PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارسال یک فرم با ایجکس و چک کردن فیلد ها با php

m-pooya
23-01-2008, 16:33
سلام !
من اسکریپت های ایجکس زیادی رو دیدم که فرم ارسال می کنند . اما با خود جاوا اسکریپت مقدار فیلدها رو چک می کنند . اما یه سری سایت رو دیدم که فرم رو با ایجکس ارسال می کنند اما توی پی اچ پی مقادیر رو چک می کنند . اگه میشه در این باره توضیح بدید و یه نمونه کد بذارید
با تشکر

saeed-magicboy
23-01-2008, 21:02
اگه قصدت فقط جوری باشه که فیلدها با php چک بشند به نظر من میتونی به جای ایجکس از خود php به طور کامل استفاده کنی. یه روشی که من بلدم اینه که وقتی فرم مثلا ثبت نام رو اجرا می کنیم سیستم با استفاده از bookmark ها فیلدها رو چک می کنه که آیا با مقدار پیش فرض برابره یا نه. دیگه بقیش هم که هیچی. مثل بقیه.

اگه خواستی و به کارت اومد بگو اینجا بیارم.:27:

موفق باشید/.

peyman1987
23-01-2008, 21:22
خوب یعنی چی؟

مثلا این؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed-magicboy
23-01-2008, 21:50
تقریبا آره.

در اصل برای هر فیلد یه function مینویسیم. مثلا برای فیلد ایمیل. اگر خاصیت فانکشنی که نوشتیم true بشه میره فیلد بدی رو بررسی می کنه. اگرم نه دیگه نمیره و error رو میده.

مثلا این یجور بررسی واسه ایمیل میشه باشه که من بلدم:

این یه نمونه بود. دلیل گفتن اینکه از bookmark میشه استفاده کرد به این خاطر گفتم چون اگه بخوایم کل سیستم رو ارائه بدیم و دارای کنترل پنل هم باشه از اونجا میتونیم به سیستم اگر های دیگه ای هم اضافه کرد که به طور خودکار ثبت بشند و لازم نیست از دیتابیس و اینا رفت. نمیدونم منظورم رو کامل رسوندم یا نه. اما چیزی که دارم میگم چیز تازه ای نیست فکر کنم خیلی باهاش برخورده باشید.

موفق باشید/.

m-pooya
23-01-2008, 22:20
login.php

do.login.php

می خوام این کد ها رو بر پایه ایجکس بسازم . می تونید اینجا رو ببینید :

یه چیز تو مایه های این میشه

saeed-magicboy
23-01-2008, 22:27
اگه بخوایم کلشو با ایجکس بنا کنیم که خیلی میشه. به نظر من بهتره از آخرین ورژن دیتالایف فارسی که آقای mohammad1ta پشتیبانیش رو داره کمک بگیری.

آخرین ورژنی که من دیده بودم بیشترش بر اساس ajax نوشته شده بود. البته الان نمیدونم آخریش چی باشه. نگاه بندازی فکر کنم مشکلت حل بشه.

موفق باشید/.

m-pooya
23-01-2008, 22:52
دیتالایف خیلی پیچیدست و اون چیزی که من می خوام نیست . دیتالایف هم با خود جاوا اسکریپت مقادیر رو چک می کنه . می خوام با پی اچ پی این کار رو انجام بدم

saeed-magicboy
23-01-2008, 23:10
ببینید من که درست نمیفهمم منظورتون چیه. بنای ajax بر جاوااسکریپت هست. یعنی function هایی که براش تعریف میشه با جاوا ست هستند. اما حالا نمیدونم شما دقیقا چی میخواید.

آخه اگه بخوایم این کدها رو بر اساس php بنا کنیم دیگه معنی ajax نمیده.

اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید.

موفق باشید/.

m-pooya
24-01-2008, 11:19
ببین منظورم اینه :
طرف وقتی لوگین رو زد ، داده ها رو به فایل do.login.php بفرسته . توی اونجا داده ها چک بشن و اگه مشکلی وجود داشت ، بر گرده به صفحه لوگین .

meysam-OK
25-01-2008, 16:52
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین
سوالتون یه کم گنگه؟

meysam-OK
25-01-2008, 16:53
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین
سوالتون یه کم گنگه؟