PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : blue screen

sokote mordab
29-01-2008, 21:01
سلام
وقتی کامپیوتر را روشن می کنم همین که می خواهد وارد وینددوز بشود یک صفحه ابی یا یک سری نوشته توش میاد که 1 ثانیه بیشتر نمی ماند بعد رسیت میشه انقدر تکرار میشه تا کامپیوتر را خاموش روشن کنم علت و راه حل؟
ممنون

Black Tiger80
29-01-2008, 22:06
سلام
وقتی کامپیوتر را روشن می کنم همین که می خواهد وارد وینددوز بشود یک صفحه ابی یا یک سری نوشته توش میاد که 1 ثانیه بیشتر نمی ماند بعد رسیت میشه انقدر تکرار میشه تا کامپیوتر را خاموش روشن کنم علت و راه حل؟
ممنون

سلام برادر يا شابد هم خواهر

چند تا چند تا پست ميزني!؟؟!؟ خوب جواب ها كه فرقي نميكنه!!!! :20:در هر حال:

سلام
اين صفحه آبي معروف وقتي مياد كه سيستم شما با يك سخت افزار مشكل داشته باشه. يا ويندوز خراب شده كه با يكي از سخت افزار هاي سيستم شما مشكل داره و يا واقعا مشكل سخت افزاري داريد كه ويندوز بيچاره حق داره.

مخصوصا اگر Ram سيستم شما مشكل داشته باشه اين صفحه زياد مياد. يا كارتي روي اسلاتي نصب شده كه در تخصيص وقفه هاي سخت افزاري مشكل پيش مياد. ( البته اين مورد در Xp كمتر پيش مياد). و يا حتي هارد و مادر بورد، يا كارتهاي نصب شده بر روي سيستم مشكل داره.

اگر شما بارها ويندوز نصب كرديد و هميشه به اين مشكل برخورديد كه مطمئنا مشكل سخت افزاري داريد. در غير اينصورت بهتره كه شما مجددا ويندوز نصب كنيد. اگر مجددا به مشكل برخورديد دنبال مشكل سخت افزاري بريد.

mahdi7610
29-01-2008, 23:44
سلام
ممنون
سلام دوست عزیز

در تائید فرمایشات دوست خوبم Black Tiger80

شاید بتوان گفت یکی از بدترین error هایی که یک کابر سیستم عامل ویندوز می تواند ببیند صفحه آبی مرگ می باشد .
صفحه آبی مرگ و یا Blue Screen of Death مخصوص سیستم عامل ویندوز می باشد و هر وسیله ای که با این سیستم عامل کار می کند ممکن است دچار چنین مشکلی شود .

این صفحه زمانی نمایان می شود که سیستم عامل ویندوز خطایی را مشاهده کند که نمی تواند از آن پشتیبانی کند مثل مشکلاتی که در KERNEL32.DLL به واسطه یک نرم افزار و یا نصب یک درایور به وجود می آید
(KERNEL32.DLL یکی از هسته های اصلی ویندوز می باشد )
همچنین زمانی که سیستم عامل ویندوز تشخیص دهد که برای یک سخت افزار مشکلی به وجود آمده یا با ادامه فعالیت سیستم عامل ممکن است باعث آسیب به سخت افزاری شود این صفحه نمایان می شود مثل وجود اضافه ولتاژ و یا جریان در مادربورد .
حتی این صفحه برای ویندوز ویستا نیز طراحی و برنامه ریزی شده است ولی رنگ پس زمینه آن قزمز می باشد .

هرچند که به ظاهر این صفحه برای کابر می تواند بسیار آزاردهنده باشد و در این شرایط کابر مجبور است کامپیوتر را Restart کند ولی می تواند جلوی بسیاری از خطرات و آسیب هایی که می تواند سخت افزار کامپیوتر را تهدید کند بگیرد .
وقتی که به واسطه خطایی این صفحه نمایان می شود شرح خطا و علت آن را یه صورت کامل تو ضیح می دهد و شما می توانید با خواندن این متن به علت خطا پی ببرید

winxp
30-01-2008, 00:22
سلام عزیزان

بیشتر هم مربوط به رم میشه , من یه جا یه چیز دیدم که به طور دستی این carsh کردن رو از ریجستری فعال کنیم

ولی اون موقع هنوز بچه بودم نمیفهمیدم منظورش چی بود

اگه کسی اطلاعی از اون مبحث داره بگه

دوستمون هم توصیه میشه ابتدا رم رو تو اسلات دیگه تست کنن و سپس برن سراغ سخت افزارهای دیگه

موفق باشین

Kianoosh
16-07-2008, 20:46
--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان

من تازه قطعاتم رو عوض کردم و ویندوز جدید xp نصب کردم اما وقتی خواستم deamon tools 4 رو نصب کنم (وقتی که در ابتدای نصب باید ویندوز رو ریاستارت کنی) یه مرتبه یه صفحه آبی اومد و سیستم ریست شد (نه مثل وقتی که از استارت ریست می کنیم) از اون موقع به بعد ویندوز نه شات دان میشه نه ریست اگه این کارو بکنم یا هنگ میکنه یا همون صفحه آبیه میاد و ریست ناگهانی ,اول فکر کردم ماله رمه اما رمها با مادربرد کاملا سازگاری دارن(تو دفترچه راهنمای مادربرد نوشته که ساپورت میکنه) در ضمن daemon tools 4 رو هم نتونستم نصب کنم البته می خوام دوباره ویندوز بریزم ببینم چی میشه اما خیلی از نرم افزارام و اطلاعاتم پاک میشه مشکل فعلی از کجاست و راه حل چیه؟
خیلی حالم گرفته شده لطفا هر چه سریعتر کمکم کنید!(پاور سالم و رمها در اسلاتهای یکرنگ هستند)

خیلی متشکرم

H.D.D:160 SATA
Main:Asus P5K EPU
CPU:Intel E7200 C2D 2.5
RAM:Kingmax 2G 2*1G DDR2 800Mhz
Power: Green GP535A
VGA:Sparkle Geforce 9600 GSO 768mb