PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ntfs و fat32

bloodrayne
05-01-2008, 17:04
سلام :20:
من یه سوال داشتم و اون اینه که :
چرا هر وقت من پارتیشن درایو ویندوزم ntfs قرار میدم 10 بار هم که دگمه Reset کیس فشار بدم در هنگام از بالا اومدن ویندوز عملیات چک سیستم یا scan disk رو انجام نمیده برام مشکلی به وجود نیاورده اما دوست دارم علت رو بدونم چون هر موقع دوباره به fat32 تغییر میدم همه چیز عادی میشه :10:
مچکرم :11:

winxp
05-01-2008, 17:26
سلام عزیزم

والا منم دوست دارم بدونم
چون تا حالا با این مشکل مواجه نشدم
فکر کنم فط سیستم شما این طوری باشه

منتظر نظرات بزرگترها میمونیم

موفق باشین

bloodrayne
05-01-2008, 17:35
خوب آره فقط مال من اینطوریه اگه نبود مرض نداشتم بپرسم
و در ضمن این دومین هارد من قبلی هم همینجوری بود که البطه Ide بودش ولی اینیکی Sata هست
در ضمن پاک پاک تو درایوا هیچی نیست که حالا 10 نفر جمع میشن میگن ویروس از این حرفاست

site_hamid
05-01-2008, 17:48
چرا هر وقت من پارتیشن درایو ویندوزم ntfs قرار میدم 10 بار هم که دگمه Reset کیس فشار بدم در هنگام از بالا اومدن ویندوز عملیات چک سیستم یا scan disk رو انجام نمیده برام مشکلی به وجود نیاورده اما دوست دارم علت رو بدونم چون هر موقع دوباره به fat32 تغییر میدم همه چیز عادی میشه :10:

البته این مشکل نیست و جزو قابلیت های NTFS هست. تا جایی که من میدونم Scan فقط در مواردی اتفاق میفته که برنامه و یا فایلی از روی یک درایو که اغلب حساسیت بر روی FAT هم هست در حال اجرا باشه و یا یک Threat از اون درایو فعال باشه و سیستم ری استارت بشه.
ضمنا در مورد NTFS یه نگاه به اینجا بندازید بد نیست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

winxp
05-01-2008, 18:07
البته این مشکل نیست و جزو قابلیت های NTFS هست. تا جایی که من میدونم Scan فقط در مواردی اتفاق میفته که برنامه و یا فایلی از روی یک درایو که اغلب حساسیت بر روی FAT هم هست در حال اجرا باشه و یا یک Threat از اون درایو فعال باشه و سیستم ری استارت بشه.

سلام دوست خوبم

scan disk برا ntfs هم هستش ولی کمتر

شما هر بار که سیستم رو از جلو ریست کنین این کار اتفا ق میافته و fat32 یا ntfs هم نداره
مشکل دوستمون فکر کنم از چیز دیگه ای باشه

من یه راه میگم بگین نتیجش چیه ؟

اگه بریم رو درایو C از properties تیک گزینه ی allow indexing service رو برداریم چه تغییری حاصل میشه ؟

منتظرم

:11:

bloodrayne
05-01-2008, 18:15

مچکرم :46:

bloodrayne
05-01-2008, 18:25
سلام دوست خوبم

scan disk برا ntfs هم هستش ولی کمتر

شما هر بار که سیستم رو از جلو ریست کنین این کار اتفا ق میافته و fat32 یا ntfs هم نداره
مشکل دوستمون فکر کنم از چیز دیگه ای باشه

من یه راه میگم بگین نتیجش چیه ؟

اگه بریم رو درایو C از properties تیک گزینه ی allow indexing service رو برداریم چه تغییری حاصل میشه ؟

منتظرم

:11:

سلام
من یکی از علتایی که عضو این انجمن شدم برای پیدا کردن همین سوال بود که دوست داشتم جوابش بدونم
اما چون دیده بودم بقیه سیستما اینطوری نیستن گفتم که بی خیال سوال تا اینکه دوباره گفتم باداباد مینویسم ببینم چی گیرم میاد
و از اونجایی که میگن سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن من تمام درایوام به غیر از درایو ویندوز NTFS کردم خلاص چون فکر میکردم این جوری بهتره :19:
با این حال میخواید من با پارتیشن مجیک سه سوت درایو کانورت کنم ؟ { فک نکنم این کار کنم چون دردسر داره } :46:
جواب به من میگید دیگه نه ؟
که البطه خودمم دوست دارم بدونم این گزینه چیکار میکنه ؟ :20:

bloodrayne
07-01-2008, 23:26
دوستان عزیز مشکل به ایمیل رضا رازقی { کارمند دانش کامپیوتر } فرستادم و در جواب نوشت :
تاحالا به این مشکل برنخوردم اگه راهش فهمیدم تو مجله مینویسم .
منم فقط نوشتم : مچکرم :19:

پس دیگه فکر میکنم این مسئله رو به جای حل کردن باید صورت مسئلش پاک کرد :41:

__________________________________________________ _____________________________
یه بنده خدایی سوال خوبی پرسید :
شرک ، اون بالا خرم هست ؟

site_hamid
17-01-2008, 08:11
دوستان عزیز مشکل به ایمیل رضا رازقی { کارمند دانش کامپیوتر } فرستادم و در جواب نوشت :
تاحالا به این مشکل برنخوردم اگه راهش فهمیدم تو مجله مینویسم .
منم فقط نوشتم : مچکرم :19:

پس دیگه فکر میکنم این مسئله رو به جای حل کردن باید صورت مسئلش پاک کرد :41:

__________________________________________________ _____________________________
یه بنده خدایی سوال خوبی پرسید :
شرک ، اون بالا خرم هست ؟

مثل اینکه بنده خدا عمرش تو این فروم کفاف نداد:13:

Arashdn
18-01-2008, 11:10
درایو های NTFS به علت امنیت بالایی که دارند نیازی به SCAC DISK ندارند و مشکل از کامپیوتر شما نیست بلکه درایو های NTFS اصلا Scan disk نمی شوند!!!! به همین سادگی

Angel Of Darkness
18-01-2008, 12:43
حیف که اون مرحوم دیگه نیست که جوابای دوستاش ببینه
ولی ntfs هم بعد ری استارت دستی اسکن دیسک میشه چون مال من و دوستام هم که سوال کردم میشه گفتن میشه
حالا این مرحوم کامپیوترش چه مشکلی داشت الاه اعلم ؟
1 دقیقه سکوت برای آرامش روح آن مرحوم انشالالاه روحش ناظر این گفتگو باشد و از دوستانش راضی باشه
با ذکر 3 تا صلوات

mahdi7610
18-01-2008, 12:54
سلام دوستان عزیز

من نظر شخصي خودم را با استفاده از اطلاعات خودم مي دم

به نظر من این می تونه یه مشکل باشه نه یه حسن .

به خاطر اين که فایل سیستم ntfs نسبت به FAT 16 و FAT 32 از ثبات بيشتري برخوردار است و تاثير به سزايي در استفاده از حداكثر فضاي مفيد هاردديسك براي ذخيره اطلاعات دارد.
همون طور که همتون می دنید وجود اشکال در فايل هاي ذخيره شده بر روي هارد ديسک ممکن است کاهش کارآئي سيستم و بروز اشکالات فيزيکي هارد ديسک را بدنبال داشته باشه .
با اجراي برنامه Scan disk مي توان تعداد زيادي از خطاهاي موجود بر روي هارد ديسک را برطرف نمود .
برنامه فوق یعنی همون scan disk بررسي لازم در خصوص وجود اشکالات فيزيکي بر روي هارد ديسک را نيز انجام خواهد داد .

درایو های NTFS به علت امنیت بالایی که دارند نیازی به SCAC DISK ندارند و مشکل از کامپیوتر شما نیست بلکه درایو های NTFS اصلا Scan disk نمی شوند!!!! به همین سادگی
در جواب دوستمون باید بگم من با نظر شما مخالفم .
به خاطر این که اصلا scan disk ربطی به امنیت داده نداره که در فایل سیستم ntfs نخواد اجرا بشه .
همون طور که گفتم بیشتر کار این برنامه برطرف نمودن خطاهای موجود بر روی هارد دیسک هستش .

و اگر سیستم دوستمون با چند بار ریست کردن سیستم عمل scan disk انجام نمی شود مطمئنا به دلیل بروز مشکلی می باشد . که برای خودم هم هنوز ناشناخته هستش .
ولی دقت کنید که این کار باعث کاهش عمر هارد دیسک شما خواهد شد .

سربلند باشید .

winxp
18-01-2008, 13:03
سلام دوباره

a-750 جان , من که گفتم ntfs و fat32 نداره , من درایوم ntfs هستش ولی تا از جلو خاموش میکنم یا shut down میکنم این طوری میشه

به نظر من چند تا راه وجود داره

اون دوستمون که نیستن دیگه ولی من راهامو میگم

شاید هارد ایشون مدلشون با هاردای دیگه فرق داره
یه راه دیگم داشتم که چون احتمال نمیدادم نگفتم

موفق باشین

Angel Of Darkness
18-01-2008, 13:05
دوست عزیز من با نظر شما موافقم ولی دقت داشته باشین
مرحومه مقتوله bloodrayne دار فانی ودا گفتن و دیگه نمیتونن پدر هاردشون در بیارن
ولی منم مطمئنم یه مشکلی هست ولی اگه پستای قبلی رو خونده باشین گفتن که به محض کانورت کردن درایو به fat32 اسکن دیسک میکرده و مپل یه کامپیوتر معمولی کارش انجام میداد
پیداست این علائم عجیب حاکی از به دنیا نبودن عمرش بود

Angel Of Darkness
18-01-2008, 13:38
سلام دوباره

a-750 جان , من که گفتم ntfs و fat32 نداره , من درایوم ntfs هستش ولی تا از جلو خاموش میکنم یا shut down میکنم این طوری میشه

به نظر من چند تا راه وجود داره

اون دوستمون که نیستن دیگه ولی من راهامو میگم

شاید هارد ایشون مدلشون با هاردای دیگه فرق داره
یه راه دیگم داشتم که چون احتمال نمیدادم نگفتم

موفق باشین

سلام winxp عزیز من به علت استفاده از اینترنت زغالی وقی دارم جواب مینویسم دیسکانکت میشم
به خاطر پول تلفن .............قرقر .........از این حرفا
و ممکن کسی قبل از پست من پست بده
اگه میشه لطف کنید راه حلتون بگید چون من خیلی مشتاقم بشنوم چون خیلی مشکل دوست مرحوممون جالب هست:11:

Arashdn
18-01-2008, 14:10
حیف که اون مرحوم دیگه نیست که جوابای دوستاش ببینه
ولی ntfs هم بعد ری استارت دستی اسکن دیسک میشه چون مال من و دوستام هم که سوال کردم میشه گفتن میشه
حالا این مرحوم کامپیوترش چه مشکلی داشت الاه اعلم ؟

من روی 4 تا سیستم تست کردم و همگی با درایو NTFS بدون نیاز به اسکن دیسک بالا اومد

به خاطر اين که فایل سیستم ntfs نسبت به FAT 16 و FAT 32 از ثبات بيشتري برخوردار است و تاثير به سزايي در استفاده از حداكثر فضاي مفيد هاردديسك براي ذخيره اطلاعات دارد.
همون طور که همتون می دنید وجود اشکال در فايل هاي ذخيره شده بر روي هارد ديسک ممکن است کاهش کارآئي سيستم و بروز اشکالات فيزيکي هارد ديسک را بدنبال داشته باشه .
با اجراي برنامه Scan disk مي توان تعداد زيادي از خطاهاي موجود بر روي هارد ديسک را برطرف نمود .
برنامه فوق یعنی همون scan disk بررسي لازم در خصوص وجود اشکالات فيزيکي بر روي هارد ديسک را نيز انجام خواهد داد .

نقل قول:
در جواب دوستمون باید بگم من با نظر شما مخالفم .
به خاطر این که اصلا scan disk ربطی به امنیت داده نداره که در فایل سیستم ntfs نخواد اجرا بشه .
همون طور که گفتم بیشتر کار این برنامه برطرف نمودن خطاهای موجود بر روی هارد دیسک هستش .

و اگر سیستم دوستمون با چند بار ریست کردن سیستم عمل scan disk انجام نمی شود مطمئنا به دلیل بروز مشکلی می باشد . که برای خودم هم هنوز ناشناخته هستش .
ولی دقت کنید که این کار باعث کاهش عمر هارد دیسک شما خواهد شد .

سربلند باشید .
من هنوزم سر حرفم هستم

Angel Of Darkness
18-01-2008, 14:19
به نظر شما دوست عزیز A-750
اگه اون مرحوم که شما دوباره از قبر بیرون کشیدیش تفاوتی بین سیستم خودش و دیگر دوستانش احساس نمیکرد
مرض داشت تا سوالش اینجا مطرح کنه ؟

mahdi7610
18-01-2008, 15:11
من روی 4 تا سیستم تست کردم و همگی با درایو NTFS بدون نیاز به اسکن دیسک بالا اومد

من هنوزم سر حرفم هستم
سلام دوست عزیز
اگه شما لطف کنید و رابطه فایل سیستم و scan disk را بگید ممنون می شم .
ایا ما scan disk را به خاطر امنیتی که ایجاد می کنه انجام می دیم ؟ ( از جواب شما می شه اینا فهمید )
سربلند باشید .

Arashdn
18-01-2008, 18:22
من تو این فاصله کمی جستجو کردم و همه بدون اینکه دلیلشو بدونن حرف منو تایید کردند
اگه کسی علتشو میدونه حتما بگه
با تشکر

mahdi7610
18-01-2008, 18:42
من تو این فاصله کمی جستجو کردم و همه بدون اینکه دلیلشو بدونن حرف منو تایید کردند
اگه کسی علتشو میدونه حتما بگه
با تشکر
یعنی شما حرفی را که زدی نمی تونی ثابت کنی ؟
پس چه طور حرف منا که با دلیل دارم میگم قبول نمی کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پس از کجا این همه مطمئن هستی .
A-750 جان فقط برای روشن شدن بحث این سوال ها را می پرسم . وگرنه در علم شما اصلا شکی نیست .

winxp
19-01-2008, 01:53
سلام عزیزان

ببینین

فرق ntfs و fat32 در تخصیص جدول فایلها میباشد

برا ثابت شدن این موضوع کافیه درایو c رو یه بار defrag کنین تا ببینین درایو c هم با فرمت ntfs و هم fat32 ناپیوستگی داره ولی توی fat32 بیشتره

ما وقتی اون مشکل رو نداریم که اصلا ناپیوستگی نداشته باشیم .

من چند ساله دارم با ntfs کار میکنم و خیلی زیاد برام عمل Scan پیش اومده .

میشه گفت شاید توی ویندوز 64 بیتی این مشکل رفع شده که اینو همین طوری میگم و ازش هیچی نمیدونم

موفق باشین

Angel Of Darkness
19-01-2008, 11:50
ببینم ممکنه winxp جان کامپیوتر اون مرحوم مخصوصا هاردش اونقدر مرغوب بوده باشه مه تو حالات ntfs ویندوز هیچ نیازی به اسکن دیسک کردن در خودش نمیدید ؟

winxp
19-01-2008, 15:23
سلام عزیزم

ببین , من زیاد با ساختار هارد اشنایی ندارم

هاردهای قدیمی اگه یه دفعه ریست میشد ویندوز بالا نمیومد کلا

گفتم شاید جدیدا یه جوری شده باشه که با ریست کردن خود هارد مکان فایلها رو حفظ کنه

موفق باشی