PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک ساخت ویندوز Xp

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Jalal
13-01-2008, 19:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این تاپیک تمام مباحث مربوط به خصوصی سازی ویندوز بحث و گفتگو می شود

با تشکر از همراهی شما عزیزان

arashkh
14-01-2008, 15:25
چطور مي شه يك ويندوزي مانند ام آر تي يا پويا ساخت؟
لطفا نرم افزار هايي كه ميگذاريد كم حجم باشد.:10:

arish
14-01-2008, 18:46
سلام ، تا میتونی به ویندوز کدکهای خر اضافه کن که مدیا پلیر ویندوز بتونه AVI,3GP, Mpag4&2, MP4,,... و فرمتهای معروف که تو ویندوز اجرا نمیشن.من کدک زیاد دارم اما ببخشید نمیتونم بزارم چون با دایال آپ وارد وارد میشم.:10:

arish
14-01-2008, 18:48
راستی یادم رفت اینو بگم بوت ویندوز بلدی درست کنی .من بلد نیستم اما میدونم که وقتی فایلهای ویندوزو کپی میکنی بعد رایت میکنی از هارد بوتش دیگه کار نمیکنه اگه بلدی بوت بسازی به منم بگو.

arashkh
15-01-2008, 16:52
بابا كاري ندارد كه الان به تو مي گويم:
استخراج boot image و ایجاد یک سی دی بوت
ما به فایل CD bootable image برای اجرا از روی CD نیاز داریم. برای اینکار ما این فایل را از یک CD ویندوز XP استخراج می‌کنیم. خوشبختانه ویندوز XP دارای یک فایل boot کاملاً قابل استفاده می‌باشد. برای این منظور از نرم افزار "isobuster" استفاده می‌کنیم.
برای این منظور CD ویندوز XP را در CD Rom گذاشته و در isobuster در قسمت سمت چپ صفحه به قسمت " Bootable CD" سی‌دی ویندوز XP می‌رویم.
در قسمت سمت راست صفحه روی "microsoft corporation.img" راست کلیک کرده
و "Extract Microsoft corporation.img" و فایل را به فولدر "bootcd" انتقال دهید.
حال زمان آن فرا رسیده تا توسط نرم افزار Nero 6 تمام فایلهایمان را گرد آوری کرده و یک CD XP قابل boot شدن ایجاد کنیم .
در Nero گزینه "(CDRom (boot" را برگزینید. در قسمت "Boot" دکمه رادیویی "imag file" را انتخاب کرده و فایل image را که در قسمت پیش از روی CD ویندوز XP استخراج کرده بودیم انتخاب کنید. سپس "enable expert setting" را چک زده مقادیر خواسته شده را بطریقه زیر تنظیم کنید
Kind of emulation : no emulation
Number of loaded sectors: ۴
در قسمت iso مقدار"file name length" را از روی جعبه کشویی به
(max. Of 31 chars(iso level 2
تغییر داده و تمام مقادیر را چک بزنید .
ضروری می‌باشد که ویرایشی از nero را استفاده کنید که دارای انتخاب
Do not add the ";1" iso file version extension
باشد در غیر این صورت ممکن است CD شما به درستی boot نشود.
سپس کلید new را زده و تمام محتویات فولدر"bootcdworking" را داخل nero ریخته و سی دی را رایت کنید.
توجه: اگر بخواهیم توسط یک CD ویندوز کامپیوترهایی با شکل های مختلف نصب کنیم می توانیم فایل winnt.sif را بر روی یک floppy بریزیم و در هر مرتبه از نصب می‌توانیم این فایل را به شکل مورد نیاز در آوریم.

omid.sarmad
15-01-2008, 17:01
سلام ، تا میتونی به ویندوز کدکهای خر اضافه کن که مدیا پلیر ویندوز بتونه AVI,3GP, Mpag4&2, MP4,,... و فرمتهای معروف که تو ویندوز اجرا نمیشن.من کدک زیاد دارم اما ببخشید نمیتونم بزارم چون با دایال آپ وارد وارد میشم.:10:
سلام.این کدکهای خر که گفتی ظاهر چیزه خوبی باید باشه.درسته؟:10:

arish
15-01-2008, 19:46
ما به فایل CD bootable image برای اجرا از روی CD نیاز داریم. برای اینکار ما این فایل را از یک CD ویندوز XP استخراج می‌کنیم. خوشبختانه ویندوز XP دارای یک فایل boot کاملاً قابل استفاده می‌باشد. برای این منظور از نرم افزار "isobuster" استفاده می‌کنیم.
برای این منظور CD ویندوز XP را در CD Rom گذاشته و در isobuster در قسمت سمت چپ صفحه به قسمت " Bootable CD" سی‌دی ویندوز XP می‌رویم.
حال زمان آن فرا رسیده تا توسط نرم افزار Nero 6 تمام فایلهایمان را گرد آوری کرده و یک CD XP قابل boot شدن ایجاد کنیم .
در Nero گزینه "(CDRom (boot" را برگزینید. در قسمت "Boot" دکمه رادیویی "imag file" را انتخاب کرده و فایل image را که در قسمت پیش از روی CD ویندوز XP استخراج کرده بودیم انتخاب کنید. سپس "enable expert setting" را چک زده مقادیر خواسته شده را بطریقه زیر تنظیم کنید
سپس کلید new را زده و تمام محتویات فولدر"bootcdworking" را داخل nero ریخته و سی دی را رایت کنید.
توجه: اگر بخواهیم توسط یک CD ویندوز کامپیوترهایی با شکل های مختلف نصب کنیم می توانیم فایل winnt.sif را بر روی یک floppy بریزیم و در هر مرتبه از نصب می‌توانیم این فایل را به شکل مورد نیاز در آوریم.

خیلی ممنون از توضیح کاملتون .
راستی، بعضی از برنامه که برای آپدیت ویندوز است برای اجرای برخی از برنامه ها الزامی است که من چنتاشو برات تایپ میکنم
installShield isscript . که اگر نباشه maya 8.5 نصب نمیشه.
java Runtime Environment . بعضی از سایتها با کلیک برروی کلیدهای آن صفحه خالی باز میشه ، این گونه صفحات در زبان جاوا نوشته شده و برای باز شدن نیاز به شناسایی داره که این برنامه فایلهای لازم برای نمایش صحیح این صفحات را به ویندوز اضافه می کند.
Microsoft .net Framework 3.0 وجود آن برای اجرای نرم افزارهای نوشته شده در محیط net framework الزامی می باشد
windows Installer برخی از فایلهای نصب نرم افزارها به صورت EXE نمی باشد و ÷سوند آنها به صورت MSI می باشد ، در صورتی که این برنامه بر روی ویندوز شما نصب نباشد ممکن است با پیغام خطا برای نصب اینگونه فایلها مواجه شوید.:10:

arish
15-01-2008, 20:01
سلام.این کدکهای خر که گفتی ظاهر چیزه خوبی باید باشه.درسته؟

سلام دوست عزیز ، درسته این برنامه های کدک بسیار عالی هستند
شما دیگر نیازی به نصب پلیرهای دیگر برای پخش فایلهای گوناگون بروی سیستم نمی باشید
که این امر موجب می شود سیستم شما زیاد سنگین نشود (با نصب برنامه های مختلف برای پخش فرمتها)
من چنتا از این کدکها رو نام میبرم تو اینترنت سرچ کنید شاید پیدا کنید

CCCP 2007.02.22
Codec Pack All in 1 6.0.3.0
Cole2k Media Codec Pack 6.0.4
K-Lite Codec Pack Full 3.00
Vista Codec Package 4.35
Windows Media Format 9.0.2980
Windows Media Format 11
XP Codec Pack 2.0.6.1
:10:

arish
15-01-2008, 20:02

خیلی ممنون از توضیح کاملتون .
راستی، بعضی از برنامه که برای آپدیت ویندوز است برای اجرای برخی از برنامه ها الزامی است که من چنتاشو برات تایپ میکنم
installShield isscript . که اگر نباشه maya 8.5 نصب نمیشه.
java Runtime Environment . بعضی از سایتها با کلیک برروی کلیدهای آن صفحه خالی باز میشه ، این گونه صفحات در زبان جاوا نوشته شده و برای باز شدن نیاز به شناسایی داره که این برنامه فایلهای لازم برای نمایش صحیح این صفحات را به ویندوز اضافه می کند.
Microsoft .net Framework 3.0 وجود آن برای اجرای نرم افزارهای نوشته شده در محیط net framework الزامی می باشد
windows Installer برخی از فایلهای نصب نرم افزارها به صورت EXE نمی باشد و ÷سوند آنها به صورت MSI می باشد ، در صورتی که این برنامه بر روی ویندوز شما نصب نباشد ممکن است با پیغام خطا برای نصب اینگونه فایلها مواجه شوید.:10:

arashkh
16-01-2008, 19:56
بابا ميگم همه ي اين كار ها را بلد ام.
من ميخواهم ويندوز بسازم.
در اين گونه كنمك كن.
ولي دستت درد نكند.

zhina_gian
17-01-2008, 06:56
بابا ميگم همه ي اين كار ها را بلد ام.
من ميخواهم ويندوز بسازم.
در اين گونه كنمك كن.
ولي دستت درد نكند.

تمامی ویندوز هایی که ساخته میشند و برنامه های گوناگون بهش اضافه و یا کم میکنند با برنامه nlite که رایگانم
هست ساخته میشه. کار باهاشم همچین آسون نیست وگرنه هر کسی بلند میشد یک نسخه از ویندوز رو به
اسم خودش میزد.

توضیح بیشتر نمیتونم بدم چون خیلی وقت میبره. قابل توجه اینکه حتی ویندوز اکس پی هایی که بر روی هارد ساتا
ساخته میشوند نیز توسط قاطی کردن درایو اف6 به ایمیچ ویندوز توسط همین برنامه ساخته میشوند.

اگر اطلاع داشته باشید خیلی از هارد های ساتا رو نمیشه با سی دی معمولی اکس پی فورمت کرد اما ویستا رو
راحت قبول میکنه.

و یا مثلا میشه کاری کرد که یک سی دی ویندوزی بسازیر که در هنگام فرمت تمام برنامه هایی رو که دوست داشتید
همراه با فرمت نصب کنه. مثلا ...

کدکها .. آنتی ویروس ... پلایرهای گوناگون... برنامه های بک آپ و غیره ...

اگر ویندوز ساخته شده رو به کسی بدید تا اون هم فرمت کنه دقیقا همین برنامه ها در زمان فرمت کردن بر روی سیستم
اون هم نصب میشه و دیگه نیازی نداره که بعد از فرمت بشینید و دونه دونه نصب کنید. اینطوری هم وقت کمتری میبره و
هم همه اش با هم نصب میشه.

این هم قسمتی که سریال ویندوز رو وارد میکنید تا در هنگام فرمت کردن و یا نصب ویندوز سریال رو خودش وارد
کنه و دیگه ازتون سریال نخواد.

خودش سی دی رو بوتیبل میکنه که مشکلی پیش نیاد....

اطلاعات بیشتر در سایت زیر...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arish
17-01-2008, 12:31
zhina_gian خیلی ممنون از معرفی برنامه با این توضیحی که تو دادی فکر کنم برنامه خیلی عالی باشه من که رفتم دانلودش کنم :10:

zhina_gian
18-01-2008, 20:26
خواهش میکنم دوست عزیز. البته چگونگی کار کردن با برنامه در سایتش و سایتهایی غیر از سایت اصلی برنامه
توضیح داده شده. کافیه اسم برنامه رو سرچ کنید.

arashkh
18-01-2008, 22:02
ولي به اين كه نميشه برنامه اضافه كرد.
نسخه چنده؟

zhina_gian
19-01-2008, 19:32
ولي به اين كه نميشه برنامه اضافه كرد.
نسخه چنده؟

مطمئنی نمیشه؟
در مورد نسخه اش اگه زحمت میکشیدی و به سایت اصلیش مراجعه میکردی نسخه برنامه نوشته شده با تمام
جزئیات. دیکشنری بابیلون رو هم که همه جا میشه پیدا کرد.

arashkh
19-01-2008, 20:22
بابا نامردی نکن . آدرس دانلود را بگذار.
از حرف من نا را حت نشو.

arashkh
19-01-2008, 20:27
البته معذدت می خوا م .
خوب برو سر اضا فات ویندوز که عضو گروه ویندوزمون بشی.
یهنی هر وقت نصب میکنم یادی از تو کنم:11:.

arashkh
19-01-2008, 20:34
اضافات ویستا! تو÷p

arashkh
19-01-2008, 20:35
اضافات ویستا!

arish
20-01-2008, 19:34
nLite v1.4.1
لینک دانلود برنامه

arish
20-01-2008, 19:45
به نظر من اضافات ویستا ویندوزو کند میکنه کمتر کسی فکر کنم بخواد همچین ویندوزی رو نصب کنه .
بعد از نصب ویندوز، یه برنامه هایی همگانی است و همه اونارو باید داشته باشند مثل Adobe reader.winrar.codec.و... که اگر با ویندوز نصب شود خیلی عالیه

arish
22-01-2008, 19:15
با برنامه nlite میشه عکس دسکتاب ویندوزم تغییر داد؟
اگه میشه چه شکلی؟

arashkh
24-01-2008, 18:49
من برنامه ی Windows Unattended CD Creator
را دارم ولی خلاصه ی ارور این:
cordbg.exe !a 0xe64

arashkh
24-01-2008, 18:54
تمامی ویندوز هایی که ساخته میشند و برنامه های گوناگون بهش اضافه و یا کم میکنند با برنامه nlite که رایگانم
هست ساخته میشه. کار باهاشم همچین آسون نیست وگرنه هر کسی بلند میشد یک نسخه از ویندوز رو به
اسم خودش میزد.

توضیح بیشتر نمیتونم بدم چون خیلی وقت میبره. قابل توجه اینکه حتی ویندوز اکس پی هایی که بر روی هارد ساتا
ساخته میشوند نیز توسط قاطی کردن درایو اف6 به ایمیچ ویندوز توسط همین برنامه ساخته میشوند.

اگر اطلاع داشته باشید خیلی از هارد های ساتا رو نمیشه با سی دی معمولی اکس پی فورمت کرد اما ویستا رو
راحت قبول میکنه.

و یا مثلا میشه کاری کرد که یک سی دی ویندوزی بسازیر که در هنگام فرمت تمام برنامه هایی رو که دوست داشتید
همراه با فرمت نصب کنه. مثلا ...

کدکها .. آنتی ویروس ... پلایرهای گوناگون... برنامه های بک آپ و غیره ...

اگر ویندوز ساخته شده رو به کسی بدید تا اون هم فرمت کنه دقیقا همین برنامه ها در زمان فرمت کردن بر روی سیستم
اون هم نصب میشه و دیگه نیازی نداره که بعد از فرمت بشینید و دونه دونه نصب کنید. اینطوری هم وقت کمتری میبره و
هم همه اش با هم نصب میشه.

این هم قسمتی که سریال ویندوز رو وارد میکنید تا در هنگام فرمت کردن و یا نصب ویندوز سریال رو خودش وارد
کنه و دیگه ازتون سریال نخواد.

خودش سی دی رو بوتیبل میکنه که مشکلی پیش نیاد....

اطلاعات بیشتر در سایت زیر...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من دانلود کرم خدا تا با این نرم افزار فرق داشت.

arashkh
24-01-2008, 18:56
با برنامه nlite میشه عکس دسکتاب ویندوزم تغییر داد؟
اگه میشه چه شکلی؟
خواستم بگنم شما آدم با حالی هستید.

arashkh
24-01-2008, 18:57
دیکه کم می یام.

arashkh
24-01-2008, 19:00
آخه ÷س فردا امتحان ریاضی دارم. تیز هوشان دارد نزدیک می شود.

arashkh
24-01-2008, 19:01

arashkh
26-01-2008, 18:19
اینم فایل ویرایش شده ی ستا÷ ویندوز:

arish
27-01-2008, 18:24
اینم فایل ویرایش شده ی ستا÷ ویندوز:

این لینک کار نمیکنه
پیغام میده که فایل پاک شده

arashkh
31-01-2008, 13:56
خیلی ببخشید محل به تا÷یک نگذاشته ام.
آدرش دانلود را درست میکنم.

arashkh
31-01-2008, 14:18
اینم لینک درست:

کاملا فارسی
با ضاهر تقیر داده شده
ساخت خودم.
انگار دیگر کسی نیست این تا÷یک را ادامه دهد.
همه هیچ کار نکددن
حیف شد:41:

arashkh
31-01-2008, 14:20
به تا÷یک بالا بروید یاد می گیرید.

mohammad_goodman
02-02-2008, 10:57
بابا من تموم کارهایی رو که گفتین بلدم خوبشم بلدم.مثل تغییر بوت و لگاین و نصب نرمفزار همراه ویندوز وتغییر تصاویر پس زمینه و تغییر آیکون ها و ..... یعنی متونین کاری کنین که ویندوزی مثل dark edition و دیگر ویندوز ها
اگه خواستن بگین تا پله پله آموزشش را براتون بزارم

omid.sarmad
03-02-2008, 18:08
بابا من تموم کارهایی رو که گفتین بلدم خوبشم بلدم.مثل تغییر بوت و لگاین و نصب نرمفزار همراه ویندوز وتغییر تصاویر پس زمینه و تغییر آیکون ها و ..... یعنی متونین کاری کنین که ویندوزی مثل dark edition و دیگر ویندوز ها
اگه خواستن بگین تا پله پله آموزشش را براتون بزارم
سلام.دوست عزیز با چه زبانی باید بگیم که بزار بابا،بزار.

mohammad_goodman
03-02-2008, 18:26
پله پله،این روزها زیاد وقت ندارم باید به درس و مشقم برسم.
نرمفزار های مورد نیاز برای این کار.power archive و winrar و restorator.
جلسه اول:تغییر عکس دسکتاپ که موقع ویندوز نصب میشه.همون تصویر آبی رنگ.دو فایل به نام WINNTBBA و WINNTBBUدر پوشه i386 هست.هر کدوم را با restorator باز کن ببین چه شکلیه.خودت متوجه میشی.حالا اگه متوجه نشدی دنبالش بیشتر توضیح خواهم داد.

arashkh
08-02-2008, 12:12
خیلی خیلی ببخشید.
من بی محلی به تاپیک کردم.
به جایش این فایل ستاپ را از من قبول کنید.:11:

arashkh
08-02-2008, 12:14
جلسه اول:تغییر عکس دسکتاپ که موقع ویندوز نصب میشه.همون تصویر آبی رنگ.دو فایل به نام WINNTBBA و WINNTBBUدر پوشه i386 هست.هر کدوم را با restorator باز کن ببین چه شکلیه.خودت متوجه میشی.حالا اگه متوجه نشدی دنبالش بیشتر توضیح خواهم داد.

با با ایول اگه برنامه ها را برای دنلود بگذارید ممنون می شم.
ادامه بده .
تاپیک خوبی میشه.

arashkh
08-02-2008, 12:23
این درست تر است.

mohammad_goodman
11-02-2008, 12:24
این نرمفزار ها همه جه پیدا میشن.می تونی یه سری به پی سی دانلود بزنی.
البته بقیه جلسات را می خواهم به طور مفصل براتون آپ کنم .به طور صوتی و تصویری و تصویری خالی.
تا بعد.

mohammad_goodman
11-02-2008, 12:40
فعلا یه نگاهی به این بنداز.کار خودم هست.

تاپیک تو تاپیک.برو به این جا.

پست های پشت سر هم ادغام شد
شما هنوز نمیدونید لینک رو باید داخل تگ # کد گذاشت?
Jalal

TATAR1400
11-02-2008, 14:11
به زودی زووووووووووود در این تاپیک چگونگی ساخت ویندوز دستکاری شده را با کیفیت عالی به دوست داران آموزش خواهم داد.

godsmak
11-02-2008, 15:15
ببینیم و تعریف کنیم!

mahdi7610
15-02-2008, 23:17
اگه این کارا بکنی که عالی می شه چون من همه جای سیستم عامل را تغییر دادم . و حالا می خوام اونا به صورت سی دی کنم . اگه بشه چی می شه .

TATAR1400
17-02-2008, 21:52

TATAR1400
17-02-2008, 21:53
این نرمفزار ها همه جه پیدا میشن.می تونی یه سری به پی سی دانلود بزنی.
البته بقیه جلسات را می خواهم به طور مفصل براتون آپ کنم .به طور صوتی و تصویری و تصویری خالی.
تا بعد

TATAR1400
17-02-2008, 21:54
فعلا یه نگاهی به این بندازین.کار خودم هست.

mahdi7610
17-02-2008, 23:34
Tatar1400 جان دستت درد نکنه .
واقعا عالیه .
فکر می کردم شما هم مثل خیلی ها فقط حرف می زنید .
اما معلومه اینطوری نبوده . و بیشتر مرد عمل هستید تا مرد حرف
همیشه دنبال یه پایه برا اینکار می گشتم .
اگه همین طور ادامه بدی عالی می شی .

موفق باشی . منتظر کارهایی بعدی هستم .

mahdi7610
18-02-2008, 01:16
سلام TATAR1400
این دوتا فایل dll که گفتین مربوط به همون صفحه 37 دقیقه موقع نصب هستش . درسته ؟
در ضمن من این فایلهای را با ریسورس هکر تغییر می دم . می خواستم ببینم کاری هست که restorator بتونه انجام بده اما ریسورس هکر نتونه انجام بده . منظورم اینکه که اشکال نداره با ریسورس هکر کار کنم . اخه راحت تر هستش .
در ضمن لینکهایی که گذاشته بودین خیلی عالی بود .

TATAR1400
18-02-2008, 10:05
ببین این نرمفزار هم محیط زیبا داره و هم به نظر من کار ها را سریعتر انجام میده هم قابلیت های فراوان تری نسبت باون نرمفزار داره.چون از این قابلیت هاش بعد می خواهیم استفده کنیم.
در مورد اون setup هم که تغییر دادم را روشش براتون میزارم.

mahdi7610
19-02-2008, 15:03
پس شما کجایین ؟نمی خوایین ادامه بدین .

behnam_tr
19-02-2008, 16:03
منم منتظرم.......

arish
19-02-2008, 19:10
arashkh جان سلام اگه لطف بكني و توضيحي كامل در باره استفاده از بوت ويندوز بگي ممنون مي شوم من همه كارهايي كه گفتي رو كردم تو نيرو نتونستم اون چيزايي كه ميگي پيدا كنم اگر توضيح كاملي (زير ديپلم) برام بزاري ممنون ميشم

TATAR1400
21-02-2008, 18:03
تغییر دادن فایل login
همانطور که میدونید وقتی می خواهید وارد ویندوز بشوید اول باید کاربری خود را انتخاب کنید و بعد وارد شوید یا اینکه این کار به صورت اتوماتیک انجام میشه.حالا ما میخواهیم اون فضای ورود به ویندوز را تغییر بدیم که
همون login ویندوز است.اینم به شما بگم که فایل login اصلی ویندوز به همین سادگی نمیشه تغییر
داد و باید یه کم از برنامه نویسی سردر بیارین و زیاد هم نتیجه زیبایی نداره.به همین خاطر چند فایل login
را با طرح های ورود به ویندوز متفاوت گزاشتم که به سادگی میتونین تغییر بدین.خدتون بعدا متوجه می شید
چه می گویم.هم با این فایل ها کار کننین هم با فایل اصلی ویندور تا متوجه منظورم بشوید.
شما باید برید به i386 و فایل _loonui.ex را بیرون بکشید.سپش با استفاده از برنامه winrar
یا PowerArchiver اون را باز کنید و فایل logonui.exe را استخراج کنید.سپس با
استفاده از برنامه Restorator اون را باز کنید.علامت مثبت کنار Bitmat را بزنید تا زیر مجموعه ها آشکار شود
روی هرکدوم از این اعداد که کلیک کنید یه تصویر نشان داده میشه که به کلی متوجه میشید که این تصویر مال کجای
فایل است.در قسمت String شما میتونید متن های ورود به ویندوز را عوض کنید،مثلا به جای welcome
اسم خودتون بنویسید.یا به جای shuting down یه چیز دیگه بنویسید.
باز هم میگم تغییر در فایل اصلی logonui ویندوز زیاد جلب توجه نمیکنه به همین خاطر این فایل ها را بگیرید و تنها کاری که باید
بکنید تغییر تصویر پس زمینه است که به راحتی این کار انجام میشه.این چند فایل که گزاشتم مثل فایل هایی هستند که وقتی نرمفزار های
زیبا سازی مثل Vista Transformatin Pack یا Vista Inspirat نصب می کنید login ویندوز را تغییر میدن.
در هر صورت ویرایش اون ها به صلیقه شماست.شما میتونید از سایت های زیبا سازی ویندور انواع login ها را دانلود کنین و با تغییرات
به صلیقه خود اون ها را ذخیره کنید.بعد از این کارها همون فایل _loonui.ex را این بار حتما توسط PowerArchiver
باز کنید و فایل ویرایش یافته را جایگزین کنید.به این صورت که add را میزنید و فایل را انتخاب میکنید و پیغام مشاهده شده را ok می کنید
جلسه بعد در مورد تغییر بوت صحبت خواهیم کرد.اگه سوالی هست ما در خدمت بزرگوارانیم.

TATAR1400
21-02-2008, 18:12
اینم لینکش

TATAR1400
21-02-2008, 18:22
تغییر بوت ویندوز
-----------------------------
دوست خوبم جناب MB_DANGER نحوه تغییر بوت ویندوز را به طور کامل و به نحو عالی توضیح دادند.من هم یه راه دیگه را توضیح می دهم.
به پوشه I386 رفته و فایل_NTOSKRNL.EX و_NTKRNLMP.EX را کپی کرده و در جایی از سیستم ذخیره کنید.توسط برنامه WinRar
یا PowerArchiver اون را باز کرده و فایل درون اون را استخراج کنید.و حالا ادامه ماجرا....
اولین کاری که شما باید بکنین اینه که یه تصویر به صلیقه خود در هر اندازه ای و با هر برنامه ای که دوست دارید بسازید.این تصویر همان بوت شماست
سعی کنید که تصویرتان از اندازه 640در480 کمتر نباشد تا زیاد با افت کیفیت مواجه نشید.آنگاه این تصویری که من براتون آپلود کردم را دانلود کنید
این ،تصویراصلی بوت است که به هیچ عنوان نباید اندازه و کیفیت رنگ اون را تغییر داد.برنامه Photoshop را باز کنید و هم تصویر مال خودم و هم
تصویر خودتون که ویرایش کردین را وارد برنامه بکنید.آن وقت تصویر خود را انتخاب کنید و با Drag کردن به محیط تصویر اصلی بوت بیاورید
اگه درست انجام داده باشید می بینید که از کیفیت تصویرتان کاسته شده است.حالا باید اون را به صورتی که می گویم ذخیره کنید.
به منوی File رفته گزینه Save as را انتخاب کنید تا پنجره Save نمایش داده شود.فرمت BMP را انتخاب و بر روی گزینه Save کلیک کنید
در پنجره نمایش داده شده این گزینه ها را اتخاب کنید.(اگر به طور پیش فرض انتخاب نشده باشند)File Format=Windows
Depht=4 Bit
تا الآن تصویر اصلی بوت را ساخته اید.حالا توسط برنامه Restorator فایل ntoskrnl.exe را باز کنید به قسمت Bitmap رفته و بر روی گزینه 1
کلیک راست کرده، گزینه Assign را انتخاب کنید و عکس نهایی را جایگزین کنید و فایل را در انتها ذخیره کنید.تا اینجا کار تمام است و فایل بوت ساخته
شده است.حالا فایل _NTOSKRNL.EX را توسط PowerArchiver باز کنید و فایل ساخته شده با همان نام (ntoskrnl) جایگزین کنید.همین کار را
برای فایل NTKRNLMP.EX هم انجام بدین ولی یادتان باشد مبادا یه تصویر متفاوت دیگری را برای برای این فایل قرار بدید از همون تصویر ساخته
شده استفاده کنین.تصاویر در همه چیز برای دو فایل باید مثل هم باشند.(منظورم کیفیت رنگ ،شکل و اندازه تصویر)
شما برای اطمینان از درست بودن فایل می توانید در قسمت Safe Boot ویندوز اون را با استفاده از Restorator در مسیر
Windows\system32 ذخیره کنید سپس ویندوز را مجددا راه اندازی کرده و تغیرات را مشاهده نمایید.
اگه مشکلی داشتین در خدمتیم.راستی من این روز ها گرفتارم زیاد نمی تونم به اینترنت وصل بشم.اگه دیر به دیرمیام شرمندتونم.
چند نمونه هم براتون گزاشتم.
اینم لینکش

mahdi7610
22-02-2008, 16:16
سلام دوست عزیز
ممنونم از اموزشهات .
می خواستم بدونم امکان داره که صفحه log on را به این صورت در بیاریم . یعنی من می خوام قسمتی که مربوط به وارد کردن پسوورد یوزر هستش مثل عکس زیر بشه .

TATAR1400
23-02-2008, 09:27
ببین عزیزم یه راه ساده جلو پات می زارم.برو سرچ کن بعد برو توی سایت های زیبا سازی ویندوز مثل Theme xp
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از اینجور چیز ها هم دارن.یکیش را انتخاب کن بعد به دلخواه خودت عکس پشتش را تغییر بده. یه سر برو اینجا
یا این ها را دانلود کن
اگه خیلی برات مهمه که همون مال خودت را تغییر بدی و اگه کد و برنتمه نویسی را میدونی وقتی با Restorator بازش کردی اولین گزینه را انتخاب کن که بالای Bitmap هست اونجا تغیراتش را انجام بده.اگه تونستی به دیگر دوستان هم آموزش بده

mahdi7610
24-02-2008, 12:47
سلام TATAR1400 جان
( ممنون می شم اسمتا بدونم )
من دقیقا تونستم همون چیزی که میخوام را درست کنم .
رفتم از قسمت UIFILE برنامه نویسی اونا تغییر دادم و به چیزی که می خواستم رسیدم . هر چند برنامه نویسی زیاد بلد نیستم . چون فقط از برنامه نویسی یه مقداری c بلد هستم .
کاملش کردم می زارم اینجا
فقط یه سوال چرا عکسی که می زارم کیفیتش خیلی پایین می یاد . خود عکس با کیفیت هستش اما وقتی کامپایل می کنم کیفیت عکس پایین میاد .
عکس را وقتی می خوام با اندازه 1024 در 768 قرار بدم قبول نمی کنه به خاطر همین مجبورم 219 در 207 عکس را قرار بدم . چرا ؟
امیدوارم اموزش را ادامه بدی .

TATAR1400
24-02-2008, 17:42
پون در یه جایی از همین کد نویسی سایز و اندازه و کیفیت را تعیین کرده.باید بگردی و اون ها را تغییر بدی.مثلا به جای سایز 219 در 207 سایز دلخواه خودت و جایگاه را تغییر بدی.

mahdi7610
26-02-2008, 14:15
پون در یه جایی از همین کد نویسی سایز و اندازه و کیفیت را تعیین کرده.باید بگردی و اون ها را تغییر بدی.مثلا به جای سایز 219 در 207 سایز دلخواه خودت و جایگاه را تغییر بدی.

ممنون از راهنمایی تون درست شد . منتظرم ...

Farahmand Farshidy
09-03-2008, 09:57
سلام دوستان!

اینم آموزش تصویری برنامه Nlite که توسط آقای بنیامین آموزش داده شده است:

پسورد:

حجم: 4.87 مگابایت

آموزش داده شده بوسیله آقای بنیامین که مدیر این وبلاگ میباشند:

برنامه Nlite را هم میتونید از این آدرس دانلود نمایید:

در ضمن من میتونم برای دست کاری نمودن سی دی ویندوز ایکس پی، سفارشی نمودن صفحه ویلکام ویندوز، سفارشی نمودن بوت اسکرین ویندوز، تغیر دادن آیکون های ویندوز و دست کاری کردن دیگر نقاط ویندوز شما را کمک نمایم.در صورتی که شما بخواهید، درخدمتم.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

arish
09-03-2008, 19:03
سلام دوستان
اين برنامه بوت درست و حسابي درست نميكنه
فقط بوت ميشه براي نصب براي تعمير ويندوز چيزي نداره
چه شكلي ميشه يه بوت كامل درست كرد

وب لاگ مورد نظر براي دريافت پسورد هك شده
پسورد اين فايل رو بايد از كجا بياريم اگه شما داريد بزاريد

TATAR1400
11-03-2008, 20:10
تغییر دادن آیکون های ویندوز
----------------------------------
آموزش را در قالب PowerPoint گذاشتم که نیاز به office دارید.
اینم لینکش

TATAR1400
11-03-2008, 20:11
بابا یه دست مریضا یه تشکر خشک و خالی هم به ما نیرو میده.

TATAR1400
11-03-2008, 21:07
اینم یه نمونه از کار

mahdi7610
12-03-2008, 08:02
بابا یه دست مریضا یه تشکر خشک و خالی هم به ما نیرو میده.
سلام دوست عزیز
شما ادامه بدید این تایپک طرفدار هم پیدا می کنه .
راستش نمی شه یه جای دیگه اپلود کنید من که نتونستم دانلود کنم .

موفق باشی .

TATAR1400
12-03-2008, 11:16
فکر کنم فهمیدم مشکل کارت کجاست یا شاید هم نفهمیدم.بگو ببینم Megaupload Toolbar را نصب کردی.چون برای دانلود باید اول toolbar را نصب کنی بعد اجازه دانلود میده.اگه مشکلت چیزه دیگه هست بگو تا یه جای دیگه برات بزارم.
من شخصاِّ از upload کردن توی این سایت خوشم میاد و مشکلی هم ندارم.لینک هم مشکلی نداشت.

TATAR1400
12-03-2008, 11:56
اینم آموزش و نمونه کار.یه جای دیگه upload کردم.

mahdi7610
13-03-2008, 09:01
فکر کنم فهمیدم مشکل کارت کجاست یا شاید هم نفهمیدم.بگو ببینم Megaupload Toolbar را نصب کردی.چون برای دانلود باید اول toolbar را نصب کنی بعد اجازه دانلود میده.اگه مشکلت چیزه دیگه هست بگو تا یه جای دیگه برات بزارم.
من شخصاِّ از upload کردن توی این سایت خوشم میاد و مشکلی هم ندارم.لینک هم مشکلی نداشت.
سلام TATAR جان
مشکل از همون toolbar بود که حل شد .
دوست دارم از تجربیات شما استفاده کنم .
فقط بعد از جایگذاری فایل shel32l.dll ایکونهای منوی استارت تغییر کردند ولی مجدد به حالت قبلی برگشتند .
اما کادر run و log off همون طور که شما تغییر داده بودید هستند .

دستت درد نکنه . کارت حرف نداره . امیدوارم همین طوری ادامه بدی . مطمئن باش این تایپک طرفدارهای خودش را پیدا می کنه .
خودم تبلیغ تایپکت را می کنم .

موفق باشی .

Farahmand Farshidy
13-03-2008, 23:36
به زودی زووووووووووود در این تاپیک چگونگی ساخت ویندوز دستکاری شده را با کیفیت عالی به دوست داران آموزش خواهم داد.

سلام استاد عزیز و محترم!:11::11:

ما شما رو در آسمون جستجو میکردیم اما در زمین یافتیم!:18:

شما نمیدونید که من چقدر دنبال این چنین آموزش ها بودم و چقدر از آموزش های شما استفاده کردم.

دست های قشنگ شما درد نکنه بابت آموزش دادن این همه نکات ریز و خیلی خیلی جالب.

من که حتی یکیشو نمیدونستم.

خیلی خیلی ممنون تونم! لطفاً ادامه بدین!

بنده حقیر رو هم شاگرد بپذیرین.

باز هم یه دنیا تشکر استاد عزیزم!

ممنون تان!:10:
فرهمنــــد

TATAR1400
15-03-2008, 09:31
ما کوچیک همتونیم.با هم برادریم و آنچه را که می دانیم به همه می آموزیم تا خود به کمال برسیم.
نه من ز بی عملی در جهان ملولم و بس
ملالت علما هم ز علم بی عمل است.
آنچه خود می دانی و سودمند است به دیگران هم بیاموز تا خورسند باشی.

Farahmand Farshidy
17-03-2008, 11:57
سلام دوست عزیز!

اولاً خیلی معذرت میخوام بابت دیر سر زدن به این تاپیک!

وب لاگ مورد نظر براي دريافت پسورد هك شده

پسورد اين فايل رو بايد از كجا بياريم اگه شما داريد بزاريد

عزیزم، پسورد اون فایل اسم همان وبلاگی است که شما گفتید هک شده. یعنی شما اسم وبلاگ را در کادر پسورد کپی و پیست کنید و بعداً اینتر بزنید.

مؤفق باشید دوست عزیز!

TATAR1400
23-03-2008, 09:25
تغییر دادن برند ویندوز
نمی دونم آیا تا به حال ویندوز را نصب کردین یا نه،به هر حال این آموزش میتونه برای ساخت ویندوز دلخواه خودتون مناسب باشه.
در طی نصب ویندوز موقعی که نصب ویندوز و کپی فایل ها تمام شد،ویندوز برای بار دوم restart میشه وقتی قسمت بوت را پشت سر گزاشتید،قبل از انتخاب کار ویندوز یا همون User قسمتی میاد که شبیه بوت ویندوز و در سایز 640 در 480 است که تصویر ساکن محسوب می شود در زیر همون عکس کلمه Please Wait نوشته میشه.بعد از اون هم یه تکه فیلم چند ثانیه ای که windows xp را نوشته به حرکت در می آید.حالا ما قصد داریم این ها را تغییر بدیم.
به پوشه i386 رفته سه فایل به نام های _winbrand.dl و _TITLE.WM و _INTRO.WM را توسط برنامه WINRAR یا POWER باز کنید و قایل های winbrand.dll و title.wma و intro.wmv را بیرون بکشید.فایل title یک فای صوتی است که وقتی یوزر تنطیمات نهایی برای ورود به ویندوز انجام می دهید پخش می شود و فایل intro که یه تکه فیلم است که با هر سلیقه ای که دوست داشتین میتونین تغییر بدین و مدت زمان اون را کم یا زیاد کنید.فایل winbrand را توسط برنامه Restorator باز کنید و ریشه های bitmap را آشکار سازید.با هر ویندوزی که کار میکنید میتوانید تصویر مربوط به اون را تغییر بدید.مثلا اگر با ویندوز استارتر ادیشن کار می کنید در قسمت 1400 میتوانید تصویر مربوطه را تغییر دهید و همچنین قسمت های دیگه را.اگر هم با ویندوز اکس پی کار میکنید به قسمت 1401 رفته و عکس مورد نظر را تغییر دهید.سعی کنید تصویر مورد نظر در همتن سایز باقی بماند تا حجم فایل زیاد نشود.
اینم یه نمونه کار

TATAR1400
20-04-2008, 18:08
بسم الله الرحمن الرحيم
امروز مي خواهم يه كار جديد و زيبا ارائه بدم.
اگر آموزش هاي قبلي را خوانده باشيد در باره تغيير آيكون هاي ويندوز بحث كرديم.اين را گفتيم كه توسط shell32.dll ميتوان تعداد زيادي از ايكون هاي ويندوز را تغيير داد.ولي كل آيكون ها را تغيير نميداد.
اللان قصد داريم در مورد تغيير بخشي ديگر از آيكون هاي ويندوز بحث كنيم.مثل my documents،my musics،my pictures،وچيز هاي ديگه كه به shell32 تغيير نمي كرد.اولين كاري كه بايد بكنيد اين است كه به پوشه
1386 رفته و فايل هاي معرفي شده را يه جايي در سيستمتان كپي كنيد.
1.access.cpl
2.ahui.exe
3.appwiz.cpl
4.batmeter.dll
5.browseui.dll
6.cabview.dll
7.calc.exe
8.cleanmgr.exe
9.cmd.exe
10.cmdial32.dll
11.console.dll
12.credui.dll
13.desk.cpl
14.explorer.exe
15.fontext.dll
16.hdwwiz.cpl
17.helpctr.exe
18.hotplug.dll
19.inetcpl.cpl
20.inetcplc.dll
21.intl.cpl
22.joy.cpl
23.keymgr.dll
24.logon.scr
25.main.cpl
26.migwiz.exe
27.mmsys.cpl
28.moricons.dll
29.msgina.dll
30.mshtml.dll
31.mspaint.exe
32.mstask.dll
33.mstscax.dll
34.mydocs.dll
35.narrator.exe
36.ncpa.cpl
37.netid.dll
38.netshell.dll
39.newdev.dll
40.notepad.exe
41.ntshrui.dll
42.nusrmgr.cpl
43.occache.dll
44.powercfg.cpl
45.printui.dll
46.rasdlg.dll
47.regedit.exe
48.shdoclc.dll
49.shdocvw.dll
51.shimgvw.dll
52.shlwapi.dll
53.sndrec32.exe
54.sndvol32.exe
55.stobject.dll
56.sysdm.cpl
57.sysocmgr.exe
58.syssetup.dll
59.taskmgr.exe
60.telephon.cpl
61.themeui.dll
62.timedate.cpl
63.url.dll
64.urlmon.dll
65.webcheck.dll
66.wiaacmgr.exe
67.wiashext.dll
68.wininet.dll
69.WINNTBBU.DLL
70.winsrv.dll
71.wscui.cpl
72.wuauclt.exe
73.wuauclt1.exe
74.wuaucpl.cpl
75.xpsp2res.dll
76.zipfldr.dll
77.logonui.exe
78.iexplore.exe
79.msimn.exe
80.msoeres.dll
81.moviemk.exe
توجه داشته باشيد كه اين فايل ها در پوشه 1386 به صورت فشرده هستند كه در موضوعات قبلي به نحوه خارج سازي و جايگزيني اشاره شد.مثلا فايل access.cpl به صورت _access.cp موجود است.بقيه هم به همين صورت هستند.
نحوه تغيير دادن هم آسونه.كافيه با نرمفزار Restorator فايل مربوطه را باز كنيد و تغييرات لازم و سليقه اي خودتون را اعمال كنيد.
اگر با مشكلي مواجه شديد،ما در خدمتيم.

TATAR1400
24-04-2008, 20:23
اینم چند نمونه

TATAR1400
27-04-2008, 09:55
دیگه کسی به این پست سر نمیزنه.یعنی کسی این موضوع را دنبال نمی کنه.

mahdi7610
27-04-2008, 11:56
دیگه کسی به این پست سر نمیزنه.یعنی کسی این موضوع را دنبال نمی کنه.
سلام دوست عزیز

من که دارم بحث را دنبال می کنم . شما ادامه بدید سوالی داشتم می پرسم . چون خودم هم نسبتا قبلا کار کردم فعلا به مشکل بر نخوردم . اگه مشکلی داشتم حتما می پرسم .

موفق باشی .

Farahmand Farshidy
27-04-2008, 12:32
سلام TATAR1400 عزیز!:11::11:

دیگه کسی به این پست سر نمیزنه.یعنی کسی این موضوع را دنبال نمی کنه.چرا عزیزم، من خودم مثل مهدی جون این تاپیکو دنبال میکنم اما متأسفانه وقت اجازه نمیده زیاد سر بزنم.

اما کوشش میکنم از این به بعد خودمو اینجا نمایان کنم و کوشش میکنم با شما همکاری کنم.

خداوند کریم به شما اجر این آموزش های قشنگ تون رو بده.

مؤفق باشید!:11::11:
فرهمنــــــــد

winxp
28-04-2008, 15:59
سلام سلام سلام

خسته نباشید همگی , همین الان پیغامی از طرف مهدی جان داشتم که ادرس این تاپیک بود که وقتی دیدم داشتم بال در میاووردم

چیزی که روزو شب وقته منو گرفته , بسیار عالی بود

tatar جان اسمتو بگو تا به اسم صدات بزنیم , اینجا همه خاکی هستن

ضمنا من نمیدونم این اطلاعات رو از کجا اووردی , 100% یا داداش mb-danger هستی یا کتابی چیزی داری و الا تجربه ی شخصی خیلی وقت میخواد و چون از لحاظ تجاری چیزی توش نداره , کمتر کسی وقتشو پای اینها میزاره

اول یه مقدمه از خودت بگو و توضیح بده چند سالته و چی کار میکنی وو بچه ی کجایی و بعدش ادامه ی درستو بده

من هم مثل همه از شما تشکر لازم رو دارم

امیدوارم بیشتر با هم اشنا بشیم

موفق باشی عزیزم .

TATAR1400
03-05-2008, 15:33
گوش کنید.اینم به خاطر خاکی بودنتون

TATAR1400
03-05-2008, 15:38
دگر شب شد که تا جانم بسوزد
گریبان تا به دامانم بسوزد
برای خاطر دلدار فایز
همی ترسم که ایمانم بسوزد
من محمد صادق زارعی از نگین علم و فرهنگ بوشهر،دیار شروه های ناب فایز دشتی با همه شما سخن می گویم.بعدشم هیچ نسبتی با دوست خوبم mb_danger ندارم فقط دوست مجازی هستیم و هیچ کتابی هم برای یادگیری این ترفند ها نخوانده ام و مثل شما ها که مو را از ماست بیرون می کشن تجربه ندارم و کامپیوتر بلد نیستم.19سال دارم عاشق فیزیک هستم.خیلی از ریاضیات خوشم نمیاد اگر چه یه چیزایی بلدم.هوش و استعداد فراوانی در یادگیری دارم.کاری را انجام نمی دم یا اگر انجام دادم تا جوابش را پیدا نکردم رهاش نمی کنم.عاشق اختراعات و سرعتم.همیشه دنبال چیز های جدید و تازه هستم.پروفسور حسابی و انیشتین را دوست دارم.دوست دارم منو TATAR صدا بزنید.من این کار ها را در مدت 2 تا 3 ماه همش را قورت دادم.زیاد هم سخت نبود.البته نزد هر ایرانی این کار ها سخت نیست.
مگه نشنیدی که چه کسی گفته اگه علم در ثریا هم باشه ایرانی ها بهش دست پیدا میکنند.

garibashena
12-05-2008, 17:07
سلام می خواهم ویندوزو دست کاری کنم (مثلامی خواهم موقع نصب ویندوز تنظیماتی که من میخواهم ایجاد شوند باید چکار کنم تا با نصب ویندوز تنظیمات ذخیره شوند)

lvl@ster
14-05-2008, 11:27
با سلام خدمت دوستان عزیز تمام صفحات تاپیک را خوندم

از زحمات دوستان بسیار تشکر می کنم

یه سوالی که من دارم در رابطه با عوض کردن صداهای ویندوز و آرم دلخواه قرار دادن در پراپرتیز my computer و

نصب خودکار زبان فارسی موقع نصب سی دی ویندوز هست ؟

ممنونم منتظر جوابتون هستم

silent-assassin
14-05-2008, 13:57
سلام دوست عزیز

من هم خیلی دنبال یه همچین بحثی میگشتم وسوالاتی دارم

1) چه جوری میشه همراه با ویندوز برنامه های کاربردی را نصب کرد؟

silent-assassin
14-05-2008, 13:59
یه پیشنهاد هم برات دارم واونم ای هست که یا لینک سمپل ها رو تو پست آموزش بگذار یا اگه میخوای تو پست جداگونه بگذاری بنویس مربوط به کدوم آموزشه.

hatami1372
14-05-2008, 16:08
یکی اگه می تونه جواب من بیچاره رو بده
چطوری می تونم در پوسته ویندوز تغییر ایجاد کنم
مثلا وقتی یه پوسته رو باز می کنم عکس صفحه دسکتاپ عوض بشه (به دلخواه من)
مثل پوسته(تم) ویندوز ام آر تی که وقتی پوسته رو می زنم عکس دسکتاپ به یه عکس که توش کلمه ام آر تی است تغییر می کنه

silent-assassin
15-05-2008, 19:10
کسی اینجا هست که جواب ما فقیر فقرا را بده؟!

kamran749
16-05-2008, 12:35
سلام دوست عزیز
از اين تاپيك بهره بردم و از Tatar به خاطر وقت گذاري و آموزشش ممنون هستم.
سوالي كه در اين پست بي جواب ماند اينست كه
چگونه میشه همراه با ویندوز برنامه های کاربردی را نصب کرد؟
همانند ويندوز MRT و PPS
ممنون ميشوم جواب بدهيد. :11:

TATAR1400
17-05-2008, 19:37
زیاد نباید عجله کرد.پله پله تا ملاقات نصب برنامه هم میریم.بعدشم این روز ها خیلی گرفتار خوندنم شاید تا یه یک ماهی نتونم سر بزنم.پس خودتون با این آموزش ها پیش برید.زیاد سخت نیست.نکات اصلی را گفتم و چند تا نکات جزیی که خدتون هم بهش میرسین.
برای تغییر دادن آهنگ های ویندوز کافیه توی پوشه 1386 این را سرچ کنید(_wa)را سرچ کنید.بعد هر چی که نشون داد با winrar یا 7zip باز کن ببین این فرمت صوتی است یا تصویری.اگه صوتی باشه ببین آهنگ ویندوز هست یا نه.اگه هست با آموزش هایی که دادم اهنگ مورد نظر را همون فرمت جایگزین کن.حالا اسماش هم بعد با چند تا نمونه براتون میزارم که کدوم ها آهنگ ویندوز هست که بخاین تغییر بدین.

TATAR1400
17-05-2008, 19:43
یکی اگه می تونه جواب من بیچاره رو بده
چطوری می تونم در پوسته ویندوز تغییر ایجاد کنم
مثلا وقتی یه پوسته رو باز می کنم عکس صفحه دسکتاپ عوض بشه (به دلخواه من)
مثل پوسته(تم) ویندوز ام آر تی که وقتی پوسته رو می زنم عکس دسکتاپ به یه عکس که توش کلمه ام آر تی است تغییر می کنه
با برنامه restorator میتونی تغیرات را انجام بدی ولی برای تغییر بکگراند اگه تم مورد نظر این قابلیت را داشت که عکس را تغییر بده برو عکس مرد نظر خودت را جاش با عکس تم عوض کن که باید مسیر زیر را دنبال کنی.
system drive(generaly c):C:\WINDOWS\Resources\Themes\name theme\wallpaper
یا یه جایی توی همون پوشه تم کنار msstyles

kamran749
18-05-2008, 05:27
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام دوستان
در هنگام جستجو به يك برنامه برخوردم كه ميتواند در نوع خودش جالب باشد.
برنامه‌اي به نام : Windows Unattended CD Creator 1.0.2 beta 10
البته هنوز با آن كار نكرده‌ام.كار مي‌كنم و اگر موردي داشت توضيح مي‌دهم.به نظرساده‌تر از nLite است و نياز به
NET Framework 2.0 دارد.
توضيحات خود برنامه:
با استفاده از اين نرم افزار شما مي‌توانيد يك ويندوز شخصي براي خودتون بسازيد.
برخي امكانات:
مي‌توانيد ويندوز را كاملآ اتوماتيك نصب كنيد يعني همه چيز را به اين برنامه بدهيد.از سريال گرفته تا رزوليشن ورودي ويندوز.
مي‌توانيد همراه با نصب ويندوز برنامه يا بازي هم نصب كنيد.
مي‌توانيد امكانات ويندوز مثل مديا پلير يا ويندوز ميكر را آپديت شده كنيد(مثلآ مديا پلير 9 را به 11تبديل كنيد).
مي‌توانيد در هنگام نصب ، درايورهاي كامپيوتر از قبيل مودم ، كارت گرافيك ، كارت صدا و... را نصب كنيد.
مي‌توانيد بر نصب امكانات ويندوز نظارت كنيد.يعني تعيين كنيد كدام امكان نصب شود و كدام امكان نصب نشود.
اللهم صل علي محمد و آل محمد :40:

file:///C:/DOCUME%7E1/RM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg

silent-assassin
18-05-2008, 12:52
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام دوستان
در هنگام جستجو به يك برنامه برخوردم كه ميتواند در نوع خودش جالب باشد.
برنامه‌اي به نام : Windows Unattended CD Creator 1.0.2 beta 10
البته هنوز با آن كار نكرده‌ام.كار مي‌كنم و اگر موردي داشت توضيح مي‌دهم.به نظرساده‌تر از nLite است و نياز به
NET Framework 2.0 دارد.
توضيحات خود برنامه:
با استفاده از اين نرم افزار شما مي‌توانيد يك ويندوز شخصي براي خودتون بسازيد.
برخي امكانات:
مي‌توانيد ويندوز را كاملآ اتوماتيك نصب كنيد يعني همه چيز را به اين برنامه بدهيد.از سريال گرفته تا رزوليشن ورودي ويندوز.
مي‌توانيد همراه با نصب ويندوز برنامه يا بازي هم نصب كنيد.
مي‌توانيد امكانات ويندوز مثل مديا پلير يا ويندوز ميكر را آپديت شده كنيد(مثلآ مديا پلير 9 را به 11تبديل كنيد).
مي‌توانيد در هنگام نصب ، درايورهاي كامپيوتر از قبيل مودم ، كارت گرافيك ، كارت صدا و... را نصب كنيد.
مي‌توانيد بر نصب امكانات ويندوز نظارت كنيد.يعني تعيين كنيد كدام امكان نصب شود و كدام امكان نصب نشود.

file:///C:/DOCUME%7E1/RM/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg

سلام دوست عزیز

واقعا ممنون

برنامه کار درستی هست حتی در بعضی موارد به نظر من بهتر از nlite

kamran749
19-05-2008, 06:06
سلام بر همه دوستان
يك سئوال دارم. واقعا ممنون مي‌شوم اگر جواب بدهيد:
هنگام بستن ويندوز (Turn Off Computer) يك كادر با سه گزينه:خاموش كردن ، ري استارت و ... مي‌آيد.
يا هنگامLog Off كردن يك كادر ظاهر مي‌شود. ميخواهم بدانم كه اين دو كادر در كدام فايلهاي ويندوز مي‌باشند.و همچنين در كجاي فولدر I386. موفق و سلامت باشيد. :11:
اللهم صل علي محمد و آل محمد:40:

kamran749
19-05-2008, 06:23
سلام دوست عزیز

واقعا ممنون

برنامه کار درستی هست حتی در بعضی موارد به نظر من بهتر از nlite

سلام بر شما
قابلي نداشت. به نظر من كارش راحت‌تر ازnlite است و محيطش هم فارسي مي‌شود.ديشب يك ويندوز با آن ساختم و سرويس پك 3 را نيز داخل آن كردم با نصب چند برنامه كاربردي. و ايرادي نگرفت. البته هنوز آنرا نصب نكرده‌ام تا ببينم چند مرده حلاج است.انشاالله خبرش را به شما مي‌دهم.

silent-assassin
19-05-2008, 12:41
سلام بر همه دوستان
يك سئوال دارم. واقعا ممنون مي‌شوم اگر جواب بدهيد:
هنگام بستن ويندوز (Turn Off Computer) يك كادر با سه گزينه:خاموش كردن ، ري استارت و ... مي‌آيد.
يا هنگامLog Off كردن يك كادر ظاهر مي‌شود. ميخواهم بدانم كه اين دو كادر در كدام فايلهاي ويندوز مي‌باشند.و همچنين در كجاي فولدر I386. موفق و سلامت باشيد. :11:

یه سر بزن مشکلت حل میشه:

TATAR1400
20-05-2008, 11:33
تغيير دادن تصاوير دسکتاپ ويندوز
براي اين کار فايل هاي زير را پيدا کرده و اقدام به تغيير دادن آن ها کنيد.سعي کنيد تقاوير با فرمتBitmap را تغيير ندهيد.چون با وجود نصب از طريق ميانبر desktop اجرا نخواهد شد.
_ASCENT.JP
_AUTUMN.JP
_AZUL.JP
_BLISS.JP
_BLUEHILL.JP
_CRYSTAL.JP
_FOLLOW.JP
_FRIEND.JP
_HOME.JP
_MOON.JP
_PEACE.JP
_POWER.JP
_PURPLEF.JP
_RADIANCE.JP
_REDMOON.JP
_RIPPLE.JP
_STONEH.JP
_SUNSET.JP
_TULIPS.JP
_VORTEC.JP
_WATERLIL.JP
_WIND.JP
_WINTER.JP
_WINXP.JP

TATAR1400
20-05-2008, 11:34
تغيي دادن system properties
در جاهاي مختلفي در همين سايت و همين موضوعات با هين مسئله پرداخته شده که زياد روش بحث نمي کنيم و فقط يه اشاره کوتاه مي کنيم اگه کسي مشکل داشت بگه تا بيشتر توضيح بدم
ميري يه فايل به اسم _sysdm.cp را پيدا مي کني و استخراج ميکني.با استفاده از restorator بازش مي کني
در قسمت bitmap تصاوير را اضافه يا به دلخواه تغيير ميدي.در قسمت dialog و string ميتوني متن ها و نوشته ها را تغيي بدي.در قسمت icon هم ميتوني آيکون ها را تغيير بدي.

TATAR1400
20-05-2008, 11:35
kamran749 از اینکه نرمفزار های مفید مربوط به بحث را معرفی میکنی ممنونم ولی اگه میشه بزار تا موضوعات روال طبیعی پیش بگیره.به اونجاش هم میرسیم و آموزش های خودمون را میزاریم.دوست ندارم که تاپیک پیچ در پیچ بشه.
باز هم از شما تشکر میکنم

Jalal
20-05-2008, 11:49
سلام

تاپیک مهم شد !

موفق باشین

kamran749
21-05-2008, 04:48
یه سر بزن مشکلت حل میشه:

سلام سايلنت جان
به آدرس مذكور رفتم پست خوبي بود.استفاده كردم.از شما خيلي متشكرم.
اما قسمت مربوط به لاگ آف را پيدا نكردم. اميدوارم به كمك شما دوست عزيز و سرور گرامي آقاي تاتار آنرا پيدا كنم.
باز هم ممنون.:31:

kamran749
21-05-2008, 05:09
kamran749 از اینکه نرمفزار های مفید مربوط به بحث را معرفی میکنی ممنونم ولی اگه میشه بزار تا موضوعات روال طبیعی پیش بگیره.به اونجاش هم میرسیم و آموزش های خودمون را میزاریم.دوست ندارم که تاپیک پیچ در پیچ بشه.
باز هم از شما تشکر میکنم

سلام بر تاتار عزيز ، مردي از تبار شهر زيبا و قهرمان خيز بوشهر
چند برنامه ديگر هم بود كه معرفي نمي كنم يا در جاي خودش معرفي مي‌نمايم.
از شما هم به خاطر وقت گذاري و زحماتت به نوبه خود تشكر مي نمايم.و واقعا از آموزشهايت بهره مي‌برم.
باز هم ممنون. موفق و سلامت باشي.:11:

kamran749
25-05-2008, 04:54
در اينجا ديگر از كسي خبري نيست و اين تاپيك گرد غربت گرفته است!!!!
تاتار جان كجايي؟
يك سئوال: چگونه مي شود برنامه هايي مثل Internet Explorer7 و Windows Media Player11 و... را داخل CD ويندوز آپديت كرد؟ لطفا روش كار آن را بگوييد و اگر برنامه اي در اين رابطه وجود دارد معرفي و توضييح دهيد.
خواهشا نگوييد بعدا.
خيلي خيلي از شما ممنون و متشكر :11:
اللهم صل علي محمد و آل محمد

TATAR1400
25-05-2008, 19:09
از غم دوست در این میکده فریاد کشم دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم
سالها میگذرد،حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
شما می توانید از نرمفزار Nlite استفاده کنید.بعدشم اگه یه کم تحمل کنید در مبحث نصب نرمفزار همراه ویندوز این موارد هم بحث خواهد شد.
اینم سایتش....

silent-assassin
26-05-2008, 07:32
از غم دوست در این میکده فریاد کشم دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم
سالها میگذرد،حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
شما می توانید از نرمفزار Nlite استفاده کنید.بعدشم اگه یه کم تحمل کنید در مبحث نصب نرمفزار همراه ویندوز این موارد هم بحث خواهد شد.
اینم سایتش....

سلام

میدونی چرا من اینقدر عجله دارم؟

چون به نظر من تغییر توی رجستری و اضافه کردن برنامه ها به صورت نصب اتوماتیک خیلی مهمتر از مثلا تغییر برند یا عکس زمینه نصب ویندوزه!

پس برا همین میگم اگه نمیخوای اول فقط این مهم ها رو بگی لااقل هر چند وقت یه بار بین پست های معمولی
چند تایی هم از اینا معرفی کن.

با تشکر دوست عزیز.

TATAR1400
30-05-2008, 18:23
اینم یه نرمفزار برای وصل کردن windows media player 11 به ویندوز که همراه ویندوز نصب میشه و مسکل nlite را نداره.

silent-assassin
01-06-2008, 11:16
سلام دوست عزیز

میگم یا مرورگر من قاطی کرده یا شما لینکی از برنامه نگذاشتید!

sadeghpa80
01-06-2008, 15:33
من اين تاپيك و تازه پيدا كردم خيلي رديفه كارتون توپه ادامه بديد .
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون
ممنون

sadeghpa80
01-06-2008, 15:35
تاتار جان من مي خوام كاري كنم مثلا Nero و Power DVD و يكي دوتا نرم افزار ديگه هم با ويندوز نصب بشه آيا ميشه ؟؟؟
اگه ميشه خيلي مونده تا به تو ضيحش برسي ؟؟؟
دمت گرم

kamran749
03-06-2008, 05:24
اینم یه نرمفزار برای وصل کردن windows media player 11 به ویندوز که همراه ویندوز نصب میشه و مسکل nlite را نداره.

سلام
تاتار جان يادت رفته لينك و اسم برنامه را بنويسي. ممنون

سالگرد 15 خرداد و رحلت امام تسليت باد.

kamran749
03-06-2008, 05:37
سلام بر همه دوستان
يك سايت آموزشي خيلي خوب براي سفارشي كردن ويندوز پيدا كردم كه به انگليسي است. اگر فرصت داشتم مطالب آنرا ترجمه و در اختيار شما مي‌گذاشتم.اگر خدا توفيق داد و فرصت كردم ، اينكار را انجام مي‌دهم.
اين هم لينك:

TATAR1400
03-06-2008, 14:33
شرمنده همتونم.لینک را گزاشته بودم ولی نمیدونم چه طور شد که این طور شد
اینم خونش

silent-assassin
04-06-2008, 14:39
دشمنت شرمنده و البته دستت هم درد نکنه

ممنون.

moslem.b
07-06-2008, 13:49
وقتی با برنامه ی Resource Hacker فایل ntoskrnl رو ویرایش می کنم
عکسی که انتخاب می کنم موقع بوت شدن کیفیت پایینی داره ولی توی ویندوز ویستا یه بوت اسکرین مخفی هست که گرافیک خوبیی داره
چجوری میشه یه همچین بوت اسکرین با کیفیت بالا درست کرد ؟

B.o.n.F.i.r.e
07-06-2008, 19:11
خودت که میگی ویندوز وستا.ویستا 360 درجه با ایکس پی فرق داره از نطر کد نویسی و هزاران چیز دیگه.ایکس پی همین قدر توان داره و بهتر از این هم نمیشه.ولی در تصاویر تک رنگی قدرتش خوبه

kamran749
08-06-2008, 04:31
سلام
عكس مربوطه را در فتوشاپ باز كن و بعد از انجام تغييرات ، آنرا با پسوند بيت مپ و با 8 بيت ذخيره كن.سپس با برنامه ريسورس هكر داخل بوت اسكرين بنما.

moslem.b
08-06-2008, 06:41
اینو خودم بلدم می خوام یه جوری کیفیت عکس رو بالا ببرم

omid.sarmad
08-06-2008, 08:49
خودت که میگی ویندوز وستا.ویستا 360 درجه با ایکس پی فرق داره
سلام.منظورت همون 180 درجه است دیگه!:10:

B.o.n.F.i.r.e
12-06-2008, 16:18
سلام.منظورت همون 180 درجه است دیگه!:10:
همیشه صفر درجه با 360 درجه یکسان نیستند . 360 میتواند از صفر بیشتر باشد.

omid.sarmad
13-06-2008, 09:58
همیشه صفر درجه با 360 درجه یکسان نیستند . 360 میتواند از صفر بیشتر باشد.
آهان بهش فکر نکرده بودم.:27:

silent-assassin
13-06-2008, 13:49
سلام دوستان حالا بی خیال 180 یا 360!

یه چند تا نکته جدید بگید استفاده کنیم.

منتظرما!!!

asextor1
15-06-2008, 01:28
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام . واقعا دستت درد نکنه tatar جون . کلی باهات حال کردم . آقا من چند تا مشکل دارم .
1. چه جوری نرم افزارامو کاری کنم که وقتی اجراشون میکنی به طور خودکار در جای خاصی نصب بشن . بدون حتی یکبار نکست زدن .
2. با نصب کردن درایور ها مشکل دارم . نه nlite نصب میکنه و نه unattended . در ضمن نه زبان فارسی رو نصب میکنه نه نام و ارگانیزم رو وارد میکنه و تم رو هم اصلا نمیندازه . وقتی توی نصبش به تم ها میرسه رتری میده . کدی هم که بهش خودم میدم توی نصب قبول نمیکنه
3. چه جوری می تونم نوشته هایی که در طول نصب دومیه ویندوز مینویسه رو تغییر بدم یا جا به جا کنم . ممنون . یا حق

asextor1
16-06-2008, 00:56
مثل اینکه تاپیک تعطیل شد . حداقل جواب مارو بدید . باشه فعلا این عکسو از ما داشته باشید تا بعد

B.o.n.F.i.r.e
17-06-2008, 12:53
الان وقت امتحانات هست.پس تا یه 10 روزی تعطیله.البته برای کارمند ها.بعدشم منطورت از عکسه چیه بگو تا بعد از 10 روز نظرم را برات بگم

asextor1
18-06-2008, 01:20
منظور خاصی که ندارم فقط خواستم ببینید و نظرتون رو بگید البته الان تکمیل تره هر وقت تموم شد با چند تای دیگه میزارم شاید به دردتون خورد . فعلا خداحافظ تا 10 روز دیگه . یا حق

danyel
19-06-2008, 22:42
سلام
من میخوام ویندوزی رو که ساختم فقط اجازه نصب زبان فارسی و انگلیسی رو بده
کسی میتونه راهنماییم کنه

hose
21-06-2008, 18:46
من تمامي كارهايي كه گفته شده در اين تاپيك رو قبلا انجام دادم........
ويندوز رو هم درست كرده فقط مشكلش اينه كه درايور رو با فرمت Ntfs فرمت ميكنه و Fat نداره.....
راستي ويندوز من حدود 2000 درايور داره كه هنگام نصب كل درايور هاي مورد نياز سيستم رو نصب مي كنه

armintirand
21-06-2008, 23:41
دوستان ميشه بگيد جاي اسكرين سور هاي اورجينال ويندوز كجاي سي دس هست وچه طور ميشه دست كاريش كرد

asextor1
23-06-2008, 17:32
سلام . من چند تا مشکل دیگه دارم اگه ممکنه زودتر کمک کنید
1.موقع نصب ویندوز روی اون 100 درصد آخری وقتی میخواد تم رو بریزه ارور میده اسم فایل هم MyTheme است
2.اصلا درایور ها نصب نمیشن
3.زبان فارسی هم نمی شود. موقعی که توی نصب تیک اولی رو میزارم و اوکی میکنم یه اروری میده .
4.نام و ارگانیزم رو باید در طول نصب وارد کنم .
5.ساعت رو هم موقع نصب باید بزارم روی تهران3.30
6.میخوام وقتی برای با آخر ریست میشه بعدش نرم افزارا بیاد برای نصب آخه توی یه ویندوزی دیدم که اینجوری بود

asextor1
23-06-2008, 21:13
من تمامي كارهايي كه گفته شده در اين تاپيك رو قبلا انجام دادم........
ويندوز رو هم درست كرده فقط مشكلش اينه كه درايور رو با فرمت Ntfs فرمت ميكنه و Fat نداره.....
راستي ويندوز من حدود 2000 درايور داره كه هنگام نصب كل درايور هاي مورد نياز سيستم رو نصب مي كنه

دوست عزیز میشه بگی چه جوری درایورها رو ریختی که همه رو نصب میکنه . در مورد مشکلت هم شاید بتونم یه کاری برات بکنم . فقط یک ذره بیشتر توضیح بده

asextor1
25-06-2008, 02:54
اونایی که از آموزش تصویری آقای بنیامین استفاده کردند توجه کنند چون فکر کنم یه اشکالی داشته باشه . اونجایی که گفته هر چی تیک بیشتری رو بزنین ویندوز کامل تره اشتباه شده . در واقع هر چی تیک بیپتری رو بزنی فایل های ویندوز کمتر میشه . یعنی شما فقط تیک اونایی رو بزنین که لازمشون ندارین

kamran749
25-06-2008, 05:10
سلام . من چند تا مشکل دیگه دارم اگه ممکنه زودتر کمک کنید
1.موقع نصب ویندوز روی اون 100 درصد آخری وقتی میخواد تم رو بریزه ارور میده اسم فایل هم MyTheme است
2.اصلا درایور ها نصب نمیشن
3.زبان فارسی هم نمی شود. موقعی که توی نصب تیک اولی رو میزارم و اوکی میکنم یه اروری میده .
4.نام و ارگانیزم رو باید در طول نصب وارد کنم .
5.ساعت رو هم موقع نصب باید بزارم روی تهران3.30
6.میخوام وقتی برای با آخر ریست میشه بعدش نرم افزارا بیاد برای نصب آخه توی یه ویندوزی دیدم که اینجوری بود

سلام
1-از برنامه nLite استفاده كن.البته قبلا بايد تم هاي خودت را نصب كني.سپس در قسمت Unattended Setup و با جواب دادن به سئوالات مختلف فايلي به نام WINNT.SIF ساخته ميشود و تمام موارد مذكور كه مطرح نموده اي رفع خواهد شد. موفق باشي

armintirand
25-06-2008, 21:14
دوستان ميشه بگيد جاي اسكرين سور هاي اورجينال ويندوز كجاي سي دس هست وچه طور ميشه دست كاريش كرد
مثل اينكه سوال ما جواب نداره باشه حد اقل ميگفتين بلد نيستم تا اميدوار ميشدم كه به سوالم كسي نگاه كرده:20::41:

asextor1
26-06-2008, 01:45
آقا جون خلاصه مشکلات ما :
1. نصب نکردن درایورها
2. نصب نکردن تم ها
3. نصب نکردن بعضی نرم افزار ها . مثلا اینترنت اکسپلورر 7 رو خودکار نصب میکنه . یکسری رو با نکست نصب میکنه و یکسری ها رو اول یا وسط یا آخر نصبشون ارور میده

danyel
27-06-2008, 13:55
سلام
من میخوام ویندوزی رو که ساختم فقط اجازه نصب زبان فارسی و انگلیسی رو بده
کسی میتونه راهنماییم کنه

heeeeeeeeeelllp

asextor1
27-06-2008, 15:31
heeeeeeeeeelllp
هر کاری که بکنی انگلیسی هم باهاش هست . ولی یه کاری بکن . توی قسمت Language تیک همه رو بزن غیر از فارسی . برای Keyboard هم همین کارو بکن بعد توی صفحه انتخاب زبان فارسی رو انتخاب کن . شاید بشه . در ضمن فارسی زیر مجموعه Thai هستش.

TATAR1400
30-06-2008, 15:10
نصب نرمفزار همراه ويندوز
نکته ها:
1- هر نرمفزاري را نميشه روي ويندوز نصب کرد.(مستلزم اطلاعات بالايي است)
2- نرمفزار هاي Portable را ميشه نصب کرد.(%99 )
3- نرمفزار هايي که متکي به فايل اجرايي نيستند را ميشه نصب کرد.(بعد بيشتر توضيح مي دهم)
4- نرمفزار هايي که نياز به اکتيو اوليه دارند را نميشه نصب کرد.(براي اطلاعات کم ما اينجوريه)
5- به نرمفزار winrar احتياج داريم.
6- اگه کد هاي winrar را بلد باشي(که من زياد بلد نيستم و اميد وارم اگه کسي بلده نشون ما هم بده)کار هاي زيادي ميشه انجام داد.
در حال حاظر بيشتر ويندوز هاي دستکاري شده براي نصب نرمفزار ها از روشي که توضيح خواهم داد استفاده مي کنند.
براي اينکه بخواهيم يه فايلي (نه منحصرا نرمفزار) همراه ويندوز نصب کنيم بايد به گونه اي باشد که ويندوز از ما در خواست سوالي براي ادامه نصب نکنه.همانطور که وقتي با nlite ويندوز ميسازيم از ما هيچ گونه شماره سريال نمي خواهد.
بعدشم بايد به حالت silentنصب بشه تا هيچ اثري از نصب وجود نداشته باشه.
آموزشم را با يه فايل شروع مي کنم تا متوجه کار بشيد.
اين فايل يه نرمفزاز هست به اسم ViStart که کارش تغيير دادن منوي ويندوز ايکس پي به ويستا است
اين را ميتوانيد از اينک زير دريافت کنيد تا متوجه اموزش ها بشويد.
اگر به پوشه i386 برويد يه پوشه هست به اسم svspack که هر نرمفزاري که بخواهيد نصب کنيد بايد به اين پوشه انتفال پيدا کنه.
فايل دانلود شده را با winrar استخراج کنيد.حالا فرض بر اين است که ما مي خواهيم اين را نصب کنيم.
روي پوشه vistart(همون که استخراج شده)کليک راست کنيد و گزينه add to archive را انتخاب کنيد
در پنجره باز شده سمت راست گزينه creat sfx archive را انتخاب کنيد.اگه دوست داريد حالت فشردگي را هم تنظيم کنيد.
در سر برگ پنجره به گزينه advanced برويد و گزينه sfx options را انتخاب کنيد تا به مرحله بعدي برويد
در general قسمت pach to extract محل نصب را تعيين کنيد.بستگي به فايل مورد نطر شماست که اگر نرمفزار هست بهتر هست در program file ويندوز نصب بشه.در کادر هم مثلا شما دوست داريد اين فايل يا پوشه در يه پوشه ديگه قرار بگيره اسم بهش ميدد.مثلا من دوست دارم پوشه vistart در مسيري اينگونه در program file ويندوز نصب بشه
Program files\123\TATAR\ که قسمت رنگي اون چيزيه که بايد در کادر بنويسيد.در اين صورت پوشه vistart در پوشه نهايي tatar قرار خواهد گرفت.ولي چون vistart خودش يه پوشه حاوي فايل هست ديگه نيازي به ساخت پوشه نداريد و تنها در صورتي مجبور ميشويد يه پوشه براش تعريف کنيد که خود فايل ها را انتخاب کرده باشيد تا در program files به صورت پراکنده نباشند.
در قسمت advanced شما مي نوانيد براي فايل خود يه شرتکات تعريف کنيد که در منوي استارت ،دسکتاپ،برنامه ها و استارت آپ فرار بگيره به اين صورت که چون ما خود پوشه vistart را انتخاب کرديم و برنامه اصلي براي اجرا فايل ViStart.exe هست و مثلا مي خواهيم در startup يه شرتکات داشته باشيم به اين صورت عمل مي کنيم.اول گزينه مربوته را (add shortcut )را ميزنيم. فسمت startup را علامت ميزنيم.مسير فايل را تعريف ميکنيم(ViStart\ViStart.exe).درقسمت دوم چيزي ننويسيد چون اگه بنويسيد در start up يه پوشه جديد درست ميشه.در قسمت سوم و چهارم يه اسم به نرمفزارتان اضافه کنيد.مثلا من دوست ندارم اسمش vistart باشه ميزارم tatar . در سربرگ models گزينه هاي hide oll و overwrite oll file را علامت بزنيد حالا ok را بزنيد.اگه همه کار ها را درست انجام داده ايد فايلي را که ساخته ايد اجرا کنيد ميبينيد بدون اينکه خبر دار بشيد نصب ميشه اگه به program files بريد نرفزار را اونجا ميبينيد
اگه به oll program بريد در قسمت startup شرتکات را ميبينيد.اگه يه بار ويندوز را logout کنيد بعد از وارد شدن نرمفزار خودکار اجرا مي شود.شما مي توانيد نرمفزاري را که دانلود کرديد با نرمفزار WINRAR يازکنيد و در سمت راست پنجره ببينيد که که من چه کار هايي انجام داده ام و کار خور را با کار من مقايسه کنيد.
فعلا اين اموزش مفدماتي را داشته باشيد تا بعد.

BEHZAD2007
30-06-2008, 15:29
سلام دوستان
یه خواهشی از بچه های اینجا دارم یک بیاد مطالب مهم و کاربردی این تاپیک رو تبدیل به pdf کنه تا ما هم راحت باشیم
ممنون میشم چون خیلی نمیتونم تو net باشم

BEHZAD2007
30-06-2008, 16:01
با سلام به همه ی دوستان
من یه خواهشی دارم یکی از بچه ها لطف کنه مطالب مهم و آدرس نرم افزارهای مهم برای دانلود و سوالات و مشکلات
کاربران رو به صورت یه فایل pdf درست کنه که ما هم استفاده کنیم
پیاپیش ممنون

asextor1
30-06-2008, 20:25
صبر کن تا یک ذره تکمیل تر بشه خودم Pdfش میکنم . آخه الان خیلی کمه . Tatar1400 جان دستت درد نکنه . بریم تست کنیم ببینیم چی میشه .

mehraderani
30-06-2008, 20:35
سلام از این که لطف کردید ممنون
mehraderanii@yahoo.com

asextor1
01-07-2008, 18:22
دوستان منتظر باشن چون میخوام آموزش نصب خودکار نرم افزار رو قرار بدم فقط خودم چون رایتر ندارم میگم که شما تست کنید خبرشو بگید . فایل های مورد نیاز 7-Zip و cab pack هستند . اگه کسی نسخه جدیدشونو داره بزاره اگه نه خودم بزارم

asextor1
01-07-2008, 19:47
سلام . اینم ورژن جدید nLite

Samba
02-07-2008, 09:50
با تشکر از TATAR

اگه کسی نسخه کامل Restorator رو داره لطفا لینکش رو قرار بده مال من نسخه آزمایشیه

تنها اوست که می ماند

TATAR1400
02-07-2008, 14:12
نرمفزار قرار داده شده.یه کم در موضوعات قبلی جست و جو کنید

TATAR1400
02-07-2008, 14:23
برو به پی سی دانلود جست و جو کن پیدا می کنی
w w w.p 3 0 d o w n l o a d . c o m
اینک کرکش:
البته اول از کرک روی نرمفزار خودت استفاده کن ببین جواب میده یا نه

Samba
03-07-2008, 16:13
خیلی ممنون Tatar جون ولی نه Patch کار می کنه و نه Keygen اگه لطف کنی و لینک رو بذاری ممنون می شم:8:

تنها اوست که می ماند

Samba
03-07-2008, 16:25
سلام
یه سوال داشتم اونم اینه که جطوری یه Connection پیش فرض رو بسازیم که موقع نصب ویندوز خودشم نطب شه

تنها اوست که می ماند

sarmad84
06-07-2008, 10:08
چطوري ميشه Ie7 را در پكيجمون قرار بديم؟

asextor1
06-07-2008, 12:20
بعد از انتخاب ویندوز وقتی Next رو زدی یه صفحه میاد اونجا میتونی اضافش کنی

sarmad84
07-07-2008, 21:16
اگه بخوام klite mega codec pack را در پكيجم قرار بديم كه با نصب ويندوز اتوماتيك نصب بشه چيكار كنم؟

Pedram_IR
08-07-2008, 20:25
اگه بخوام klite mega codec pack را در پكيجم قرار بديم كه با نصب ويندوز اتوماتيك نصب بشه چيكار كنم؟
آخرش متوجه نشدم اگر بخوایم نرم افزاری مثل نرو هم موقع نصب ویندوز نصب بشه چکار باید بکنیم :(

Aryan-0311
09-07-2008, 13:44
سلام من برادر آرش خ هستم این بوت و یک آموزش.
او کنکور داشته ونمی تواند بیاید.

TATAR1400
09-07-2008, 14:45
برای نصب نرمفزار هایی که فرمت exe. دارند ابتدا روی نرمفزار مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه add to archive را بزنید .سپس گزینه create sfx archive را علامت بزنید و در سر برگ advanced گزینه sfx option را انتخاب کنید در پنجره باز شده در قسمت general محل اصلی نصب را مشخص کنید .در قسمت setup program در فیلد run after extracting اینگونه عمل کنید.دقیقا نام فایل اجرایی اصلی خود را وارد کنید سپس به اندازه یک حرف فاصله بگزارید.و این را تایپ کنید.S /NCRC /qn/ به فاصله ها دقت کنید. در قسمت modes گزینه های unpack to temporary folder را تیک زده و در پایین hide oll و overwrite oll file را تیک بزنید.سپس هر دو پنجره را ok کنید تا فایل درست شود.
شما یک بار فایل اجرایی ساخته شده را امتحان کنید ببینید در حالت silent نصب میشود یا نه.اگر دقیقا محیط اجرایی فایل اصلی باز شد پس با این روش نمی شود نرمفزار را نصب کرد.اگر error داد ببینید در طی ساخت فایل چیزی را اشتباه وارد نکرده باشید.

sarmad84
10-07-2008, 01:48
[QUOTE=TATAR1400;2630589]برای نصب نرمفزار هایی که فرمت exe. دارند ابتدا روی نرمفزار مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه add to archive را بزنید .سپس گزینه create sfx archive را علامت بزنید و در سر برگ advanced گزینه sfx option را انتخاب کنید در پنجره باز شده در قسمت general محل اصلی نصب را مشخص کنید .در قسمت setup program در فیلد run after extracting اینگونه عمل کنید.دقیقا نام فایل اجرایی اصلی خود را وارد کنید سپس به اندازه یک حرف فاصله بگزارید.و این را تایپ کنید.S /NCRC /qn/ به فاصله ها دقت کنید. در قسمت modes گزینه های unpack to temporary folder را تیک زده و در پایین hide oll و overwrite oll file را تیک بزنید.سپس هر دو پنجره را ok کنید تا فایل درست شود.
شما یک بار فایل اجرایی ساخته شده را امتحان کنید ببینید در حالت silent نصب میشود یا نه.اگر دقیقا محیط اجرایی فایل اصلی باز شد پس با این روش نمی شود نرمفزار را نصب کرد.اگر error داد ببینید در طی ساخت فایل چیزی را اشتباه وارد نکرده باشید.
[I[/QUOTE
دقیقا محیط اجرایی فایل اصلی باز شد. tatar جان اگه دقت كرده باشي تو ويندوز MRT برنامه هايي كه تو سي دي قرار داره و با نصب ويندوز نصب مي شه (مثل winamp;jet audio و...) هيچ كدوم به صورت سايلنت نصب نميشه و اگه در اتوران برنامه روي آنها كليك كنيم مي تونيم مراحل نصب را دنبال كنيم.حالا من چند تا سوال دارم:
اولا چطوري بدون اينكه سايلنت باشن اتوماتيك نصب ميشن و ثانيا در مورد برنامه هايي كه سريال يا كرك دارند چه كار ميشه كرد. به عبارت ديگه اگه دقت كرده باشي يكي ديگه از كارايي كه MRT تو سي دي هاش ميكنه اينه كه برنامه هاش بدون سريال و كرك نصب ميشن. كسي ميدونه چطوري ميشه اين كارا را كرد؟ سوال ديگم اينه تو سي دي MRT يه برنامه وجود داره كه با اجراي اون كاراي مختلفي انجام ميشه از جمله كيبورد ويندوز (پ و ژ) درست ميشه، فونت، اسكرين سيور و يه تعداد ديگه برنامه نصب ميشه
مي خواستم بدونم چطوري ميشه ستاپي درست كرد كه چند تا كارا با هم انجام بده. ممنون ميشم اگه دوستان به سوالات من جواب بدن. در آخرم يه سوال دارم كه شايد زياد به اين تاپيك مربوط نشه ولي چون تاپيك زدم و جواب نگرفتم اينجا مطرح مي كنم. توي بابيلون پرتابل با كليك كردن روي كلمه نميشه معني اونا ديد به عبارت ديگه تنها راه مشاهده مني كلمه تايپ اونه (از روش معمول فعال سازي موس يعني options;configuration و... هم نميشه) كسي از دوستان ميدونه چطوري ميشه اين قابليت را فعال كرد؟

Samba
10-07-2008, 09:16
منم همین مشکل رو دارم Tatar جون اگه می تونی سریع تر جواب ما رو بده:10:

تنها اوست که می ماند

Aryan-0311
12-07-2008, 13:28
شما چرا این کار را می کنید.
برنامه ی nLite تمام این کار ها را انجام می دهد.
شما می تواننید قبل از این که پوشه ی ویندوز را به برنامه بدهید با نرم افزار Res Hacker
فایل ها را ویرایش کنید .
تازه ان آموزش که با فیلم بود را دانلود نکردید
اموزش اضا فه ی نرم افزار را د ا د ه بود.

silent-assassin
12-07-2008, 14:07
سوال ديگم اينه تو سي دي MRT يه برنامه وجود داره كه با اجراي اون كاراي مختلفي انجام ميشه از جمله كيبورد ويندوز (پ و ژ) درست ميشه، فونت، اسكرين سيور و يه تعداد ديگه برنامه نصب ميشه
مي خواستم بدونم چطوري ميشه ستاپي درست كرد كه چند تا كارا با هم انجام بده. ممنون ميشم اگه دوستان به سوالات من جواب بدن.

من فقط این قسمت را میدونم.

کافیه با یه برنامه حرفه ای که فایل نصب میسازه کار کنی مثل InstallShield
کارم باهاش راحته ولی اگه مشکلی داشتی تو قسمت نرم افزار میتونی کمک بگیری.

sarmad84
12-07-2008, 16:17
شما چرا این کار را می کنید.
برنامه ی nLite تمام این کار ها را انجام می دهد.
شما می تواننید قبل از این که پوشه ی ویندوز را به برنامه بدهید با نرم افزار Res Hacker
فایل ها را ویرایش کنید .
تازه ان آموزش که با فیلم بود را دانلود نکردید
اموزش اضا فه ی نرم افزار را د ا د ه بود.
Arian جان ميشه بگي برنامه nLite چطوري مي تونه برنامه هاي مختلف را تو سي دي قرار بده؟ من هم آموزش برنامه را خوندم (فارسي و انگليسي) هم آموزش تصويريشا دانلود كردم. درضمن با برنامه Res Hacker چه چيزه برنامه را ويرايش كنم. تا جايي كه من از اين برنامه دستگيرم شد يه تغييراتي توي اسم برنامه،كمپاني و آيكون ميشه داد.لطفا اگه چيزه بيشتري بلدي آموزش بده.ممنون.

Aryan-0311
12-07-2008, 18:05
Arian جان ميشه بگي برنامه nLite چطوري مي تونه برنامه هاي مختلف را تو سي دي قرار بده؟ من هم آموزش برنامه را خوندم (فارسي و انگليسي) هم آموزش تصويريشا دانلود كردم. درضمن با برنامه Res Hacker چه چيزه برنامه را ويرايش كنم. تا جايي كه من از اين برنامه دستگيرم شد يه تغييراتي توي اسم برنامه،كمپاني و آيكون ميشه داد.لطفا اگه چيزه بيشتري بلدي آموزش بده.ممنون.

اولن مگر نمی دانی که ریس هک فایل های dll.
exe.
را ویرایش می کند.
توی پوشه ی ویندوز کلی فایل یا بگم تما می فایل ها با فرمت با لا هستند.
تازه برنامه در قسمت ابدیت و تم ... می تواند نرم افزار های مورد نظر را نصب کند.
حال من یک آموزش پی دی اف آمانده می کنم.
فردا یا امروز
:27::8::2::40::11::18::27::21::8::10::19::13::46:: 5::20::41::31:.

Aryan-0311
12-07-2008, 21:00
اینم آموزش:

Aryan-0311
13-07-2008, 12:13
با تشکر از TATAR

اگه کسی نسخه کامل Restorator رو داره لطفا لینکش رو قرار بده مال من نسخه آزمایشیه

تنها اوست که می ماند

از برنامه ی
Res Hacker
استفاده کن راحتر وبهتر است.:27:

Aryan-0311
13-07-2008, 12:17
راستی چرا شما اسم من را این تور می نویسید.
Arian
اصلش اینجوری است:
Aryan-0311

Aryan-0311
13-07-2008, 12:20
راستی یک کتاب دیدم :
ساخت ویندوز اکس پی هوشمند-کمتر از 3دقیقه ویندوز خود را نب کنید.
اگر کسی می دونه چیه یا کتابش است به صورت الکترونیکی بذاره.

asextor1
14-07-2008, 01:07
راستی یک کتاب دیدم :
ساخت ویندوز اکس پی هوشمند-کمتر از 3دقیقه ویندوز خود را نب کنید.

دنبالش نباش . همش کشکه . زیادی بزرگش میکنن . قضیه اینطوریه که با استفاده از یه فایل که توی سی دی ویندوزه تمام سوال هایی که در طول نصب ویندوز پرسیده میشه رو جواب میدی و فایلی که ساخته میشه رو روی فلاپی میریزی . تازه به اندازه نصب ویندوز طول میکشه . اگه میخوای اموزششو بزارم ؟

Aryan-0311
14-07-2008, 12:53
دنبالش نباش . همش کشکه . زیادی بزرگش میکنن . قضیه اینطوریه که با استفاده از یه فایل که توی سی دی ویندوزه تمام سوال هایی که در طول نصب ویندوز پرسیده میشه رو جواب میدی و فایلی که ساخته میشه رو روی فلاپی میریزی . تازه به اندازه نصب ویندوز طول میکشه . اگه میخوای اموزششو بزارم ؟
منظورت همان پوشه ی اسپرت یا تو همین مایه ها است.
ولی نوته 3 دقیقه وتعداد صفحات هم است.:21:

asextor1
15-07-2008, 02:11
اگه میخوای تست کنی برو توی سی دی ویندوزت و به این آدرس برو SUPPORT\TOOLS . بعد فایل Deploy.cab رو باز کن و فایل setupmgr.exe رو یه جا اکسترکت کن . بعد اجراش کن . خودت متوجه میشی . در آخر هم فایلی که ساخته میشه رو اگر اجرا کنی ویندوزت میاد برای نصب .

kamran749
15-07-2008, 06:04
راستی یک کتاب دیدم :
ساخت ویندوز اکس پی هوشمند-کمتر از 3دقیقه ویندوز خود را نصب کنید.

سلام
دوست عزيز ، چيزي به نام ويندوز 3 دقيقه اي وجود ندارد بلكه بايد اول ويندوز خود را به طور كامل نصب كني ، سپس درايوها و برنامه هاي مورد نياز خود را هم نصب كني. بعد از آن با برنامه Norton Ghost يك بك آپ از ويندوز بگيري.
هرگاه دچار مشكل شدي ظرف 3 تا 5 دقيقه مي تواني ويندوز و ملحقات آنرا برگرداني.
برنامه خوب و بدرد بخوري است.

13 رجب تولد مولود كعبه ، حضرت اميرالمومنين علي(ع) بر تمام مسلمين مبارك باد.

Samba
15-07-2008, 13:54
Arian عزیز لطفا اینقدر تاپیک رو شلوغ نکن می تونی هر چی میخای بنویسی همه رو با هم بنویس

راستی TATAR اگه میشه بیشتر آموزش بزار تا ما هم استفاده کنیم

تنها اوست که می ماند

Samba
16-07-2008, 08:34
انگار کسی پیداش نیست

راستی اگه کسی می تونه مهم ترین قسمت های تاپیک رو تبدیل به Pdf کنه و برای دانلود بذاره

Samba
16-07-2008, 08:35
اینم آموزش:

Arian جون اگه لطف کنی و لینک دانلود رو عوض کنی ممنون می شم من نتونستم دانلود کنم:31:

Samba
17-07-2008, 19:52
اتگاز کسی نمی خواد به این تاپیک سر بزنه:2:

silent-assassin
18-07-2008, 08:28
سلام من اون فایل را دانلود
چیز جالبی نبود

جواب ها هم که همش این بود: با Nlite!

توضیح نداشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aryan-0311
18-07-2008, 21:04
این تاپیک کا عشق است.این تاپیک به جون من بسته است.
راستی من لینک را چک کردم درست بود.:21:

Aryan-0311
18-07-2008, 21:06
سلام من اون فایل را دانلود
چیز جالبی نبود

جواب ها هم که همش این بود: با Nlite!

توضیح نداشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

داش آموزش را خوب بخون آخر جوابت را می گیری.:10:

sarmad84
20-07-2008, 08:23
كسيي جواب سوالاي منا نمي دونه؟
تو ويندوز MRT برنامه هايي كه تو سي دي قرار داره و با نصب ويندوز نصب مي شه (مثل winamp;jet audio و...) هيچ كدوم به صورت سايلنت نصب نميشه و اگه در اتوران برنامه روي آنها كليك كنيم مي تونيم مراحل نصب را دنبال كنيم.حالا من چند تا سوال دارم:
اولا چطوري بدون اينكه سايلنت باشن اتوماتيك نصب ميشن و ثانيا در مورد برنامه هايي كه سريال يا كرك دارند چه كار ميشه كرد. به عبارت ديگه اگه دقت كرده باشي يكي ديگه از كارايي كه MRT تو سي دي هاش ميكنه اينه كه برنامه هاش بدون سريال و كرك نصب ميشن. كسي ميدونه چطوري ميشه اين كارا را كرد؟ سوال ديگم اينه توي بابيلون پرتابل با كليك كردن روي كلمه نميشه معني اونا ديد به عبارت ديگه تنها راه مشاهده مني كلمه تايپ اونه (از روش معمول فعال سازي موس يعني options;configuration و... هم نميشه) كسي از دوستان ميدونه چطوري ميشه اين قابليت را فعال كرد؟[/QUOTE]

asseman
20-07-2008, 13:19
سلام دوستان ميشه لطفا راهنمايي كنيد
براي نصب برنامه ها واجراي برنامه هاي قبلي اين پيغام مياد :
you need administration right to continue the installation

Samba
21-07-2008, 17:03
با سلام امروز می خوام نحوه تغییر عکس های کاربری رو آموزش بدم به این صورت که در پوشهI386
*.pn_را سرچ کنید و با برنامه winrar اون رو باز کرده و تغییرات دلخواه رو بدید.

Samba
21-07-2008, 17:09
با سلام امروز می خوام نحوه تغییر عکس های کاربری رو آموزش بدم به این صورت که در پوشهI386
*.pn_را سرچ کنید و با برنامه winrar اون رو باز کرده و تغییرات دلخواه رو بدید.

Samba
22-07-2008, 18:22
ببخشید تکراری شد بلد نبودم حذف کنم
راستی TATAR جون من فایلها رو تغییر دادم ولی نمی دونم چطوری جای گذاری کنم حرف آخر پسوند رو هم عوض میکنم (به این شکل _) Winrar شناسایی نمی کنه اگه میشه راهنماییم کن با تشکر

Aryan-0311
24-07-2008, 11:13
كسيي جواب سوالاي منا نمي دونه؟
تو ويندوز MRT برنامه هايي كه تو سي دي قرار داره و با نصب ويندوز نصب مي شه (مثل winamp;jet audio و...) هيچ كدوم به صورت سايلنت نصب نميشه و اگه در اتوران برنامه روي آنها كليك كنيم مي تونيم مراحل نصب را دنبال كنيم.حالا من چند تا سوال دارم:
اولا چطوري بدون اينكه سايلنت باشن اتوماتيك نصب ميشن و ثانيا در مورد برنامه هايي كه سريال يا كرك دارند چه كار ميشه كرد. به عبارت ديگه اگه دقت كرده باشي يكي ديگه از كارايي كه MRT تو سي دي هاش ميكنه اينه كه برنامه هاش بدون سريال و كرك نصب ميشن. كسي ميدونه چطوري ميشه اين كارا را كرد؟ سوال ديگم اينه توي بابيلون پرتابل با كليك كردن روي كلمه نميشه معني اونا ديد به عبارت ديگه تنها راه مشاهده مني كلمه تايپ اونه (از روش معمول فعال سازي موس يعني options;configuration و... هم نميشه) كسي از دوستان ميدونه چطوري ميشه اين قابليت را فعال كرد؟[/quote]
من با شیلد بلدم.:21:

TATAR1400
24-07-2008, 19:41
واسه چی گیر دادن بدون سایلنت نصب بشه.من خودم Jet Audio و Winamp را با سایلنت نصب کردم هیچ مکلی هم نداشت.اگه خیلی اصرار دارین با روش خودتون نصب کنین می گردم جوابش را بهتون میدم

TATAR1400
24-07-2008, 19:45
ببخشید تکراری شد بلد نبودم حذف کنم
راستی TATAR جون من فایلها رو تغییر دادم ولی نمی دونم چطوری جای گذاری کنم حرف آخر پسوند رو هم عوض میکنم (به این شکل _) Winrar شناسایی نمی کنه اگه میشه راهنماییم کن با تشکر
توی گفتگو های اولیه به این موضوع روان و قایل فهم اشاره شده

sarmad84
26-07-2008, 09:03
من با شیلد بلدم.:21:[/QUOTE]
Arian 0311جان در صورت امكان يه pdf(البته نه مثل قبلي!) براي آموزش اين موضوع درست كن يا منبعشا بهم معرفي كن.ممنون.

mojtababahrami
26-07-2008, 18:51
سي دي آموزشي ساخت ويندوز ايکس پي:

اين سي دي قصد آموزش گام به گام ساخت يک ويندوز به صورت تصويري و کاملا گويا با تغيير تمامي قسمت هاي آن را در حد مايکروسافت دارد يعني در سطحي که بتوان يک ويندوز کاملا سفارشي با تمامي امکانات و ظاهر دلخواه را براي شرکت ها و يا کمپاني خاص به صورت کاملا حرفه اي(تاکيد ميشود در حد مايکروسافت)ساخت.ويندوز طراحي شده با روش اين سي دي مورد تاييد شرکت مايکروسافت مي باشد يعني قابل آبديت بوده.در اين سي دي آخرين نسخه تمامي نرم افزارها ،فايل ها و حتي عکس و آيکون هاي مربوطه جهت ساخت و دستکاري تمام قسمت ها ويندوز به همراه آموزش تخصصي آنها قرار داده شده است.

اين تغييرات شامل موارد زيرمي باشد:

1- آموزش تصويري تغيير آيکون تمامي قسمت هاي ويندوز

2- آموزش تصويري تغيير تمامي عکس هاي ويندوز

3- آموزش تصويري تغيير تمامي متون و حتي فارسي کردن 100% ويندوز

4- آموزش تصويري تغيير Boot Screen

5- آموزش تصويري تغيير Welcome Screen

6- آموزش تصويري تغيير تمامي صداهاي اختصاصي ويندوز

7- آموزش تصويري تغيير ظاهر محيط نصب ويندوز

8- آموزش تصويري ساخت نصب کاملاً خودکار و اتوماتيک ويندوز

9- آموزش تصويري ساخت نصب اتوماتيک درايورهاي صدا و گرافيک به همراه نصب ويندوز

10- آموزش تصويري تغيير و افزودن Theme ، Screen Saver ، Wallpaper و...

-11- آموزش تصويري افزودن نرم افزار دلخواه (به صورت اتوماتيک در مرحله نصب ويندوز)

12- Bootable بودن سي دي ويندوز طراحي شده

13- داشتن نامي تخصصي براي شرکت يا شخصي خاص مانند مايکروسافت در تمام قسمت هاي ويندوز

14- دستکاري تخصصي ريجستري ويندوز و بهينه سازي سرعت

15-و ده ها موارد ريز و درشت ديگر...

برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ زبر مراجعه کنید:

Aryan-0311
28-07-2008, 14:12
نصب اتوماتیک برنامه ها Almeza MultiSet 5.1 Build 320 آیادوست دارید یک دیسک نصب ویندوز ایکس پی بسازید که به صورت اتوماتیک سیستمرا بدون هیچ سوالی در مورد نام کاربری، سریال ویندوز، زمان و تنظیمات محلینصب کند؟ بعد از نصب ویندوز نیز نرم افزار های مورد نیاز شما به صورتاتوماتیک نصب، کی های مورد نیاز شما به رجیستری اضافه، درایور ها به روز وپک های مورد نیاز (مانند سرویس پک) نصب شوند؟
تمام این کار ها به راحتیقابل اعمال با نرم افزار Almeza MultiSet می باشند. Almeza MultiSet تمامدر خواست های مورد نیاز شما را به صورت اتوماتیک بر روی کامپیوتر های موردنیاز انجام می دهد. با این نرم افزار تنها کاری که شما انجام می دهید قراردادن سی دی از قبل ساخته شده در سی دی رام است و بعد از مدت زمان لازم شماسیستم خود را با تمام امکاناتی که نیاز داشته اید پیش رو خواهید داشت.
برخی از ویژگی های نرم افزار :
نصب یا تعمیر اتوماتیک ویندوز
نصب اتوماتیک هر نرم افزار ی بعد از نصب ویندوز
ایجاد دیسک بوت بدون نیاز به کاربر برای راه انداختن مراحل آن
قابل بازگشت به حال اول برای تنظیمات انجام شده اتوماتیک
قابل اجرا بر روی شبکه محلی و نصب اتوماتیک بر روی تمام سیستم های شبکه
دانلود همراه با آموزش نرم افزار در ادامه مطلب
مرحله اول برای تدوین ویندوز XP

در مرحله اول ما باید یک Answer File بسازیم که هنگام نصب ویندوز بتونه براش بایدها و نبایدهایی رو مثل نوع صفحه ، اندازه صفحه ،4. حالا این Deploy رو با استفاده از برنامه Winrar و یا خود ویندوز از حالت فشرده خارج می کنیم و فایل های داخل اون فایل اجرایی Setup Manager رو اجرا می کنیم .
زبان انتخاب ، سریال و ... رو تعریف کنه .
ما با استفاده از ابزاری که داخل خود سی دی ویندوز قرار داره به راحتی می تونیم یک Answer File جدید درست کنیم و توی دل ( داخل ) فایل های نصب ویندوز بندازیم .

1. ما در این مرحله نیاز داریم که یک درایو با حداقل 3 گیگ فضای خالی داشته باشیم . البته این مورد دلخواهه ولی اگر این سایز و بیشتر از این سایز داشته باشیم مشکلی پیش نخاهد آمد .

2. حالا تمام اجزای یک ویندوز XPکه دستکارینشده رو در داخل هارد کپی میکنیم .

3. حالا در فولدرهاش ، یک فولدری هست با نام Support که ما بعد از داخل شدن آن وارد پوشه Tools شده و حالا از بین فایل هایی که میبینیم فایل Deploy.Cab رو در دسکتاپ کپی می کنیم .

5. با اجرای فایل setupmgr صفحه ای باز میشود که به ترتیبی که نوشتم عمل کنید .
الف ) Next
ب ) گزینه Creat A New Answer File و انتخاب Next
پ ) گزینه Windows Unattended Installation و انتخاب Next
ت) گزینه Windows XP Professional و انتخاب Next
ث) گزینه Fully Automated و انتخاب Next
ج) گزینه No , This Answer File ... و گزینه Next
چ) مربع خالی را تیک بزنید و سپس Next

6. حالا صفحه تغییری میکند با اجزای زیاد . شما در این صفحه می تونید اطلاعاتی که میخواهید ویندوزتون داشته باشه رو تعیین کنید .
بدلیل کمی وقت و هم چنین دلخواه بودن موارد این صفحه توضیح مختصری میدم :
الف ) قسمت اول که اسم و شرکتی که دوست دارید بهش میدید
ب) قسمت Display Settings رو به هیچ عنوان دستکاری نکنید
پ) قسمت Time Zone تهران رو بگردید انتخاب کنید
ت) قسمت بعدیش که سریال هست ، یک سریال معتبر بهش بدید ( سریالی که نصب میشه ) این هم سریال پیشنهادی من :

b7r7p-j63jp-2j7vh-w3tdj-pdp7t يا JHJBY-RFR88-8F8G4-TPG8M-4Q67Y

ث) در کل اجزای Network Settings با توجه به نوع سیستم و کاربرد پر می کنید وبهتره به قسمت

ج) در قسمت Telepony هر چی می دونید وارد کنید
چ) در قسمت Regional Settings همه رو فارسی انتخاب کنید .
ح) به قسمت های بعدی هم طبق نظرتون اطلاعات بدید ولی به نظر من دست نزنید بهتره .

حالا کار ما تمومه . در صفحه روی Finish کلیک کنید . در صفحه ای که باز میشه در دسکتاپ فایلی با نام winnt.sif ذخیره کنید .

این فایلی که ساختیم Winnt.SIF اگر دقت کرده باشید مسائل مختلف رو هنگام نصب تعریف میکنه ، اما آیا این سوال پیش نمیآد که این فایل چه جوری میخواد توی ویندوز مسائل رو تعریف کنه ؟

حالا برید به اونجایی که ویندوز رو کپی کرده بودید توی هارد ، داخل فولدر معروف I386 بشید و Answer فایلی که ساخته بودید رو در داخل فولدر I386 کپی کنید . البته اگر سوال کرد که Yes و No داشت همون گزینه Yes رو انتخاب کنید .

آموزش نرم افزار Almeza Multiset

قبل از آموزش دوستان به این نکته توجه داشته باشید که بعد از اتمام کار با این نرم افزار ، هر عکسی که رو دسکتاپتون باشه به صورت Default روی ویندوز جدیدی که نصب می کنید ظاهر میشه .

اما نصب نرم افزار .
دوستان عزیز ، ببینید ، این نرم افزار میاد به صورت یک ضبط کننده ، نصب یک نرم افزار ما رو به صورت تصویری ضبط میکنه . بعد اگر کاربرد ترکیب با ویندوزش رو هم در نظر نگیریم میتونه کلی نرم افار رو در عرض 5 دقیقه نصب کنه .
اما ، ما برای Set کردن نرم افزار های دلخواه به صورت پیش فرض رو ویندوز ابتدا باید همه نرم افزارهایی که می خواهید در ویندوز جدید داشته باشیم را پاک کنیم .

راهنما :
نرم افزار مورد نظر دلخواهتون رو پاک می کنید . حالا از منو برنامه اون علامت مثبت سبز رو انتخاب می کنید و در صفحه ای که باز میشه فایل نصب نرم افزارتون رو انتخاب و ok می کنید .
حالا هیچ کلیک اضافه ای نباید بکنید . نرم افزار شروع به نصب میشه ، یعنی شما نصبش می کنید و Almeza ضبطش میکنه .
حالا مثلا شما 10 تا نرم افزار رو به همین منوال نصب می کنید . بعد از نصب همه نرم افزارهایی که میخواهید . حالا از منوهای برنامه بر روی Service و سپس بر روی Creat Disk کلیک می کنید .
در صفحه ای که باز شده گزینه اول Software رو انتخاب می کنید . حاالا فولدری میسازید و به برنامه میدید که در اونجا کارش رو انجام بده . بر روی Next کلیک کنید .
حالا در صفحه ای که هست لیست نرم افزارهای مورد نظر شما موجوده . روی تک تکشون کلیک می کنید و در حالی که پر رنگ هستند روی منو Edit کلیک کرده و گزینه Copy Folder را حتما حتما تیک می زنید . برای هر نرم افزار حتما این کار رو انجام دهید .
حالا بر روی Start کلیک می کنید . حالا تقریبا کار اصلی تمام شده .

2. الان یادتون هست ویندوزی که توی هارد بود وشما Answer فایل رو توش جایزگزین کردید ؟ اون رو در نظر داشته باشید .
اول از همه ابزار Bootable ساز رو كه فايلي با نامCDIMAGE.EXE ميباشد را باید در محلی که Almeza را نصب کردید در فولدر ISO که یک فایل کوچک داره کپی کنید .

حالا از منو Service گزینه Create Disk رو انتخاب کنید . حالا گزینه سوم یعنی Windows And Software رو انتخاب کنید . در صفحه ای که باز شده گزینه The Selected Answer File رو انتخاب کنید و سپس از
دکمه ای که داره ، روش که کلیک کنید ، باید اون Answer فایلی که با اسم winnt.sif توی دسکتاپ ساختید بهش بدید .

.:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:: 21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21 :file:///F:/Masomi/download/Almeza%20MultiSet%205.1%20Build%20320/amozesh_files/fff5ekfg57ihkuwlnrm7.jpg

حالا در این صفحه ای که هست، در جای خالی اول باید آدرس ویندوزی که توی هارد کپی کردید و توش اون فایل رو انداختید بهش بدید .
توی جا خالی دوم باید آدرس اون فولدری که توش برنامه های مورد نظرتون رو توسط همین نرم افزار ساختید . در قسمت سوم گزینه Make ISO Image رو فعال کنید و سپس Bootable رو انتخاب . در قسمت آخر محل ساخت ویندوز بوتیبل نهایی رو بهش بدید ، اوکی کنید و سپس 10 دقیقه طول میکشه که ویندوز شما آماده میشه .

silent-assassin
30-07-2008, 13:43
داش آموزش را خوب بخون آخر جوابت را می گیری.:10:

خوب خوندمش

ممنونم به خاطر آموزش اما شما هیت تاپیک را PDF کرده بودید دیگه؟
آموزش نصب نرم افزار هم همون روش سایلنت بود که همیشه و همه جا به درد نمیخوره و من روش معمولی رل میخوام.

ولی بازم ممنون.

ppmohsen
31-07-2008, 15:37
سلام
وقتي چيزي بلد نيستين لازم نيست تاپيك بزنين اطلاعات من خيلي خيلي بيشتر از شماست.
وقتمو تلف كرديد.

Samba
31-07-2008, 19:08
تغيي دادن system properties
در جاهاي مختلفي در همين سايت و همين موضوعات با هين مسئله پرداخته شده که زياد روش بحث نمي کنيم و فقط يه اشاره کوتاه مي کنيم اگه کسي مشکل داشت بگه تا بيشتر توضيح بدم
ميري يه فايل به اسم _sysdm.cp را پيدا مي کني و استخراج ميکني.با استفاده از restorator بازش مي کني
در قسمت bitmap تصاوير را اضافه يا به دلخواه تغيير ميدي.در قسمت dialog و string ميتوني متن ها و نوشته ها را تغيي بدي.در قسمت icon هم ميتوني آيکون ها را تغيير بدي.

تاتار عزیز اگه می شه لطف کنید بگید چطوری عکس دلخواهم رو تو System Propertis بزارم
با تشکر

Samba
31-07-2008, 19:09
سلام
وقتي چيزي بلد نيستين لازم نيست تاپيك بزنين اطلاعات من خيلي خيلي بيشتر از شماست.
وقتمو تلف كرديد.

اگه بلدی خب به ما هم یاد بده به قول معروف زکات علم آموختن اون به دیگرونه

mahdi7610
31-07-2008, 19:33
تاتار عزیز اگه می شه لطف کنید بگید چطوری عکس دلخواهم رو تو System Propertis بزارم
با تشکر
سلام دوست عزیز

آموزش تغییر لوگوی System Properties ( در خواستی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قرار دادن عکس و نوشته ی مورد نظر در پنجره System Peroperties ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

Samba
01-08-2008, 18:26
سلام دوست عزیز

آموزش تغییر لوگوی System Properties ( در خواستی ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قرار دادن عکس و نوشته ی مورد نظر در پنجره System Peroperties ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

خیلی ممنون مهدی جان از راهنماییت درست شد ولی یه سوال این فایل ini توی پوشه ی I386 هست یا نه اگه هست چه شکلی اگه جوابم رو بدی ممنون می شم

nafe-bandar
01-08-2008, 22:40
با سلام
نمیدونم کامپیوتر من چش شده؟!؟!؟
وقتی یه فایل رو واسه دانلود میزارم و میرم میره رو swich user که تا اینجا مشکلی نیست. ولی وقتی میخوام دوباره پسورد رو بزنم که برم تو ویندوز همش پسورد رو اشتباه میخونه. ریستارت که میکنم درست میشه حتی اگه بطور دستی برم سوییچ یوزر نمیشه
مشکل کجاست:)

mahdi7610
03-08-2008, 00:43
خیلی ممنون مهدی جان از راهنماییت درست شد ولی یه سوال این فایل ini توی پوشه ی I386 هست یا نه اگه هست چه شکلی اگه جوابم رو بدی ممنون می شم
سلام دوست عزیز

همه سوالات شما جواب داره . سوالی نیست که براش جوابی وجود نداشته باشه

اما اینجور سوالات نیاز به وقت بیشتری داره . و من خودم متاسفانه اصلا وقت جواب دادن به این نوع سوالات را ندارم . و در واقع چون این جور چیزها از نظر مادی سودی برای کسی نداره کمتر کسی وقت خودش را روی این جور چیزها می زاره

ولی خب من تا حدودی جواب سوال شما را می دم .

برای اینکه شما بتونید System Propertis را ویرایش کنید ابتدا باید فایل مربوط به اون را برای دستکاری پیدا کنید .
این فایل Sysdm.cpl هست .

برای اینکه بتونید این فایل را ویرایش کنید نیاز به برنامه Resource Hacker دارید که با اون این فایل را ویرایش کنید و هر بلایی که خواستید سر System Propertis بیارید .

و اگه میخواهید فایلی که ویرایش کردید را روی سی دی رایت کنید و موقع نصب ویندوز این System Propertis اختصاصی که خودتون درست کردید همراه ویندوز نصب شود باید کارهای زیر را انجام دهید .

ابتدا به سی دی ویندوز را باید داخل هارد کپی کنید و سپس داخل پوشه I386 رفته و دنبال فایلی به اسم زیر بگردید

با سرچ کردن محتوای I386 می توانید این فایل را سریعتر پیدا کنید .

بعد از پیدا کردن این فایل شما باید پسوند این فایل را که CP_ هست به rar تغییر دهید . با تغییر دادن پسوند فایل شما تبدیل به یک فایل فشرده rar خواهد شد که شما می توانید محتوای اون را که همان System Propertis استخراج کنید و سپس با برنامه
Resource Hacker ان را ویرایش کنید .

بعد از این که فایل را به طور کامل بر اساس سلیقه خود ویرایش کردید باید دوباره اون فایل را به صورت rar فشرده کنید و سپس بعد از فشرده کردن پسوند اون را از rar به CP_ تغییر دهید . و دوباره در همون پوشه I386 ذخیره کنید و بعد هم روی سی دی رایت کنید .

الان این عکسی که می بینید System Propertis سیستم خودمه که خودم اونا اختصاصی درست کردم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

Saeed-z
03-08-2008, 15:43
سلام دوست عزیز

همه سوالات شما جواب داره . سوالی نیست که براش جوابی وجود نداشته باشه

اما اینجور سوالات نیاز به وقت بیشتری داره . و من خودم متاسفانه اصلا وقت جواب دادن به این نوع سوالات را ندارم . و در واقع چون این جور چیزها از نظر مادی سودی برای کسی نداره کمتر کسی وقت خودش را روی این جور چیزها می زاره

ولی خب من تا حدودی جواب سوال شما را می دم .

برای اینکه شما بتونید System Propertis را ویرایش کنید ابتدا باید فایل مربوط به اون را برای دستکاری پیدا کنید .
این فایل Sysdm.cpl هست .

برای اینکه بتونید این فایل را ویرایش کنید نیاز به برنامه Resource Hacker دارید که با اون این فایل را ویرایش کنید و هر بلایی که خواستید سر System Propertis بیارید .

و اگه میخواهید فایلی که ویرایش کردید را روی سی دی رایت کنید و موقع نصب ویندوز این System Propertis اختصاصی که خودتون درست کردید همراه ویندوز نصب شود باید کارهای زیر را انجام دهید .

ابتدا به سی دی ویندوز را باید داخل هارد کپی کنید و سپس داخل پوشه I386 رفته و دنبال فایلی به اسم زیر بگردید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سرچ کردن محتوای I386 می توانید این فایل را سریعتر پیدا کنید .

بعد از پیدا کردن این فایل شما باید پسوند این فایل را که CP_ هست به rar تغییر دهید . با تغییر دادن پسوند فایل شما تبدیل به یک فایل فشرده rar خواهد شد که شما می توانید محتوای اون را که همان System Propertis استخراج کنید و سپس با برنامه
Resource Hacker ان را ویرایش کنید .

بعد از این که فایل را به طور کامل بر اساس سلیقه خود ویرایش کردید باید دوباره اون فایل را به صورت rar فشرده کنید و سپس بعد از فشرده کردن پسوند اون را از rar به CP_ تغییر دهید . و دوباره در همون پوشه I386 ذخیره کنید و بعد هم روی سی دی رایت کنید .

الان این عکسی که می بینید System Propertis سیستم خودمه که خودم اونا اختصاصی درست کردم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

خوب بود ، اما نمی شد جای عکسه این خانومه عکس دیگه ای باشه؟ :20:

mahdi7610
03-08-2008, 15:52
خوب بود ، اما نمی شد جای عکسه این خانومه عکس دیگه ای باشه؟ :20:
سلام

چون این کار را پارسال انجام داده بوم حال و حوصله ویرایش نداشتم .

شما به بزرگی خودتون ببخشید . :31:

موفق باشید.

mahdi7610
03-08-2008, 23:02
با سلام
نمیدونم کامپیوتر من چش شده؟!؟!؟
وقتی یه فایل رو واسه دانلود میزارم و میرم میره رو swich user که تا اینجا مشکلی نیست. ولی وقتی میخوام دوباره پسورد رو بزنم که برم تو ویندوز همش پسورد رو اشتباه میخونه. ریستارت که میکنم درست میشه حتی اگه بطور دستی برم سوییچ یوزر نمیشه
مشکل کجاست:)
سلام دوست عزیز

در این که کسی به سوال شما جواب نمی ده زیاد شک نکنید . چون شما سوال خودتون را جای مناسبی مطرح نکردید . ب

این تاپیک مربوط به ساخت و دستکاری سیستم عامل هست . بهتره سوال خودتون را داخل خود انجمن بحث ها مطرح بفرمائید .

یعنی در این قسمت

موفق باشید .

Aryan-0311
05-08-2008, 14:07
پس كسي ادامه نميده !!!
فقط مونده رو دست ام آرتي را بياريم.

Samba
05-08-2008, 18:50
با سلام من یه مشکل دارم اونم اینه که ویندوز رو کامل دستکاری کردم و تم هایی رو که تو سی دی ویندوز انداختم نصب میشه ولی توی Desktop propertis اونا رو نمی خونه در کل هم ویندوز هیچ نوع تمی رو غیر از تم خودش ساپورت نمی کنه
ممنون میشم جوابم رو بدید.
با تشکر

301
06-08-2008, 11:58
سلام
من زیاد از هک سر در نمی یارم ولی می دونم حتما تا حالا سی دی ویندوز فایل هاشو تغییر دادین:20:.
من بعضی از فایل ها رو تغییر دادم و دوباره داخل سی دی قرار دادم.
هنگامی که ویندوز رو از طریق بوت نصب می کنم بعد از فرمت کردن موقع کپی کردن فایل ها به فایل هایی که تغییر داده شده اند گیر می ده :41:ولی با این که skip می کنم تو روند نصب تاثیری نداره و بعد از نصب وقتی تو ویندوز می رم فایل ها تغییر کردن:5:.
من می خوام موقع کپی کردن فایل ها به فایل های تغییر داده شده گیر نده:41:.
پیشاپیش ممنون:40:.

Samba
06-08-2008, 19:23
مث اینکه کسی تاپیک رو پیگیری نمی کنه

mojtababahrami
15-08-2008, 16:29
اگه قصد اين رو داريد که يک ويندوز کاملا سفارشي با نام خودتون بسازيد و بتونيد همه تغييرات زير را بر روي آن اعمال کنيد به وبلاگ زير يه سري بزنيد

شما مي توانيد تمام تغييرات ريز و درشت زير را بر روي ويندوزتان انجام دهيد

*1- تغيير آيکون تمامي قسمت هاي ويندوز
*2- تغيير تمامي عکس هاي ويندوز
*3- تغيير تمامي متون و حتي فارسي کردن 100% ويندوز
4- تغيير Boot Screen
*5- تغيير Welcome Screen
*6- تغيير تمامي صداهاي اختصاصي ويندوز
*7- تغيير ظاهر محيط نصب ويندوز
*8- آموزش ساخت نصب کاملاً خودکار و اتوماتيک ويندوز
*9- آموزش ساخت نصب اتوماتيک درايورهاي صدا و گرافيک به همراه نصب ويندوز
10- تغيير و افزودن Theme ، Screen Saver ، Wallpaper،Pointer Mouse
*11- افزودن نرم افزار دلخواه و تغيير و ارتقاع نرم افزار هاي پيش فرض ويندوز (به صورت اتوماتيک در مرحله نصب ويندوز)
12- Bootable بودن سي دي ويندوز طراحي شده
13- داشتن نامي تخصصي براي شرکت يا شخصي خاص مانند مايکروسافت در تمام قسمت هاي ويندوز
14- دستکاري تخصصي ريجستري ويندوز و بهينه سازي سرعت
15-و ده ها موارد ريز و درشت ديگر...

Samba
18-08-2008, 09:56
برای تغییر دادن screen saver های ویندوز کافیست در پوشه I386 این را سرچ کنید (.sc_) و هر چه پیدا شد رو با وینرار باز کنید و با آموزشهای داده شده جایگذاری کنید

Samba
21-08-2008, 09:27
تغییر بوت ویندوز
-----------------------------
دوست خوبم جناب MB_DANGER نحوه تغییر بوت ویندوز را به طور کامل و به نحو عالی توضیح دادند.من هم یه راه دیگه را توضیح می دهم.
به پوشه I386 رفته و فایل_NTOSKRNL.EX و_NTKRNLMP.EX را کپی کرده و در جایی از سیستم ذخیره کنید.توسط برنامه WinRar
یا PowerArchiver اون را باز کرده و فایل درون اون را استخراج کنید.و حالا ادامه ماجرا....
اولین کاری که شما باید بکنین اینه که یه تصویر به صلیقه خود در هر اندازه ای و با هر برنامه ای که دوست دارید بسازید.این تصویر همان بوت شماست
سعی کنید که تصویرتان از اندازه 640در480 کمتر نباشد تا زیاد با افت کیفیت مواجه نشید.آنگاه این تصویری که من براتون آپلود کردم را دانلود کنید
این ،تصویراصلی بوت است که به هیچ عنوان نباید اندازه و کیفیت رنگ اون را تغییر داد.برنامه Photoshop را باز کنید و هم تصویر مال خودم و هم
تصویر خودتون که ویرایش کردین را وارد برنامه بکنید.آن وقت تصویر خود را انتخاب کنید و با Drag کردن به محیط تصویر اصلی بوت بیاورید
اگه درست انجام داده باشید می بینید که از کیفیت تصویرتان کاسته شده است.حالا باید اون را به صورتی که می گویم ذخیره کنید.
به منوی File رفته گزینه Save as را انتخاب کنید تا پنجره Save نمایش داده شود.فرمت BMP را انتخاب و بر روی گزینه Save کلیک کنید
در پنجره نمایش داده شده این گزینه ها را اتخاب کنید.(اگر به طور پیش فرض انتخاب نشده باشند)File Format=Windows
Depht=4 Bit
تا الآن تصویر اصلی بوت را ساخته اید.حالا توسط برنامه Restorator فایل ntoskrnl.exe را باز کنید به قسمت Bitmap رفته و بر روی گزینه 1
کلیک راست کرده، گزینه Assign را انتخاب کنید و عکس نهایی را جایگزین کنید و فایل را در انتها ذخیره کنید.تا اینجا کار تمام است و فایل بوت ساخته
شده است.حالا فایل _NTOSKRNL.EX را توسط PowerArchiver باز کنید و فایل ساخته شده با همان نام (ntoskrnl) جایگزین کنید.همین کار را
برای فایل NTKRNLMP.EX هم انجام بدین ولی یادتان باشد مبادا یه تصویر متفاوت دیگری را برای برای این فایل قرار بدید از همون تصویر ساخته
شده استفاده کنین.تصاویر در همه چیز برای دو فایل باید مثل هم باشند.(منظورم کیفیت رنگ ،شکل و اندازه تصویر)
شما برای اطمینان از درست بودن فایل می توانید در قسمت Safe Boot ویندوز اون را با استفاده از Restorator در مسیر
Windows\system32 ذخیره کنید سپس ویندوز را مجددا راه اندازی کرده و تغیرات را مشاهده نمایید.
اگه مشکلی داشتین در خدمتیم.راستی من این روز ها گرفتارم زیاد نمی تونم به اینترنت وصل بشم.اگه دیر به دیرمیام شرمندتونم.
چند نمونه هم براتون گزاشتم.
اینم لینکش

این که دانلود نمیشه مستقیم به سایت uploadr.com میره تاتار عزیز اگه میشه لینک دانلود رو عوض کن

Samba
23-08-2008, 17:11
چرا ادامه نمی دید
مونده در میکروسافت رو تخته کنیم:5:

TATAR.BonFire
23-08-2008, 19:04
اگه اقدام به نصب ویندوز کرده باشید،بعد از اینکه ویندوز فایل های مورد نیاز خود را برای نصب بارگزاری کرد،یه متنی مشاهده می کنید به نام End-user License که از شما می خواهد این را بخوانید تا از کم و کیف نرمفزار مورد نصب اطلاعاتی بدست بیاورید.که شما می توانید با زدن دکمه F8 به مرحله بعدی نصب بروید.حالا ما قصد داریم بگوییم که چگونه می شود آن را تغییر داد.برای این کار باید فایلی به اسم Eula.txt را از مسیر I386 پیدا و تغییرات لازم را اعمال کنید.

TATAR.BonFire
23-08-2008, 19:05
در قسمت های قبل چگونگی نصب نرمفزار را توضیح دادم و در آخر به مشکلاتی برخورد کردیم که با این روش حل نشد.مثلا خیلی ها دوست داشتن K-MEGA را نصب کنند(ازجمله خودم) که نمی شد ولی این بار با این روش این کار صورت می گیرد.این روش شبیه به روش قبل هست ولی به جای کد های قبلی یه نوع کد جدید وارد می شود.
برای نصب،تمام روش های قبلی را برید ولی این بار به جای کد S /NCRC /qn/ از کد verysilent /norestart/ (به فاصله بین کلمات وممیز توجه شود) استفاده کنید.(امتحان شده و درست نصب شد).این برای نصب نرمفزار های با فرمت EXE بود.برای نصب نرمفزار با فرمت MSI شبیه مراحل قبل ولی این کد q/ وارد شود.(بر روی نرمفزار Windows Live Messenger امتحان شده و جواب داد)

TATAR.BonFire
23-08-2008, 19:06
msiexec /Option <Required Parameter> [Optional Parameter]
Install Options
</package | /i> <Product.msi>
Installs or configures a product
/a <Product.msi>
Administrative install - Installs a product on the network
/j<u|m> <Product.msi> [/t <Transform List>] [/g <Language ID>]
Advertises a product - m to all users, u to current user
</uninstall | /x> <Product.msi | ProductCode>
Uninstalls the product
Display Options
/quiet
Quiet mode, no user interaction
/passive
Unattended mode - progress bar only
/q[n|b|r|f]
Sets user interface level
n - No UI
b - Basic UI
r - Reduced UI
f - Full UI (default)
/help
Help information
Restart Options
/norestart
Do not restart after the installation is complete
/promptrestart
Prompts the user for restart if necessary
/forcerestart
Always restart the computer after installation
Logging Options
/l[i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|x|+|!|*] <LogFile>
i - Status messages
w - Nonfatal warnings
e - All error messages
a - Start up of actions
r - Action-specific records
u - User requests
c - Initial UI parameters
m - Out-of-memory or fatal exit information
o - Out-of-disk-space messages
p - Terminal properties
v - Verbose output
x - Extra debugging information
+ - Append to existing log file
! - Flush each line to the log
* - Log all information, except for v and x options
/log <LogFile>
Equivalent of /l* <LogFile>
Update Options
/update <Update1.msp>[;Update2.msp]
Applies update(s)
/uninstall <PatchCodeGuid>[;Update2.msp] /package <Product.msi | ProductCode>
Remove update(s) for a product
Repair Options
/f[p|e|c|m|s|o|d|a|u|v] <Product.msi | ProductCode>
Repairs a product
p - only if file is missing
o - if file is missing or an older version is installed (default)
e - if file is missing or an equal or older version is installed
d - if file is missing or a different version is installed
c - if file is missing or checksum does not match the calculated value
a - forces all files to be reinstalled
u - all required user-specific registry entries (default)
m - all required computer-specific registry entries (default)
s - all existing shortcuts (default)
v - runs from source and recaches local package
Setting Public Properties
[PROPERTY=PropertyValue]
Copyright © TATAR.BonFire. All rights reserved
EMAIL:TATAR.BonFire@Hotmail.Com

Samba
24-08-2008, 17:45
با سلام خدمت همگی TATAR عزیز اگه میشه یه توضیح در مورد پست بالا بدید من که زیاد چیزی نفهمیدم
راستی چرا user خودتو عوض کردی :8:

TATAR.BonFire
24-08-2008, 18:17
پست بالايي يه كم به هم ريخته در اومده.كليك راست كن بعد left to right بزن بعد بخونشون.اين كدها همون هايي هستند كه توي winrar وارد ميكنيم.مثل s/ و چيز هاي ديگه.ئر واقع توضيخ داده كه مثلا s/ v يعني چه و چه كار مي كنه.راستي با اموزش بالايي نرمفزارتون نصب شد.مشكلي نداشت.
در مورد يوزر هم فكر كردم اين يكي قشنگه

Samba
25-08-2008, 10:11
با سلام خدمت تاتار عزیز نصب فایلهایexe به درستی انجام شد ولی اگه میشه لطف کنی و نصبmsi رو با مثال تصویری توضیح بدی

Samba
25-08-2008, 18:48
با سلام
چطوری میشه نوشته های توی انتخاب درایو یا در واقع قسمت پارتیشن بندی هارد رو دستکاری کرد اگه کسی هست جواب بده

mahdi7610
25-08-2008, 19:51
سلام

روشی که گفتم امیدوارم به دردتون بخوره

رفتن به حالت switch user به طور اتوماتيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

Samba
26-08-2008, 10:54
اگه میشه لطف کنید این یکیو جواب بدید
من نرم افزارهایی که تویsvcpack قرار می دم نصب نمی کنه
خواهشا اگه کسی هست این یکیو جواب بده لازم دارم:11:

TATAR.BonFire
26-08-2008, 14:55
با سلام خدمت تاتار عزیز نصب فایلهایexe به درستی انجام شد ولی اگه میشه لطف کنی و نصبmsi رو با مثال تصویری توضیح بدی
مثال تصویری نمی خواهد.اگه متوجه نشدی بگو تا بزارم.شاید شما قصد داشته باشید نرمفزار دلخواهی را با ویندور نصب کنید ولی فرمت اون msi باشه و کدهای قبلی برای نصب جوابگو نباشند.برای این کار تمامی مراحل کاری را که برای فرمت exe انجام داده اید برای اون هم انجام بدید ولی این بار از کد q/ استفاده کنید(در بیشتر نرمفزار های امتخان شده این کد جواب داده)البته ناگفته نماند برای برخی از نرمفزارهای با فرمت exe هم باید از این کد استفاده کرد.(برخی از نرمفزار های با فرمت exe در درونشون یه فایل که همون فایل اصلی نصب هست قرار داره که احتمالا برای کم حجم کردن یا ساختن فایل به روش خودشون از یه نرمفزاری برای این کار استفاده کرده اند.به همین دلیل از کد q/ استفاده می شود.)
در مورد کد های صفحه قبل باید بگویم که اگه کمی انگلیسی دست پا شکسته بلد باشید(که هستید)می توانید بفهمید.مثلا گفته شده کد q چه کاری می کند یا norestart به چه دردی می خورد که این کد در صفحه قبل برای نصب استفاده کردیم.بیشتر جنبه آشنایی شماست(که شما خودتون استاد ما هستید)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL ([URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

TATAR.BonFire
26-08-2008, 15:01
اگه میشه لطف کنید این یکیو جواب بدید
من نرم افزارهایی که تویsvcpack قرار می دم نصب نمی کنه
خواهشا اگه کسی هست این یکیو جواب بده لازم دارم:11:
هنوز کارمان با ماکروسافت تمام نشده.برای اینکه بخواهید نرمفزار های ساخته شده را همراه ویندور نصب کنید باید به ویندوز دستور نصب دهید.برای این کار فایل _svcpack.in را پیدا کرده فایل اصلی را از درونش بیرون بیارید و اسم نرمفزار ها را به ترتیب اسمشان(این کار بهتر هست) در زیر عبارت [SetupHotfixesToRun] تایپ کنید.سپس فایل جدید را جایگزین فایل قبلی کنید.مثل این یکی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL ([URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

Samba
26-08-2008, 17:39
با سلام خدمت تاتارعزیز و با تشکر به خاطر وقت گذازیت
تو ویندوز کریستال نرم افزارهایی با فرمت msi که تو svcpack هستند تو قسمت Run after اسم فایلو نوشته بعدشم اینو نوشته)/qn(

setup.msi /qn

Samba
26-08-2008, 17:50
[مثال تصویری نمی خواهد.اگه متوجه نشدی بگو تا بزارم.شاید شما قصد داشته باشید نرمفزار دلخواهی را با ویندور نصب کنید ولی فرمت اون msi باشه و کدهای قبلی برای نصب جوابگو نباشند.برای این کار تمامی مراحل کاری را که برای فرمت exe انجام داده اید برای اون هم انجام بدید ولی این بار از کد q/ استفاده کنید(در بیشتر نرمفزار های امتخان شده این کد جواب داده)البته ناگفته نماند برای برخی از نرمفزارهای با فرمت exe هم باید از این کد استفاده کرد.(برخی از نرمفزار های با فرمت exe در درونشون یه فایل که همون فایل اصلی نصب هست قرار داره که احتمالا برای کم حجم کردن یا ساختن فایل به روش خودشون از یه نرمفزاری برای این کار استفاده کرده اند.به همین دلیل از کد q/ استفاده می شود.)
در مورد کد های صفحه قبل باید بگویم که اگه کمی انگلیسی دست پا شکسته بلد باشید(که هستید)می توانید بفهمید.مثلا گفته شده کد q چه کاری می کند یا norestart به چه دردی می خورد که این کد در صفحه قبل برای نصب استفاده کردیم.بیشتر جنبه آشنایی شماست(که شما خودتون استاد ما هستید)

اختیار دارید ما همه شاگردیمو شما استاد
راستی تاتار عزیز وقتی من نرم افزارای با فرمت msi رو نصب میکنم (با همون روشی که شما گفتین) صفحه ای باز میشه که آموزشهای انگلیسی که شما ذاشتین رو نشون می ده مشکل از کجاست

TATAR.BonFire
26-08-2008, 19:16
بايد از كدي استفاده كنيد كه با نصب جور در بياد.(اگه ميشه اسم نرمفزار بگو تا امتحان كنم).از اين كد ها اسثفاده كن ببين كدومشون ميخورن
1=q/
2=qn/
3=S /NCRC /qn/
4=verysilent /norestart/
5=s/

Samba
27-08-2008, 09:55
با سلام به همگی
در پاسخ به اون دوست که گفته بود سی دی های MRT چطور silent نصب میشن باید بگم که در اون فایل
(svcpack.in_) باید جلوی برنامه هایی که فرمت exe دارند بنویسید (/verysilent)

اینم یه مثال

راستی تاتار عزیز وقتی من ویندوزو عوض میکنم(ویندوز خودم) توش Drag and drop غیر فعاله تو انجمنها مطرح کردم کسی نبود جواب بده :17:

Samba
27-08-2008, 09:58
بايد از كدي استفاده كنيد كه با نصب جور در بياد.(اگه ميشه اسم نرمفزار بگو تا امتحان كنم).از اين كد ها اسثفاده كن ببين كدومشون ميخورن
1=q/
2=qn/
3=S /NCRC /qn/
4=verysilent /norestart/
5=s/

تاتار عزیز microsoft .net framework هستش

TATAR.BonFire
28-08-2008, 08:42
تاتار عزیز microsoft .net framework هستش
اينكه فرمتش msi نيست.بعدم من microsoft .net framework 3 را با كد q/ به راحتي نصبش كردم.اگه سرعتت خوبه آخرين نسخش را دانلوئ كن

TATAR.BonFire
28-08-2008, 09:12
حتما تا حالا قصد داشتيد كه صفحه login را تغيير بديد كه براي اين كار شما مي بايست فايلي را كه ساختيد را در حالت safe mode سيستم در جاي مخصوصش قرار بديد و سيستم را دوباره راه اندازي كنيد تا ببينيد درست هست يا نه.كه اين وقت زيادي را ميگيره و سايد در برخي مواقع خراب از آب در بياد
براي اين كار فايل login كه ساخته ايد با هر اسمي يه جايي از سيستمتون قرار بديد(منظورم در هر درايوي يا پوشه اي)بعد به مسير زير برويد
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
روي winlogon كليك كنيد تا سمت راست فعال بشه سپس مسير فايلتون را در قسمت UIHost كپي كنيد و اسم فايلتون را بنويسيد.مثال
D:\TATAR\logonui.exe
با اين كار ديگر لازم نيست مشقت بالا را تحمل كنيد و با زدن switch user نتيجه را مشاهده كنيد

TATAR.BonFire
28-08-2008, 13:06
در این اموزش می خواهم روشی را توضیح بدهم که با استفاده از آن می توانید فایل بوتی را که ساخته اید با صرف کمترین زمان آزمایش کنید و ببینید که چگونه از اب در آمده است
برای این کار این پارامتر ها را در notepad تایپ کنید و با پسوند ini و با نام boot دخیره کنید

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows VistaXP Professional(TATAR.BonFire)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=tatar.EXE

به جای tatar اسم فایل خود را بنویسید(هر اسمی به جز ntoskrnl) .سپس boot.ini را که ذخیره کرده اید را در درایو سیستم عامل قرار بدهید.فایل بوت را هم در system32 قرار دهید
حالا شاید دوست داشته باشید به جای یک بوت چند تا داشته باشید.برای این کار باید بوت های مختلفی را به صلیقه خود درست و با نام های مختلف در system32 قرار بدهید سپس برای هر کدام از آنها این عبارت را زیر عبارات بالایی تایپ کنید

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows VistaXP Professional(TATAR.BonFire)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=tatar.EXE

که به جای tatar اسم فایل را می نویسید.البته به جای Microsoft Windows VistaXP PROFFESIONAL(TATAR.BonFire)هر چیزی که خواستید بنویسید
برای بگرداندن به حالت اول(حالت اصلی ویندوز)این عبارت را بعد از operating systems] تایپ کنید و پایینیها را حذف کنید

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Samba
30-08-2008, 08:30
دستت درد نکنه تاتار راستی می تونیم فایل رجیستری که تو پوشه ویندوز هست رو دستکاری کنیم واون رو ذخیره کنیم

Samba
30-08-2008, 08:33
اينكه فرمتش msi نيست.بعدم من microsoft .net framework 3 را با كد q/ به راحتي نصبش كردم.اگه سرعتت خوبه آخرين نسخش را دانلوئ كن

با تشکر از شما
من جدید ترین نسخه net frame work را روی سیستمم دارم از پیشنهاد شما ممنونم:11:

hossein67
31-08-2008, 10:50
تاپیک قشنگیه کاربرای فعالی هم داره
من تموم این کارهای شما رو خیلی وقت پیش انجام داده بودم ولی تنها کاری که نتونستم بکنم نصب نرم افزار همراه ویندوز بود آموزش هایی هم که برای نصب نرم افزار گذاشتید خوندم اما چیزی متوجه نشدم
میشه یه نفر آموزش نصب نرم افزار رو از اول به صورت کامل بزاره طوری که قابل فهم باشه.
خیلی ممنون.

Samba
31-08-2008, 17:05
تاپیک قشنگیه کاربرای فعالی هم داره
من تموم این کارهای شما رو خیلی وقت پیش انجام داده بودم ولی تنها کاری که نتونستم بکنم نصب نرم افزار همراه ویندوز بود آموزش هایی هم که برای نصب نرم افزار گذاشتید خوندم اما چیزی متوجه نشدم
میشه یه نفر آموزش نصب نرم افزار رو از اول به صورت کامل بزاره طوری که قابل فهم باشه.
خیلی ممنون.

دوست عزیز تو مبحث های قبلی در موردش صحبت شده ولی به صورت پراکنده اگه می تونی بگرد پیداش می کنی
ولی اگه نمی تونی بگو تا برات بذارم:31:

hossein67
31-08-2008, 21:15
دوست عزیز تو مبحث های قبلی در موردش صحبت شده ولی به صورت پراکنده اگه می تونی بگرد پیداش می کنی
ولی اگه نمی تونی بگو تا برات بذارم:31:

دوست عزیز من تموم صفحات این اپیکو خوندم اما چیزی از نصب نرم افزار نفهمیدم اگه ممکنه شما به صورت کامل و البته قابل فهم برام بزارید ممنون میشم
فقط قابل فهم باشه تموم مراحل کار توضیح داده بشه
خیلی ممنون

Samba
01-09-2008, 08:28
باشه فعلا سرم شلوغه حدود یکی دو روز ذیگه می زارم

ماه نزول قرآن بر همگان مبارک باد

manreza71
01-09-2008, 10:57
اقای تاتار دستت درد نکنه واقعا که کارت عالیه
چند تا سوال ازت داشتم چه جوری میشه ریجستری ویندوز را تغییر داد وهمراه سی دی ویندوز نصب کرد که تغییرات داده شده اعمال شود
2- نام ویندوز را چه جوری میشه عوض کرد ؟در سی دی نصب ویندوز هرچی دنبال این فایل میگردم پیداش نمی کنم

با تشکر فراوان از تاتار عزیز

Samba
02-09-2008, 09:37
با سلام خدمت همگی اینم آموزش نصب برنامه های کاربردی همراه ویندوز که یکی از دوستان تقاضا کرده بودن
فرمتش PDF البته فشردش کردم تا حجمش کم بشه

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Samba
02-09-2008, 09:40
اقای تاتار دستت درد نکنه واقعا که کارت عالیه
چند تا سوال ازت داشتم چه جوری میشه ریجستری ویندوز را تغییر داد وهمراه سی دی ویندوز نصب کرد که تغییرات داده شده اعمال شود
2- نام ویندوز را چه جوری میشه عوض کرد ؟در سی دی نصب ویندوز هرچی دنبال این فایل میگردم پیداش نمی کنم

با تشکر فراوان از تاتار عزیز

دوست عزیز جواب سوال اولت اینه که توی I386 این فایل پیدا کنید Regedit.exe بعد تغییرات لازم رو توش اعمال کنید و بعد جایگزین کنید
ولی سوال دومت واضح نیست واضح تر بگو جوابت رو بدم:5:

hossein67
03-09-2008, 09:34
آقا samba من آموزش شما رو خوندم همون چیزایی بود که تو صفحات قبلی هست. شما فکر کن تا اینجای کار که توضیح دادین انجام دادم بعدش چی؟
یعنی چه جوری باید نرم افزار ها رو تو سیدی ویندوز سوار کرد که همراش نصب بشه ؟
تو همه ی آموزشاتون فقط نصب silent نرم افزار توضیح داده شده چیزی در مورد سوار شدنش رو سیدی ننوشتید البته به جز یه مطلب که در باره پوشه svcpack و یه فایل به همین نام هست که اونم توضیح روشنی نیست
اگه ممکنه بقیه راه رو هم توضیح بدید
خیلی ممنون

Samba
03-09-2008, 13:09
با سلام خدمت شما دوست عزيز
شما بايد بعد از قرار دادن فايل هاي اجرايي خودتون در پوشه svcpack فايلي به اسم svcpack.in_ رو پيدا كنين و توي اون اسم فايلهاتون رو بنويسيد

Samba
03-09-2008, 13:11
اينم يه مثال
[Version]
Signature="$WINDOWS NT$"
BuildNumber=2600
MinorVersion=1
MajorVersion=5
[SetupData]
CatalogSubDir="\I386\svcpack"
[ProductCatalogsToInstall]

[SetupHotfixesToRun]
Clck.exe
Conv.exe
Fnts.exe
MPC.exe
ND32.exe
nero.exe
thm.exe
TRANS.exe
FOXIT.exe
yahoo.exe

manreza71
03-09-2008, 15:11
با سلام خدمت همه دوستان samba جون منظور من از اسم ویندوز این است که مثلا وقتی چندتا ویندوز روی کامپیوتر نصب میکنیم ووقتی که کامپیوتر را روشن میکنیم صفحه ای می اید که از ما می خواهد یک ویندوز را انتخاب کنیم که نام پیش فرض همه انها Microsoft Windows XP Professional است منظور من تغییر این اسم است البته تو سی دی ویندوز میگم ها نه بعد از نصب ....... با تشکر

hossein67
03-09-2008, 15:57
همه ی کارهایی که گفتید انجام دادم ولی نرم افزار ی نصب نشد

Samba
03-09-2008, 16:46
همه ی کارهایی که گفتید انجام دادم ولی نرم افزار ی نصب نشد

اخطار می ده چه علامتی داره یا بدون هیچ گونه علامتیه
من خودم شخصا نصب کردم و اون نرم افزارایی که تو لیست بودن همشون نصب شدن
یه بار با دقت تمام کارایی رو که انجام دادی چک کن ببین اشتباه نکردی

TATAR.BonFire
03-09-2008, 18:39
دست همتون درد نكه كه اين جور با علاقه ادامه دادين تا كار ها خوب جلو بره من فعلا سيستم ندارم مي خواهم بفروشم يكي ديه بخرم

Samba
03-09-2008, 22:30
دست همتون درد نكه كه اين جور با علاقه ادامه دادين تا كار ها خوب جلو بره من فعلا سيستم ندارم مي خواهم بفروشم يكي ديه بخرم

خواهش مي كنم محمد جون راستي يه سوال داشتم چطور ميشه تم پيش فرض ويندوز رو عوض كرد يعني وفتي ويندوز نصب ميشه اون تم آبي رنگ ويندوز نباشه بجاش تم خودمون باشه يه راه هست كه زياد ارزش نداره اونم اينه كه دو فايل luna.th_و luna.msyl_ (فك كنم اينا باشه)ژيدا كنيم و تم خودمون رو جايگزين كنيم ولي اين راه زيادجواب نميده اگه مي توني جواب بده

با تشكر

سجاد

asextor1
04-09-2008, 02:35
یه سوال . آیا میشه نرم افزار هایی که خودمون پرتابل کردیم رو هم نصب کنیم . یعنی نرم افزار پرتابل ما مثل اصل نرم افزار نصب بشه ؟

hossein67
04-09-2008, 09:21
تا اینجای کار فقط تونستم winrar رو نصب کنم
شما اگه فایل ستاپ winrar رو با خود نرم افزار winrar باز کنی میبینی که همون فایل هایی که بعد از نصب تو پوشه ی program file هست.
من نرم افزار هایی که همراه با ویندوز mrt نصب میشه رو نگاه کردم همشون این ویژگی رو دارن مثلا من نرم افزار jet audio رو یک بار به شیوه ای که شما گفتید silent کردم اما نصب نشد و اگه با res hak هم باز کنی می بینی با مال mrt فرق میکنه اما اگه اول نرم افزار رو نصب کنی بعد پوشه jet audio که تو program file هست به روشی که شما گفتید silent کنیم همراه ویندوز نصب میشه.
یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که تو ویندوزmrt همه ی نرم افزار هایی که از طریق اتوران نصب میشن داخل خود سیدی هست اما هیچ حجمی رو اشغال نمی کنه برای اینکه متوجه منظورم بشید سی دی mrt رو بزارید بعد تو نوار آدرس این رو تایپ کنید H:\I386\svcpack بعد اگه اونجا راست کلیک کنید و پروپرتیز رو انتخاب کنید میبینید پوشه svcpack نه تاریخ تولید داره و نه حجمی چه جوری این کاره کردن؟
یه سوال دیگه اینکه ان نرم افزار ها هم به صورت دستی قابل نصب هستند و هم به صورت سایلنت .اینو دیگه چه جوری انجام دادن؟

Samba
04-09-2008, 09:40
تا اینجای کار فقط تونستم winrar رو نصب کنم
شما اگه فایل ستاپ winrar رو با خود نرم افزار winrar باز کنی میبینی که همون فایل هایی که بعد از نصب تو پوشه ی program file هست.
من نرم افزار هایی که همراه با ویندوز mrt نصب میشه رو نگاه کردم همشون این ویژگی رو دارن مثلا من نرم افزار jet audio رو یک بار به شیوه ای که شما گفتید silent کردم اما نصب نشد و اگه با res hak هم باز کنی می بینی با مال mrt فرق میکنه اما اگه اول نرم افزار رو نصب کنی بعد پوشه jet audio که تو program file هست به روشی که شما گفتید silent کنیم همراه ویندوز نصب میشه.
یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که تو ویندوزmrt همه ی نرم افزار هایی که از طریق اتوران نصب میشن داخل خود سیدی هست اما هیچ حجمی رو اشغال نمی کنه برای اینکه متوجه منظورم بشید سی دی mrt رو بزارید بعد تو نوار آدرس این رو تایپ کنید H:\I386\svcpack بعد اگه اونجا راست کلیک کنید و پروپرتیز رو انتخاب کنید میبینید پوشه svcpack نه تاریخ تولید داره و نه حجمی چه جوری این کاره کردن؟
یه سوال دیگه اینکه ان نرم افزار ها هم به صورت دستی قابل نصب هستند و هم به صورت سایلنت .اینو دیگه چه جوری انجام دادن؟

اینو یادم نبود تو آموزشم بذارم بزودی آموزش کامل نصب نرم افزار مثل سی دی های mrt رو می ذارم

Samba
04-09-2008, 09:46
یه سوال . آیا میشه نرم افزار هایی که خودمون پرتابل کردیم رو هم نصب کنیم . یعنی نرم افزار پرتابل ما مثل اصل نرم افزار نصب بشه ؟

آره میشه ولی چرا این کارو می کنین مجموعه نرم افزارهای پورتیبل تو بازار زیاد هست به دردسر هم نمیفتید (برای نصب نرم افزارای خودتون)

تو انجمانها هم نرم افزارای پورتیبل هست یه سرچ کن پیدا می کنی

manreza71
04-09-2008, 13:33
مثل اینکه دوستان نمی تونن سوال مرا جواب بدن

یه بار دیگه میپرسم چه جوری میشه اسم پیش فرض ویندوز را عوض کرد منظور من این اسم است

Microsoft Windows XP Professional

manreza71
04-09-2008, 13:35
من تعدادی فونت دارم چه جوری اونا رو به ویندوزم اضافه کنم

manreza71
04-09-2008, 14:06
با سلام خدمت اقاhossen 67 تو نمی تونی جواب سوالای منو بگی چه جور اسم پیش فرض ویندوز را عوض کنم منظور من این اسم است

.................................................. .......................manreza71.................. ...........................................

hossein67
04-09-2008, 16:29
با سلام خدمت اقاhossen 67 تو نمی تونی جواب سوالای منو بگی چه جور اسم پیش فرض ویندوز را عوض کنم منظور من این اسم است

.................................................. .......................manreza71.................. ...........................................

دقیق نمی دونم اما فکر کنم باید تو این فایل ها دنبالش باشی
WINNT32.MSI
WINNT32A.DLL
WINNT32U.DLL
WINNT32.EXE
WINNT32.GID

manreza71
04-09-2008, 17:08
hossein67 ازبین اینا که گفتی احتمالا این دوتا یعنی

WINNT32A.DLL
WINNT32U.DLL

باشند ولی فکر کنم مربوط به مراحل نصب ویندوز هستند نه نام ویندوز لطفا اگه مطئن شدی مارو بی خبر نزاری
.................................................. .manreza71........................................ .....................