PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اف تی پی بروزر وچند سوال درمورد اف تی پی

Adel.p30
26-10-2005, 06:32
سلام
میریم سر سوال ها
فرق اف تی پی با اچ تی تی پی چیه؟
چگونه می تونم نرم افزار های مورد نظرم رو از اف تی پی بدست بیارم باید دانلود کنم از روی اف تی پی یا نه؟
طریقه یه دریافت کردن از اف تی پی چگونه است؟
سوال ها همین بود
کامل کامل توضیح بدید
ضمنا طرز کاره اف تی پی بروز رهم برام توضیح بدید

mpsjavad
27-10-2005, 01:25
با سلام ..

پروتکلهاى اينترنتى مجموعه قوانينى هستند که چگونگى تبادل اطلاعات را در شبکه توصيف مى کنند. از ميان پروتکلهاى استاندار مى توان به TCP و UDP و IP و SNMP اشاره کرد که هر کدام وظيفه خاصى را انجام مى دهند .انواع ديگر پروتکلهاى اينترنتى عبارتند از: News, Gopher, Telnet, E-Mail, FTP, HTTP ....

فرق اف تی پی با اچ تی تی پی چیه؟

( File Transfer Protocol ( FTP يکى از قراردادهاى TCP/IP که به شما اجازه مى دهد تا اطلاعات خود را از کامپيوتر به شبکه بفرستيد و يا آنها را دريافت کنيد يا اينکه آنها را حذف، به روز، کپى و ... کنيد. اين سرويس دو نوع است، يکى به صورت رايگان که همه کاربران اجازه استفاده از آن را دارند (مانند ftp://ftp.microsoft.com) و ديگرى که فقط مدير سايت اجازه استفاده از آن را دارد .

HTTP ) Hypertext Transfer Protocol ) اين پروتکل که به وسيله مرورگرهاى اينترنت نشان داده مى شود ، شبکه اى است که شما را به ميزبان مرتبط مى کند و به با توجه به اطلاعاتى که درخواست کرده ايد نتايج را نشان مى دهد .

به طور ساده پروتكل FTP براي جابجايي ديتا ها كاربرد داره و HTTP براي انتقال صفحات حاوي ابر متن !

چگونه می تونم نرم افزار های مورد نظرم رو از اف تی پی بدست بیارم باید دانلود کنم از روی اف تی پی یا نه؟

برخورد با FTP دقيقا مثل برخورد با يك پوشه در محيط ويندوز هست .. همين طور كه شما نام پوشه رو تغيير ميديد يا كپي ميكنيد و .. با مواجه شدن با پنجره FTP هم به همين صورت عمل ميكنيد .

طریقه یه دریافت کردن از اف تی پی چگونه است؟

مثل جابجايي يك پوشه از يك درايو هارد به يك درايو ديگه .. از طريق كپي - پيست يا كشيدن و انداختن !

اميدوارم كه گنگ نباشه !

شب خوش .

McLarenF1
27-10-2005, 23:28
سلام آقا جواد گل ،
اي داد بيداد بر من !!! جدا از شما معذرت ميخوام.
اين دوستمون همين سوال رو در يك تاپيك ديگه با يك عنوان ديگه مطرح كرده بودن ، منم بدون توجه به اين تاپيك شما به اون جواب دادم و فكر كنم آوردمش بالا !!!
جدا معذرت ميخوام و از شما ميخوام اين بي دقتي من رو ببخشيد. ديگه تكرار نميشه ! قول ميدم !!!
اما همين جا به اين دوستمون هم يك تذكر جدي ميدم !!!
آخه اين چه كاريه دوست عزيز ، آدم مياد تو دو تا تاپيك با عناوين مختلف سوال يك جور مطرح ميكنه ؟!؟!؟ ببينيد چه جوري من رو شرمنده آقا جواد گل كرديد !!!
سعي كنيد كمي به قوانين احترام بذاريد !!!

mpsjavad
28-10-2005, 00:17
با سلام ..

دوست من اين چه حرفيه عزيز من الان به اون تاپيك كه شما توضيح داده بوديد رفتم بايد بگم كه خيلي خوب و كامل توضيح داده بوديد و از شما تشكر ميكنم ...

از آدل جان هم تقاضا دارم كه يه خورده بيشتر دقت كنند ...

با تشكر .