PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریختن ویندوز xp بر روی ویندوز se 98 باعث پاک شدن درایو C میشود؟؟ لطفا فوری

karajwizard
27-01-2008, 12:35
ریختن ویندوز xp بر روی ویندوز se 98 باعث پاک شدن درایو C میشود؟؟ چون این کامپیوتر ها برای اداره هست و اطلاعات مهمی توشونه.

mahdi7610
27-01-2008, 12:43
ریختن ویندوز xp بر روی ویندوز se 98 باعث پاک شدن درایو C میشود؟؟ چون این کامپیوتر ها برای اداره هست و اطلاعات مهمی توشونه.
سلام
نه عزیزم پاک نمی شه . شما ویندوز xp را توی درایو d نصب کنید . با این کار هیچ مشکلی برای 98 پیش نخواهد امد .
چون ویندوز 98 توی درایو c نصب هستش .

موفق باشید .

karajwizard
27-01-2008, 12:58
اگه روی C بریزم چی میشه؟ این همه کار فقط بخاطر اینه که ما یه سی دی رایتر خریدیم و وصل کردیم به این سیستمها نصب میشن ولی به عنوان سی دی رام میتونی ازش استفاده کنی رایت نمیکنن ولی تو ویندوز xp همه چی بدون مشکل انجام شد برنامهای که خود شرکت داده رو نصب نمیشد (همون برنامه رایت نرو) اجبارا یه ورژ« قدیمی تر رو ریختیم باز هم جواب نداد شما چه چیزی پیشنهاد میدید؟

pesareabi4000
28-01-2008, 19:58
ويندوز Xp داخل هر درايو ديگه بخواي ميتوني نصب كني البته بهتره قبلش اون درايو را فرمت كني و هنگام نصب ويندوز همون درايو را انتخاب كني

mahdi7610
28-01-2008, 23:20
اگه روی C بریزم چی میشه؟ این همه کار فقط بخاطر اینه که ما یه سی دی رایتر خریدیم و وصل کردیم به این سیستمها نصب میشن ولی به عنوان سی دی رام میتونی ازش استفاده کنی رایت نمیکنن ولی تو ویندوز xp همه چی بدون مشکل انجام شد برنامهای که خود شرکت داده رو نصب نمیشد (همون برنامه رایت نرو) اجبارا یه ورژ« قدیمی تر رو ریختیم باز هم جواب نداد شما چه چیزی پیشنهاد میدید؟
سلام دوست عزیز

هیچ مشکلی پیش نمی یاد اگه دوتا ویندوز توی یه درایو باشه .
فقط اگه یکی از اونا خراب بشه و بخواهید اونا فرمت کنید در این صورت هر دو ویندوز را از دست خواهید داد .
پس بهتره هر کدوم توی یه درایو نصب بشه .

بعید می دونم nero روی 98 نصب نشه . بهتره از ورژنهای دیگه این برنامه استفاده کنید . یا از برنامه های دیگه ای برای رایت مثل alcol و غیره ....

winxp
28-01-2008, 23:30
سلام عزیزم

cd ویندوز رو که گذاشتی ازت میپرسه new installing یا upgrade , شما باید new instaling رو بزنید و سپس دراو d رو انتخاب کنین

این کار رو هم از طریق خود ویندوز انجام بدید

اگه از طریق cd bootable اقدام کنین , بعد از نصب ویندوز جدید درایو c شما بالا نمیاد

البته دوستان میگن میاد ولی من هنوز میگم مشکل دار میشه و باید فایل boot.ini ویرایش بشه

موفق باشین

EHSANRF
29-01-2008, 11:09
خوب اگه روي درايو c نصب كني كه اون ويندوزت پاك ميشه ديگه!

mahdi7610
29-01-2008, 12:23
نه دوست خوبم اگه از داخل ویندوز اول ویندوز دوم را نصب کنید پاک نمی شه .

Black Tiger80
29-01-2008, 17:45

سلام

نه پا نميشه . فقط بايد توجه كنيد كه اولا همونطور كه دوستان گفتند حتما New Install كنيد و نه Upgrade. ثانياً بعد از انتخاب پارتيشن نصب ، اون پارتيشن رو Format نكنيد و اجازه بديد بدون فرمت ويندوز رو نصب كنه.

البته براي تصب دو ويندوز بر روي يك پارتيشن توجه كنيد كه حتما فضاي پارتيشن مناسب باشه. ضمن اينكه در اينصورت فولدر Program Files براي هر دو ويندوز يكي است و نرم افزار هاي هر دو ويندوز در يك جا نصب ميشن.

همونطور كه آقا مهدي گفتند ورژن هاي قديمي Nero بر روي 98 نصب ميشه.

البته دوستان میگن میاد ولی من هنوز میگم مشکل دار میشه و باید فایل boot.ini ویرایش بشه

تا جايي كه من ميدونم اگر XP روي 98 نصب بشه هيچ مشكلي پيش نمياد. ولي اگر 98 رو روي Xp نصب كنيد بايد حتماً boot.ini رو ويرايش كنيد.

اگر موقع تصب پارتيشن رو فرمت نكنه هيچ چيزي پاك نميشه. چه اينكه از داخل 98 ويندوز رو نصب كنيد و چه اينكه مستقيما با سي دي بوت بالا بياييد و ويندوز XP رو نصب كنيد.

mahdi7610
29-01-2008, 20:36
سلام

نه پا نميشه . فقط بايد توجه كنيد كه اولا همونطور كه دوستان گفتند حتما New Install كنيد و نه Upgrade. ثانياً بعد از انتخاب پارتيشن نصب ، اون پارتيشن رو Format نكنيد و اجازه بديد بدون فرمت ويندوز رو نصب كنه.

البته براي تصب دو ويندوز بر روي يك پارتيشن توجه كنيد كه حتما فضاي پارتيشن مناسب باشه. ضمن اينكه در اينصورت فولدر Program Files براي هر دو ويندوز يكي است و نرم افزار هاي هر دو ويندوز در يك جا نصب ميشن.

همونطور كه آقا مهدي گفتند ورژن هاي قديمي Nero بر روي 98 نصب ميشه.

تا جايي كه من ميدونم اگر XP روي 98 نصب بشه هيچ مشكلي پيش نمياد. ولي اگر 98 رو روي Xp نصب كنيد بايد حتماً boot.ini رو ويرايش كنيد.

اگر موقع تصب پارتيشن رو فرمت نكنه هيچ چيزي پاك نميشه. چه اينكه از داخل 98 ويندوز رو نصب كنيد و چه اينكه مستقيما با سي دي بوت بالا بياييد و ويندوز XP رو نصب كنيد.
سلام
البته نصب ویندوز 98 روی xp کار بسیار دشواری می باشد . در بعضی مواقع امکان پذیر نمی باشد .
از دوست عزیز هم به دلیل جمع بندی بحث تشکر می کنم .

winxp
29-01-2008, 20:44
من میگم اگه 98 تو درایو C باشه و شما از طریق boot بیاین تو درایو d ویندوز xp بریزین , اون موقع باید فایل boot.ini رو ویرایش کنید

خواهش میکنم یکی این راه رو تست کنه , من بد جوری باهاش مشکل دارم

برا دوستمون هم توصیه میکنم از توی ویندوز برا گزینه ی new instaling رو بزنه و راحت

موفق باشین

Black Tiger80
29-01-2008, 21:09
من میگم اگه 98 تو درایو C باشه و شما از طریق boot بیاین تو درایو d ویندوز xp بریزین , اون موقع باید فایل boot.ini رو ویرایش کنید

خواهش میکنم یکی این راه رو تست کنه , من بد جوری باهاش مشکل دارم

برا دوستمون هم توصیه میکنم از توی ویندوز برا گزینه ی new instaling رو بزنه و راحت

موفق باشین

سلام

من خيلي اين كار رو انجام دادم و تا حالا نيازي به ويرايش boot.ini نداشتم. اطلا چنانچه ويندوزي قبلا روي سيستم نصب باشه و شما Xp نصب كنيد ( روي هر پارتيشن كه نصب كنيد) خود Xp فايل هاي سيستمي رو تشخيص ميده و در boot.ini اعمال ميكنه.

نميدونم چرا شما با اين وضعيت مشكل داريد. من تا حالا به اين صورت مشكلي نداشتم.

mahdi7610
29-01-2008, 21:52
سلام

من خيلي اين كار رو انجام دادم و تا حالا نيازي به ويرايش boot.ini نداشتم. اطلا چنانچه ويندوزي قبلا روي سيستم نصب باشه و شما Xp نصب كنيد ( روي هر پارتيشن كه نصب كنيد) خود Xp فايل هاي سيستمي رو تشخيص ميده و در boot.ini اعمال ميكنه.

نميدونم چرا شما با اين وضعيت مشكل داريد. من تا حالا به اين صورت مشكلي نداشتم.
سلام
منم تا حالا مشکلی نداشتم . خوب winxp تو می گی یکی این روش را امتحان کنه وقتی می گیم بابا این روش امتحان شده و مشکلی نداشته شما چه اصراری داری که نمی شه . خوب خودتون یه بار این کار را بکنید و مطمئن بشید .

winxp
30-01-2008, 00:43
باشه هر وقت تست کردم میام میگم نتیجه چی شد

هنوزم میگم نمیشه d:

موفق باشین

Black Tiger80
30-01-2008, 00:54
باشه هر وقت تست کردم میام میگم نتیجه چی شد

هنوزم میگم نمیشه d:

موفق باشین

سلام برادر

چرا اينقدر اصرار داريد كه بعد از نصب Xp بر روي 98 بايد boot.ini رو ويرايش كنيد.

البته قبلا هم عرض كردم كه در صورتيكه ابتدا XP نصب بشه و بعد از اون 98 ، در اينصورت boot.ini نياز به ويرايش داره. من فكر ميكنم شما در اين حالت به مشكل برخورديد. در هر حال خود شما خواسته بوديد ديگران تست كنند و نتيجه رو اعلام كنند. خوب چيزي كه من بار ها اجرا كردم همين بود كه خدمتتون گفتم.

karajwizard
30-01-2008, 11:56
از راهنمایی تمامی دوستان ممنون. موفق باشید