PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نوشتن فارسی

mohsen57
06-01-2008, 23:35
من در یک برنامه ایمیل سندر هر کاری می کنم نمی تونم فارسی تایپ کنم وقتی فارسی می نویسم علایم عجیب و غریب مینویسه. قبلا" می تونستم از وقتی دوباره ویندوز نصب کردم اینجوری شده فارسی رو هم نصب کردم ولی نمی دونم چرا نمیشه(ویندوز Xp)!!!
توی لپ تاپم هم بجای فارسی علامت سوال می نویسه(ویندوز ویستا) !!

Lovelyman
06-01-2008, 23:59
شما تنظيمات Regional and Language Options رو انجام دادين؟؟؟ اين رو هم امتحان كنين اگه نشد يه بار ديگه فارسي رو نصب كنين

mohsen57
07-01-2008, 02:56
دقیقا چه تنظیماتی را باید انجام بدم؟

MB_Danger
07-01-2008, 03:06
سلام ...

تاپیک زیر رو ببینید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

Contractor
07-01-2008, 07:12
MB_Danger جان اگه ميشه بمنم كمكي برسون.....................من دو تا ويندوز دارم يكي XP معمولي و اين يكي SP2 هر وقت معموليه رو نصب ميكنم با تنظيمات زباني فارسي كه انجام ميدم حرف ي رو بدون دو تا نقطه ي زيرش مينويسه اما اين SP2 با همون تنظيمات چه موقع نصب چه بعد نصب حرف ي رو با دو نقطه ميزنه....................................قب لا توي همين انجمن هم مشكلم رو مطرح كردم و چند تا ويرايشگر صفحه كليد معرفي كردند كه بعضيش جواب هم ميده ولي ميخوام بدونم اين ايراد ريشش از كجاست توي SP2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا بدون استفاده از هيچ ويرايشگر صفحه كليد در XP معمولي همه چي درسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!! راه حل اساسي بدون استفاده از dll يا ويرايشگر ميخوام كه فقط حرف ي درست بشه و جاي بقيه ي كليدها عوض نشه......................................ممن ون

dostajn
07-01-2008, 10:11
با سلام
من هم یه سری مشکل با این مورد داشتم البته تو ورد فکر کنم به کارتون بخوره
مشکل تایپ ی را می توانید با تعویض فونت برطرف کنین
راه حل جامع تر استفاده از کلید شیفت + ط است دراینصورت ی بدون نقطه و یا ی چسبان تولید می شود

Contractor
07-01-2008, 14:56
راه حل جامع تر استفاده از کلید شیفت + ط است دراینصورت ی بدون نقطه و یا ی چسبان تولید می شود
Great............................
براي من شیفت + ط اصلا حرف ي نميزنه
در حالت فارسي: ـ ميزنه
و در حالت لاتين:X ميزنه
آيا نميشه كاراكتر ي رو از طريقي در ويندوز ويرايش كنيم و به ی تبديل كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MB_Danger
07-01-2008, 19:25
MB_Danger جان اگه ميشه بمنم كمكي برسون.....................من دو تا ويندوز دارم يكي XP معمولي و اين يكي SP2 هر وقت معموليه رو نصب ميكنم با تنظيمات زباني فارسي كه انجام ميدم حرف ي رو بدون دو تا نقطه ي زيرش مينويسه اما اين SP2 با همون تنظيمات چه موقع نصب چه بعد نصب حرف ي رو با دو نقطه ميزنه....................................قب لا توي همين انجمن هم مشكلم رو مطرح كردم و چند تا ويرايشگر صفحه كليد معرفي كردند كه بعضيش جواب هم ميده ولي ميخوام بدونم اين ايراد ريشش از كجاست توي SP2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا بدون استفاده از هيچ ويرايشگر صفحه كليد در XP معمولي همه چي درسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!! راه حل اساسي بدون استفاده از dll يا ويرايشگر ميخوام كه فقط حرف ي درست بشه و جاي بقيه ي كليدها عوض نشه......................................ممن ون
سلام دوست خوبم
من همیشه SP2 نصب می کنم ولی چنین مشکلی ندارم و حرف " ی " بدون نقطه نوشته میشه .
احتمالا ویندوزت توسط شرکت های داخلی ویرایش شده !
اگه Writer داری ، شاید بتونم کمکت کنم که همین ویندوز خودت رو به حالت Normal بر گردونی .
اول باید فایل ضمیمه رو دانلود و محتویاتش رو استخراج کنی و بعد روی NK.BAT دابل کلیک کنی تا اجرا بشه .
بعد از اینکه سیستم Restart شد و ویندوز بالا اومد ، ببینید مشکل بر طرف شده یا نه ؟
اگه مشکل بر طرف شده بود ، به من اطلاع بدید تا راهنماییتون کنم .
نکته : حتما باید فایل NK.BAT را در کاربر Administrator اجرا کنید .
موفق باشید .

Contractor
07-01-2008, 20:04
ی
من ی نقطه دارم رو میخوام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ........(شوخی بود) دستتون درد نکنه MB_Dangerجان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کار میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشابه این dll که داخل پوشه ی فایل بود رو قبلا بچه ها داده بودن اما تا حالا ازش خوشم نمیومد چون فقط یکبار استفاده کرده بودم فکر کنم همون موقع هم جواب نداده بود اما اینی که شما دادین کار کردش خیلی خوب.........................[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی جای چند تا از دکمه های دیگه هم عوض شده درستش شاید این باشه که بگم اصلاح شده!!!!!!!!!!! مثل همون پ و ژ ..................که باید سعی کنم بهشون عادت کنم..........................[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویندوزم توی 2 تا سی دی هست یک سی دی XPSP2 و سی دی دومی آپدیتهای ویندوز بعد از وصله ی SP2 مال شرکت Almas-soft هستش........................
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] lot

MB_Danger
07-01-2008, 20:19
سلام ...
خوشحالم که مشکل بر طرف شده .
کیبرد Normal همینه .
برای نوشتن حرف " پ " باید کلید " \ " رو فشار بدی و برای نوشتن حرف " ژ " باید از کلیدهای Shift + C استفاده کنی .
حرف " ی " هم که نقطه نداره :31:
مطمئنم خیلی زود با این کیبرد انس می گیری .
البته هر وقت ویندوز رو نصب کردی باید این فایل رو جایگزین کنی .
اگه اینجوری دوس نداری ، می تونی CD ویندوز رو ویرایش کنی .
موفق باشید .