PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Quest of Persia: Lotfali Khan Zand

p3yman_xl
31-01-2008, 18:49
Quest of Persia: Lotfali Khan Zand

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام،
من سرچ کردم، اما تاپیکی با این نام پیدا نکردم، از مدیران خواهشمندم اگه تاپیک تکراری هست، با تاپیک مربوطه ادغام کنند.
ممنون
همونطور که چند وقتی هست توی سایت ها و مجلات این بازی داره تبلیغ میشه، گفتم همچین تاپیک رو ایجاد کنم. خب، اونطور که من عکسهای بازی رو دیدم، برای اول کار خیلی خوب بود و کلا برای یک کار ایرانی بد به نظر نمیومد. اما نکته ی جالب اینه که این بازی در سایتهای مختلف سر و صدای زیادی به پا کرده و نکته ی جالب تر اینکه همین الان دموش در سایت Gametrailers پیدا میشه.
اما نکته ی ناراحت کننده اینه که از همین حالا کامنت های تمسخر آمیز و طعنه آمیز از اعضای سایت GT در رابطه با این بازی گفته میشه که جای بسی تاسف هست.

از اینجا دمو رو تماشا کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفعلا بهتره در مورد خوب و بد بازی نظر ندم، اما همونطور که گفتم برای اول کار خوبه. به هر حال برای یک کار ایرانی که افراد سازنده ی اون از انگشتان دست تجاوز نمیکنه و بودجه ی بسیار کمتری هم در مقایسه با بازیهای میلیون دلاری غربی، واسش هزینه شده.

عکسهایی از بازی :

موفق باشید

The Big Koroosh
02-02-2008, 17:33
سلام.عکس های قشنگی بود.منم از این سری بازی خیلی خوشم اومده.ترتیب این بازی ها هم اینجوریه:
پایان معصومیت - لطفعلی خان زند - انتقام قاجار.
بازی لطفعلی خان زند قراره تو زمستونه امسال به بازار بیاد.من 2 تا تیزر از این سری بازی ها دانلود کردم.قشنگ بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

djmd
02-02-2008, 17:56
بازی رو ایرانیا ساختن !!!؟؟؟؟

The Big Koroosh
02-02-2008, 18:01
بله ایرانی ها ساختن

zerosector
02-02-2008, 18:07
من اين خبر را چند وقت پيش گذاشتم روي يكي از سايتهاي خارجي ، بعضي هاشون استقبال كرده بودند

Oracle_Eldorado
02-02-2008, 22:26
دوستان خیلی شبیه به بازی پرنس 1 هست !
مثل اینکه پیشرفت کردند .

پایان معصومیت - لطفعلی خان زند - انتقام قاجار
خوب این 3 تا چه ربطی به هم دارند ؟؟؟

The Big Koroosh
04-02-2008, 08:44
دوستان خیلی شبیه به بازی پرنس 1 هست !
مثل اینکه پیشرفت کردند .

خوب این 3 تا چه ربطی به هم دارند ؟؟؟
داستاناشون به هم ربط داره.تویه تیزر هایی که دیدم نشون میداد که تو بازی لطفعلی خان زند ارشک که شخصیت ((پایان معصومیت)) هست رو سربازایه لطفعلی خان زند دستگیر میکنن و تویه تیزر انتقام قاجار نشون میده که ارشک داره با لطفعلی خان زند صحبت میکنه.

The Big Koroosh
04-02-2008, 08:49
این 2تا عکس رو من از تیزر سوم بازی گرفتم. تار بودنش به خاطر اینه که از تیزر عکس گرفتم.تویه خوده تیزر تار نیست.

The Big Koroosh
04-02-2008, 09:16
می تونید عکس های با کیفیت از بازی رو در لینک زیر ببینید.

amin2000
04-02-2008, 09:32
به به به ایرانیا پیشرفته شدن .

خیلی بازی قشنگی میتونه باشه ولی گرافیکش باید بالا تر میبود.

zerosector
04-02-2008, 11:06
سيستم مورد نياز براي اجراي اين بازي :

Supported OS: Windows® XP/Vista
Processor: Pentium IV 2.5 GHz
RAM: 1 GB
Video Card: 128 MB NVIDIA 6600 GT
DirectX Version: DirectX 9.0c (included on disc
DVD-ROM: 8x DVD-ROM
Hard Drive Space: 4 GB

چقدر رم بالايي احتياج داره!!!! 1GB

The Big Koroosh
04-02-2008, 11:51
سيستم مورد نياز براي اجراي اين بازي :

DirectX Version: DirectX 9.0c (included on disc

چقدر رم بالايي احتياج داره!!!! 1GB
این اطلاعات رو از کجا آوردی؟

zerosector
04-02-2008, 12:54
این اطلاعات رو از کجا آوردی؟
اينجا :

arnold_ab
04-02-2008, 14:11
حالاشد.دمشون گرم.
اما یه چیزی چرا اینقدر گرافیک بازی پائین؟

The Big Koroosh
04-02-2008, 14:17
حالاشد.دمشون گرم.
اما یه چیزی چرا اینقدر گرافیک بازی پائین؟
واسه دومین بازی این شرکت خوبه.باید یادمون باشه که قدمته ساخت بازی تویه آمریکا و ژاپن 30 سال هست در صورتی که ما تازه شروع کردیم.

The Big Koroosh
05-02-2008, 19:57
با توجه به ایمیلی که من برای سایت Quest of Persia فرستادم دوستان قول ۱۰۰٪ دادند تا با توجه به نبودن فروشگاه معتبر در شهرستان ها و دسترسی همه دوستان به این بازی سیستم خرید پستی رو برای این بازی قرار بدند.:31:

Oracle_Eldorado
05-02-2008, 20:50
عزیزم اینا پست رایگان هم بزارند هیچ کس نمیخره !
چون بازیش زیر 5 تومن نیست .

altair
06-02-2008, 20:51
من وقتی عکس این بازی رو دیدم عجیب یاد الطیر در عقیده ی حشاشین و شاهزاده ایرانی افتادم حتما از اینها الهام گرفتن هر چی باشه خوب این دوتا شخصیت هم برا ایران بودن الطیر یه فلسطینی واقع در الموت ایران که از سینان فرمان میگرفت و شاهزاده فارس هم که خودتون بیشتر میشناسیدش.

The Big Koroosh
07-02-2008, 18:56
عزیزم اینا پست رایگان هم بزارند هیچ کس نمیخره !
چون بازیش زیر 5 تومن نیست .
فکر نکنم اینقد قیمت داشته باشه.من میپرسم ببینم قیمتش چنده؟

The Big Koroosh
10-02-2008, 13:08
فکر میکنین بازی لطفعلی خان زند رو کی منتشر میکنن؟ تو سایتشون نوشته زمستان 86. اما من چشم آب نمیخوره

arnold_ab
10-02-2008, 13:16
فکر میکنین بازی لطفعلی خان زند رو کی منتشر میکنن؟ تو سایتشون نوشته زمستان 86. اما من چشم آب نمیخوره
ubisoft كه نيست كه!:31:

The Big Koroosh
11-02-2008, 12:50
ubisoft كه نيست كه!:31:
خوب چه ربطی داشت؟

*PiNk PaNTHeR*
11-02-2008, 13:08
10,295 بار تریلر از سایتgt دانلود شده در حالی که Mgs4 در کل 14,980,205 تا دانلود داره.
اما نشون میده که میانبر زیاده حتی برای کشوری که توش کپی رایت مساویه با اثرات بادمجون.

SAMOUL
11-02-2008, 13:26
in tor ke to majaley bazi rayaneh neveshte ba kambod pol movajeh shodan bad nabiad intezar ziad dasht benazar man ke baray iran aliy neveshte bazi dar sathe bazihay jahany 2003 ast

soliman
11-02-2008, 15:52
به به خیلی خوشحالم که بازی سازامون دارند پیشرفت میکنند تو زمینه گیم.

ehsan-hedayati
11-02-2008, 18:10
in tor ke to majaley bazi rayaneh neveshte ba kambod pol movajeh shodan bad nabiad intezar ziad dasht benazar man ke baray iran aliy neveshte bazi dar sathe bazihay jahany 2003 ast
نوشته ولی حتمن که نباید باور کرد

The Big Koroosh
11-02-2008, 21:30
واسه ایران بازی خوبیه.ولی معلوم هست که پیشرفت گرافیکی بالایی دارن.چون تفاوت تو تیزر پایان معصومیت با تیزر لطفعلی خان زند خیلی مشخصه.اون تیزری هم که واسه انتقام قاجار زدن فقط خواستن یکم داستان بازی رو نشون بدن و اصل بازی چیزه بهتریه.

Oracle_Eldorado
11-02-2008, 21:43
دوستان واقعا شما دیگه چه انتظاری دارید ؟!
اینا تازه رسیدن به Prince Of Persia 1 !!!!!
به نظر من خیلی خوب دارند پیشرفت میکنند .
من موندم چرا از این امید خودمون دعوت نمیکنند .
تنهایی یه بازی میسازه اندازه ی 10 تای اینا ارزش داره .
به جان خودم امید خودشو معرفی کنه روی هوا میبرنش .

ehsan-hedayati
14-02-2008, 19:59
خوب اوراکل جان شما بش پیشنهاد بده.

djmd
16-02-2008, 19:08
اینها فقط یه شیدر هم بهش اضافه کنن دیگه فکر کنم پرنس 1 بشه .

The Big Koroosh
16-02-2008, 19:18
خوب اوراکل جان شما بش پیشنهاد بده.
موافقم.
در ضمن تست های نهایی روی بازی لطفعلی خان زند در حال انجام و برای همین بازی منتشر نشده(تا الآن):31:

The Big Koroosh
02-03-2008, 19:05
یک خواهش از مدیران سایت.لطفا The Revenge of Ghajar رو از نا تاپیک حذف کنید تا تویه این تاپیک در مورد تمام بازی های Quest of Persia بحث بشه.
یک سوال از دوستان: به نظر شما بازی لطفعلی خان زند رو کی منتشر میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟

nawid
08-03-2008, 20:54
جالبه من تو مشهد این بازیا را از کجا بخرم؟؟؟؟

The Big Koroosh
09-03-2008, 13:21
جالبه من تو مشهد این بازیا را از کجا بخرم؟؟؟؟
هنوز بازی لطفعلی خان زند منتشر نشده

sajjadgameactor
29-03-2008, 09:36
این بازی که از شرکت هنرهای پویا است را می توان اولین بازی ایرانی با گرافیک قابل قبول دانست

Jafary مي نويسد:لطفعلی خان به مناسبت جوانی و زیبائی و دلیری و سخاوت در شیرازو کرمان میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار بود هر کس برای حاجتی نزد او می رفت ، دست خالی باز نمی گشت وشاید جوانی او در سخاوتش بی تأثیر نبود و سخاوت و زیبائی صفاتیستکه بیش از صفات دیگر تولید محبوبیت می کند . مردی که راستگو باشد همه را چون خود راستگو می پندارد و مردی که امین استچنین تصوری راجع به سایرین نیز دارد . لطفعلیخان نیز مردی بود و راستگو و جوانمرد و صریح اللهجه و بدین مناسبت وقتی برایجنگ با قشون آقامحمدخان عده ای از خائنین نظیر عبدالرحیم خان شیرازی برای پیوستن به قشون او اعلام آمادگی کردند وی بسادگی پذیرفت. صفحه 91 جلد دوم :سر هرفورد جونز مورخ انگلیسی در فصل بهار در یکی از باغهای شیراز مدتها میهمان لطفعلیخان زند بود. وی می گوید: خان جوان زند همیشه لبخند به لب داشت و از میهمانان به خوبی پذیرائی می کرد و دقت می نمود که تماما مهمانان صحبت کنندو بخندند و اوقات خوشی داشته باشند و سپس آنها را برای سوارکاری و شکار به صحرا می برد و من می دیدم که خان زند تا چه اندازه درتیراندازی با تفنگ و تپانچه مهارت دارد و پس از آن در خیمه هائی که در صحرا بود از میهمانان با انواع کباب و میوه و بخصوص پرتقالو لیمو پذیرائی می نمود . (البته مهارت بی نظیر لطفعلی خان در شمشیرزنی در میدان جنگ باعث گردید تا از وی به عنوان آخرین شمشیرزن ایرانیاد کنند)

وقتی جونز قصد ترک شیراز را داشت خان جوان زند به او یکی از اسبهای ممتاز خود به نام خاصه را با یکدستزین و برگ بخشید. سر هرفورد جونز بعد از اینکه از ایران رفت، سه سال بعد نیز مراجعت کرد ولی در آن موقعاقبال از خان زند بازگشته بود و وی نتوانست لطفعلی خان را در شیراز ببیند و به وی گفتند که خان زند در بیابانها آواره است!

مرد انگلیسی خیلی دوست داشت آن جوان دلاور و زیبا و خونگرم و بامحبت و مهمان نواز را دوباره ببیند البته نه برای لطف و کرم چراکهخود جونز از افراد توانگر و متشخص بود و فقط شوق دیدار او را وادار به چنین کاری کرد. روزی که جونز جوان زند را در بیابان دید مشاهده کرد که وی در یک سیاه چادر نشسته و با دیدن جونز طوری با گرمی ومحبت با وی برخورد نمود که گوئی در یکی از عماراتسلطنتی با وی برخورد می کند هنگام صرف نهار سفره ای مقابل میهمان انگلیسی گستراند و دو گرده نان و یک ظرف دوغ مقابلش نهادو شهریار جوان زند بدون اینکه از محقر بودن غذا ناراحت شود از جونز دعوت بعمل آورد و لطفعلیخان به هنگام صرف غذا تبسم به لبداشت و میهمان خود را بحرف می اورد و حرفهای خنده آور می زد تا مهمان انگلیسی کسل نشودسرهرفورد جونز فهمید که لطفعلیخان به علت خیانت حاج ابراهیم خان کلانتر و مردم شیراز پشت دروازه ها مانده و با رسیدن قوای آقامحمدخان درحالیکه زن و بچه اش درون شهر بودند با نیروی کم اما وفادار خودراه صحرا را پیش گرفته و اینک حتی استطاعت خوردن یک غذایمناسب را به میهمانان خود ندارد! تصمیم گرفت با خان زند خداحافظی نماید تا بیش از این به وی فشار نیاورد اما شهریار زند نگذاشت اوبرود و گفت : من می دانم در اینجا به شما بد می گذرد منتهی من سعیخود را برای رفاه شما خواهم کرد و پس از مدتی که از او جدا شد انعامی به نوکران مرد انگلیسی داد و به جونز گفت که امیدوار است مرتبه ایدیگر او را در شیراز به میهمانی دعوت کند اما عمر لطفعلیخان هرگز این مجال را به او نداد!

مورخین اذعان می دارند که خان جوان زند پس از بازگشت از میدان نبرد به شیراز وقتی با دروازه های بسته و خیانت نیروهای داخل شهر مواجه شد حالتش تغییر نکرد هر گز خشمگیننشد و با صدای بلند زیر دیوار دروازه شهر این شعر حافظ را برای اندرونیان خواند :
پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان
و سر اسب خود را گردانید و راه بیابانهای اطراف را به همراه نیروی اندک خود که شمارشان به سیصد نفر می رسید در پیش گرفت

سرجان ملکم انگلیسی در کتاب قلعه پری عنوان می دارد :
آقامحمدخان در ایام بعد دوست می داشت که از وقایع تاریخی صحبت کند و منقول است که می گفت : سه کار بزرگ ، شایسته است که در تاریخ ایران برای آیندگان ثبت شود : اول بهادری لطفعلیخان زند که با سیصد نفر خود را به لشگر 30000 نفره زد و تا قلب آن پیش رفت ....

لطفعلیخان زند آخرین سردار شجاع و بازمانده سلسله زندیه را بخاطر صفات بزرگی که داشته تاریخ نویسان و بزرگان ستوده اند . وی جوانمرد ، بی باک ، نترس ، رشید ، خوش سیما ، با اندامی ورزیده و مناسب و در باطن نیز منزه و خداپرست بود . این یل نامدار جوانی زیبا صورت و نیک سیرت بود در بیست سالگی پدرش بر اثر خیانتی کشته شد لطفعلیخان خواندن و نوشتن را در کودکی زیر نظر ملا محمدتقی شیرازی فراگرفت و عده ای را عقیده بر این است که پس از درویش مجید طالقانی ، هیچکس به زیبائی وی خط ننوشته است . وی بسیار ادب دوست و هنرپرور بود و مقبره حافظ و سعدی در شیراز به صورت امروزی به جهد و کوششوی باز می گردد . لطفعلیخان بسیار خوش صدا بود و در کشتی گرفتن نیز مهارت بالائی داشت بطوریکه در جوانی پشت بسیاری از یلان و پهلوانان نامدار هم عصر خود را به خاک رساند . وی دستها و پنجه های فوق العاده نیرومندی داشت.

وی در دوازدهم شوال 1203 هجری قمری به سلطنت رسید اما بر اثر خيانت حاج ابراهیم خان کلانتر از آقامحمدخان قاجار شکست خورد هنگامی که وی را زخمی و با دستان بسته به حضور آقامحمدخان بردند، آقا محمد خان پرسید : چرا سلام نکردی ؟ لطفعلیخان در جواب می گوید : بايد مردان را سلام گفت و من اينجا مردی نمی بينم ! آقامحمدخان نیز که به زیبائی و رشادت وی حسادت شدید می ورزیدبا دستان خود دو چشم زیبای لطفعلیخان را از حدقه بیرون کشید و وی را نابینا ساخت و به مدت سه ماه ویرا به یک اسب بست و پیاده از کرمان به تهران آورد و در ارگ سلطنتی نگهداری می کرد و هر روز او را شکنجه می داد تا اینکهغم روزگار و زن و فرزندش (فتح اله خان پسر لطفعلیخان بدست عمال آقامحمدخان اخته شد) سرانجام وی را به کام مرگ کشید درحالیکه در روز وفات جز تکه پوستی بر استخوان از وی باقی نمانده بود و به نوعی با مرگ از رنج دنیا و مردمانش آزاد گردید.

ژنرال مایکس انگلیسی در مورد لطفعلی خان چنین می گوید : شهريار جوان زند دارای صاحب منظر قابل ملاحظه ای بود و نیز شهامت و شجاعت خاصی داشت که به ندرت در کسی نظیر آن یافت می شود بعلاوه در پیشوائی و فرماندهی امور جنگی ماهر و زبردست بود و از دروغ و وعده های پوچ بیزار بود و جز به صداقت و مردانگی مسلکی نداشت و هرگز به دروغ از کسی دلجوئی نمی کرد . متأسفانه همین خصائل نیکو باعث شد تا خانواده های بزرگی از پشتیبانی او دست بکشند . وی در جنگی نابرابر با قشون آقامحمدخان که ده برابر نیروهای وی بود ، دلاورانه جنگید و تا مدتها نبرد را ادامه داد . او جوانی قوی و چابک در فنون سواری بخصوص شمشیرزنی ، سپاهیگری و آئین پهلوانیهیچکس را در عصرش با وی برابری نبود.

شجره نامه خاندان زند :
به ترتيب : کريم خان -زکی خان - ابوالفتح خان - صادق خان - عليمرادخان - جعفر خان - صيدمراد خان و لطفعلی خان به سلطنت رسيدند

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sajjadgameactor
29-03-2008, 14:23
عکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تیزر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حجم 46.5
این تیزر بیشتر به حرکات نمایشی شمشیربازی لطفعلی خان زند و دشمنان او در بازی پرداخته و شما را از کم و کیف بازی مطلع می کند. این تیزر پر مخاطب ترین تیزر گروه سازنده تا به امروز بوده است.

sajjadgameactor
30-03-2008, 23:51
امیدوارم که بازی خور ها این باز ی رو با تمام معایبش برای کمک به بالاتر رفتن بازی سازی در ایران و پشتیبانی از تیم سازنده ی بازی بخرند و حداقل برای این بازی قانون کپی رایت را رعایت کنند

sajjadgameactor
01-04-2008, 21:38
Quest of Persia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالاخره نوبت به معرفي يك بازي كاملا ايراني هم رسيد، از بس در اين قسمت بازي هاي خارجي را معرفي كرديم، خودمان خسته شديم. حالا وقت آن رسيده در مورد بازي صحبت كنيم كه ساخت وطن است و در كشور خودمان به دست عده اي جوان خلاق و مبتكر توليد شده است، اين جوانان گر چه مي دانستند كه هيچ شانسي در مقايسه با بازي هاي روز جهان ندارند ولي در يك حركت بسيار زيبا توانستند نام خود را به عنوان اولين سازنده ي حرفه اي بازي در كشورمان مطرح كنند.
Quest of Persiaيك مجموعه بازي درباره داستان هاي تاريخي سرزمين ايران است. «ارشك» و «ليلا» شخصيت هاي اصلي در جستجوي راز بناهاي تاريخي ايران مي باشند و در اين راه درگير حوادث مختلف تاريخي سرزمين ايران مي شوند. ارشك يك مهندس است كه در يك كارخانه پتروشيمي نزديك مرز عراق كار مي كند. در حالي كه ارشك دوست خود را در حمله هوايي جنگنده هاي عراق از دست مي دهد، با ليلا كه يك باستان شناس است و در جستجوي يافتن راز بناهاي تاريخي ايران است آشنا مي شود. ليلا و ارشك تصميم به يافتن راز بناهاي تاريخي ايران مي نمايند، و در حالي كه با ارتش عراق درگير مي شوند داستان هاي مختلفي براي آن ها اتفاق مي افتد و...
بازي پايان معصوميت شامل 21 مرحله و به سبك اكشن اول شخص مي باشد كه شما علاوه بر نبرد با عراقي ها مراحل متنوع رانندگي و پازل را هم انجام خواهيد داد.
ايده ي ساخت بازی، درباره داستانهای تاريخي سرزمين ايران، به سالها پيش باز می گردد. در سال 1381 شركت نرم افزاري هنرهاي پويا تصميم به ساخت بازي Quest of Persia گرفت. مطالعه و تحقيقات سناريو مربوط به قسمت اول اين مجموعه با نام «لطفعلي خان زند» تهيه شد. پس از بررسي هاي اوليه مشخص شد، كه شركت نرم افزاري هنرهاي پويا بودجه لازم براي ساخت بازي لطفعلي خان زند را ندارد. به همين منظور در اوايل سال 1383 سازندگان بازي اقدام به نوشتن داستاني كه مربوط به وقايعي كه قبل از داستان لطفعلي خان اتفاق مي افتد، نمودند. پس از تكميل داستان و مشخص شدن انواع بازي ها موجود، اقدامات اوليه ساخت بازي با نام QUEST OF PERSIA:PREQUEL 1 آغاز شد . طرح هاي اوليه كاراكتر ها و فضا هاي مربوط به داستان، توسط حميد بهرامي انجام شد. براي مدل كاراكترها در بازي و در انيميشن از ايلا سليماني دعوت به همكاري شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حال به مصاحبه ي اختصاصي مجله كاربر با آقاي پويا دادگر، مدير پروژه ساخت بازي پايان معصوميت توجه كنيد.
- با اينكه مي دانستيد شانس كمي در مقايسه با بازي هاي مشابه خارجي داريد چه طور شد كه اين بازي را ارايه كرديد؟
پويا دادگر : : صنعت بازی در ژاپن و آمريكا نيز يك شبه به اينجا نرسيده است، اين صنعت در ژاپن سی سال قدمت دارد. به هر حال بايد بازي سازي از جايي در ايران آغاز می شد و "پايان معصوميت " به دليل عدم وجود قانون کپی رايت قوی در ايران به شکل فعلی ارايه شد. شايد اگر ما هم اين بازی را مانند بازي هاي خارجي ديگر می توانستيم 50 دلار بفروشيم، بازی که در ايران ارائه می كرديم کاملا متفاوت می بود.
- در كل چه قدر وقت صرف كرديد تا كل بازي را بسازيد؟
سه سال زمان صرف شد، منتهی سالهای اول بيشتر صرف تحقيق و آماده سازی پروژه شد و در نهايت در سال آخر کار روی پروژه با تمام قوا انجام شد.
- آيا داستان بازي برگرفته از كتاب ويا منبعي است؟
همانگونه که در تيتراژ بازی نوشته شده، داستان بازی توسط پويا دادگر و روزبه اجباری نوشته شده و داستان کاملا بر اساس آنکه چه داشته ايم و چه می توانستيم بسازيم ، نوشته شده است،و نه هر آنچه می خواستم.
-چرا نام بازي را «پايان معصوميت» گذاشتيد ؟
به پيشنهاد ايلا سليماني مدير بخش انيميشن اين نام انتخاب شد. علت آن اين است که ارشک يك مهندس معصوم است، که تا به حال در عمر خود نجنگيده و با کشته شدن دوست خود در حمله هوايي عراق، تصميم به دفاع از ايران می گيرد و با نيرو هاي متجاوز عراقی درگير می شود و معصوميت خود را از دست می دهد.
- شخصيت پردازي كاراكتر ها به عهده ي چه كساني بوده و آيا شخصيت هاي «ارشك» و «ليلا» مطابق با فرهنگ هاي ايراني ساخته شده اند؟
طراحی کاراکترها همانگونه که در بازی ذکر شده توسط حميد بهرامی انجام شده است و مطابق با فرهنگ ايران امروزی انجام شده است.
- به نظر شما چهره ي شخصيت هاي «ارشك» و «ليلا» ( در آن زمان) واقعا چهره اي ايراني است؟
براي جذاب تر شدن بازی تصميم گرفتيم که ارشک و ليلا امروزی تر طراحی شود، اما چهره آنها کاملا ايراني است.
- شخصيت هاي «ارشك» و «ليلا» از روي مدل واقعي طراحي شده اند؟
از روی نقاشی های حميد بهرامی طراحی شده است.
- صداي شخصيت ها را چه كساني به عهده داشته اند ؟ به نظر شما آيا بهتر نبود از صداي گويندگان منتخب صدا و سيما استفاده مي شد؟
از آقای علی ايراني بازيگر فيلم هايي چون نون و گلدون و بانوی ارديبهشت استفاده شده است، که اکثر علاقمندان از آن راضی بودند. صدای افرادی مانند عادل فردوسی پور نيز مد نظر بود، که در نهايت تصميم گرفته شد، کار به آقای ايراني واگذار شود.
-آيا موتور گرافيكي بازي را خودتان نوشته ايد ؟
بله ، اطلاعات کاملی در مورد موتور در سايت و همچنين چندين مجله تخصصی موجود است. نکته مهم قابل توجه اين است که اين موتور برای کارتهای گرافيكي 64 مگا بايت بهينه سازی شده است، چرا که اکثر کارتهای موجود در ايران 64 هستند و مقايسه موتور با موتور بازي هايي که فقط از کارتهای قوي تر پشتيباني می کنند، کاری دور از انصاف است. ما قابليت هاي بسياري را از موتور خارج كرده ايم، تا بازی روی کارتهای ضعيف تر که اكثريت کارتهای موجود در ايران را تشكيل می دهد، اجرا شود.
- طراحان صحنه هاي نمايشي (انيميشن) بازي به عهده ي چه كساني بوده و در مورد اين صحنه هاي زيبا توضيح مختصري بدهيد؟
اين کار به عهده تيم ساخت انيميشن هنرهای پويا : آقايان ايلا سليماني، روزبه اجباری و خانم ساغر طلايي بود. اين بخش هزينه و زمان زيادي برد، اما برای جذاب نمودن بازی امری حياتي بود.
- چرا براي دشمنان بازي هوش مصنوعي تعريف نشده؟
هيچ يك از بازي هاي روز جهان قابليت پردازش الگوريتم هاي پيچيده هوش مصنوعی را در هنگام انجام بازی ندارند، علت اين است که پردازشگر كامپيوتر در حال انجام محاسبات مختلف گرافيكي است و امکان انجام محاسبات پيچيده اضافه تری را ندارد. بنابراين از اسكريپت هاي مختلف و يا ماشين حالت استفاده می شود. "پايان معصوميت" هم، مانند بازي هاي ديگر از يك نمودار ماشين حالت برای حرکات دشمنان استفاده می کند و در حقيقت اگر به حرکات آنها به دقت نگاه كنيد متوجه می شويد، که مثلا اگر روی دشمن نشانه بگيريد و در حال تير زدن باشيد، دشمن در بعضی از حالات از شما فرار می کند، حالت هاي بسياري بررسی شده و زير حالت هاي آنها هم برنامه نويسي شده، اما درست است می توانست نسبت به بازي هاي ديگر ابتكار بهتري انجام می شد، و در اين مقوله بحثي نيست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
- چرا صحنه هاي راننده گي بازي ضعيف كار شده و با هر ميزان سرعتي با هم مي شود از پيچ ها گذشت؟
اولا اين بازی يك بازی کاملا متفاوت و جديد در نوع خود است و مقايسه آن با بازي هاي ماشين سواری ديگر اشتباه است، دوما اگر می خواستيم يك بازی ماشين سواری واقعی طراحی شود، امکان فرار از گلوله های هلی کوپتر نبود. ما سعی نكرديم بازی ماشين سواری طراحی كنيم بلکه اين بازی است که در آن بايد از گير گلوله های هلی کوپتر فرار کرد. در اکثر بازي هاي ماشين سواری شما بر روی سطحی هموار حرکت می كنيد، اما در اين بازی شما حتی می توانيد از تپه ها و کوهها بالا برويد. به اعتقاد ما شما بازی می كنيد تا تجربه ای غير از واقعيت را انجام دهيد، نه آنچه که تا به حال ديده ايد.
- اسلحه هاي موجود در بازي از روي مدل واقعي طراحي شده اند؟
اسلحه ها از روی مدلهای موجود در بازي هاي مشابه و عکسهای آنها در اينترنت طراحی شده و دست ارشک در همه آنها به کار رفته و انيميشن آنها نيز با توجه به بازي هاي ديگر فريم به فريم ساخته شده است.
- آيا از افراد خارجي هم در زمينه ي ساخت بازي كمك گرفته ايد؟
اندرس اهرون بورگ جوانی 20 ساله سوئدی در طراحی کاراکترها ما را ياري كردند.
- آيا در آينده بازي «پايان معصوميت» شماره ي بعدي هم خواهد داشت و اصلا قصد داريد شماره ي ديگري را ارايه كنيد؟
اين بازی تنها مقدمه ای بر داستان لطفعلی خان زند بوده، از روز اول پروژه اصلی ساخت آن بازی بوده، اما به علت نداشتن بودجه اقدام به ساخت اين بازی شد. در حال حاضر نيز برنامه ای برای ساخت بازی لطفعلی خان زند وجود ندارد.
-ميزان فروش بازي تا اين لحظه به چه صورت بوده و تا به حال چند نسخه از آن به فروش رفته است؟
فروش به عهده مرکز پخش است، و ربطی به توليد کننده ندارد. اما آن گونه که از شواهد پيدا است با استقبال خوبی روبرو بوده است.
از آقاي پويا دادگر به خاطر اين مصاحبه تشكر مي كنيم. به هر حال اين بازي براي اولين بار نويد يك تحول بزرگ در صنعت بازي هاي كامپيوتري در كشور را مي دهد و با توجه به مشكلاتي كه در امر ساختن بازي در ايران ديده مي شود. اين بازي ثابت كرد كه ما هم مي توانيم بازي بسازيم

منبع:

sajjadgameactor
03-04-2008, 16:05
یکی نیست دل ما رو خوش کنه که به فکر ایرانی ها است؟

The Big Koroosh
04-04-2008, 10:30
بازی لطفعلی خان زند 12 اردیبهشت 87 منتشر میشه.سجاد جان مطالبت خوب بود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این سایت مخصوص بازی لطفعلی خان زند به زبان انگلیسی هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم سایت فارسی سری بازی های Quest of Persia هست

saiiddz
04-04-2008, 12:27
این بازی توسط یک گروه ایرانی ساخته شده
که کار دومشون هست
البته تویه مصاحبشون گفتن که دولت یک ریال هم به ما کمک نکرده
این بازی به نظر من خوب هست و همین که یک گروه ایرانی همت کردن و ساختنش خیلی خوبه
تحسینشون میکنم

sajjadgameactor
10-04-2008, 19:47
تا عرضه ی این بازی مدت زیادی باقی نمانده و خوشبختانه پوستر های ان به طور رایگان در مجلات بازی قرار دارد تا مردم با این بازی بیشتر اشنا شوند

sajjadgameactor
11-04-2008, 12:34
می تونید عکس ها ی بازی رو در لینک زیر ببینید

در ضمن تمام چیز های دیگر در مورد بازی نیز درهمین سایت هست

alexia
19-04-2008, 10:03
بچه ها میشه دقیق بگید کی میاد به بازار ؟
من اولین باره میام اینجا
خیلی برام جالب که یه بازی ایرانی کنم گرافیکشم هر چی می خواد باشه
مهم اینه که ایرانیه

a.salireza
19-04-2008, 10:07
اولين بازي ايراني هست كه واقعآ گرافيك خوبي داره. من كه واقعآ تحسينش ميكنم.:27:

saiiddz
19-04-2008, 10:12
اولين بازي ايراني هست كه واقعآ گرافيك خوبي داره. من كه واقعآ تحسينش ميكنم.:27:
این گروه یک بازی هم قبل از این ساختن به نام فکر میکنم معصونیت
که اونم بد نبود

alexia
19-04-2008, 10:26
اقا من هرکاری می کنم trailer بازی رو نمی تونم ببینم
اشکال از سرعت اینترنت یا اپلود اون سایت ؟

alexia
19-04-2008, 11:39
trailer بازی رو دیدم
خیلی جذاب بود
فقط موندم چرا به زبون انگلیسیه ؟

saiiddz
19-04-2008, 12:28
trailer بازی رو دیدم
خیلی جذاب بود
فقط موندم چرا به زبون انگلیسیه ؟
شاید به خاطر اینکه میخوان بازی در سطح جهانی باشه یا اینکه بیشتر نرم افزار ها به زبان انگلیسیه

alexia
19-04-2008, 22:21
یه عمر بازی به زبون اصلی (english) میکردیم
تو دلمون موند یه بازی که زبون اصلیش فارسی باشه

sajjadgameactor
20-04-2008, 07:13
این بازی 12 اردیبهشت قرار تو ایران و به زبان فارسی بیاد و 2ماه بعد به زبان انگلیسی تو بقیه ی کشور ها اما دلیل اینگلیسی بودن تریلر برای جذب مخاطبان خارجی

sajjadgameactor
20-04-2008, 07:19
بازی افسانه لطفعلی خان زند شامل وقایع بعد از بازی پایان معصومیت تا ابتدای داستان بازی انتقام قاجار می باشد . سبک و نوع این بازی با بازی انتقام قاجار تفاوتهای عمده ای خواهد داشت و بازی بیشتر به شخصیت لطفعلی خان زند که در ایران محبوبیت بیشتری دارد خواهد پرداخت.

داستان بازي در قرن هفدهم جريان دارد زماني که آقا محمد خان قاجار کنترل شمال و قسمتي از مرکز ايران را در دست گرفته. پس از اين که لطفعلي خان زند به وسيله ي وزيرش(ابراهيم کلانتر) توبيخ شد و او را از شيراز(پايتختش) خارج کردند ، تصميم گرفت تا نيروهاي خود را به نزديکي ساختماني به نام زرقان بفرستد و آنجا را مرکز فرماندهي خود کند. همين که لطفعلي خان زند کمي درباره ي ابراهيم کلانتر شناخت پيدا کرد ، آقا محمد خان قاجار حمله اي عظيم به زرقان کرد. به همين دليل لطفعلي خان زند به کرمان فرار کرد ، جايي که بخش دوم بازي در آنجا جريان دارد و هنوز اطلاعاتي از اين بخش فاش نشده. داستان بازي به وسيله ي انيميشن هايي که در ميان مراحل بازي قرار داده شده روايت ميشود.

سبک بازي اکشن سوم شخص است. مبارزات بازي با شمشير انجام مي شود و شامل بيش از 30 ضربه ي ترکيبي(Combo) و حرکات مختلف مي شود. کاراکتر بازي قابليت استفاده از 6 شمشير با خصوصيات مختلف را دارد. دشمنان بازي نيز به شيوه هاي متفاوتي حمله مي کنند. يک سري معماي مکانيکي نيز براي ايجاد تنوع در ميان مراحل بازي قرار داده شده. لطفعلي خان زند به عنوان يک پادشاه قادر است به ارتش خود فرمان دهد تا در ميان جنگ به او کمک کنند که با توجه به شرايط و اوضاع بازي اين کمک مي تواند متفاوت باشد. در مراحلي از بازي که در کرمان جريان دارد ، کاربردي ترين قابليت لطفعلي خان زند در از بين بردن دشمنان بازي حمله ي مخفيانه به آن ها است.

بازي شامل سلاح هاي مختلفي است که در زير به معرفي آن ها مي پردازيم :

Lotfali Khan Sword (شمشير لطفعلي خان زند)
سلاح اصلي بازي است که از ابتدا تا انتهاي بازي آن را در اختيار داريد.

Ghajar Sword (شمشير قاجار)
کمي از سلاح اصلي بهتر است ولي در مبارزات سخت خواهد شکست.

Zand Sword (شمشير زند)
از شمشير اصلي قدرتمند تر است ولي پس از مدتي خواهد شکست.

Power Sword (شمشير قدرت)
اين شمشير به گيمر اجازه مي دهد تا حملات قدرتمندي داشته باشد ولي بسيار سنگين است و از سرعت حرکات کاراکتر ميکاهد. همچنين با اين شمشير لطفعلي خان زند قادر به جاخالي دادن نخواهد بود.

Two-way Sword (شمشير دو سر)
سلاح قدرتمندي که لطفعلي خان زند پس از شکست دادن غول اول بازي(هادي خان بروجردي) بدست مي آورد.

Two Sword (دو شمشير)
براي به دست آوردن اين سلاح بايد مصطفي خان قاجار را شکست دهيد. سريع و نيرومند است و قابليتهاي جديدي به حملات کاراکتر بازي اضافه مي کند.

‍ Cannon (توپخانه)
در برخي مناطق زرقان براي از بين بردن سربازان تيرانداز کلانتر به اين سلاح احتياج داريد.

Standard Rifle (تفنگ استاندارد)
اگرچه لطفعلي خان زند بيشتر به تفنگدارانش فرمان حمله مي دهد ، اما در قسمتهايي از بازي او به استفاده از تفنگ احتياج پيدا مي کند.

بازی لطفعلی خان زند دیماه 1386 با سه ماه تاخیر از زمان اعلام شده قبلی (مهرماه 1386)، به بازار عرضه خواهد شد.

به نقل از gamersland.ir
:46::11:

alexia
20-04-2008, 07:32
بازی افسانه لطفعلی خان زند شامل وقایع بعد از بازی پایان معصومیت تا ابتدای داستان بازی انتقام قاجار می باشد . سبک و نوع این بازی با بازی انتقام قاجار تفاوتهای عمده ای خواهد داشت و بازی بیشتر به شخصیت لطفعلی خان زند که در ایران محبوبیت بیشتری دارد خواهد پرداخت.

داستان بازي در قرن هفدهم جريان دارد زماني که آقا محمد خان قاجار کنترل شمال و قسمتي از مرکز ايران را در دست گرفته. پس از اين که لطفعلي خان زند به وسيله ي وزيرش(ابراهيم کلانتر) توبيخ شد و او را از شيراز(پايتختش) خارج کردند ، تصميم گرفت تا نيروهاي خود را به نزديکي ساختماني به نام زرقان بفرستد و آنجا را مرکز فرماندهي خود کند. همين که لطفعلي خان زند کمي درباره ي ابراهيم کلانتر شناخت پيدا کرد ، آقا محمد خان قاجار حمله اي عظيم به زرقان کرد. به همين دليل لطفعلي خان زند به کرمان فرار کرد ، جايي که بخش دوم بازي در آنجا جريان دارد و هنوز اطلاعاتي از اين بخش فاش نشده. داستان بازي به وسيله ي انيميشن هايي که در ميان مراحل بازي قرار داده شده روايت ميشود.

سبک بازي اکشن سوم شخص است. مبارزات بازي با شمشير انجام مي شود و شامل بيش از 30 ضربه ي ترکيبي(Combo) و حرکات مختلف مي شود. کاراکتر بازي قابليت استفاده از 6 شمشير با خصوصيات مختلف را دارد. دشمنان بازي نيز به شيوه هاي متفاوتي حمله مي کنند. يک سري معماي مکانيکي نيز براي ايجاد تنوع در ميان مراحل بازي قرار داده شده. لطفعلي خان زند به عنوان يک پادشاه قادر است به ارتش خود فرمان دهد تا در ميان جنگ به او کمک کنند که با توجه به شرايط و اوضاع بازي اين کمک مي تواند متفاوت باشد. در مراحلي از بازي که در کرمان جريان دارد ، کاربردي ترين قابليت لطفعلي خان زند در از بين بردن دشمنان بازي حمله ي مخفيانه به آن ها است.

بازي شامل سلاح هاي مختلفي است که در زير به معرفي آن ها مي پردازيم :

Lotfali Khan Sword (شمشير لطفعلي خان زند)
سلاح اصلي بازي است که از ابتدا تا انتهاي بازي آن را در اختيار داريد.

Ghajar Sword (شمشير قاجار)
کمي از سلاح اصلي بهتر است ولي در مبارزات سخت خواهد شکست.

Zand Sword (شمشير زند)
از شمشير اصلي قدرتمند تر است ولي پس از مدتي خواهد شکست.

Power Sword (شمشير قدرت)
اين شمشير به گيمر اجازه مي دهد تا حملات قدرتمندي داشته باشد ولي بسيار سنگين است و از سرعت حرکات کاراکتر ميکاهد. همچنين با اين شمشير لطفعلي خان زند قادر به جاخالي دادن نخواهد بود.

Two-way Sword (شمشير دو سر)
سلاح قدرتمندي که لطفعلي خان زند پس از شکست دادن غول اول بازي(هادي خان بروجردي) بدست مي آورد.

Two Sword (دو شمشير)
براي به دست آوردن اين سلاح بايد مصطفي خان قاجار را شکست دهيد. سريع و نيرومند است و قابليتهاي جديدي به حملات کاراکتر بازي اضافه مي کند.

‍ Cannon (توپخانه)
در برخي مناطق زرقان براي از بين بردن سربازان تيرانداز کلانتر به اين سلاح احتياج داريد.

Standard Rifle (تفنگ استاندارد)
اگرچه لطفعلي خان زند بيشتر به تفنگدارانش فرمان حمله مي دهد ، اما در قسمتهايي از بازي او به استفاده از تفنگ احتياج پيدا مي کند.

بازی لطفعلی خان زند دیماه 1386 با سه ماه تاخیر از زمان اعلام شده قبلی (مهرماه 1386)، به بازار عرضه خواهد شد.

به نقل از gamersland.ir
:46::11:

مرسی از اطلاعاتت
هم در مورد تاریخ ارضه بازی هم در مورد لطفعلی خان:11:

:10::10::10:

a.salireza
20-04-2008, 08:43
بازی لطفعلی خان زند دیماه 1386 با سه ماه تاخیر از زمان اعلام شده قبلی (مهرماه 1386)، به بازار عرضه خواهد شد
خبرتون قديميه. اگه اينطور كه شما ميگيد باشه كه بازي ريليز شده.:27:

alexia
20-04-2008, 11:30
نسخه ی لطفعلی خان با انتقام قاجار با هم میاد ؟
اگه نه پس کی میان ؟

sajjadgameactor
21-04-2008, 14:45
خبرتون قديميه. اگه اينطور كه شما ميگيد باشه كه بازي ريليز شده.:27:

خوبه به نظر من هم بهتر اون موقع بیاد چون تو اردیبهشت وخرداد اکثر بازی خور ها در حال امتحانات ترم هستند شایدم دلیل اصلی دیر اومدن بازی هم همین باشه!:20:

alexia
21-04-2008, 15:58
بازی بازیه
نه امتحان میشناسه نه کنکور
هروقت بیاد من میگیرمش

The Big Koroosh
21-04-2008, 16:11
بازی 12 اردیبهشت میاد.تویه سایتشونم نوشته.بازی انتقام قاجار به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت تویه ایران نمیاد(تصمیم فعلی اوناست) و هنوز ساخته نشده.جون ما هرکی بازی رو خرید به 100 نفر دیگه نده و به اون 100 نفر هم همین رو بگه تا شاید فروش خوبی داشته باشه و بازی انتقام قاجار رو تویه ایران منتشر کنن.
اینم سایتشون که تویه پست های قبلی هم بود :

treason_boys
21-04-2008, 23:46
بازی 12 اردیبهشت میاد.تویه سایتشونم نوشته.بازی انتقام قاجار به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت تویه ایران نمیاد(تصمیم فعلی اوناست) و هنوز ساخته نشده.جون ما هرکی بازی رو خرید به 100 نفر دیگه نده و به اون 100 نفر هم همین رو بگه تا شاید فروش خوبی داشته باشه و بازی انتقام قاجار رو تویه ایران منتشر کنن.

در هر صورت اینجا ایران است. اگه بازی رو تو کره ماه هم منتشر کنن 2 روز بعد تو ایران هم کپی میشه.

alexia
22-04-2008, 11:57
بابا از 2روز بعدم رده
مخصوصا فیلم
بعد از پخش اولش ، شبش کیفیت پرده ایش تو ایران
واقا بخاطره همینه که سایتای دانلود فیلم و اهنگ رو بستن که یعنی دزدی نشه:20:

The Big Koroosh
23-04-2008, 17:13
ما هر کدوم کار خودمون رو درست انجام بدیم خودش کلیه. همین گردن اینو اون انداختن جامعه رو این شکلی کرده

sajjadgameactor
26-04-2008, 14:26
به نظر شما این بازی از سایت های معتبر چه امتیازی میگیره؟

The Big Koroosh
26-04-2008, 21:56
6 یا 7 از 10 . من تو سایت Game Spot یه تاپیک در مورد بازی لطفعلی خان زند زدم اما چون تیزر Gameplay بازی رو تو سایته اونا آپلود نکردم و لینک مستقیم دادم منو Ban کردن و فکر کنم تاپیک هم پاک شد. دوستانی که ADSL دارن برن و Gameplay بازی رو تویه اون سایت آپلود کنن تا ببینیم چی میشه
تیزر Gameplay بازی رو میتونین از لینک زیر دانلود کنین:

The Big Koroosh
29-04-2008, 13:32
زمان انتشار بازی به 14 اردیبهشت موکول شد.:19:
سری به سایت بزنید:

sajjadgameactor
30-04-2008, 14:05
حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی

The Big Koroosh
01-05-2008, 23:37
بالاخره تیزر گیم پلی بازی رو تویه سایت GameTrailers آپلود کردم.فقط کیفیتش پایینه.اینم لینکش

The Big Koroosh
03-05-2008, 12:55
بازم تاریخ انتشار رو تغییر دادن.نیمه اردیبهشت.دیگه دارم عصبی میشم

sajjadgameactor
03-05-2008, 14:22
مشکلی نیست هر چی دیرتر باشه میشه امیدوار بود که از چیزی که انتظارش را داشتیم بهتر از اب در بیاد

The Big Koroosh
04-05-2008, 17:38
مشکلی نیست هر چی دیرتر باشه میشه امیدوار بود که از چیزی که انتظارش را داشتیم بهتر از اب در بیاد
ساخت بازی تموم شده.مشکل تویه انتشاره.
من ازشون پرسیدم گفتن که تا یکی دو روز آینده میتونیم از سایت بازی رو سفارش بدیم.:31:

The Big Koroosh
08-05-2008, 14:01
بازی منتشر شد.من سفارش دادم اما هنوز نرسیده D:

saiiddz
09-05-2008, 09:35
بازی منتشر شد.من سفارش دادم اما هنوز نرسیده D:
سلام
میشه بگید از کجا میتونیم سفارش بدیم
تا ما هم این کارو بکنیم

The Big Koroosh
09-05-2008, 14:34
برای سفارش بازی میتونین به سایت زیر برید:

sajjadgameactor
11-05-2008, 10:39
تکراری است .

sajjadgameactor
11-05-2008, 10:49
من که از خونه نمی تونم سفارش بدم . سرزمین هم فکر نکنم بیاره پس چه کنم.:41:

The Big Koroosh
11-05-2008, 20:16
من که از خونه نمی تونم سفارش بدم . سرزمین هم فکر نکنم بیاره پس چه کنم.:41:
سفارشش که کاری نداره فقط پرداختش یکم مشکله. اما میتونی بهشون Email بزنی و بپرسی که تویه شهری که هستی از کجا میتونی بخری.
بازی به دستم رسید اما چون CPU ضعیف بود بازی اجرا نشد:19:

a.salireza
12-05-2008, 12:19
سفارشش که کاری نداره فقط پرداختش یکم مشکله. اما میتونی بهشون Email بزنی و بپرسی که تویه شهری که هستی از کجا میتونی بخری.
بازی به دستم رسید اما چون CPU ضعیف بود بازی اجرا نشد:19:
مگه CPU شما چنده كه نميتونه اين بازي رو بخونه؟ حالا خوبه كرايسيس نيست...:46:

sasanjfr
12-05-2008, 14:16
حداقل cpu مورد نیاز برای این بازی Pentium IV 3 GHz است!

LARAMAHDICRAFT
12-05-2008, 14:28
گرافیک مورد نیازش هم خیلی بالاست(اصلا فکرش رو نمیکرم)

a.salireza
12-05-2008, 14:59
تيزر سوم بازي رو ديدم...
حيف كه گرافيكش پايينه ، وگرنه از Ac هم جلو ميزد!:27: بعد ميخواستم بدونم بازي چند سي دي هست؟

Rude Boy
13-05-2008, 14:02
با نگاه به سیستم مورد نیاز ، می شه حدس زد که چه بازی هست ....

فکر کنم جالب باشه . اما خوب چه هزینه ای می گیرن براش .... 5500

mahn90
13-05-2008, 15:28
گرونه بابا مي خواستم بخرم ولي گرونه نمي ارزه

تازه يه ماه صبر ميكنم بچه ها مي يارن برام !!!!!!!!!!!!!!!

iranwebshop
14-05-2008, 14:32
برای کمک به بازی سازان ایرانی بخرین من سفارش دادم 2 تا

The Big Koroosh
15-05-2008, 16:54
راستش من نرم افزار PhysX رو که بازی لازم داشت رو نصب نکرده بودم.اما بعد از نصبش بازی اجرا شد و 4 ساعته تمومش کردم.اما خیلی مشکل داشتم چون CPU من 1.9 هست و رمم 512 . اما بازی قشنگیه و قیمتش عادلانه.باید بدونیم بازی هایی رو که ما با 1000 تومان میخریم اورجینال نیستن و قیمت اصلیشون به 200 هزار تومان هم میرسه.بازی Generals ZH سی و سه دلار قیمتشه.
در ضمن محدودیت نصب داره و فقط رویه 3 سخت افزار نصب میشه.
در ضمن اگه میخواین بدونین بازی چه جوریه بهتره تیزر گیم پلی بازی رو نگاه کنید نه تیزر سومش رو.
دانلود تیزر گیم پلی بازی با حجم 4.7MB (کیفیت بد) :

تیزر گیم پلی بازی با حجم 39MB ( کیفیت متوسط) :

نقد و بررسی بازی :

sajjadgameactor
16-05-2008, 00:39
کسی تو اهواز جایی سراغ نداره که بازی را اورده باشه:41:

گرافیک بازی در چه حدیه؟

mr6768
16-05-2008, 07:58
من برای حمایت از اونا حتما بازی رو میگیرم .
تو رو خدا شما هم اورجینالشو بخرید . برای یه بار هم شده بیاید ای نقانون لعنتی رو اجرا کنیم.

بابا تو این دوره زمونه 5000 تومان پولیه ؟!!!

The Big Koroosh
16-05-2008, 11:55
کسی تو اهواز جایی سراغ نداره که بازی را اورده باشه:41:

گرافیک بازی در چه حدیه؟

تویه قسمت نقد و بررسی بازی تو پست قبلی من مفصل در مورد بازی و گرافیکش نوشته شده.اما در کل واسه یک بازی ایرانی خوبه.
بهتره ازشون بپرسی که تویه اهواز کجا داره:31:

a.salireza
16-05-2008, 14:18
براي چي سم فيشر اين تاپيك رو به صفحه اصلي منتقل نميكنه؟:18: مگه بازي عرضه نشده؟....:5:

The Big Koroosh
16-05-2008, 15:28
براي چي سم فيشر اين تاپيك رو به صفحه اصلي منتقل نميكنه؟:18: مگه بازي عرضه نشده؟....:5:
عرضه شده. من تمومش هم کردم.

Amin Asterix
16-05-2008, 18:48
من دو زار هم پای همچین بازی ای پول نمیدم!!مگه گدا خونه اس که به شرکت بازیساز کمک کنیم؟آدم پولشو به چیزی میده که ارزششو داشته باشه.این حرف خنده داره!!
کسی که باید به این صنعت کمک کنه دولت هست.میتونه بهشون کمک مالی کنه(شاید کرده).میتونه واسه بازیای خارجی هم کپی رایتو رعایت کنه تا 5 تومن بیرزه این بازی.ما وظیفمون حروم نکردن سرمایمونه!!

The Big Koroosh
16-05-2008, 18:59
یک خبر داغ داغ(البته شاید هم سرد) . شرکت نوین پندار یک بازی شبیه Nfs ساخته به اسم مسابقات خیابانی. به سایتش برید. من که خیلی خوشم اومد.

sajjadgameactor
18-05-2008, 15:54
شبیه سازیش که خیلی باحال است یک تایپیک جدا براش بزن

The Big Koroosh
19-05-2008, 15:58
تاپیک مخصوص مسابقات خیابانی:

p3yman_xl
21-05-2008, 16:27
سلام.
دوستان بازی به طور رسمی منتشر شده و قیمت اون هم 5500 تومان هست (که شامل هزینه ی تحویل در منزل و هزینه ی پست سفارشی برای دوستان شهرستانی میباشد).
برای خرید بازی، به این آدرس برید :

سفارش خرید بازی لطفعلی خان زند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

sajjadgameactor
26-05-2008, 10:53
دو هفته از انتشار بازی گذشته ولی هیچکس چیزی دز مورد بازی نمیگه لطفا کسایی که بازی کردن یک مقاله ی کوچک بنویسند

The Big Koroosh
27-05-2008, 09:18
دو هفته از انتشار بازی گذشته ولی هیچکس چیزی دز مورد بازی نمیگه لطفا کسایی که بازی کردن یک مقاله ی کوچک بنویسند
من که نقد و بررسی بازی رو که گذاشتم.
نقد و بررسی بازی :( کپی از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

LeBron
02-06-2008, 00:13
عجب کامنتایی دادن راجع به این بازی !!
99 درصد مسخره کردن این بازیو که واقعا ناراحت کننده س این موضوع
اون 1 درصد هم ایرانی بودن!

The Big Koroosh
02-06-2008, 11:09
عجب کامنتایی دادن راجع به این بازی !!
99 درصد مسخره کردن این بازیو که واقعا ناراحت کننده س این موضوع
اون 1 درصد هم ایرانی بودن!
اگه منظورت سایت Game Trailers هست که باید بگم تیزر بازی انتقام قاجار تویه اون سایت فقط می خواد یکسری چیزایی از داستان بازی نشون بده.من تیزر گیم پلی بازی لطفعلی خان زند رو گذاشتم و همون اول یکی گفت: nice :31:

Abolfazl3007
02-06-2008, 17:17
سیستم Ut3 رو میخواد چه مسخره

LeBron
03-06-2008, 17:43
اگه منظورت سایت Game Trailers هست که باید بگم تیزر بازی انتقام قاجار تویه اون سایت فقط می خواد یکسری چیزایی از داستان بازی نشون بده.من تیزر گیم پلی بازی لطفعلی خان زند رو گذاشتم و همون اول یکی گفت: nice :31:
آره همونو میگم:31:
ببینیم چی میشه !

Ninjai
08-08-2008, 17:08
من trailer بازی رو دیدم . حرکاتشون خیلی جالبه (برای بازی ایرانی) .
یه افکتهای جالبی هم توش به کار بردن مثل nfs که وقتی نیترو میزنیم ! یا افکتی که تو air born استفاده شده موقع حرکت. درکل به نظرم بازی جالبی اومد .

ولی حد اقل سیستم رو خیلی بالا زدن . گرافیک : 6600 !!!!!

playstation 3
09-08-2008, 11:49
گیم اسپات:

gap
09-08-2008, 17:39
دوستان خيلي بازيه جالبي هم نيستش!
ولي بازم پيشرفت خوبي داشته نسبت به قبلي ها!
سري بعديش اسمش انتقام قاجار هستش!(آخر بازي كه تمومش كنين ميگه)
يكم صداهاش بده!
مثلا وقتي تفنگداران دشمن ميخوان تيرانداري كنن با يك لهجه ي خيلي بدي ميگه"شليك كنيد"
بعدش بايد با Space جاخالي بدين!
اصلا هم شبيه به پرنس نيستش!بابا پرنس خيلي جالب تره!
اين :
1-فقط روي زمين راه ميره از ديوارو اينا بالا نميره!و نميپره!
2-دشمنات مثل ماست جلوت واي ميستن تا تو ضربه بزني بعدش بزنن!
خيلي مسخرش كرده!ولي دوستان لطف كنين Original رو بگيرين!
بالاخره ايشا... از اين به بعد منتظر بازيهاي خوبيم!
و يك چيزي كه من بدم اومد اين بود كه دفترچه راهنماش(به قول خودشون)يك برگه A4 بود(سياه و سفيد)
من يه بازي از دبي خريدم توي اين سبك (البته قابل ذكره ساخت عربستان هم بود)اون حتي دفترچه ي راهنماش جلدش رنگي بود!!!
واين مسخره بازيهاش كه بايد بري رجيسترش كني خيلي بده!حوصله ميخواد!
ولي بخرين!براي وقت گذراني خوبه!!(در بيكاري)
با تشكر...
امير

Omid_Sadeghvand
09-08-2008, 19:49
Quest of Persia: Lotfali Khan Zand

سلام،
من سرچ کردم، اما تاپیکی با این نام پیدا نکردم، از مدیران خواهشمندم اگه تاپیک تکراری هست، با تاپیک مربوطه ادغام کنند.
ممنون
همونطور که چند وقتی هست توی سایت ها و مجلات این بازی داره تبلیغ میشه، گفتم همچین تاپیک رو ایجاد کنم. خب، اونطور که من عکسهای بازی رو دیدم، برای اول کار خیلی خوب بود و کلا برای یک کار ایرانی بد به نظر نمیومد. اما نکته ی جالب اینه که این بازی در سایتهای مختلف سر و صدای زیادی به پا کرده و نکته ی جالب تر اینکه همین الان دموش در سایت Gametrailers پیدا میشه.
اما نکته ی ناراحت کننده اینه که از همین حالا کامنت های تمسخر آمیز و طعنه آمیز از اعضای سایت GT در رابطه با این بازی گفته میشه که جای بسی تاسف هست.

از اینجا دمو رو تماشا کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفعلا بهتره در مورد خوب و بد بازی نظر ندم، اما همونطور که گفتم برای اول کار خوبه. به هر حال برای یک کار ایرانی که افراد سازنده ی اون از انگشتان دست تجاوز نمیکنه و بودجه ی بسیار کمتری هم در مقایسه با بازیهای میلیون دلاری غربی، واسش هزینه شده.

عکسهایی از بازی :

موفق باشید
خیلی خیلی صحنه ها خلوته....نمیدونم چطور با گرافک 6600 اجرا میشه و حتی رم 1 گیگ میخواد!!!!

Omid_Sadeghvand
09-08-2008, 20:17
راستی این بازی چند مرحله است؟؟...چون همش از همین یه مرحله شات است.
یه چیزی هم بگم که هیچوقت نور روز این شکلی نیست!!!!
خون هم روی زمین نمیریزه؟؟

gap
09-08-2008, 21:11
راستی این بازی چند مرحله است؟؟...چون همش از همین یه مرحله شات است.
یه چیزی هم بگم که هیچوقت نور روز این شکلی نیست!!!!
خون هم روی زمین نمیریزه؟؟
22 مرحله!چندتاش در كرمان چندتاشم در زرقان!
شخص اصليش مثل معتاداس!
نه نه زمين خوني ميشه!نه شمشيرت!
بابا اون روزشه!شبشو نديدي!!!!
در ضمن اون عكسا درست نيستش!
بار سلامتيش اون جوري نيستش كه!
و اصلا اون بار زيريش رو هم نداره!!!!من اگه تونستم براتون ازش عكس ميگيرم ميذارم!(واقعيشو)
باتشكر...
امير

Ninjai
10-08-2008, 12:29
22 مرحله!چندتاش در كرمان چندتاشم در زرقان!
شخص اصليش مثل معتاداس!
نه نه زمين خوني ميشه!نه شمشيرت!
بابا اون روزشه!شبشو نديدي!!!!
در ضمن اون عكسا درست نيستش!
بار سلامتيش اون جوري نيستش كه!
و اصلا اون بار زيريش رو هم نداره!!!!من اگه تونستم براتون ازش عكس ميگيرم ميذارم!(واقعيشو)
باتشكر...
امير

شما با چه کارت گرافیکی بازی کردین ؟؟ همه چیز رو رو آخر گذاشتین ؟؟

gap
10-08-2008, 13:28
من كارت گرافيكم 8800 هستش.(1 گيگ)
بله همش آخره!گرافيكش high هستش

Armin 2008
10-08-2008, 14:48
در هر صورت از ازادگان 2 که بهتره.

gap
10-08-2008, 15:03
در هر صورت از ازادگان 2 که بهتره.
دوست عزيزم لطف علي خان زند يك انقلاب در بازيسازي ايراني هستش.
به هر حال از بازي هاي قبلي ايران واقعا جالبتر و با گرافيك تر هستش.
باتشكر...
امير

Ninjai
10-08-2008, 16:49
فکر کنم واجب شد بازی رو بگیرم ولی حیف ک وقت بازی کردن ندارم .

gap
10-08-2008, 20:12
فکر کنم واجب شد بازی رو بگیرم ولی حیف ک وقت بازی کردن ندارم .
نه اگه پاش بشيني در عرض 1 روز شايد تموم شه.
هر مرحلش حدود 5 تا 10 دقيقس.شايد هم كمتر....
بازي خوبي هستش نسبت به بازي هاي قبلي...
باتشكر...
امير

Ali Alone
10-08-2008, 21:07
قیمتش همون 5 تومنه یا 1000تومنیشم هست؟؟؟؟!!!!!

gap
10-08-2008, 21:29
قیمتش همون 5 تومنه یا 1000تومنیشم هست؟؟؟؟!!!!!
چي ميگيييي؟
تو اين زمونه به 2000 تومنم چيزي نميدن بهت.

The Big Koroosh
26-08-2008, 00:08
نقل از سایت بازی

"لطفعلی خان زند" مقدمه ای کوتاه بر "انتقام قاجار"
بازی لطفعلی خان زند ، یک بازی کاملا مستقل می باشد و هیچ سازمان یا ارگانی حتی یک ریال هم در ساخت این بازی کمکی به تیم سازنده ، انجام نداده است.

علی رغم اینکه "لطفعلی خان زند" یک بازی مستقل می باشد و با بازیهای حرفه ای روز دنیا که با هزینه های هنگفت تولید شده است، از نظر عظمت قابل مقایسه نمی باشد، اما به شدت مورد توجه بازیبازان فهیم ایرانی قرار گرفته است. این استقبال فراتر از انتظار، موجبات امیدواری برای ساخت بازی بعدی را فراهم کرده است. بازی بعدی ، اصلی ترین بازی سری Quest of Persia با نام "انتقام قاجار" می باشد، که در صورت تامین بودجه های اولیه، ساخت آن توسط تیم سازنده آغاز خواهد شد.

Retired User
26-08-2008, 02:36
ابنجا ميتونيد يه نقد و بررسي توپ ازش بخونيد:

Armin 2008
27-08-2008, 16:00
نقدش در کل می گفت خوبه و امتیاز خوبی بهش داده بود که البته با ارفاق بود.چون بازی ایرانی ساخته.

The Big Koroosh
06-09-2008, 00:44
کرک بازی لطف علی خان زند رو میخواستم
کرک بی کرک:13: .اورجینال میخری بازی میکنی.تازه کرک نداره:21:

P A R S A
07-09-2008, 11:42
دوستان کسی روی ویستا تست کرده مال من ارور گرافیکی میده!

The Big Koroosh
07-09-2008, 15:18
با ویستا مشکل داره. چون ویستا گرافیک رو خودش اتوماتیک نصب داره. اونم با گرافیک پیش فرض ویستا مشکل داره.

vegas
07-09-2008, 16:14
این بازی همون روی وین xp اجرا میشه غنیمته :21: فکر کنم واسه وین 98 ساختنش ...:31:

majid@222
19-10-2008, 13:11
میتونید از اینجا دانلود کنید

تشکر فراموش نشه

The Big Koroosh
19-10-2008, 19:41
Majid@222 (Majid@222)
1.چنين فايلي براي دريافت وجود ندارد
2. دوباره همچین لینکی نمیدی
3. بجای تشکر باید شکایت کرد

The Big Koroosh
16-01-2009, 21:58
سلام.اسم بازی سوم از انتقام قاجار به سرداران ایران تغییر کرد.
به زود اطلاعات تکمیلی در مورد بازی در سایت بازی زده میشه

KING OF THE ROAD
17-01-2009, 17:54
سلام.
به نظر من خیلی از بازی شاهزاده ی ایرانی تقلید شده اما مراحلش با اینکه 22 تا هست اما من شب اول کل بازی را تمام کردم. (با اینکه اصلا ربط نداشت.)

The Big Koroosh
18-01-2009, 13:09
سلام.
به نظر من خیلی از بازی شاهزاده ی ایرانی تقلید شده اما مراحلش با اینکه 22 تا هست اما من شب اول کل بازی را تمام کردم. (با اینکه اصلا ربط نداشت.)
اگه منظورت با 2 شمشیر کار کردنه باید بگم لطفعلی خان زند واقعا با 2 شمشیر کار میکرده.البته تقلید هایی داره.
برای کوتاه بودنش هم خودشون گفتن: لطفعلی خان زند،مقدمه ای کوتاه برای انتقام قاجار( که به سرداران ایران تغییر کرد).

KING OF THE ROAD
18-01-2009, 14:25
ما که از این چیزها خبر نداشتیم.ولی به نظرم قشنگ بود..

The Big Koroosh
02-02-2009, 06:23
خط اصلی داستان این بازی، چگونگی ظهور نادر و آزادسازی ایران از دست افغانها توسط او و سردارن وفادراش : کریمخان زند و محمدحسن خان قاجار را بازگو می کند.همچنین در این بازی برای اولین بار بخشهایی از داستان اصلی Quest of Persia روایت می شود. تصویر زیر کیفیت مدل یکی سربازهای صفوی در بازی می باشد.

این بازی همانند "لطفعلی خان زند" یک بازی شمشیربازی سوم شخص می باشد، که علاوه بر ارتقاء شمشیربازی، انواع بازیهای جنبی دیگر نیز به آن اضافه شده است. داستان بازی در اصفهان، کرمان، خراسان، شیراز، گیلان و بخشهایی از جنوب ایران اتفاق می افتد و بیش از ده کارکتر اصلی در این بازی ایفای نقش می کنند. بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، "شمشیرِ نادر" ، تابستان 88 توسط پردیس گیم به بازار عرضه خواهد شد. منتظر تریلرها و اسکرین شاتهای جدیدی از این بازی باشید.

The Big Koroosh
18-05-2009, 23:53
اولين تيزر بازي شمشير نادر منتشر شد.براي دانلود ميتونيد به لينك زير بريد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ديدن تيزر در سايت Game Trailers:

ديدن تيزر در سايت YouTube:

:11:

The Big Koroosh
19-05-2009, 00:09
حتما اينو ببينيد.:18:

resident_evil
19-05-2009, 00:14
اینا تا کی میخوان اون وسط با هم بجنگن ! جالب بود : دی

The Big Koroosh
27-05-2009, 22:34
براي دانلود به سايت بازي بريد.
براي ديدن در YouTube:

arash2006
28-05-2009, 01:34
دوستان من کرک بازی رو گرفتم گفته بود توش یه کد طولانی بده بهش دادم و اوکی کردم بعد یه کد اکتویت الکی گفت بده و اوکی کردم بد به اصطلاح ریجیستر شد وقتی وارد بازی میشم بازم ازم میخواد که ریجیستر کنم آیا کرکش سر کاریه یا کار دیگه باید بکنم

*Ali*
28-05-2009, 12:07
بهتر نبود حالا که بعد از عمری یه بازی درست حسابی ساختیم عنوان تاپیک رو فارسی مینوشتین؟!

The Big Koroosh
30-05-2009, 14:07
دوستان من کرک بازی رو گرفتم گفته بود توش یه کد طولانی بده بهش دادم و اوکی کردم بعد یه کد اکتویت الکی گفت بده و اوکی کردم بد به اصطلاح ریجیستر شد وقتی وارد بازی میشم بازم ازم میخواد که ریجیستر کنم آیا کرکش سر کاریه یا کار دیگه باید بکنم
قبلا هم گفتم که در مورد کرک صحبت نکنید.:13:
لطفا اسم تاپیک رو به " سری بازی های ایرانی Quest of Persia" تغییر بدید.

The Big Koroosh
18-07-2009, 13:15
بازی شمشیر نادر منتشر شد.قیمتش 6500 هست اما اگه از پردیس گیم بخرید 5500 که کلا با هزینه پستش میشه 7000 تومن.

سیستم مورد نیاز:

Graphic Card: Geforce 6600GT 128MB
RAM: 1GB
CPU: Pentium 4 3.0Ghz
HDD Space: 6 GB