PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فن Cpu من از كار افتاده . دما 98 درجه . ؟؟؟

hamid2006gh
22-01-2008, 09:47
بچه ها فن cpu من از كار افتاده و دماي سي پي يو من 98 درجه است . cpu هم اينتل پنتيوم 3 است .
وقتي سيستم رو روشن ميكنم يه بوق ممتدي از داخل كيس شنيده ميشه ؟ اين صدا به نظرتون به خاطر دماي بالا و از كار افتادن فن است ؟ بعضي مواقع قطع ميشه ولي بعضي مواقع قطع نميشه و من با همون وضعيت وارد ويندوز ميشم و كار ميكنم ؟ ولي زود سيستم رو خاموش ميكنم .

در ضمن چه فني براي اين cpu بخرم ؟ فن هاي اي cpu ها تو بازار هست ؟

MOHAMMAD2010
22-01-2008, 13:38
عزیز واقعا کار خطرناکی میکنی
دیگه سیستم رو بدون فن روشن نکن
شما باید ببینی نوع سوکت cpu چی هست 478 یا 775
که فن های هر دو تا تو بازار هست

hamid2006gh
22-01-2008, 17:01

سوكت cpu من 370 هست .
ميشه بگيد اون بوق ممتدي كه از داخل كيس مياد به خاطر همينه يه مشكلي ديگه داره ؟
اگه كسي ميدونه راهنمايي كنه ؟
ميرم فنش رو عوض كنم ببينم چي ميشه ؟

hamid2006gh
22-01-2008, 17:05

سوكت cpu من 370 هست .
ميشه بگيد اون بوق ممتدي كه از داخل كيس مياد به خاطر همينه يا مشكلي ديگه داره ؟
اگه كسي ميدونه راهنمايي كنه ؟
ميرم فنش رو عوض كنم ببينم چي ميشه ؟

Actros
22-01-2008, 17:22
بله اون بوق به خاطر دمای بالای cpu هست

BLACK-BLACK
22-01-2008, 17:33
درست شد؟
خوشبختانه این سری ( پنتیوم 3) به علت سگ جانی زیاد به این راحتی خراب نمیشده من دو ماه تمام تو دمای 100 درجه باهاش کارکردم! هنوزم سالمه مثل ساعت کار میکنه البته براش فن گرفتم

Kasra 91
22-01-2008, 19:58
Cpu Usage با دمای فن فرق میکنه؟
من فنمو تازه عوض کردم کار میکنه صدا نمیکنه ولی Cpu Usage بعضی موقع 100 مشکلی پیش نمیاد؟

BLACK-BLACK
22-01-2008, 21:26
خیر مشکلی پیش نمیاد خیلی وقتا که یه برنامه سبک هم باز میشه میره روصد در صد ولی شمایه تستی بکن ببین ویروسی یزی تو دسگات نباشه برنامه های اضافی روهم از استارت اپ پاک کن.
Cpu Usage درصد فعالیت سی پی یو هستش

Kasra 91
22-01-2008, 21:59
خیر مشکلی پیش نمیاد خیلی وقتا که یه برنامه سبک هم باز میشه میره روصد در صد ولی شمایه تستی بکن ببین ویروسی یزی تو دسگات نباشه برنامه های اضافی روهم از استارت اپ پاک کن.
Cpu Usage درصد فعالیت سی پی یو هستش
نه با kasperskay همه رو پاک کرده بودم قبلان بازم 100 درصد بود
کامپیوترمم یکم تاءخیریه برنامه ها دیر بالا میاد وقتی یک صفحرو میکشم گیر گیر میکنه
نمیدونین مشکل چیه؟

hamid2006gh
23-01-2008, 07:50
بله اون بوق به خاطر دمای بالای cpu هست

فنش رو عوض كردم دماش اومد روي 38 درجه . حالا ميفهمم چه قدر خطرناك بوده شانس آوردم نسوخته .

فقط موقع تعويض وقتي heat sink رو برداشتم رو خود cpu يه قسمت صافي بود . نميدونم خمير رو بايد روي اون قسمت ميريختم يا روي خود cpu ؟؟؟
من كه رو همون قسمت صاف و صيقلي ريختم. درست نصب كردم ؟cpu هاي جديد اون قسمت صاف رو نداره .

musa
23-01-2008, 18:50
فنش رو عوض كردم دماش اومد روي 38 درجه . حالا ميفهمم چه قدر خطرناك بوده شانس آوردم نسوخته .

فقط موقع تعويض وقتي heat sink رو برداشتم رو خود cpu يه قسمت صافي بود . نميدونم خمير رو بايد روي اون قسمت ميريختم يا روي خود cpu ؟؟؟
من كه رو همون قسمت صاف و صيقلي ريختم. درست نصب كردم ؟cpu هاي جديد اون قسمت صاف رو نداره .

دوست عزيز شما بايد خمير سيليكون رو روي قسمتي كه با هتسينك تماس داره بزني كه يك سطح صاف هست نه روي پين هاي cpu ,اگر رو پين ها ريخته بودي كه كارت بيخ پيدا ميكرد !

اگر فن شما نو باشه احتياجي به زدن خمير سيليكون نيست چون روي هتسينك خمير سيليكون هست .