PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فارسی نویسی در برنامه AutoPlay Media Studio 6.0

hamidreza_p30love
17-01-2008, 18:31
با سلام
من با برنامه AutoPlay Media Studio 6.0 یک برنامه اتوران دارم میسازم
و چون این برنامه گرافیکی زبان فارسی را ساپورت نمیکنه من از برنامه فارسی نویسی مریم استفاده کردم
ولی بعد از نصب ویندوز جدید چون فونتهای مربوط یه فارسی نویسی مریم حذف شده بود و فونتی که من برای
برنامه استفاده کرده بودم دیگر در فونتهای ویندوز وجود نداشت برنامه بعد از اجرا تیترهای فارسی اصلاآ قابل خواندن نبود و وقتی که برنامه فارسی نویسی مریم را نصب میکردم این مشکل بر طرف میشد اما به کاربر نمیشود گفت که اول این فونت را در فونت ویندوز کپی کن یا برای دیدن متنهای فارسی برنامه فارسی نویسی مریم را نصب کن ..
من اتورانهای زیادی دیده ام که بدون نصب هیچ گونه برنامه ای در ان متنهای فارسی وجود دارد و برای خواندن انها مشکلی نیست حال دوستان مشکل من کجاست و راه حل مناسب چیست

با تشکر

hamidreza_p30love
18-01-2008, 11:44
بهتره جوری دیگه سوال کنم
متنهای فارسی به صورت فایلهای swf یا همون فلش در اتورانها قرار میگیرندیا به صورت labelتوی برنامه ها

omid.sarmad
21-01-2008, 19:03
سلام.حمید رضای عزیز.
چند راه وجود داره.اول اینکه متنت به صورت یونیکد باشه.یعنی از صفحات html استفاده کنی که مسلما محدودیت داره.مثلا شما نمی تونید رو یه دکمه یه صفحه html بزاری.
دوم اینکه متنت رو تو فلش بشکونی (به تصویر تبدیلش کنی و بعد وارد برنامه کنی) که اینهم جالب نیست.

راههای منطقی تر اینه که از فونتهای فارسی ویندوز استفاده کنی.این فونتها معمولا رو سیستم ما ها نصب هست.همچنین می تونی یه کنترلر بزاری که اگه فونتهای فارسی نصب نبود پیغام بده و یا راهنمایی کنه کاربر رو برای نصب فونتهای فارسی.

یه راه دیگه هم اینه که از یه فارسی نویس استفاده کنی.که خودت گفتی.
البته نکته ای که شما سرسری ازش رد شدی اینه که نباید به کاربر بگی که فونت رو نصب کنه بلکه شما خودتون باید توسط برنامتون چک کنید که ایا فونت نصب هست یا نه،آگه نه خودت نصبش کنی.یعنی توص برنامت.
موفق باشید.:11:

hamidreza_p30love
21-01-2008, 20:17
سلام امید جان
از راهنمایت ممنونم
اما اونجایی که میگی از طریق برنامه فونت را نصب کنم برنامه بعد از اجرا شدن میتونه فونت را کپی کنه و وقتی هم که اجرا شد فونتها را قبل از اجرای دستور نصب فونت مربوطه چک کرده و در اجرای بار اول برنامه همون مشکل هست ولی در اجرای مرتبه دوم برنامه این مشکل حل شده چون بعد از اجرای مرتبه اول فونت توسط دستور برنامه کپی شده
باز هم متشکرم

omid.sarmad
22-01-2008, 00:27
سلام امید جان
از راهنمایت ممنونم
اما اونجایی که میگی از طریق برنامه فونت را نصب کنم برنامه بعد از اجرا شدن میتونه فونت را کپی کنه و وقتی هم که اجرا شد فونتها را قبل از اجرای دستور نصب فونت مربوطه چک کرده و در اجرای بار اول برنامه همون مشکل هست ولی در اجرای مرتبه دوم برنامه این مشکل حل شده چون بعد از اجرای مرتبه اول فونت توسط دستور برنامه کپی شده
باز هم متشکرم
سلام.حمید رضای عزیز.
شما باید با دستور ثبت موقت فونت رو ثبت کنید،بعد از این دستور می تونید دستور ثبت کامل فونت رو بدید.
ضمن اینکه دستور تون رو باید تو On Startup ایجاد کنید.
اگه مشکلت حل نشد بگو تا یه پروژه نمونه برات آپ می کنم.

hamidreza_p30love
23-01-2008, 18:50
اگه این کار را بکنی ممنون میشم

omid.sarmad
23-01-2008, 20:42
سلام حمید رضای عزیز.چرا نباید اینکارو بکنم.
من از فونت F_Yekan Bold استفاده کردم.برای تست می تونی این فونت رو حذف کنی بعد پروژه رو اجرا کنی.
ضمن اینکه فونت هم داخل پوشه فونت کپی نمی شود.
فقط : ظاهرا حرف ی درست نمایش داده نمیشه،شما هم همین مشکل رو داری.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamidreza_p30love
24-01-2008, 21:43
سلام دوست عزیز
من هم مشکل ی را دارم

در ضمن من با ورژن 6.0 این برنامه کار میکنم و تو گزینه هاOn Startup را ندیدم به جای اون ON PRELOAD را دارمفکر کنم همون گزینه ای باشه که شما اشاره کردین

hamidreza_p30love
24-01-2008, 21:45
اگه مشکلم حل نشد متنهای فارسی را به صورت swfدر برنامه فلشexportمیکنم و بعد انتقال میدم تو برنامه
نظرت چیه دوست عزیز

omid.sarmad
25-01-2008, 12:21
سلام.عزیز پروژه رو دانلود کردی یا نه.پروژه برای نسخه 6 هست.یعنی همون نسخه شما.به عبارتی مشکل شما حل شده.فقط باید از یه فارسی نویس دیگه استفاده کنید.ظاهرا مریم با حرف ی مشکل داره.
اینکه فقط به خاطر متن بخای فلش وارد برنامه کنی اصلا عاقلانه نیست.
راههای خیلی بهتری هم هست.مثلا متن رو به عکس تبدیل کنی و بعد وارد برنامه کنی.اینطوری هم حجم کمتری می گیره هم نیار به برنامه خاصی نداره.
گزینه On Startuo هم داخل منوی Project و تو زیر منوی action هست.
ضمن اینکه نسخه 7این برنامه با یه سری امکانات جدید هم اومده.
موفق باشی.

omid.sarmad
25-01-2008, 12:28
این عکسو دانلود کن بعد وارد پروژه ات کن.
[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"URL]

hamidreza_p30love
25-01-2008, 15:32
دوست عزیز امید جان سلام
از اینکه به سوالهای من جواب میدی ممنون
من گزینه on startupرا پیدا کردم
ولی نتونستم با هاش کار کنم

چیزی که من میخوام بدونم اینه که

مثلا من یک برنامه با همین برنامه نوشتم و از فونتی به نام مثلا asemanاستفاده کردم و چون این فونت در فونتهای ویندوز نیست من چطوری توسط دستورهای برنامه و توسط چه دستوری میتنونم فونت aseman را در فونتهای ویندوز قبل از باز شدن صفحه اصلی اتوران کپی کنم البته میدونم جواب من را را با همون پروژه که برام فرستادی دادی و لی هنوز بزام مفهوم نیست که چه جوری ادرس فونت مثلا aseman را چه جوری تو دستور onstatup قرار بدم

واقعا ممنونم

omid.sarmad
25-01-2008, 16:37
سلام حمید رضای عزیز.
همونطور که گفتم شما باید فونت رو ثبت موقت کنید.اینجوری حتی از لحاظ کپی رایت هم هیچ مشکلی وجود نداره.ضمن اینکه نیاز به کپی فونت نیست.
برای ثبت موقت این کد رو تو on statup وارد کن.
System.RegisterFont("AutoPlay\\Docs\\F_YEKANB.TTF", "F_Yekan Bold", false);
دقت کن به جای AutoPlay\\Docs\\F_YEKANB.TTF آدرس فونت خودت رو بزار.
مثلا فونت رو تو پوشه AutoPlay\Docs کپی کن و اگه اسم فونتت aseman باشه و فرمتش هم ttf میشه.
System.RegisterFont("AutoPlay\\Docs\\aseman.TTF", "aseman", false);
همچنین اگه می خوای فونتت تو پوشه فونت هم کپی بشه از کد زیر استفاده کن.

دقت کن بجای کلمه aseman باید کلمه ای رو بزاری که اسم فونته یعنی تو لیست فونتها از اون استفاده می کنی که معمولا همون اسم فونته.
موفق باشی.

omid.sarmad
25-01-2008, 16:49
این فوروم کدها رو بهم میریزه.
تو یه فایل برات آپ کردم.

hamidreza_p30love
25-01-2008, 17:50
سلام دوست عزیز
مشکل من به کلی حل شد
با راهنماییهای کاملا صحیح و با ارزش شما تونستم چیزهای زیادی یاد بگیرم
هیچ وقت کمکی که به من کردی را فراموش نمیکنم
و نمیدونم چه جوری میتونم کمکت را جبران کنم
ولی امیدوارم که در تمام مراحل زندگی و کارت موفق باشی
دوست کوچک شما حمید رضا

hamidreza_p30love
25-01-2008, 17:52
Only Site

P30WORLD

omid.sarmad
25-01-2008, 19:23
سلام دوست عزیز
مشکل من به کلی حل شد
با راهنماییهای کاملا صحیح و با ارزش شما تونستم چیزهای زیادی یاد بگیرم
هیچ وقت کمکی که به من کردی را فراموش نمیکنم
و نمیدونم چه جوری میتونم کمکت را جبران کنم
ولی امیدوارم که در تمام مراحل زندگی و کارت موفق باشی
دوست کوچک شما حمید رضا
خواهش می کنم دوست عزیز.شما سرور ما هستی.
اگه مشکلی بود بگو در خدمتیم.

azila
01-04-2014, 11:20
سلام دوستای گلم...من چند نمونه پروژه از این نرم افزار میخوام.آخه تازه بااین نرم افزارکار میکنم.میخوام یاد بگیرم.ممنون میشم از لطفتون...آزیلا

azila
01-04-2014, 11:23
لطفا کمکم کنید من خیلی به این نرم افزار نیاز دارم.ممنونم

omid.sarmad
03-04-2014, 12:47
توی انجمن شرکت تولید کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونید پروژه های زیادی دانلود کنید.