PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال از درس مدار یک درباره امپدانس و ادمیتانس

robert
07-01-2008, 13:56
سلام دوستان !!!!
همونطوری که میدونید در درس مدار یک بعد از مدارهای مرتبه اول و دوم و تقویت کننده عملیاتی به مبحث منابع ولتاژ و جریان سینوسی و امپدانس و ادمیتانس میرسیم !!!!
موقعی که استاد ما این مبحث ادمیتانس و امپتانس رو تدریس میکرد من بدبخت از شانس بدم آنفولانزا گرفتم و سرکلاس نرفتم و برای همین مجبور شدم خودم این مبحث رو از کتاب دکتر جبه دار و کتاب (( نیلسون )) بخونم !!!
در ابتدا مشکلی نبود و تمامی فرمولهای اعداد مختلط و فازور ها و روابط امپدانس و ادمیتانس رو یاد گرفتم . اما یه جایی یه مشکل کوچیک پیدا کردم و اون این بود که :
در کتاب مدار الکتریکی دکتر جبه دار (( نظریه اساسی مدار ها و شبکه ها )) در صفحه 443 در قسمت پایین بعد از اینکه فازور v3 از روش کرامر بدست اومد و مقدار جریان Is رو هم به حالت فازوری (( 10 ضربدر e به توان j30 )) داده باجایگزینی جریان is مقدار ولتاژ برابر 4/6 ضربدر e به توان j44 شد !!!!:18::18: و مشکل اینجاست که من نمیفهمم چه اتفاقی این وسط افتاد و چجوری از جایگزینی is در فرمول بدست آمده این نتیجه حاصل شد !!:41:

عین همین قضیه در کتاب نیلسون صفحه 368 پاراگراف وسط بعد از اینکه مقدار امپدانس zab رو برابر 90 + 120J بدست آورده یهو مقدار اونرو بصورت فازوری برابر 13/53>150 قرار داده !!!(( مقاومت برابر نود اهم و سلف برابر 32 میلی هانری و منبع ولتاژ هم 750cos(5000 t+30)v هست و همه اجزای مدار سری بسته شده اند .

نمیدونم چجوری یهو همچین میشه !!!! یعنی چجوری تو کتاب جبه دار اون ضرب انجام شد و یا تو کتاب نیلسون اون مقدار فازوری بدست اومد !!!!:41:
اگه ممکنه یه راهنمایی کوچولو بکنید تا من از پس این امتجانچهار سوالی مدار یک بر میام !!!!:31:
ممنونم

mir@
07-01-2008, 14:52
سلام

كار نداره كه عزيزم

دقت كن پسرم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5Ctan%5E%7B-1%7D%5Cfrac%7B8%7D%7B2%7D%7D=8.25e%5E%7Bj75.96%7D

به همين ترتيب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتي توي كسر بگذلريم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .75e%5E%7Bj61.93%7D%7D10e%5E%7Bj30%7D

حتماً بقيه‌شو بلدي ديگه: اندازه ها رو ضرب و تقسيم معمولي مي كني و زواياي صورت رو با هم جمع و زاويه مخرج رو از اون كم مي‌كني:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e%5E%7Bj%2875.96+30-61.93%29%7D=6.44e%5E%7Bj44%7D

البته اگر امتحان تستي داري اكيدا بهت توصيه ميكنم كه يك ماشين حساب قوي مثل TI-89 كه خودش همه اين كارا رو ميكنه با خودت داشته باشي.

robert
07-01-2008, 20:26
سلام

كار نداره كه عزيزم

دقت كن پسرم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5Ctan%5E%7B-1%7D%5Cfrac%7B8%7D%7B2%7D%7D=8.25e%5E%7Bj75.96%7D

به همين ترتيب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتي توي كسر بگذلريم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .75e%5E%7Bj61.93%7D%7D10e%5E%7Bj30%7D

حتماً بقيه‌شو بلدي ديگه: اندازه ها رو ضرب و تقسيم معمولي مي كني و زواياي صورت رو با هم جمع و زاويه مخرج رو از اون كم مي‌كني:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e%5E%7Bj%2875.96+30-61.93%29%7D=6.44e%5E%7Bj44%7D

البته اگر امتحان تستي داري اكيدا بهت توصيه ميكنم كه يك ماشين حساب قوي مثل TI-89 كه خودش همه اين كارا رو ميكنه با خودت داشته باشي.

وای !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واقعا ممنونم !!! نجاتم دادید !!!!:10::10::11::11:
خداییش دو روز بود که تو کف همین یه ذره فرمول مونده بودم !!!!!!:27::27:
خیلی خیلی ممنونم !!! واقعا بزرگواری کردید که وقت گذاشتید و به سوال من پاسخ دادید !!!
ایشالاه بتونم جبران کنم
در مورد امتحان باید عرض کنم که امتحان من یکی از امتخانات پایان ترم سوم رشته مهندسی کامپیوتر هست و بصورت تشریحی برگزار میشه و چهار سوال پنج نمره ای هم داره !!!
بازهم ازتون ممنونم !!!!:11:

dizgah
07-01-2008, 23:40
وای !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واقعا ممنونم !!! نجاتم دادید !!!!:10::10::11::11:
خداییش دو روز بود که تو کف همین یه ذره فرمول مونده بودم !!!!!!:27::27:
خیلی خیلی ممنونم !!! واقعا بزرگواری کردید که وقت گذاشتید و به سوال من پاسخ دادید !!!
ایشالاه بتونم جبران کنم
در مورد امتحان باید عرض کنم که امتحان من یکی از امتخانات پایان ترم سوم رشته مهندسی کامپیوتر هست و بصورت تشریحی برگزار میشه و چهار سوال پنج نمره ای هم داره !!!
بازهم ازتون ممنونم !!!!:11:

بله واقعا همچین آدمایی کم گیرمیان که از وقت و حوصلش بزنه برا یکی فرمول بنویسه و ایمیجش کنه و آپلود کنه بعد پست بزنه و جوابتون را بده
منم از شما واقعا متشکرم:11: