PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل بسيار بد: ويندوز بالا نمياد و دوباره نصب نميشه هاردديسك عيب داره؟؟؟

GHASH MASTAN
26-01-2008, 23:34
سلام كامپيوتر من خراب شده يعني وقتي اونو روشن ميكنم بعد از منوي مادربورد كه بالا مياد ويندوز بالا نمياد وبه جاش يك صحفه خاكستري رنگ بالا مياد كه چند دقيقه اي هستش وبعد سيستم خودبخود ريست ميشه. من براي رفع مشكل تصميم گرفتم ويندوزم رو عوض كنم كه اين كار رو كردم ومشكل رفع شد اما بعد از يك روز دوباره همون مشكل بوجود اومد كه من حدث زدم ممكنه هارد ديسكم خراب شده باشه اما من با خودم گفتم بگذار يه بار ديگه يه امتحاني بكنم شايد مشكل حل بشه پس من تصميم گرفتم دوباره ويندوز رو نصب كنم البته اينبار تمام پارتيشين ها رو هم پاك كردم هاردم هم 160GB SATA هست پس درايو اول يعني C رو مقدارش رو 35 گيگابايت قراردادم و براي فرمت و نصب ويندوز اينتر رو زدم و منتظر ماندم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كه بعد از چند دقيقه با اين صحفه مواجه شدم

بعد enter رو زدم واين صحفه اومد

بعد f3 رو زدم و سيستم ريستارت شد

كسي ميدونه مشكل من از چيه ؟ آيا هاردم خراب شده؟

Hadi King
26-01-2008, 23:46
این مشکل رو من هم داشتم .... سی دی ویندوز رو عوض کردم مشکلم حل شد

mahdi7610
27-01-2008, 12:36
سلام كامپيوتر من خراب شده يعني وقتي اونو روشن ميكنم بعد از منوي مادربورد كه بالا مياد ويندوز بالا نمياد وبه جاش يك صحفه خاكستري رنگ بالا مياد كه چند دقيقه اي هستش وبعد سيستم خودبخود ريست ميشه. من براي رفع مشكل تصميم گرفتم ويندوزم رو عوض كنم كه اين كار رو كردم ومشكل رفع شد اما بعد از يك روز دوباره همون مشكل بوجود اومد كه من حدث زدم ممكنه هارد ديسكم خراب شده باشه اما من با خودم گفتم بگذار يه بار ديگه يه امتحاني بكنم شايد مشكل حل بشه پس من تصميم گرفتم دوباره ويندوز رو نصب كنم البته اينبار تمام پارتيشين ها رو هم پاك كردم هاردم هم 160GB SATA هست پس درايو اول يعني C رو مقدارش رو 35 گيگابايت قراردادم و براي فرمت و نصب ويندوز اينتر رو زدم و منتظر ماندم

كه بعد از چند دقيقه با اين صحفه مواجه شدم

بعد enter رو زدم واين صحفه اومد

بعد f3 رو زدم و سيستم ريستارت شد

كسي ميدونه مشكل من از چيه ؟ آيا هاردم خراب شده؟
سلام دوست عزیز

این مشکل می تونه در وحله اول از سی دی ویندوزی باشه که شما استفاده می کنید .
به خاطر این که ممکنه این ویندوز از لحاظ compatibility با مادربورد شما مشکل داشته باشه .
به خاطر همین پیشنهاد می کنم از یه سی دی دیگه استفاده کنید .

اگر مشکل حل نشد . در این صورت شما باید بایوس خودتون را اپدیت کنید . با این کار دیگه مشکل به طور کلی حل خواهد شد .
بعید می دونم مشکل از هارد باشه به خاطر اینکه اگه مشکل داشت همون دفعه اول ویندوز نصب نمی شد .

موفق باشید

zartosht 2008
28-01-2008, 11:25
بعد از چك كردن سي دي و اگه ايراد برطرف نشد مي توني اول درايو c رو از نو بسازي و فرمت كني چون پيغام خطايي كه ميده از نشناختن فرمت درايو هست

GHASH MASTAN
28-01-2008, 13:45
بعد از چك كردن سي دي و اگه ايراد برطرف نشد مي توني اول درايو c رو از نو بسازي و فرمت كني چون پيغام خطايي كه ميده از نشناختن فرمت درايو هست

من یک سی دی ویندوز دیگه رو امتحان کردم مشکل حل شد ضمنا بایوس مادربورد رو هم برای محکم کاری بروز رسانی کردم

pesareabi4000
28-01-2008, 20:05
من فكر ميكنم يا سيستمت ويروس داره يا حتما مشكل سخت افزاري داري فكر نكنم به سي دي ربط داشته باشه

mahdi7610
28-01-2008, 20:25
من فكر ميكنم يا سيستمت ويروس داره يا حتما مشكل سخت افزاري داري فكر نكنم به سي دي ربط داشته باشه
سلام
نه دوست عزیز این مشکل از سی دی ویندوز هستش .
بنا به دلایلی که در بالا به ان اشاره کردم .
اگر مشکل سخت افزاری بود که اصلا ویندوز نباید نصب می شد .

winxp
28-01-2008, 23:26
سلام

جالب بود

من یه ساعت داشتم Error ها رو بر رسی میکردم

تو Error گفته مشکل از درایو C هستش ولی اشکال از Cd بوده !!!!!!!!!!!!!!

ما هم چیزی یاد گرفتیم

Black Tiger80
29-01-2008, 22:17
سلام

جالب بود

من یه ساعت داشتم Error ها رو بر رسی میکردم

تو Error گفته مشکل از درایو C هستش ولی اشکال از Cd بوده !!!!!!!!!!!!!!

ما هم چیزی یاد گرفتیم

سلام
وقتي سي دي مشكل داره (به علت بد Write شده و يا خرابي سطح سي دي) فايلها درست كپي نميشه. يعني ممكنه فايل بصورت خراب نصب بشه. ممكنه همون موقع نصب ويندوز و كپي فابل ها مشكل خودشو نشون بده يا بعد از نصب.

ولي مساله اي كه هشت چون نميتونه از فايل خراب استفاده كنه پيغام بالا رو ميده .

GHASH MASTAN
18-03-2008, 21:12
سلام متاسفانه حالا بعد از يكي دو ماه كه اين پست رو زدم مشكل دوباره تكرار شده اما ايندفعه خيلي مشكل حاده يعني ويندوز اصلا بالا نمياد حتي در حالت safe mode يا هر محيط ديگه اي و ويندوز رو هم ايندفعه نميشه نصب كرد من چند تا سي دي ويندوز رو هم عوض كردم هيچكدام از اونها نصب نشدند پس اينطور نتيجه گرفتم كه سيستمم اشكال سخت افزاري داره احتمالا اشكال از هارد باشه البته صداي آنبورد مادربوردم هم اشكال داشت كه مجبور شدم يه كارت صدا بخرم اما فكر نكنم اشكال از اون باشه احتمالا هارد خراب شده چون حالا كه اشكال پيدا كرده وقتي سيستم رو روشن ميكنم صداهاي هن هن و ترق و تروقي از سمت هارد شنيده ميشه آيا هار اگه خراب بشه قابل تعمير هست يا نه؟

mahdi7610
18-03-2008, 21:21
سلام متاسفانه حالا بعد از يكي دو ماه كه اين پست رو زدم مشكل دوباره تكرار شده اما ايندفعه خيلي مشكل حاده يعني ويندوز اصلا بالا نمياد حتي در حالت safe mode يا هر محيط ديگه اي و ويندوز رو هم ايندفعه نميشه نصب كرد من چند تا سي دي ويندوز رو هم عوض كردم هيچكدام از اونها نصب نشدند پس اينطور نتيجه گرفتم كه سيستمم اشكال سخت افزاري داره احتمالا اشكال از هارد باشه البته صداي آنبورد مادربوردم هم اشكال داشت كه مجبور شدم يه كارت صدا بخرم اما فكر نكنم اشكال از اون باشه احتمالا هارد خراب شده چون حالا كه اشكال پيدا كرده وقتي سيستم رو روشن ميكنم صداهاي هن هن و ترق و تروقي از سمت هارد شنيده ميشه آيا هار اگه خراب بشه قابل تعمير هست يا نه؟
سلام دوست عزیز

با این حساب احتمال داره هارد شما بدسکتور گرفته باشه .

و با این اوصافی که شما کردید یعنی صدایی که از هارد شنیده می شه احتمال داره بدسکتور از نوع سخت افزاری باشه . که ارزش تعمیر کردن نداره .

چون پولی که باید بابت تعمیر اون بدید را می تونید بدید یه هارد نو بگیرید .

البته اگه اطلاعاتتون براتون خیلی مهمه می تونید هارد خودتون را به یه سیستم دیگه ببندید یعنی هارد به هارد کنید و با هارد اون سیستم بالا بیایید و با برنامه هایی که برای رفع بدسکتور هارد ایجاد شده اند هارد خودتون را برای رفع بدسکتور چک کنید . و اطلاعات مهم خودتون را از هارد بیرون بکشید .

موفق باشید .

GHASH MASTAN
18-03-2008, 21:43
سلام دوست عزیز

با این حساب احتمال داره هارد شما بدسکتور گرفته باشه .

و با این اوصافی که شما کردید یعنی صدایی که از هارد شنیده می شه احتمال داره بدسکتور از نوع سخت افزاری باشه . که ارزش تعمیر کردن نداره .

چون پولی که باید بابت تعمیر اون بدید را می تونید بدید یه هارد نو بگیرید .

البته اگه اطلاعاتتون براتون خیلی مهمه می تونید هارد خودتون را به یه سیستم دیگه ببندید یعنی هارد به هارد کنید و با هارد اون سیستم بالا بیایید و با برنامه هایی که برای رفع بدسکتور هارد ایجاد شده اند هارد خودتون را برای رفع بدسکتور چک کنید . و اطلاعات مهم خودتون را از هارد بیرون بکشید .

موفق باشید .
يه سوال ديگه يعني اگه اينطور كه شما ميگيد باشه اگه من يه هارد ديگه بخرم و به سيستمم وصل كنم و ويندوز رو روي هارد نو نصب كنم آيا ميتونم از هارد قبليم استفاده كنم يا نه لطفا اگه ميشه كمي هم درباره بدسكتور و برنامه هايي كه براي رفع اون ايجاد شده توضيح بديد چون من اولين باريه كه به اين كلمه برخورد ميكنم

GHASH MASTAN
02-04-2008, 22:54
سوال ديگه اينكه براي اينكه هارد دچار بدسكتور نشه چه كارهايي بكنم واز چه برنامه هايي استفاده كنم؟

reshad1
01-03-2012, 14:11
سلام
من ميخواستم ويندوز 7نصب کنم وقتي درحال نصب کردن بودم اون زماني که مي خواد ريستار بشه ثانيه اون تمام شد ولي ريستار نشد من خودم ريستارتش کردم الان اين صفحه مي ياد وهيج کاري نميشه کرد f8جواب نميده ممنون ميشم راهنماييم کنيد

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

ببخشيد من با موبايلم نميتونم عکس بزارم

jafarian
01-03-2012, 14:23
سلام
من ميخواستم ويندوز 7نصب کنم وقتي درحال نصب کردن بودم اون زماني که مي خواد ريستار بشه ثانيه اون تمام شد ولي ريستار نشد من خودم ريستارتش کردم الان اين صفحه مي ياد وهيج کاري نميشه کرد f8جواب نميده ممنون ميشم راهنماييم کنيد

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

ببخشيد من با موبايلم نميتونم عکس بزارم

سئوالتون تاپیک پایین مطرح کنید یک عکسم حتما آپلود کنید از همون صفحه:20: