PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دریافت و ارسال اطلاعات به Bios

MrJamshidy
31-01-2008, 23:13
آقایون سلام

من دارم یک برنامه شبکه می نویسم که نیاز دارم Wake On Lan بایوس رو فعال کنم
خواهشا کمک کنید زیاد هم عجله ندارم

ممنون

majid_kntu
02-02-2008, 23:54
نميشه ويندوز اجازه دسترسي به لايه هاي kernel‌رو به برنامه نويس نميده.بايد دستي اين كار رو بكني

MrJamshidy
03-02-2008, 00:10
اما دستی یک خورده گوشش بازه

من میخوام یک برنامه بنویسم تک باشه بعد تو هلپش بنویسم برو تو ستاپ Wake On Lan رو فعال کن

majid_kntu
03-02-2008, 00:41
ما هي ميگيم نره تو مي گي بدوش

mehdibarghi
03-02-2008, 12:36
باید برای دسترسی به بایوس از اسمبلی استفاده کنی
میتونی یه برنامه برای فعال کردن اون قسمت تو اسمبلی بنویسی(البته سخته) و بعد تو vb فایل اجرایی اون برنامه رو با استفاده از دستور shell اجرا کنی در ضمن اگه سؤال دیگه ای داشتی میتونی برم Email کنی .
mehdibarghi2003@yahoo.com

mehdibarghi
03-02-2008, 12:37
ایمیلم اینه :
mehdibarghi2003@yahoo

mehdibarghi
03-02-2008, 12:37

MichaelQwerty
04-02-2008, 08:13
باید برای دسترسی به بایوس از اسمبلی استفاده کنی
میتونی یه برنامه برای فعال کردن اون قسمت تو اسمبلی بنویسی(البته سخته) و بعد تو vb فایل اجرایی اون برنامه رو با استفاده از دستور shell اجرا کنی در ضمن اگه سؤال دیگه ای داشتی میتونی برم Email کنی .
بهترین راهش همینه
حتما اسمبلی بلد نیستی
کار آسونی هم نیست!!

MrJamshidy
04-02-2008, 10:26
بهترین راهش همینه
حتما اسمبلی بلد نیستی
کار آسونی هم نیست!!

دقیقا حق با شماست بلد نیستم
اگر میشه برام درست کنید و بزارید ممنون میشم

درضمن فکر نمیکنید خیلی ها به امکانات اسمبلی احتیاج دارن؟
من میگم یک آموزش خیلی توپ برای اسمبلی بزارید ولی قبلش کاره منو راه بندازید که ساخت برنامه رو تموم کنم

mehdibarghi
04-02-2008, 10:47
برای ساخت یک چنین برنامه ای باید به همه چیز کامپیوتر آشنایی داشت . فکر نمیکنم کسی بتونه برات به راحتی اینو بنویسه . بهتره تو اینترنت یه سرچ بزنی!!.

mehdibarghi
04-02-2008, 10:53
به نظر من بی خیال این قسمت شو . میتونی در برنامه با استفاده از Api بفهمی که اون قسمت فعال هست یا نه ولی نمیتونی اونو تغییر بدی .
من اگه جای شما بودم با یک پیام به کاربر روش کار رو میدادم .

MrJamshidy
04-02-2008, 12:17
باور کن نمیشه یک کاری برام بکن مگر شما اسمبلی بلد نیستی؟

اون Api چی هست میشه بگی؟

MrJamshidy
04-02-2008, 12:18
باز هم بابت زحمات شما ممنونم

mehdibarghi
04-02-2008, 14:15
اگه بخواهی یک چنین برنامه ای را با اسمبلی بنویسی کد خیلی زیادی رو باید بنویسی (شاید حدود 1000 خط) . تازه شاید خیلی بیشتر ...تازه این کد فقط رو سیستم خودت یا بعضی از سیستمهای دیگه کار میکنه ؛ چون بایوس سیستم های مختلف باهم فرق می کنه و نوع تراشه اونها هم باهم فرق میکنه (همونطور که میدونید زبان اسمبلی زبان خیلی قدرتمندی است و کنترل کامل روی سخت افزار داره ولی برای کارهایی همچون این نمیشه به راحتی اونارو انجام داد (به همون دلیلی که بالا گفتم) مثلا فرض کن شما یک برنامه نوشتی که یک فایلو توی کامپیوتر اجرا کنه در صورتی که این فایل توی کامپیوتر های مختلف در جاهای مختلف هار ها قرار دارد .
توابع Api توابعی هستند که تقریبا تمامی کارهایی که در ویندوز انجام میشود با استفاده از آنها است . مثلاً خاموش کردن کامپیوتر یا تغییر رزولیشن و...
در مورد استفاده از Api در برنامه تون هم باید بگم که مشخصات بایوس را فقط میتوان خواند و نمیتوان آن ها را تغییر داد . مثلاً همین مشخصات هارد دیسک (شماره سریال هارد) را که در برخی برنامه ها در می آورند با واسطه API از بایوس استخراج می کنند . اگر خواستید شاید بتوانم نوع و عنوان تابع API مربوط به این مورد را برایتان پیدا کنم . البته قبلاً هم یکی از دوستانم این کار را برای تمام مشخصات بایوس با API انجام داده بود .
یک مورد دیگر اینکه بایوس برخی از سیستم ها امکان گرفتن پشتیبان روی فلاپی را دارند (خیلی از مادر برد ها)
که کل مشخصات بایوس روی یک فایل در فلاپی ذخیره می شوند . اگر بتوان یک جوری این فایل را به دست آورد حتماً می شود آن را هم خواند .!!!

mehdibarghi
04-02-2008, 14:20
سعی می کنم بیشتر کمکتون کنم . البه اگه Iq جواب بده !!

MrJamshidy
04-02-2008, 14:45
دوست عزیز میدونم Api چیه!!!
گفتم اون Api که میگی چیه(اسمش)