PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امن ترین اکسپلور چیه

شیدا
28-01-2008, 20:23
(خواهشن این بحث رو به نرم افزارهای امنیتی انتقال ندهید)

سلام
به نظر شما امن ترین (ویروس، تروجان، کرم ها و ...) اکسپلور چیه.
در ویستا و ایکس پی

بنده نظرم روی Mozilla

zhina_gian
29-01-2008, 01:56
این تعریف هایی که از مرورگر ها میکنند اکثرا حالت تبلیغاتی داره. البته قبول دارم که فایرفاکس و اوپرا تا حدی نسبت
به اینترنت اکسپلورر خود مایکروسافت بهتر هستند اما از لحاظ امنیتی هیچ کدام به تنهایی امن نیستند.

مثلا در همه مرورگر ها کدهای Exploit قابل اجرا شدن هستند. پس باید کاری کرد که از اجرا شدن این کدها جلوگیری
کرد.

برای امن بودن یک مرورگر باید تا جایی که ممکنه موارد زیر رعایت بشه.

توانایی کنترل کوکیزها توسط خود مرورگر و یا برنامه های جانبی مثل پلاگین ها.
جلوگیری از ورود کوکیزهای جاسوسی و پاک شدنشون توسط برنامه هایی که اون مرورگر رو پشتیبانی میکنند.
توانایی جلوگیری از اجرا شدن ActiveX ها بصورت اتوماتیک.
توانایی جلوگیری از اجرا شدن JavaScript ها و Exploit ها.
توانایی جلوگیری کردن از لود شدن Referrer ها.
داشتن آنتی ویروسی که قابلیت WebScanner داشته باشه مانند Kaspersky, NOD32,AVAST Pro, BitDefender 11

مرورگر فایرفاکس با نصب پاگین No Script تا حدی میتونه موارد بالا رو در اون فعال کرد و مرورگر رو امن تر کرد اما بستن
Referrer ها و پاک شدن کوکیز های آلوده باید از برنامه های جانبی استفاده کرد.

مرورگر اوپرا هم در تنظیماتش قابلیت غیر فعال نمودن Referrer ها و کنترل کردن کوکیز ها وجود داره اما چون در
مواقع دیدن سایت های با اطمینان هر دفعه باید به تنظیمات مراجعه کردن و اون سایت رو بصورت دستی در
لیست سفید وارد کرد گاهی وقتها اعصاب خورد کن میشه و عملا کاربرها رو از انجام دادن این کارها خسته میکنه.
اما در کل تنظیماتش وجود داره.

MichaelQwerty
29-01-2008, 08:52
به نظر من همشون مثل هم هستن تقریبا. دلیل این که IE مشکل زیاد داره به این دلیل که یه مرورگر عمومی هستش و هکر ها اولین انتخابشون همینه مثلا اگه موزیلا مرورگر microsoft بود احتمالا هم اکنون وضعیتش بهتر از IE نبود اگه میخوای امن ترین مرورگرو پیدا کنی دنبال مرورگری بگرد که اسمشو هکرها نشنیده باشن

hadi_balaa
29-01-2008, 10:02
(خواهشن این بحث رو به نرم افزارهای امنیتی انتقال ندهید)

سلام
به نظر شما امن ترین (ویروس، تروجان، کرم ها و ...) اکسپلور چیه.
در ویستا و ایکس پی

بنده نظرم روی Mozilla

این تعریف هایی که از مرورگر ها میکنند اکثرا حالت تبلیغاتی داره. البته قبول دارم که فایرفاکس و اوپرا تا حدی نسبت
به اینترنت اکسپلورر خود مایکروسافت بهتر هستند اما از لحاظ امنیتی هیچ کدام به تنهایی امن نیستند.

مثلا در همه مرورگر ها کدهای Exploit قابل اجرا شدن هستند. پس باید کاری کرد که از اجرا شدن این کدها جلوگیری
کرد.

برای امن بودن یک مرورگر باید تا جایی که ممکنه موارد زیر رعایت بشه.

توانایی کنترل کوکیزها توسط خود مرورگر و یا برنامه های جانبی مثل پلاگین ها.
جلوگیری از ورود کوکیزهای جاسوسی و پاک شدنشون توسط برنامه هایی که اون مرورگر رو پشتیبانی میکنند.
توانایی جلوگیری از اجرا شدن ActiveX ها بصورت اتوماتیک.
توانایی جلوگیری از اجرا شدن JavaScript ها و Exploit ها.
توانایی جلوگیری کردن از لود شدن Referrer ها.
داشتن آنتی ویروسی که قابلیت WebScanner داشته باشه مانند Kaspersky, NOD32,AVAST Pro, BitDefender 11

مرورگر فایرفاکس با نصب پاگین No Script تا حدی میتونه موارد بالا رو در اون فعال کرد و مرورگر رو امن تر کرد اما بستن
Referrer ها و پاک شدن کوکیز های آلوده باید از برنامه های جانبی استفاده کرد.

مرورگر اوپرا هم در تنظیماتش قابلیت غیر فعال نمودن Referrer ها و کنترل کردن کوکیز ها وجود داره اما چون در
مواقع دیدن سایت های با اطمینان هر دفعه باید به تنظیمات مراجعه کردن و اون سایت رو بصورت دستی در
لیست سفید وارد کرد گاهی وقتها اعصاب خورد کن میشه و عملا کاربرها رو از انجام دادن این کارها خسته میکنه.
اما در کل تنظیماتش وجود داره.

به نظر من همشون مثل هم هستن تقریبا. دلیل این که IE مشکل زیاد داره به این دلیل که یه مرورگر عمومی هستش و هکر ها اولین انتخابشون همینه مثلا اگه موزیلا مرورگر microsoft بود احتمالا هم اکنون وضعیتش بهتر از IE نبود اگه میخوای امن ترین مرورگرو پیدا کنی دنبال مرورگری بگرد که اسمشو هکرها نشنیده باشن

با تایید همه نظرات بالا این مطلب رو اضافه میکنم که بالاخره یه رتبه بندی حدودی میشه تعیین کرد :

1 - Mozilla Firefox
Opera-2
IE-3
Mozilla-4

شیدا
29-01-2008, 15:38
ممنون از نظرات شما
دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بگن