PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دکمه چند کاره ...

lord_ashkan_z
01-02-2008, 12:20
چه جوری میشه برای یک دکمه تعریف کرد که با کلیک اول یک کار و با کلیک بعدی یه کار دیگه و ... را انجام دهد؟

mhm5000
01-02-2008, 12:51
سلام چون دقبقا كد آن را در فلش به خاطر نمي آورم انشاءالله آن را در مدرسه به تو تحويل خواهم داد...
(دبيرستان علامه حلي همدان) اگر كد را به يادآوردم اولين فرصت در وبلاگم قرار مي دهم...

lord_ashkan_z
01-02-2008, 13:50
راستی چه جوری میشه تعیین کرد با راست کلیک کردن یه کار و با چپ کلیک کردن یه کار دیگه انجام دهد؟

mehdidelphi
01-02-2008, 20:51
سلام
برای اینکه برای راست کلیک و چپ کلیک کد بنویسید باید از رویدادهای ماوس استفاده کنید . یعنی میتونید از این رویدادها در یک جمله شرطی استفاده کنید.:10:

بهرام_62
02-02-2008, 02:49
چه جوری میشه برای یک دکمه تعریف کرد که با کلیک اول یک کار و با کلیک بعدی یه کار دیگه و ... را انجام دهد؟

سلام دوست عزیز
این کار خیلی سادست
ولی من نمی دونم دقیقا چی می خوای
یکی از این موارده دیگه:
1. می خوای دکمه دو تا کار بکنه دفعه اول یک کار دفعه دوم یک کار دیگه باز دفعه سوم دوباره همون کار اول و.....
2.می خوای چندین کار از این دکمه بدبخت بکشی:دی
3.می خوای رندومیک(شانسی)این دکمه یکی از کار هایی که براش تعریف کردی رو انجام بده
لطفا مشخص کن کدوم یک از این ها رو می خوای تا بتونم راهنماییت کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lord_ashkan_z
02-02-2008, 14:21
نه ...

هر بار که کلیک می کنی یه کاری بکنه. برای اولین بار یه کار برای دومین بار یه کار دیگه و ...

بهرام_62
02-02-2008, 17:08
نه ...

هر بار که کلیک می کنی یه کاری بکنه. برای اولین بار یه کار برای دومین بار یه کار دیگه و ...

سلام من بازم منظورت رو نفهمیدم
نمی دونم بعد از و ... چه تفاقی می افته یعنی کار جدیدی هست یا بر می گرده به کار اول
ولی بازم سعی می کنم کمکت کنم:10:
Tag دکمه رو می زاری 0 و توی کد این رو می نویسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
......................
این کار معنیش اینه:

اگر تگ d مساوی بود با 0 سپس
پیغام سلام بده
و تگ d رو بکن 1
اگر شرط درست نبود
پیغام خداحافظ بده
و تگ d رو بکن 0
پایان شرط

همینطور که می بینی شط طوری طراحی شده که اول که تگ دی خودش صفر هست شرط درست در میاد و توی کاری که باید شرط بکنه این کار هست که تگ رو بکنه 1
بنابراین وقتی دوباره روش کلیک بشه شرط درست نیست و عملیات بعد از else رو انجام می ده و دوباره تگ رو می کنه 0 و برای سوم باز شرط درست در میاد به همین راحتی:27:
ببخشید یکم زیادی توضیح می دم:46:
.................................................. .....

ولی اگر چند تا کار بخوای شرط انجام بده مثلا چهار تا کار:
دوباره تگ d رو میزاری 0 و این کد رو می نویسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این کد رو وقتی می نویسی چهار تا کار رو انجام می ده و دوباره از اول کار ها رو شروع می کنه
می تونی کار ها رو هر چند تا که دلت خواست بیشتر کنی به همین راحتی:21:
امیدوارم توضیحات ناقصم کمکی کرده باشه:10:

majid_kntu
02-02-2008, 18:24

سلام از چه نگارشي از وي بي استفاده مي كنيد؟باي

mehdibarghi
03-02-2008, 12:33
میتونی به جای استفاده از if تو در تو از select case استفاده کنی
Email

بهرام_62
03-02-2008, 20:51
میتونی به جای استفاده از if تو در تو از select case استفاده کنی
Email

آره این خیلی ساده تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lord_ashkan_z
04-02-2008, 20:47
بهرام دست درد نکنه.
البته لازم نبود این قدر به خودت زحمت بدی من با همون توضیح اولی فهمیدم.
به هر حال دست درد نکنه.

در ضمن یه چیز دیگه هم هست، که پرسیدم:
چه جوری میشه کاری کرد که با چپ کلیک یه کاری و با راست کلیک یه کار دیگه انجام داد؟

MrJamshidy
05-02-2008, 00:23
Private Sub Command1_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Select Case Button
Case vbRightButton
Code...
Case vbLeftButton
Code...
Case vbMiddleButton
Code...
End Select
End Sub

lord_ashkan_z
05-02-2008, 15:12
میشه گفت ، خیلی ممنون ...

بهرام_62
05-02-2008, 19:58
البته لازم نبود این قدر به خودت زحمت بدی من با همون توضیح اولی فهمیدم.
به هر حال دست درد نکنه.

آخه من خودم چند تا سوال از کسی پرسیدم طرف همینجوری چند تا چیزی گفت منم هیچی سر در نیاوردم برا همین گفتم بزار خوب توضیح بدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lord_ashkan_z
05-02-2008, 23:49
البته بضعي ها خيلي سر سري جواب مي دن. و اصلا توجه نمي كنن اگر يه دفعه كامل جواب بدن كمتر وقتشون رو مي گيره ...

درست مي گم؟!...

MrJamshidy
06-02-2008, 04:00
بله درست میگید
خواهش میکنم