PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Tag های ترک های موسیقی

Kurosh
13-01-2008, 12:55
سلام دوستان...من دو تا سوال داشتم در مورد این تگ ها...

1-چرا بعضی تگ ها رو،گرچه از توی Properties آهنگ همه ی مشخصات رو حذف می کنیم،باز اسم اون سایت و تگش باقی می مونه و توی پلیر ها نمایش داده میشه؟ چه جوری میشه این جوری روی آهنگ تگ گذاشت؟ چه جوری میشه اونو برداشت؟

2-توی این نسخه ی جدید Winamp می تونیم Cover آلبوم یا آهنگ رو هم در صورت وجود،کنار پلیر ببینیم...(البته این قابلیت تو پلیرهای دیگه هم بود،ولی اینجا قشنگ تره)
اگه ندیدین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا من می خوام ببینم که این کاور رو چه جوری میشه رو آلبوم یا آهنگ گزاشت؟ آخه این آهنگ هایی که از اینا دارن،مثل همین بالایی،هیچ نشونی از اون عکس توی Properties یا دایرکتوری آلبوم و آهنگ نیست...پس چه جوری به خورد آهنگ دادن این عکس رو؟ من فکر کردم اگه عکس رو در محل آهنگ ها پیست کنیم،نشون بده،ولی این طور نشد...
یکی از دوستان گفتش که فقط سی دی های اورجینال از این چیزا داره توش،این سایتی هم که ازش دانلود کردی این آهنگو،از روی سی دی اورجینال ریپ کرده و این کاور باقی مونده توی آهنگ...
خب اگه این طوریه (که بعید می دونم باشه) اون کسی که سی دی اورجینال رو می زنه چه جوری این کارو می کنه؟

ممنون میشم جواب بدین...:11:

hossein2006
13-01-2008, 14:40
سلام دوست عزیز
در سمت راست قسمت لیست آهنگها روی آهنگ مورد نظر کلیک کن بعد گزینه View file info را انتخاب کن بعد از باز شدن پنجره مخصوص اکنون می توانید مشخصات فایل صوتی را عوض کنید در سر برگ Artwork می توانید عکس دلخواه خود را برای آهنگ یا آلبوم مورد نظر انتخاب کنید هر عکسی را که دوست داشته باشی می تونی اضافه کنی گزینه lod Artwork برای انتخاب عکس است
بعد از انجام این کارها اگه خواستی اسم سایت کاملاحذف بشه با ید به اسم خود فایل صوتی خودت هم توجه کن که اون را هم می دونی باید از F2استفاده کنی و اسم خود فایل صوتی را عوض کنی

Kurosh
13-01-2008, 15:12
ممنون از توجهت...ولی:

- این واسه فایل هایی که Artwork ندارن خوبه،می تونیم واسشون بزاریم،البته باز به خورد آهنگ نمیره،بلکه Winamp از Cover ی که تو محل آهنگ هست استفاده می کنه...

- اگه ویندوز عوض بشه،یا کلا" این آهنگ ها بره جای دیگه و توی سیستم دیگه،باز هم این عکس باهاش خواهد موند؟ این جوری که من امتحان کردم،اگه کاوری که تو محل دایرکتوری فایل save شده رو پاک کنیم،دیگه اون Artwork نشون داده نمیشه...
در صورتی که اون آهنگایی که دانلود کردم،بدون اینکه این عکس جایی وجود داشته باشه،توی Artwork Winamp میاد...این آهنگارو من تو یه سیستم دیگه هم که کپی کردم،باز این عکس باهاشون بود...در صورتی که فایل Jpg ی به این صورت در کل سیستم موجود نیست...پس این عکس رو از کجا میاره Winamp ؟

ضمنا" سوال اولم رو هم اگه بلد بودین جواب بدین....

hossein2006
13-01-2008, 15:28
کوروش جان
در همین قسمت View file info روی سر برگه های دیگه که بری می تونی تگها را ادیت کنی

Kurosh
13-01-2008, 15:38
کوروش جان
در همین قسمت View file info روی سر برگه های دیگه که بری می تونی تگها را ادیت کنی
بعد اون وقت این به طور دائمیه واسه آهنگ؟ یا فقط واسه Winamp ؟

hossein2006
13-01-2008, 16:10
به طور دائم است باز هم میگم باید به اسم خود فایل صوتی خودت هم توجه کنی که باید اون را با F2 عوض کنی

Kurosh
13-01-2008, 16:15
سلام
من با jetAudio بلدم امیدوارم به دردت بخوره . از سیر تا پیازش عوض کن حتی عکس خودت بزار
jetAudio رو باز کن موسیقی دلخواه هم باز کن F4 رو بزن و همه چیز
از جمله عکس بزار یا وردار یا همهرو پاک کن یا .............
موفق باشی جواب گرفتی بگو خوشحال میشم
نذاری بی خدا حافظی بری ............!
ممنون عزیز...
این جوری جواب میده،واسه آهنگ گزاشتم عکس رو...(تو جت) ، بعد با Winamp ]م بازش کردم،عکس بود...حتی عکس رو از اون جایی که لود کرده بودم ازش،وقتی پاک کردم،باز هم توی Artwork هست...ممنون...
البته من این قابلیت رو توی Jet Audio زیاد دوست ندارم...چون تو Lyric Viewer بازش می کنه و این یه کم دست و پا گیره...ولی تو این Winamp کنار آهنگ هست...
در کل ممنون...

ولی هنوز اون تگ هایی که هرگز از بین نمی رن رو کسی توضیح نداده...با نرم افزار خاصی درست میشن؟

Kurosh
13-01-2008, 16:18
به طور دائم است باز هم میگم باید به اسم خود فایل صوتی خودت هم توجه کنی که باید اون را با F2 عوض کنی
اسم اصلی آهنگ رو که درست می کنم...ولی تمام اون تگ هایی که واسه Artist و Title و Genre و ... هست رو با اینکه پاک می کنم،باز هم تو بعضی آهنگا،اسم اون سایتی که ازش دانلود کردم،یعنی همون تگ ها،میاد توی پلیر...

hossein2006
13-01-2008, 16:54
فدات بشم من با این روش مشکلم را حل می کنم بهتر روی تمام سربرگها بروی و مطمئن بشوی که همه چیزها را تغییر دادی بعد ok را بزن همه چیز حل میشه
Basic info
Id3v1
Id3v2

و در ضمن اگه فایلهای صوتی که می خواهی ادیت کنی زیاد باشه بهتر از نرم افزارهای مخصوص این کار کمک بگیری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Kurosh
13-01-2008, 17:04
حسین جون خیلی گلی،کمک بزرگی کردی بهم...دمت گرم...این نرم افزاره رو هنوز دانلود نکردم،ولی باید کامل باشه،از اسمش معلومه...

راستی،مثلا" توی اون عکسی که از Winamp اون بالا گزاشتم،این آهنگ،به صورت اورجینال،و بدون این که من دست بزنم بهش،عکس آلبوم فرودگاه اندی رو داره،حالا اگه من بخوام این عکس اورجینال رو عوض کنم هم با Jet و Winamp می تونم؟

کلی تشکر...

hossein2006
13-01-2008, 17:14
برای عوض کردن مطمئن هستم می تونی اما در مورد این که اگه اون فایل را به سیستم دیگه ائی منتقل کنی آیا باز اون عکس شما روش می مونه یا نه امتحان نکردم