PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمير فلش مموري هاي سوخته

صفحه ها : [1] 2

mahramasrar2
13-01-2008, 12:47
احتمالا اين مشكل ممكن است براي بسياري از دوستان پيش بيايد كه هنگامي كه فلش مموري خود يا همان
USB Flash Drive را از كامپيوتر جدا مي كنند احتمالا فراموش كنند كه آنرا safe يا stop كنند واحتمالا ممكن است مشكلي پيش بيايد

من هم دچار همين مشكل شده ام من فلش را از يو اس پي بيرون كشيدم واكنون كامپيوتر قادر به تشخيص يا حتي برقراري ارتباط با USB Flash Drive جديد من با حجم 4 گيگ نيست

مي خواستم بدانم بايد چه كنم ؟
آيا راهي براي تعمير يا پروگرم كردن چه توسط من يا متخصصان وجود دارد؟

متشكر مي شوم اگر كمك كنيد

مدلش هم TOSHIBA U3 SMART 4GB است

ببينم اينها نمايندگي ندارند؟ ضمنا من از كسي كه خريدم به من كاغذ گارانتي نداد

arira
12-02-2008, 02:05
منم همين مشکل رو دارم . کسي چيزي ميدونه

کاوه رسولی
23-02-2008, 10:13
فلاش من مدل Transcend هست من هم یه بار اشتباهی بدون Safe Usb کشیدم حالا دیگر به حالت Safe نمی رود یعنی روش راست کلیک می کنم به حالت Safe Usb نمی ره با چند سیستم هم امتحان کردم باز درست نشد حتی فرمت کردم باز هم درست نشد در ضمن وقتی روی درایو شناخته شده راست کلیک می کنم به جای Open یه سری حروف لاتینی می ده با ویروس کش هم چک کردم ویروس نداشت کسی می تونه کمکم کنه

grlearn
10-03-2008, 13:27
فلش مموری من هم مشکل داره
یعنی وقتی یه چیزی رو توش copy میکنم ایراد نمیده ولی وقتی میخوام اون فایل رو نصب کنم ارور میده و این مشکل فقط تو فایل های اجرایی و در فایل های تصویر یا متنی ارور نمیده
ویروس هم نداره و ویروس کش هم هیچ ویروسی پیدا نمیکنه و فرمت هم کردم ولی دوباره همان مشکل هست

rasool1
12-03-2008, 18:07
سلام دوستان برای دو دوست اول راهی هنوز بلد نیستم اما دو دوست دوم حتما فلش اونا ویروس داره شک نکنن

khoshkar
30-03-2008, 08:44
من يك فلش سوني گرفتم بار اول فرمتش كردم اما بعد از اون هر چه روي دستگاه ميندازم ميگه فرمت كنم ولي دستگاه بطور كامل نميتونه فرمتش كنه
اگه كسي ميتونه لطفا كمكم كنيد

Whansinnig
13-04-2008, 11:41
درمورد فلش مموري به مشكلي بر خوردم . كامپوتر اونو نميشناسه و تشخيص نمي ده . تا به حال هم بدون خارج شدن از برنامه ي اصلي اونو از كامپيوتر جدا نكردم كه بسوزه .

shahab_blaster
13-04-2008, 11:55
در فلش مموري ها وقتي سيستم قادر به شناسايي فلش نيست كه يا ولتاژ بيش از حد وارد فلش شده باشه يا اينكه اشتباهي روي پورت داده ولتاژ وارد بشه
بهتره فلش مموري رو با سيستم فرمت نشه اگه هم خواستيد فرمت كنيد با fat فرمتش كنيد نه بقيه فرمت ها

Whansinnig
14-04-2008, 09:26
در فلش مموري ها وقتي سيستم قادر به شناسايي فلش نيست كه يا ولتاژ بيش از حد وارد فلش شده باشه يا اينكه اشتباهي روي پورت داده ولتاژ وارد بشه
بهتره فلش مموري رو با سيستم فرمت نشه اگه هم خواستيد فرمت كنيد با fat فرمتش كنيد نه بقيه فرمت ها

ميشه لطفا بيش تر و ساده تر توضيح بدهيد . ( درمورد ولتاژ بيش از اندازه ؟ و ... ) ؟؟

shahab_blaster
14-04-2008, 10:53
ميشه لطفا بيش تر و ساده تر توضيح بدهيد . ( درمورد ولتاژ بيش از اندازه ؟ و ... ) ؟؟

پورت usb نهايتا 5 ولت برق داخلش جريان پيدا مي كنه تا جايي كه من اطلاع دارم وسايل طراحي شدن براي اين 5 ولت حالا حساب كن ولتاژ پورت به 6 ولت برسه در نتيجه اون قطعه ميسوزه
من خودم براي اينكه بتونم يه فلش رو بسوزونم اومديم بهش ولتاژ 12 ولت رو داديم تا اين وسيله بدبخت سوخت
يا اينكه ماردبوردت دچار مشكل ميشه جاي داده و برق رو پورت عوض ميشه هر وسيله اي كه نصب كني رو ميسوزونه مثلا چاپگر رو پورتش ميسوزه يا اسكنر

majid_cs
17-09-2008, 18:05
سلام.
دوستانی که فلش مموری آنها هنگام وصلکردن به کامپیوتر هیچ عکس العملی نشون نمیده احتمالا، فلششون مشکل سخت افزاری داره و باید قطعات داخلش رو عوض کنن.
اما در صورتیکه Led فلش شما روشن میشود ولی قادر به کار کردن با آن نیستید، به احتمال زیاد فلش شما نیاز به فلش شدن داره!
برای این کار برنامه فلش کردن رو میتونید از سایت تولید کننده دریافت کنید و مموری رو فلش کنید.

آنتی
23-09-2008, 19:45
به نام خدا
سلام خدمت اساتيد
چند نكته درباره فلش مموري كه بصورت تجربي بدست آوردم ولي مرجع علمي نداره خدمتتون عرض ميكنم
-مشكلات فلش مموريها 2 نمونه است كه در صورت اول سيستم فلش رو نميشناسه و درصورت دوم ميشناسه ولي يا باز نميشه يااينكه فرمت نميشه
-اگر سيستم فلش رو نشناخت (كه معمولا ًفلش خيلي گرم ميشه )كه فلش مموري تون سوخته و قابل تعمير نيست و تنها راه حل مراجه به شركت جهت گارانتي است
-اگر سيستم فلش رو ميشناسه ولي باز نميكنه احتمالاً سيستم ويروسيه
واگر قادر به فرمت كردن آن نبود روش زير را انجام بديد شايد نتيجه داشته باشد:
وصل کردم فلش مموری
2- کلیک راست بر روی my Computer
3- انتخاب گزینه manage و کلیک بر رویdisk management
4- در این قسمت بر روی ایکن فلش کلیک راست و فرمت را انتخاب کنید

- خيلي وقت ها گفته ميشود اگر فلش را فرمت كنيد يا EJECT نكنيد ميسوزه ولي من يك فلش كينگستون دارم كه هر چند روز يك بار فرمت مي كنم و موقع درآودن فلش از سيستم آن را EJECT هم نميكنم ولي توي اين دوسال آسيبي نديده (نتيجه اينكه اگر فلش جنس خوبي داشته باشه آسيب نمي بينه )
نهايتاً دوباره تاكيد مينكم اين مطلب مرجع علمي نداره و فقط نتيجه تجربه خودمه
موفق باشيد

Masоud
23-09-2008, 20:06
باس بفرستی نمایندگی تعمیر شه. راه دیگه ای نیست. من هم همین مشکل رو داشتم.

f00b
23-09-2008, 21:09
- خيلي وقت ها گفته ميشود اگر فلش را فرمت كنيد يا EJECT نكنيد ميسوزه ولي من يك فلش كينگستون دارم كه هر چند روز يك بار فرمت مي كنم و موقع درآودن فلش از سيستم آن را EJECT هم نميكنم ولي توي اين دوسال آسيبي نديده (نتيجه اينكه اگر فلش جنس خوبي داشته باشه آسيب نمي بينه )
نهايتاً دوباره تاكيد مينكم اين مطلب مرجع علمي نداره و فقط نتيجه تجربه خودمه
موفق باشيد

با این حرف کاملا موافقم من فلشم Pqi نزدیک 3 ساله دارمش و بدون Safe Remove ازسیستم جدا میکنم
هیچ مشکلی هم ندارم
:27::31:

H A M E D
25-09-2008, 06:37
دز اصل گزينه Safely Remove ويندوز كار خاصي انجام نميده.

اين برنامه چك مي كنه كه فايل و برنامه اي از آدرس درايو باز نباشه. اگر نيود كه پيغام ميده كه ميتونين درايو رو خارج كنين و اگر هم حالا به علت ويروسي بودن و يا هر دليل ديگه درايو مشغول باشه پيغام عدم موفقيت ميده و در نتيجه اگر فلش رو بيرون بكشيد ميسوزه.

البته خود من يه مادربرد داشتم كه يكي از پورتهاي USBش خراب بود. هر فلشي كه بهش ميزديم ميسوخت.
براي تعمير اين دسته از فلش ها هم راهي نيست. شركت هاي گارانتي كننده هم قادر به تعميرشون نيستن و در همه موارد اگه ايراد فيزيكي نبينن اون تعويض مي كنن.

amirj_ir
14-11-2008, 04:54
سلام من فلش مموریم یه برنامه اشتباهی داخل اون نصب شد از اون به بعد 8 گیگ شده 2گیگ و بیشتر نمی شناسه چه باید کرد.
باتشکر

ahmdnn
11-12-2008, 11:23
فلش مموری من یک گیگ بود اما بعد از مدتی استفاده دیگه بیشتر از 100 یا 120 مگ نمیتونم توش کپی کنم ..:41:

italy2006
11-12-2008, 12:22
خب دوستان من يه فلش مموري دارم كه دردش اينه كه يه سري فايل كه توش هست هر كاري مي كنم ژاك نمي شن فرمتش هم نميشه كرد.. راه كار چيست؟

stardust
12-12-2008, 22:06
فکر کنم بهترین راه اینه که از همون اول یه فلش خوب بگیریم که سیستم آنتی شوک داشته باشه

tafakor.net
14-03-2009, 20:29
با تعویض مقاومت های فلش میتونید امکان برگردوندن فلش را بالا ببرید

rezaabbaspour
13-04-2009, 00:15
دوستان جواب اين سئوالهادر قسمت مشكلات سخت افزاري و write protect داده شده

3124
21-04-2009, 01:28
HP usb disk storage format tool v2.0.6

rezaabbaspour
03-05-2009, 03:53
دز اصل گزينه Safely Remove ويندوز كار خاصي انجام نميده.

اين برنامه چك مي كنه كه فايل و برنامه اي از آدرس درايو باز نباشه. اگر نيود كه پيغام ميده كه ميتونين درايو رو خارج كنين و اگر هم حالا به علت ويروسي بودن و يا هر دليل ديگه درايو مشغول باشه پيغام عدم موفقيت ميده و در نتيجه اگر فلش رو بيرون بكشيد ميسوزه.

البته خود من يه مادربرد داشتم كه يكي از پورتهاي USBش خراب بود. هر فلشي كه بهش ميزديم ميسوخت.
براي تعمير اين دسته از فلش ها هم راهي نيست. شركت هاي گارانتي كننده هم قادر به تعميرشون نيستن و در همه موارد اگه ايراد فيزيكي نبينن اون تعويض مي كنن.

جالب بود علاوه بر جنس فلش خروجي usb و درستي اتصالاتش و حتي درست كاركردن مادربرد و ميزان ولتاژي كه به usb ميدهد در سوختن فلش تاثير دارد و ممكنه ممنكه با اين شرايط و كاركرد درست در كامپيوتري اصلا فلش صدمه نبيند
من همسايه ام موبايل فروش بود هرچي فلش نو دادم بعد از دو دقيقه سوختشو برام آورد و ميگفت تست كردم خرابند و در حقيقت سيستم ايشون خراب بود دوستان دقت فرمايند در صورت سوختن فلش از سيستم خود نيز مطمئن باشند و حالت safe remove را رعايت فرمايند باتشكر

nasser_pczone
04-05-2009, 19:47
من یه فلش 4 گیگ سونی دارم که یهو حجمش از 4 گیگ به 6 مگ کم شد.البته ویروس گرفته بود.هر کاریش کردم به حالت اول برنگشت.حتی فرمت کردم و ویروس رو گرفتم.جالب اینجاست از 6 مگ 2 مگ هم پر است ولی تو فلش چیزی نیست.حتی superhidden هم کردم ولی چیزی نیست.مشکل کجاست؟یه 2تا فایل هم توی فلش به اسم e2.cmd و autorun.inf کپی میشن تو فلش ولی نمیدونم چی هستند وتو فلش دیده نمیشن.
ممنون میشم راهنماییم کنید واسم مهمه اطلاعاتش

IceLord
04-05-2009, 20:28
این دو تا فایلی که گفتی ویروس هستن. شک نکن.
بهترین کار اینه که با یک ویروس یاب آپدیت شده چک کنی. مثلا kaspersky

abbas68
05-05-2009, 17:46
درمورد فلش مموري به مشكلي بر خوردم . كامپوتر اونو نميشناسه و تشخيص نمي ده . تا به حال هم بدون خارج شدن از برنامه ي اصلي اونو از كامپيوتر جدا نكردم كه بسوزه .
با سلام
من در اینجا هم میخواهم پاسخ این دوستمون رو بدم هم تمام کسانی که با فلش کار می کنن
چند نکته خیلی مهم
1.آیا فلش رو از جلوی کیس استفاده می کنید؟
(ممکن است سیم های usb به درستی متصل نشده باشد وباعث سوختگی آن شود)

2.آیا تا به حال از دو حالت read & write با هم استفاده کردین؟
( مثلا هم کپی کنی از هارد وهم کپی کنی به هارد از فلش که این عمل باعث سوختگی فلش میشه)

3.آیا به فلش فشار فیزیکی وارد شده؟
(چون ساختار فلش از icها است ممکنه باعث قطعی در پایه ها شودو...)

4.آیا به فلش فشار ولتاژی نیامده؟
(مثلا ولتاژ دستی به اون ندادین یا به سیستمی که power آن خراب متصل نکردین)

5.آیا مطمئن هستید ویروس ندارد؟
(اگر مطمئن نیستید آن رو به یک آنتی ویروس آپدیت شده متصل و اسکن کنید)
6.حتما در زمان اتصال به اون نگاه کنیدو دقت کنید آیا led یا چراغ اون کار می کنه یا نه؟
(اگه led روشن نمیشه یعنی سوخته یا ولتاژ به اون نمی رسه )

اگه مشکلی داشتید خبرم کنید:11::40::10:

aliali100326
22-05-2009, 14:21
با سلام
من در اینجا هم میخواهم پاسخ این دوستمون رو بدم هم تمام کسانی که با فلش کار می کنن
چند نکته خیلی مهم
1.آیا فلش رو از جلوی کیس استفاده می کنید؟
(ممکن است سیم های usb به درستی متصل نشده باشد وباعث سوختگی آن شود)

2.آیا تا به حال از دو حالت read & write با هم استفاده کردین؟
( مثلا هم کپی کنی از هارد وهم کپی کنی به هارد از فلش که این عمل باعث سوختگی فلش میشه)

3.آیا به فلش فشار فیزیکی وارد شده؟
(چون ساختار فلش از icها است ممکنه باعث قطعی در پایه ها شودو...)

4.آیا به فلش فشار ولتاژی نیامده؟
(مثلا ولتاژ دستی به اون ندادین یا به سیستمی که power آن خراب متصل نکردین)

5.آیا مطمئن هستید ویروس ندارد؟
(اگر مطمئن نیستید آن رو به یک آنتی ویروس آپدیت شده متصل و اسکن کنید)
6.حتما در زمان اتصال به اون نگاه کنیدو دقت کنید آیا led یا چراغ اون کار می کنه یا نه؟
(اگه led روشن نمیشه یعنی سوخته یا ولتاژ به اون نمی رسه )

اگه مشکلی داشتید خبرم کنید:11::40::10:

سلام من يك فلش كينكستون 4 گيگ دارم زدم جلوي كيس ديگه كامپيوتر نميشناستش بازش كردم چراغ داخلش روشن ميشه چكارش كنم تا كامپيوتر بشناستش راهنمايي كنيد ممنون ميشم

gladiator.shiraz
30-05-2009, 15:51
سلام
من یه فلش از یه مغازه خریدم بهم گفت از یو اس بی جلو استفاده نکن اگه سوخت شامل گارانتی نمیشه ..........حالا اگه سوخت از کجا میفهمن به جلو وصل شده ؟

masood2525
24-06-2009, 15:31
سلام يكي از دوستام يه فلش مموري برام آورده كه من به هيچ روشي نمي تونم فرمتش كنم مي خواستم ببينم با چه برنامه اي ميشه اونو فرمت كرد ؟؟؟؟
البته من مي تونم روش فايل كپي كنم و بردارم اما چون فرمت نيست بعضي اطلاعاتش مي پره ؟؟؟؟
فكر مي كنم به خاطر حجم زيادش به روش هاي معمول فرمت نميشه ((حجمش 600 گيگا بايت است)

malakhak
28-06-2009, 02:02
سلام يكي از دوستام يه فلش مموري برام آورده كه من به هيچ روشي نمي تونم فرمتش كنم مي خواستم ببينم با چه برنامه اي ميشه اونو فرمت كرد ؟؟؟؟
البته من مي تونم روش فايل كپي كنم و بردارم اما چون فرمت نيست بعضي اطلاعاتش مي پره ؟؟؟؟
فكر مي كنم به خاطر حجم زيادش به روش هاي معمول فرمت نميشه ((حجمش 600 گيگا بايت است)
این جور فلاش ها فرمت نمیشن اگر هم فرمت کنی دیگه کار نمیکنن
اگر مجبور هستی که فرمت کنی با ریسیور فرمت کن( اونایی که نمیتونن با کامپیوتر فرمت کنن این کار رو امتحان کنن) البته سعی نکن این کار رو بیشتر از 2 یا 3 بار انجام بدی
من یه 120 گیگ داشتم با داس فرمتش کردم شد 8 مگ هر کارش کردم درست نشد
یه روز اتفاقی با ریسیور فرمتش کردم کار کرد
البته اگه فقط چون اطلاعاتت میپره نیازی نیست فرمتش کنی:
در هنگام خرید به معتبر بودن مارک و اصلی بودن آن توجه فرمایید

malakhak
28-06-2009, 02:07
و البته به تمامی دوستانی که با فلاش مموری کار میکنن پیشنهاد میکنم که برنامه Autorun Virus Remover 2.3 Build 1006 را حتما دانلود و نصب کنن

58mohsen
12-07-2009, 19:20
با سلام خدمت دوستان عزیز
تعمیر انواع MP3 , MP4 , FLASH MEMORY رو انجام میدم اگه کسی هم کمک خواست درخدمت هستم
راجع به مطالب بالا بعضی از FLASH MEMORY ها ممکنه ویروسی بشن که با فرمت کردن مشکلشون حل میشه اما بعضی هاشونم باید تعمیر سخت افزاری بشن

arkboys
17-08-2009, 11:54
lسلام و خسته نباشيد من مي خوام بدونم نمايندگي ها با چه نرم افزار هائي تعمير فلش و مموري را انجام ميدن شما هم دوست عزي ميشه در مورد تعمير سخت افزاريش به من توضيح بديد

armankhs
06-09-2009, 11:39
دوستانی که فلش مموری تعمیر می کنن شماره تلفن یا ایمیل بدن

m_s_r_08
07-09-2009, 12:35
با سلام خدمت دوستان عزیز
تعمیر انواع MP3 , MP4 , FLASH MEMORY رو انجام میدم اگه کسی هم کمک خواست درخدمت هستم
راجع به مطالب بالا بعضی از FLASH MEMORY ها ممکنه ویروسی بشن که با فرمت کردن مشکلشون حل میشه اما بعضی هاشونم باید تعمیر سخت افزاری بشن
فلش من شناسایی میشه ولی می گه فضای خالی نداره مثل وقتی که توی سی دی رام خالی باشه
یه راهنمایی کنی تا تهش رفتم

saeedasg
08-09-2009, 15:41
سلام دوستان
من انواع فلش ممو ری هایی که در ویندوز شناسایی میشن ولی باز نمیشوند یا پیغام write protect میدن رو تعمیر می کنم .
اگه دوستان می خوان فلش هاشون رو تعمیر کنم باید اونو واسم پست کنند . هزینه تعمیر هم 1500 تومان هست .
این روش 98 درصد جواب میده .
دوستانی که می خوان به این آدرس ایمیل بزنن و شماره تلفنونشون رو بهم بگن تا هماهنگ کنم .
ertebat_e@yahoo.com
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Kiumars_H
23-12-2009, 13:06
امروز تونستم با کمک یه برنامه که سایت Transcend گذاشته بود ،فلش رو درست کنم

:10:حالشو ببرید اگه کارتون را افتاد 1 خدا خیرش بده کافیه
فلش هایی که توسط ویندوز 0 byte شناخته میشن
فلش هایی غیر قابل فرمت هستن
فلش هایی که ارور WriteOnly یا ReadOnly میدن
و کلاً فلش هایی که شما ازش ناامید شدین
البته اگه آی سی فلش سوخته باشه فکر نکنم این برنامه بتونه کمکی بهتون بکنه

همه این ها رو با این برنامه میشه درست کرد

لینک دانلود :

Code:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کار کردن با این برنامه خیلی ساده هستش
فلش بزنید به کامپوتر، برنامه رو باز کنید، سایز فلش دیسک رو انتخاب کنید،برید مرحله بعد، حالا دو تا گزینه داره که ازتون میپرسه که فایل های وو فلش رو پاک کنه یا نه
بعد Start رو بزنید،دوباره Start رو بزنید، حالا 1 دقیقه صبر کنید تا پیام کامل شدن تعمیر نمایش داده بشه

دقت کنید در حین اجرای برنامه باید به اینترنت متصل باشید و اینکه این برنامه فقط برای فلش های Transcend کار میکنه

saeedasg
29-12-2009, 15:28
سلام دوستان
بزودی آموزش تعمیر انواع فلش مموری رو براتون در این تاپیک و سایت خودم میزارم . به این روش 90% فلش مموری ها قابل تعمیر هستند . این آموزش به صورت 100 حرفه ای خواهد بود که در هیچ جایی به صورت رایگان آموزش داده نمیشود .

momk98
02-01-2010, 09:44
با سلام من سه تا فلش مموری توشیبا چینی بدون گارانتی خریدم هر سه را وقتی به کامپیوتر وصل میکنم و اطلاعات را روش میریزم مشکلی نداره ولی وقتی فلش را از کامپیوتر جدا کرده و دوباره وصل می کنم تمام اطلاعات را پاک میکنه لطفا اگر کسی میدونه مشکل این فلشها چیه جواب بده با تشکر

uh_1360
02-01-2010, 14:44
ممنون از همه دوستان که در این مورد همدیگه رو راهنمایی می کنن:11:

amir eshghi
05-01-2010, 15:55
دمتون گرم مرسی که برای حل مشکلای همدیگه به هم راهنمایی میدین

amir eshghi
05-01-2010, 16:31
من هم یک فلش 4G توشیبا u3 دارم وقتی فلش رو به کامپیوتر وصل میکنم اون رو میشناسه ولی وقتی که میخوام بازش کنم میگه باید فرمت بشه ومن هم فرمتش میکنم وتا 99 درصد پیش میره و بعد پیغام میده که قادر به فرمت کردن فلش نیست ویروس کش nod32 آپدت شدش هم نتونست کاری بکنه با نرم افزارهای alvandciti و OnLineRecovery فرمت نشد کسی میتونه راهنمایی کنه ویا اونو تعمیر کنه.

ash_ash_ash
05-01-2010, 22:24
عجب تاپیک باحالیه همه مشکلشون رو میگن ولی چیز مهمتر اینکه چرا کسی جواب نمیده خب اسمو به فقط طرح مشکلات فلش تغییر بدید دیگه مردم کارشون زودتر انجام بشه

fmps
06-01-2010, 14:08
سلام
لپتاپ فلش رو نمیشنایه unroconizable memory
و ارور code 43 رومیده
مشکل چیه؟

sogandshahreza
09-01-2010, 10:19
مرسي - ولي فلاشهايي كه فقط چراغشون روشن مي شه و لي ويندوز نمي شناسه قابل تعمير نيست با اين برنامه

miladtabrizy
13-01-2010, 23:39
دوست عزیز فلش شما سیستم عاملش پاک شده به سایت زیر بروید مشکلتون حل میشه
bazargani33.com

momk98
23-01-2010, 12:10
سلام من یه فلش 8 گیگ توشیبا دارم که وقتی توش اطلاعت می ریزم بعد وقتی در میارم دوباره میذارم تو سیستم هیچی توش کار نمیده و میگه فایل خراب شده ، واگر Folder توش باز کنم ، فایل های توی فولدر کلآ خراب میشن و شکلشون هم تغییر میده
اگر کسی را حلی برای من داره لطفا یه پیام بزاره

Afsoungar
25-01-2010, 17:09
برنامه HP USB DISK STORAGE FORMAT همه ی مشکلات نرم افزاری رو حل میکنه هر حجمی که میخواد باشه.{واسه خودم 600 هستش و هیچ مشکلی با این برنامه ندارم}برنامه اش خیلی ردیفه

pulp_fiction
27-01-2010, 18:06
درباره فلش هایی که از سیستم جدا می کنید و stop نمی زنید باید بگم تمام مارک ها دچار این مشکل نمی شن و فقط مارک apacer هست که میشه بدون stop کردن اون جدا کرد و در مورد اینکه چطوری رفع مشکل بشه باید بگم معمولا قسمت تغذیه فلش می سوزه اونم به این خاطر که برق اضافی داخل فلش جریان داره که با بیرون آوردن بیرون تغذیه دچار مشکل می شه البته اطلاعات داخل حافظه فلش پاک یا خراب نمی شه و هزینه تعمیر اینطور مشکلی هم 10000 تومن می باشد .

pulp_fiction
27-01-2010, 18:09
برنامه HP USB DISK STORAGE FORMAT همه ی مشکلات نرم افزاری رو حل میکنه هر حجمی که میخواد باشه.{واسه خودم 600 هستش و هیچ مشکلی با این برنامه ندارم}برنامه اش خیلی ردیفه

در مورد این که می گین حافظه فلش شما 600 گیا بایت باید بگم این حافظه واقعی نیست برای اثبات این موض.ع هم شما می تونید فلشتون با ابزارهای سرعت انتقال اطلاعات تست کنید و ببینید سرعت واقعی ندارن و اینم فراموش نکنین که در آینده usb مادربورد شما آسیب می بینه

Afsoungar
02-02-2010, 14:30
همتون یا با پارتیشن مجیک یا بهتر و ساده تر از اون از این برنامه استفاده کنین.البته دوستان تعمیرکار شرمنده که کار و کاسبیتون خراب میشه؟
hp usb disk storage format tool

-_|DeaTh-AnGeL|_-
09-02-2010, 17:52
ن هم یک فلش 8G سوني دارم وقتی فلش رو به کامپیوتر وصل میکنم اون رو میشناسه ولی وقتی که میخوام بازش کنم میگه باید فرمت بشه ومن هم فرمتش میکنم وتا 99 درصد پیش میره و بعد پیغام میده که قادر به فرمت کردن فلش نیست ویروس کش nod32 آپدت شدش هم نتونست کاری بکنه با نرم افزارهای alvandciti و OnLineRecovery فرمت نشد کسی میتونه راهنمایی کنه ویا اونو تعمیر کنه.
لطفا جواب هم بديد چون تو اين تاپيك 99.8% سواله و 0.2% جوابه
خوشحال ميشم جوابمو بديد

hatami1372
28-02-2010, 18:21
سلام
یه فلش 32 دارم
فایل هایی که میریزم توش فایل ها رو اجرا نمیکنه
چی کار کنم
هرکی پیشنهاد داره لطفا وخواهشا و التماسا یه ایمیل به من بزنه
saeidsoft72@yahoo.com

keratus
17-03-2010, 20:08
یه فلش 8 گیگ توشیبا دارم فایل اتورانش پاک شده و اطلاعات داخلش را نیاز دارم لطفا راهنمایی کنید

Juventus FC
23-03-2010, 12:00
آقا من فلش رو وقتي به Pc وصل مي كنم آيكون درايو مياد ولي وقتي روش كليك ميكنم ميگه بايد فرمت بشه وقتي فرمت هم ميكنه آخرشه ميگه windows was unable to camplete the format.در ضمن خواستم با داس هم فرمت كنم ولي بازم نشد يكي هم برنامه PartitionMagic را معرفي كرد كه با اون هم نتونستم كار كنم يعني سوخته.خواهشا كمك كنيد ديگه نميدونم بايد چيكار كن

rezankh
27-03-2010, 01:15
با سلام
من يک فلش مموري 32 گيگ Silicon Power خريدم وقتي به pc وصلش مي‌کنم چراغش روشن ميشه ولي پيغام زير رو ميده

USB Device Not Recognized در بالن گوشه پايين سمت راست دسکتاپ ظاهر ميشه و وقتي توي Device manager در قسمت Universal Serial bus controler رو نگاه مي کنم يک unknown Device اضافه ميشه که کاريش هم نميشه کرد.
به نظر شما اين فلش مموري قابل تعميير هستش و يا اينکه سوخته و نيز منظور از فلش کردن چي هستش؟
با تشکر از تمامي دوستان.

rezankh
27-03-2010, 01:26
با سلام
من يک فلش مموري 32 گيگ Silicon Power خريدم وقتي به pc وصلش مي‌کنم چراغش روشن ميشه ولي پيغام زير رو ميده

USB Device Not Recognized در بالن گوشه پايين سمت راست دسکتاپ ظاهر ميشه و وقتي توي Device manager در قسمت Universal Serial bus controler رو نگاه مي کنم يک unknown Device اضافه ميشه که کاريش هم نميشه کرد.
به نظر شما اين فلش مموري قابل تعميير هستش و يا اينکه سوخته و نيز منظور از فلش کردن چي هستش؟
با تشکر از تمامي دوستان.

Farshid-jan
28-03-2010, 15:58
سلام دوستان
منم یه فلش سیلیکون پاور 32 گیگ گرفتم که فایل رو وقتی کپی میکنی روی فلش هست اما زمانیکه فلش رو از پورت جدا و دوباره وصل میکنی هیچی توش نیست

البته اینم بگم که با اینکه چیزی توش نیست اما فضای فلش به اندازه حجم همون فایل اشغال شده
ضمنآ hiden هم نیستن. با برنامه های مختلف هم فرمت کردم

راستی کسی از دوستان میدونه این فلش مموری ها با چه برنامه ای پروگرم میشن؟؟

hamed_mob
28-03-2010, 17:25
با سلام

با تشکر از تمامي دوستان.

سلام.
من هم همین مشکل رو با فلشم دارم. البته من وقتی به پورت جلوی کیس یک کامپیوتر وصلش کردم اینطور شد و علتش هم این بود که اتصالات پورت یو اس بی کیس جابجا بود.
در این حالت من فکر میکنم که برای آی سی تغذیه یا قطعات مسیر تغذیه فلش مشکل پیش میاد و این پیغام رو در ویندوز میده. برای تعمیر سخت افزاری این مشکل هم نیاز به شماتیک برد فلش هستش و متاسفانه من برای فلش کینگ ستون خودم نتونستم شماتیکی پیدا کنم. دوستان اگر سایتی رو که این شماتیک ها رو داره و برای دانلود گذاشته سراغ دارن معرفی کنن. با تشکر

day777
16-04-2010, 13:03
سلام دوستان
منم یه فلش سیلیکون پاور 32 گیگ گرفتم که فایل رو وقتی کپی میکنی روی فلش هست اما زمانیکه فلش رو از پورت جدا و دوباره وصل میکنی هیچی توش نیست

البته اینم بگم که با اینکه چیزی توش نیست اما فضای فلش به اندازه حجم همون فایل اشغال شده
ضمنآ hiden هم نیستن. با برنامه های مختلف هم فرمت کردم

راستی کسی از دوستان میدونه این فلش مموری ها با چه برنامه ای پروگرم میشن؟؟

دقيقا من هم همين مشكل رو دارم.با نرم افزار هاي مختلف فرمتش كردم حتي low level format كردم .اما مشكل حل نشد.فكر كنم بهمنون تقلبي انداختن.

rickardo
17-04-2010, 22:55
من داخل فلش سیلیکون پاور 32 گیگ خودم فایل کپی میکنم و وقتی هم درمیارم و دوباره میزنم فایلها هستن و حتی چند تا موزیک اول هم پلی میشن اما بقیه دیگه اجرا نمیشه

خواهشن بزرگان و متخصصین سایت یه نظری بدن که چیکار میتونیم بکنیم

---------- Post added at 11:55 PM ---------- Previous post was at 11:53 PM ----------

در ضمن نرم افزار پروگرم کردن یا تعمیر فلش های Supertalent رو هم خواهشن بذارید یا معرفی کنید

reza5210
19-04-2010, 13:16
سلام من با فلش زیاد سروکله زدم این مشکل شما بخاطر غیر اصل بودن فلشتون میشه. بده به این بچه هایی که تعمیر میکنند تا یه آی سی ازش عوض کنن درست میشه. معمولا پر میشه و لی دری وری می نویسه یا نمیشه فایلارو بازکرد فرمت هم نمیشه اگر م بشه بسختی.

uones4u
21-04-2010, 09:22
سلام دوستان با این برنامه ای که براتون می زارم میتونید فلش مموری های Pqi رو خودتون تعمیر کنید فقط کافی که فلش تون رو به سیستم وصل کنید و برنامه رو اجرا کنید دیگه کار تمام تمومه فلشتون درست میشه.:8:

siavashsiavash
23-04-2010, 23:11
سلام
من یک فلش دارم که نه فرمت میشه نه دیگه باز میشه
این هم مشخصاتش از دوستان کسی هست راهنمای کند
Name: L2 4GB (USB2.0)
Logic Driver: L:\
VID&PID: Vid_4096&Pid_d629
Speed: high speed
VendorID: TwinMOS
ProductID: L2 4GB
Product Revision: 0.00
Vendor Description: TwinMOS
Product Description: L2 4GB
Serial Number: 8c71f0551795f1
با تشکر

meshkiposh2200
24-04-2010, 17:29
سلام من با فلش زیاد سروکله زدم این مشکل شما بخاطر غیر اصل بودن فلشتون میشه. بده به این بچه هایی که تعمیر میکنند تا یه آی سی ازش عوض کنن درست میشه. معمولا پر میشه و لی دری وری می نویسه یا نمیشه فایلارو بازکرد فرمت هم نمیشه اگر م بشه بسختی.

شما که با فلش زیاد سر و کار داری نمیتونی یه فکری به هال این فلش من بکنی:pny 8gb سرعت کپی هارد به فلش اولا 30 مگ بود و لی جدیدا امده زیر 1 مگ همه نوع فرمتی هم کردم .

اینم عکسش:

meshkiposh2200
24-04-2010, 22:54
سلام دوستان با این برنامه ای که براتون می زارم میتونید فلش مموری های Pqi رو خودتون تعمیر کنید فقط کافی که فلش تون رو به سیستم وصل کنید و برنامه رو اجرا کنید دیگه کار تمام تمومه فلشتون درست میشه.:8:

عزیر فایل پسورد داره لطف میکنی پسوردش هم بگی

uones4u
26-04-2010, 08:50
عزیر فایل پسورد داره لطف میکنی پسوردش هم بگی دوست من پسوردش

meshkiposh2200
26-04-2010, 19:31

اقا دمت گرم:46: عجب برنامه ای بود فلش من را که تا حدوی احیاء کرد

uones4u
29-04-2010, 08:48
بازم سلام دوستان این بار نرم افزار تعمییر فلش مموری های kingmax رو براتون آماده کردم :8::8::8:

sir.iman
30-04-2010, 14:15

بسیار برنامه عالی و کارآمدی بود. قبل از اجرا برنامه فلش مموری pqi خودتون رو به کامپیوتر متصل کنید. برای اجرا راست کلیک و run as administrator کنید.

hasanr
21-05-2010, 16:55
با سلام خدمت دوستان عزیز

سلام
من یک فلش 16 trancend دارم که وصلش کردم به یک کامپیوتر که سیمهای یو اس بی جلوش اشتباه بودن . حالا سیستم خودم فلش رو نمیشناسه و فلش داغ می کنه . اطلاعات توش رو هم حیفم میاد حذف بشن . آیا راهی هست که فلش درست بشه . اگر شما تعمیر کننده هستید آدرس دارین که بیارم خدمتتون .
ممنونم

hamidreza777
05-06-2010, 13:00
فلش سونی من که وقتی وصل میکردم درایوش میومد ولی باز نمیشد و فرمت هم نمشد رو با برنامه ای که آدرس رو دادم فرمت کردم درست شد.

hamid_200930
07-06-2010, 11:43
lop[jklkljl;kl;;l;ll;

golabi2
10-06-2010, 11:39
سلام
یکی ازاین فلش 600 گیگی ها برام از جوانرود گرفتن،هر چی اطلاعات میریزم توش به محض جدا شدن از کیس پاک میش وفقط پوشه های خالی می مونن!!!البته میدونم تقلبی و عملا همچین حجمی تو بازار نیست،ولی گفتم شاید بشه حداقل از یه مقداری از حمش استفاده کرد به همین خاطر گفتم شاید شما راهی بلد باشین که بتونم فرمتش کنم!آخه فرمت نمیشه!

REGISTERED-USER
11-06-2010, 19:41
سلام
یکی ازاین فلش 600 گیگی ها برام از جوانرود گرفتن،هر چی اطلاعات میریزم توش به محض جدا شدن از کیس پاک میش وفقط پوشه های خالی می مونن!!!البته میدونم تقلبی و عملا همچین حجمی تو بازار نیست،ولی گفتم شاید بشه حداقل از یه مقداری از حمش استفاده کرد به همین خاطر گفتم شاید شما راهی بلد باشین که بتونم فرمتش کنم!آخه فرمت نمیشه!

اونا قلابی اند اصلا 30 مگ هم مموری داشته باشه خدا رو شکر کن :27:

sepehrsaffari
18-06-2010, 22:59
سلام دوستان
یه فلش 16 گیگ silicon power دارم که درایوش شناسایی میشه اما باز نمیشه فرمت هم نمیشه؟؟؟؟؟؟
کسی میتونه کمک کنه؟؟

amd>intel
19-06-2010, 09:38
این برنامه رو امتحان کنید

sepehrsaffari
19-06-2010, 12:16
این برنامه رو امتحان کنید

ممنون دوست من ولی جواب نداد.

golabi2
19-06-2010, 17:49
اونا قلابی اند اصلا 30 مگ هم مموری داشته باشه خدا رو شکر کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
اصلا اینا چه جوری کار میکنن؟!

salamaqmehdi
28-06-2010, 18:16
فلش هایی که حجم زیادی نشون میدن مثل سیلیکون 32 رو هیچ جوری نمیشه ازشون استفاده کرده؟
حتی با تعمیرات سخت افزاری؟

sar89
21-07-2010, 10:54
سلام فلش منو اصلن کامپیوتر نمیخونه باید چیکارش کنم میشه راهنماییم کنید ممنون

arshia890
26-07-2010, 01:19
با سلام خدمت اساتید، من یک فلش سلیکون پاور 8 گیگ دارم که 2 سالی به خوبی کار میکرد ولی حالا به محض اتصال به یو اس بی شناسایی میشه ولی ظرفیتش 8 مگ شده، فرمت کردم بازهم درست نشد. لطفاً راهنمایی بفرمایید چه کاری باید انجام بدم؟

TirEur
30-07-2010, 15:21
سلام دوستان برنامه برای تعمیر فلش pny می خوام ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی وصلش میکنم ایکونش کم رنگه و پیغام insert dick .... رو میده
فکر کنم frimware رش پاک شده یه برنامه تو مایه های jet flash online recovery می خوام برنامه falsh memory tool kit هم اصلا نمیشناسه فلش رو

ssima
03-08-2010, 18:47
سلام
من یه فلش مموری transcend 2GB دارم که دیگه نمی تونم بازش کنم و پیغام میده که دیسک را وارد کنید.
فلشم روشن میشه، گرم هم میشه و درآیوش هم میآد! نباید کامل سوخته باشه نه؟!!!!
این برنامه OnLineRecovery v1.0 رو دانلود کردم و اجرا ولی هیچ تاثیری نداشت! و این پبغام رو میده!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی این برنامه با سرعت کم اینترنت هم جواب میده؟

لطفا راهنمایی کنید! یعنی دیگه امیدی به فلشم نیست؟ یه چیزایی هم توش بود که می خواستم!!:41:

tatu4246
19-09-2010, 10:46
سلام
من یه فلش 8 گیگ Kingmax دارم که اشتباها وسط کپی از سیستم جدا کردم الان دیگه سیستم اون رو نمی شناسه
همه جور برنامه ای هم امتحان کردم
یعنی واقعا نمیشه هیچ کاری براش کرد ؟؟؟؟

BLACK-BLACK
24-09-2010, 14:07
عزیزانی که میخان فلششون درست شه یه سر به وبلاگ من بزنن

hadi e
26-09-2010, 20:46
سلام به همه ی دوستان عزیز
من هم دو تا فلش دارم یکیش trancend 8 GB که وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از چند لحظه هم خیلی داغ میشه
البته فکر کنم از آی سی هاش باشه که بیخیال اون شدم چون برای تعمیرش شماتیکش نیازه که ندارم
و اما یکی دیگه دارم Z- cyber 8GB که این یکی بعد از وصل کردن فقط چراغش روشن میشه و چشمک میزنه اما روی سیستم هیچی رو نشان نمی ده حتی توی mmy computer هم درایوش بالا نمی یاد که این رو هم فکر کنم پروگرام باید بشه اما بازم برنامه اش رو ندارم
دوستان اگه کسی برمامه ی پروگرام و شماتیک داره بزاره تا استفاده کنیم یا حداقل یه سایتی معرفی کنید ممنون میشم

BLACK-BLACK
26-09-2010, 21:24
من هم دو تا فلش دارم یکیش trancend 8 GB که وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده و بعد از چند لحظه هم خیلی داغ میشه
البته فکر کنم از آی سی هاش باشه که بیخیال اون شدم چون برای تعمیرش شماتیکش نیازه که ندارمقط چراغش روشن میشه و چشمک میزنه اما روی سیستم هیچی رو نشان نمی ده حتی توی mmy computer هم درایوش بالا نمی یاد که این رو هم فکر کنم پروگرام باید بشه اما بازم برنامه اش رو ندارم
دوستان اگه کسی برمامه ی پروگرام و شماتیک داره بزاره تا استفاده کنیم یا حداقل یه سایتی معرفی کنید ممنون میشم

کارش از برنامه گذشته

اگه درایورش نمیاد و به احتمال زیاد پیغام USB Not Recognized رو میده باید کنترلرش تعویض شه.

میتونم بدونم که برای تعمیر ای سی سوخته نقشه شماتیک به چه دردی میخوره لطفا توضیح بدید ماهم بدونیم!
تنهاچیزی که نیازه کنترلر هم مدله که لحیم میکنی جای این یکی.

hadi e
27-09-2010, 18:53
دوست عزیز فکر کنم اینجا جای توضیحات فنی و تخصصی نیست بهتره برای مشکل دوستان کاری کنیم اگه سایت یا شماتیک داری بزار خیلی نیازه مخصوصا برای تعمیر سخت افزاری
اگر هم دوست داری از نظر تخصصی با هم صحبت کنیم من امشب بهت یه مسیج آف میزنم هماهنگ میکنم

alireza1411
27-09-2010, 21:38
البته فکر کنم از آی سی هاش باشه که بیخیال اون شدم چون برای تعمیرش شماتیکش نیازه که ندارم
و اما یکی دیگه دارم Z- cyber 8GB که این یکی بعد از وصل کردن فقط چراغش روشن میشه و چشمک میزنه اما روی سیستم هیچی رو نشان نمی ده حتی توی mmy computer هم درایوش بالا نمی یاد که این رو هم فکر کنم پروگرام باید بشه اما بازم برنامه اش رو ندارم

ببینم لابد اون 8 گیگه سری وی ده هم هست. من از اونا دشاتم و سه بار تعویضش رو هم استفاده کردم و دقیاق مثل مال شما بعد از یه مدتی الکی داغ میکرد و سوخته بود کلا.

اصلا مدلای جالبی نبوده ولی سری های بعدی ترنسند این مشکل رو نداره خدا رو شکر. یه 4 گیگ وی 30 دارم هیچ وقت تاحالا گیر نداشته.

BLACK-BLACK
27-09-2010, 23:17
دوست عزیز فکر کنم اینجا جای توضیحات فنی و تخصصی نیست بهتره برای مشکل دوستان کاری کنیم اگه سایت یا شماتیک داری بزار خیلی نیازه مخصوصا برای تعمیر سخت افزاری
اگر هم دوست داری از نظر تخصصی با هم صحبت کنیم من امشب بهت یه مسیج آف میزنم هماهنگ میکنم

چون جای بحث تخصصی نیست باید شماتیک گذاشت؟؟؟!!!!(ازون حرفا بودا)

بیا اف بده ما که هستیم.اینم ایدی:iran_muscle_cars@ymail.com

در هر حال رادیو تلویزیون که نمیخای درس کنی شماتیک بخاد یه چیپه ورش میداری یکی دیگه میندازی جاش

شما میخای پیرنتو عوض کنی نمیری که امار دقیق مسیر رگهای خونی بدنتو بگیری که!

sasia09
13-11-2010, 14:34
سلام. آقا فلش من نسوخته فقط خیلی کنده یعنی یه فایلی که باید 30 ثانیه کپی کنه 3 دقه کپی میکنه چیکارش کنم؟ فرمتشم کردم 1000 بار D‏: تمامی راه حلا رو بهم بگین البت اگر زحمتی نیست. مدل فلش:ProMax ‎8GB

BLACK-BLACK
14-11-2010, 17:53
از اول همینطور کند بوده؟

amir.ghm
15-11-2010, 04:52
سلام دوستان و دوست عزيز!!

من مشكل اينكه ويندوز فلش رو نمي شناسه رو حل كردم (please insert a disk on drive)

البته از راه هاي مختلفي اين اتفاق ميوفته!

اينم راه حل:

right Click On MyComputer
Click manage
click on disk management
Please Wait.... :ِِD
find your flash drive
Right Click On it
Click Format

به همين سادگي!!

در ضمن اعلام مي كنم فلش در اين حالت(البته در اكثر موارد) نسوخته! بلكه تبديل به فرمتي ناخوانا براي ويندوز شده! (يعني غير fat و ntfs و اينا)
مدل فلشمم: kingmax 4GB

دوستان اگه نشد partition Magic و يا فرمت با سيستم عامل لينوكس رو امتحان كنند، ايشالا كه جواب مي ده!

موفق باشين

amir.ghm
15-11-2010, 04:53

من مشكل اينكه ويندوز فلش رو نمي شناسه رو حل كردم (please insert a disk on drive)

اينم راه حل:

Click manage
click on disk management
find your flash drive
Right Click On it
Click Format

به همين سادگي!!

در ضمن اعلام مي كنم فلش در اين حالت(البته در اكثر موارد) نسوخته! بلكه تبديل به فرمتي ناخوانا براي ويندوز شده! (يعني غير fat و ntfs و اينا)
مدل فلشم: kingmax 4GB
دوستان اگه نشد partition Magic و يا فرمت با سيستم عامل لينوكس رو امتحان كنند، ايشالا كه جواب مي ده!

موفق باشين

sasia09
15-11-2010, 08:39
آره دوست عزیز این فلش از همون اول کند بود، یعنی مال من اینجوریه یا کلا این برند همینجوریه؟!!

senaps
15-11-2010, 11:34
سلام رفقا....
من یه سفلش سونی 4 gigi دارم که پارسال مثل خر برام کار میکرد....
الان حدود دو سه ماهی بود که اصلا بهش دست نزده بودم و تو کشوم قایمش کرده بودم...بعد از چند روز بردشن به دانشگاه(بدون یانکه وصلش کرده باشم!) میبینم که دیگه کار نمیده.....

اینو هم بگم که اخرین باری که با سیستمم باهاش کرا کردم،ویندوز 7 یه پیغامی اورد که من فیکس کردن رو زدم و بعدش هم معمولی کارهام رو کردم....
بعد از چند روز الان میبینم که کار نمیده....
یعنی چراغش کلا روشن نمیشه....
از این کشوییهاست که یه تکمه داره پشتش ....

BLACK-BLACK
15-11-2010, 12:36
آره دوست عزیز این فلش از همون اول کند بود، یعنی مال من اینجوریه یا کلا این برند همینجوریه؟!!

به احتمال زیاد یا فلشت تقلبیه یا اینکه کلا اینطوریه.اگه سرعت کپیش زیر 2-3 مگه روش نمیشه حساب کرد.
اگه مطمئنی که اصله یه فلش 2 ترنسند بگیر با فلشت بده من چیپاشونو جابه جا کنم سرعتش بره بالا.

چند خریدی فلشتو؟

سلام رفقا....
من یه سفلش سونی 4 gigi دارم که پارسال مثل خر برام کار میکرد....
الان حدود دو سه ماهی بود که اصلا بهش دست نزده بودم و تو کشوم قایمش کرده بودم...بعد از چند روز بردشن به دانشگاه(بدون یانکه وصلش کرده باشم!) میبینم که دیگه کار نمیده.....

اینو هم بگم که اخرین باری که با سیستمم باهاش کرا کردم،ویندوز 7 یه پیغامی اورد که من فیکس کردن رو زدم و بعدش هم معمولی کارهام رو کردم....
بعد از چند روز الان میبینم که کار نمیده....
یعنی چراغش کلا روشن نمیشه....
از این کشوییهاست که یه تکمه داره پشتش ....

اگه اصلا روشن نمیشه سوخته .با سیف ریمو جدا کردیش یانه؟
حالا رو چنتا سیستم تست کن اگه همینطور بود 10 درصد سوخته.اگه بخای من سوختشو ازت میخرم.

senaps
15-11-2010, 17:29
نه من اصلا این غرتی بازیها حالیم نیست که سیو ریمو کنم!!!
متاسفانه اصلا روشن نمیشه...لپ تاپ،و چند تا سیستم تستش کردم....
اگه بدم بیرون،چقد برام اب میخوره درست کردنش؟راستش اطلاعاتی که روش دارم،برام به اندازه ی کل سیستمم مهمه!!!!

BLACK-BLACK
15-11-2010, 17:47
همینه دیگه.همه فک میکنن سیف ریمو کار الکیه در حالی که اصلا اینطور نیست.

چرا بدی بیرون؟مگه ما اینجا بوقیم؟کارمون تعمیرات فلشه

هم مدل فلشتو که سالمه برو بخر جفتشو بفرست اطلاعاتتو برات برمیگردونم.

senaps
15-11-2010, 18:36
احتمالا چه قطعه ایش سوخته باشه؟!!
من تو خونه فلش سوخته دارم دو تا...(یه 8 گیگ و یه 4 گیگ) که البته اونا کینگ هستن....

BLACK-BLACK
15-11-2010, 19:16
احتمالا چه قطعه ایش سوخته باشه؟!!
من تو خونه فلش سوخته دارم دو تا...(یه 8 گیگ و یه 4 گیگ) که البته اونا کینگ هستن....

کلا بردش سوخته!

اگه اطلاعاتش اینقدر برات مهمه که حالا 20 تومن واسه یه فلش دیگه ناچیزه در برابرش.

راستی اون فلشهای سوختت رو هم ازت برمیدارم.اونارم بفرست یه جابرات تعمیر کنم

sasia09
19-11-2010, 15:12
داداش black‏ می بخشی نقل قول نمیکنم چون با موبایلم. من فلشمو از زاهدان خریداری کردم (یه اشتباه احمقانه) اونم با قیمت 17 تومن (حالا میفهمم ارزش 1 تومن هم نداره) اصلا این فلش جاش توی سطل آشغاله. خر ما از کره گی دم نداشت.

love_liberte2008
20-11-2010, 13:02
سلام دوستان فلش من توشیبای 2گیگه چند وقت پیش موقعه کپی کردن از پورت کشیدمش البته قبلاً هم اینکارو کرده بودم ولی اتفاقی براش نمی افتاد حالا شناختن که میشناسدش ولی دیگه نه میشه فرمتش کرد نه فایلی رو توش کپی کرد! می خواستم بدونم امیدی بهش هست یا نه؟ اینم پیغامیه که موقعه کپی کردن فایل میده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BLACK-BLACK
20-11-2010, 20:28
باعرض شر مندگی باید بگم که برای فلشهای توشیبا فعلا هیچ راه حلی وجوود نداره!
خودمم یه 4 و یه 16 گیگ دارم همینطوری شده ولی راه حلی نیست که درست شه.

asidbaz2000
02-12-2010, 17:43
سلام من یه فلش trancsend گیگ4 دارم که چراغش روشن نمی‌شه گارانتیش برای ۱شرکتی به اسم پارسیان هست می‌خوام بدم گارانتی ولی‌ نمیدونم این شرکت کجاست؟! کسی‌ می‌تونه منو کمک کنه ؟

aliferoz71
03-12-2010, 21:25
من برای حل مشکل شما راهی را پیشنهاد میکنم حتما موثر است ابتدا از ریجستری این کار باید انجام شود :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000
بهترین روش برای مقابله با فلش هایی که فرمت و خذف و کپی نمیشوند این روش است
موفق باشید اگه درست نشد زنگ بزنید راههای دیگشو بهتون بگم بای
شماره 09383328173
ایمیل : aliferoz71@yahoo.com

dadiyar
17-12-2010, 16:41
سلام دوستان
من یک مموری گوشی m2 دارام که گوشیم دیگه اوو نمیشناسه وپیغام memory corrupted میده
کامپیوتر هم به همین شکلplease insert disk drive میده
چاره کار چیه؟

behroozta
30-12-2010, 15:24
سلام خدمت همه عزيزان
من اين تاپيك و سايتهاي ديگه رو جستجو كردم ولي مشكل من حل نشد
وقتي فلش رو به كامپيوتر وصل ميكنم اونو ميشناسه و درايوش نصب ميشه اما از هر طريقي كه ميخوام بازش كنم يا فرمتش كنم نميشه و ميگه please insert a a disk in to drive لطفا بگيد چكار كنم. همه نرم افزارها رو هم دانلود و امتحان كردم و نشد.

saeed sn
05-01-2011, 14:49
من 5سال پیش یک فلش genx اورجینال خریدم پس از وصل به usb جلوی کیس که اشتباه وصل شده بود خراب شد باید چیکار کرد وقتی وصل میکنم یک ارور میاد و کنار چنتا علامت usb علامت سوا میزنه
نرم افزار usb ریکاوری iهم نمیشناسه فلشمو
وقتی به سیستمی میزنم یک پنجره که عنوان (usb divice not recognized)
و رو یواس بی هاب پورت 2 ارورش هست
لطفا کمک کنید من 5 سل پیش 90 تومن بابتش پول دادم واسم مهم

BLACK-BLACK
08-01-2011, 16:46
چیپش سوخته برادر من با برنامه تعمیر نمیشه

rameshk
14-01-2011, 13:14

نقل قول mohammadi4net
اینم سایت روسی که شاید شاه کلید مشکلات خیلی از فلش ها باشه :

atolympic
08-02-2011, 00:12
فلش رو به دستگاه ميزنم اطلاعات ميگيره در ميارم ميپره....

دوست عزيز فلش هاي تقلبي هم درست ميشه؟؟؟؟

BLACK-BLACK
08-02-2011, 08:17
خیر قلابیاش درس نمیشه

kkkaktoos
08-02-2011, 09:28
فلش رو به دستگاه ميزنم اطلاعات ميگيره در ميارم ميپره....

دوست عزيز فلش هاي تقلبي هم درست ميشه؟؟؟؟
یکی از فلش های منم همین جوریه باید چی کارش کنم تا درست بشه

aliasdfgh
08-02-2011, 14:50
سلام به همه
من یه فلش مموری های "Transcend 2GB" دارم که وقتی وصل به کامپیوتر میگه باید فرمت شه!
وقتی میخوام فرمتش کنم میگه "the disk is write protected" و نمیزاره فرمتش کنم
در ضمن ویندوز من سون است و یضی برنامه ها روش نصب نمیشه

hadi1258
09-02-2011, 19:04
سلام خدمت همه ی دوستان گل :11:
من یه فلش مارک سونی دارم از مدل کشویی هاش ( 8 گیگی ) که پس از زدن فلش داخل usb بعدش تو task bar یه چیز هایی مبنی بر شناختن اون توسط کامپیوتر میاد ولی تو my computer نشونش نمیده .
بنظر شما فلش سوخته ؟ ( راستی خیلی از جاها امتحان کردم )
میشه با برنامه ها درستش کرد

من چون قوطی و سایر مدارکشو گم کردم واسه همین نمیتونم از گارانتی هم استفاده کنم .

:40:با تشکر و سپاس فراوان:40:

tnt5124
20-03-2011, 15:29
سلام به همه
من یه فلش مموری های "Transcend 2GB" دارم که وقتی وصل به کامپیوتر میگه باید فرمت شه!
وقتی میخوام فرمتش کنم میگه "the disk is write protected" و نمیزاره فرمتش کنم
در ضمن ویندوز من سون است و یضی برنامه ها روش نصب نمیشه

سلام
با برنامه JetFlash Online و با اتصال به اینترنت میتونی فرمت کنی و به حالت اول برگردونی.
لینک:

mostafabad2007
01-04-2011, 10:31
با سلام من یه فلش Transcend 64GB برام اوردن و دیروز اومدم اونو به فرمت ntfs ببرم و حالا از دیروز که وصل میکنم به کامپیوتر میکه باید فرمت بشه و هر کاری میکنم فرمت نمیشه توی پروپرتیس میرو میزنه حجمو صفر بایت

saber_11361
01-04-2011, 12:13
سلام
من یه فلش 16 گیگ سیلیکون پاور دارم که الان دیگه باز نمیشه. پارتیشن بندیش به صورت NTFS بود. توی my computer نشونش میده ولی حجمش رو صفر نشون میده.
چند تا نرم افزار هم روش تست کردم ولی نرم افزار ها فلش رو نمیشناسه.
لطفا یکی راهنماییم کنه !!!!؟؟؟؟؟؟

govareshi
04-04-2011, 18:49
فلش مموری که چیپش سوخته قابل تعمیره؟Genx 2gig
ارزش تعمیر داره؟؟؟؟قیمت؟

pooria-ir
07-04-2011, 16:40
سلام
من یه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دارم
به یو اس بی ماشین وصل بود،اومدم یه چیزی از کف بردارم خوردم بهش لق شد و از اون روز قطع و وصلی پیدا کرد
بردمش گارانتی که عوض کنن گفت این ضرب خوردگی فیزیکی داره،این 2ومین پاتریوتیه که میخرم و اینجوری شده،حالا خواستم ببینم قابل تعمیر هست یا میشه لحیمش کرد ؟

salimipoora
10-04-2011, 12:08
فلش مموري من 8gb silicon powerمي باشد كه چند وقتيه دچار مشكل شده ونه باز ميشه ونه فرمت ميشه ومرتب erorrميده.خواهش دارم چون احتياج مبرم بهش دارم راهنماييم كنيد.

mehran gorji
11-04-2011, 11:16
فلش مموري من 8gb silicon powerمي باشد كه چند وقتيه دچار مشكل شده ونه باز ميشه ونه فرمت ميشه ومرتب erorrميده.خواهش دارم چون احتياج مبرم بهش دارم راهنماييم كنيد.
با sd formater این کار رو انجام بده و شعی کن از گزینه full erase استفاده کنی

bierhoff
11-04-2011, 13:26
سلام دوستان برای دو دوست اول راهی هنوز بلد نیستم اما دو دوست دوم حتما فلش اونا ویروس داره شک نکنن

پکیج تعمیرات تمامی مدلهای فلش مموری ها
alvandciti.mihanblog.com
mahmoud.loxblog.com
مهندس خليلي 09124381109 .من خریدم استثناییه

loobof
20-04-2011, 14:02
سلام؛
من یه فلش 4 گیگ دارم . چراغش روشن میشه ولی باز نمیشه و فرمت هم نمیشه نمیدونم چکار کنم .
تازه سایت دانلود کردن برنامه فلشش رو نمیدونم و نمیدونم اگه روزی کسی محبت کنه بگه کدوم سایت هستش باید چه برنامه ای رو دانلود کنم وچگونه راه بندازم این usb رو.
نوع فلش من soyo هستش.
ممنون :41::41:

hamid_wairless
20-04-2011, 14:15
سلام به همه دوستانی که تازه میخوان اشکال فلششون رو عنوان کنن.

خواهشا دیگه چیزی نزارین. چون تمامی اشکلات تو همن 125 پست امده و فقط کافی که به خودتون زحمت بدن و یه نگاهی بهشون بندازین.

خواهشا اول این مطلب رو که میزارم بخونید اگه جواب نگرفتید بعد پست بزارین.

قبل از اینکه مشکل تون رو اعلام کنید بهتره همه دوستان با ساختار یه فلش مموری آشنا بشن. فلش که توضیح داده میشه usb flash drive هست و حافظه هایی گوشی هم ساختارش مثل همینه با یه سری تفاوتها ولی کلیتش عوض نمیشه.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید ساختار درون یک فلش نمونه فلش مموری. البته اینم بگم فلش مموری های تخت هم هست که اگه بتوننید با دقت دروشون رو باز کنید یه ساختار مشابه رو می بینید. البته امکانش خیلی کمه.

این تصویر زیر هم قسمت هایی که یه فلش مموری ازش تشکیل شده به صورت بلوک دیاگرام بهتون نشون میده .

در این تصویر ساختار یک فلش مموری را مشاهده می کنید که از چه قسمت هایی شکیل شده.

1. کنترل گر و راه انداز USB .
2.فلش مموری ( محلی برای ذخیره سازی اطلاعات).

1.کنترل گر و راه انداز usb : اگر خاطرتان باشد در اولین دوران خلق فلش مموری حتما لازم بود که درایور مربوط به هر کدام از این نوع وسیله نصب شود. که معمولا بر روی cd در کنار محصول قرار داشت. در نسخه جدید تر یعنی USB2 نرم افزار راه انداز هر وسیله درون خود فلش در چیپ ای قرار داده شده که علاوه بر نظارت و کنترل و بر روی نقل و انتقال اطلاعات منتقل شده به قسمت فلش مموری برای ذخیره سازی وظیفه دیگری همجون ارسال درایور به سیستم عامل برای شناسایی وسیله انجام می دهد. درون این چیپ از پردازنده یا میکروکنترلر های 8 16 و یا حتی 32 بیتی استفاده شده است. و جالب است بدانید که داریور درون آن قابلیت بروز رسانی توسط نرم افزار جانبی که از روی سیستم عامل اجرا می شود را دارد. معمولا این نرم افزار توسط شرکت سازنده ارایه می گردد.

2. فلش مموری ( محلی برای ذخیره سازی اطلاعات):
فلش مموری یا مدارات مجمتعی هستند قابلیت خواندن و نوشتن اطاعات باشند و وظیفه آن ذخیره سازی اطلاعات است. بدون توجه به اینکه به کدامین وسیله یا درگاهی از وسیله دیگر متصل می شود.نام دیگر این نوع از حافظه ها گفته می شود NAND FLASH است.

ادامه دارد ...

mamadcity
20-04-2011, 14:27
فلاش من مدل Transcend هست من هم یه بار اشتباهی بدون Safe Usb کشیدم حالا دیگر به حالت Safe نمی رود یعنی روش راست کلیک می کنم به حالت Safe Usb نمی ره با چند سیستم هم امتحان کردم باز درست نشد حتی فرمت کردم باز هم درست نشد در ضمن وقتی روی درایو شناخته شده راست کلیک می کنم به جای Open یه سری حروف لاتینی می ده با ویروس کش هم چک کردم ویروس نداشت کسی می تونه کمکم کنه

------------------------------------------------------------------
دوسته عزيز شما مي تونين از برنامه Jet flash OnLineRecovery
استفاده كني اين برنامه فقط مخصوصه فلش مموري هاي مدل Transcend هستش:8:

hamid_wairless
20-04-2011, 14:44
خواهشان از پست قبلی شروع به خوندن بکنید:

جواب مشکل تمامی دوستان یکی از موارد زیره :
1. اگه فلشتون حجمش خیلی بالا و ارزون خریدید از جاهایی مثل بندر و لب مرز باید بگم این فلش ها تقلبی هستند . حالا چرا تقلبی تا اونجا که من خبر فلش با حجم 32 بیشتر درست نشده.
این وسط چه اتفاقی میوفته :
یه نفر میره چین درخواست میده فلان مقدار فلش مموری واسش تولید کنند بدون حافظه ذخیره سازی ولی به شرکته می گه قراره خودمون حاقظه اصلیش روش نصب کینم مثلا شما تو تنظیمات چیپ کنترلگر بزارین 32 گیگ ( بلا تر از این که مثل آب خوردنه ) .
به سایت زیر سر بزنید. کلی عکس از تنظیماتی که میشه روی اینها داد رو بهتون نشون میده.

خب حالا چرا وقتی شما روش کلیک راست می کنید میزنه 32 گیگ یا بیشتر ؟ چون در واقع ویندوز شما از این کنترلرگر هست که داره می پرسه چقدرش پره یا خالیه. اونم دروغ میگه بهتون.

چرا کپی می کنید هستش به محض اینکه فلش رو در میارید اطلاعات نیستش یا اینکه فایل ها درست باز نمی شن؟
چون تو خوده این کنترلر هم یه مقداری حافظه وجود داره که در واقع حافظه میانی که بهش بافر می گن یعنی اول اطلاعات اونجا قرار میگیرن بعد به درون یا بیرون انتقال داده میشه. وقتی حافظه ای نباشه شما می خواین کجا واستون سیو باشه.

گیریم هم ذخیره شد. اون بابا که این فلش رو سفارش داده جوری سفارش داده که حجم حافظه اصلی یک یا دو گیگ باشه ولی کنترلر بگه نه من 32 گیگ ام. شما کپی می کنید تا این یک گیگ یا دو گیگ بعدش دیگه شرمندتونم اطلاتتون جای اطالاعت قبلی ریخته میشه ... اینجوری که خراب میشه.

راستی یه چیز جالبتر اسم برند هم میتونید به نام خودتون بزنید. کسایی که فلش باز کرده باشن و مدارات درون اون رو دیده باشن دقیقان می دونن که مثلا دو جنس کینگ مکس و ترنسند و مثلا سوپر تلنت و ... دقیقا یه جوره ( البته نه همشون) تقلب یاشون یا جنس های نامرغوب .

ادامه دارد ....

hamid_wairless
20-04-2011, 15:03
سلام : بازم می گم یه کم وقت بزارین پست های بچه های قبل رو مطالعه کنین جواب شما قبلا داده شده . نخواستین از این جا شروع کنین.

این فایل های نه ویروسند نه چیزی خطر ناک بلکه فایل های unlink هستند یعنی چی یعنی اینکه این فایل ها فایل هایی هستند به هیجایی وصل نیستند.

چجور این مشکل پیش میاد . همان طور که میدونید واسه ذخیره سازی اطالاعات روی فلش یا هارد از یه جدولی استفاده می کنند که آدرس شروع و انتهای اونو مشخص می کنند به این سیستم می گن FAT یا File Allocate Table .

که نسخه های متفاوتی داره fat 16 , fat 32 و جدیدنم هم شده NTFS که کاری نداریم .

فقط بدونید تو این جدول اطلاعاتی از قبیل اسم فایل حجمش شروعش و پایانش مشخص می شه. حالا اگه به هر دلیلی این کار درست انجام نگیره و این جدول خراب بشه چه اتفاقی میوفته .

که فایل با اسم چرند که نه ابتدا داره بعد این کنترلر هست که می خواد به سیستم عامل بگه این فایل ها اسم و حجمشون چیه و چقدره : خنگه دیگه نمی فهممه

چرند و پرند تحویلتون می ده. راه کار ی وجود داره با نرم افزار هایی مثل active file recovey کنید تا فایل هاتون رو بر گر دونه سپس فرمت کنید و در نهایت از نرم افزاری که شرکت سازنده اون فلش واسه شما گذاشته عیب های اونو به صورت اتوماتیک بر طرف کنید.

چون معمولا چند برند از یک کارخونه و یک ساختار درست شدند احتمالا نرم افزار ها شرکتی به شرکت دیگه ای به خوره.

ادامه دارد ...

hamid_wairless
20-04-2011, 15:15
از پست 126 شروع به خودن بکنید خواهشا ...

جواب تمامی این قبیل مشکلات وضح است. عیب نرم افزاری از کنترلر فلش شما هست . که با استفاده از نرم افزار ارایه شده می شه اونو درستش کرد.

راستی می دونستید میشه فلشتون را کاری کرد که نوعش عوض بشه مثلا مثل cd-rom یا وسلیه دیگه ای دربیاد . بنا بر تکنولژی به کار رفته و درایور درون فلشتون می شه این کارو کرد ...

راحتر بگم نرم افزاری هر غلطی که بخواین میتونین بکنین.

ظاهرا این چینی ها آپشن های زیادی واسه فلش های که درست می کنن گذاشت . روس ها هم تقویتشون می کنن.

سایت زیر رو ببنید.

hamid_wairless
20-04-2011, 15:29
بازم از دوستانی که می خوام مشکلات خودشونو عنوان کنن می خوام الا اقل از پست 100 به بعد یا دیگه حد اکثر از 126 رو اول مطالعه کنند اگه چیزی دست گیرشون نشد. بعدا پست بزارن.

یه کلمه . خوش بینانه نگاه کنیم چند تا مقاوت خارن یا کریستال ازتون فلشتون سوخته و یه کم بد شانیس بیارین چیپ کنترلر شما سوخته و دیگه اگه خیلی خیلی بد شانسی بیارین حافظه ای که واسه ذخیره کردن اطلاعات درون اون هست اون می سوزه.

اگر حاقظه بسوزه که اتفاق نادری افتاده امکان داره مشکل حجم صفر یا یک مگ دو مگ رو هم باهاش مواجه بشین .

اگه فقط کنترلر خراب بشه می تونید اونو عوض کنید درست بشه . برای انکار یه راه حل خوب هست. برین از این فلش های تقلبی مشابه فلش خودتون بخرین که حجم ندارن و قیمت شون هم فکر کنم تو چین 1 ین باشه تویه بندر سه چهار تومن و تو جاهای دیگه شاید بیشتر ....

بخرین و کنترلر رو عوض کینن و لی دیگه بهش اعتماد نکین و فایل مهم توش قرار ندین یا اگه قرار می دین بک آپ داشته باشین.

بقیه مشکلات رو بدونید به احتمال 97% با نرم افزار به راحتی می شه درست کرد.

.....

hamid_wairless
20-04-2011, 22:14
سلام
من یه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دارم
به یو اس بی ماشین وصل بود،اومدم یه چیزی از کف بردارم خوردم بهش لق شد و از اون روز قطع و وصلی پیدا کرد
بردمش گارانتی که عوض کنن گفت این ضرب خوردگی فیزیکی داره،این 2ومین پاتریوتیه که میخرم و اینجوری شده،حالا خواستم ببینم قابل تعمیر هست یا میشه لحیمش کرد ؟

واسه مورد شما باید بگم که هر اتصالی رو میشه لحیم کرد. مگر اینکه خیلی ناجور باشه و بوردش هم شکسته باشه.
USB چهار تا پین داره که پین های کناری برق + , - رو تامین می کنند و دو تا پین وسطی یکی اطلاعات رو به صورت مثبت می فرسته یکی دیگش بر عکسش یعنی اگر یکی صفر باشه اون یکی یک هست.

حالا اگه شما بتونید این چهار تا پین رو خوب لحیم کنید و ترو تمیز از جلدش دربیارن و سر جاش بزازین مشکلی نخواهید داشت. یا اینکه بستگی به خودتون داره و به صورت ابتکاری راحلی واسه تعمیرش ارایه بدین. مثلا :از 5 سانت مونده به انتهای سیم یه موس یو اس بی رو قطع کنین و با باقی مونده اون سیم اونو به بورد فلشتون وصل کنین. فقط یه کم ضایع است. :):31:

انشا ا...

brave_ie
26-04-2011, 08:50
دوست عزیز سلام
من پست های اخیر رو خوندم ولی مشکلم حل نشد
فلش من 2تا 4گیگ سیلیکون پاور هست
برام سخته ببرم گارانتی
برنامه های online recovery, hp...,sd formatter
رو امتحان کردم
sd فرمتر که اصلا چیزی نمیشناسه اون 2تای دیگه هم گویا فقط مال خودشونو درست میکنن
فلشم توی مای کامپیوتر میاد ولی میزنه plz insert disk
نمیدونم اگر برنامه ای هست ممنون میشم معرفی کنین حالا چه فایل ها رو بازگردانی کنه چه نه
:11:

hamid_wairless
26-04-2011, 15:35
دوست عزیز سلام
من پست های اخیر رو خوندم ولی مشکلم حل نشد
فلش من 2تا 4گیگ سیلیکون پاور هست
برام سخته ببرم گارانتی
برنامه های online recovery, hp...,sd formatter
رو امتحان کردم
sd فرمتر که اصلا چیزی نمیشناسه اون 2تای دیگه هم گویا فقط مال خودشونو درست میکنن
فلشم توی مای کامپیوتر میاد ولی میزنه plz insert disk
نمیدونم اگر برنامه ای هست ممنون میشم معرفی کنین حالا چه فایل ها رو بازگردانی کنه چه نه

سلام دوست عزیز , فکر کنم بتونید جواب مشکل تونو اینجا پیدا کنید.

brave_ie
01-05-2011, 15:35
آقا با این برنامه یکی از فلشا (810) رو میگه ساپورت نمیشه
اونیکی رم کینویسه بلاک مموری خرابه ببر پس بده

armin_1242000
06-05-2011, 15:38
سلام دوستان. فلاش مموری من transcend jf v30/8GB تا حالا چند بار فرمتش کردم فرمت میشه اما وقتی فایل میریزم توش و فلش رو در میارم و دوباره وصل میکنم بعضی از فلدر ها محتویاتش خالی میشه و تعدادی فلدر و فایل میاد داخلشون ک اسماشون حروفه عجق وجغ و ناخواناست مثل!@#@$%E^5768&(_3%$#Eτ486µlⁿ─è♀32♠♠7a7♦♠4♦└ π○╢╞)╕♫ì8NN5*2⌐j8R? کمکم کنید.

hamid_wairless
07-05-2011, 21:55
سلام دوستان. فلاش مموری من transcend jf v30/8GB تا حالا چند بار فرمتش کردم فرمت میشه اما وقتی فایل میریزم توش و فلش رو در میارم و دوباره وصل میکنم بعضی از فلدر ها محتویاتش خالی میشه و تعدادی فلدر و فایل میاد داخلشون ک اسماشون حروفه عجق وجغ و ناخواناست مثل!@#@$%E^5768&(_3%$#Eτ486µlⁿ─è♀32♠♠7a7♦♠4♦└ π○╢╞)╕♫ì8NN5*2⌐j8R? کمکم کنید.
واقعا آدم چی بگه ...

سلام : بازم می گم یه کم وقت بزارین پست های بچه های قبل رو مطالعه کنین جواب شما قبلا داده شده . نخواستین از این جا شروع کنین.

این فایل های نه ویروسند نه چیزی خطر ناک بلکه فایل های unlink هستند یعنی چی یعنی اینکه این فایل ها فایل هایی هستند به هیجایی وصل نیستند.

چجور این مشکل پیش میاد . همان طور که میدونید واسه ذخیره سازی اطالاعات روی فلش یا هارد از یه جدولی استفاده می کنند که آدرس شروع و انتهای اونو مشخص می کنند به این سیستم می گن FAT یا File Allocate Table .

که نسخه های متفاوتی داره fat 16 , fat 32 و جدیدنم هم شده NTFS که کاری نداریم .

فقط بدونید تو این جدول اطلاعاتی از قبیل اسم فایل حجمش شروعش و پایانش مشخص می شه. حالا اگه به هر دلیلی این کار درست انجام نگیره و این جدول خراب بشه چه اتفاقی میوفته .

که فایل با اسم چرند که نه ابتدا داره بعد این کنترلر هست که می خواد به سیستم عامل بگه این فایل ها اسم و حجمشون چیه و چقدره : خنگه دیگه نمی فهممه

چرند و پرند تحویلتون می ده. راه کار ی وجود داره با نرم افزار هایی مثل active file recovey کنید تا فایل هاتون رو بر گر دونه سپس فرمت کنید و در نهایت از نرم افزاری که شرکت سازنده اون فلش واسه شما گذاشته عیب های اونو به صورت اتوماتیک بر طرف کنید.

چون معمولا چند برند از یک کارخونه و یک ساختار درست شدند احتمالا نرم افزار ها شرکتی به شرکت دیگه ای به خوره.

ادامه دارد ...

bierhoff
09-05-2011, 19:21

بريد اينجا و اين پكيج تعميرات تمامي مدلهاي فلش مموري ها رو ببينيد يه چيز تك تو ايران .درمان درد فلشتون اينجاست

مهندس خليلي 09124381109

narmafzarsara.ir

armin_1242000
10-05-2011, 22:51
واقعا آدم چی بگه ...

آقا قربون دستت. هرچی میگردم نرم افزار واسه دانلود نیست همش demo و پولیه:41: لطف کنی ممنون میشم واسم نرم افزار active file recovery و اون نرم افزاری ک گفتی شرکت فلش ساخته رو بذاری. فلش من Transcend JF V30/8GB
:11: مرسی داداش.:11:

mosi_bamaram
12-05-2011, 16:52
بريد اينجا و اين پكيج تعميرات تمامي مدلهاي فلش مموري ها رو ببينيد يه چيز تك تو ايران .درمان درد فلشتون اينجاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمهندس خليلي 09124381109

narmafzarsara.ir
شما برای جاهای دیگه تبلیغ میکنید!!!!!این نرم افزارهای موجود در پکیج را من از یکجای دیگر از محمود لوکس بلاگ و الوند سیتی خریدم تازه من با هزینه پستش 7400 پام در اومد از همین اقای مهندس محمود خلیلی که تو کل اینترنت این پکیج را با صد تا شرکت قرارداد بسته برای فروشش قرارداد بسته خریدم و فقط نزدیک 5الی 6000 تومان با موبایل بهش زنگ زدم اما با راهنمایی علکی سر کارم گذاشت.. به هیچ دردی نخورد توش نرم افزاراش شامل:on line recovery-sd formater-low level format-pe to usb,....یه مشت نرم افزار به درد نخور- فلشها همیشه یه شرکت گارنتی دارند که اون شرکت نمیدونم با باکس مخصوص فلشها رو تعمیر میکنه یا نرم افزار مخصوص هر شرکت رو داره اما اگر کسی از کارشون سر رد اورد به ما هم یه خبری بده!!!!!!!!!!!!!!!1

Amin4All
13-05-2011, 09:57
دوستان فلش مموری PATRIOT 8 G سفید رنگم (کشویی هستش و کوچیک) دچار مشکل چرت و پرت نویسی ای که قبلا گفتید شده.یعنی در یه سیستم فایل هایی که قبلا ریختم توش هستش اما حجمش 1K هستش و نمیشه رفت توش و در سیستم دیگه همچی توش نیست ولی حجمش به اندازه همون مقداری هست که توش فایل ریختم.
فرمت هم نمیشه کرد...
برنامه ای هم در پست های قبل ندیدم که به فلشم بخوره.

firefox7
13-05-2011, 10:00
فلش مموری سوخته تعمیر نمیشه
بعضی از فلش مموری ها تقلبی هستند و ظرفیت را در کامپیوتر زیاد نشان میدهد
مثلا ظرفیت 64 مگ نشان داده میشه ولی در واقع 8 مگ هستش
اینها چینی هستش

Amin4All
13-05-2011, 13:28
فلش مموری سوخته تعمیر نمیشه
بعضی از فلش مموری ها تقلبی هستند و ظرفیت را در کامپیوتر زیاد نشان میدهد
مثلا ظرفیت 64 مگ نشان داده میشه ولی در واقع 8 مگ هستش
اینها چینی هستش

20 تومن گرفتم.از جای معتبر ی هم گرفتم.فکر نکنم سوخته باشه.چون کار میکنه و 1 سالی که دارم زیاد هم ازش استفاده نکردم.
الان چیزی توش بریزم توی کامپیتر دیگه میاد اما نمیدونم چطوری فایل های قبلی رو فرمت کنم...؟

Amin4All
13-05-2011, 20:02
دوستان فلش مموری PATRIOT 8 G سفید رنگم (کشویی هستش و کوچیک) دچار مشکل چرت و پرت نویسی ای که قبلا گفتید شده.یعنی در یه سیستم فایل هایی که قبلا ریختم توش هستش اما حجمش 1K هستش و نمیشه رفت توش و در سیستم دیگه همچی توش نیست ولی حجمش به اندازه همون مقداری هست که توش فایل ریختم.
فرمت هم نمیشه کرد...
برنامه ای هم در پست های قبل ندیدم که به فلشم بخوره.

اقا یکی کمک میکنه؟:40:
فایل به داخلش ریخته میشه بدون هیچ مشکلی و در سیستم دیگه هم نشون میده.
ولی 6 گیگ قبلا توش ریخته بودم که اونارو نشون نمیده و نیدونم چطوری پاکشون کنم.

Amin4All
13-05-2011, 20:08

اينم راه حل:

Click manage
click on disk management
find your flash drive
Right Click On it
Click Format

به همين سادگي!!

مدل فلشمم: kingmax 4GB

موفق باشين

از این راه فرمت کردمش فرمت شد.
ممنون.

armin_1242000
22-05-2011, 13:10
--------------------------------------------------------------------------------

نقل قول:
نوشته شده توسط hamid_wairless
واقعا آدم چی بگه ...

آقا قربون دستت. هرچی میگردم نرم افزار واسه دانلود نیست همش demo و پولیه لطف کنی ممنون میشم واسم نرم افزار active file recovery و اون نرم افزاری ک گفتی شرکت فلش ساخته رو بذاری. فلش من Transcend JF V30/8GB
مرسی داداش.

mohally
09-06-2011, 16:04
با سلام
بچه ها من یه فلش 8 گیگ ترانسند دارم
وقتی وصلش میکنی دائم قطع و وصل میشه انگار 3 ثانیه وصلش میکنی و دوباره درش بیاری و دوباره وصلش کنی و ...
کسی میدونه چیکارش کنم؟

m2o0m
04-07-2011, 11:44
بچه ها من یک مشکلی داشتم با فلاشم ، که این برنامه یکم به من کمک کرد ، شما هم یک امتحانی بکنید ، شاید جواب داد.

لینک دانلود

اگر مشکلی در دانلود داشتید به لینک زیر رفته و آخر صفحه بر روی دکمه I Accept کلیک کنید.

tanha_tarin78
04-07-2011, 22:12
یکی به دادم برسه ه ه ه :((((( فلشم از دستم افتاد الان دیگه میزنم به کامپیوتر نه میشناسه نه چراغش روشن میشه روی فلشم پایان نامم بود هیچ راهی داره فلشم transcend jf v30 /2 gb اینو 2 ساله داشتم هر چی از دستم میوفتاد طوریش نمیشد الان که پایان نامم روش دیگه نمیشناستش راهی داره برا برگردوندنش ؟ یا بر گردوندن اطلاعاتش :(((((((

masadik
10-07-2011, 11:08
سلام
دوستان کسی میدونه که کنترلر فلش های توشیبا مدل u2m مال چه شرکتیه؟

majidmahal
15-07-2011, 18:58

برای فلش Supertalent هم عالی جواب میده بازم تشکر

star2011
23-07-2011, 12:34
کمک...کمک
سلام من دو تا فلش مموری خراب دارم که هروقت به کامپیوترم میزنم وارد اون نمیشه و میگه اون رو فرمت کنید هر وقت که فرمت میکنم بازم وارد نمیشه و دوباره میگه که باید فرمت کنین.چه کا باید بکنم؟

hamed_aa
04-08-2011, 12:20
دوستان من یه فلش دارم که یه گیگ هست.
الان هر چی فرمت می کنم سایز رو 1000 ترابایت نشون میده!!!!!:18:
فقط هم با exfat فرمت میش و فرمت یگه ای نمیشه.خراب شده؟اگه خرابه درست میشه؟!:13:

kpks
04-08-2011, 17:17
با سلام من دو تا فلش مموری سوخته 4gig دارم که اصلا بالا نمیاد میشه کمک کنید:20:

fariborz@shiraz
18-08-2011, 07:24
اقا یکی کمک میکنه؟:40:
فایل به داخلش ریخته میشه بدون هیچ مشکلی و در سیستم دیگه هم نشون میده.
ولی 6 گیگ قبلا توش ریخته بودم که اونارو نشون نمیده و نیدونم چطوری پاکشون کنم.

سلام
شاید تا حالا درستش کرده باشی ولی خوب واسه بقیه می گم
اگر فلش رو بقیه دستگاه ها مثل پخش ماشین یا ریسیور و یا با کلیک راست و انتخاب گزینه open as portable فایل رو نشون می ده ویروسی شده
این ویروس فایل اصلی رو مخفی میکنه و یه فایل یک کیلو بایتی با پسوند .lnk درست می کنه
بهترین راه پاک کردن اون فایل ها از طریق ریسیور و یا فرمت از طریق ریسیور هست

farvahar94
18-08-2011, 13:57
سلام به دوستان عزیز.خسته نباشین.من این مشکلمو چندجای دیگه سایت هم گذاشتم:31: ولی جواب نگرفتم.من یه silicon touch850 8gigدارم وقتی به کامپیوتر وصل میکنم میخاد فرمتش کنه ولی نمیتونه و میگه ویندوز نتوست فرمت کنه!ویندوز7.با هر فایل سیستمی هم میزنم نمیشه...ریسیور هم نمیتونه.تو کامنت پرامپ هم زدم فرمت ولی رو 0% میمونه.ولی وقتی میرم تو دیسک منیجمنت فلش رو 7.53GB RAW healthy-primary نشون میده.ببخشید خیلی توضیح دادم!!!اینو من چیکارش کنم؟

H.E.S
27-09-2011, 21:46
من یه فلش power silicon 4 GB دارم که تا همین دیشب عالی کار می کرد و من همیشه اونرو safe remove هم می کردم....امروز بعد از اتصال به کامپیوتر دیگه اونرو باز نمیکنه....پیغام میده که وصل شده و یه جورایی میشناستش اما وقتی روش کلیک می کنم این پیغامو میده:
please insert a disk into drive
با یه برنامه هم چک کردم اونم شناختش اما بازش نکرد...
چیکار کنم؟؟؟
یعنی سوخته؟؟؟

Aryana_b
02-10-2011, 20:38
سلام
من یه فلش 16G خریدم که خرابه درواقع بهم انداختن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرمتش کردم به زور بازشم میکنه اما هیچی نمیشه توش ریخت میشه درستش کرد؟؟؟؟

coquet
30-10-2011, 18:03
بچه ها لطفا کمک کنید من هر فایلی که تو فلشم میریزم وقتی safe می کنم و دوباره به کامپیوتر وصل میکنم اطلاعات رو نشون نمیده چی کار کنم.

shahab_blaster
30-10-2011, 19:28
بچه ها لطفا کمک کنید من هر فایلی که تو فلشم میریزم وقتی safe می کنم و دوباره به کامپیوتر وصل میکنم اطلاعات رو نشون نمیده چی کار کنم.
سیستمتون ویروسی نیست؟
حجم فایل ریخته شده هست و نشون داده نمیشه اطلاعات یا اینکه فلش حجمی نداره؟

tanhae1
31-10-2011, 02:07

سلام
دوست عزیز این لینکی که گذاشتین کارنمی کنه اگه امکانش هست دوباره آپلودش کن.

coquet
31-10-2011, 20:04
سیستمتون ویروسی نیست؟
حجم فایل ریخته شده هست و نشون داده نمیشه اطلاعات یا اینکه فلش حجمی نداره؟

نه سیستم ویروسی نیست.حجم فایل ها رو نشون میده .مثلا وقتی یه عکس میریزم آیکن عکس هست اما وقتی رو عکس دوبار کیلک می کنم تا عکس رو بزرگ ببینم عکسی نشون نمیده و همین مشکل برای فایل موسیقی و فیلم هست:41:

hamid_wairless
04-11-2011, 11:49
نه سیستم ویروسی نیست.حجم فایل ها رو نشون میده .مثلا وقتی یه عکس میریزم آیکن عکس هست اما وقتی رو عکس دوبار کیلک می کنم تا عکس رو بزرگ ببینم عکسی نشون نمیده و همین مشکل برای فایل موسیقی و فیلم هست:41:

سلام. این پست ها رو مطالعه کنید....

sina_beirami
04-11-2011, 17:33
این فلشی که میگی تقلبیه اگه از اول اینطوری بود که بهت انداختن اگرم بعدا" اینطوری شد دوستاد زحمتشو کشیدن عوضش کردن من اولین بار این فلشارو وقتی رفته بودم بانه دیدم 300 گیگ فلش زده بودن 3000 تومان
هیچ کدمم فایل نگه نمیداشت

aliker
07-11-2011, 12:41
آيا نرم افزار براي usb سوخته هست يا نه؟

وشاره
14-11-2011, 14:36
سلام خسته نباشید از من اینو نشون میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] "Pls insert Disk"
یعنی چه ؟؟؟؟یعنی سوخته؟؟؟؟؟؟؟
روی چندتا کامپیوتر دیگه هم امتحان کردن همینو میگه!!!!!!!
مدلش هم سیلیکـون پاور 4GB هست.

rioman
20-11-2011, 23:46
سلام من یه فلش سیلیکون پاور 4 گیگ دارم.
همیشه موقع جدا کردن از سیستم اول غیر فعالش میکردم.
از دیروز بعد از ظهر اسمش عوض شده :
USB Disk 30X USB Device
فرمتش می کنم و تو پراپرتیز درایو خوب نشون میده
و روش فایل هم کپی میشه ولی بمحض اینکه از سیستم
جداش میکنم دوباره همه چی بهم می ریزه.
فرمت نشده و خام نشون داده میشه.
راهی هست تا دوباره درست بشه؟

jafar.alboghbish
23-11-2011, 12:32
سلام خدمت دوستان عزیز.هر گاه دو هادی به هم وصل شوند که دارای ولتاژباشند یک سیکل جریان بسیار بالا از هادی به هادی دیگر منطقل میشود .علت سوختن کول دیسک این است که هنگام اتصال کول دیسک به کامپیوتر یک سیکل بزرگ به کول دیسک اعمال میشه که باعث سوختن کول دیسک میشود.شما با REMOVE کردن USBدر واقع برق 5V قطع کردین.

alyy
23-11-2011, 14:03
سلام خدمت دوستان عزیز.هر گاه دو هادی به هم وصل شوند که دارای ولتاژباشند یک سیکل جریان بسیار بالا از هادی به هادی دیگر منطقل میشود .علت سوختن کول دیسک این است که هنگام اتصال کول دیسک به کامپیوتر یک سیکل بزرگ به کول دیسک اعمال میشه که باعث سوختن کول دیسک میشود.شما با REMOVE کردن USBدر واقع برق 5V قطع کردین.
دوست عزیز هادی کیه :31: یه خورده بیشتر توضیح بده من کنجکاو شدم

EBKE
24-11-2011, 09:46
با سلام،
ميدونيد هر فلشي كه آسيب فيزيكي نديده باشه تعمير ميشه:
من يه فلش kingmax 8gb دارم كه تا حالا چند بار مشكلاتي به هم زده بود و با نرم افزارهايي كه خود شركت kingmax ارائه داده بود، درست شده بود ولي آخرين بار كه به دلايلي فلشم خراب شد طوري بود كه هيچ كدوم از اون نرم افزارها و حتي ويندوز فلش رو نميشناخت ديگه فكر خريد يه فلش جديد افتادم كه اتفاقي با سايت flashboot.ru كه به زبان روسي بود و بعضي از سايتهاي چيني آشنا شدم و تنها از روي كنجكاوي يه بررسي كردم ديدم يه نرم افزارهايي براي فلش زدن و احياي فلش مموريهايي كه آسيب فيزيكي نديده باشند وجود داره. فقط كافي فلشتون رو باز كنيد و شماره آي سي كنترلر و شماره آي سي حافظه رو برداريد سپس به اطلاعاتي نظير PID و VID و ... نيز نياز داريد سپس ميتونيد فلشهاي معيوب و اصطلاحاً سوخته رو درست كنيد.
البته به دليل اينكه ما كارمون تعمير فلش نيست، تعمير يكي دو تا فلش با توجه به وقتي كه صرف آشنايي با نرم افزار ميكنيم، ارزششو نداره ولي من فقط از سر كنجكاوي تونستم فلش خرابم رو با نرم افزار SK6211_PDT_20100428 اصطلاحاً فلش بزنم و دوباره استفاده كنم البته با توجه به نوع كنترلر و حافظه، نرم افزار خاصي اين كار رو انجام ميده. اينهم ترجمه انگليسي بخشي از سايت روسي در مورد يكي از نرم افزارهاي مذكور.
موفق باشيد

CATIGA
29-11-2011, 20:53
سلام
دوستم به من یک فلش 8 گیگ سونی هدیه داده به کامپیوتر که زدم 8 گیگ رو نشون میده تا حتی روش اطلاعات ریخته میشه از کامپیوتر که جداش می کنم دوباره که وصل می کنم حجم فلش اشغال شده اما هیچی نشون نمی ده فکر میکنید مشکلش چیه باید چی کارکنم ?

CATIGA
02-12-2011, 14:51
کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟

rasasamir
04-12-2011, 12:12
سلام سمیر هستم!
با ابراز امتنان از مدیران سایت و کاربراین گرامی، مشکلی دارم که میخواهم با شما در میان بگذارم، فلشم در نتیجه وایروسی شدن حافظه اش صفر شده. امید وارم در رابطه حل مشکل مرا یاری نمائید. قابل ذکر میدانم اینکه وینوز نیز قادر به فامت کردن فلش نیست با آنکه از چندین راه برای فارمتش استفاده کردم ولی نتیجه نداد.

EBKE
05-12-2011, 13:42
سلام
دوستم به من یک فلش 8 گیگ سونی هدیه داده به کامپیوتر که زدم 8 گیگ رو نشون میده تا حتی روش اطلاعات ریخته میشه از کامپیوتر که جداش می کنم دوباره که وصل می کنم حجم فلش اشغال شده اما هیچی نشون نمی ده فکر میکنید مشکلش چیه باید چی کارکنم ?

سلام،
اول ازهمه شايد به يه نوع ويروس خاص آلوده شده كه با اسكن توسط يه آنتي ويروس قوي مثلاً كاسپراسكي و ... مشكل حل بشه. اگه نشد شما يه سري به سايت سازنده بزنيد، معمولاً در قسمت support يا download نرم افزارهايي متناسب با نوع فلش قرار ميدهند كه شما ميتونيد با اون فلشتون رو ريكاور كنيد البته منظور برنامه كنترلر فلشتونه نه اطلاعاتي كه خودتون روي فلش ريختيد چون معمولاً اين نرم افزارها فلش رو فرمت LLF ميكنند و اطلاعاتتون پاك ميشه. به احتمال زياد مشكل با اين نرم افزارها حل ميشه اگه نشد بايد با يه نرم افزار خاص فلش مموريتون رو اصطلاحاً فلش بزنيد كه يه خورده تخصصي ميشه و به وقتي كه صرف آموزشش ميكني نمي صرفه مگه اينكه كارت تعمير فلش باشه.

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

سلام سمیر هستم!
با ابراز امتنان از مدیران سایت و کاربراین گرامی، مشکلی دارم که میخواهم با شما در میان بگذارم، فلشم در نتیجه وایروسی شدن حافظه اش صفر شده. امید وارم در رابطه حل مشکل مرا یاری نمائید. قابل ذکر میدانم اینکه وینوز نیز قادر به فامت کردن فلش نیست با آنکه از چندین راه برای فارمتش استفاده کردم ولی نتیجه نداد.

با سلام،
راهنمايي بالا ممكنه به شما هم كمك كنه.

hamid_wairless
07-12-2011, 00:17
سلام

سلام
آیا شما روی سیستم تون آنتی ویروس دارین ؟

CATIGA
07-12-2011, 10:56
سلام
از راهنمایی تون ممنون :11:
کامپیوترم آنتی ویروس ESET Smart Security4 داره
اسکن که کردم در صفر ثانیه اسکن کرد!!!! فایده هم نداشت دوباره حجم اشغال شده بود اما فایلی نشون نمی داد

arash_a
11-12-2011, 21:22
سلام دوستان
من یدونه فلش مموری توشیبا 4گیگ دارم که وقتی وصل میکنم به کامپیوتر صفر کیلوبایت میندازه براش!
راهی هست رفع عیب بشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید، مرسی

ebrahim496
14-12-2011, 22:27
سلام.
من با اجازه دوستان ميخواستم اطاعات ناقصمو در مورد نحوه تعمير فلش مموري رو در اختيار دوستان قرار بدم.
اصولا فلش مموري ها از دو قسمت تشكيل شدن كه يك قسمتش مربوط ميشه به آي سي كنترلر يا همون رابط بين پورت يو اس بي و آي سي فلش و قسمت ديگه خود آي سي فلشه كه معمولا در هر فلش ديسك يك يا دوتا از اين آي سي ها موجوده. در هر آي سي فلش قسمتي بنام بوت لودر وجود داره كه در واقع يك برنامه كوچيك داخلش نوشته ميشه و وظيفه اون شناسوندن كنترلر فلش ديسك و همچنين ظرفيت فلش به كامپيوتره كه اگه به هر دليلي بوت لودر پاك بشه، آي سي فلش از كار ميوفته و اگه قسمتي از اون معيوب بشه باعث ميشه كامپيوتر فلشو بشناسه اما ظرفيت واقعي اونو نتونه شناسايي كنه و يا نتونه چيزي روي فلش بنويسه و يا پاك كنه. و مطمين باشيد 99 درصد مواقع اشكال از بوت لودره كه به راحتي حل ميشه. كافيه فلشو باز كنيد و شماره آي سي كنترلر رو كه شبيه مربع هس و هر چهار طرفش پايه داره رو ور داريد و تو گوگل سرچ كنيد و نرم افزار ريپير تولز اونو دانلود كنيد و بقيشو هم خودتون ميتونيد انجام بديد. و اينو هم بدونيد كه همه تعمير كارها اين كارو انجام ميدن و چيزي بنام تعمير سخت افزاري وجود نداره مگر در مواقع خاص كه اون هم معمولا تعمير نميشه.

arash_a
15-12-2011, 02:56
سلام.
من با اجازه دوستان ميخواستم اطاعات ناقصمو در مورد نحوه تعمير فلش مموري رو در اختيار دوستان قرار بدم.
اصولا فلش مموري ها از دو قسمت تشكيل شدن كه يك قسمتش مربوط ميشه به آي سي كنترلر يا همون رابط بين پورت يو اس بي و آي سي فلش و قسمت ديگه خود آي سي فلشه كه معمولا در هر فلش ديسك يك يا دوتا از اين آي سي ها موجوده. در هر آي سي فلش قسمتي بنام بوت لودر وجود داره كه در واقع يك برنامه كوچيك داخلش نوشته ميشه و وظيفه اون شناسوندن كنترلر فلش ديسك و همچنين ظرفيت فلش به كامپيوتره كه اگه به هر دليلي بوت لودر پاك بشه، آي سي فلش از كار ميوفته و اگه قسمتي از اون معيوب بشه باعث ميشه كامپيوتر فلشو بشناسه اما ظرفيت واقعي اونو نتونه شناسايي كنه و يا نتونه چيزي روي فلش بنويسه و يا پاك كنه. و مطمين باشيد 99 درصد مواقع اشكال از بوت لودره كه به راحتي حل ميشه. كافيه فلشو باز كنيد و شماره آي سي كنترلر رو كه شبيه مربع هس و هر چهار طرفش پايه داره رو ور داريد و تو گوگل سرچ كنيد و نرم افزار ريپير تولز اونو دانلود كنيد و بقيشو هم خودتون ميتونيد انجام بديد. و اينو هم بدونيد كه همه تعمير كارها اين كارو انجام ميدن و چيزي بنام تعمير سخت افزاري وجود نداره مگر در مواقع خاص كه اون هم معمولا تعمير نميشه.

دوست عزیز ممنون از اطلاعات جالبتون.
واسه فلش مموری (4گیگ) من IC کنترلر من مشخصاتش:
TOSHIBA
TC58NC6689G1F
J4801-870
0951A
TAIWAN
نوشته، ممنون میشم راهنماییم کنید که چه کارهایی باید بکنم؟
مرسی

hamid_wairless
29-12-2011, 23:20
سلام
از راهنمایی تون ممنون :11:
کامپیوترم آنتی ویروس ESET Smart Security4 داره
اسکن که کردم در صفر ثانیه اسکن کرد!!!! فایده هم نداشت دوباره حجم اشغال شده بود اما فایلی نشون نمی داد

سلام :
سیستم شما احتمالا ویروسی شده به طوری که آنتی ویروستون فقط فایل های ایجاد شده رو پاک می کنه. اینجوری بگم یه سری از ویروس ها هستند میان با مخفی کردن فایل های اصلی یک فایل دیگه که آیکون آن شکل فولدر هست جای اون قرار میده و این فایل یه برنامست که بعد از اجرا شدن باعث اجرا شدن ویروس و سپس باز کردن فولدر مخفی شده شما می کنه. حالا چون رویه سیستم تون آنتی ویروس دارین این فایل های ویروسی را پاک می کنه ولی فایل های اصلی تونو به شکل اول خودش بر نمی گردونه. البته اینا که گفتم احتمال 80 در صد می دم از این باشه.

برای مطمئن شدن از این موضوع یه سری کار می گم انجام بدن .
1. یک فایل (نه فولدر )صوتی یا تصویری مستقیم تویه فالیتون کپی کنید ببینید آیا بعد از جدا شدن این فایل ها پاک می شن یا نه.
2. تویه run سیستم این ها رو بزنید.
cmd
بعد یه پنجره باز میشه که کامند ویندوزه . مثلا اگر درایو فلشتون f باشه با این دستور تویه درایو فلشتون برین.

بعد این دستور را بزنید :

اگه در جواب این دستور فلودر های تویه فلشتون تونستید مشاهده کنید : بدانید که 100 در صد سیستم تون ویروسیه.

ebrahim496
05-01-2012, 01:39
دوست عزیز ممنون از اطلاعات جالبتون.
واسه فلش مموری (4گیگ) من IC کنترلر من مشخصاتش:
TOSHIBA
TC58NC6689G1F
J4801-870
0951A
TAIWAN
نوشته، ممنون میشم راهنماییم کنید که چه کارهایی باید بکنم؟
مرسی

ztczt328
20-01-2012, 13:54
سلام.

toshiba jc8755
taiwan07519ad
th58nv64d4ctg00

برای منم این هست ولی نمیدونم توی گوگل چی بزنم تا بتونم پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

در ضمن اگر امکان داره بگید باید داخل سرچ گوگل دقیقا چی بنویسیم ممنون

mmahfar
20-01-2012, 21:03
سلام
من یه اتباه کردم تو اتصال پورت جلویی کیس به ماردبرود (به جای مشکی سبز سفید قرمز - قرمز سفید سبز مشکی رو متصل کردم) خوب حدس میزنم(99.9%)فلشم مشکل سخت افزاری پیدا کرده
تو رو خدا راهنماییم کنید اطلاعات پایان نامم توشه دارم دق میکنم و البته در صورت عدم بازیابی بیچاره میشم!!!!!!!!
راهنماییم کنید چیکارکنم
ممنون

mard_khasteh
03-02-2012, 14:54
فکر نمی کنم امیدی به فلش شما باشه.

اما بازیابی اطلاعات در اکثر موارد(حتی سوختگی) امکان پذیره، اما هزینه اش زیاده

mohsen_n94
06-02-2012, 15:00
سلام
منم يه فلش hp 4 gig دارم كه اصلا به هيچ صراطي مستقيم نيست هيچ جوري با هيچ نرم افزاري نتنوستم فرمتش كنم
نميشه اطلاعات توش نوشت write protected ميده
فلشم هم جوريه كه پرسيه نميشه بازش كرد
چيكارش ميتونم بكنم دوستان؟

mohsen_n94
06-02-2012, 15:29
درست شد دوستان....:46:
بالاخره با اين نرم افزار جواب داد
مرس از همه x:

leilash
01-03-2012, 13:23
دوستان رم سوخته micro sd رو چطوری میشه تعمیرش کرد؟ یا اطلاعاتشو برگردوند؟

yas0102
01-03-2012, 14:10
سلام دوستان من یه فلش 4G transcend دارم وقتی به کامپیوتر وصل میکنم سعی میکنه بالا بیاد ولی نمیتونه چراغش روشن میشه تو device manager به عنوان یک قطعه ناشناخته شناسایی میشه میشه کمکم کنید
با نرم افزار هایی که گذاشتین امتحان کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][img][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kiuna
03-03-2012, 19:34
من یه فلش کینگ مکس دارم که وقتی به سیستم وصلش میکنم
بعد از چند ثانیه قطع میشه انگار از سیستم جداش کرده باشی باز دوباره وصل میشه
و همین طوری قطع و وصل میشه نمی دونم مشکلش چیه ؟
کسی می تونه کمک کنه ؟

farzad_mese2005
08-03-2012, 01:45
با سلام مجدد حضور اساتید و دوستان محترم .شاید به اگهی هایی که برای فروش یک cd شامل نرم افزارهای تعمیر فلش مموری زیاد برخورد کردین . من بارها از فروم های مختلف ایرانی و خارجی نرم افزارهای مفیدی ذر ای رابطه دانلود کردم ولی این cd هیچ فایده ای که نداشت بلکه نصف مطالب و نرم افزارهایی که خودم توی ارشیوم داشتم نمیشد. فکر میکنم بشه احساسمو پس از دیدن مجموعه مذکور بفهمین. در هر حال برای رفاه دوستان گرامی و برای جلوگیری از متضرر شدن سایرین و زیادی پول به جیب زدن بعضی سایتهایی که فکر میکنند هیچکس هیچی حالیش نیست و همه باید کلی حق عضویت بدن تا مطالب دست هزارم اونها رو بخونن و دانلود کنن....تصمیم دارم این مجموعه رو در اختیار دوستان بذارم و یکی از اولین گزینه های انتخابی من این ساته چون به وقتش یکی از چند موردی بوده که در این مورد بدردم خورده .
البته چون بنده ساکن شهرستان و اینترنت پرسرعت انچنانی ندارم لذا اگه کسی از مدیران سایت بتونه بهم یه پیام خصوصی بده و من شماره یا هرچیزی لازم باشه بهش میدم تا بتونم یه کپی از این لوح رو بهش برسونم .

babi_chartoon
09-03-2012, 17:40
من یه فلش کینگ مکس دارم که وقتی به سیستم وصلش میکنم
بعد از چند ثانیه قطع میشه انگار از سیستم جداش کرده باشی باز دوباره وصل میشه
و همین طوری قطع و وصل میشه نمی دونم مشکلش چیه ؟
کسی می تونه کمک کنه ؟

دوستان فلش کيگ مکس 8 گيگا بايت من هم همين طوري شده ، انگار وصل ميشه و بعد دوباره قطع ميشه

اومدم با نرم فزارهاي SK6211_20090828.exe دوباره فلشش کنم ولي اين برنامه هم نميشناسش

انگار اصلا فلشي بهش وصل نشده

آيا به جز گارانتي راه ديگه براي برطرف کردن اين مشکل نيست ؟؟؟؟

ممنون از راهنماييتون

farzad_mese2005
18-03-2012, 10:50
اینم لینک یه برنامه نسبتا جامع تقدیم به شما دوستان عزیز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).rar

shahab_f
22-03-2012, 12:24
دوستان، یک فلش 2 گیگ pqi دارم که دیگه کار نمیکنه، وصل که میکنی به کامپیوتر اول این ارور رو میده:

و به صورت removable disk تو my computer میاد، اما میخوای بازش کنی این ارور رو میده:

= = =

فرمتش هم نمیشه کرد، همین پیغام بالا رو میده.
چیکار کنم؟

mehdig900
23-03-2012, 12:12
سلام
منم یه فلاش 16gb kingmax دارم فرمت نمیشه اگه میشه نرم افزارشو قرار بدید.

atteesh
23-03-2012, 14:22
ريكاوري USB فلش مموري هاي سيليكون پاور اين نرم افزار را مي توان يك معجزه گر به تمام معنا براي فلاش هاي سوخته پاور سيليكون به حساب آورد چونكه فلشهايي كه با تمامي نرم افزار هاي موجود برگردانده نشده بودن و پيغامهاي مختلف خطا مانند NO DEVISE DETECTED -- NO MEDIA RECOGNIZE ---- INSERT A DISK IN DRIVE ---- THERE IS NO DISK IN DRIVE با اين نرم افزار فوق العاده بازگرداني ميشوند .
البته يك شرط اساسي براي بازگرداني وجود دارد كه حتما بايد بعد از اتصال فلش به يو اس بي كامپيوتر آنرا شناسايي كند بقيه كار را به عهده اين اعجوبه بگذاريد .

دارنده گان ساير انواع فلش كه نتوانسته اند از بقيه نرم افزارها جواب بگيرن 100 درصد توصيه مي كنم شانس خودشان را امتحان كنن.اميدوارم بتواند كمكتان كند خيلي قوي است .
اين را هم مي نويسم تا در زمان جستجو بقيه هم بتوانند اينجا را پيدا كنند
silicon power recovery -- تعمير و ريكاوري فلش مموري سيليكون پاور

لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ame%3DURescuev1.2.1.71%2528forSPCC_EraseAll%2529.7 z%26root%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] forSPCC_EraseAll%2529.7z)

rezamir55
25-03-2012, 12:03
دانلود ميشه ولي موقع استراكت شدن خطا ميده و يكي از دو فايل خراب شده!!

akbarzv
01-04-2012, 17:26
سلام دوستان بزرگوار من دو تا فلش دیتا تراول کینگستون 8 و 32 گیگ دارم. که بجای 32 گیگ 100 مگابیت بیشتر ظرفیت ندارند . نرم افزار chipgnius مشخصات 32 گیگ را به صورت زیر نشان می دهذ. لطفا راهنمایی کنید چه نرم افزاری مشکل این فلش را حل می کند. با کمال تشکر و سپاس.
vid:1221
pid:3234
serial number:1000000000001d18
chip vender:micav{???}

chip part - number:mxt 8208

EXTREME
01-04-2012, 17:50
سلام دوستان بزرگوار من دو تا فلش دیتا تراول کینگستون 8 و 32 گیگ دارم. که بجای 32 گیگ 100 مگابیت بیشتر ظرفیت ندارند . نرم افزار chipgnius مشخصات 32 گیگ را به صورت زیر نشان می دهذ. لطفا راهنمایی کنید چه نرم افزاری مشکل این فلش را حل می کند. با کمال تشکر و سپاس.
vid:1221
pid:3234
serial number:1000000000001d18
chip vender:micav{???}

chip part - number:mxt 8208
شما اول باید با نرم افزار مخصوص فلش یک بار فرمت و low leve فرمت بکنید
درست نشد فکر کنم باید فریم ویرشو آپدیت کنید اینم با یک نرم افزار مخصو.ص خود فلش است که با نرم افزار وصل میشه به اینترنت و آپدیت میکندش

ArashMiniStar
01-04-2012, 17:56
شما اول باید با نرم افزار مخصوص فلش یک بار فرمت و low leve فرمت بکنید
درست نشد فکر کنم باید فریم ویرشو آپدیت کنید اینم با یک نرم افزار مخصو.ص خود فلش است که با نرم افزار وصل میشه به اینترنت و آپدیت میکندش
مهرداد جان میشه در مورد فلش کردن و پیدا کردن فیرمور توضیح بدید؟ ممنون :11:

EXTREME
01-04-2012, 18:43
مهرداد جان میشه در مورد فلش کردن و پیدا کردن فیرمور توضیح بدید؟ ممنون :11:
شما باید برید سایت فلشتون مثلا برای ترنسد تو سایتش که من استفاده میکنم به نام online recovery
که به نت وصل میشه و هم تعمیر میکنه فایل های سیستمی رو و هم فلش میکنه

majid@222
08-04-2012, 12:46
سلام
من يک فلش 4 گيگ اچ پي دارم
وقتي به کامپيوتر وصل ميکنم ميشناسه
ولي حجمش رو صفر ميزنه فرمت هم نميشه
با نرم افزار هاي مختلف هم تست کردم نشد
با OnLineRecovery که به نت وصل میشه هم
فرمت نشد نرم افزاري براي فلشهاي hp وجود داره؟

مسعود جواهری
08-04-2012, 17:34
از نرم افزار jetflash online recovery میتوانید استفاده کنید. این نرم افزار به صورت آنلاین و با اتصال اینترنت است و مخصوص فلش های transcend هستش ولی اگر خوش شانس باشید مدل های دیگری را هم برمیگرداند و تقریبا 90 درصد احتمال برگرداندن فلش سوخته هست.

majid@222
09-04-2012, 07:48
از نرم افزار jetflash online recovery میتوانید استفاده کنید. این نرم افزار به صورت آنلاین و با اتصال اینترنت است و مخصوص فلش های transcend هستش ولی اگر خوش شانس باشید مدل های دیگری را هم برمیگرداند و تقریبا 90 درصد احتمال برگرداندن فلش سوخته هست.
دوست عزيز ممنون
ولي فکر کنم پست منو خوب نخوندي
توي پستم گفتم از اين نرم افزار هم استفاده کردم جواب نداده
ضمنا وقتي فلش رو ميزنم فقط آيکنش نوي ماي کامپيوتر ميافته
روش کليک ميکني باز نميشه

satanic_soulful
09-04-2012, 08:06
منم یه 8 hp دارم دقیقا با مشکل شما

arashrex
10-04-2012, 03:10
دوستان عزیز بهترین و امنترین راه برای درست کردن فلش مموری sd - xd - mmc و ..... گرفتن برنامه مخصوص همون برنده از سایتشه .
فقط بعضی وقتا شرکتای چینی بصورت کاستوم اگه با یه نام دیگه تولید کنند (یعنی اگه رفتید تو سایت و مدل دیوایستونو پیدا نکردید ) باید فلشتونو باز کنید و از رو آی سی یا بردش مدلشو سرچ کنید .
چاوووو ....

eissa68
30-04-2012, 12:31
با سلام،
من يه فلش kingmax 8gb دارم كه تا حالا چند بار مشكلاتي به هم زده بود و با نرم افزارهايي كه خود شركت kingmax ارائه داده بود، درست شده بود ولي آخرين بار كه به دلايلي فلشم خراب شد طوري بود كه هيچ كدوم از اون نرم افزارها و حتي ويندوز فلش رو نميشناخت ديگه فكر خريد يه فلش جديد افتادم كه اتفاقي با سايت flashboot.ru كه به زبان روسي بود و بعضي از سايتهاي چيني آشنا شدم و تنها از روي كنجكاوي يه بررسي كردم ديدم يه نرم افزارهايي براي فلش زدن و احياي فلش مموريهايي كه آسيب فيزيكي نديده باشند وجود داره. فقط كافي فلشتون رو باز كنيد و شماره آي سي كنترلر و شماره آي سي حافظه رو برداريد سپس به اطلاعاتي نظير PID و VID و ... نيز نياز داريد سپس ميتونيد فلشهاي معيوب و اصطلاحاً سوخته رو درست كنيد.
البته به دليل اينكه ما كارمون تعمير فلش نيست، تعمير يكي دو تا فلش با توجه به وقتي كه صرف آشنايي با نرم افزار ميكنيم، ارزششو نداره ولي من فقط از سر كنجكاوي تونستم فلش خرابم رو با نرم افزار SK6211_PDT_20100428 اصطلاحاً فلش بزنم و دوباره استفاده كنم البته با توجه به نوع كنترلر و حافظه، نرم افزار خاصي اين كار رو انجام ميده. اينهم ترجمه انگليسي بخشي از سايت روسي در مورد يكي از نرم افزارهاي مذكور.
موفق باشيد

سلام
مشكل من هم دقيقا مثل شما بود فلش من هم درست شد تشكر :20:

Mahdiimm
07-05-2012, 15:03
سلام.من یه فلش سونی 32 گیگ از یه دستفروش خریدم.الان هر چیزی توش بریزم ناقص courrput میشه.الان چیکار باید کنم؟ دارم سکته میزنم.راهی هست که درستش کنم؟

Mahdiimm
07-05-2012, 16:33
سلام.من یه فلش سونی 32 گیگ از یه دستفروش خریدم.الان هر چیزی توش بریزم ناقص courrput میشه.الان چیکار باید کنم؟ دارم سکته میزنم.راهی هست که درستش کنم؟

eissa68
11-05-2012, 20:05

دوست من سلام منم يكي دارم فلشت تقلبيه فايل هارو زيپ كني بريزي ناقص نميشه ولي ارزششو نداره

eissa68
11-05-2012, 20:08
دوست من فلشت تقلبيه منم يكي دارم فايل هارو زيپ كني بريزي ناقص نميشه ولي ارزششو نداره

eissa68
11-05-2012, 20:11

دوست من فلشت تقلبيه منم يكي دارم فايل هارو زيپ كني بريزي ناقص نميشه ولي ارزششو نداره

Milad4171
13-05-2012, 10:45
فلش مموري من نسوخته ولي مشكلي كه داره با لپ تاپ ميتونم شناسايي كنم (‌ البته يكم طول ميكشه )‌ حتي فرمتش هم كرم. ولي وقتي وصل ميكنم به PC ميگه سرعتش پايين يه همچين چيزي. ترنسند 8 گيگ هست.
قابل بازيابي هست؟

EXTREME
13-05-2012, 11:18
فلش مموري من نسوخته ولي مشكلي كه داره با لپ تاپ ميتونم شناسايي كنم (‌ البته يكم طول ميكشه )‌ حتي فرمتش هم كرم. ولي وقتي وصل ميكنم به PC ميگه سرعتش پايين يه همچين چيزي. ترنسند 8 گيگ هست.
قابل بازيابي هست؟
اول با نرم افزار مخصوص خود فلش فلش رو یک دور low level فرمت بکنید
درست نشد فریم ویر فلش رو آپدیت کنید
درست نشد بکین
با نرم افزار flash memory toolkit یک error scan هم بزن و تست read و write

yell
15-05-2012, 16:07
درود !

من یه فلش HP V220W 8GB دارم . مشکل اینجاست که وقتی فلش رو به سیستم میزنم ، فلش رو نمیشناسه .
ممنون میشم اگه راه حلی معرفی کنید ...

EXTREME
15-05-2012, 16:22
درود !

من یه فلش HP V220W 8GB دارم . مشکل اینجاست که وقتی فلش رو به سیستم میزنم ، فلش رو نمیشناسه .
ممنون میشم اگه راه حلی معرفی کنید ...
تو اون تاپیک قبلی بحث رو دنبال کنید

mehdi.2012
07-06-2012, 10:32
[QUOTE=uones4u;4868033]سلام دوستان با این برنامه ای که براتون می زارم میتونید فلش مموری های Pqi رو خودتون تعمیر کنید فقط کافی که فلش تون رو به سیستم وصل کنید و برنامه رو اجرا کنید دیگه کار تمام تمومه فلشتون درست میشه.:8:

فلش من Pqi هشت گیگ بود اولین مشکلش این بود که سیستم نمیشناختش.بعد با کلی تلاش شناخت ولی نه باز میشد و نه فرمت میشد. با نرم افزار SDFormatter فرمتش کردم باز شد.بعد از کامپیوتر جداش کردم و دباره وصل کرم باز باز نشد و موقع فرمت کردن Disk Write Protected داد.بعد با Dr.UFD فرمتش کردم تقریبا درست شد ولی یه مشکل جدید داره...فلش 8 گیگ رو سه گیگ نشون میده!! پارتیشن رو چک میکنم و تغییر میدم بازم 3 گیگه.با نرم افزار های دیگه هم فلش شناسایی نمیشه. نرم افزار هایی مثل FlashMemoryToolkit اصلا بدرد نمیخورن. هنوز هم دارم با انواع راههای باقی مونده امنتحان میکنم... اگه کسی یه راه جدید بلده بگه..فقط فرمت کردن بارسیور مونده که هنوز امتحان نکردمش.

EXTREME
07-06-2012, 10:38
الان پس فلش شناخته میشه و فرمت هم میشه و فایل میتونید داخل فلش ردوبدل کنید پس فقط تنها مشکلتون 3 گیگ نشون دادن فلش است
اول از همه با نرم افزار مخصوص فلش فلش رو low level format بکنید
درست نشد با نرم افزار مخصوصش باید فریم ویر فلش رو آپدیت کنید

Cna_1
15-06-2012, 08:41
مگه فلش مموری هم می سوزه ؟

EXTREME
15-06-2012, 09:01
مگه فلش مموری هم می سوزه ؟
بله آی سی سی پی یو میتونه بسوزه رگولاتور و .....

parvaz12369
17-06-2012, 08:55
برنامه برای فرمت کردن فلش کینکستون راهنمای کند

SamGun
18-06-2012, 19:15
برنامه برای فرمت کردن فلش کینکستون راهنمای کند

از برنامه Default خوده فلش استفاده کنید . در صورت عدم وجود سایت سازنده رو چک کنید

a3moni2
21-06-2012, 09:41
سلام. یه فلش 4 گیگ HP دارم که نمیشه فرمتش کرد. یعنی حجمش صفر شده
با برنامه ChipGenius مشخصات فلشم از این قرار بود:

Device Name: ?[I:]?USB Mass Storage Device(USB MEMORY BAR USB Device)

PnP Device ID: VID = 090C PID = 3000
Serial Number: 5&&13BFBFD5&&0&&3
Revision: 1000

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: SMI
Chip Part-Number: SM32X

Product Vendor: (N/A)
Product Model: (N/A)

Tools on Web: ?[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا کمکم کنید تا برنامه خود این فلش رو برای بازگرداندن و احیای فلشم پیدا کنم. برنامه ChipGenius یه لینکی داده اما برنامه نتونست فلش رو بشناسه و ارور میده که فلش کانکت نیست در حالیکه درایوش رو توی my computer میبینم

EXTREME
21-06-2012, 09:44
باید اول با نرم افزار خود فلش فلش رو low level format بکنید درست نشد باید فریم ویرش آپدیت بشه که اینم با نرم افزار خود فلش باید انجام بشه

a3moni2
21-06-2012, 09:48
مهرداد جان میتونی کمکم کنی و اسم برنامه رو بهم بگی ؟؟؟
فریم ویرش رو هم بهم معرفی کنی یه دنیا ممنونت میشم

a3moni2
21-06-2012, 09:58
برنامه HDD Low Level Format Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کردم ولی فلشمو رو نشناخت و فقط هاردمو رو شناخت :41:

EXTREME
21-06-2012, 10:00
برنامه HDD Low Level Format Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کردم ولی فلشمو رو نشناخت و فقط هاردمو رو شناخت :41:

باید بری سایت hp برنامشو بگیری با اون که نمیشه مدل دقیق فلشت چیه

a3moni2
21-06-2012, 10:10
باید بری سایت hp برنامشو بگیری با اون که نمیشه مدل دقیق فلشت چیه

برنامه HP USB Disk Storage Format Tool فلش رو میشناسه اما نمیتونه فرمتش کنه
میشه بگی کدوم قسمت سایت hp برم؟ اسم برنامه اش رو اگه میدونید بگید لطفا

a3moni2
21-06-2012, 10:15
hp v112b
4 گیگ

a3moni2
22-06-2012, 08:49
کسی نیست جواب بده؟

EXTREME
22-06-2012, 09:17
کسی نیست جواب بده؟

دارم میگردم برای فلشتون پیدا کردم میزارم براتون خودتون هم یک سرچی تو گوگل و سایت hp بکنید

a3moni2
22-06-2012, 09:18
دارم میگردم برای فلشتون پیدا کردم میزارم براتون خودتون هم یک سرچی تو گوگل و سایت hp بکنید
مرسی عزیزم. من هم توی گوگل و هم توی سایت HP سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم.... امیدوارم شما پیدا کنید.....

a3moni2
27-06-2012, 13:36
من همچنان منتظر جواب شما هستما.....

EXTREME
27-06-2012, 13:58
من چیزی نتونستم پیدا کنم متاسفانه

parvaz12369
27-06-2012, 21:06
سلام فرمت کردن فلش با کود برنامه نویسی راهنماهی کنید

a3moni2
27-06-2012, 23:43
من چیزی نتونستم پیدا کنم متاسفانه

پس الان من چکار کنم؟ :41: برگه گارانتی اش رو هم ندارم.... شرکت هم که اینطوری قبول نمیکنه.....

paiom
18-07-2012, 12:48
من مموری گوشیم رو هر کاری میکنم نه تو گوشی و نه تو کامپیوتر باز نمیشه.
با Recover My Files هم خواستم اطلاعاتم رو برگردونم ، ولی میزنه Unreadable.

کسی راهی سراغ داره ؟ مموریش مهم نیست ، فقط اطلاعاتم رو میخوام برگردونم ! :41:

ommolfesad
18-07-2012, 13:30
اطلاعات شما به احتمال قوی بر نمیگرده ، ولی فلش احتمالش هست ، اگر ترنسد باشه احتمالش قوی تره تا سیلیکون پاور چون ترنسد آنلاین میتونه پروگرام کنه ولی سیلیکن پاور نه

skull_avatar
20-07-2012, 16:59
من فلش HP v210w 16gb دارم که نمی دونم چی شد مشکل پیدا کرد و موقع اتصال فقط آیکون درایوش میومد اما نمیشد چیزی توش ریخت یا حتی فرمتش کرد , ظرفیتش رو هم 0 میشناخت.
با نرم افزار UfixII فلش رو low level format کردم درست شد اما دیگه موقع اتصال به اسم اصلی فلش نمیشناسه و اسمش شده recover usb flash drive usb device و مشکل اصلی که داره یه مقدار کند شده تو pc قابل چشم پوشی هست اما موضوع وقتی مشکل ساز میشه که به ایکس باکس وصلش میکنم اونجا به شدت کنده. با برنامه HP USB Disk Storage Format Tool فلش رو چند بار فرمت کردم درست نشد با خود ویندوز هم فرمت کردم تغییری نکرد. به نظرم باید فرمور فلش آپدیت شه تا مثله قبل به اسم اصلی بشناسه و این مشکل حل شه ولی هر چی تو نت گشتم فرمور رو پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

king_bahador
10-08-2012, 17:13
سلام من فلش مموریم یه برنامه اشتباهی داخل اون نصب شد از اون به بعد 8 گیگ شده 2گیگ و بیشتر نمی شناسه چه باید کرد.
باتشکراحتمالا برنامه Hdd Regenerator رو روش نصب نکردی؟ با برنامه partision master pro میتونی دوباره فرمتش کنی مشکلت حل بشه

GHALEHNOEY
10-08-2012, 20:44
سلام
من یک فلشی دارم که 2 سال هست فک کنم این مشکل رو داره و نرفتم دنبالش تا این تاپیک رو دیدم
فلشم 8 گیگ traveling disk روش نوشته وقتی تو کامپیوتر میزنم درایورش میاد ولی باز نمیکنه و مینویسه لطفا دیسک را داخل بزارید
چراغش هم روشن نمیشه
آیا امیدی هست تعمیری بشه؟

omg77
03-12-2012, 05:50
با سلام،
موفق باشيد

سلام . ممنون از آموزشی که گذاشتید . ولی باور کن من تا 5 صبح با سایتی که معرفی کردید سر و کله زدم نفهمیدم چی به چیه .
مشکلم اینه فلش مموری Transcend 4 گیگ رو که به کامپیوتر وصل می کنم این پیغامو میده : "USB Device not recognized"
توی My Computer هم هیچ آیکونی ازش نمیاد و با همه برنامه هایی که توی این تاپیک معرفی شدند هم به نتیجه ای نرسیدم چون اصلا ً فلشی پیدا نمی کنن که باهاش کار کنن .
اما چراغ فلش روشن میشه .

خیلی لطف می کنید اگه یه کم دقیق تر توضیح بدید چیکار کردید که فلشتون درست شده . اطلاعات روش خیلی برام مهمه نه خود فلش مموریش . متشکرم و منتظرم .

omg77
10-12-2012, 15:38
پس چی شد ؟

rasool_000
27-02-2013, 17:13
سلام.من یه فلش hp v220w 16GB دارم که وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم ایکون دیه درایو توی مای کامپیوتر ایجاد میشه اما وقتی روش کلیک میکنم مینویسه insert disk memoy kard با تموم نرمافزارهایی هم که معرفی شده بود نزدیک به 30 نوعش رو امتحان کردم اما جواب نگرفتم.راه آخر رو این دیدم که بازش کنم و ببینم شماره ic چیپش چی هست با توجه به پست اول که دوستمون گذاشته بود مموری رو باز کردم و فقط یه چیپ مستطیل شکل داره که هر دو طرفش تخت هست و هیچ ic یا خازن و چیزی روش نداره.فقط روش به ترتیب این عبارات رو نوشته :

Fab16GHSTi2sl2b
1711c105l16AF
Made in Korea

الان این عبارات معنیشون چی هست؟نوع ic استفاده شده در این مدل رو با توجه به عباراتی که روش نوشته بود میشه فهمید و پروگرامر مربوط به چیپش رو بدست آورد و درستش کرد؟

rasool_000
04-03-2013, 11:36
کسی نیست جواب مارو بده؟

hamed29
04-03-2013, 13:23
تعمیر و بازیابی فلش های سوخته:

این رو بخونید شاید به دردتون بخوره (اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

rasool_000
04-03-2013, 17:25
تعمیر و بازیابی فلش های سوخته:

این رو بخونید شاید به دردتون بخوره (اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

داداش مرسی از توجهت.اما همونطور که گفتم من نزدیک به 30 نوع نرم افزار در این زمینرو امتحان کردم اما جواب نگرفتم.
این نرم افزار Multi Flash Kit هم که شما معرفی کردید 3 تا از ورژنهاش رو امتحان کردم یکی ورژن 1.1 دومی ورژن 2.2 و ورژن 3.1
اما جواب نداد.
به نظرم اگر برنامه پروگرامر ic رو بشه پیدا کرد جواب میگیرم.با مشخصاتی که بالا دادم معلوم میشه که ic از چه شرکتی هست؟؟؟که بشه برنامه پروگرامرش رو گیر اورد؟

siadate
12-05-2013, 09:29
سلام
فلشم مدل توشیبا است. سیستم فلش رو میشناسه (حافظه صفرشده)هنگام باز کردن هم این پیغام رو میدهPlease Insert a disk into drive I

راهی هست که بتونم حافظه شو برگردونم . با تشکر

armindido
14-05-2013, 13:44
سلام دوستان من یک فلش transcend 4gb دارم وقتی به کامپیوتر وصل میشه آیکونش در صفحه ظاهر میشه ولی باز نمیشه و ظرفیتش رو صفر نشون میده
از نرم افزار online recovery هم استفاده کردم ولی نرم افزارش به اینترنت وصل نمیشه . لطفا راهنمایی کنید

emotriple
17-05-2013, 10:01
سلام
فلش Transcend jfv60 32GB نه فرمت میشه نه باز میشه . Hard Disk Low Level Format ToolوSaiedSoft Write Protect.exeوOnLineRecovery_v1.0.0.20وJetFlash Recovery ToolوSDFormatter V2.0 مشکلمو حل نکردن ... چراغ فلش روشنه .. حجم فلشم از 32 گیگ 8 مگ نشون میده .وقتی فرمت میکنم ارور رایت پروتکت میده . لطفا کمک کنید . سپاس