PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود انجين قوي به نام Gamebryo

Gamer_Man
11-01-2008, 21:28
سلام خدمت تمام دوستان محترم P30WORLD:10:
ديگه نميخوام توضيح بدم چون آقا محسن گل يك تاپيك خودش مخصوص اين موتور زده فقط دانلود كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Omid_Sadeghvand
12-01-2008, 14:14
حجمش رو نگفتی؟

Omid_Sadeghvand
12-01-2008, 14:19
میشه لینک سایت rl team بدید.
یه لینک دارم ولی توش نمیره.

codemaster
12-01-2008, 16:20
من این engine رو دانلود کردم ولی برای باز کردن فایل rar از من password می خواد. اگه میشه
بگین password چیه تا بتونم بازش کنم!

ممنون!
:31:

codemaster
12-01-2008, 16:22
ببخشید خودم بازش کردم.
password : rl-team.net

آیا احتیاج به crack یا serial number داره یا خودش full version هستش؟

YAHYA-PRO
12-01-2008, 16:58
حجمش رو نگفتی؟

حجمش 189 مگ ناقابله :31:
ولی از این نسخه کامترش هم هست فکر کنم 400 یا 600 مگ بود البته یه جایی خوندم
آقا محسن این نسخه کامله دانلود کنیم ؟؟؟ ( راستی چرا تا وقتی آموزشها رو کامل نمیکنی لینک دانلود انجین رو نمیزاری که یه خورده باهاش ور بریم )

Gamer_Man
12-01-2008, 18:25
اين لينكو كه آقا محسن نزاشته من گذاشتم!!فكر كنم كامل باشه!!!پسوردم Rl-Team.net هستش.
ممنون

Omid_Sadeghvand
13-01-2008, 09:14
فقط فايل exe بسازه كافيه.

Moh3en_DDD
13-01-2008, 10:57
حجمش 189 مگ ناقابله :31:
ولی از این نسخه کامترش هم هست فکر کنم 400 یا 600 مگ بود البته یه جایی خوندم
آقا محسن این نسخه کامله دانلود کنیم ؟؟؟ ( راستی چرا تا وقتی آموزشها رو کامل نمیکنی لینک دانلود انجین رو نمیزاری که یه خورده باهاش ور بریم )

به کجاش میخوای ور بری ؟ :31:

اصلا فایل exe نداره که بازش بشه بازش کرد تا به موتور ور بری :31:

برنامه نویسی هست فقط ... خالص .. اصلا ادیتوری در کار نیست ( غیر از ادیتور انیمیشنش )

codemaster
14-01-2008, 11:31
کسی هست که editor های این انجین رو داشته باشه اگه World Editor باشه کار با انجین سریع تر پیش میره!
کسی داره؟

Moh3en_DDD
14-01-2008, 22:45
کسی هست که editor های این انجین رو داشته باشه اگه World Editor باشه کار با انجین سریع تر پیش میره!
کسی داره؟

ورژن 2.2 ادیتور خواهد داشت . :46:

YAHYA-PRO
16-01-2008, 11:02
ورژن 2.2 ادیتور خواهد داشت . :46:

خواهد داشت ؟؟؟
مگه هنوز نیومده ؟؟؟ (پس میخوای چی رو آموزش بدی وقتی برنامه نویسیه خالصه :19:

mohsen_3
16-01-2008, 16:41
محسن خان نااميدشون نكن ديگه !

Omid_Sadeghvand
16-01-2008, 18:44
لینک جدید:

GameBryo 1.2

Gamebryo is a cross-platform 3D graphics engine for PC, Xbox, PlayStation 2, and GameCube. The C++ API is highly optimized and customized for each platform and allows the programmer access to hardware capabilities of each individual platform. Gamebryo builds on the proven NetImmerse engine and includes the rendering, animation, and special effects features necessary to create any type of game, as well as outstanding performance to make that game great.
Author Numerical Design Limited
Graphics API OpenGL, DirectX Operating Systems Windows, Xbox, Playstation, GameCube
Programming Language C/C++ Status Productive/Stable
Documentation Yes
Features General Features Object-Oriented Design, Plug-in Architecture, Save/Load System: • A well-architected C++ API
• Fast Load Times. Support for background loading allows smooth loading of files during gameplay with no apparent load times and Small Memory Footprint.
• Supports the following 3rd-party tools: Audio: Miles, Sensaura, FMOD; Video: Bink, Smacker; AI: AI.Implant; Networking: butterfly.net, Quazal; Physics: Havok, Meqon; Trees: Speedtree Facial Animation: OC3 Impersonator

یا

Password: littlehelper

codemaster
16-01-2008, 18:51
Omid_Sadeghvand این لینک جدید که گذاشتید کامل است و Editor هاش هم وجود داره؟
اصلا" فایل Setup داره؟
چون قبلی که دوستان گذاشته بودن source مربوط به ++C توش بود و غیر از یک animation editor چیز
دیگه ای نداشت!
بهر حال از لینکی که گذاشتید ممنونم!

:20:

Omid_Sadeghvand
16-01-2008, 19:29
این هم 200 mb است.

mohsen_3
16-01-2008, 21:31
راست مي گي ؟
editor داره ؟
يه عكس مي زاري ازش

Shahriar-b
16-01-2008, 22:08
سلام دوستان
موتور اوپن سورسي وجود نداره كه برنامه نويسيش بادلفي باشه ؟؟
در ضمن مگه شما نميگيد اين موتور اديتور نداره ؟؟ پس اون Scene editor كه براي طراحي صحنه بود چيه ؟؟
راستي يك سوال ديگه با چه برنامه اي ميتونم خيلي راحت Landscape و فضاي باز رو براي يك بازي طراحي كنم ؟؟ مثلا يك جنگل يا كوه (البته بجز مكس و مايا و اينجور بنامه هاي تخصصي)

codemaster
17-01-2008, 10:30
موتور اوپن سورسي وجود نداره كه برنامه نويسيش بادلفي باشه ؟؟

من دو تا engine قدیمی ( دو بعدی و سه بعدی ) می شناسم یکی DelphiX و یکی دیگه 3D Developer Studioهست که هر دو
با DirectX 8.0 کار می کنن. شما OpenGL هم می تونی استفاده کنی البته Engine نیست یه بسته گرافیکیه
ولی از DirectX ساده تره. به نظر من برای Delphi همون 3D Developer Studioمناسب تره...
این هم لینک سایت رسمیش فکر کنم یه Free Engine بتونید از سایت download کنید:

در ضمن مگه شما نميگيد اين موتور اديتور نداره ؟؟ پس اون Scene editor كه براي طراحي صحنه بود چيه ؟؟
راستي يك سوال ديگه با چه برنامه اي ميتونم خيلي راحت Landscape و فضاي باز رو براي يك بازي طراحي كنم ؟؟ مثلا يك جنگل يا كوه (البته بجز مكس و مايا و اينجور بنامه هاي تخصصي)

من دومی رو download نکردم ولی تو اولی هم غیر از Animation Editor چیزی ندیدم اگه شما دیدید بگید تو کدوم
Folder هستش؟
در مورد Landscape هم غیر از اینهایی که گفتید چیزی به خاطرم نمیاد... شرمنده! :20:

Gamer_Man
17-01-2008, 14:03
بابا همينطور كه محسن جان گفتن اين انجين اصلاً اديتور نداره و فقط برنامه نويسيه!!!!شما هم چه گيري به اديتور دادينا!!اين انجين تقريباً شبيه به DirectX هستش!!انشاالله براي نسخه ي بعدي!!

Omid_Sadeghvand
17-01-2008, 14:23
بابا همينطور كه محسن جان گفتن اين انجين اصلاً اديتور نداره و فقط برنامه نويسيه!!!!شما هم چه گيري به اديتور دادينا!!اين انجين تقريباً شبيه به DirectX هستش!!انشاالله براي نسخه ي بعدي!!
فکر کنم مثل Dark Basic Pro فقط Script Editor داره.

Gamer_Man
17-01-2008, 14:24
درسته به درد شما ميخوره!!!:31::46:

Omid_Sadeghvand
17-01-2008, 14:27
اگه برنامه نویسی با خود موتور رو یاد بگیرید میتونید یه Level Editor با خود موتور بنویسید.با Dark Basic Pro که میشه این کارو انجام داد.

*MASTER*
28-01-2008, 10:43
زبان dark basic چیه؟ script یا c++

codemaster
28-01-2008, 11:17
زبان dark basic چیه؟ script یا c++

دستورات دز Dark Basic همون Basic هستش :31:!!!! زیاد هم جالب نیست :13: من باهاش کار کردم محدودیت
زیاد داره همین Game Bryo رو بچسبین که خیلی عالیه چون این با زبان برنامه نویسی کار می کنی در نهایت compile
می کنی ، کنترل برنامه کاملا" دست خودته و حتی اگه بخوای می تونی headerfile ها رو هم تغییر بدی ولی
Dark Basic چون Script نه زبان دردسر خودش رو داره!!!! خیلی محدودیت داره ! نحوه پرداخت گرافیکش هم خوب نیست!
فقط syntax اون مشابه Basic هستش که خود این هم یک مسئله دیگس ! :13: :31:
تازه اگر بخوای فیزیک در برنامه داشته باشی باید package جدای Dark Physics رو بگیری که با مقایسه ای که بین
دموهای فیزیک Dark Basic و Game Bryo کردم Game Byro خیلی حرفه ای تره!
برین در سایت رسمی و بازیهایی که با Game Bryo ساخته شده رو ببینید. همین بس که Oblivion Gate رو با این
engine ساختن بقیه بازیها که دیگه بماند.

Omid_Sadeghvand
28-01-2008, 16:42
دستورات دز Dark Basic همون Basic هستش :31:!!!! زیاد هم جالب نیست :13: من باهاش کار کردم محدودیت
زیاد داره همین Game Bryo رو بچسبین که خیلی عالیه چون این با زبان برنامه نویسی کار می کنی در نهایت compile
می کنی ، کنترل برنامه کاملا" دست خودته و حتی اگه بخوای می تونی headerfile ها رو هم تغییر بدی ولی
Dark Basic چون Script نه زبان دردسر خودش رو داره!!!! خیلی محدودیت داره ! نحوه پرداخت گرافیکش هم خوب نیست!
فقط syntax اون مشابه Basic هستش که خود این هم یک مسئله دیگس ! :13: :31:
تازه اگر بخوای فیزیک در برنامه داشته باشی باید package جدای Dark Physics رو بگیری که با مقایسه ای که بین
دموهای فیزیک Dark Basic و Game Bryo کردم Game Byro خیلی حرفه ای تره!
برین در سایت رسمی و بازیهایی که با Game Bryo ساخته شده رو ببینید. همین بس که Oblivion Gate رو با این
engine ساختن بقیه بازیها که دیگه بماند.
شما یه سری به RL-TEAM بزنید تا اطلاعاتی در مورد Dark Baisc Pro پیدا کنید...ازجمله Dark Physic و Dark AI و ....

موفق باشید.

codemaster
30-01-2008, 01:26
شما یه سری به RL-TEAM بزنید تا اطلاعاتی در مورد Dark Baisc Pro پیدا کنید...ازجمله Dark Physic و Dark AI و ....
موفق باشید.

من هم official site این dark basic رو دیدم و هم دنبال آموزش و مقالاتش و حتی demo هاش هم بودم
و در مورد dark physics و AI اون هم مطالعه کامل داشتم...
اگه منظورتون این آدرسه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که من رفتم و همه جور engine ( از Torque و RPG Maker و ... )
هست... اگه آدرس اشتباهه آدرس صحیح رو تو پست بعد بنوسید لطفا"...

ولی نمی تونید انکار کنید که dark basic بسیار ضعیفه و به ندرت برای تولید برنامه های سنگین مثل بازیها
استفاده میشه

اصلا" از همه اینها که بگذریم...
یکی از دلایل من روش اجرای خطی برنامه است و این خودش خیلی به برنامه ضرر میزنه و دیگه سیستم
debug خطی اونه. بعد هم نحوه ذخیره سازی متغیر هاست.
که شما به طور مستقیم روی نحوه ذخیره سازی اونها کنترل نداری و و و و ....
برنامه نویسی object oriented که بماند...
همین ریزه کاریهای فنیه که وقتی شما یه world بزرگ طراحی می کنی بدون دلیل سیستم قادر به
render با سرعت مناسب نیست... (من به این مشکلات رسیدم و حلشون کردم که دارم اینها رو میگم!)
تا حالا فکر کردین چرا بازی سازهای حرفه ای از نرم افزار به ظاهر
قوی Quest 3D ( که تو اینجا و اونجا به اسم نرم افزار بازی ساز :13: معرفی میشه ) استفاده نمی کنن؟
اون هم AI داره!!!!
چرا سراغ engine های open source میرن؟
حالا شما می خواید AI رو به این چیزها ترجیح بدین میل خودتونه ولی باید هر چیزی رو اصولی کار کرد.
در Game Bryo شما می تونید نحوه پردازش نور و سایه رو خودتون تعیین کنید. این چیزها مهمه و الا
AI در هیچ بازیهاییکه نقش اصلی رو نداشته اگه شما در مورد AI در بازیها مطالعه ندارید من بهتون بگم
بیش از نصف بازیهایی که بازیهای محبوب هستند از ضعف AI رنج می برند... حتی اونها هم که اسم
AI روشون گذاشته میشه فقط یه سری الگوریتم پیچیدست که ذهن انسان همه رو نمی تونه به خاطر
بسپره به نظرش AI میاد (این جمله رو هم از خودم نگفتم...)
بنا بر این AI یک فاکتور قضیه است دیگه Dark Basic چه بر تری نسبت به Game Bryo داره؟
فقط کافی دموی نور Game Bryo رو با بازیهای ساخته شده در Dark Basic مقایسه کنید.
شما یک نور پردازی درست و حسابی در Dark Basic ندارید( یه نسخه بازی ایرانی هم با Dark Basic
هم ساخته شده که بازی مثال زدنی نیست فقط محض اطلاع گفتم : "پویا و خپل"
که من با سازندش یه صحبت کوتاهی داشتم...)

شما هم موفق باشید...

Omid_Sadeghvand
31-01-2008, 12:52
میشه با این موتور GameBryo 1.2 و با همین لینکهایی گه گذاشتیم بازی ساخت یعنی کمپایل میکنه؟

Omid_Sadeghvand
31-01-2008, 12:55
من هم official site این dark basic رو دیدم و هم دنبال آموزش و مقالاتش و حتی demo هاش هم بودم
و در مورد dark physics و AI اون هم مطالعه کامل داشتم...
اگه منظورتون این آدرسه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که من رفتم و همه جور engine ( از Torque و RPG Maker و ... )
هست... اگه آدرس اشتباهه آدرس صحیح رو تو پست بعد بنوسید لطفا"...

ولی نمی تونید انکار کنید که dark basic بسیار ضعیفه و به ندرت برای تولید برنامه های سنگین مثل بازیها
استفاده میشه

اصلا" از همه اینها که بگذریم...
یکی از دلایل من روش اجرای خطی برنامه است و این خودش خیلی به برنامه ضرر میزنه و دیگه سیستم
debug خطی اونه. بعد هم نحوه ذخیره سازی متغیر هاست.
که شما به طور مستقیم روی نحوه ذخیره سازی اونها کنترل نداری و و و و ....
برنامه نویسی object oriented که بماند...
همین ریزه کاریهای فنیه که وقتی شما یه world بزرگ طراحی می کنی بدون دلیل سیستم قادر به
render با سرعت مناسب نیست... (من به این مشکلات رسیدم و حلشون کردم که دارم اینها رو میگم!)
تا حالا فکر کردین چرا بازی سازهای حرفه ای از نرم افزار به ظاهر
قوی Quest 3D ( که تو اینجا و اونجا به اسم نرم افزار بازی ساز :13: معرفی میشه ) استفاده نمی کنن؟
اون هم AI داره!!!!
چرا سراغ engine های open source میرن؟
حالا شما می خواید AI رو به این چیزها ترجیح بدین میل خودتونه ولی باید هر چیزی رو اصولی کار کرد.
در Game Bryo شما می تونید نحوه پردازش نور و سایه رو خودتون تعیین کنید. این چیزها مهمه و الا
AI در هیچ بازیهاییکه نقش اصلی رو نداشته اگه شما در مورد AI در بازیها مطالعه ندارید من بهتون بگم
بیش از نصف بازیهایی که بازیهای محبوب هستند از ضعف AI رنج می برند... حتی اونها هم که اسم
AI روشون گذاشته میشه فقط یه سری الگوریتم پیچیدست که ذهن انسان همه رو نمی تونه به خاطر
بسپره به نظرش AI میاد (این جمله رو هم از خودم نگفتم...)
بنا بر این AI یک فاکتور قضیه است دیگه Dark Basic چه بر تری نسبت به Game Bryo داره؟
فقط کافی دموی نور Game Bryo رو با بازیهای ساخته شده در Dark Basic مقایسه کنید.
شما یک نور پردازی درست و حسابی در Dark Basic ندارید( یه نسخه بازی ایرانی هم با Dark Basic
هم ساخته شده که بازی مثال زدنی نیست فقط محض اطلاع گفتم : "پویا و خپل"
که من با سازندش یه صحبت کوتاهی داشتم...)

شما هم موفق باشید...
پس چرا برای همچنین موتور ضعیفی shader هم درست کردن...میدونی که shader کلی حجم میگیره.

codemaster
31-01-2008, 13:05
پس چرا برای همچنین موتور ضعیفی shader هم درست کردن...میدونی که shader کلی حجم میگیره.

دوست عزیز بحث ما به جایی نمیرسه دوستانی که دستی در کار دارند فرق open source engine رو با این برنامه ها
می دونن ... پس بیشتر از این در موردش بحث نمی کنیم....

Omid_Sadeghvand
04-02-2008, 18:41
میشه با این موتور GameBryo 1.2 و با همین لینکهایی گه گذاشتیم بازی ساخت یعنی کمپایل میکنه????????

یکی لطفا جوابم رو بده.

Moh3en_DDD
04-02-2008, 18:45
میشه با این موتور GameBryo 1.2 و با همین لینکهایی گه گذاشتیم بازی ساخت یعنی کمپایل میکنه????????

یکی لطفا جوابم رو بده.

سلام ... بله میشه ... ولی مثل دارک بیسک یک جا نیست که باز بشه براش برنامه بنویسی ... باید بری توی سایت Microsoft و برنامه visual c++ را دانلود کنی و بعد کتابخونه هاش را بیاری توی برنامه و خدا می داند که چقدر دنگ و فنگ دارد :31:

Omid_Sadeghvand
04-02-2008, 18:52
پس این جوایز چی شد.