PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال به سیم کارت موبایل

hossein-1023
02-02-2008, 19:47
با سلام خدمت تمامی دوستان
خواستم بپرسم که آیا امکان داره که بتونم برنامه ای بنویسم که وقتی گوشی موبایل که حاوی سیم کارت هم هست رو وقتی به پورت یواس بی متصل کردم رو با استفاده از برنامه ای که نوشتم به سیم کارت درون گوشی متصل شده و با استفاده از اون سیم کارت به جایی متصل شد ( زنگ زد )
بزار دقیقتر بگم :
ما یه گوشی موبایل نوکیا رو که درونش سیم کارتمون هم هست رو به کامپیوتر متصل میکنیم .
حالا میخوام برنامه ای بنویسم که با اسفاده از سیم کارت درون گوشی به جایی زنگ بزنیم .
با تشکر بسیار فراوان .

majid_kntu
02-02-2008, 23:22
همينطوريش براي كار كشيدن از وي بي برنامه نويسا برداشتن يه دور ديگه اكثر dll ها و كتابخانه هاي استاندارد ويندوز رو از اول نوشتن.
به اين نكته دقت كن كه با ويژوال بيسيك نميشه هر برنامه سيستمي رو نوشت.

MrJamshidy
03-02-2008, 00:29
شرمنده مجید جان ولی جا داره که بگم باید اون گوشی همچین سیستمی رو پشتیبانی کنه

majid_kntu
03-02-2008, 00:43
اي بابا بازم تو داروگر!
من مي گم نره تو مي گي بدوش؟@!

MrJamshidy
03-02-2008, 03:26
نه پاکشوما جان!
من فقط اون قسمتی رو که جا انداختی اضافه کردم

majid_kntu
03-02-2008, 09:56
با با!اصلا چه پشتيباني بكنه چه نكنه ويژوال بيسيك نمي تونه handle كنه اونو!داروگر!:32:

mehdibarghi
03-02-2008, 12:24
اگر شما با سیستم موبایلتون کاملاً آشنا باشید چرا نتونید !!!
من این کار را خیلی ساده انجام دادم .
منظورم از ساده اسن نیست که کار راحتی باشه . اینه که کار ساده ای رو انجام دادم .
با استفاده از پورت usb توانستم فایل مربوط به دفترچه تلفن گوشیمو در بیارم و کپی کنم رو کامپیوترم

البته ناگفته نماند در vb ارتباط با usb خیلی دردسر داره که البته مهمترین مرحله کار هست .

در جواب دوستمون آقا مجید هم باید بگم که مگه خود نرم افزارهایی که اغلب گوشیها همراه خودشون برای کنترل گوشی دارن با چی نوشته شدن . با یکی از همین زبانهای برنامه نویسی . که یکشون vb هست .

دوست عزیز اگر سؤالی داشتی میتونی برام EMAIL کنی
mehdibarghi2003@yahoo.co

KhepeleSibilo
03-02-2008, 21:55
با استفاده از پورت usb توانستم فایل مربوط به دفترچه تلفن گوشیمو در بیارم و کپی کنم رو کامپیوترم

البته ناگفته نماند در vb ارتباط با usb خیلی دردسر داره که البته مهمترین مرحله کار هست .

در جواب دوستمون آقا مجید هم باید بگم که مگه خود نرم افزارهایی که اغلب گوشیها همراه خودشون برای کنترل گوشی دارن با چی نوشته شدن . با یکی از همین زبانهای برنامه نویسی . که یکشون vb هست .

mehdibarghi2003@yahoo.co

يعني شما با USB يه گوشيتون فرمان فرستادين!!!!!
حالا چرا ايميل!
لااقل شما فايل EXE برنامه رو بزارين!‌من خودم بهتون ايميل مي زنم!

KhepeleSibilo
03-02-2008, 21:56

mehdibarghi2003@yahoo.co

يعني شما با USB يه گوشيتون فرمان فرستادين!!!!!
حالا چرا ايميل!
لااقل شما فايل EXE برنامه رو بزارين!‌من خودم بهتون ايميل مي زنم!

majid_kntu
03-02-2008, 22:48

mehdibarghi2003@yahoo.co

وي بي بچه بازيه تو زمينه برنامه نويسي سيستمي جوون!برنامه هاي سيستمي رو با سي مي نويسن كه ميشه توش اسمبلي هم قاطي كرد (البته نه به صورت يه فايل exe جداگانه)شايد مثل اين دوستمون بتوني زوركي يه چيزايي بنويسي،
ولي از كجا معلوم كه تو هر پلتفرم مقصدي اجرا بشه،نه!هيچ تضميني نيست!

KhepeleSibilo
05-02-2008, 12:45
وي بي بچه بازيه تو زمينه برنامه نويسي سيستمي جوون!برنامه هاي سيستمي رو با سي مي نويسن كه ميشه توش اسمبلي هم قاطي كرد (البته نه به صورت يه فايل exe جداگانه)شايد مثل اين دوستمون بتوني زوركي يه چيزايي بنويسي،
ولي از كجا معلوم كه تو هر پلتفرم مقصدي اجرا بشه،نه!هيچ تضميني نيست!

Vb‌يكي از بهترين برنامه ها براي كار با سخت افزاره!
از لحاظ platform هم نگران نباشين! نوع نوشتن هست كه مهمه
گوشي ها امكان گرفتن AT COmmand از USB رو اكثرا ندارن! مدل هاي اصلي با COM وصل مشين
اينكه با USB فايل بخونيم هم شاهكاري نيست! چون خودش به عنوان يك پارتيشن اضافه مي شه و كار ...
50% حرفم كنايه بود :43:50% هم حساب رو روو اين گذاشتم كه شايد گوشي هاي جديد جدا دستوري از USB بگيرن (البته اگر اينطوري بود توو خود pcsuite نوكيا يا برنامه مشابه بقيه گوشي ها،امكان زنگ زدن اينها رو مي زاشتن!) باور كنين اونقدر چيرهاي عجيب ديدم كه اين موضوع اگر بشه برام عادي باشه!

hossein-1023
05-02-2008, 13:03
با سلام خدمت تمامی دوستان که نظرات خودشون رو دادن.
حالا به نظر همه ی شما این کار غیرممکنه و من باید بیخیال بشم.؟

mehdibarghi
05-02-2008, 20:10
با سلام؛
اول از همه باید تشکر کنم از بعضی از دوستان که میگن نمیشه تو vb برنامه سیستمی نوشت . البته این تشکرم به خاطر اینه که واقعاً به خودش اطمینان داره که این حرفو میزنه . این حرفو زدم که بگم همه چیز را همه کس میداند . من هر موقع بخواهم درباره چیزی نظر بدهم درصدی هم احتمال اشتباه را می دهم .... خب بگذریم ...
دوم اینکه به گفته یکی دیگه از دوستانمون خوندن فایل کاری نداره . !! بله من هم اینو میدونم ولی اگه اون پست منو به دقت مطالعه کنی متوجه میشی که من نوشتم فایل دفترچه تلفن ... همونطور که میدونید دفترچه تلفن گوشی ها یا در حافظه سیمکارت هستش و یا در حافظه خود گوشی ... حالا بگین کدوم گوشی هست که حافظه سیم کارتشو برامون به صورت یک درایو بیاره ؟؟؟
تازه vb اونقدرها هم بچه بازی نیست پیرمرد !!! یکی از علتهای مهمش هم میتونه این باشه که پیرمردهایی مثل شما اومدن توی تالارها و دارن در مورد اون اطلاعات کسب می کنن .
البته یادم رفت که بپرسم .. منظور شما از برنامه نویسی سیستمی چیه ... شما اگه تونستید یک برنامه بگید که تو vb نشه نوشت اونوقت قبولتون دارم ...
البته در پایان باید عرض کنم که تمام این حرفها را سعی کردم با نهایت احترام و دوستی بهتون بگم ؛ اگه یه خورده خودمونیم معذرت میخواهم ...

mehdibarghi
05-02-2008, 20:12
درضمن داشت یادم میرفت ؛
من برای این گفتم برام Email کن چون همیشه و دائماً توی تالارها و انجمنها نمیام .
ولی هر وقت اینترنت میام یه سری به Email ام میزنم ..
با تشکر

majid_kntu
05-02-2008, 22:40
متاسفانه منظور منو نفهميدي!
ويژوال بيسيك رو با چند زبون برنامه نويسي نوشتن كه C يكي از عمده ترين اونهاست.هدف از توليد و پياده سازي كامپايلر ويژوال بيسيك خلق زبان برنامه نويسيي بود كه از همه پيچيدگي هاي زبان هاي پيشرفته و قدرتمند بدور باشه و در عين حال بتونه به نياز هاي روز دنيا به عنوان يه زبان عمومي ونه تخصصي جواب بده!

اولا خوندن يه فايل از يه درايو يا پارتيشن Removable برنامه نويسي سيستمي حساب نميشه.كار اصلي رو كسي كرده كه درايور مربوطه رو نوشته نه شما كه از چند تا تابع آماده استفاده كرديد.(اگه كمي اطلاعات برنامه نويسي داشته باشيد حتما بايد بدونيد كه نوشتن درايور كار فوق العاده حساسيه)
حتما مي دونيد API چيه.هر وقت تونستيد به كمك ويژوال بيسيك سخت افزار كامپيوتر رو به طور كامل در اختيار بگيريد اونوقت يه برنامه سيستمي نوشتيد.هر وقت تونستيد يه برنامه مستقل از سيستم عامل بنويسيد اونوقت يه برنامه سيستمي نوشتيد.
دوست عزيز!شما كه يه فايل رو كپي كردي چرا فكر مي كني يه برنامه سيستمي نوشتي؟
درسته من گفتم ويژوال بيسيك بچه بازيه!چون طراح هاي اون يه چيزي ساختن شبيه ماشين RD كه بخواد جاي GLX رو بگيره.منظورم تو زمينه برنامه نويسي شي گراست.اگه تا حالا يك برنامه فقط يك برنامه با جاوا نوشته باشيد مي فهميد كه برنامه نويسي شي گرا چيه!
تو زمينه برنامه نويسي سيستمي هم اگه به كسي بگيد "من با ويژوال بيسيك يه سيستم عامل نوشتم" بهتون مي خنده.البته اين جور كارها رو با ويژوال سي هم نميشه كرد چون اسمش روشه "ويژوال" ولي كافيه كدتون رو كمي تغيير بديد و اونو با ابزارهاي خاصي طراحي كنيد تا شدني بشه.
سيستم عامل با لايه بندي منابع امكان نداره به شما اجازه بده بتونيد مستقيما با سخت افزار كار كنيد دقيقا همون مساله اي كه باعث ميشه من بگم ويژوال بيسيك فقط بدرد طراحي Application مي خوره و بس!
اون هم Application هايي كه توشون مديريت حافظه و تنظيم پيچيدگي زماني اون كاملا سطحي انجام ميشه!

mehdibarghi
06-02-2008, 19:46
سلام ؛
متاسفانه شما باز هم متوجه منظور من نشدین ...
خیلی ساده می گم ...
من اون فایلی رو که میگم کپی کردم رو با کپی و پیست نکردم ... بلکه با استفاده از یک فرمان که با استفاده به پورت usb به گوشی تلفن فرستادم اون گوشی هم اون فایلو (یعنی تمامی افراد و شماره هاشون و سایر اطلاعاتشونو ) میریزه توی رم موبایل و بعد با اون روشی که شما میگین از توی رم اونو کپی می کنم .
منظور من از برنامه ای که نوشتم قطعاً کپی کردن یه فایل نیست چون کلاً با 10 خط کد میشه اونو نوشت !! بلکه منظورم ارتباط با پورت usb و ارسال فرمان به گوشی هست و نه کپی کردن یک فایل ...
در ضمن یک چیزی هم بگم من توی این انجمنها نیازی ندارم که بخواهم با کسی بحث کنم (اگه شما میگید نمیشه ... منم حرفی ندارم...)
و یک چیز دیگه که باید خدمت همه بگم اینه که من نیازی به تعریف کردن از خودم ندارم و نیز نیازی ندارم که مثلاً بگم تو فلان درس نمره فلان رو گرفتم ... چون من اصلاً رشتم کامپیوتر نیست !!!!!!!! قبلاً هم تو یکی دیگه از پیامهام گفته بودم که برنامه نویسی فقط علاقه می خواهد و بس !!!
امیدوارم موفق تر باشید ...
در ضمن بهتره به جای اینکه بحث رو به جاهای دور از شان دانشجو و دوستی بکشونیم بیائیم و باهم دیگه سعی کنیم علممونو بیشتر کنیم و اگه علمی داریم به دیگران یاد بدیم
با تشکر از همه شما

majid_kntu
07-02-2008, 00:40
علم و رفاقت كنار هم هستن نه رودر روي هم.مثلا تو ضيحات جديد شما شد تكرار مكررات،اگه قصد تون فقط اثبات حقانيت خودتونه كه هيچ وگرنه من يكي كه فقط مي خوام يه چيز جديد ياد بگيرم.
مي بينم كه لحنتون شديد شده:اين دور از شان يك محيط علميه،اين طور نيست؟
اجازه بديد فقط در صورتي به موضوع برقراري ارتباط با Usb‌برگرديم كه اول يه سري از سوتفاهم ها و احيانا كدورت ها برطرف شده باشه.اگه موافقيد بسم ا...

majid_kntu
07-02-2008, 00:45
تو همين زمينه موبايل به اين برنامه نگاه كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تو انجمن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فكر مي كنيد با وي بي بتونيد همچين برنامه اي بنويسيد؟

hossein-1023
07-02-2008, 16:44
سلام
حالا کسی هست که بگه سوال ما به کجا رسید ؟؟؟
اثلا فقط بهم بگید که میشه همچین برنامه ای برای موبایل با ویژوال نوشت یا نه ؟؟؟
و اگه با ویژوال نمیشه با چه زبانی این کار رو میشه کانجام داد ؟؟؟

آیا امکان داره که بتونم برنامه ای بنویسم که وقتی گوشی موبایل که حاوی سیم کارت هم هست رو وقتی به پورت یواس بی متصل کردم رو با استفاده از برنامه ای که نوشتم به سیم کارت درون گوشی متصل شده و با استفاده از اون سیم کارت به جایی متصل شد ( زنگ زد )
بزار دقیقتر بگم :
ما یه گوشی موبایل نوکیا رو که درونش سیم کارتمون هم هست رو به کامپیوتر متصل میکنیم .
حالا میخوام برنامه ای بنویسم که با اسفاده از سیم کارت درون گوشی به جایی زنگ بزنیم .
با تشکر بسیار فراوان

majid_kntu
07-02-2008, 17:19
سلام

آیا امکان داره که بتونم برنامه ای بنویسم که وقتی گوشی موبایل که حاوی سیم کارت هم هست رو وقتی به پورت یواس بی متصل کردم رو با استفاده از برنامه ای که نوشتم به سیم کارت درون گوشی متصل شده و با استفاده از اون سیم کارت به جایی متصل شد ( زنگ زد )
بزار دقیقتر بگم :
با تشکر بسیار فراوان

ببينم عزيز من يه نرم افزار دارم به اسم My phone Explorer كه مخصوص سوني اريكسون هستش.اين نرم افزار از طريق يكي از پورتا به گوشي متصل ميشه(حالا بستگي به درايور گوشي داره شماره پورت)و دفتر چه تلفن و فايلا و مسيجا و ... رو باز ميكنه و هم ميتونيد به جايي زنگ بزنيد(از طريق اين برنامه)هم مي تونيد SMS‌بفرستيد.اين برنامه حتي تقويم شما رو هم باز ميكنه.
خلاصه اينكه شدني هست ولي با وي بي...
من كه ميگم نميشه!
ولي آقاي مهدي ميگه ميشه.پس جواب رو از خود ايشون بگيريد!
من ديگه با اين تاپيك كاري ندارم.باي!

winer3549
10-02-2008, 23:32
سلام

بزار دقیقتر بگم :
با تشکر بسیار فراوان

بابا یا یه جواب بدین یا لااقل مارو سر کار نزارین

اما کلا بگم که با دلفی شد . با نوکیا ان 73