PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه دریافت اطلاعات فرم با php

Amir_link
08-01-2008, 16:40
سلام به همگی

راستش من یک سی دی آموزش php جامع مال شرکت Golden رو خریدم فقط به خاطر این که جامع و کامل بود

خریدم 10 هزار تومان البته سی دی های 1000 تومنی آموزش php هم بود ولی من می خواستم جامع و کامل

باشه ، راستش تمومش رو خوندم چون برنامه نویسی C هم خونده بودم زیاد برام سخت نبود ولی وقتی آموزش

تموم شد دیدم اصلا درباره فرم ها و اتصال به بانک اطلاعاتی و همین طور دریافت اطلاعات هیچ آموزش نداده

:41:

من Html و Css رو کاملا مسلط هستم

1-حالا یک فرم ثبت نام درست کردم که می خوام اطلاعاتی که کاربر وارد می کنه بره توی بانک اطلاعاتی ثبت

بشه

من از Access استفاده کردم البته SQLserver رو هم بلدم ، چطوری می تونم این کار رو انجام بدم؟

2- و این که وقتی ثبت شد ، دفعه بعد که کاربر مثلا تو قسمت نام و پسورد ، نام و پسورد خودش رو وارد کرد

چطوری میشه اطلاعات رو توی بانک سرچ کرد

البته من با دستورات Sql آشنا هستم ولی نمی دونم چطوری میشه تو Php ازش استفاده کرد

2- می گن میشه صفحات داینامیک ساخت ، الان مثلا من بخوام توی صفحه ای که با Html ساختم همچین

امکانی رو فراهم کنم ، که مثلا بتونم هر روز قسمت اخبار رو بروز کنم ، یعنی یک اخبار جدید وارد کنم چطوری

باید همچین کاری کنم ؟

راستش من تازه کارم تو Php به خاطر همین این سوال ها برام پیش اومد و از شما راهنمایی می خوام

ممنون از راهنمایی شما دوست خوبم

my friend
08-01-2008, 18:41
w3schools.com
به این سایت سر بزن ، مقدمات کار با sql رو نوشته...
===
همچنین این صفحه بدردت میخوره برای کار با mssql:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دستور استفاده و مثالهای زیادی تو این صفحه وجود داره...
درضمن ، پیشنهاد من استفاده از MySQL هست!

راستی ، SQLserver همون MSSQL هست؟

Amir_link
09-01-2008, 15:57
سلام

من هنوز اول راهم این سایت هایی که دادین والا یه خورده حرفه ای تر بشم بدردم می خوره:41:

من تازه کارم تو php حالا یه سوال داشتم من این کدها رو نوشتم ولی کار نمی کنه مشکل کجاست؟

تو صفحه Html :

بعد توی صفحه php کد زیر:

وقتی اجرا می کنم و توی textbox یه چیزی می نویسم و روی باتن کلیک می کنم صفحه سفید نشون میده

یعنی مقدار متغیر چاپ نمیشه ، مشکل کجاست البته می دونم که خیلی پیش پا افتاده هستش ولی من بلد

نیستم و به خاطر همین پرسیدم:41:

mashaheeer
09-01-2008, 17:00
توي صفحه a.php بايد اين جوري بنويسي البته دو حالت داره.
يا فرمي كه نوشتي توي صفحه a.php هست كه بايد قسمت دوم كد رو اينجوري بنويسي

mashaheeer
09-01-2008, 17:02
يه حالت ديگش اينه كه فرم توي يه صفحه ديگست كه اينجوري ميشه.

neopersia
10-01-2008, 02:08
سلام

من هنوز اول راهم این سایت هایی که دادین والا یه خورده حرفه ای تر بشم بدردم می خوره:41:

من تازه کارم تو php حالا یه سوال داشتم من این کدها رو نوشتم ولی کار نمی کنه مشکل کجاست؟

تو صفحه Html :

بعد توی صفحه php کد زیر:

وقتی اجرا می کنم و توی textbox یه چیزی می نویسم و روی باتن کلیک می کنم صفحه سفید نشون میده

یعنی مقدار متغیر چاپ نمیشه ، مشکل کجاست البته می دونم که خیلی پیش پا افتاده هستش ولی من بلد

نیستم و به خاطر همین پرسیدم:41:
البته این دو تا کدی که مشاهیر عزیر گفت هر دوتاش درسته
ولی فرقی نمیکنه که فرم به همون صفحه پست بشه و یا به یه صفحه دیگه در کل $_REQUEST جامعتر از $_POST هست و به جز $_POST شامل $_GET و $_COOKIE هم میشه.

حتی کد شما هم در صورتی که Register Globals تو تنظیمات PHP فعال باشه ممکنه کار کنه ولی در کل توصیه میشه زیاد رو این خاصیت تکیه نشه

m_maj2004
25-01-2008, 13:35
آقا ممنون من با این کد REQUEST تونستم کارم رو راه بندازم
اما چرا تو حالت های post و یا get این هم انجام نمی شد؟

neopersia
25-01-2008, 23:36
اگه فرمتونو با متد post ارسال کنید توی اسکرپت PHP مربوط به پردازش اون میشه با استفاده از اعضای آریه POST_$ به فیلدهای ارسال شده به فرم دسترسی داشت
همش بستگی به متد ارسال فرم داره اگه کدی رو که با اون مشکل دارید بزارید یشه حلش کرد

neopersia
25-01-2008, 23:47