی ویرس ها قابلیت از بین بردن تروجان و اسپای وار را هم دارند .