PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مادربردها دوکارت گرافيک رو پشتيباني ميکنند؟

ClubMilad
18-01-2008, 13:17
با سلام

دوستان لطف کنيد و مادربردهايي که از دو کارت گرافيک پشتيباني ميکنند رو نام ببريد.+مشخصات کامل اين مادربرها رو

اين تکنولوژي چه نام دارد.

يعني اگر دو تا کارت گرافيک GF7100 256mb بگيرم و رو اين مادربرد نصب کنم ظرفيت اونهابه 512mb افزايش پيدا ميکنه
و GPU اونها هم دو برابر ميشه يا به روش ديگري محاسبه ميشن.

M.Z.Y
18-01-2008, 13:53
سلام

مادربوردهایی از دو کارت گرافیک پشتیبانی می کنند که از یکی از این دو تکنولوژی پشتیبانی کنندsli یاcross Fire

مشخصه خاصی نداره روش نوشته که کدوم رو ساپورت میکنه و از دو شکاف کارت گرافیک استفاده می کنند

نه خیر دوست من هر کارت گرافیک را نمیشه به صورت Sli یاcross Fire بست اون کارت هم باید از این تکنولوژی پشتیبانی کنه.

در ضمن دوست من ضریب سرعت با داشتن n کارت گرافیک n نمی باشد ، یعنی شما فکر نکن که دوتا کارت 256 ارزان قیمت که بخری به اندازه ی یه 512 گران قیمت کارایی داره .

ClubMilad
18-01-2008, 15:38
پس چطوری محاسبه میشن دوست عزیز

yoosef_st
18-01-2008, 16:03
ابته من یه چیزی تو پرانتز بگم. برای Cross Fire فقط یکی از 2 کارت پشتیبانی کنه هم کافیه.

M.Z.Y
18-01-2008, 16:30
چون حین پردازش مقدار مشخصی سربار نیز وجود دارد.

اصلا اصول بکار گیری این تکنولوژی ها برای کسانی به صرفه و سود مند هست که بخواهند با رزلوشن خیلی بالا بازی کنند چون استفاده از این تکنولوژی ها هزینه زیادی در بر داره مثل خرید کارت گرافیک مناسب و منبع تغذیه خوب که خیلی مهمه و ...

Stream
18-01-2008, 16:38
پس چطوری محاسبه میشن دوست عزیز

کلا وقتی از SLI یا Crossfire استفاده می کنیم، پردازش بصورت موازی صورت میگیره. اصلا هیچ تضمینی وجود نداره کارایی دو برابر بشه ( یا حتی کارایی بیشتر بشه... )

ابته من یه چیزی تو پرانتز بگم. برای Cross Fire فقط یکی از 2 کارت پشتیبانی کنه هم کافیه.
یوسف جان مطمئنی؟

ClubMilad
19-01-2008, 10:04
چون حین پردازش مقدار مشخصی سربار نیز وجود دارد.

اصلا اصول بکار گیری این تکنولوژی ها برای کسانی به صرفه و سود مند هست که بخواهند با رزلوشن خیلی بالا بازی کنند چون استفاده از این تکنولوژی ها هزینه زیادی در بر داره مثل خرید کارت گرافیک مناسب و منبع تغذیه خوب که خیلی مهمه و ...

پس بی خیال این مادربردها شدیم من فکر کردم به صرفه تر هست :18:فکر میکردم دوتا 7100 بزارم دیگه کار 8600 رو انجام میدن و...(حالا کی بیاد منبه تغذیه و... رو بالا ببره:13:).

با تشکر فراوان از راهنمایی های دوستان:11: