PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تیونینگ خودرو و مقاله های آموزشی ( فهرست برگزیده در پست اول )

صفحه ها : 1 [2]

D r i v e r
21-09-2009, 12:45
امیر جان این از اون حرفا بود:فرمان پذیری میره بالا ولی ماشین خشک میشه .
به اون میگن پایداری ماشین روی سطح جاده بیشتر میشه ولی فرمان پذیری کمتر میشه .
مثلا شما سر یه پیچ قبلا با سرعت 90 تا میرفتی الان میتونی 110 تا بری ولی کمی فرمان سنگین میشه و نیروی بیشتری باید بهش وارد کنی
خوشبختانه مگان از اون سری ماشینهایی هستش که سوسپانسیون اسپرت براش تولید شده .
اگه میتونید این سوسپانسیون توی ترکیه که یکی از سایتهای تولید مگان هم اونجا هست پیدا میشه یا خارج از ایران ایران هم باید باشه
ولی به توصیه من بهتره بگردین و یه دست رینگ آلمانی یا ایتالیایی خوب حتی به قیمت بالی 1 تومن براش پیدا کنید و یه دست سوسپانسیون اسپورت حتی مال خود مگان هم نباشه سوسپانسیون کوتاه درست حسابی باشه
البته شما میگی زیاد اهل ماشین سواری نیستید اینایی هم که من گفتم نزدیک 2.5 میتونه براتون خرج داشته باشه.
ولی هیچوقت فنر ها رو نبرید.
رامین چرا میزنی :31:؟؟
من اولین بار نیست که از واژه فرمان پذیری استفاده میکنم
منظورمم نرم شدن یا سفت شدن فرمان نیست
فقط به جای واژه هندلینگ از واژه فرمانپذیری استفاده میکنم(همون پایداری ماشین سر پیچ ها و...)
فکر نمیکنمم واژه غلطی باشه چون جاهای دیگه هم دیدم که استفاده کردن:11:

AmiRreZA_RAcEr
14-10-2009, 17:14
یه سوال
آیا میشه ظاهر جلوب جنتو رو تغییر داد ؟! لامپهای جلوش به نظر من خیلی زشتن

D r i v e r
14-10-2009, 22:25
یه سوال
آیا میشه ظاهر جلوب جنتو رو تغییر داد ؟! لامپهای جلوش به نظر من خیلی زشتن
کاسه چراغ منظورتون هست دیگه؟؟
برای این کار میتونید از کاسه چراغ های اسپرت موجود در بازار استفاده کنید
البته نظر من اینه که این ار رو نکنید بهتره
چون جنس های توی بازار از کیفیت زیاد مطلوبی برخوردار نیستن و بعد از یه مدت کدر و مات میشن :46:

AmiRreZA_RAcEr
18-10-2009, 02:15
کاسه چراغ منظورتون هست دیگه؟؟
برای این کار میتونید از کاسه چراغ های اسپرت موجود در بازار استفاده کنید
البته نظر من اینه که این ار رو نکنید بهتره
چون جنس های توی بازار از کیفیت زیاد مطلوبی برخوردار نیستن و بعد از یه مدت کدر و مات میشن :46:

بله کاسه چراغ و جلو پنجره
اونو چطور ؟ هست توی بازار ؟

D r i v e r
18-10-2009, 02:49
بله کاسه چراغ و جلو پنجره
اونو چطور ؟ هست توی بازار ؟
جلو پنجره رو خبر ندارم
ولی کاسه چراغ اسپرتش مثله اینکه هست و قیمتی حدود 450 تومن داره :18:
البته با کیفیت خوب :46:
-------------------------------
ادیت :
من 405 نوشته بودم که درستش 450 هزار تومن هست

tirdad_60
30-10-2009, 15:50
آپدیت کردن ورژن نرم افزار ecu تغییری در کارایی ماشین ایجاد میکنه؟

نیکی پناهتان:40:

D r i v e r
30-10-2009, 18:19
آپدیت کردن ورژن نرم افزار ecu تغییری در کارایی ماشین ایجاد میکنه؟

نیکی پناهتان:40:
بله!
احتمال داره روی مصرف سوخت
شتاب ماشین
عکس اعمل ماشین به پدال گاز(پدال های برقی)
و آلایندگی خودرو و ... تاثیر داشته باشه :46:

mostafa1989
03-01-2010, 19:59
سلام خدمت همگی
به نظر شما قیمت این رینگ چقدره؟

[][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واسه 206 16 بهتره یا 15؟

D r i v e r
03-01-2010, 22:47
سلام خدمت همگی
به نظر شما قیمت این رینگ چقدره؟

[][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واسه 206 16 بهتره یا 15؟
شما از برند BBS رینگ انتخاب کردین که یکی از برند های معتبر و خیلی خوش ساخت رینگ هست
چیزی که توی همون سایتی که عکس رو ازش آوردین نوشتیه چیزی حدود 450 الی 850 تومن هست که شما روی همون 850 تومن حساب کنید
برای 206 هم 15 استفاده میشه هم 16پ
ولی اگه رینگ 16 استفاده کنید بقداری به جلوبندی فشار میاد و باعث اسطحلاک بیشترش میشه
شما علاوه بر رینگ و لاستیک به استرس بار هم نیاز دارید
که با چیزی حدود قیمت 50 تومن میتونید تهیه کنید

mostafa1989
03-01-2010, 23:55
شما از برند BBS رینگ انتخاب کردین که یکی از برند های معتبر و خیلی خوش ساخت رینگ هست
چیزی که توی همون سایتی که عکس رو ازش آوردین نوشتیه چیزی حدود 450 الی 850 تومن هست که شما روی همون 850 تومن حساب کنید
برای 206 هم 15 استفاده میشه هم 16پ
ولی اگه رینگ 16 استفاده کنید بقداری به جلوبندی فشار میاد و باعث اسطحلاک بیشترش میشه
شما علاوه بر رینگ و لاستیک به استرس بار هم نیاز دارید
که با چیزی حدود قیمت 50 تومن میتونید تهیه کنید

ولی قیمتهای اون سایت خیلی آپدیت نیستن
منم چند جا سر زدم این مودلو نداشتن
پس 15 بندازم بهتره , چون 16 یکم واسه 206 پهنه زیاد بش نمیاد البته این نظر شخصی منه که با توجه به نظر فنی شما دادم!
راستی واسه اسپورت کردن بدنه ماشین تا سقف 700 تومن بدون رینگ چه کارایی میشه روش انجام داد(206)
من زیاد با اصطلاحات وسایل اسپورت کردن ماشین آشنا نیستم؟!اگه میشه یه راهنمایی به ما بکنین

D r i v e r
04-01-2010, 00:06
ولی قیمتهای اون سایت خیلی آپدیت نیستن
منم چند جا سر زدم این مودلو نداشتن
پس 15 بندازم بهتره , چون 16 یکم واسه 206 پهنه زیاد بش نمیاد البته این نظر شخصی منه که با توجه به نظر فنی شما دادم!
راستی واسه اسپورت کردن بدنه ماشین تا سقف 700 تومن بدون رینگ چه کارایی میشه روش انجام داد(206)
من زیاد با اصطلاحات وسایل اسپورت کردن ماشین آشنا نیستم؟!اگه میشه یه راهنمایی به ما بکنین
شما میتونید سپر جلو و سپر عقب و رکاب ها رو با انواع موجود در بازار عوض کنید که به نظر من ماشین یه جورایی از ریخت میفته
باید چیزی حدود 400 تومن برای اینها هزینه کنید و خوب چیزی حدود 100 تومن هم هزینه نقاشی دارین
با اون 200 تومن باقی مونده هم میتونین یه دست لامپ زنون تهیه کنین :46:
بیشتر به سلیقه و اولویت بندی شما برمیگرده
میتونید ارتفاع بزنید و کمک ها و فنر لول هارو عوض کنید
یا خیلی کار دیگه که باید اولویت بندی بشن

danial_crazy
30-01-2010, 14:17
سلام. من هیچی از قیمت و اینچیزا نمیدونم! من پرشیا دارم میخوام 4 تا رینگ بندازم روش! از چه قیمتی تا چه قیمتی موجود هست؟ شما بودید چی پیشنهاد میکردید که نه گرون باشه ولی ماشینو خوشگل کنه؟ هزینه زدن ارتفاع چنده؟
خیلی ممنون

brad pitt
31-01-2010, 01:24
1. لاستیک میشلن 14/60/195 هست
رینگ چه سایزی باید گرفت که به جلوبندی لطمه نزنه حداکثر؟

2. ارتفاع (کوپ ) استاندارد که میگن چند سانت یهنی باید پایین بیاد ؟
دسته فنر میخاد؟

ممنون*/.یاحق*/.=+

D r i v e r
31-01-2010, 11:46
سلام. من هیچی از قیمت و اینچیزا نمیدونم! من پرشیا دارم میخوام 4 تا رینگ بندازم روش! از چه قیمتی تا چه قیمتی موجود هست؟ شما بودید چی پیشنهاد میکردید که نه گرون باشه ولی ماشینو خوشگل کنه؟ هزینه زدن ارتفاع چنده؟
خیلی ممنون
رینگ های معمولی بازار 300 - 500 قیمتشون هست
سایز هم پیشنهاد میدم بیشتر از 16 اینچ ننداز چون به قول خودت به جل بندی فشار میاد و اصطحلاکش بالا میره البته همین 16 هم تا حدودی فشار میاره ولی خوب 15 هم دیگه قشنگی رینگ اسپرت رو نداره
ارتفاع هم بخوای بزنی چندین مدل داریم :
فنر هارو ببری
از فنر های اسپرت استفاده کنی
فنر ببری و کمک لوازمی کنی
فنر اسپرت بخری و کمک لوازمی کنی
از ست های فنر و کمک فنر اسپرت در بازار که قیمت بالایی هم دارن استفاده کنی

1. لاستیک میشلن 14/60/195 هست
رینگ چه سایزی باید گرفت که به جلوبندی لطمه نزنه حداکثر؟

2. ارتفاع (کوپ ) استاندارد که میگن چند سانت یهنی باید پایین بیاد ؟
دسته فنر میخاد؟
اگه بخوای از رینگ استفاده کنی باید لاستیک ها رو هم عوض کنی
برو یه نگاه بنداز ببین میشلن های رو ماشینت ساخت کجان
رینگ هم اگه 16 بندازی بازم روی تاثیر اصطحلاک جلوبندی تاثیر منفی میذاره

brad pitt
31-01-2010, 13:41
سایز هم پیشنهاد میدم بیشتر از 16 اینچ ننداز چون به قول خودت به جل بندی فشار میاد و اصطحلاکش بالا میره البته همین 16 هم تا حدودی فشار میاره ولی خوب 15 هم دیگه قشنگی رینگ اسپرت رو نداره
ارتفاع هم بخوای بزنی چندین مدل داریم :
فنر هارو ببری
از فنر های اسپرت استفاده کنی
فنر ببری و کمک لوازمی کنی
فنر اسپرت بخری و کمک لوازمی کنی
از ست های فنر و کمک فنر اسپرت در بازار که قیمت بالایی هم دارن استفاده کنی

اگه بخوای از رینگ استفاده کنی باید لاستیک ها رو هم عوض کنی
برو یه نگاه بنداز ببین میشلن های رو ماشینت ساخت کجان
رینگ هم اگه 16 بندازی بازم روی تاثیر اصطحلاک جلوبندی تاثیر منفی میذاره

بارز روش بود فروختم میشلن خریدم

made in germany با گل انرژی . روش هم زده 2609

حالا میگی چکارش کنم ؟

D r i v e r
31-01-2010, 14:59
بارز روش بود فروختم میشلن خریدم

made in germany با گل انرژی . روش هم زده 2609

حالا میگی چکارش کنم ؟
اگه بخوای رینگ بخری خوب باید اینارو رد کنی بره و لاستیک با اندازه های متفاوت بگیری
مگه اینکه رینگ 14 اسفاده کنی که اصلا قشنگ نمیشه :13:

brad pitt
31-01-2010, 15:04
خوب پس با همون رینگ فابریک ماشینو میسازیم . چون لاستیک 205 باید رینگ 16 هم باشه جلوبندی میاد پایین

این سفلون مشکی ها جنسه خوبش که سقف ماشینو مشکی و شیشه دودی میکنند کجا گیر میاد ؟؟

قربونه مرامتون

Dynast
03-02-2010, 08:47
آقا دست شما درد نکنه واقعا مطلب مفیدی بود کلی بر اطلاعاتمون افزوده شد.:46:

danial_crazy
03-02-2010, 19:56

خیلی ممنون
منظورت جفتی 300 تا 500 یا هر 4 تا؟؟:19:

armin_punisher6
05-02-2010, 18:15
سلام دوستان ما یه 405 2000 عنابی داریم.میخوام براش زنون بندازم.چه طوریاست هزینش چقدره؟سفیدش با رنگ ماشین جور در میاد؟

hesamkowsar
05-02-2010, 18:52
دوستان این فیلتر هوا اسپرت 15 تومانیا از فیلتر هوا خود ماشین بهتره؟چون با 10 تومان میشه بهترین فیلتر عادی انداخت ولی 15 تومان اینا ارزون ترین فیلتر اسپرت هست....
پیشنهاد شما چیست؟
مرسی

D r i v e r
05-02-2010, 19:34
دوستان این فیلتر هوا اسپرت 15 تومانیا از فیلتر هوا خود ماشین بهتره؟چون با 10 تومان میشه بهترین فیلتر عادی انداخت ولی 15 تومان اینا ارزون ترین فیلتر اسپرت هست....
پیشنهاد شما چیست؟
مرسی
به درد نمیخوره به هیچ وجه
فقط صدای اضافی هست
فیلت-رینگ هم اصلا نداره
اگه واقعا فیلتر هوای خوب میخوای
باید 70 - 80 تومن بدی K&N یا JR بگیری :46:

سلام دوستان ما یه 405 2000 عنابی داریم.میخوام براش زنون بندازم.چه طوریاست هزینش چقدره؟سفیدش با رنگ ماشین جور در میاد؟
از 50 - 60 تومن تا حدود160 - 170 تومن
160 تومن زیمنس نسل 2 هست با گارانتی و ...
50 - 60 تومنی هم از انواع چینی موجود در بازار هست و در رنگ های مختلف هم موجوده
به ماشین اومدن هم دیگه به سلیقه شما بستگی داره و معمولا سفید به همه ماشینی میاد

armin_punisher6
06-02-2010, 09:25
تا 100 تومان چه مدلی پیشنهاد میکنین که نورش سفید و خیلی قوی باشه؟راستی پلیس گیر نمیده؟

D r i v e r
07-02-2010, 17:51
تا 100 تومان چه مدلی پیشنهاد میکنین که نورش سفید و خیلی قوی باشه؟راستی پلیس گیر نمیده؟
من چون احتمالا میخواین از مدل های چینی استفاده کنید مدلی معرفی نمیکنم
مدل های مختلف زیادی در بازار موجود هستن
اگه خواستی 160 بده یه زیمنس نسل 2 بگیر و ازش استفاده کن
پلیس هم اگه بخواد میتونه گیر بده ولی من که توی شهرستانم ندیدم پلیس به زنون گیر بده ولی خوب اگه بخواد اینجا هم میتونه گیر بده

diyukis
11-02-2010, 18:50
اقا یکی نمی خواد تو کم کردن ارتفاع تندر به ما کمک کنه؟سوالم اینه راههای اصولی کم کردن ارتفاع چیه.و مخارج هر کدوم چنده؟و اینکه از کم ترین قیمت تا بیشترین قیمت و پیشنهاد خودتون چیه؟مرسی.

ram1600
11-02-2010, 23:03
من چون احتمالا میخواین از مدل های چینی استفاده کنید مدلی معرفی نمیکنم
مدل های مختلف زیادی در بازار موجود هستن
اگه خواستی 160 بده یه زیمنس نسل 2 بگیر و ازش استفاده کن
پلیس هم اگه بخواد میتونه گیر بده ولی من که توی شهرستانم ندیدم پلیس به زنون گیر بده ولی خوب اگه بخواد اینجا هم میتونه گیر بده
با سلام
زنون های چینی چشم رو آزار می دهند
پلیس هم بخواد تا پارکینگم می تونه گیر بده به دلیل استاندارد نبودن کاسه چراغ برای استفاده از زنون اگرم چینی باشه دیگه بدتر

D r i v e r
11-02-2010, 23:06
اقا یکی نمی خواد تو کم کردن ارتفاع تندر به ما کمک کنه؟سوالم اینه راههای اصولی کم کردن ارتفاع چیه.و مخارج هر کدوم چنده؟و اینکه از کم ترین قیمت تا بیشترین قیمت و پیشنهاد خودتون چیه؟مرسی.
سلام
من نمیتونم دقیق راهنماییت کنم
ولی شما چند تا راه داری
اولی و کم خرج ترین و غیر اصولی ترینش بریدن فنر هست :31:
دومین راه استفاده از انواع فنر لول های اسپرت موجود در بازار هست که بسته به کیفیت و شرکت سازنده قیمت های متفاوتی دارن ولی اینم زیاد گرون نمیشه
راه سوم هم در ادامه راه اول و دوم هست که اگه ارتفاع از یه حدی پایین بیاد دیگه کمک کارایی خودش رو از دست میده و میکوبه که دلیلش هم بلند بود پوسته و میله کمکه که اونها هم باید کوتاه بشن که بهشون میگن کمک های لوازمی و روی کمک های فابریک قابل اجرا هست برای هر کمک هزینه ای حدود 50 - 60 تومن داره
حالا نمیدونم عقب تندر به صورت رِگلاژ هست یا اونم باید دستی به سر و روش کشید :دی
راه چهارمی که دارین پرخرج هست خیلی کم استفاده میشه که اونم استفاده از ست فنر و کمک فنر هست که فکر میکنم حداقل قیمتی که داره حدود 500 هست
ولی توی این مدل میتونید به حالت های مختلف ارتفاع و نرمی ماشین رو تنظیم کنین و هندلینگ (فرمانپذیری) خودرو رو تا حدود زیادی افزایش بدین:11:

ram1600
11-02-2010, 23:07
فنر لول کوتاه بخری و فنر های خودتو نگه داری هر فنر لول از 30 به بالاست هزینه دست رنج از 10 به بالا
پایین آوردن بدون عوض کردن کمک و لاستیک یه اشتباه هست
اگرم رینگ بندازی با اینج 16 یا 17 خیلی ماشین سخت می شه

diyukis
12-02-2010, 12:12
سلام
من نمیتونم دقیق راهنماییت کنم
ولی شما چند تا راه داری
اولی و کم خرج ترین و غیر اصولی ترینش بریدن فنر هست :31:
دومین راه استفاده از انواع فنر لول های اسپرت موجود در بازار هست که بسته به کیفیت و شرکت سازنده قیمت های متفاوتی دارن ولی اینم زیاد گرون نمیشه
راه سوم هم در ادامه راه اول و دوم هست که اگه ارتفاع از یه حدی پایین بیاد دیگه کمک کارایی خودش رو از دست میده و میکوبه که دلیلش هم بلند بود پوسته و میله کمکه که اونها هم باید کوتاه بشن که بهشون میگن کمک های لوازمی و روی کمک های فابریک قابل اجرا هست برای هر کمک هزینه ای حدود 50 - 60 تومن داره
حالا نمیدونم عقب تندر به صورت رِگلاژ هست یا اونم باید دستی به سر و روش کشید :دی
راه چهارمی که دارین پرخرج هست خیلی کم استفاده میشه که اونم استفاده از ست فنر و کمک فنر هست که فکر میکنم حداقل قیمتی که داره حدود 500 هست
ولی توی این مدل میتونید به حالت های مختلف ارتفاع و نرمی ماشین رو تنظیم کنین و هندلینگ (فرمانپذیری) خودرو رو تا حدود زیادی افزایش بدین:11:
اقا خیلی ممنونم من می تونم تا مبلغ 300 یا نهایتا 400 خرجش کنم کمک بسیار خوبی بود حالا پیشنهاد شما چیه؟در جواب دوست عزیزم ram1600 هم بگم که رینگش همون رینگ آلومینیم فابریکشه و لاستیک هم عوض کردم تویو اکسپرس 205 انداختم.حالا فکر میکنی بازم باید عوض بشند؟

ram1600
12-02-2010, 14:04
اقا خیلی ممنونم من می تونم تا مبلغ 300 یا نهایتا 400 خرجش کنم کمک بسیار خوبی بود حالا پیشنهاد شما چیه؟در جواب دوست عزیزم ram1600 هم بگم که رینگش همون رینگ آلومینیم فابریکشه و لاستیک هم عوض کردم تویو اکسپرس 205 انداختم.حالا فکر میکنی بازم باید عوض بشند؟
منظورم لاستیک های استاندارد نباشه
خوب هستند :46:

diyukis
12-02-2010, 18:07
پس با این حساب بهترین راه حل استفاده از راه حل آخر که استفاده از ست فنر و کمک فنره.کجا باید مراجعه کنم؟؟؟مسلما کار هر کسی نیس که ردیفش کنه.از کجا باید تهیه کنم؟مطمئنین بیشتر از 500 خرج نداره؟

D r i v e r
13-02-2010, 01:02
لاستیک ها انتخاب خیلی خوبی هستن
از بهترین های بازار هستن در حال حاضر

پس با این حساب بهترین راه حل استفاده از راه حل آخر که استفاده از ست فنر و کمک فنره.کجا باید مراجعه کنم؟؟؟مسلما کار هر کسی نیس که ردیفش کنه.از کجا باید تهیه کنم؟مطمئنین بیشتر از 500 خرج نداره؟
در مورد ست فنر و کمک فنر هم نمیدونم باید از کجا تهیه کنید
اگه تهران بودم میتونستم راهنماییتون کنم
در مورد قیمت هم که گفتم حداقل از 500 شروع میشه تا .....
قیمت دقیق ندارم ولی شما بد نیست به آدرس زیر یه سر بزنین(خدایا این تبلیغ نیستا!!! میخوام کار یه نفرو راه بندازم!) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توی صفحه اصلی تماس با ما و.... هم داره
یه کیت که برای 206 داشتن که شمال 2 فنر و 4 تا کمک فنر میشه قیمتش 620 تومن بود
از 2 - 3 جا هم برات سوال کردم اگه جواب دادن حتما خبرت میکنم :46:

diyukis
13-02-2010, 08:13
لاستیک ها انتخاب خیلی خوبی هستن
از بهترین های بازار هستن در حال حاضر

در مورد ست فنر و کمک فنر هم نمیدونم باید از کجا تهیه کنید
اگه تهران بودم میتونستم راهنماییتون کنم
در مورد قیمت هم که گفتم حداقل از 500 شروع میشه تا .....
قیمت دقیق ندارم ولی شما بد نیست به آدرس زیر یه سر بزنین(خدایا این تبلیغ نیستا!!! میخوام کار یه نفرو راه بندازم!) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی صفحه اصلی تماس با ما و.... هم داره
یه کیت که برای 206 داشتن که شمال 2 فنر و 4 تا کمک فنر میشه قیمتش 620 تومن بود
از 2 - 3 جا هم برات سوال کردم اگه جواب دادن حتما خبرت میکنم :46:
آقا خیلی خیلی لطف میکنی.ممنونم.ایشالا جبران کنم.پس منتظر جواب میمونم.:40::40:

D r i v e r
13-02-2010, 15:05
آقا خیلی خیلی لطف میکنی.ممنونم.ایشالا جبران کنم.پس منتظر جواب میمونم.:40::40:
عزیز من برات پرسیدم
ولی نمیدونم چطور بگم که شوکه نشی :دی
این جواب ایشون به من هست :

با سلام
شرکت JR برای تندر 90 سیستم فنربندی تولید نمیکنه.
برای تندر 90، کیتهای قابل تنظیم زیر از شرکت FK موجود هست:
کیت قابل تنظیم از نظر ارتفاع (FKDA10) قیمت 1.5 میلیون تومان
کیت قابل تنظیم از نظر ارتفاع و سفتی-نرمی (FKXKKDA10) قیمت 1.9 میلیون تومان
گارانتی : 1 سال
زمان تحویل: حداکثر 45 روز
فکر کنم با این اوضاع بهترین کار استفاده از فنر لول به تنهایی هست
حالا یه خورده دیگه صبر کن از یه نفر دیگه که خودش تندر داره و توی کار ارتفاع هست سوال کردم هنوز جوابمو نداده

diyukis
13-02-2010, 15:19
عزیز من برات پرسیدم
ولی نمیدونم چطور بگم که شوکه نشی :دی
این جواب ایشون به من هست :

فکر کنم با این اوضاع بهترین کار استفاده از فنر لول به تنهایی هست
حالا یه خورده دیگه صبر کن از یه نفر دیگه که خودش تندر داره و توی کار ارتفاع هست سوال کردم هنوز جوابمو نداده
:18::18::18::18:چه خبره مگه؟نکنه اینا می خوان آپولو هوا کنن ما خبر نداریم؟یا کارشون خیلی درسته یا مثه من هیچی حالیشون نیست.به هر حال دوست عزیز خیلی شرمندم کردی.هر چند یوخده نوار قلبم تبدیل به سی دی شد:40:

nima_voroojak
14-02-2010, 11:43
سلام دوستان چندتا سوال داشتم میخواستم بدونم که در خفاشی و سانروف برای پراید هاچبک چنده ومیخواستم بدونم که در ماشین های مسابقه ای وقتی میخوان دنده عوض کنن یه اتیشی از اگزوز میزنه برون میخواستم ببینم میشه این کارو رویه پراید انجام داد ممنون

D r i v e r
14-02-2010, 16:01
سلام دوستان چندتا سوال داشتم میخواستم بدونم که در خفاشی و سانروف برای پراید هاچبک چنده ومیخواستم بدونم که در ماشین های مسابقه ای وقتی میخوان دنده عوض کنن یه اتیشی از اگزوز میزنه برون میخواستم ببینم میشه این کارو رویه پراید انجام داد ممنون
در خفاشی تا جایی که میدونم حدود 400 هست
سانروف هم از 300 - 400 شروع میشه تا ....
البته این 400 تومنی ها چیز های خوبی هستن ولی باید نصاب درست و حسابی باشه
و اینکه میدونید که اگه سانروف بذارین معاینه فنی به شما نمیدن مگه اینکه پارتی داشته باشین
در مورد اون آتیش هم چندین راه وجود داره
یکیش خود ماشین شرایطی به وجود میاد که از اگزوز شعله به بیرون بزنه این اتفاق روی ماشین های تقویت شده و ماشین هایی که سیستم اگزوزشون دست کاری شده اتفاق میفته
البته شرکت سوپر اسپرینت برای 206 های تیپ 5 یه منبع اگزوز داشت فکر کنم که همچین شرایطی رو به وجود میاورد
یه راه دیگه استفاده از بک فایر هست
سیستمش به این حالته که یه شمع سر اگزوز نصب میشه و یه کوئیل هم همون طرفا قرار میگیره
و یه دکمه هم داخل ماشین
با زدن اون دکمه برقی که به شمعها میره قطع میشه و موتور بنزین و هوا رو نمیسوزونه بعد اون بنزین و هوا از اگزوز خارج میشه و با جرقه ی شمعی که سر اگزوز تعبیه شده آتیش میگیره و شعله میده

nima_voroojak
14-02-2010, 16:50
در خفاشی تا جایی که میدونم حدود 400 هست
سانروف هم از 300 - 400 شروع میشه تا ....
البته این 400 تومنی ها چیز های خوبی هستن ولی باید نصاب درست و حسابی باشه
و اینکه میدونید که اگه سانروف بذارین معاینه فنی به شما نمیدن مگه اینکه پارتی داشته باشین
در مورد اون آتیش هم چندین راه وجود داره
یکیش خود ماشین شرایطی به وجود میاد که از اگزوز شعله به بیرون بزنه این اتفاق روی ماشین های تقویت شده و ماشین هایی که سیستم اگزوزشون دست کاری شده اتفاق میفته
البته شرکت سوپر اسپرینت برای 206 های تیپ 5 یه منبع اگزوز داشت فکر کنم که همچین شرایطی رو به وجود میاورد
یه راه دیگه استفاده از بک فایر هست
سیستمش به این حالته که یه شمع سر اگزوز نصب میشه و یه کوئیل هم همون طرفا قرار میگیره
و یه دکمه هم داخل ماشین
با زدن اون دکمه برقی که به شمعها میره قطع میشه و موتور بنزین و هوا رو نمیسوزونه بعد اون بنزین و هوا از اگزوز خارج میشه و با جرقه ی شمعی که سر اگزوز تعبیه شده آتیش میگیره و شعله میده

دوست عزیز ممنون این سانروف ها برقیش هم هست واینکه وقتی بارون میاد اب داخل نمیاد

برای این اتیش ها من شنیدم یه دستگاهی داره اون چیه

D r i v e r
14-02-2010, 19:40
دوست عزیز ممنون این سانروف ها برقیش هم هست واینکه وقتی بارون میاد اب داخل نمیاد

برای این اتیش ها من شنیدم یه دستگاهی داره اون چیه
سلام
بله برقی هست
آب هم که گفتم که بستگی به نصاب داره و چطور آببندیش کنه بعضی نصابها واقعا گند میزنن و باعث موج برداشتن سقف هم میشن حتی
ولی خوب بعضی ها به کارشون واردن و خیلی دقیق و مرتب نصب میکنن(خودم جایی رو بلد نیستم)
در مورد دستگاه هم کمل برات توضیح دادم که چطور عمل میکنه و مکانیزمش چیه
اسمش هم Back Fire هست :11:

nima_voroojak
14-02-2010, 22:18
ممنون دوست عزیز عکسی داری از هاچ بک که سانروف داشته باشه

D r i v e r
15-02-2010, 00:34
ممنون دوست عزیز عکسی داری از هاچ بک که سانروف داشته باشه
نه متاسفانه
شما سانروف رو برای گلفتون میخواین یا پراید خریدین؟؟

nima_voroojak
15-02-2010, 11:31
برای پراید میخوام

این شرکت i f m خوبه

runner
10-03-2010, 16:13
سلام
برا 206 SD اگه بخوام فنر ریسی بذارم!!!
می شه فقط عقبو فنر ریسی انداخت و جلو فابریک بمون؟؟؟؟

D r i v e r
10-03-2010, 17:51
سلام
برا 206 SD اگه بخوام فنر ریسی بذارم!!!
می شه فقط عقبو فنر ریسی انداخت و جلو فابریک بمون؟؟؟؟
اگه فقط فنر لول منظورتون هست عقب رو که فکر کنم لازم نباشه چون به صورت ریگلاژ هست
عقب و جلو رو با هم پایین بیارین :11:

isbn
11-05-2010, 15:19
سلام میخواستم ببینم خوابوندن فنر های پرشیا چقدر خرجش میشه و اینکه میگم مال پرشیا تنظیم ارتفاع خودش داره میشه راحت ارتفاع فنر رو تنظیم کرد راسته؟ البته منظورم مثل زانتیا نیست که از داخل همچین امکانی باشه .

2299
11-05-2010, 16:09
سلام میخواستم ببینم خوابوندن فنر های پرشیا چقدر خرجش میشه و اینکه میگم مال پرشیا تنظیم ارتفاع خودش داره میشه راحت ارتفاع فنر رو تنظیم کرد راسته؟ البته منظورم مثل زانتیا نیست که از داخل همچین امکانی باشه .

سلام دوسا عزیز فنرهای 405 و پرشیا و سمند وامنا فقط عقبشون رگلاژی هست برای ارتفاع زدن بهترین کار لوازمی کردن هست :10:

isbn
11-05-2010, 16:51
سلام دوسا عزیز فنرهای 405 و پرشیا و سمند وامنا فقط عقبشون رگلاژی هست برای ارتفاع زدن بهترین کار لوازمی کردن هست :10:

خوب هزینه چقدر میشه؟

mohammad_twe
11-05-2010, 23:26
سلام
از این توربو ها میشه برای پرشیا هم انداخت :دی ؟؟ یا هرچی که سرعت و شتاب ماشین رو بیشتر کنه ؟؟ ::27:

2299
12-05-2010, 10:50
خوب هزینه چقدر میشه؟
دقیق نمی دونم ولی فکر کنم حدود 150 تا 200 :46: البته لوازمی کردن ها

سلام
از این توربو ها میشه برای پرشیا هم انداخت ؟؟ یا هرچی که سرعت و شتاب ماشین رو بیشتر کنه ؟؟ :
کار نشد نداره عزیز :دی

mohammad_twe
12-05-2010, 11:25
کار نشد نداره عزیز
خوب ؟؟ شتاب بالاتر میره ؟؟؟ سرعت چه قدر اضافه میشه ؟

2299
12-05-2010, 11:48
خوب ؟؟ شتاب بالاتر میره ؟؟؟ سرعت چه قدر اضافه میشه ؟

:31: عزیزم شما برو اصول کار توربو رو بخون هم شتاب میره بالا و.... بستگی به خیلی چیزا داره هم میتونه مفید باشه هم میتونه کل موتور رو نابود کنه :46: برای توربو باید خیلی چیزا رو تغیر بدی برای بهتر کار کردن از دست کاری (تعویض ecu ) تا هدرز و سیسم مکش و سیستم جرقه و .... همه اینا حدود 2 4 تومن خرجش میشو .. من چیزی بلد نیستم ولی کامل توضیح داده شده خودت متوجه میشی

isbn
12-05-2010, 12:46
دقیق نمی دونم ولی فکر کنم حدود 150 تا 200 :46: البته لوازمی کردن ها

کار نشد نداره عزیز :دی

خوب میشه عقب رو رگلاژی ارتفاع رو کم کردو فنرایه جولو رو لوازمی؟
منظور از لوازمی کردن چیه؟همون فنر اسپورت؟

2299
12-05-2010, 19:32
خوب میشه عقب رو رگلاژی ارتفاع رو کم کردو فنرایه جولو رو لوازمی؟
منظور از لوازمی کردن چیه؟همون فنر اسپورت؟

خوب اصلش همینه دیگه عقب رو رگلاژ میکنن جلو رو لوازمی

نه فنر اسپورت نیست اینجا رو بخون خیلی کامل هست :5:

mrdnrd68
19-06-2010, 09:12
باسلام خدمت شما مطالب خوبی بود.

isbn
01-07-2010, 16:06
سلام من دیروز رفته بودم بیرون یه رینگ فروشی دیدم پرسیدم این رینگ چند گفت 4تا 250 تایوانی به نظرتون همچین چیزی ممکنه من هرجا رینگ دیدم گفتن حلقه ای 200-300 برا پرشیا
کلا رینگ برا پرشیا چی پیشنهاد میکنید؟

بعد اینکه میگن وقتی رینگ و لاستیک رو عوض کنی تنظیمات ecu بهم میخوره درسته؟

isbn
02-07-2010, 13:22
سلام من دیروز رفته بودم بیرون یه رینگ فروشی دیدم پرسیدم این رینگ چند گفت 4تا 250 تایوانی به نظرتون همچین چیزی ممکنه من هرجا رینگ دیدم گفتن حلقه ای 200-300 برا پرشیا

کسی نبود؟:41::41:

D r i v e r
02-07-2010, 14:27
کسی نبود؟:41::41:
سلام
قیمت رینگ های معمولی همین قدر هست
شما اگه رینگ و لاستیک رو عوض کنین با نمونه بزرگتر همونطور که بقیه هم عوض میکنن مشکلی پیش نمیاد
ولی تا حدودی در کیلومتر نشون داده شده خطا ایجاد میشه
و به همین دلیل که قطر چرخ بزرگ تر میشه شتاب افت میکنه و تاپ اسپید بالا تر میره :46:

isbn
02-07-2010, 18:02
سلام
قیمت رینگ های معمولی همین قدر هست
شما اگه رینگ و لاستیک رو عوض کنین با نمونه بزرگتر همونطور که بقیه هم عوض میکنن مشکلی پیش نمیاد
ولی تا حدودی در کیلومتر نشون داده شده خطا ایجاد میشه
و به همین دلیل که قطر چرخ بزرگ تر میشه شتاب افت میکنه و تاپ اسپید بالا تر میره :46:

ممنون
شما نظرت اینه که چه اندازه بگیرم 17 18 ؟

sAeEd_kHaAn
03-07-2010, 10:07
سالم دوستان :31:
والا من یه 405 جدید خریدم میخواستم در مورد کم کردن ارتفاع یکم راهنماییم کنید باید چیکار کنم اگه میشه یه توضیع کامل بدین یا سایتی معرفی کنید بهم منون میشم

mm00
25-07-2010, 19:05
سالم دوستان :31:
والا من یه 405 جدید خریدم میخواستم در مورد کم کردن ارتفاع یکم راهنماییم کنید باید چیکار کنم اگه میشه یه توضیع کامل بدین یا سایتی معرفی کنید بهم منون میشم

2 راه هست
اول بردین فنر جلو+ ریگلاژ عقب
که نهایت 10 12 تومان هزینه داره
راه دوم که اصولی تر هست لوازمی کردن کمک ها هست در کنار استفاده از فنر اسپرت ..... که قیمت نزدیک 100 میشه حدودا البته فنر خوب قیمت های بالاتر هم داره ...
راه اول اصلا پیشنهاد نمیشه به دلیل کوبش بیش از حد و سروصدا افتادن اطاق و......
رینگ برای پرشیا من باشم نهایت 16 میندازم ....

mra680
18-08-2010, 19:06
براي خريد رينگ هر چه قطر رو بيشتر كنيد فاق(ضخامت)تاير كمتر ميشه و اين كوبش ايجاد ميكنه ولي هندلينگ(فرمانپذيري)خوبي ايجاد ميشه.اگه تونستي همون 16 با فاق 60 بنداز عرض لاستيك هم 205.بيشتر بندازي مصرف خيلي بيشتر ميشه:31:

kasra2002
18-09-2010, 15:34
سلام من به دنبال یه سری تیونینگ برای پراید هستم که نه به ظاهر کاری داشته باشه و نه باطن ماشین رو خراب کنه
چیزای فانتزی کوچک مثل چراغ یا ساعت خاص یا بیپر جالب داخلی و ... مثل اینها
چی سراغ دارید
منون

kasra2002
22-09-2010, 09:51
سلام خواهشا چیزی سراغ ندارید برا پراید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا دیدم که دریچه کوار برقی اومده که اصلا جالب نیست یا دستگیره و شیشه بالابر جدید که نمی دونم بدرد میخوره یا نه
من یه چیزی مثل پنل ساعت می خوام یا امکانات جدیدی برا باز بودن درب یا روشن بودن ماشین یا غیره
خودم یه چراغ مطالعه جالب ساختم بدرد می خوره
یه چراغ هم برا جای کلید گذاشتم

siaram
27-09-2010, 21:38
سلام به همه دوستان
من میخوام موتور فابریک پراید رو توربو کنم چون اساتید گفتن اینکار شده و اینترنال b3 استعدادش رو داره
از بچه ها راهنمایی میخوام

نکته: میخوام رو موتور انژکتور انجامش بدم

1.اینکه پلیس به موتور فابریک توربو گیر نمیده بگه باید کروک بشه و ماشین از دست بره؟
2.اگه توربو اصولی نصب بشه معاینه فنی میدن؟
3.بیمه قبول میکنه؟
4.به چه قطعاتی نیاز هست و چقدر هزینه داره؟
5.ecu باید عوض بشه یا میشه تنظیمش کرد؟
6.چیزی از ماشین مرخص نمیشه مثل هیدرولیک یا کولر یا abs یا...؟
7.موتور بدون اعمال تغییرات و حالت فابریکش تا چه بوستی رو میتونه تحمل کنه(و به چه قدرتی میرسه) و با تعویض قطعات چطور؟
8.اگر بخوایم موتور رو برای بوست بالا آماده کنیم چه کارهایی باید روش انجام بشه؟ لطفا هزینه ها رو هم بگین.
9.افزایش حجم روی b3 با توجه به اینکه توربو هم میخواد بشه توصیه میشه یا نه؟
10.به نظر شما ماکزیمم قدرتی که از یه b3 میشه گرفت چقدره؟ البته به شرطی که کار اصولی باشه و خیالت راحت باشه که دل و قلوش نمیزنه بیرون.

(نمیخوام موتور رو عوض کنم.لطفا نگین نمیرزه و برو موتور عوض کن راحتتره و... ممنون)

rami_hemi
28-09-2010, 08:57
1.اینکه پلیس به موتور فابریک توربو گیر نمیده بگه باید کروک بشه و ماشین از دست بره؟
2.اگه توربو اصولی نصب بشه معاینه فنی میدن؟
3.بیمه قبول میکنه؟
4.به چه قطعاتی نیاز هست و چقدر هزینه داره؟
5.ecu باید عوض بشه یا میشه تنظیمش کرد؟
6.چیزی از ماشین مرخص نمیشه مثل هیدرولیک یا کولر یا abs یا...؟
7.موتور بدون اعمال تغییرات و حالت فابریکش تا چه بوستی رو میتونه تحمل کنه(و به چه قدرتی میرسه) و با تعویض قطعات چطور؟
8.اگر بخوایم موتور رو برای بوست بالا آماده کنیم چه کارهایی باید روش انجام بشه؟ لطفا هزینه ها رو هم بگین.
9.افزایش حجم روی b3 با توجه به اینکه توربو هم میخواد بشه توصیه میشه یا نه؟
10.به نظر شما ماکزیمم قدرتی که از یه b3 میشه گرفت چقدره؟ البته به شرطی که کار اصولی باشه و خیالت راحت باشه که دل و قلوش نمیزنه بیرون.
(نمیخوام موتور رو عوض کنم.لطفا نگین نمیرزه و برو موتور عوض کن راحتتره و... ممنون)
واسه پراید همیشه تعویض موتور توصیه میشه و توربو کردنش زیاد به صرفه نیست چون باد هزینه بالایی که داره تاثیر زیادی روی بازده موتور نمیذاره
1-پلیس میتونه به رینگ آلومینیومی کارخونه هم گیر بده میتونه به هر چیزی گیر بده قانون وجود نداره ولی تو معاینه فنی نه گیر نداره (تعویض موتور هم خرج داره ولی شدنی هستش که بره تو کارت)
2-تو معاینه فنی گیری نمیدن فقط شماره موتور رو چک میکنه با آلایندگی و وضعیت فنی ماشین
3-بیمه کاری به موتور نداره اگه سپر عوض کنی قبول نمیکنه
4-یه توربو که خودت میدونی کم شافت یا همون میل سوپاپ خود سوپاپ پیستون شاتون و متعلقاتشون که باید نمونه خیلی با کیفیت باشن سر سیلندر باید بره پورت و پلیش و تعمیر بعدش واشر سرسیلندر مسی یا کامپوزیتی و اورینگهای مخصوصش
و یه سری وسایل دیگه که بری روی معلوم میشه
5-برای کار دقیقتر بهتره عوض بشه یه نمونه قابل تنظیم مثل مگا روش نصب بشه قیمتش با سیمکشی و خود بردش و رله بردش در حدود 1.700 تموم میشه
6-نه فکر نمیکنم چیزی مرخص بشه بجز اینکه جا توی کاپوت پیدا نکنی و مجبور بشی مرخص کنی
7-به نظرم موتور استاندارد زیاد قابل اطمینان نیست چون اصولا برای این موارد طراحی نشده و از همه بدتر داره تو ایران تولید میشه یه کم به سر سیلندرش شک دارم بوست آنچنانی تحمل کنه
8- واسه پوسته موترو که نمیشه کاری کرد ولی باید بگردی دنبال پوش سیلندر خوب بعد سر سیلندر و همونطوری که قبلاد گفتم واشر سر سیلندر کامپوزیتی ا مسی و اورینگ مسی واسه واشر کامپوزیتی و فولادی واسه واشر مسی تا خوب آبندی کنه
اینتر کولر اون وقت ضروری میشه یعنی یه جا توی اون کاپوت فسقلی باید پیدا کنی تا اون رادیاتور اینتر کولر رو روش نصب کنی
خود رادیاتور و سیستم برق و کل تشکیلات موتور باید عوض بشه و از موتور فقط همون پوسته باقی میمونه
(تعویض موتور هزینه کمتری داره ها)
9-افزایش حجم فقط و فقط با یه بوش سیلندر خوب توصیه میشه اگه این کارو بکنی نتیجه بهتری به دست میاد افزایش حجم رو با تراش محفظه اخحراق یا برداشتن کله پیستون توصیه نمیکنم میتونی با بالا بردن کورس پیستونم این کار رو بکنی
10-با این همه کار و با در نظر گرفتن مثلا 200 سی سی افزایش حجم به تور تقریبی میشه 110-120 اسب
در نظر داشته باش این موتور استادارد حداکثر 57 اسب ادعا میشه توان داره و با 8 سوپاپ
=======================
با همه درخواستت بازم میگم نمیصرفه
همه این کارا که میگی اکگه اصولی انجام بشه چیزی در حدود 5 تومن میتونه خرج داشته باشه اونم هنوز بدون تقویتهای بدنه و شاسی که واقعا ضروری هستش.
ولی بازم هر سوالی داشتین من و دوستان درخدمتیم

siaram
28-09-2010, 19:51
بسیار ممنون از پاسخ شما واینکه وقت گذاشتید. (طرز تشکر کردن رو بلد نیستم و دکمش رو پیدا نکردم اگر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم)

*در مورد اینکه موتور استعداد داره تحقیق کردم. حرف شما کاملا درسته که به این موتور نمیشه اعتماد کرد ولی خودتون بهتر میدونین بعضی چیزا در عمل ممکنه شدنی باشه ولی رو کاغذ و منطق شدنی نباشه و بلعکس.
یکی از بچه ها اینکارو انجام داده و نه تنها شده بلکه با موتور فابریک و دست نخورده تا 15psi رو راحت و بدون اینترکولر تحمل کرده و تا جایی که میشده رو کات اف گاز داده که جای تعجب داره واقعا! (فقط بعد مدتی تو سیستم روغن رسانی خود توربو مشکل پیدا کرده که کاملا قابل حله چون از پمپ برقی برای روغنکاری استفاده کرده نه مدار موتور!)
هزینش هم 2تومن شده. البته با کارهایی که شما گفتی 5 تومن کاملا منطقیه ولی اگه تو فابریک بشه انقدر بوست کرد یا حتی کمتر باز برا من کافیه.

*والا من هم اصراری ندارم رو این موتور حتما کار بشه چون با 2 تومن میشه با bp قدرت خیلی بهتری گرفت و بی دردسر تر و بدون استهلاک و البته انژکتور. اما من در مورد اینکه بشه موتور جدید رو تو سند بیارم روزنه امیدی هم حس نکردم! و از اینکه عشق آدم رو بگیرن و کروک کنن بشدت وحشت دارم.

*درکل اگه در حد 2 تومن بشه میرزه. تجربه جدیدی هست در مقایسه با تعویض موتور. همون 110 120اسب هم کم نیست واسه پراید+قانونی بودنش. فکر کنم بین 7 تا 8 بشه 0تا100 زد باهاش. البته اگه موتور رو قانونی بشه عوض کرد که این کار عقلانی نیست از هیچ نظر. ایده ال من هم کاملا همونه.

*نظرتون درمورد سوپرشارژر چیه؟ هم دردسرش کمتره هم به نسبت باید راحتتر جمع بشه هم هزینه های جانبیش کمتره و انقدر هم دستکاری نمیخواد.

*ادیت:آقا من به شما نتونستم پیام خصوصی بدم. گفت پستها کمتر از ده تاس!!! احتمالا به همون دلیل نتونستم از شما تشکر کنم. میخواستم در مورد قانونی کردن ازتون راهنمایی بگیرم. اگر شما میتونی لطف کن پیغام بده. من به صورت جدی دنبال راه این کارم.

rami_hemi
28-09-2010, 21:24
*نظرتون درمورد سوپرشارژر چیه؟ هم دردسرش کمتره هم به نسبت باید راحتتر جمع بشه هم هزینه های جانبیش کمتره و انقدر هم دستکاری نمیخواد.
سوپر شارژر هم زیاد کم دردسر نیست ولی توربو همیشه برای موتروهای کوچیکتر بازده بهتری داشته
در مورد یه توربو کوچک میشه هزینه رو پایین گرفت تا 10 psi هم شاید موتور مشکل آنچنانی نداشته باشه ولی بوست بالا تر رو من نمیتونم بگم که موتور چقدر میتونه استنقامت داشته باشه
میدونید دوست عزیز کار شما برای خود من هم جالب هستش ولی خب من به نوعی به استقامت هم همیشه فکر میکنم
میدونید بالا بردن توان موترو شاید روی کاغذ و حتی عمل چندان هم مشکل نباشه ولی استیبل بودن موتور و اینکه هر روز یه جاش نلنگه این مهمه.
خب مورد منم همینه چون از این موترو زیاد دوام ندیدم یه کم توی فشار زیاد دچار مشکل میشه .

Amir..H
31-10-2010, 23:29

اصلآ توصیه نمیشه همچین کاری بکنید
اگه میخوای رینگ عوض حتمآ رینگ خوب اروپایی بخر
با جون خودت بازی نکن این رینگای ارزون اسیای شرقی هیچ نظارتی روی ساختش نیست
رینگ فابریک پرشیا فکر کنم 14 باشه درسته؟؟
بهتر اینه که نهایتآ 2سایز, سایز,فابریک بزرگ بشه و برای جبران افزایش ارتفاع ایجاد شده مجبوری فاق لاستیکو کاهش بدین
یه نکته در مورد تنظیمات ecu
فقط زمانی که رینگ رو عوض میکنید باید دیاگ بزنید
و با افزایش پهنای لاستیک و یا کاهش فاق نیازی نیست این کار انجام بشه

Amir..H
01-11-2010, 00:02
دقیقآ نمیدونم سایز لاستیک پرشیا چنده ولی اگه 185/14R/65
باشه مناسب ترین لاستیک(اگه بخواین رینگو بزرگ کنید) واسش اینه205/50/15R

ehsan_wwe
11-12-2010, 10:48
درکل اگه در حد 2 تومن بشه میرزه. تجربه جدیدی هست در مقایسه با تعویض موتور. همون 110 120اسب هم کم نیست واسه پراید+قانونی بودنش. فکر کنم بین 7 تا 8 بشه 0تا100 زد باهاش. البته اگه موتور رو قانونی بشه عوض کرد که این کار عقلانی نیست از هیچ نظر. ایده ال من هم کاملا همونه.2 تمن چه خبره ؟
برو جاده ساوه پر فوروشگاه توبو شارژر با سوپر شارژره
بگو يه توربو eveco دسته دو ميخام حول خوش 100 150 تومنه
بعد برو بده اگزوز ساز قبل هدرز بچسبونتش (‌ البطه من دوتا خريدو و بستم )‌ تو هم دوتا بخر كه دردسر تراشكاريو ... نداشته باشي
بعد از شلنك فشار قوي (‌ تو خيابون قزوين ميفروشن ) استفاده كن براي ورودي انژكتور
براي روقنشم يه سه راهي قبل اويل پمپ يه سه راهي بعد اوبل پمپ بزار وسط شيلنگاش بعد از اون راه سوم كه خالي ميمونه شلنگ بكش به توربو هات

رو هم رفته 500 هم خرج نداره (‌البطه ماشين من 405 )‌

بدون عوض كردن سر سيلندر يا بوش سيلندر هات پيچ بازدهيه توربورو تا ته باز نكن كه ميتركه :31:

رو ماشيناي ما كار نمينكه
دور گردش توربو من به 13 ميرسه
اما دور موتور ماشيناي ما نهاياتا 6 باشه
اگرم استفاده كني سواي اينكه گرون تره فقط تو دور بالا موتور بهت بازده ميده

H..P
31-12-2010, 12:11
سلام

منم یه چیزی بگم . من یه هاچ بک داشتم . الانم 206 دارم هیچ چیزی مثبت و دائمی از آپگرید کردن موتور ندیدم . همیشه به یاد داشته باشید هر ماشینی برای یه سرعت و قدرتی ساخته شده . اگر یه قسمت مثل سوپاپ ها رو گشاد کید البته که شتاب ماشین زیاد میشه ولی دمای موتور هم بالا میره . دما که رفت بالا رو همه چی تاثیر داره . از مصرف سوخت تا استهلاک قطعات داخلی . شانس بیارین آب روعن قاطی نکنه . ولی اگه باز هم گوشتون بدهکار نیست . برین متناسب با مدل و نوع ماشینتون یه سوزن انژکنور ماله یه ماشین با CC بالا بگیرین و بدین براتون نصب کنند . ولی باید پمپ بنزین و شمع ها رو هم عوض کنید . تا با هم هماهنگ بشه . فقط اگر ماشینتون یه دفعه جوش آورد یا موتور سوزوند یا ترکید به من ارتباطی نداره :D

armin_punisher6
31-12-2010, 12:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود دفترچه راهنما 405

میشه بی زحمت لینک سالمشو بزارین؟

cartesiba
11-10-2011, 02:10
آقا من 206 تیپ 6 نوشتم 2 هفته است حالا رفتم نمایندگی میگم سفارشی کنید فقط رینگش را اسپورت کنید راست یا دروغ میگن تو برنامه نداریم اگه بیرون اسپورتش کنم گارانتیش از بین میره؟

ram1600
14-10-2011, 23:32
آقا من 206 تیپ 6 نوشتم 2 هفته است حالا رفتم نمایندگی میگم سفارشی کنید فقط رینگش را اسپورت کنید راست یا دروغ میگن تو برنامه نداریم اگه بیرون اسپورتش کنم گارانتیش از بین میره؟

درست میگن امکانش نیست .
از خوده نمایندگی سوال کنید بهتره چون یکجور شخصی باهاش برخورد میشه . به 405 خودم گیر ندادن ولی به 206 یکی از دوستان در یکی از نمایندگی دیگر گیر دادن که با تعویض با رینگ ساده و مراجعه دوباره مشکل حل شد .

cartesiba
02-11-2011, 02:30
با سلام آقا یه سایت میشه معرفی کنید توی شهر روکش 206 قشنگ نیست 206 من چون مشکیه میخوان روکشش مشکی توش شعله های مشکی باشه از کجا بگیرم

ali_z051
17-01-2012, 10:00
می خوام ارتفاع بزنم برای 207
ارتفاع مناسب چنده؟

moslem1391
08-07-2012, 13:35
سلام.من سمند se ثبت نام کردم که تا چند روز دیگه میدنش.اگه میشه واسه خرید رینگ و لاستیک و فنر راهنماییم کنید.
ممنون

D r i v e r
17-07-2012, 21:56
دوستان برای کپ کردن 206 تا چه اتفاعی خوبه؟ میخوام ماشین تمیز در بیاد شیکککک

امید فنر سایز 32
برای نرم شدن ماشین هم باید از کمک لوازمی استفاده کنین
گازی نرم تر از روغنی هست
عقب هم به صورت رگلاژی هست
اینا در صورتی هست که رینگ و لاستیک فابریک باشه و لاستیک هم پهناش 195 - 205 باشه

DJ Fred
21-07-2012, 13:04
اگه صندلی پاترول پاجرویی بشه باز هم همون خشک بودنش هست؟

برای صدای موتور که زیاد میاد تو کابین میشه کاری کرد؟

این پاترولایی که ارتفاعشو کم می کنند چرخا میزنه بیرون مشکلی برای ماشین پیش نمیاد؟

mohamad skystar
21-07-2012, 13:35
اگه صندلی پاترول پاجرویی بشه باز هم همون خشک بودنش هست؟

برای صدای موتور که زیاد میاد تو کابین میشه کاری کرد؟

این پاترولایی که ارتفاعشو کم می کنند چرخا میزنه بیرون مشکلی برای ماشین پیش نمیاد؟

صندلی پاترول از نوع پاجرویی بشه راننده احساس راحتی بیشتری خواهد کرد و نرم تر میشه.
برای جلوگیری از ورود صدا از موتور به کابین میشه از یک نوع نمد که زیر درب کاپوت نصب میشه استفاده کرد تا حدی صدا رو کمتر میکنه
مسلما هر خودرویی که ارتفاعش از حالت فابریک در بیاد و کم یا زیاد بشه مشکلاتی مانند خشک بودن - آسیب دیدن زیر و بند به وجود میاد
که این موارد رو میشه با عوض کردن کمک فنر ها همچنین رینگ و لاستیک مناسب کم کرد.

moslem1391
22-07-2012, 14:23
سلام.من سمند se ثبت نام کردم که تا چند روز دیگه میدنش.اگه میشه واسه خرید رینگ و لاستیک و فنر راهنماییم کنید.
ممنون
ماشین اومده.الان میشه فنر شو عوض کنم؟
آخه میگن باید چند روزی صبر کنی تا از خشکی در بیاد.
فنر اسپرت بهتره یا فنر 206 واسه سمند؟

mohamad skystar
22-07-2012, 16:36
ماشین اومده.الان میشه فنر شو عوض کنم؟
آخه میگن باید چند روزی صبر کنی تا از خشکی در بیاد.
فنر اسپرت بهتره یا فنر 206 واسه سمند؟

بله شما هر موقع دوست دارین اقدام به عوض کردن فنر ها بکنید.
البته دقت کنید سایز فنر مهمه. باید ببینی تا چه میزان میخواین ماشینت ارتفاعش کم بشه.
در کل فنر 206 اگر رو سمند بندازی خوب جواب میده اما اگر قصد دارین ماشین رو لب به لب لاستیک پایین بیاری نه فایده نداره
در ضمن تو خرید رینگ و لاستیک هم باید دقت کنی چون اونم تاثیر داره به مراتب رینگ 16 اینچ خشک تر از رینگ 15 اینچ هست
و میزان ضرباتی که به اتاق وارد میشه با رینگ 16 بیشتر هست.
شما باید ذکر کنید رینگ چند اینچی میخوای؟ چقدر میخوای برا لاستیک هزینه کنی؟

Amir M.ohAma.D
19-08-2012, 16:41
رفتم چراغ جلو پرشیا طرح ائودی بگیرم ، دو نوع چینی و تایوانی موجود بود.چینی 170 و تایوانی 260 . اگه چینیشو بگیرم مشکلی نداره؟
برای چراغ عقب میشه فقط طلقشو عوض کرد؟یعنی به جای اینکه چراغهای عقبو عوض کنم فقط طلقشو عوض کنم.برای چراغ عقب پرشیا طلقهای اسپرت هست؟

mohamad skystar
21-08-2012, 16:13
رفتم چراغ جلو پرشیا طرح ائودی بگیرم ، دو نوع چینی و تایوانی موجود بود.چینی 170 و تایوانی 260 . اگه چینیشو بگیرم مشکلی نداره؟
برای چراغ عقب میشه فقط طلقشو عوض کرد؟یعنی به جای اینکه چراغهای عقبو عوض کنم فقط طلقشو عوض کنم.برای چراغ عقب پرشیا طلقهای اسپرت هست؟

نمونه تایوانی رو بگیرین بهتره چون موارد چینی خرابی و سوختگی زیاد دارن.
در مورد چراغ عقب بهتره کامل عوض کنید و از نوع LED بزاری خیلی عالی میشه.
طلق چراغ رو نمیشه عوض کرد اما میشه دودیش کرد

Amir M.ohAma.D
21-08-2012, 18:49
نمونه تایوانی رو بگیرین بهتره چون موارد چینی خرابی و سوختگی زیاد دارن.
در مورد چراغ عقب بهتره کامل عوض کنید و از نوع LED بزاری خیلی عالی میشه.
طلق چراغ رو نمیشه عوض کرد اما میشه دودیش کرد
برای جلو طرح ائودی و برای عقب طرح بی ام و 530 تمام دودی گرفتم
جلو پنجره هم 3 خط ساده بدون ارم پژو گرفتم

حالا چند نفر ترسوندنم گفتن اینارو ببندی پلیس ماشینو میخوابونه ایا حقیقت داره؟الان موندم وصلشون کنم یا نه؟

mohamad skystar
21-08-2012, 19:21
برای جلو طرح ائودی و برای عقب طرح بی ام و 530 تمام دودی گرفتم
جلو پنجره هم 3 خط ساده بدون ارم پژو گرفتم

حالا چند نفر ترسوندنم گفتن اینارو ببندی پلیس ماشینو میخوابونه ایا حقیقت داره؟الان موندم وصلشون کنم یا نه؟

نه چرا بخوابونن ؟
طرح چراغ مهم نیست اون نور لامپ هاست که اگر زنون باشه بله اشکال داره و جریمه میشید.

Amir M.ohAma.D
21-08-2012, 19:54
نه چرا بخوابونن ؟
طرح چراغ مهم نیست اون نور لامپ هاست که اگر زنون باشه بله اشکال داره و جریمه میشید.

به خاطر دودی بودن چراغها هم گیر نمیدن؟
اگه شیشه هارو دودی کنم چطور؟

mohamad skystar
21-08-2012, 20:39
به خاطر دودی بودن چراغها هم گیر نمیدن؟
اگه شیشه هارو دودی کنم چطور؟

نه اصلا کاری ندارن چراغ ها دودی هست یا نه
فقط اون کار اصلیشون رو انجام بدن کافیه.

در مورد شیشه ها.
دودی کردن شیشه بر حسب % هست که اگر میخوای راحت باشی و مشکلی نداشته باشی 15% استفاده کن
برای شیشه عقب 25 % مناسبه و بالاتر از این یعنی 50% رو حتما جریمه میکنن و ماشین رو میخوابون.

rami_hemi
28-08-2012, 07:55
تیونینگ خودرو و مقاله های آموزشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امیدوارم عنوان تاپیک به قدر کافی روشن هست اینجا تاپیک سوال و جواب نیست تاپیک رنگ و لاستیک هم نیست .
خواهش میکنم رعایت کنید .

t-jays
06-10-2012, 13:09
سلام دوستان عزیز
من علاقه مندم که اقدام به ساخت توربو شارژر برقی کنم
ولی تجربه ای در این زمینه ندارم
ماشیننم سمند ef7 هستش
میخواستم ببینم که ایا کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره؟
و ایا با فن های معمول موجود در بازار میشه به بازده خاصی رسید ؟
با تشکر

rami_hemi
06-10-2012, 23:06
اصولا موتروهای الکتریکی اونقدر توان کافی برای دوران چند هزار دوری ندارن ولی نمونه هایی توی بازار هست
شماب اید یه چیزی رو در نظر بگیرید که میزان دوران با میزان گاز دادن باید تغییر کنه پس باید از یک سیستم با سرعت دوران متغییر استفاده کنید . اول نمونه های موجود رو کاملا بررسی کنید و ببینید آیا بوستی که این سیستم تولید میکنه واقعا ارزش هزینه و وقت رو داره ؟ وگرنه من به شما توصیه میکنم برید دنبال یه توربو مکانیکی مثلا توربو مربوط به کامیونت جک که هم کوچیک و با بوست کم هست که لازم هم نمیشه اینترنال موتور رو تغییر بدید
ولی در مورد فنهای موجود نخیر ایونقدر توان مترکام کردن هوا رو ندارن باید دنبال داکت فنهای مربوط به مدلهای پروازی برید فنهای مجرا دار یا همون داکت فنها میتونن مورد مناسبی باشن .

sar be hava
05-11-2012, 08:07
تو تاپیک 405 که کسی جواب نداد، شاید اینجا جواب بگیرم:
1) دیشب یه مزدا3 دیدم که لوگو جلوی ماشین به رنگ سفید یخی روشن بود. زیبا بود به نظرم. میخواستم بدونم واسه پژو 405 هم هست همچین چیزی و چقد خرج داره؟
2) پشت سری عقب برا 405 قابل نصبه؟ (در حد پارس) اگه آره کار کیه و خرجش؟
3) آیینه بغل مدل پارس lx (برقی تاشو راهنمادار) نمایندگیها ندارن چرا؟ کجا گیر میاد و قیمت؟
4) میخوام راهنمای بغل رو به لامپا وصل کنم که شبا روشن شه و البته موقع راهنما زدن هم کار کنه. نظرتون چیه؟

rami_hemi
05-11-2012, 12:03
1- برای تمام ماشینها تقریبا لوگو با نورپردازی میشه گذاشت دقیقا هزینش رو نمیدونم
2-پشت رسری عقب بله میشه گذاشت هزینه به این شرح هست
پایه پشت سری یه جفت فکر کنم الان 8 تومن بشه ، یه پشتی پارس نو 80 هزار تومن ، پشت سری پارسی 12.500 دونه ای که برای کل صندلی ها توصیه یمشه چون قابل تنضیم زاویه داره میشه 50 تومن سر جمع میشه 140 تومن
3-میشه گیر آورد شما خوب بگرد الان قمیت راهنما دار هر طرف فکر کنم 80 تومن باشه (قبلا 56 تومن بود) ولی به نظر من تاشو برقی elx بخرید الان دونه ای 70 باید باشه با رنگ کردن فلپ که یه جفت فلپ رنگش حدود 10 تومن میشه 150 هزینه خرید میشه با هزینه نصب و رله حدود 180 تومن .
4-اینم قابل اجرا هست اگه ال ای دی نکرده باشید چراغ کوچیا رو میتونی با یه روش ساده به نوع کادیلاکی تبدیل کنید یعنی هم چراغ کوچیک میشه هم راهنما که جلوه خاصی پیدا میکنه

mehran_286
27-11-2012, 07:43
سلام به همه

میخواستم یه سری اطلاعات راجع به کیت اگزوز بدونم

و این که حدود قیمت هاش ؟؟

و قابلیت نصب روی کدام ماشین ها رو داره(ایرانی)؟؟؟

روی شتاب - سرعت و مصرف هم تاثیر داره یا نه ؟؟؟

اگر فیلمی هست هم ممنون میشم

در کل پیشنهاد میشه یا نه

Goldfinger
10-01-2013, 19:33
سلام.وقت بخیر.خسته نباشید.یک سوال داشتم در مورد تقویت پژو 405.من چندوقت پیش یک گیربکس 1665 زانتیا گذاشتم روی ماشینم.ماشینم هم مدل 85 و خیلی موتور روبراهی داره.فقط شتاب اولیه ماشین در حد 2ثانیه اول کم شده بود ولی موقع حرکت دیگه پرواز میکرد.دنده 1 کامل تا دور 7 پر میکرد و دنده 2 و 3 همینطور.دنده 2 تا 115 کیلومتر و 120 تا(خطرناک) پر میکردم و دنده 3 هم 150 تا 160 تا میرفت.من بیشتر از 180 تا پر نکردم.اما دوستم با پژوی خودش که 240 تا کیلومترش داره(کیلومترهایی پژو پارس قدیم گذاشته) دقیقا 230 تا رفته.البته شمع سوزنی داره..مصرف سوختم توی شهر کمی زیادتر شده بود ولی تو جاده دور موتور یک خار کوچیک پایینتر آمد.توی منطقه ما خیلی زیاد از گیربکس زانتیا استفاده میشه اما همه گیربکس 1975 زانتیایی سوار میکنند.فرقش هم اینه که 1975 تو کفی خوب راه میره اما شتاب ماشین کامل از بین میره و باید همش گاز رو تا آخر پر کنی تا دور بگیره.ولی 1665 هم تو کفی و هم تو سینه کش حسابی راه میره.و البته صدای موتور ماشین واقعا کم شده.انگار هیچ فشاری روی موتور نیست.
میخواستم بدونم ضرر خاصی این گیربکس برا موتور داره؟؟؟؟
و فرق خاصی بین این دو نوع گیربکس هست؟؟
اگر من وایرشمع اسپرت قوی بزارم و شمع سوزنی هیوندا باز هم تاثیر بیشتری داره روی سرعت؟؟
اگر سرسیلندر 1800 زانتیایی هم بخوام بزارم چی؟؟

rami_hemi
12-01-2013, 21:09
دوست عزیز باید ضرایب دنده های گیربکس رو مقایسه کنیم تا ببینیم کدوم گیربکس شتاب بهتری رو تو دنده های پایین داره . ولی در کل شتاب دنده 1 گیربکسهای نصب شده روی موتورهای 1800 کم هست ولی گشتاور زیادی رو منتقل میکنن در اصطلاح سنگین هستن این روند توی اکثر دنده ها حفظ شده که باعث میشه این گیربکس برای طی مسیرهای طولانی مطلوب باشه ولی
در مورد شمع و وایر زیاد تاثیر گذار نیستن ولی خب مصرف سوخت شما نسبتا کمتر میشه
ولی در مورد سر سیلندر میشه سرسیلندر 16 سوپاب رو روی موترو نصب کرد و توان موتور هم 115 اسب میشه ولی باید ecu هم عوض بشه .
تمام کارهایی که گفتین اگه اصولی و توسط یک فرد بسیار ماهر انجام بشه هیچ مشکلی برای موتور ایجاد نمیکنه .
من نتونستم زیاد راهنمایی کنم شما ولی باز هم در خدمتم در مورد گیربکسها براتون ضرایب رو پیدا میکنم و یک مقایسه بین تمام گیربکسهای متناسب با xu7 , و xu10 رو براتون میذارم .

Goldfinger
15-01-2013, 18:24
دوست عزیز باید ضرایب دنده های گیربکس رو مقایسه کنیم تا ببینیم کدوم گیربکس شتاب بهتری رو تو دنده های پایین داره . ولی در کل شتاب دنده 1 گیربکسهای نصب شده روی موتورهای 1800 کم هست ولی گشتاور زیادی رو منتقل میکنن در اصطلاح سنگین هستن این روند توی اکثر دنده ها حفظ شده که باعث میشه این گیربکس برای طی مسیرهای طولانی مطلوب باشه ولی
در مورد شمع و وایر زیاد تاثیر گذار نیستن ولی خب مصرف سوخت شما نسبتا کمتر میشه
ولی در مورد سر سیلندر میشه سرسیلندر 16 سوپاب رو روی موترو نصب کرد و توان موتور هم 115 اسب میشه ولی باید ecu هم عوض بشه .
تمام کارهایی که گفتین اگه اصولی و توسط یک فرد بسیار ماهر انجام بشه هیچ مشکلی برای موتور ایجاد نمیکنه .
من نتونستم زیاد راهنمایی کنم شما ولی باز هم در خدمتم در مورد گیربکسها براتون ضرایب رو پیدا میکنم و یک مقایسه بین تمام گیربکسهای متناسب با xu7 , و xu10 رو براتون میذارم .

سلام.ممنونم دوست عزیز.اگر ضرایب رو پیدا کردید حتما برام بزارید.فقط بفرمایید که ضرایب روی اسم گیربکسه.یعنی مثلا 1665 ضریب مخصوص داره؟

poyyesh
08-04-2013, 23:00
سلام دوستان میخوام ( واسه 405 نقره ای صفر تو کرم ) دریچه های ورود هوا ( وسط و بغلا ) و و محافظ پخش و محافظ جا سیگاری و فندک و قطعه پلاستیکی زیر دنده رو با این طرح چوبا ( مثل پارس ELX ) قهوه ای عوض کنم به نظر شما دوستان قشنگ میشه ؟ واین قطعه ها رو از کجا میتونم پیدا کنم

jetfire72
17-08-2013, 19:17
سلام
این تلویزیون مگان کسی میدونه چطوری باید تنظیم کرد؟؟؟

Amir M.ohAma.D
18-08-2013, 11:16
دوستان اسپویلر 405slx میشه روی پرشیا نصب کرد؟
خوب میشه؟
ما که فتوشاپ بلد نیستیم یه همچین چیزی در میاد:n08:
چطور میشه؟بگیرم؟الان اون ارم عقبو هم عوض کردم و همون مشکی فابریکشو گذاشتم.خوب میشه؟
بعد میخوام اسپویلرو+فلاپ سپرو+فلاپ بالای پلاکو فیبر کربن بزنم.نظرتون چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لنگرود1371
07-10-2013, 00:28
دوستان اسپویلر 405slx میشه روی پرشیا نصب کرد؟
خوب میشه؟
ما که فتوشاپ بلد نیستیم یه همچین چیزی در میاد:n08:
چطور میشه؟بگیرم؟الان اون ارم عقبو هم عوض کردم و همون مشکی فابریکشو گذاشتم.خوب میشه؟
بعد میخوام اسپویلرو+فلاپ سپرو+فلاپ بالای پلاکو فیبر کربن بزنم.نظرتون چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

زیاد خز نکن ماشینو
بعضی زیبایی ها به سادگیشه

Amir M.ohAma.D
07-10-2013, 15:07
داداش کسی کمک نکرد منم رفتم خریدمو فیبر کربن زدمو کلا 80 تومن واسم اب خورد
اومدم نصب کنم دیدم ای وای اصلا به پرشیا نمیخوره صندوق پرشیا قوس داره و بهش نخورد....

لنگرود1371
07-10-2013, 17:53
داداش کسی کمک نکرد منم رفتم خریدمو فیبر کربن زدمو کلا 80 تومن واسم اب خورد
اومدم نصب کنم دیدم ای وای اصلا به پرشیا نمیخوره صندوق پرشیا قوس داره و بهش نخورد....

ای بابا
عجب حال گیری شد
تو نت اگهی کن ایشالا فروش میره

joe_satriani
11-10-2013, 19:21
با سلام
یه ال 90 دارم میخواستم یه ذره اسپرتش کنم :n02:
اول از هم از اگزوزش میخوام شروع کنم.
دقیقا چیکار کنم و کجا ببرمش تا صداش رو بتونم اسپرت کنم. البته یه راه حل اصولی که نه مصرف رو ببره بالا نه واسه موتور و جای دیگری از ماشین مخرب باشه :n09:
ممنون اگه راهنمایی کنید. :n01:

Amir M.ohAma.D
16-10-2013, 11:07
دادا اگه فقط میخوای صدارو عوض کنی
یه منبع 100 تومنی ریموس ببند که صدای اسپرت شهری قشنگی داره
یک کیت فیلتر هوا اسپرت هم ترجیحا k&N ببند

joe_satriani
18-10-2013, 22:07

با سلام
ممنون از راهنماییتون
آره فقط صداش رو میخوام عوض کنم.
چه جور جایی باید دقیقا ببرم که این کار رو واسم انجام بده؟
اگزوز فروشی مثلا؟

Amir M.ohAma.D
21-10-2013, 11:13
با سلام
ممنون از راهنماییتون
آره فقط صداش رو میخوام عوض کنم.
چه جور جایی باید دقیقا ببرم که این کار رو واسم انجام بده؟
اگزوز فروشی مثلا؟

وسایلو که از اینترنت هم میتونید تهیه کنید
برای تعویض منبع اگزوز باید برید اگزوز سازی

فیلترو هم خودتون میتونید انجامش بدین

vmali
04-11-2013, 21:30
سلام میخواستم بدونم روی پژو2000 میشه سوپر شارژبست وقیمتش چقدر در میاد ، و اینکه چرا پژو 2000 بجای امپر دور موتور از ساعت استفاده کرده ؟

vanhelcing
26-11-2013, 21:01

من سال 88 رو ال90 از همین ریموس ها بستم :n02: توصیه میکنم سمت منبع های ارزون نری .
فیلتر هوا 360 بهتره صداش قشنگه اذیتت هم نمیکنه .
الان هم تخصصی کارم اگزوز و فیبر کربن بدنه هست . اگزوز حرفه ای HKS , ACTIVEAUTOWERK .... دارم از 1 ملیون به بالا مثلا واسه ب ام و 330 . جنسیس کوپه و ... پیشنهاد میکنم . ولی رو ال90 کسی اینقدر هزینه نمیکنه

در کل به نظر من این کارو نکنید . عمر مفید این منبع 1 سال نیم بود برای من و از داخل ترکید منبع .
بعد از مدتی هم ماشین تنبل شده بود . تو جاده هم صداش اذیت خیلی اذیت میکرد . پلیس هم گیر میداد !
همون کیت هوا رو بچسب

Ali_softcenter
08-12-2013, 20:16
سلام

این چراغ عقب 111 رو از کجا میشه گرفت؟ چند در میاد؟؟ این کلا چراغ رو عوض کرده؟؟؟

سوال دوم :

اگه برف پاک کن 111 رو برداریم به جاش مال 206 رو بذاریم قشنگ تر میشه؟؟

سوال سوم :

من میخوام دودی کنم شیشه ها رو دو مشکل دارم!

1- نمیدونم چند درصد بزنم! یکی میگه 20 بزن پلیس گیر نده! یکی میگه گیر نمیده بیشتر بزن! بهترین چیزی که یمشه زد پلیس هم گیر نده ماشین هم خیلی تالو نشه از بیرون سیاه سیاه نشه چند درصده؟

2- هر جا میرم یه چیز میگن...یه جا میگه آمریکایی دارم ضد خش و uv صد تومن! یه جا میگه تایوانی دارم و ژاپن!!! یه جا میگه آمریکایی خالی بندیه....از کجا بفهمم طرف واقعا ضد خش uv برام میندازه؟

جنس خوب چیه؟؟؟

علی سنتوری37
15-12-2013, 19:06
دوستان پراید بخوای تیونینگ کامل کرد می شه چقدر ی خرج داره همه چیزش دست بزنیم میشه راهنمایی کنید

comeback pep
27-02-2014, 10:06
سلام. ما يه ليفان 520 داريم كه بايد يه دستى به سر و گوشش بكشم. ديروز رفتم نمايندگى يه 520 ديدم خيلى خيلى قشنگ شده بود و حسابى چشمو گرفت. متأسفانه عكس ندارم كه براتون بذارم:( سپر اسپرت جلو و عقب ، ركاب بغل ، ارتفاع ، اسپويلر ؛ اينا كارائيه كه انجام داده بود رو ماشينش. قيمت اينا رو كسى نداره؟ ميخوام اگه بشه همه رو پياده كنم رو ماشين. اگه كسى قيمت هر كدوم رو حدودى داشته باشه ممنونش ميشم...

behrooz777
02-09-2014, 02:32
مرسی د وست عزیز سوالی داشتم. گذاشتن توربو شارژر آیا صدای موتور رو تغییر میذه؟ باعث افزایش صدا و لرزش توی کابین میشه یا نه؟

pars207
11-06-2015, 19:15
دوستان برای برش جای بلندگو های عقب ماشین برای جنس پلاستیک(لاک) چه وسیله ای نیازه که قشنگ دایره ای ببره؟

mohamad skystar
06-01-2017, 16:33
ضریب پسا یا درگ چیست؟!
قدرت پیشرانه تنها در زمان خلق حداکثر سرعت‌های استثنایی کار زیادی انجام دهد اما این ضریب درگ یا پسا است که تکمیل کننده‌ی بخش دیگر پازل بوده و به همین منظور ما توضیحات کاملی دراین‌باره را به خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم.
نیروی درگ بسته به نوع کاربرد می‌تواند به عنوان کمک کننده یا یک مانع عمل کند. در موتوراسپورت طراحی خودروی مسابقه‌ای یک نبرد بزرگ بین درگ پایین و داون فورس است و قطعات آئرودینامیکی فعال به منظور کاهش درگ القا شده از قطعاتی نظیر بال‌های عقبی بزرگ بکار می‌روند.
در دنیای واقعی خودروهای جاده‌ای تنها به کاهش نیروی درگ نیاز دارند مخصوصاً در زمانه‌ای که مصرف سوخت یک فاکتور کلیدی است. مؤلفه‌ی اصلی که می‌گوید یک خودرو از نظر آئرودینامیکی در سطح خوبی است یا خیر با عنوان “ضریب درگ” شناخته می‌شود. این فاکتور قضاوتی از توانایی خودرو در حرکت رو به جلو و عبور از جریان باد مقابل است.
نیروی درگ یک خودرو در همان سطح جهت حرکت خودرو عمل کرده و به‌صورت نمایی با افزایش سرعت خودرو افزایش می‌یابد. این امر خواص آئرودینامیکی خودرو را به ویژه برای هایپرکارهایی نظیر بوگاتی بسیار مهم می‌سازد.
ضریب پایین برای دست‌یابی به ‌سرعت‌های بالا و مصرف سوخت کم سودمند بوده درحالی‌که ضریب درگ بالاتر عموماً در خودروهایی که دنبال سرعت‌های بالا در سر پیچ‌ها هستند یافت می‌شود.
به منظور اینکه بفهمیم این فاکتور دقیقاً به چه معناست بیایید نگاهی به معادله‌ی مهندسی مورد استفاده برای محاسبه‌ی ضریب پسا بیندازیم:
FD – نیروی درگ
P – تراکم هوا
V – سرعت هوا
A – مساحت ناحیه جلویی
این فرمول نشان می‌دهد که ضریب درگ خودرو با آنالیز نیروی درگ عمل کرده در زمان سرعت گرفتن خودرو قابل محاسبه است. جزء مهم این فرمول که بزرگ‌ترین تأثیر را روی طراحی خودرو می‌گذارد ناحیه‌ی جلویی بوده چراکه پروفایل جلویی خودرو را شکل خواهد داد و بدین ترتیب بر کل طراحی تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل است که چیزی همانند بوگاتی ویرون در جاده آسفالته‌ی سنگفرش زیبا به نظر رسیده و پروفایل جلویی کوچک و مؤثری دارد.
نیروی درگ را می‌توان از طریق تست در تونل باد یا از طریق پویانمایی سیال محاسباتی به دست آورد. در مورد دوم جریان سیال از طریق برنامه‌ای کامپیوتری شبیه‌سازی می‌شود. اگرچه که هر دو روش دقیق و صحیح اما در دنیای مهندسی هیچ‌چیزی جای تست‌های فیزیکی را نمی‌گیرد. اثرات واقعی عبور هوا از خودرو را می‌توان به دقت دید و محاسبه کرد و بدین ترتیب اصلاحات موردنیاز در بدنه‌ی خودرو را انجام داد.
مقدار ضریب درگ برای خودروهایی با ابعاد عمومی در حدود 0.3 تا 0.4 متغیر است. البته در این میان استثناهایی نیز وجود دارند مثلاً برخی خودروهای دوستدار محیط‌زیست و خورشیدی وجود دارند که ضریب درگ بسیار پایینی دارند. خودروی شل Ecorunner V به ضریب درگ 0.05 دست یافته است. البته در سمت دیگر خودروهای مسابقه‌ای تک‌نفره‌ای وجود دارند که ضریب درگ برخی از آن‌ها به 1.1 نیز می‌رسد.
در ادامه به ضریب درگ برخی از خودروهای مشهوری اشاره می‌کنیم که شاید با دیدن برخی از آن‌ها تعجب کنید:
آلفارومئو جیولیا – 0.25
پورشه 911 997 GT2 – 0.32
فورد فوکوس RS – 0.355
آلفارومئو دیسکو ولانت – 0.26
شل Ecorunner V – 0.05
خودروی فرمول 1 – 0.7 تا 1.1
در چند سال اخیر خودروسازان بیشتر بر روی ضریب درگ‌ها مانور داده‌اند.
البته باید گفت در برخی موارد نیز نیروی درگ برای حفظ تعادل خودرو در سرعت‌های بالا بسیار موردنیاز بوده و البته شما می‌خواهید که از ورود هوا به رادیاتورها و دیگر بخش‌های خودرو که نیازمند حداکثر خنک شدن هستند مطمئن شوید. به نظر می‌رسد که صنعت خودرو هم از نظر طراحی و هم از نظر کاربردی بودن به تولید خودروهایی با ضریب درگ حوالی 0.3 علاقه دارد اما ضریب درگ پایین‌تر نیز باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود و البته توانایی دست‌یابی به‌ سرعت‌های بالاتر را مهیا می‌سازد.
منبع: carthrottle ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])