PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع اینترنت تو شبکه بحز یکی (حتی سرور)

reza_badii
31-01-2008, 23:20
دوستان سلام!من یک مشکل عجیب با شبکه خونمون دارم!
من 3 تا کامپیوتر خونه رو به هم وصل کردم! یکیش که به اینترنت وصله حکمه سرور رو داره و اینترنتش رو با یک workgroup و ip دستی share کردم! تمام کامپیوتر ها هم ویندوز xp دارن!
حالا مشکل اینجاست که 2 تا از computer ها چند وقت 1 بار اینترنتشون قطع میشه! یعنی تو شبکه هستن و شرینگ هم کار میکنه ولی اینترنت نه! حتی تو connection ها اینترنت shair شده هست! ولی کار نمیکنه!
حتی دیروز بعد از عوض کردن ویندوز 1 ساعت بعد اینطوری شد!
نکته جالب اینجاست که خود سرور هم به این بلا مبتلا میشه! (مثل همین الان! ) ولی کامپیوتر های دیگه از اینترنت استفاده میکنن! حتی سرور ترافیکشون رو هم نشون میده! ولی خودش نه!
این 2 تا کامپیوتر هر 2 از kaspersky internet security استفاده میکنن! ولی اون یکی که اینطوری نمیشه نه!
هیچ راهی هم تا حالا پیدا نکردم جز system restore که برای اون هم باید kasper رو uninstall کنم بعد!

حالا میتونید منو راهنمایی کنید که بفهمم اشکال از کجاست؟

ممنون!

mamad_tk_pk
01-02-2008, 11:37
يه مقدار واضح تر لطفا .
شما فرموديد كه اون سيستمي كه كاسپر نداره اينطوري نمي شه ؟

reza_badii
01-02-2008, 13:19
والا واضح ترش میشه اینکه 3 تا کامپیوتر تو شبکه هستن! 2 تا کلاینت و 1 سرور!
سرور و یکی دیگه که کسپر دارن هر چند وقت یکبار اینترنتشون قطع میشه! اینترنت هم ADSL هستش که با یک کانکشن lan به سرور وصل شده!
اون یکی کامپیوتر که این مشکل رو نداره کسپر هم نداره! هیچ آنتی روش نصب نیست!
علت این هم که به کسپر مشکوکم اینه که دیروز آپدیت داشت و بعدش نیاز به restart داشت!
restart کردن همانا! قطع شدن اینترنت همانا!
البته بعد از remove کردن کسپر هم درست نمیشه! فقط چارش system restore !
حالا اگر نکات خاص دیگه ای هم هست بگید تا من بگم!

mamad_tk_pk
01-02-2008, 19:32
دوست عزيز كاسپر ها رو پاك كنيد و بدون ضد ويروس امتحان كنيد . يعني هر 3 كامپيوتر بدون ضد ويروس باشند .
اگر درست شد پس :
خيلي سريع و بدون حاشيه عرض كنم خدمتتون كه كاسپر ها رو پاك كنيد و روي هر 3 بيت ديفندر و يا نود 32 نصب كنيد .
چون كاسپر كلا برنامه ايه كه حاشيه زياد داره و من هم نمي دونم كه چه تنظيماتي رو انجان داديد .
ولي اگر بدون ضد ويروس درست نشد بحث ديگري دارد كه از خيلي جاها مي تونه نشات بگيره .
حالا شما موقتا بدون ضد ويروس كار كنيد و براي اطمينان بيبشتر سايت هاي ناشناس را باز نكنيد .

reza_badii
01-02-2008, 20:25
عزیز جان ممنون از پیگیریت! ولی مشکل حل شد!
نمی دونم کدوم شیر پاک خورده ای proxy ست کرده بود!
دیروز یکی از دوستام گفت که مسنجرش وصل نمیشده! رفته دیده proxy ست شده براش!
الانم به ذهنم رسید که نکنه مال منم مشکلش همینه! رفتم دیدم بلــــــــــه!

حالا باید کمین بذارم ببینم کدوم برنامست که این کارو میکنه!

بازم ممنون از پیگیریت!

mamad_tk_pk
01-02-2008, 22:07
چه عجيب !!!!!!!
خواهش مي كنم دوست عزيز .