PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار کردن با پسورد درvb (فوری)

Adel.p30
31-01-2008, 19:59
با سلام
می خواستم بدونم چگونه میتونم کارهای زیر را انجام دهم:
1-قبل از برنامه پنجره ای باز شده و پسورد از کاربر بخواد
2- توی همون پنجره وقتی باز میشه یک گزینه داشته باشه که وقتی چکمارکش رو میزنی اون ستاره هایی که کاربر تایپ کرده به عدد تبدیل شده
3- امکان عوض کردن پسورد در برنامه وجود داشته باشه
4-هنگام تایپ پسورد به جای ستاره دایره ی تو پر باشه
5-کنار دکمه های این فرم علامتهای چکمارک و ...باشه
6-منوها دارای عکس کوچک باشند
7-امکان بستن پنجره ی پسورد گیر که باید قبل فرم اصلی میاد به هیچ وج امکان پذیر نباشه
ممنون میشم به این سوال ها جواب بدید
کامل توضیح دهید تازه کتر هستم
سریع جواب بدید
و کامل
لطفاً کامل کامل توضیح دهید
خیلی ممنون
:11::11::11::11::11::11:

MrJamshidy
31-01-2008, 22:43
ببین با توضیح دادن نمیشه من فقط در مورد پسورد می تونم کمکت کنم برات سورس می نویسم می زارم
در مورد منو هم می تونی یک سرچ بزنی

ببین می خوای پسورد از فایل استفاده کنه یا رجیستری ویندوز؟
هر چه زود تر جوابمو بدی زودتر هم سورس رو میگیری :19:
بای

lord_ashkan_z
01-02-2008, 11:55
چند تاش رو می دونم:

اولی:

می تونی یک form کوچک طراحی کنی و پسورد رو توی اون بزاری و اگر پسورد درست بود،
if txet1.text = iranpctrick then
form1.hide
form2.show
که در این برنامه form1 محل پسورد و form2 محل برنامه اصلی هست.

دومی:( اون طور که من فهمیدم می خوای به متن اصلی برگرده)
در بخش کد checkbox بنویس:
"" = text1.passwordchar
و اگر منظورت اینه که به جای ستاره به عدد تبدیل بشه داخل تو تا " عدد مورد نظرت رو بنویس:
"2" = text1.passwordchar

سومی رو نمی دونم

چهارمی:
در بخش properties جعبه متن به دنبال passwordchar بگرد. و مقدار آن را به دلخواه تعیین کن. مثلا اگر مقدار آن را @ تعریف کنی به جای هر یک از حروف پسورد این علامت را نشان می دهد.البته قابل توجه است که فقط یک حرف کارکتر را می توانی وارد کنی.

پنجمی:

فکر کنم منظورت اینه که می خوای برای فعال شدن دکمه مورد نظر ، کاربر چیزی را قبول کند:

در بخش properties دکمه ای که ما به اسم command1 در نظر گرفتیم، خاصیت enabled را مساوی با false قرار بده و بعد،
یک checkbox بزار و داخل بخش کدش بنویس:
command1.enabled = true

بقیه اش هم بعدا می گم ...

برای تشکر ( والبته بقیه اش ) وبلاگ زیر را تا می تونی refresh کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lord_ashkan_z
01-02-2008, 11:58
در ضمن هر کی می دونه چه جوری میشه این کار را انجام ( سوال سوم:امکان عوض کردن پسورد در برنامه وجود داشته باشه
)داد من هم طالب هسنم. البته من می خواه تغییر پسورد داخل یک form دیگه باشه.

MrJamshidy
02-02-2008, 01:15
دوست عزیز وقتی من میگم در مورد پسورد کمکت می کنم یعنی چی حتما تمام موارد رو خوندم که میگم
شما فقط بگو میخوای پسوردت تو فایل سیو بشه یا تو رجیستری ویندوز

نه ولش کن در هر دو مورد سورس میزارم

mahdi053
02-02-2008, 14:20
سلام آقاي جمشيدي عزيز
منم منتظر كدهاي شما خواهم موند.هرچند كه در مورد تمام گزينه‌هاي دوستمون جواب دارم، اما از اونجا كه شما گفتيد جواب مي‌ديد شرط تقدم رو رعايت مي‌كنم، البته يه خواهشي هم داشتم و اون اينه كه در حالت پسورد از ريجستري، كد ما طوري باشه كه هم user و هم پسوردش قابل تعريف تو خود سيستم باشه و سيستم اونها رو تو ريجستري بعد از چك كردن تكراري بودن يا نبودن ثبت بكنه و از روي همونم بخونه و اجازه ورود رو بده در ضمن بشه هر كدوم از كاربرها رو هم پاك كرد.
در مورد از رو فايل خوندن هم فايل مربوطه رو از نوع ديتابيسها مثل اكسس و SQL و ... قرار نده و لطف كن و فايل رو از نوع txt بگير و مثل بالا هم بتونه توش بريزه (تعريف كاربر جديد و پسوردش) و هم از اون پاك كنه و اجازه ورود روهم بهش بده.:5:

majid_kntu
02-02-2008, 23:20
جميعا سلام!

خود وي بي يه sample داره

2- توی همون پنجره وقتی باز میشه یک گزینه داشته باشه که وقتی چکمارکش رو میزنی اون ستاره هایی که کاربر تایپ کرده به عدد تبدیل شده
همونطور كه دوستمون گفتن از text1.passwordchar استفاده كن.

پسوورد رو تو رجيستري با يه الگوريتمي چيزي ذخيره كن مثلا به اعداد به كار رفته توشون يه چيزي مك و زياد كن و...براي كار با رجيستري عنوان زياد هست بگرد.موقع وارد شدن هم پسورد رو با اوني كه ذخيره شده مقايسه كن.

تو وي بي 6 فقط شكل ظاهريشو ميشه عوض كرد(نسخه هاي بالا تر كنترل آماده Masked tesxt box دارن.براي اينكار تو همون خصوصيت از Alt+7 استفاده كن.

گنگه بيشتر توضيح بده!

قبلا تاپيك زده شده سرچ كن!يه چيز تومايه هاي منوسفارشي

7-امکان بستن پنجره ی پسورد گیر که باید قبل فرم اصلی میاد به هیچ وج امکان پذیر نباشه

اگه منظورت اينه كه كاربر نتونه پنجره اول رو دور بزنه تو رويداد Terminate فرمش Cancel رو برابر يك(يادم نيست شايد صفر)قرار بده.

MrJamshidy
03-02-2008, 00:24
همین فردا برتون سورس رو آماده می کنم می زارم

MrJamshidy
03-02-2008, 00:25
اگه منظورت اينه كه كاربر نتونه پنجره اول رو دور بزنه تو رويداد Terminate فرمش Cancel رو برابر يك(يادم نيست شايد صفر)قرار بده.

دوست عزیز باید Cancel = 1 باشه:10:

majid_kntu
03-02-2008, 00:42
بهر حال يه چيزي تو اين مايه ها وي بي رو نصب ندارم تست كنم!

MrJamshidy
03-02-2008, 03:23
بیا عزیز دل برادر برای رجیستری نوشتم اما برای فایل ننوشتم چون الان ساعت 3:22 حوصله ندارم ولی بعدا برات مینویسم(اگر لازم داشتی و این ب کارت نیومد)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi053
03-02-2008, 08:40
سلام جمشيدي جان
اگه بكار بقيه نياد به كار ما كه مياد. هنوز برنامتو دانلود نكردم ولي از كارهاي قبليت احتمال مي‌دم خوب باشه. منتظرمممممممممممممممممممم ممم.

mehdibarghi
03-02-2008, 11:33
با سلام جواب سؤالاتت رو در زیر مختصراً میگم ...

برای اینکه قبل از برنامه پنجره گرفتن رمز ظاهر شود می توانی از inpubox استفاده کنی ولی ظاهر جالبی نداره . به خاطر همین هم به شما پیشنهاد می کنم که یک فرم جدید باز کنید و در اون فرم (مثل اکثر نرم افزار هایی که رمز می گیرند) چیزی رو که می خواهید طراحی کنید . البته شما باید اون فرم را به عنوان فرم اول برنامتون بسازید و یا اگر نمی شود باید در خصوصیات پروژه تون اون زو تنظیم کنید .
2- توی همون پنجره وقتی باز میشه یک گزینه داشته باشه که وقتی چکمارکش رو میزنی اون ستاره هایی که کاربر تایپ کرده به عدد تبدیل شده .
برای این کار می توانی یک checkbox گذاشته و درون کد اون این را بنویسی:
if check1.value=true then
text1.passwordchar = ""
else
text1.passwordchar="*"
end if
(کدها شاید برعکس باشند)

برای عوض کردن رمز عبور در برنامه شما حتما باید قبلا آن را داخل یک فایل ذخیره کرده باشید و با فرم جدیدی که می توانید برای تغییر رمز طراحی کنید آن فایل را ویرایش کنید (اگر توضیح بیشتر میخواستید برای من Email بزن)

برای این کار فقط کافیه که به جای علامت * در خصوصیت passwordchar مربوط به textbox اتون علامت مورد نظرتون را وارد کنید .

این قسمت رو متوجه نمیشم !!!
اگر منظورت منوها است می توانی موقع درست کردن اونها خصوصیت checked آنها را علامت دار کنی .

برای این کار باید از توابع API استفاده کنی که فکر کنم فعلا زود باشه . البته اگر راه دیگه ای داشته باشه خوشحال میشم به ما هم بگید ...

برای این کار می توانی خصوصیت Controlbox را در فرمت برابر false قرار بدهی . البته باز هم از توی taskman میتوان برنامه را بست ...

اگه مشکل دیگه ای داشتی خوشحال میشم کمکت کنم . برای ایمیل کن mehdibarghi2003@yahoo.com

mehdibarghi
03-02-2008, 11:34
با سلام جواب سؤالاتت رو در زیر مختصراً میگم ...

برای اینکه قبل از برنامه پنجره گرفتن رمز ظاهر شود می توانی از inpubox استفاده کنی ولی ظاهر جالبی نداره . به خاطر همین هم به شما پیشنهاد می کنم که یک فرم جدید باز کنید و در اون فرم (مثل اکثر نرم افزار هایی که رمز می گیرند) چیزی رو که می خواهید طراحی کنید . البته شما باید اون فرم را به عنوان فرم اول برنامتون بسازید و یا اگر نمی شود باید در خصوصیات پروژه تون اون زو تنظیم کنید .
2- توی همون پنجره وقتی باز میشه یک گزینه داشته باشه که وقتی چکمارکش رو میزنی اون ستاره هایی که کاربر تایپ کرده به عدد تبدیل شده .
برای این کار می توانی یک checkbox گذاشته و درون کد اون این را بنویسی:
if check1.value=true then
text1.passwordchar = ""
else
text1.passwordchar="*"
end if
(کدها شاید برعکس باشند)

برای عوض کردن رمز عبور در برنامه شما حتما باید قبلا آن را داخل یک فایل ذخیره کرده باشید و با فرم جدیدی که می توانید برای تغییر رمز طراحی کنید آن فایل را ویرایش کنید (اگر توضیح بیشتر میخواستید برای من Email بزن)

برای این کار فقط کافیه که به جای علامت * در خصوصیت passwordchar مربوط به textbox اتون علامت مورد نظرتون را وارد کنید .

این قسمت رو متوجه نمیشم !!!
اگر منظورت منوها است می توانی موقع درست کردن اونها خصوصیت checked آنها را علامت دار کنی .

برای این کار باید از توابع API استفاده کنی که فکر کنم فعلا زود باشه . البته اگر راه دیگه ای داشته باشه خوشحال میشم به ما هم بگید ...

برای این کار می توانی خصوصیت Controlbox را در فرمت برابر false قرار بدهی . البته باز هم از توی taskman میتوان برنامه را بست ...

اگه مشکل دیگه ای داشتی خوشحال میشم کمکت کنم . برای ایمیل کن mehdibarghi2003@yahoo.com

Adel.p30
03-02-2008, 13:40
با سلام
و مرسشي
ولي دو تا سوال بي جواب مونده يكي عوض كردن پسورد و ديگري قراردادن ايكن كنار منوها

mahdi053
03-02-2008, 16:23
سلام عزيز
براي قرار دادن عكس كنار منوها و يا دكمه‌هاي مورد استفاده تو برنامت تا اونجا كه من مي‌دونم بايد از ocx هاي مختلف استفاده كني مثل xp style كه مي‌تونه كمكت كنه. براي تغيير پسورد يه كد بنويس به اينصورت كه بره و تو بانك اطلاعاتيت (اگر از فايلي يا جايي براي ثبت رمز عبور و كد كاربري استفاده نمي‌كني تا اونجا كه من مي‌دونم نمي‌توني تغييرش بدي) رمز عبور وارد شده قبلي مربوط به اين يوزر رو پيدا كني و بعد اگر رمز وارد شده درست بود و رمز جديد و تكرارش باهم برابر بود ركورد يا اطلاعاتت رو update كن . البته تمام اينها كه من گفتم رو تو برنامه نمونه آقاي جمشيدي هم مي‌توني پيدا كني، كاملتر و جامعتر با كدهاش.

shahab_blaster
03-02-2008, 18:31
مي خواي يه برنامه بزارم برات با امكان تغيير user,pass و تعريف user,pass جديد و اينكه برنامه با ديتابيس access كار ميكنه و رو ديتابيسم پسورد گذاشتم اگه خواستي خبرم كن

MrJamshidy
04-02-2008, 01:06
دوست عزیز سورسی که من گزاشتم میتونی پس رو تغییر بدی، یوزر و پس جدید تعریف کنی و از رجیستری استفاده می کنه

خواهش میکنم

mehdibarghi
04-02-2008, 02:24
برای قرار دادن آیکن در کنار منوها یا به فرمایش دوستمون باید از کنترل های اکتیویکس استفاده کرد و یا Api که هم کد مربو ط به این موضوع و همچنین تغییر رمزو سعی میکنم تا امشب براتون بزارم

mehdibarghi
04-02-2008, 02:37
راستی پست هایی را که اشتباهاً دو بار ارسال میشن رو نمیشه پاک کرد؟

مملی2002
22-03-2008, 11:31
من این برنامه رو با فایل ها احتیاج دارم
ممنون میشم کمکم کنی دوست عزیز

MrJamshidy
22-03-2008, 14:01
سعی میکنم برات درست کنم اما قول نمیدم

بهتره خودت بنویسی و هر جا به مشکل رسیدی بپرسی

mamal_2007
23-03-2008, 17:31
برا اين كه دايره تو پر نشون بده يه راه جالب بلدم
فونت تكست باكس رو wingdings بزار
بعد هم برا passwordchar هم حرف Lكوچك رو وارد كن

از اين به بعد دايره نشون ميده

شايدش بخير يه زماني وي بي كار ميكرد
اين قدر پيشرفت كرده بودم كه ميتونستم سيستم عامل بنويسم ! (جدي ميگم!)

301
24-03-2008, 17:31
...
اين قدر پيشرفت كرده بودم كه ميتونستم سيستم عامل بنويسم ! (جدي ميگم!)

:18:
.
.
.
.
.
.
.
:39:
.
.
.