PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض کد در زمان اجرا

ahmad_r
30-01-2008, 07:56
با سلام
من یک برنامه دارم که به دیتا بیس رمز دار اکسس وصل شده رمز آن هم از طریق برنامه وارد شده است (یعنی کاربر چیزی وارد نمی کند) در این دیتا بیس جدولی به عنوان نام کاربری و کلمه عبور دارم که با آن اعتبار سنجی کاربران را انجام می دهم حال از طریق کد رمز دیتا بیس را عوض می کنم یقینا به رمز دیتا بیس گیر می ده

حال اگه بتونم کد آن قسمت که رمز وارد شده با تغییر رمز دیتا بیس آن عوض کنم مشکل حل است

چگونه می توان این کار را انجام داد؟

با تشکر

majid_kntu
02-02-2008, 23:53
يعني مي خواي برنامه رو هك كني؟

MrJamshidy
03-02-2008, 00:36
دوست عزیز نیاز نیست که شما کد های برنامتون رو عوض کنید

شما میتونید پسوردی که وارد میشه رو ذخیره کنید بعد هنگام نیاز فایل رو بخونید و کد رو به دیتابیس بدید

majid_kntu
03-02-2008, 00:51
دوست عزیز نیاز نیست که شما کد های برنامتون رو عوض کنید

شما میتونید پسوردی که وارد میشه رو ذخیره کنید بعد هنگام نیاز فایل رو بخونید و کد رو به دیتابیس بدید

منظورت چيه بيشتر تضيح بده يا كدشو بذار

MrJamshidy
03-02-2008, 01:29
بابا میگم

مثلا کد 222 رو میده به دیتابیس بعد میخواد برای امنیت کد دیتابیسش عوض شه
خوب شما میتونید یک فایل رو با دستور Open باز کرده و کد جدید رو ثبت کنید بعد زمانی که برنامه میخواد به دیتابیس وصل بشه باز با دستور Open بازش میکنی و کد رو میخونی به دیتابیس میدی، بعد هم کاننکت میشی

اگر باز هم نا مفهومه کد بزارم
دستور Open هم که همه بلدن اگر نبودید بگید تا یاد بدم

majid_kntu
03-02-2008, 09:58
دانشمند!مگه از سيستم كدگزاري استفاده شده تو اون ديتا بيس خبر داري كه مي خواي اين كار رو بكني؟

MrJamshidy
04-02-2008, 10:45
عزیز دلم من که الان برنامه مینویسم که کد دیتابیس عوض شه خوب از کد خبر دارم
مثلا میزنم
x.password = rnd(1234)
خوب حالا به جاش میزنم
a = rnd(1234)
x.password = a
open ...
print #1, a
close #1

حالا گرفتی پروفسور

MrJamshidy
04-02-2008, 10:47
در ضمن دوستمون گفت که میخواد برنامه به طور اتومات رمز دیتابیس عوض بشه پس میخواد از داخل برنامه عوض بشه

پس راهی که من گفتم برای کارش جواب میده

mehdibarghi
04-02-2008, 10:50
مستر جمشیدی راست میگه دیگه . مگه شما جور دیگه ای میخواهید

mehdibarghi
04-02-2008, 10:57
البته بهترین راهش همینه که دوستمون مستر جمشیدی گفت ولی اگر بخواهی کد برنامه را در زمان اجرا عوض کنی از تو کد نویسی امکان پذیر نیست مگر با یک برنامه کمکی این کار رو تو کد باینری فایلت انجام بدی

mehdibarghi
04-02-2008, 11:06
ابتدا باید برای این کار یک برنامه دیگه نوشته باشی که فایل اجرایی برنامه اصلی را اصلاح کنه و بعد اونو اجرا کنه .
تو فایل اجرایی برنامتونم برای تغییر رمز . ابتدا رمزو تغییر میده و بعد فایل کمکی را با دستور shell اجرا میکنه و خودشو میبنده .
دلیل بستن برنامه اصلی موقع اصلاح کد اینه که برنامه دیگه نمیتونه اون رو اصلاح کنه مگر اینکه بسته باشه .
اگه خواستید میتونم یک کد برای اصلاح کد باینری یک فایل بنویسم که مثلاً مقدار یک متغیر که تو فرم لود 50 تعریف میشه رو 100 کنه و فایل اجرایی را از نو بسازه . البته نوشتن این کد کمی وقت گیره ولی اگه شما میخواهید از اون تو برنامتون استفاده کنید نمیشه چون ساختار فایل شما 100 درصد با فایل من فرق می کنه.

majid_kntu
04-02-2008, 11:11
با سلام
من یک برنامه دارم که به دیتا بیس رمز دار اکسس وصل شده رمز آن هم از طریق برنامه وارد شده است (یعنی کاربر چیزی وارد نمی کند) در این دیتا بیس جدولی به عنوان نام کاربری و کلمه عبور دارم که با آن اعتبار سنجی کاربران را انجام می دهم حال از طریق کد رمز دیتا بیس را عوض می کنم یقینا به رمز دیتا بیس گیر می ده

حال اگه بتونم کد آن قسمت که رمز وارد شده با تغییر رمز دیتا بیس آن عوض کنم مشکل حل است

چگونه می توان این کار را انجام داد؟

با تشکر

تاپيك مي زني ميري ديگه نمي ايي.بيا ببينم چي مي گي؟بالا خره كد مال خودته يا يه ديتابيس ديگه رو مي خواي هك كني؟؟