PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر کردن دیبی کامبوباکس

1795
27-01-2008, 14:50
با سلام
اگه میشه توضیح بدید چطور میشه یک دیبی کامبوباکس رو بدون استفاده از دستورات items .add بطور مستقیم از اطلاعات یک فیلد پر کرد چون من باکووری نتونستم فقط یک رکورد رو میگیره نه همه رکوردها رو
قربونتون فقط زود جواب بدید

F A R H A D
27-01-2008, 15:16
سلام
اگر از يك حلقه استفاده كني تمام ركوردها رو ميگيره. كدي رو كه نوشتي اينجا بذار

1795
27-01-2008, 15:28
با سلام مجدد
دوست عزیز عرض کردم نمیخوام با حلقه پرش کنم.ببین اینطور بگم اگه شما یک دیبیگرید داشته باشید و اونو پرش کنیدو در کنار اون یک شی دیبی دیگه مثل دیبی ادیت داشته باشید که اون رو هم پر کرده اید با این شرط که دیبی گرید و دیبی ادیت به یک دیتا سورس وصل باشند وقتی شما روی یک سطر از دیبی گرید کلیک می کنید مقدار دیبی ادیت هم تغییر میکنه و بسته به اینکه مربوط به چه ستونی باشه مقدارش با مقدار ان ستون در دیبی گرید یکیه چون هر دو به یک رکورد اشاره می کنند . اگه من بیام و دیبی کامبوباکسم رو با حلقه پرش کنم دیگه حالتی مثل ارتباط دیبی ادیت و دیبی گرید رو نخواهد داشت.من می خوام یک چنین ارتباطی وجو داشته باشه که وقتی مثلا در دیبی کامبوباکسم شخص خاصی رو انتخاب می کنم در دیبی گرید بطور اتوماتیک به رکورد همون فرد اشاره بشه.
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید. ممنون از کمکی که می خواید بکنید. بای

مرد مباح
27-01-2008, 18:56
1. قبلا گفته شده و بازم ميگم.
DBCombobox براي حالتي استفاده ميشه كه نياز دارين برنامه مقادير خاصي رو از كاربر دريافت كنه.
بنابراين يا مقادير رو از قبل (DesignMode) بايد در درونش قرار بدين و يا اينكه به كمك يك حلقه هنگام اجرا پرش كنيد.
2. اين چيزي كه شما ميخواهيد اصلا كامپوننت نداره و عملا يك جستجو دارين انجام ميديد كه براي اين كار اولا بايد مقادير اوليه و مورد نيازتون رو توي يك Combobox عادي ذخيره كنيد و بعدش رو رويداد OnChange بايد كد زير را بنويسيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشي.

1795
29-01-2008, 14:43
باز هم ممنون از راهنماييتون