PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 1 سوال در رابطه با ویندوز (فرمت Ntfs)

maryam_loyalty
05-01-2008, 09:30
با سلام
من یک مشکلی برام پیش اومده نمی دونم چجوری باید حلش کنم .
من یه مدت پیش یکی از درایوهای کامپیوترم را با فرمت NTFS فرمت کردم . همونطور که میدونید تو این فرمت میشه فایلها را encrypt کرد و اینجوری این امکان را داد که فقط همون کاربر که encrypt کرده بتونه اونا را ببینه . خلاصه منم این کارو کردم .
بعد از مدتی کامپیوترم مشکلی پیدا کرو و ویندوز را پاک کردم . حالا که می خوام به فایلها دسترسی داشته باشم نمی تونم . چون فقط همون کاربر رو همون کامپیوتر می تونست اونا را ببینه .
می خوام بپرسم آیا برای این مشکل راه حلی هست ؟؟ آیا من می تونم دوباره فایلهامو ببینم؟؟
لطفا کمک کنید . برام خیلی مهمه .
متشکرم.

site_hamid
05-01-2008, 11:32
با سلام
من یک مشکلی برام پیش اومده نمی دونم چجوری باید حلش کنم .
من یه مدت پیش یکی از درایوهای کامپیوترم را با فرمت NTFS فرمت کردم . همونطور که میدونید تو این فرمت میشه فایلها را encrypt کرد و اینجوری این امکان را داد که فقط همون کاربر که encrypt کرده بتونه اونا را ببینه . خلاصه منم این کارو کردم .
بعد از مدتی کامپیوترم مشکلی پیدا کرو و ویندوز را پاک کردم . حالا که می خوام به فایلها دسترسی داشته باشم نمی تونم . چون فقط همون کاربر رو همون کامپیوتر می تونست اونا را ببینه .
می خوام بپرسم آیا برای این مشکل راه حلی هست ؟؟ آیا من می تونم دوباره فایلهامو ببینم؟؟
لطفا کمک کنید . برام خیلی مهمه .
متشکرم.

موقع نصب ویندوز شما فرمت Fat32 رو انتخاب کن وقتی نصب شد فایلاتو میتونی ببینی ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
اینکاری که دوستمون interior_design گفت غلط نیست اما باعث میشه تا درایو شما فرمت بشه و اگر شما درایوی رو که روش نمیخوای ویندوز نصب کنی encrypt کرده باشی دیگه اینکار برای اون جواب نمیده. البته فرمت کردن با fat32 همیشه جواب میده اما فایلها از دست میره.:31:
راه حل ساده تر اینه که شما Permision اون فایل یا فولدر هایی رو که encrypt کردی اصلاح کنی. و یک روش دیگه که اگر این جواب نداد از اون استفاده کن ولی قبل از همه حتما از درایوت یک Image یا Backup داشته باش.

روش اول:بصورت ادمین وارد شو روی درایو یا فولدری که مشکل داره راست کلیک کن و Properties>Security مثل چیزی که عکس نشون میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر آیکونی غیر از آیکونی که در قسمت 1 عکس هست میبینی اونو با دکمه های قسمت 2 پاک کن و اگر چیزی نموند دکمه Add رو بزن و نام کاربری خودت رو به لیست اضافه کن و بعد چک کن که از قسمت 3 چک Allow برای Full Control خورده باشه بعد از قسمت 4 بر روی Advanced کلیک کن تا صفحه عکس بعد بیاد

تو صفحه بعد عم هر کاربری که آیکون غیر طبیعی داره رو پاک کن دقت کن که فقط آیکون غیر طبیعی مثلا سیاه و سفید و بقیه رو بزار باشه و چک Replace permission... رو هم بزن و همین عملیات رو برای قسمت Owner هم اجرا کن و در نهایت Apply یا Ok کن. بسته به حجم درایو شما یه مقدار طول میکشه و بعد احتمالا مشکل رفع میشه.

روش دوم: استفاده از نرم افزار هایی هست که بدون فرمت کردن درایو شما File system رو از NTFS به FAT یا FAT32 میبره مثل Partion Magic 8 که با این نرم افزار ها اگر روش قبل جواب نده حتما جواب میگیری.

ocz
05-01-2008, 15:45
چنانکه اشاره شد بهتر است این موضوع را در انجمن کامپیوتر مطرح کنید.
اگر موضوع فقط نداشتن دسترسی عادی به فایل یا پوشه بود،تغییر در دسترسی ها به شیوه ای که دوستان اشاره کردند شاید جوابگو بود ولی از آنجا که شما قصد بازگردانی EFS یا بعبارتی Decryption را در ویندوز جدید دارید،در صورتیکه در ویندوز پیشین خود اقدام به تعریف Recovery Agent نکرده باشید نمی توانید داده ها را بازیابی کنید!
برای کسب اطلاعات علمی و دقیق تر به آدرس زیر مراجعه کنید :