PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریستارت شدن سیستم توسط سیدی رایتر

shermanpop
05-01-2008, 03:00
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یه سیدی رایتر سامسنگ دارم که وقتی وصلش میکنم دتکت میشه و سیستم هم میشناسش ولی وقتی سیدی داخلش میزارم همین که شروع به خوندن سیدی میکنه سیستم ریستارت میشه. :41:حالا چه سیدی خام باشه چه پر. ربتی هم به ویندوز نداره چون خارج از ویندوز هم امتحان کردم همینطور شد. حدود یه یک ماههی هست که اینجوری شده. فریمور جدیدش رو هم از سایت سامسونگ گرفتم و آپدیت کردم ولی باز هم همونجوره.
کابل عوض کردم. سوکت master و sla رو عوض کردم باز هم جواب نداد.
جالب اینجاست که در 5 درصد موارد سیستم ریستارت نمیشه و به خوبی کار میکنه و حتی رایت هم میکنه.
لطفاً راهنمایی کنید.:10:

alireza_sk
05-01-2008, 07:40
سلام
دوست عزيز من هم يك همچين مشكلي داشتم كه با عوض كردن كابل Ide حل شد اگر اينكارو كردي باز هم با چند تا كابل ديگه امتحان كن

shermanpop
15-01-2008, 05:38
سلام
دوست عزيز من هم يك همچين مشكلي داشتم كه با عوض كردن كابل Ide حل شد اگر اينكارو كردي باز هم با چند تا كابل ديگه امتحان كن

ممنون از راهنمایی شما ولی من یه سیدی رام و یه دی وی دی رایتر دیگه هم دارم ولی هیچ کدوم این مشکل رو ندارند.

alireza_sk
15-01-2008, 07:51
ممنون از راهنمایی شما ولی من یه سیدی رام و یه دی وی دی رایتر دیگه هم دارم ولی هیچ کدوم این مشکل رو ندارند.

يعني تو سيستم شما سه تا درايو موجوده ؟اگه وقتي از دوتا درايو استفاده ميكني سالمه و مشكلي نداره كه هيچ ولي اگر وقتي درايو سوم يعني همين سامسونگ رو وصل ميكني اين اتفاق ميفته ممكنه كه پاور دستگاهت ضعيف باشه و نكشه از يك پاور با وات بالاتر استفاده كن خود همون سامسونگ رو هم به تنهايي استفاده كن ببين باز همون طوري ميشه يا نه . در غير اينصورت فكر ميكنم مشكل از همون كابل باشه

davsep
15-01-2008, 08:42
اولین احتمال پاور هست. کابل برق هارد و اون دو تا سی دی و دی وی دی رو در بیار. و رایتر رو به تنهایی بالا بیار. اگه مشکل حل شد پاور رو عوض کن یا تعداد درایور ها رو کمتر کن.

اگر حل نشد رایتر رو بده یه تعمیر کار تست کنه. احتمال اشکال توی برد هست.

shermanpop
15-01-2008, 09:07
اولین احتمال پاور هست. کابل برق هارد و اون دو تا سی دی و دی وی دی رو در بیار. و رایتر رو به تنهایی بالا بیار. اگه مشکل حل شد پاور رو عوض کن یا تعداد درایور ها رو کمتر کن.

اگر حل نشد رایتر رو بده یه تعمیر کار تست کنه. احتمال اشکال توی برد هست.

به تنهایی هم تست کردم همونطوره.
امکان داره از موتورش باشه.
چون به محض اینکه استارت خوندن رو میزنه ریستارت میشه. یعنی به محض خوندن سی دی.

davsep
15-01-2008, 11:50
خب! پس پاور مشکلی نداره.

از موتور! نه نمیشه گفت. موتور که مستقیما تغذیه نمیشه! یه تراشه مربوط به گردش موتور هست.

اگر اشکالی باشه در برد هست. میتونی رو یه سیستم دیگه تستش کنی؟

shermanpop
16-01-2008, 02:03
خب! پس پاور مشکلی نداره.

از موتور! نه نمیشه گفت. موتور که مستقیما تغذیه نمیشه! یه تراشه مربوط به گردش موتور هست.

اگر اشکالی باشه در برد هست. میتونی رو یه سیستم دیگه تستش کنی؟

تست کردم باز هم همونطوره.:41:
فریمورش رو هم دانلود کردم و آپدیت کردم ولی باز هم همونطوره.:41:
هر چیزی که به نظرم رسید رو انجام دادم و کل مدار رو چک کردم الان فقط شکم به موتور هستش منضورم موتوری که سی دی رو میچرخونه. آخه وقتی میچرخه یه صدایی میده.
بازش کردم موتورو در آوردم وقتب موتورو به آرومی تکون میدم مثل این میمونه که سه ساچمه رو داخل یهقوطی فلزی تاب بدی. مثل اینکه مثلاً یه ساچمه فلزی داخلش باشه. یه همچین چیزی.
خیلی بازار رو گشتمولی جایی رو که بتونم موتور سیدی رام و یا رایتر رو گیر بیارم پیدا نکردم. اگه کسی میتونه بگه که کجا میتونم موتور سیدی رایتر رو گیر بیارم ممنون میشم.:10:

davsep
16-01-2008, 08:46
کل مدار رو چک کردم الان فقط شکم به موتور هستش

عزیز جان کل مدار رو چه جوری چک کردی آخه!؟ مگه مدار مهتابیه که میگی کل شو چک کردم!! اون موتور یه Regulated Driver داره که جریان موتور رو محدود میکنه اگر هر گونه overload در گردش موتور پیش بیاد جریان تغذیه رو قطع میکنه. اگه اینجوری نبود که با هر بار گیر کردن سی دی، سیستم باید ریستارت میشد!!
بنابرین نمیشه گفت فقط شک به موتور هست. الان اشکال تو خیلی قسمتا میتونه باشه.

davsep
16-01-2008, 08:56
خیلی بازار رو گشتمولی جایی رو که بتونم موتور سیدی رام و یا رایتر رو گیر بیارم پیدا نکردم. اگه کسی میتونه بگه که کجا میتونم موتور سیدی رایتر رو گیر بیارم ممنون میشم.

در ضمن اون موتور به تنهایی جایی فروخته نمیشه. اگه مطمئنی که اشکال داره، برو ایرانیان (طبقه زیرین) یه رایتر معیوب بخر. دقت کن تایپش به رایترت بخوره. اگه همین سامسونگ رو پیدا کنی که بهتر. قیمتش نباید دو سه هزار تومن بیشتر باشه. موتورشو بردار بزار رو دستگات.

shermanpop
18-01-2008, 03:11
ممنون از راهنماییتون.
ولی داداش من اگه تهران زندگی میکردم زودتر از اینا این کارو میکردم. ولی من اهوازم.
ولی بهرحال از راهنماییت متشکرم.:11: