PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل عجيب من با ماوس

alamna
07-02-2008, 01:22
سلام
يكي از اقوام مدتي بود ماوس كامپيوترش كار نمي كرد. من ماوس خودم رو براش بردم و وقتي اونو به كامپيوتر وصل كرديم كار كرد ولي ماوس خودش كار نمي كرد يعني اصلا نمشناخت و حتي در device manager هم ليست نمي شد. گفتم اشكال از ماوس اونه ولي ماوس خودش روي كامپيوتر من كار مي كرد و ميشناخت. فقط مشكل با اون ماوس بود. اگر ايراد از درگاه usb باشه ماوس خودم رو هم نبايد بشناسه ، اگر ايراد از ماوس باشه كامپيوتر من اونو ميشناسه. به نظر شما ايراد از چيه؟

zhina_gian
07-02-2008, 02:35
بعضی از ماوس ها درایو های مخصوص به خودشون رو دارند. این درایو ها معمولا از سایت کمپانی سازنده ماوسها
قابل دانلود کردن هستند. البته اگر ماوس خریداری شده از کمپانی های معروف و خوب باشند میتونید به آسانی
درایو مورد نظرتون رو دانلود کنید و مشکلتون رو حل کنید.

من هم یک ماوس دارم به اسم2020 Creative Fatal1TY . این ماوسم بر روی کامپیوتر قدیمیم که حدود 6 سال پیش
خریده بودم و فقط رمش رو ارتقا دادم کار نمیکرد اما بر روی لپ تاپم که 6 ماه میشه که خریدم راحت کار میکرد. منم
رفتم و درایوش که در داخل یک سی دی بود و اون سی دی رو در هنگام خرید در پاکتش میشه پیدا کرد بر روی
کامپیوتر قدیمی نصب کردم و ماوس کار کرد.

البته درایوش رو میشد از سایتش هم دانلود کرد اما چون من خودم سی دی اون رو داشتم این کارو نکردم.

شما هم امتحان کنید اسم و مدل ماوستون رو در اینترنت جستجو کنید و درایوش رو نصب کنید شاید درست بشه.

mahdi7610
07-02-2008, 10:43
کاملا درسته مشکل می تونه از درایور موس شما باشه .

alamna
07-02-2008, 19:05
سلام
از شما دوستان كه اظهار لطف كرده و جواب داديد سپاسگذارم. من اينكار رو كردم يعني درايور ماوس رو كه مال خودش بود نصب كردم ولي مشكل حل نشد. من كه گيج شدم.

mahdi7610
07-02-2008, 19:19
سلام . می تونید یک مبدل ps/2 به usb بگیرید و از usb استفاده کنید . در این صورت دیگه مشکلی نخواهید داشت .

احتمال داره که درایو موس شما با یکی از قطعات شما confligt داشته باشه یعنی هر دو قطعه از یک IRQ استفاده می کنند که در این صورت یکی از قطعات کار نخواهد کرد .

mahdi7610
07-02-2008, 19:23
می بخشید دوبار ارسال شد

Angel Of Darkness
08-02-2008, 00:07
سلام منم احتمال میدم موش وراره {خنده یاهویی(ف ر پ ب) } شما با همون چیزایی که مهدی عزیز گفتن گفتنش دوباره لزومی نداره مشکل داشته باشه راه حلشونم منطقی به نظر میاد
امتحان کنید
موفق باشید

alamna
08-02-2008, 11:15
سلام و متشكرم از اظهار لطفتون. ولي وقتي در device manager ليست نميشه چطوري بفهمم كه با چي conflict داره؟

mahdi7610
08-02-2008, 17:19
سلام و متشكرم از اظهار لطفتون. ولي وقتي در device manager ليست نميشه چطوري بفهمم كه با چي conflict داره؟
سلام alamna عزیز

من فقط احتمال دادم همچین اتفاقی افتاده باشه .
توی run بنویس msinfo32 تا پنجره system information باز بشه توی قسمت Hardware Resources و زیر منوی IRQ شما می تونید IRQ های اختصاص داده شده به قطعات را مشاهده کنید .
توی اون قسمت ببینید IRQ اختصاص داده شده به موس با کدوم قطعه دیگه یکی هستش .

در ضمن شما نگفتید این موس شما USB هستش یا PS/2 ؟
در ضمن اگر موس شما PS/2 باشه باید ابتدا سیستم را به طور کامل خاموش کنید و بعد موس را به کیس متصل کنید چون اگر موس شما PS/2 باشه بعد از روشن شدن سیستم موس شناخته نمی شود . حتما باید قبل از وصل کردن سیستم خاموش باشد .

اگر هم موس شما PS/2 هستش بهتره از یک مبدل برای استفاده از USB استفاده کنید .
چون درایو موس شما احتمالا با سیستم عامل نصبی هم خوانی نداره . شاید یه سیستم عامل دیگه روی سیستم نصب کنید مشکل برطرف بشه .( البته این هم فقط یه احتمال بود گفتم شاید درست بشه )

alamna
09-02-2008, 10:52
سلام مهدي جان.باز هم شرمنده كرديد. ماوس Usb هست. در ضمن اين كار رو امتحان ميكنم. انشاال.. درست بشه. باز هم ازت ممنونم.

mahdi7610
09-02-2008, 11:14
می بخشید دوبار ارسال شد

mahdi7610
09-02-2008, 11:18
سلام مهدي جان.باز هم شرمنده كرديد. ماوس Usb هست. در ضمن اين كار رو امتحان ميكنم. انشاال.. درست بشه. باز هم ازت ممنونم.
سلام alamna عزیز
خوب پس موس شما usb هستش . من فکر می کردم ps/2 هستش .
پس با این حساب احتمال داره usb موس شما 2 باشه و usb سیستم شما 1 باشه که همچین اتفاقی می فته .
بهتره پورت های دیگه usb سیستم را هم امتحان کنید شاید اونا جواب بدن .
پس با این حساب شما باید یک مبدل usb به ps/2 بگیرید و خیال خودتونا راحت کنید . چون خودم همین کار را کردم .

alamna
10-02-2008, 12:38
مهدي جان سلام
من پورتهاي ديگه Usb سيستم رو هم امتحانكردم باز هم جواب نداد. اما بهتره همين كارو كنم يعني مبدل Usb به Ps/2 بگيرم. ببينم چي ميشه.ممنون ، تا دوباره مزاحم بشم.

mahdi7610
10-02-2008, 16:30
خواهش می کنم . انشاءالله درست می شه . و این مشکل بیشتر به دلیل ناسازگاری قطعه متصل شده است . که از لحاظ compatibality با سیستم عامل سازگار نیست .

winxp
10-02-2008, 23:50
تایید میشه

با تبدیل مشکل حل میشه

alamna
15-02-2008, 19:03
سلام به هم سلام و سلام
خوشحاليم براي اينه كه درست شد و ماوس كار كرد. البته هنوز نمي دونم چرا پورتهاي Usb كار نكرد ولي از همه به خصوص آقا مهدي بسيار ممنونم.

mahdi7610
15-02-2008, 19:49
سلام به هم سلام و سلام
خوشحاليم براي اينه كه درست شد و ماوس كار كرد. البته هنوز نمي دونم چرا پورتهاي Usb كار نكرد ولي از همه به خصوص آقا مهدي بسيار ممنونم.
سلام alamna عزیز
ما هم خوشحالیم که مشکل شما حل شد .
کار نکردن پورتهایی usb به خاطر این هستش که درایو موس شما با سیستم شما و سیستم عامل شما از نظر compatibality سازگار نیست . و این مشکل مختص فقط شما نیست . افراد زیادی هستند که این مشکل را دارند .