PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Character Setup شخصیت های کارتونی

RezaTayebiJ
13-01-2008, 16:05
یکی از کارهایی که توی اکثر پروژه های سه بعدی ای که توشون هستم پای من می افته Character Setup یا همون Rigging خودمون هست.
این مرحله باید به گونه ای انجام بشه که دست انیماتور رو هنگام متحرک سازی کاراکتر کاملا باز بذاره و اجازه ی خلاقیت رو بهش بده.
کارگردان پروژه انتظار Rig داشت که قابلیت های کارتونی مانند Squash & Stretch (کش و قوس هایی که شخصیت های کارتونی دارن) رو داشته باشه.

نمونه ی ساده ی Squash & Stretch در شکم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای حرکات صورت در گذشته از منحنی هایی (Curves,Lines ) استفاده می کردم که مرفرهای (Blend Shapes) صورت رو کنترل می کردن. اما اینبار کنترل هایی روی صورت گذاشتم که حرکات از روی صورت کنترل بشن. بطور مثال کنترل هایی که در کنار لبه های لب ها قرار دارن لبخند و ناراحتی رو کنترل می کنن. همانطور که در چهره ی انسان هنگامیکه گوشه ی لب ها به سمت بالا می رن احساس شادی و هنگامیکه به سمت پایین حرکت می کنن احساس ناراحتی...

ویدیوی زیر برخی خصوصیات این نوع character setup رو نشون می ده:
حجم ۷ مگابایت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همون ویدیو با کیفیت بهتر. ۲۳ مگابایت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hrgh2
13-01-2008, 16:33
جالب بود رضا جان
اما به نظر من استفاده از همون Morpher خیلی راحت تر و شاید هم بهتر در میاد
اما اینطور که شما هم کار کردید یک سری امتیازاتی داره که فکر میکنم کش و قوس دادن به کارها یکی از بهترین این خاصیتها است

meysammomeni
13-01-2008, 16:47
خيلي باهاله .
فقط يه اموزش مدلينگ صورت هم اگه بعدا تونستي بذار

RezaTayebiJ
13-01-2008, 17:27
جالب بود رضا جان
اما به نظر من استفاده از همون Morpher خیلی راحت تر و شاید هم بهتر در میاد
اما اینطور که شما هم کار کردید یک سری امتیازاتی داره که فکر میکنم کش و قوس دادن به کارها یکی از بهترین این خاصیتها است

این کنترل های روی صورت هم دقیقا همون Morpher ها رو کنترل می کنن. کنترل کردنشون هم راحت تر و سریعتر هست و هم اجازه ی خلاقیت بیشتری به انیماتور (خصوصا هنگام انیمیت کردن) می دن.

RezaTayebiJ
13-01-2008, 17:28
خيلي باهاله .
فقط يه اموزش مدلينگ صورت هم اگه بعدا تونستي بذار

مدل ها رو یکی دیگه ساخته.

Aminzikzak
13-01-2008, 17:33
سلام رضا ..
این همه کاراتکتر چرا عکس این دیوونه رو گذاشتی اینجا ... :))

RezaTayebiJ
13-01-2008, 17:44
سلام رضا ..
این همه کاراتکتر چرا عکس این دیوونه رو گذاشتی اینجا ... :))

سلام
باهاش احساس همذات پنداری می کنم :evil:

vbadvanced
13-01-2008, 19:33
آها. اینجا جاشه که داش رضا یه کل حسابی باهات بندازم:31:. یادته گفتی C4D تو انیمیت خیلی ضعیفه؟؟!!
یه نگاهی به اینجا بنداز....

Squash & Stretch:

Jiggle:

یه نگاهی به ویدیوهای لینک بالا بنداز.... توی ورژن 10.5 یه دفرمر دقیقا بنام Squash & Stretch اضافه شده که میتونی توی تنظیمات IK کاراکترت مستقیما و بطور اتوماتیک این افکتو هم اعمال کنی. بدون مورف و اینطور چیزا.

RezaTayebiJ
13-01-2008, 22:33
آها. اینجا جاشه که داش رضا یه کل حسابی باهات بندازم:31:. یادته گفتی C4D تو انیمیت خیلی ضعیفه؟؟!!

Squash & Stretch:

Jiggle:

یه نگاهی به ویدیوهای لینک بالا بنداز.... توی ورژن 10.5 یه دفرمر دقیقا بنام Squash & Stretch اضافه شده که میتونی توی تنظیمات IK کاراکترت مستقیما و بطور اتوماتیک این افکتو هم اعمال کنی. بدون مورف و اینطور چیزا.

فکر کنم قبلا یه بار راجب این مسئله صحبت کرده بودیم. آخرین باری که Cinema 4D رو از نزدیک دیده بودم چهار پنج سال پیش بود. اونموقع ابزارهای انیمیت خیلی ضعیفی داشت... یه مدت پیش گفتی Cinema 4D ابزارهای انیمیت قوی ای داره. همونموقع رفتم سایتش و دیدم محیط نرم افزار خیلی تغییر کرده و کلی ابزارهای جدید بهش اضافه شده. امکاناتی که به 10.5 اضافه شده خوب اما استاندارد هایی هستن که برخی نرم افزارهای دیگه از قبلا داشتن... حالا می شه به Cinema 4D به دید یه نرم افزار استاندارد برای انیمیت نگاه کرد... اما همه ی این نرم افزار تنها ابزار هستن و مهم خود کاربره...

hadi665
14-01-2008, 00:39
ممنونم رضا جان کارت واقعا درسته

Aminzikzak
14-01-2008, 01:33

Squash & Stretch:

Jiggle:

توصیه میکنم که کل نندازی ...
آخه این آقا رضا هنوز چیزی رو نکرده ... من میشناسمش... التماسش کردم یکی از کاراکترایی رو که ساخته بذاره (یه دختر بود) اما حاضر نشد.

RezaTayebiJ
14-01-2008, 12:39
ممنونم رضا جان کارت واقعا درسته
لطف داری هادی جان...

آخه این آقا رضا هنوز چیزی رو نکرده ... من میشناسمش... التماسش کردم یکی از کاراکترایی رو که ساخته بذاره (یه دختر بود) اما حاضر نشد.

این حرفا چیه دیگه امین؟!
اون دختره هنوز ناقصه و کلی ایراد داره. قیافش شبیه کاندولیزا رایسه! باید بشینم روش کار کنم...

راستی بچه ها می دونم اینترنت ها ذغالیه اما تنها دلیلی که این تاپیک رو گذاشتم همون ویدیو بوده...

hadi665
14-01-2008, 14:13
لطف داری هادی جان...

این حرفا چیه دیگه امین؟!
اون دختره هنوز ناقصه و کلی ایراد داره. قیافش شبیه کاندولیزا رایسه! باید بشینم روش کار کنم...

راستی بچه ها می دونم اینترنت ها ذغالیه اما تنها دلیلی که این تاپیک رو گذاشتم همون ویدیو بوده...

آره رضا جان
کارتو رو نمیکنی ! :13:
خوب بزار که ماهم ببینیم دیگه
حالا که امین گفته دیگه ما خیلی دلمون میخواد ببینیمش :31:
نگو هنوز کامل نیست ، بالاخره که کامل میشه که
شرمنده که بحث عوض شد :31:

vbadvanced
14-01-2008, 17:45

نه بابا ما کی باشیم که بخایم با آقا رضا کل بندازیم. اون مورد که گفتم فقط شوخی بود. تو درستی کارش هم که اصلا شکی نیست.
فقط خواستم یکم از حیصیت سینما فوردی دفاع کنم. آخه با شرکت Maxon یه جورایی ساخت و پاخت کردم.:31:

داش رضا ما چاکریم.:11:

بابا اون کاراکتراتم رو کن دیگه ملت ببینن.

amin-nomi
24-01-2008, 22:41
سلام
من مدتی است که با نرم افزار سینما فوردی کار میکنم.
تو وبلاگم چند نمونه بک گراند طراحی کردم و برای دانلود گذاشتم
امیدوارم خوشتون بیاد.

اگه واقعا کسانی باشند که تمایل به همکاری در زمینه ساخت تیزر و انیمیشن را داشته باشند صمیمانه استقبال خواهم کرد.

فعلا...

amin-nomi
24-01-2008, 22:42

amin-nomi
24-01-2008, 22:43

amin-nomi
24-01-2008, 22:48
منتظر کارهای دوستان عزیز c4d کار هستم.:20:

RezaTayebiJ
25-01-2008, 14:36
منتظر کارهای دوستان عزیز c4d کار هستم.:20:

دوست عزیز شما بهتره به vbadvanced که cinema4d خیلی خوبی هست پست خصوصی بزنی.

azorbet
31-01-2008, 17:50
ایت یارو تو ویدیو C4d چه شکمی داره! مثل ژله هست.خیلی باحال بود.