PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك براي فرمت fat32 ....

coralisland_17
30-01-2008, 19:05
سلام
من با برنامه EASEUS Data Security Wizard 2.0 Demo درايوهاي e f g سيستمم را فرمت كردم
بعد رفتم درايو c را فرمت كردم كه ديگه ويندوزم بالا نيومد(ويندوزم در درايو d است)
بعد در داس درايو c را فرمت كردم و ويندوز ريختم و بعد ديدم درايو c به صورت ntfs است
حالا ميخوام به fat32 تبديل كنم تا بتونم ويندوز 98 بريزم ...چطور بايد اين كارو انجام بدم ؟:41:
راستي با برنامه EASEUS Data Security Wizard 2.0 Demo چطورميتونم درايو d كه ويندوزم نصبه فرمت كنم؟:41:

mahdi7610
30-01-2008, 20:22
سلام
من با برنامه EASEUS Data Security Wizard 2.0 Demo درايوهاي e f g سيستمم را فرمت كردم
بعد رفتم درايو c را فرمت كردم كه ديگه ويندوزم بالا نيومد(ويندوزم در درايو d است)
بعد در داس درايو c را فرمت كردم و ويندوز ريختم و بعد ديدم درايو c به صورت ntfs است
حالا ميخوام به fat32 تبديل كنم تا بتونم ويندوز 98 بريزم ...چطور بايد اين كارو انجام بدم ؟:41:
راستي با برنامه EASEUS Data Security Wizard 2.0 Demo چطورميتونم درايو d كه ويندوزم نصبه فرمت كنم؟:41:
سلام دوست عزیز
من با این برنامه کار نکردم .
بهتره از یه سی دی بوت برای فرمت کردن درایو هاتون استفاده کنید .

اما اگه شما دو تا ویندوز داشته باشید یکی در درایو c و دیگری در درایو d و اگر شما درایو c را که مطمئنا درایو primary شما است را فرمت کنید دیگر ویندوز موجود در درایو d بالا نخواهد امد.
به خاطر این که سیستم عامل های ماکروسافت طوری طراحی شده اند که فایلهای سیستمی و بوت انها تنها درایو primary شما را می شناسند و موقع نصب ویندوز در هر درایوی فایلهای سیستمی و بوت در این درایو قرار می گیرند .

حالا فکر کنم متوجه شده باشید که چرا ویندوز درایو d بالا نیومده . به خاطر این که فایل بوت مربوط به اون را که توی درایو c هست را با فرمت کردن از بین برید .
شما می تونید با استفاده از برنامه پارتیشن مجیک اون درایو را fat32 تبدیل کنید و بعد ویندوز 98 را نصب کنید