PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخه این مشکل چیه

farhad1390
29-01-2008, 11:49
من یه مشکلی تو درایوه9ام پیدا شده نگاه کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا دیدید نمیتونم با دو کلیک چپ وارد شوم باید حتما اوپن کنم این autoچیه اومده ???
و الیته ویندوزم را هم عوض کردم همین جوری موند با مکگاف هم اسکن کردم چیزی نبود والبته درایو c را وقتی ویندوزم را عوض کردم به حالت اول بازگشت...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان کمکم کنید

omid.sarmad
29-01-2008, 15:58
سلام.سیستمت ویروس داره.با این نرم افزار می تونی از بین ببریش.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farhad1390
29-01-2008, 16:05
دوست خوب ممنون از توجهت اگه می شه یه جای دیگه up کن

omid.sarmad
29-01-2008, 16:23
دوست خوب ممنون از توجهت اگه می شه یه جای دیگه up کن
سلام.فرهاد عزیز.شرمنده من سرعتم پایینه اینم یه ساعت طول کشید آپ کنم.
شاید دوستان بتونن اینکارو انجام بدن.

Black Tiger80
29-01-2008, 16:30
سلام.فرهاد عزیز.شرمنده من سرعتم پایینه اینم یه ساعت طول کشید آپ کنم.
شاید دوستان بتونن اینکارو انجام بدن.

سلام
همونطور كه دوستمون گفتند سيستم شما ويروس ويا تروجان داره . تروجان هاي مختلفي هستند كه فايل Autorun رو در ريشه پارتيشن هاي شما اجاد ميكنند. شما موقتا ميتونيد پارتيشن رو Open كنيد و فايل Autorun.INF رو از اونجا پاك كنيد. ولي ممكنه بعدا مجددا ايجاد بشه.

بهترين كار نصب يك آنتي ويروس (مطمئناً آپديت كردن اون) Scan كردن كل سيستم است. كه كليه تروجان ها و ويروس ها و ... براش قابل تشخيص باشه و از اين به بعد هم سيستم شما رو محافظت كنه. و ديگه احتياجي به فايل هاي ديگه نداشته باشيد.

mahdi7610
29-01-2008, 20:12
من یه مشکلی تو درایوه9ام پیدا شده نگاه کنید
حالا دیدید نمیتونم با دو کلیک چپ وارد شوم باید حتما اوپن کنم این autoچیه اومده ???
و الیته ویندوزم را هم عوض کردم همین جوری موند با مکگاف هم اسکن کردم چیزی نبود والبته درایو c را وقتی ویندوزم را عوض کردم به حالت اول بازگشت...
دوستان کمکم کنید
سلام دوست عزیز
سیستم شما ویروس Autorun.inf داره و به راحتی با روشی که می گم می تونید اونا از بین ببرید .
ابتدا به folder option برید و سپس تیک گزینه show hidden and folder را بزنید . و سپس تیک گزینه
hide protected operating system file را بردارید و سپس پنجره را ok کنید .
با این کار فایلهای سیستمی شما قابل روئیت خواهند شد .
سپس در هر درایو فایل Autorun.inf را پیدا کنید و سپس اونا پاک کنید . یادتون باشه برای وارد شدن به هر درایو روی درایو راست کلیک کنید و با زدن open وارد بشید با دابل کلیک کردن دوباره ویروس فعال خواهد شد . سپس بلافاصله قبل از انجام هر کاری سیستم را ریستارت کنید .

Black Tiger80
29-01-2008, 21:19
سلام
البته فايل اصلي كه باعث ايجاد Autorun.inf ميشه جاي ديگه هست. بعد از پاك كردن اين فايل ممكنه Autorun مجددا ايجاد بشه. واسه اينكه كاملا از شرش راحت بشيد نصب آنتي ويروسه.

mahdi7610
29-01-2008, 22:19
سلام
البته فايل اصلي كه باعث ايجاد Autorun.inf ميشه جاي ديگه هست. بعد از پاك كردن اين فايل ممكنه Autorun مجددا ايجاد بشه. واسه اينكه كاملا از شرش راحت بشيد نصب آنتي ويروسه.
سلام دوست عزیز
فایل اصلی Autorun.inf در root درایو c هستش و اگه پاک بشه دیگه راهی برا برگشت نیست . مگر اینکه شما دوباره از فلش مموری که حاوی این ویروس است استفاده کنید .
در ضمن این ویروس به هیچ عنوان توسط انتی ویروس ها قابل شناسایی نمی باشد . و تنها را ه از بین بردن ان هم دستی می باشد . و همان روشی که گفتم .

Black Tiger80
29-01-2008, 22:42
سلام دوست عزیز
فایل اصلی Autorun.inf در root درایو c هستش و اگه پاک بشه دیگه راهی برا برگشت نیست . مگر اینکه شما دوباره از فلش مموری که حاوی این ویروس است استفاده کنید .
در ضمن این ویروس به هیچ عنوان توسط انتی ویروس ها قابل شناسایی نمی باشد . و تنها را ه از بین بردن ان هم دستی می باشد . و همان روشی که گفتم .

سلام
بنده ارادتمندم .

در مورد فايل اصلي اطلاع نداشتم و نميدونستم كه با پاك كردن Autorun در ريشه C ميشه از شرش راحت شد.
چون خودم هميشه آنتي ويروس دارم و هر جا هم كه به مشكل بر ميخورم آنتي ويروس نصب ميكنم.

ولي اكثرا در اين فايلهاي Autorun يك Script يا Dll اجرا ميشه كه هنگام اجرا انتي ويروس مچشو ميگيره و خود Autorun رو (البته با تاييد كاربر) پاك ميكنه. و اون فايل Dll رو خود كاربر زحمتشو ميكشه.(كه بايد قبل از پاك كردن Autorun اسم اين فال رو از توش پيدا كرد)

البته تا جايي كه ميدونم مواردي كه Autorun رو ايجاد ميكنند چندين مورد است و كار هركدام متفاوت.

درضمن بنده قصد جسارت ندارم كه روي پس شما دوباره پست ميزنم. قصد من فقط تبادل نظر و استفاده از اطلاعات شماست.

mahdi7610
29-01-2008, 23:25
سلام
بنده ارادتمندم .

در مورد فايل اصلي اطلاع نداشتم و نميدونستم كه با پاك كردن Autorun در ريشه C ميشه از شرش راحت شد.
چون خودم هميشه آنتي ويروس دارم و هر جا هم كه به مشكل بر ميخورم آنتي ويروس نصب ميكنم.

ولي اكثرا در اين فايلهاي Autorun يك Script يا Dll اجرا ميشه كه هنگام اجرا انتي ويروس مچشو ميگيره و خود Autorun رو (البته با تاييد كاربر) پاك ميكنه. و اون فايل Dll رو خود كاربر زحمتشو ميكشه.(كه بايد قبل از پاك كردن Autorun اسم اين فال رو از توش پيدا كرد)

البته تا جايي كه ميدونم مواردي كه Autorun رو ايجاد ميكنند چندين مورد است و كار هركدام متفاوت.

درضمن بنده قصد جسارت ندارم كه روي پس شما دوباره پست ميزنم. قصد من فقط تبادل نظر و استفاده از اطلاعات شماست.
سلام دوست عزیز
خواهش می کنم . من هم قصدم تبادل نظر هستش و اگه تناقضی وجود داره بهتره که برطرف بشه .

همون طور که از اسم این ویروس یا فایل پیداست این فایل تنها کاری که انجام می ده ایجاد اختلال در عملکرد درایو ها یا پوشه های سیستم عامل هست . و نیاز به هیچ فایل dll ی نداره .
و در واقع چون این ویروس ، ویروس مخربی به شمار نمی اید بنابراین انتی ویروس ها قادر به شناسیایی اون نیستند . چون اگر اینطور بود انوقت باید تمای انتی ویروس ها موقع اجرا شدن cd ها اخطار ویرس پیدا شد را می دادند چرا که در تمام سی دی ها به دلیل ایجاد اتوران این فایل موجود می باشد .

و تا جایی که من می دانم تنها دلیل ایجاد این ویروس استفاده از فلش مموری . موبایل . یا رم ریدر و ....
می باشد .

Black Tiger80
29-01-2008, 23:51
سلام دوست عزیز
خواهش می کنم . من هم قصدم تبادل نظر هستش و اگه تناقضی وجود داره بهتره که برطرف بشه .

همون طور که از اسم این ویروس یا فایل پیداست این فایل تنها کاری که انجام می ده ایجاد اختلال در عملکرد درایو ها یا پوشه های سیستم عامل هست . و نیاز به هیچ فایل dll ی نداره .
و در واقع چون این ویروس ، ویروس مخربی به شمار نمی اید بنابراین انتی ویروس ها قادر به شناسیایی اون نیستند . چون اگر اینطور بود انوقت باید تمای انتی ویروس ها موقع اجرا شدن cd ها اخطار ویرس پیدا شد را می دادند چرا که در تمام سی دی ها به دلیل ایجاد اتوران این فایل موجود می باشد .

و تا جایی که من می دانم تنها دلیل ایجاد این ویروس استفاده از فلش مموری . موبایل . یا رم ریدر و ....
می باشد .

سلام

فكر ميكنم من منظورم رو بد گفتم.

همانطور كه ميدانيد مسير و نام فايل اجرايي كه بايد بصورت Autorun اجرا بشه در داخل Autorun.inf نوشته ميشه.

انتي ويروس هم خود فايل Autorun.inf كه توسط ويروس ايجاد شده رو در حالت عادي ويروس نميشناسه. ولي بعضي از ويروس ها كه فايل Autorun.inf رو ايجاد ميكنند ، از داخل اين فايل يك Script يا فايل DLL رو فراخواني ميكنند كه در واقع مشكل اصلي هنگام اجراي اون DLL يا Script بوجود مياد و انتي وسروس هم بخاطر فراخواني اين فايلها به اين Autorun.inf گير ميده. البته سطح و عمكلكرد انتي ويروس ها متفاوته . مثلا كاسپرسكي Autorun.inf موردنظر رو پاك ميكنه و NOD32 به Dll يا اسكريپت فراخواني شده گير ميده.

farhad1390
31-01-2008, 21:31
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخگویی همه دوستان مخصوصا شما دوست عزیز مشکلم حل شد

راستی من با آنتی ویروس مکاف هم اسکن کردم شناسایی نشد حرف شما را قبول دارم