PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرمای هوا

gladiator2714
31-01-2008, 14:22
سلام من وقتی کامپیوترم را روشن می کنم ویندوزبالا نمی اید و این خطا را نشان میدهد.
Windows could not start because the following file is missing or corrupt.
\windows\system 32\config\system
You can repair this file by using the original windows CD-ROM .please insert the disk and press r at first screen to start repair.
اما بعد از حدود 45 دقیقه و گرم شدن سیستم با یک بار ری استارت کردن ویندوز بالا می اید.در ضمن اگر هوا سرد باشد زمان طولانی تر می شود.مادربرد من soltek 85DR2-C است و یک هارد 80GB مکستور دارم.
ویندوزم را نیز چند بار عوض کرده ام.لطفاً راهنمایی کنید.

Black Tiger80
31-01-2008, 16:46
سلام من وقتی کامپیوترم را روشن می کنم ویندوزبالا نمی اید و این خطا را نشان میدهد.

Windows could not start because the following file is missing or corrupt.
\windows\system 32\config\system
You can repair this file by using the original windows CD-ROM .please insert the disk and press r at first screen to start repair.
اما بعد از حدود 45 دقیقه و گرم شدن سیستم با یک بار ری استارت کردن ویندوز بالا می اید.در ضمن اگر هوا سرد باشد زمان طولانی تر می شود.مادربرد من soltek 85DR2-C است و یک هارد 80GB مکستور دارم.

ویندوزم را نیز چند بار عوض کرده ام.لطفاً راهنمایی کنید.

سلام دوست عزيز
موردي رو كه شما ميفرماييد هم ممكنه مربوط به ويندوز باشه و هم مادربورد شما.

ولي تا جايي كه من ميدونم به هوا ربطي نداره.
از اونجايي كه ويندوز شما اطلا بالا نمياد به احتمال زياد مربوط به بايوس مادربورد شماست كه هارد ديسك رو درست تشخيص نميده. ( اگر با ويندوز بوت ميشد موارد ديگه اي هم احتمال داشت)

و احتمالا از اونجايي كه مادر بورد شما (اگر اشتباه نكنم) سه چهار سالي هست كه ديگه استفاده نميشه و شايد بايوس اون رو نتونيد پيدا كنيد ، اين كار رو امتحان كنيد:

داخل Setup سيستم
اولا ترجيحا هارد شما بر روي Master Primary IDE نصب شده باشه.
ثانيا حالت هارد رو بصورت دستي از Auto به LBA Mode تغيير دهيد. و اينطوري هم تست كنيد.

يك مورد ديگه هم كه چك ميكنيد : تمام كارتهاي PCI رو در بياريد و سيستم رو امتحان كنيد.

اميدوارم مشكل شما حل بشه

gladiator2714
01-02-2008, 11:19
از راهنماییتون ممنون.شکافهای pci را خالی کردم ولی جواب نداد.در ضمن هارد من به صورت primary master وصله.
در قسمت type هارد گزینه lba mode وجود نداره و گزینه های CDROM,ARMD,USER,AUTOو اعداد 2 تا 46 وجود داره.
من bios مادربوردم را تا سال 2003 به روز کردم.
اگه مادربرد هارد رو نمیشناسه چرا بعد از حدود 45 دقیقه وارد ویندوز میشه؟
با تشکر

lord_ashkan_z
01-02-2008, 12:14
من می دونم:

چندتا از خازن های مادربرد شما خراب شده اند.
می تونی برای اطمینان تمام خازن ها را نگاه کنی اگر خازنی را دیدی که متورم شده( سطح بالایی که در دید ما هست، باید کاملا صاف باشد) بدون مشکل همین هست.
شما باید کامپیوترت را به خدمات کامپیوتری ببری ...

gladiator2714
06-02-2008, 20:03
سلام دوستان.
کامپیوترم رو به خدمات کامپیوتری بردم.مشکل از مادربردم بود ولی مهندس گفت تنها راهش عوض کردن مادر برد است.من هم بی خیالش شدم یه مدت دیگه یه سیستم دیگه می خرم.
از راهنمایی هر دو نفر ممنونم.
با تشکر

mahdi7610
06-02-2008, 20:23
سلام درسته این گونه مشکل مربوط به مادربورد شما هست . در واقع این نوع مدل مادربورد این گونه مشکل را بعد از یک مدت داره . چون مواردی را که دارای این نوع مشکل در این نوع مادربورد هستن را دیدم .

winxp
06-02-2008, 23:19
بحث جالبی بود

من نمیدونستم

خیلی عالی بود

دستتون درد نکنه , موفق باشین

gladiator2714
10-06-2008, 23:09
سلام دوستان.
کامپیوترم رو به یه الکترونیکی بردم و با عوض کردن خازنهای خراب مشکلم حل شد.
از همه ی دوستانی که راهنمایی کردم ممنون و سپاسگزارم.