PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا امكان داره كه توي فايل Pdf فونت ها باز نشند؟

samira455
22-10-2005, 08:54
سلام بچه ها
می دونیم که فایل های pdf مزیتی که دارند این است که روی هر کامپیوتری حتی اگه فونت مزبور رو نداشته باشه جواب می ده.حالا سوالم اینه که آیا ممکنه این اتفاق پش بییاد که فونت ها در یک فایل pdf بریزه به هم و باز نشه؟

Lord_theOne
22-10-2005, 09:11
فكر نكنم چون همشون استاندارد نوشته مي شوند براي اطمينان شما از ادوبي ريدر 7 استفاده كنيد

sorset
25-10-2005, 07:20
می دونیم که فایل های pdf مزیتی که دارند این است که روی هر کامپیوتری حتی اگه فونت مزبور رو نداشته باشه جواب می ده
كي ميگه؟
من تاحالا بارها برام اتفاق افتاده كه بعد از باز كردن فايل PDF پيامي مبني بر عدم وجود فونتي خاص دا كامپيوتر داده كه تا آن فونت را نصب نكنم قسمتي از فايل كه با آن فونت نوشته شده اشتباه نمايش داده ميشود

MasterData
25-10-2005, 10:07
منم همین طور شده !
دلیلش رو هم نفهمیدم

smhosseini
26-10-2005, 08:49
فايل هاي pdf بخاطر اين محبوب شد و هست كه ديگه نيازي به وجود فونت خاصي رو سيستم نيست . قالب فايل هاي pdf بصورت image هست و بهمين دليل هم هست كه شما ميتونيد فايل هاي pdf رو توي photoshop باز كنيد. اشكالي كه بعضاً پيش اومده و دوستان باهاش برخورد كردند به نظر من بخاطر ايراداتي در adobe reader بوده است. من خودم يكبار يه فايل pdf كه داراي متن هاي با خطوط ژاپني بود رو باز كردم كه بهم ريخته بود. ولي بعد از دانلود و نصب يه پچ مخصوص از سايت adobe مشكل به راحتي حل شد.

rezaninja
29-10-2005, 18:32
دوست عزيز ممكنه در اين حالت شما در يكي از منوها ي adobe acrobatكه يادم نيست گزينه local font را تيكش بگذاريد ويا برداريد درست ميشه

Badform
30-10-2005, 00:57
من فکر کنم به خاطر پایین بودن ورژن برنامتون هست.

h15n
31-10-2005, 02:38
مشکلی که برای شما پیش آمده است، به علت استفاده از قلمی است که قابلیت ضمیمه شدن ندارد. اگر از برنامه‌های طراحی قلم(مانند Font Forge-که قبلاً PFA Edit نامیده می‌شد-) استفاده کنید، می‌بینید که برای هر قلم قابلیت ضمیمه شدن را می‌توان فعال/غیرفعال نمود. این کار معمولاً برای حفاظت از حق کپی انجام می‌گیرد و در قلم‌های معروف ایرانی، Zar این‌گونه است. ضمناً این موضوع هیچ ارتباطی به نسخه‌ی برنامه‌ی اکروبات ندارد، چرا که حتی پیش از نسخه‌ی ۱ آن و حتی قبل از ابداع PDF در Postscript(جد PDF، باز هم از شرکت ادوبی) چنین قابلیتی موجود بوده است. ضمناً در تنظیمات برنامه‌ی تولید کننده‌ی PDF(مانند اکروبات و یا GS) می‌توان تنظیم کرد که یک قلم خاص(که اجازه‌ی ضمیمه شدن می‌دهد)، به پرونده‌ی PDF ضمیمه گردد یا خیر. اگر حتماً می‌خواهید از قلم Zar استفاده کنید، قلم‌های شرکت برنا رایانه بد نیستند، چرا که این مشکل را ندارند(اما مشکلات بسیاری از جمله فارسی کردن تمامی عددها از جمله اعداد انگلیسی و ... آن‌ها را نامناسب می‌سازد). این قلم‌ها نامشان با " B" شروع می‌شود و آن‌ها را می‌توانید از روی سایت شرکت ذکر شده دریافت کنید.
ضمناً از دوستان به خاطر راهنمایی‌هایشان!!! خیلی ممنونم! بیچاره رو حسابی گمراه کردید!
:cool: