PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی شروع کار با رباتیک

Great Kurosh
09-01-2008, 02:38
سلام دوستان
ببینید من می خوام آموختن رباتیک رو شروع کنم برای این می خوام یه پروژه ساخت ربات رو شروع کنم که هم در طی این پروژه چیز یاد بگیرم هم اینکه یه تجربه برام بشه .... حالا نظر شما چیه .... این روش خوبه یا نه ..... اگر خوبه چه پروژه ای رو بردارم و اگر بده یه روش پیشنهاد کنید .... ممنون .....

ROBOTICS
10-01-2008, 20:29
چون تازه می خواهی شروع کنی پروژه خیلی بده
اول باید کار بامیکروکنترلر ها را بلد باشی

میکروکنترلر ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کامپایلر

dizgah
12-01-2008, 23:58
چون تازه می خواهی شروع کنی پروژه خیلی بده
اول باید کار بامیکروکنترلر ها را بلد باشی

میکروکنترلر ها

کامپایلر

عزیز البته اینا اساس کاره و لازمه ولی چون ایشون تازه کارن اول باید مبانی الکترونیک و سنسورها رو یاد بگیرن و بعد برن سراغ میکرو

dedaco
16-01-2008, 12:19
ربات ها سه قسمت دارند :مکانیک الکترونیک رایانه . که این ها با هم باید هماهنگ باشند .
گام اول :
ربات چه کاری می خواهد انجام دهد .
این بخش بیشتر با قسمت مکانیک و الکترونیک سرکار دارند . اینکه روبات چه چیزی را باید تشخیص دهد و چه عمالی را انجام دهد .
اینکه چه چیز را تشخیص دهد ،نوع سنسور ما را مشخص می کند .از شنیدن سنسور توی فکر خرید آماده آن نیفتید باید بسازید .سنسور تشکیل شده از یک مبدل علایم غیر الکتریکی به الکتریکی و تقویت کننده .
مبدل مثل دیود گیرنده مادون قرمز که انواج الکترومغناطیس مادون قرمز را به الکتریکی تبدیل می کند .البته به ما ولتاژ نمی دهد .سنسور ها قادر اند یکی از پارومتر های الکتریک را تغییر دهند مثل جریان ،ولتاژ ،مقاومت ما می توانیم آنها را به هم تبدبل کنیم .
گفتیم مکانیک :
مکانیک ربات باید قادر باشد که عمال در خواستی ما را انجام دهد. شاید لازم باشد از دیوار بالا رود . تیر اندازی کند و یا دنبال چیزی برود . نباید مثلا برای ساخت ربات مسیر یاب ربات بسازیم که مثل انسان راه برود . باید ساده و کاربری باشد .
توجه
یکی از علت های که رباتهای مسیر یاب موفق نیستند هماهنگ نبودن سنسور ها با مکانیک است.
شما هر چند هم که سنسور های دقیقی بسازید ولی آنها را در جای مناسب قرار ندهید............نتیجه ندارد .
اگر اطلاعات بیشتر خواستید با من تماس بگیرید [esil777@gmail.com]
{بچه هارا زیاد ببوسید }:10:

majidhosseini
03-02-2008, 18:27
سلام به همه بچه های این فروم
می خواستم این طرحو بدم که بیاین با هم اینترنتی روبات های مختلف بسازیم
مثلا هرکی بیاد طرحاشو بگه که برای بهبود حرکت یک ربات چی کار کنیم بهتره
بعد هرکی بهم دسترسی داره یه گروه بسازه و ....... حالا اگه مایلین میگما
قربون همتون

ROBOTICS
03-02-2008, 18:41
سلام به همه بچه های این فروم
می خواستم این طرحو بدم که بیاین با هم اینترنتی روبات های مختلف بسازیم
مثلا هرکی بیاد طرحاشو بگه که برای بهبود حرکت یک ربات چی کار کنیم بهتره
بعد هرکی بهم دسترسی داره یه گروه بسازه و ....... حالا اگه مایلین میگما
قربون همتون

این مسئله تو خیلی از فروم ها طی یک ماه گذشته مطرح شده

یکی مانند

اصلا کسی داوطلب نشده

یکی هم مانند

eca

با وجود داوطلب به بن بست رسید

بیهوده وقت خود را هدر ندهید

چون این گونه موضوعات آخرش شکست هست

majidhosseini
03-02-2008, 20:55
این مسئله تو خیلی از فروم ها طی یک ماه گذشته مطرح شده

یکی مانند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصلا کسی داوطلب نشده

یکی هم مانند

eca

با وجود داوطلب به بن بست رسید

بیهوده وقت خود را هدر ندهید

چون این گونه موضوعات آخرش شکست هست

دوست عزیز توی همون جاها من هم بودم .اططلاع دارم .اما به همت این بچه ها هم ایمان دارم .به این دلیل اینجا عنوان کردم.من نخواستم بگم بسازیم.گفتم طرح بدیم.ممکن یک نفر از ما موفق شد این طرح هارو بسازه.طرح بدیم و هر کی تا اونجا که میتونه نظر بده تا اون روبات کامل تر بشه.حالا خود دانی
موفق باشی عزززززززززززززززییییییییی یییییییززززززززززززززز

dizgah
05-02-2008, 12:02
دوست عزیز توی همون جاها من هم بودم .اططلاع دارم .اما به همت این بچه ها هم ایمان دارم .به این دلیل اینجا عنوان کردم.من نخواستم بگم بسازیم.گفتم طرح بدیم.ممکن یک نفر از ما موفق شد این طرح هارو بسازه.طرح بدیم و هر کی تا اونجا که میتونه نظر بده تا اون روبات کامل تر بشه.حالا خود دانی
موفق باشی عزززززززززززززززییییییییی یییییییززززززززززززززز
نه دوست عزیز نظر منم اینه که امکان انجامش خیلی پایینه
بچه های طراحی سه بعدی و گرافیک و بازی سازی و ... هم خواستند طرحهای اینترنتی بسازند ولی معمولا هم چین چیزی نمیشه

hamed_9192
22-02-2008, 18:45
ba salamva arezoye movafagyat baraye shoma baraye kasbe etelaatebish tar dar morede robotic be saithaye [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) va [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) moraje konin vageanetelaate khobi dar in zamine daran