PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راجع به تیتراژ روزگار قریب

Amin01
24-01-2008, 07:50
با سلام خدمت دوستان
دوستانی که مجموعۀ روزگار قریب رو که چند وقتی هست از شبکۀ 3شروع شده است دیده اند و با تیتراژ آغازین این برنامه آشنایی دارن میتونن بگن که چطوری و یا با چه برنامه ای اون رو ساختن
تصویر یک پسر بچه ای گوشۀ تصویر اصلی دیده میشه که همینطور و با گذشت ثانیه ها داره بزرگ میشه وتغییر چهره میده تا جایی میرسه که تیتراژ تموم میشه و طرف هم پیره پیر میشه!!!
لازم به ذکر هست که بگم تصویری که گفتم عکس نیست و باید فیلم باشه چون طرف پلک میزنه.
دوستانی هم که ندیدند حتماً توصیه میکنم ببینند چون کاره جالبیه!
لطفاً اگرمنظورم رو فهمیدید راهنمایی کنید .

matrix10
24-01-2008, 08:15
من اين تيتراژي را كه مي فرماييد را نديدم ولي اصولا براي تغييراتي زيبايي كه براي كاراكترها انجام مي دهند از برنامه morph استفاده مي كنند.

Saeed kmss-D
24-01-2008, 10:50
سلام،

منم اين برنامه رو ميبينم، فكر ميكنم همونطور كه گفتن توسط برنامه morph ساخته شده ( طي فريم هاي طولاني تر ) كه من تا حدي با اين برنامه آشنايي دارم ولي اين تغييرات معمولا روي عكس انجام ميشد! البته نمونه هاي فيلمي اين كار رو زياد ديدم كه توي اونا معمولا از آخرين فريم فيلمي كه ميخواد تبدلي بشه ، به عنوان عكس استفاده ميكردن.
توي اين كار هم تقريبا ثابت اند و هرزگاهي پلك ميزنن.
احتمالا دوستان ديگه اطلاعات دقيق تري دارن.

موفق باشي♥♥♥

Javad_Ed
24-01-2008, 13:33
سلام،

منم اين برنامه رو ميبينم، فكر ميكنم همونطور كه گفتن توسط برنامه morph ساخته شده ( طي فريم هاي طولاني تر ) كه من تا حدي با اين برنامه آشنايي دارم ولي اين تغييرات معمولا روي عكس انجام ميشد! البته نمونه هاي فيلمي اين كار رو زياد ديدم كه توي اونا معمولا از آخرين فريم فيلمي كه ميخواد تبدلي بشه ، به عنوان عكس استفاده ميكردن.

موفق باشي♥♥♥
من ندیدم تیتراژ رو البته خودش رو میبینم
خوب شاید از gif استفاده میکنند
آخه شما میگین فقط پلک میزنند
برم ببینم چیه ..
تا بعد...

mpmostafa
24-01-2008, 17:28
سلام
دوستان مدتها پيش در باره morph يه بحث مختصر شده بود.اين هم تايپك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amin01
27-01-2008, 21:38
سلام دوستان
حالا که راجع به برنامه morph بحث کردین حیف میدونم نصفه کاره بمونه دوستان اگه آموزش این برنامه رو بزارین
تا ماهم با روش کار بیشتر آشنا بشیم
ممنون از لطفتون

Hossein_nasa62
28-01-2008, 00:26
سلام دوستان
حالا که راجع به برنامه morph بحث کردین حیف میدونم نصفه کاره بمونه دوستان اگه آموزش این برنامه رو بزارین
تا ماهم با روش کار بیشتر آشنا بشیم
ممنون از لطفتون

اينم آموزش

تبديل تدريجي يك ماشين يا يك چهره به ماشين يا چهره‌اي ديگر، در ميكس و مونتاژ

چطور در يك فيلم و يا كليپ تبليغاتي يك عكس و يا يك چهره به عكس و يا چهره ديگر تبديل مي‌شود؟!

مثلا در تبليغات ماشين مي‌بينيم كه يك پژو به يك پاترول تبديل مي‌شود و يا دو چهره شبيه به هم به يكديگر تبديل مي‌شوند...

كافيست شما دو تصويري كه قرار است به يكديگر تبديل شوند را به نرم‌افزار جالبي به نام FantaMorph بدهيد تا نرم‌افزار خودش اين دو تصوير را با حالت انيميشني جالبي به يكديگر تبديل كند.

براي حرفه‌اي‌تر شدن خروجي، بايد مراحلي را طي كنيد كه در اين آموزش به آن‌ها مي‌پردازيم...

پس، ابتدا لازم است كه اين نرم‌افزار را بر روي كامپيوتر خود نصب كنيد. براي دانلود اين نرم‌افزار 4 مگابايتي جالب (به همراه سريال نامبر)، به آدرس زير برويد:

در اين سايت نسخه آزمايشي از اين نرم‌افزار براي دانلود عموم قرار داده شده است.

تنها نكته‌اي كه مي‌ماند، تهيه كرك آن است. چرا كه اگر از اين نسخه استفاده كنيد، بر روي خروجي شما آرم شركت فانتامرف حك مي‌شود!

توجه كنيد كه حتما سريال و پسورد نرم افزار را از همان آدرس بالا يادداشت و وارد كني تا نرم‌افزار Register شود.

خوب، بعد از نصب نرم‌افزار بايد يك كار كوچك كنيد:

تصاويري كه قرار است در اين كليپ به يكديگر تبديل شوند را بايد آماده كنيد. منظور از آماده كردن، يكي انتخاب است و يكي تغيير ابعاد آن به ابعاد پروژه كلي.

انتخاب دو تصوير بسيار مهم است! طبيعتا شما نمي‌توانيد كليپي بسازيد كه يك ماشين تبديل به كامپيوتر شود! منظورم اين نيست كه نمي‌توانيد، منظور اين است كه به راحتي و به زيبايي دلخواه خود نمي‌توانيد اين كار را انجام دهيد و مطمئنا از خروجي راضي نخواهيد بود!
اما مي‌توانيد يك نوع ماشين را به نوعي ديگر يا مثلا يك ماشين را به يك هواپيما تبديل كنيد و از خروجي كار، لذت ببريد.

پس، تصاويري را انتخاب كنيد كه بتوانيد چند وجه مشترك در آن‌ها پيدا كنيد.

من در اين پروژه اين دو تصوير را برگزيدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مرحله دوم بايد تصويرتان را به ابعاد پروژه اصلي كه قرار است اين كليپ چند ثانيه‌اي در آن به كار رود تنظيم كنيد.

مثلا اگر قرار است يك كليپ با كيفيت VCD يعني به ابعاد 352 در 288 بسازيد و اين كليپ در آن به كار رود، بايد با فتوشاپ اين دو تصوير را به ابعاد 352 در 288 تغيير دهيد. مثل تصوير زير:

بعد از انتخاب و تغيير اندازه تصاوير(عكس‌ها)، فيلم آموزشي زير را با حجم حدود 1.5MB دانلود كنيد و ببينيد.

توجه: اين فيلم آموزشي فشرده شده است و بايد با نرم‌افزار winrar آن را از حالت فشرده خارج كنيد. در اين صورت حجمي حدود 70 مگابايت خواهد داشت.

منبع

smohs
14-02-2008, 17:41
سلام،

موفق باشي♥♥♥
من هم كاملا با آقا سعيد موافقم يعني احتمالا آخرين فريم پلك زدن و اولين فريم پلك زدن بعدي رو با نرم افزار هاي مورف عكس به هم تبديل مي كنن اونم با فريم هاي طولاني.