PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع مشكل ريستارت شدن گوشي هنگام نصب جاوا روي Samsung E900

smohs
16-01-2008, 18:23
سلام:20:
در اين مقاله قصد دارم روشي رو به شما معرفي كنم كه بتونين مشكل ريستارت شدن موبايل هنگام نصب بعضي فايلهاي جاوا بر روي سامسونگ E900 رو حل كنيد::18::18:
احتمالا خيلي از شما با روش نصب جاوا روي E900 آشنا هستيد(همون وارد كردن كد ستاره،مربع،نه،نه،نه،هشت،س تاره،پنج،دو،هشت،دو،مربع، سپس انتخاب گزينه Install MIDlet و آنگاه وارد كردن كد دو،سه،پنج،دو،هشت،دو، و از منوي ظاهر شده انتخاب فايل .JAD)
خب تا اينجاي كار رو همه مي دونن ولي از اين به بعد بحث اصلي ما شروع مي شه:
مشكل اينجاست كه بسياري از فايلاي جاوا رو وقتي مي خواين نصب كنين بدون ظاهر شدن هيچ اروري گوشي شما خود به خود ريستارت مي شود. خود من اوايل كه با اين مشكل بر مي خوردم پيش خودم مي گفتم حتما مشكل از فايل Jar هست كه با اين گوشي همخوني نداره، ولي اخيرا يه فايل زيپ دانلود كردم كه نوشته بود توش بازيهاي تست شده سامسونگ E900 هست ولي من فقط تونستم دو سه تا از بازيهاشو نصب كنم و بقيه ش كه خيلي زياد هم بود موقع نصب ريستارت ميشد، به خاطر همين شك كردم كه نكنه مشكل از جاي ديگه آب مي خوره تا اين كه يه دفه فقط فايل JAD رو ريختم رو گوشي و ديدم باز هم ريستارت كرد، اينجا بود كه اينترنتو براي حل اين مشكل زيرورو كردم ولي مشكلم حل نشد بعد اونقدر با فايل JAD و JAR ور رفتم تا oخودم تونستم اين مشكلو حل كنم و اما... روش حل اين مشكل:
1) اول از همه يه كپي از فايل JAR خودتون بگيريد و روي اون كار كنيد.
2)ببينيد نام فايل JAR بينش فاصله هست يانه(مثلا اگر به اين صورت بود "Bobby Carrot 4.jar") در صورت وجود فاصله، اين فاصله ها رو پاك كنيد يا به جاش خط فاصله بذاريد اونوقت با برنامه JADMAKER يا JADGEN فايل JAD رو بسازيد و سپس اقدام به نصب كنيد.
3)اگر نام فايل مشكلي نداشت در اين صورت فايل JAR رو با برنامه WINRAR باز كنيد سپس از فولدر META-INF فايل MANIFEST.MF رو اكستركت كنيد.
4) فايل MANIFEST.MF رو با يه برنامه ويرايش متن مثل NotePad باز كنيد.
5)در اين فايل چند خط توضيح مي بينيد اما ما فقط به دو خط MIDlet-Name و MIDlet-Vendor كار داريم. در روبروي اين دو خط عبارت هايي نوشته شده است كه همين عبارت ها باعث ريستارت شدن گوشي مي شود.
6)سعي كنيد كه اگر فاصله بين عبارتها وجود دارد آنها را پاك كنيد و حتي الامكان آنها را كوچك كنيد(يعني از طول اين عبارت ها كم كنيد مثلا اگر به صورت MIDlet-Vendor: Gecko-lab بود -lab رو پاك كنيد)سپس فايل را سيو كنيد واين فايل MANIFEST.MF تازه ويرايش شده را كپي كنيد بعد باز هم همان فايل JAD را با WinRar باز كنيد فولدر META-INF را هم باز كنيد و آنگاه كليدهاي Ctrl+v را فشار دهيد(همان Paste كردن)، پيغام داده شده را OK كنيدتا سيو شود و از برنامه WinRar خارج شويد.
7)با يكي از برنامه هاي ساخت JAD ، از فايل JAR تازه ويرايش شده يك فايل JAD بسازيد و اين فايل هاي جديد را روي موبايل خود امتحان كنيد اگر بازي بدون هيچ مشكل ريستارت شدني نصب شد خب... ما رو دعا كنيد ولي اگه بازم ريستارت شد سعي كنيد همون دو عبارت رو بازم كوچيكتر كنيد و اونقدر با اين عبارتا ور بريد تا به نتيجه مطلوب برسيد(مواظب باشيد كه خود عبارت هاي MIDlet-Name و MIDlet-Vendor رو تغيير نديد و فقط عبارتاي روبروشون رو تغيير بديد) مطمئن باشيد اين روش صددرصد جواب مي ده(خودم بارها و بارها روي فايلاي مختلف تست كردم).
تذكر1 : اگه پيغام java error content doesnt match ... ظاهر شد يعني احتمالا فايل JAD شما با فايل JAR همخواني نداره(شايد فراموش كرده باشيد بعد از ويرايش فايل JAR ، فايل JAD جديدي بسازيد)
تذكر2:هر گونه ارور ديگه اي(تأكيد مي كنم ارور نه ريستارت شدن) كه بر صفحه موبايلتان ظاهر شد ديگه نمي شه كاريش كرد يعني اين فايل با موبايل شما سازگار نيست بيخودي زحمت نكشيد.
ضمنا بايد بگم كه من هر چي سعي كردم نتونستم رابطه اي منطقي بين طول عبارت ها و ريستارت شدن موبايل پيدا كنم( يعني مثلا نمي شه بگيم اگه به چند كاراكتر برسه موبايل ريستارت نمي شه) اگه كسي از دوستان تونستن رابطه اي پيدا كنن خوشحال مي شم همين جا مطرح كنن بقيه هم استفاده ببرند.
در پايان يه مثال قرار ميدم اگه بازم مشكلي بود در همين تاپيك مطرح كنيد شايد بتونم كمكي كنم.
مثال: بازي FruitFactory2 هنگام نصب ريستارت مي شود كه محتويات فايل MANIFEST.MF آن به صورت زير است:

Manifest-Version: 1.0
MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0
MIDlet-Name: FruitFactory2
MIDlet-Icon: /Icon.png
MIDlet-Vendor: InfraWorlds
MIDlet-1: FruitFactory, , FruitFactory
MIDlet-Version: 01.00.01
MicroEdition-Profile: MIDP-2.0
Created-By: InfraWorlds

حالا روبروي MIDlet-Vendor عبارت InfraWorlds رو تبديل مي كنيم به Infra .من حتي روبروي MIDlet-Name عبارت FruitFactory2 رو هم به صورت Fruit Factory 2 تبديل كردم و وقتي نصب كردم بدون مشكل نصب شد(يعني من كه نتونستم بفهمم كاراكترهاش بايد زياد بشه يا كم)

از نصب بازي روي سامسونگ E900 لذت ببريد.:5::5::5:

mohsen_marjmand
25-01-2008, 15:38
به نام خدا
با سلام
در ابتدا باید بگویم که کمال تشکر را از شما دارم. چون من هم E900 دارم و خیلی به دنبال نصب برنامه ی جاوا بر روی آن بودم. در رابطه با ریستارت شدن گوشی باید عرض کنم که من به نکاتی که اشاره کرده بودید، توجه کردم و دو فایل JAR را که یکی بر روی گوشی ام نصب شد و یکی هم نصب نشد، مقایسه کردم. البته فایل های MANIFEST.MF این دو را با هم مقایسه کردم. مشاهده کردم که محتویات فایل نصب شده به طور منظم زیر هم نوشته شده بود. مانند ذیل:

Manifest-Version: 1.0

MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0

MIDlet-Name: OperaMini

MIDlet-Vendor: OperaSoftware

MIDlet-1: Opera Mini, /icon1616.png, com.opera.browser.Browser

MIDlet-Version: 1.2

MicroEdition-Profile: MIDP-2.0

MIDlet-Description: OperaMini

ولی فایلی که نصب نشده بود این اطلاعات را در یک خط پشت سر هم آورده بود که برخی از تیتر ها هم به اسم قبل خود بدون فاصله چسبیده بود. مانند ذیل:

Manifest-Version: 1.0MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0MIDlet-Name: OperaMiniMIDlet-Vendor: OperaSoftwareMIDlet-1: Opera Mini, /icon1616.png, com.opera.browser.BrowserMIDlet-Version: 1.2

MicroEdition-Profile: MIDP-2.0MIDlet-Description: OperaMini

البته فرض کنید تمام 4 خط بالا در یک فایل Notepad در یک سطر آورده شده بود. من با جدا کردن خطوط و تبدیل به شکل منظم اول که در بالا نوشته شده و همچنین کوتاه کردن دو گزینه ای که شما فرموده بودید، موفق به نصب آن یکی هم شدم.

فقط یک سوال دارم. من سیم کارت ایرانسل دارم و تنظیمات GPRS را هم به صورت دستی و دقیق از روی سایت خود ایرانسل بر روی گوشی انجام داده ام. برای GPRS باید یک آیکون G در بالای صفحه به نمایش در آید. ولی یک آیکون E که بیانگر EDGE می باشد مشاهده می شود و اصلاً داخل اینترنت نمی رود. بسیار ممنون می شوم اگر راهنمایی نمایید. باز هم از شما ممنونم.

با تشکر
محسن مقدم ارجمند

smohs
28-01-2008, 13:59
سلام:20:
ممنون از نظرتون دوست عزيز! در رابطه با مشكلتون بايد بگم من چيز زيادي در مورد اينترنت موبايل نمي دونم ولي اگه به آقاي ShahabSAMSUNG پيغام خصوصي بزنيد فكر كنم نتيجه بگيريد. لينك صفحه مشخصاتشون اينه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید